Wat de raad te behandelen krijgt beatfestijn voor Ijlst hielden Nieuwe „recreatiekerk” bij Midsland Hervormde jeugdverenigingen geslaagde feestavond The Motions zorgden ,Ons Gebouw m IJLST van en Verbouw en verandering inrichting Sperkhemschool in Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 28 maart 1966 121e jaargang no.25 9 L Stichting Prot. Chr. Recreatiecentrum Terschelling S. Visser overleden Weinig kievitseieren in de omgeving van Woudsend Friso” laagste bij aanbesteding in Leeuwarden Assenaar, verdacht van diefstal, aangehouden In bitüfte aeisiker Sneker bakkers hadden gezellige avond Zesjarig meisje onder auto SNEEKER NIEUWSBLAD INGEKOMEN STUKKEN BENOEMING ONDERWIJZER JEUGD OPVANGEN HOTTENTOTTEN MODESHOW Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De raad der gemeente Sneek komt donderdag 31 maart a.s. ’s avonds 8.15 uur bijeen ter behandeling van een achttien punten tellende agenda. Hieronder is ook dat betreffende de verbouw en verandering van inrichting van de Sperkhem school. Het is wenselijk gebleken, zo zeggen b. en w. in hun voorstel aan de raad, in deze school een aantal voorzieningen te treffen ter verbetering van de toilet- accommodatie en de daglichttoetreding in de lokalen en de kamer van het hoofd. De bestaande toiletaccommodatie voldoet niet aan redelijke eisen. De toiletten zijn rechtstreeks toegankelijk vanuit de gang, als gevolg waarvan vooral de urinoirs een onaangename geur in het schoolgebouw verspreiden. Door de wijze waarop de toiletten zijn aangelegd is het bovendien moeilijk deze voldoende vorst- vry te houden. In de vergadering van 26 oktober 1965 werden voor het bouwrijp maken van terreinen in de Noorderhoek II de nodige gelden beschikbaar gesteld. Op dat ogen blik waren de gegevens omtrent het be nodigde krediet voor de aanleg van hoofd leidingen voor gas en water nog niet bekend. Nu deze intussen ter beschik king zijn gekomen is het ons mogelijk, aldus b. en w., u het voorstel te doen betreffende de aanleg van voormelde hoofdbuizennetten. Uit een gespecificeerde kostenbegroting blijkt, dat de aanleg van de hoofdleidingen voor gas een bedrag houden van een openbare aanbesteding lagere inschrijvingen zouden kunnen wor den verkregen. Zij stellen dan ook voor het leggen van 1.775 meter riolering c.a. en het verrich ten van de nodige grondwerken voor de som van f 104.700,op te dragen aan genoemd aannemingsbedrijf. KREDIET VOOR AANLEG VAN HOOFDLEIDINGEN VOOR GAS EN WATER waar staat: toe”. stelde doelen voldaan. De kerkzaal krijgt 400500 zitplaatsen; verder komen er een predikantskamer, garderobe, toiletten, hal, keuken, ontmoetingsruimte voor ont moeting na de kerkdiensten, catechisatie- zaal als gesprekscentrum tussen predi kant en jongeren, kerkeraadskamer en een keuken voor het serveren van koffie enz. Door de week is de kerkzaal film en toneelzaal, alsmede gelegenheid tot rustig verpozen voor oudere bezoekers. De kerkzaal krijgt ’n eenvoudig .tentdak’. De ontmoetingsruimte doet dienst als instuif voor de jeugd met ruime gelegen heid voor spel. De catechisatiezaal wordt door de week spelzaal. De kerkeraads kamer is leeszaal en gespreksruimte. De predikantskamer is tevens beheerderska- mer. De keuken met buffet zal hier zijn dienst zeker bewijzen. van f 45.100,en voor water een bedrag van f 46.300,zal vergen. Zij stellen voor tot de aanleg van de bedoelde hoofdleidingen overeenkomstig het bij de stukken gevoegde plan te be sluiten en het daarvoor benodigde krediet beschikbaar te stellen. Geïnspireerd door The Small Faces een beatband uit Engeland vormden ze enige tjjd terug een eigen groep. Op onze vraag wie die „small faces” eigenlijk waren en waarom ze zich juist tot hen aangctrok- overigens. Verder hebben we nog vijf singles gemaakt. Wjj hadden nog graag wat langer met deze sympathieke jongens gepraat, maar de pauze was voorbij en ze moesten weer op. Zodra de eerste tonen uit hun niet te onderschatten versterkers kwamen, ver anderde de zaal weer in een grote, uit bundig deinende mensenmassa. ,,Ons Gebouw”, leent zich o.i. uitste kend voor dergelijke festiviteiten, alleen zou het misschien verstandig zjjn het aantal spiegels te verdubbelen. De avond was georganiseerd door Bureau Telstar te Workum, Donderdagmiddag is op bijna 59-jarige leeftijd plotseling overleden onze stad genoot S. Visser, die zowel in grafische als sportkringen grote bekendheid genoot. Hjj behoorde in 1924 mede tot de op richters van de voetbalvereniging „Black Boys”, welke club hij gedurende meer dan veertig jaar als bestuurslid heeft gediend. Zijn grote verdiensten voor deze vereniging werden beloond met het ere lidmaatschap, terwijl de FVB zijn on baatzuchtig werk voor de voetbalsport honoreerde met de Zilveren pseld. Tot zijn overlijden was hij tevens se cretaris van de afd. Sneek van de Alg. Ned. Grafische Bedryfsbond en ook vele jaren secretaris van de comm. werkge- versZ-nemers van het district Sneek der Werkgevers in het Boekdrukkersbedrijf. Hij was ’n bescheiden en vriendelijke per soonlijkheid, die zich tijdens zijn helaas veel te korte leven vele vrienden heeft verworven. ONDERHANDSE AANBESTEDING RIOLERINGEN EN GRONDWERKEN In het gebied in de stadsuitbreiding Noorderhoek II, gelegen ten noorden van het volkstuincomplex, waar 138 eenge zinswoningen volgens het Simplexbouw- systeem zijn geprojekteerd, dient thans te worden overgegaan tot het aanleggen van de rioleringen en het verrichten van de nodige grondwerken. Voor het uitvoe ren van deze werkzaamheden hebben b. en w. onderhands prijsopgaaf gevraagd aan een zestal terzake kundige aanne- mingsmaatschappijen. Het resultaat hier van is dat NV Aannemingsbedrijf A. Ooms en Zn., alhier, als laagste insohryf- ster voor de som van f 104.700,bereid is genoemde riolerings- en grondwerken te verrichten. Dit bedrag komt b. en w. aanvaardboor voor. Het valt naar hun mening niet te verwachten dat bij het Door de heren Joh. Silvius en U. de Jong werden zaterdagmorgen in de Gou den Bodem vier kievitseieren in één nest gevonden. In Woudsend zjjn overigens nog weinig eieren gevonden. De Stichting Prot. Chr. Recreatiecentrum Terschelling stelt zich ten doei mét name de jeugdige vakantiegangers op Terschelling een verantwoorde recreatie te bieden. Zij tracht dit doel te bereiken door het stichten, instandhouden en of exploiteren van gebouwen om een trefpunt voor ontmoeting en ontspanning te scheppen. Door een nauwe samenwerking tussen de Gereformeerde Kerk van Midsland en de stichting is men thans tot concrete plannen gekomen voor de bouw van een zg. „recreatiekerk”. De slichtingskosten van het gehele project bedragen rond f 400.000,Van dit bedrag is dekking tot ruim f 300.000,Bijdragen zijn zeer welkom op giro 1176199 t.n.v. Stichting Prot. Chr. Recreatiecentrum Terschelling te Leeu warden. Donateurs kunnen zich opgeven bjj de secretaris, de heer D. Keegstra, Prins Bernhardstraat 56, te Leeuwarden. Donatie f 10,per jaar. Op het ogenblik zjjn er 160 donateurs. Vrijdagmiddag werd In Leeuwarden de aanbesteding gehouden van de Bij zondere Hogere Landbouwschool in Friesland, die zal verrijzen op de hoek van de Antillenweg en Curacaostraat in Leeuwarden-Zuid. Van de achttien inschrijvers was de NV aannemingsmy. Friso” met een be drag van f 1.178.000,de laagste. Daar op volgde NV Bouwbedrijf Kats te Leeu warden en Aannemingsbedrijf K. v. d. Meer te Warga, beiden met f 1.180.000, De fa. Agema en Zn. te Dokkum was de hoogste met f 1.399.930,De begroting werd niet bekend gemaakt. Op verzoek van de gemeentepolitie te Sneek werd vorige week in Grijpskerk de 42-jarige J. P. uit Assen aangehouden en naar Sneek overgebracht. Hij wordt ervan verdacht vorige week een reistas uit een plaatselijk hotel te hebben gesto len en te zijn verdwenen zonder de logies kosten te hebben betaald. Uit het onderzoek bleek, dat P. in verscheidene plaatsen in ons land in ho tels verbleef en steeds met de noorder zon vertrok zonder te betalen. Hij zal voor de officier van justitie worden ge- Na opening met gebed en Schriftlezing, sprak hjj zijn inleidend woord, waarbij het accent viel op het Schriftgedeelte, ,en het volk stond en zag Improviseren, aldus de inleider, van muziek is iets nieuws maken van het oude lied. Lid worden van kerk en club enz. is meespeler worden in Gods melo die. Onze opdracht als Christen is: met al je inzet iets nieuws vormen, op het oude, zó dat het aanspreekt. Daardoor is Christen zijn niet saai, maar scheppend kunstenaar zijn. Al improviserend op het oude thema, tegelijk meespelend in het nieuwe lied, dat is onze opdracht! Zijn wij daar al mee begonnen? Jezus Chris tus heeft dè opdracht vervuld toen hij hing aan dat ruwhouten kruis: het is vol bracht! Wat zijn wij, meespelers of zijn we nog toeschouwers, mensen die vanaf een afstand slechts kijken? Op dat moment kwam een meisjeslid van het CJV naar voren. Zij wees de zaal in en zei: jij was er óók bij op Golgotha, en jjj en jij ook! En kinderen, stiekem gekomen, Jezus was immers je vriend?! En zo om mjj heen kijkend, vervolgde ze, waren wjj er allemaal! Ja, het volk Het bestuur bestaat uit de volgende personen: P. v. d. Mark, voorzitter, Sneek, ds. P. Wamelink, secretaris-pen- ningmeester, West-Terschelling, R. Dek ker, 2e voorzitter, Groningen, D. Keeg stra, 2e secretaris, Leeuwarden, T. Boer- sma, 2e penningmeester, Gouda, drs. K. W. Gerritsma, Leeuwarden, J. Duker, Sexbierum, J. P. R. Ferwerda, Harlin gen, D. M. Schaap, Baaiduinen, G. As sies, West-Terschelling, I. van Weeren, West-Terschelling, mr. U. M. Ubbens, Leeuwarden. De heer Bouma riep daarna allen een hartelijk welkom toe. Hij was blij, dat de gemeente was gekomen om deze avond naar de toekomstige gemeente te luiste ren. ken voelden, antwoordde Rudi: „Het zijn gewoon aardige jongens met kleine kop pies, die fijne muziek maken. Voor ons is eigenlijk alles begonnen met wasted- words op tekst van Sieb Warner en mu ziek van Rob van Leeuwen. Al onze eigen nummers kwamen of komen zo tot stand. Het voordeel' hiervan is, dat we min of meer origineel zjjn hoewel je hier ook voor op moet passen. Want is een protest-song origineel? We spelen iedere week vier a vijfmaal, alleen deze week liep het scheef omdat we naar Londen zijn geweest, waar we vannacht constant aan een LP gewerkt hebben. De tweede stond er bij en zag toe en dat volk zjjn wij, jij en ik! De pianist, de héér Heinsberg, speelde: Jezus, leven van mijn leven en de aan wezigen zongen mee! Ut Ysbrechtum krigen wy sneon dit birjocht: len fan üs bitüftste aeisikers, de hear Jan Bles, foun fan’e moarn yn’e om- kriten fan Langwar twa kear trije yn in nést Ijipaeien. Hy is troch dit fortüntsje syn maten nou in hiel ein yn ’t foar. Het bestuur van de Stichting Recreatie centrum bestaat uit gereformeerden, maar dat wil geenszins zeggen, dat men zich beperkt tot de gereformeerde jeugd. Iedereen is straks van harte welkom. Er is ook grondig nagegaan in hoeverre sa menwerking met andere kerken, in de eerste plaats de Ned. Herv. Kerk, moge lijk zou zijn. Maar wat op andere plaat sen misschien gemakkelijk zou zjjn ge gaan lukte op Terschelling nog niet. De verschillen tussen gereformeerd en her vormd zijn daar nog tamelijk sterk en het kwam niet verder dan een gesprek met de hervormde stichting „Kerk en Recre atie”. Het duurde de Stichting Recreatiecen trum te lang. Men wilde dit jaar van start en er werd advies gevraagd aan het bureau kerkopbouw van Geref. Kerken, dat tot de conclusie kwam: bouw een kerk en recreatiecentrum in ’t recreatie gebied in Midsland-noord en wel aan de Badweg bij de kruising van de Duinweg en Longway met de Badweg. Men vond hier een ideaal gelegen ter rein ter grootte van 5400 m2, 60 x 90 m. Het terrein, eigendom van Staatsbos beheer, wordt in erfpacht verkregen. BEZINNING EN ONTSPANNING Aan architect Hink Eldering, Ing. BNA te Leeuwarden, werd begin 1964 opdracht gegeven tot het ontwerpen van een kerk en recreatiecentrum. Naar de mening van het bestuur is in dit ontwerp aan de ge- *"r" Het Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktle GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Verbetering in de bestaande situatie kan worden verkregen door een aantal toiletgroepen met voorportalen op de plaats van de aanwezige toiletten te pro jecteren en deze van de gang af te schei den. De afscheiding kan geschieden door een raamkozijn met een toegangsdeur over de gehele lengte en hoogte van het voorportaal aan te brengen. Op deze wjjze en door het aanbrengen van een aantal lichtkoepels in het dak boven ieder voor portaal wordt dan tevens een betere dag lichttoetreding in de gang verkregen. De luchtverversing kan plaats vinden door een raamkozijn in de zijwanden van het voorportaal en een ventilatiekoker in het dak te plaatsen. Teneinde bevriezing van de toiletten te voorkomen kan per afde ling toiletten een gasradiator worden aan gebracht. De toetreding van het daglicht in de lokalen is te gering. Het nuttige glas oppervlak bedraagt 6 m2 by een vloerop pervlak van 47,3 m2 per lokaal. Ver betering hierin kan worden gebracht door de vier kozünen per lokaal te vervangen door een nieuw kozyn met een nuttig glasoppervlak van 11,5 m2, d.i. byna van het vloeroppervlak, waarmede tevens de norm wordt bereikt die is voorge schreven in het bouwbesluit lager onder wijs. Voor het verbeteren van de dag lichttoetreding in de kamer van het hoofd van de school en de daarby aan sluitende gangen, kunnen in ’t platte dak boven de kamer vier lichtkoepels en in de wanden tussen de gangen en deze kamer twee raamkozünen worden aangebracht. De vier dubbele deuren tussen de gangen en het schoolplein kunnen worden ver vangen door nieuwe zg. glasdeuren, waar door nog meer daglicht in de gang wordt verkregen. Met het treffen van de bovenomschre ven voorzieningen, die op de by de stuk ken gevoegde tekeningen nader zyn aan geduid, zal een totaal-bedrag van circa f 55.000,zjjn gemoeid. Door het aan brengen van de beoogde verbeteringen waarop nog goedkeuring van de inspec teur van het lager onderwas moet wor den verkregen zal de Sperkhemschool aanzieniyk aan gebruikswaarde winnen. B. en w. stellen voor over te gaan tot verbouw en verandering van inrichting van de Sperkhemschool en het daartoe benodigde krediet beschikbaar te stellen. In verband met de grote schaarste op de kapitaalmarkt en de met het oog hierop door de regering getroffen maatregelen tot beperking van de gemeentelyke in vesteringen zal er op moeten worden ge rekend, dat de uitvoering van het plan niet op korte termy'n ter hand kan wor den genomen. Een mode-ontwerper uit Barys ver scheen met al z’n mannequins op het podium. Hy liet heel zyn collectie aan het Ulster publiek zien. Lange, korte kostuums, sport- en galakleding, alles, tot zelfs een bruidje! De mannequins showden wat aan de rappe kant, het bruidje echter liet zich meermalen van alle kanten bekyken! Dit was een prach tig nummer in het programma. Vrydagmiddag werden deze plannen uit de doeken gedaan op een byeeenkomst van het stichtingsbestuur met de pers. De voorzitter, de heer P. v. d. Mark, merkte op, dat Terschelling de laatste tyd nogal eens in opspraak is geweest, zelfs in de buitenlandse bladen. Enkele badgasten waren van mening, dat er voor de vele jeugdige vakantiegangers gele genheid moest worden geschapen tot ver antwoorde ontspanning. De kerkelyke gemeente van Midsland telt 160 zielen en daarvoor is een kerkge bouw, dat plaats biedt aan 150 personen met een uitloop tot 200 door het bytrek- ken van de kerkeraadskamer. Door de recreatie is het kerkgebouw in het sei zoen veel te klein. Het kerkbezoek was op de topzondagen ’s morgens 1100 en ’s mid dags weinig minder. Dit aantal werd opgevangen door ’s morgens en ’s middags dubbele dien sten te houden met in elke dienst 300 350 kerkgangers. Ook vonden 150-200 men sen plaats in het hervormd evangelisatie- gebouw te Hoorn. Op zes zondagen wer den buitendiensten georganiseerd met een bezoek, dat varieerde van 150 tot 250 personen. Op één zondag in 1965 werden zelfs drie buitendiensten gehouden. Het waren een soort hagepreken, aldus de heer Van der Mark. Ingekomen is een schryven van het bestuur van de chr. lagere land- en tuin bouwschool te Witmarsum met het ver zoek voor de uit Sneek afkomstige leer lingen een bijdrage in de kosten van de school te verlenen. B. en w. stellen voor afwyzend op het verzoek te beschikken op grond van de overwegingen dat de kosten van 't land- en tuinbouwonderwys ten laste komen van het ryk, dat aan de hier gevestigde lagere landbouwschool ook geen vergoeding uit de gemeentekas wordt uitgekeerd en dat verzoeken van elders gevestigde land- en tuinbouwscho len om toekenning van een bedrag per leerling herhaaldelyk zyn afgewezen. Voorts is ingekomen een schryven van b. en w. van Wemeldinge, waarby wordt toegezonden een motie van de raad van die gemeente inzake de bestuurlyke or ganisatie van het platteland en waarin aan de Nederlandse gemeentebesturen wordt gevraagd van hun mening terzake te doen blijken. B. en w. stellen voor niet aan het in de motie vervatte verzoek te voldoen op grond van de overweging dat, hoe belangryk het vraagstuk van de gemeen telyke indeling op zichzelf ook is, het adres in het byzonder de bestuursorga nisatie van het platteland op het oog heeft en dat het niet zozeer op de weg van de raad der gemeente Sneek ligt daarover zyn oordeel uit te spreken. Na opnieuw wat Beatles-muziek volgde de pauze met lotenverkoop. VOSSEJACHT De Vossejacht was een éénakter en werd gespeeld door eigen krachten, onder de leiding van mevr, de Vries-Wester- dyk. Dit werd een waar succes! Elk kende en verstond zyn (haar) rol, er werd met spanning geluisterd en harte- lyk gelachen. Na het applaus meende de heer Bouma de avond te zullen sluiten, maar het CJV dacht er anders over. De secretaris herinnerde allen aan het aanstaande ver trek van het gezin Bouma. Hy dankte deze spontane leider, die „jonge ünder de jonges en famke ünder de famkes” was, voor zyn werk en de tyd aan het verenigingsleven gegeven en wenst uit naam van allen, groot en klein, de heer Bouma en zyn gezin veel goeds in hun nieuwe woonplaats Joure. Mej. Dite Dei- num overhandigde de geziene leider een cadeautje en zyn vrouw een bloemetje. Ook mevr. Osinga werd niet vergeten. De heer Bouma bedankte de leden voor de steeds weer geschonken medewerking en het cadeau. De heer Heinsberg werd dank gebracht voor zyn keurig pianospel en daarna sloot ds. Den Hartóg deze avond. In zyn slotwoord bedankte hy namens de kerkeraad de heer Bouma nog en tevens mevr. De Vries-Westerdyk, die als leidster in de kleine meisjesver eniging ook voortreffelyk werk heeft ge leverd, maar nu meende daarmee te moeten ophouden. Na het zingen van Gez. 281 1 en 4 ging elk huiswaarts, sommigen met een aardig prysje vanwe ge de verloting. W' Vorige week woensdag hadden de Sne- ker bakkers een gezellige avond. Het be gon al om vier uur ’s middags, toen men by elkaar kwam op de bovenzaal van „Onder de Linden” voor een puzzeltocht, die door de heer G. M. Oppenhuizen was voorbereid. Om vyf uur werd gestart. ’s Avonds om half acht was er een koffiemaaltyd onder leiding van de heer Joh. van der Goot. De feestavond stond onder leiding van de heer T. ByHsma, terwyl de heer G. M. Oppenhuizen op trad als quizmaster en kiendirecteur. De koffietafel werd verzorgd door de Gist en Spiritusfabriek te Delft by Velds’ Bakkery. De heer Velds sr. memoreerde nog even het verleden. Hy wilde, dat de oude bakkers dit nog eens konden meemaken. Men haalde nog tal van herinneringen op uit de tyd, dat bv. het „armhuis” by inschryving werd gegund. Er was toen een bakker, die altyd inschreef voor een halve cent beneden de laagste inschrij ver. Dankzy de voortreffelyke voorberei ding van de heren Bylsma en Velds kon den de bakkers na afloop terugzien op een zeer geslaagde avond. Advertentieprys: 15 cent per mm By kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name Waren in ’s-Hertogenbosch zaterdag avond „The Rolling Stones”, Sneek ont ving in een uitverkocht „Ons Gebouw” The Motions. In een warme, rokerige kleedkamer spraken we ze een ogenblik, vier langharige, muzikale jongelui. Rob van Leeuwen (20), Sieb Warner (19), Henk Smitskamp (21) en Rudi v. d. Berg (22). Op de voordracht voor een onderwijzer aan de Lemmerwegschool (openb. school voor gewoon lager onderwys) staan: 1. dhr. S. D. Griffioen te Amsterdam; 2. dhr. J. F. de Wyn te ’s-Gravenhage; 3. dhr. J. H. Lamsma te Leeuwarden. De beatgroep „de Hottentotten” boden de zaal echte Hottentotten-muziek, waar voor ze e’en warm applaus kregen. De sekretaris, Sj. ’’’ybenga, las het jaarverslag van het CJV, meesterlyk door hem op rym gesteld, waarin hy herinnerde aan het vorige jaarfeest, het uitstapje in de zomer, de bly'de gebeur tenis, die leidster mevr. Osinga te beurt viel, de gewonnen YVC-tippeltocht, de startavond op 7 oktober ’65, de in uitzicht gestelde vergrote consistorie, 't verjaar- dagfonds, de verhoogde contributie en de jubileumgift van de firma Nooitge- dagt. Hy kreeg een spontaan applaus. Vanmorgen raakte omstreeks half ne gen het zesjarig meisje E. van K. naby de Boeierstraat op de Leeuwarderstraat- weg onder een vrachtauto, bestuurd door de heer H. K. uit Sneek. Zy werd met de ambulancewagen naar het ziekenhuis gebracht. Vermoedelyk heeft ze enkele vleeswonden. Het ongeluk gebeurde doordat het meisje achter een stilstaande auto plot seling de weg overstak. Het CJV, de kleine-meisjesvereniging en de knapenvereniging van de Herv. gemeente in IJlst hielden donderdag avond 24 maart ter afsluiting van het winterseizoen een gemeenschappelyke feestavond in het Mienskipshüs. De lei ding berustte bij de voorzitter van het CJV, de heer S. Bouma.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1