Heb ook eerbied voor de abnormale mens Feestelijke jaarvergadering TGP Sneek Verkoopprijzen bouwterrein Stadsfenne laatste fase in uitbreidingsplan van IJLST WYM BRITS ER A DEEL en Waterschapsconcentratie en ruilverkaveling Twee ernstige botsingen met alleen materiële schade 1H Wilmink nam afscheid van de Amro Bank AGENDA^] Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 121e jaargang no. 27 Maandag 4 april 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Gespreksavond in ‘t Mienskipshüs te Ijlst Sneker gemeenteraad gauw klaar met agenda Geslaagd Kalenderexpositie NCGB, afd. Sneek duurder A.R.-kandidatenlijst voor Wymbritseradeel en Inbraak in Ijlster kleuterschool Verkeersomleiding door Sperkhem nu opgeheven Nettie Bos, die de sopraan-partij vertolkt in de Uitvoeringen van de Matthaus-Passion a.s. donderdag avond in de Grote Kerk te Sneek en vrijdagmiddag in de Martini kerk te Bolsward. Volksonderwijs afd. Ijlst hield jaarvergadering i Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Jaarwedden wethouders lagen zwaar op de maag Toneelavond in Abbega PvdA-kandidatenlijst voor Wymbritseradeel Voordrachtwedstrijd van de chr. scholen van Abbega Oosthem Grond- en gewasonderzoek Jeugdvereniging Oosthem nam afscheid van haar voorzitter en leider SNEEKER NIEUWSBLAD VRAAG MEVR. SIPKENS Vorige week zondagmiddag was er in- SNEEKERMEER SPERKHEMSCHOOL De heer De Blauw was blij met de nota Aan van en ver- WAT ER VERDER TE DOEN IS t.e.m. De gemeenteraad van Sneek heeft donderdagavond in vlot tempo een 19 punten tellende agenda afgewerkt. Met alle voorstellen, adviezen, een rapport en een nota van b. en w., die wij afdrukten in onze kranten ven 28 en 31 maart, gingen de leden zonder hoofdelijke stemming akkoord, terwijl na stemming de heer S. D. Griffioen te Amsterdam w’erd benoemd tot onderwijzer aan de Lemmerwegschool. De heren Berkhout en Van der Werf waren door ziekte afwezig, terwijl wethouder Baaijens verhinderd was. Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 recteur van Bank N.V. Hoewel de Eemmerbrug nog niet of ficieel is heropend kan er toch reeds enige weken door alle verkeer gebruik van worden gemaakt. Daardoor werd het op de omleidingsroutc door het Sperk hem een stuk rustiger. Mevr. Sipkens stelde na afloop van de vergadering een vraag aan b. en w. over de vuilnisvaten, die behoren bij de be jaardenwoningen aan de Sytsingawier- sterleane. Zij had vernomen, dat deze vaten niet te gebruiken zijn, daar be paalde luikjes te klein zjjn. Sommige bejaarden zouden daardoor met de vuil nisvaten van boven naar beneden moeten lopen. De voorzitter antwoordde, dat de oor zaak niet is, dat de luikjes te klein zijn. Maar de zaak is in onderzoek. Dat er nog niets aan gedaan is komt o.a. door de lange leveringstermijn van de nieuwe vaten. Mevr. Sipkens had nog een klacht ge hoord: Verschillende bejaarden zouden het tijdens de koudste dagen niet warmer hebben gehad dan 17 graden Celsius. Zij had dit echter niet kunnen controleren. De voorzitter antwoordde, dat b. en w. geen klachten hierover hadden bereikt. Enkele deskundige grafici zullen expli catie geven naar aanleiding van toege paste druktechnieken, bruikbaarheid, enz. Een grote kollektie kalenders zal te be zichtigen zjjn en de vele variëteiten, wat betreft kleur, vorm, opstelling enz., zul len de bezoekers ’s avonds van 810 uur ongetwijfeld een aangename indruk ge ven van één soort van het vele, dat er op het gebied van drukwerk wordt ver vaardigd. De toegang is gratis! In een door da vele bloemstukken fees telijk uitziende zaal nam vrijdagmiddag de heer J. ‘I- Wilmink afscheid als di- de Amsterdam-Rotterdam gebroken in de kleuterschool in IJlst. Deze zaak is inmiddels opgelost. Het blijkt, dat twee kwajongens van resp. 13 en 9 jaar zich toegang tot de school hebben verschaft door een ruitj’e kapot -te maken, terwijl enkele chocoladerepen en geld uit zendingsbusjes werden meegeno men. Dinsdag 5 april, 8 uur film: Het dachte huis van Madame Polly. Woensdag 6 april 8 uur film: Verpleeg sters zonder masker. De voorzitter, de heer H. M. Visser, opende de vergadering m t het lezen van Lucas 22 vers 54-62. Daarna werden no tulen en jaarverslagen gelezen. -De heer Holtrop zag door concentratie wel betere bemaling ontstaan. Het voor deel is meestal: bekorting van de pol derdijken. Ook komen betere mogelijkhe den voor mechanisatie aanschaf van machines. De nadelen zijn: men is zo goed niet op de hoogte van de toestand. Men leeft er verder van af. Provinciaal zal het tweede gemaal uit komst bieden. Spreker hoopte, dat een toestand als in de afgelopen winter niet zal terugkeren. Hij toonde zich tegen op richting van het derde gemaal, als de kosten alleen op de schouders van de agrariërs komen, zo als met het tweede gemaal. Waarom zullen de steden, die ook profiteren, niet mee de lasten dragen? Vrijwillige ruilverkaveling is een grote moeilijkheid. Beter is met subsidié een ruilverkaveling te beginnen. We krijgen dan een betere ontsluiting van het platte land met betere boerderijen en kavels. Over het algemeen is men wat te bang. Er volgde een zeer goede bespreking over dit actuele onderwerp. Voorzitter H. M. Visser werd met grote meerder heid herkozen. De heer Holtrop sloot met dankgebed. De vergadering was goed be- zocht. AMICITIA - THEATER De ene auto werd bestuurd door de heer R. P. uit Poppingawier. In een bocht kwam hij teveel op de linker weg helft, hoewel er een tegenligger naderde. Hij he’eft deze auto’, die werd bestuurd door de heer R. v. B. uit Sneek, niet gezien. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf gebeurde op rijksweg 43 op de kruising met de weg Npland-Wolsum een botsing tussen twee personenauto’s, waarbij even eens slechts materiële schade ontstond. De heer H. B. uit Njjland stond voor gesorteerd op de rijksweg om linksaf te kunnen slaan in de richting Wolsum. Uit de richting Sneek naderde de heer H. E. S. uit Bolsward. Hij wilde rechtsaf. Pas op het laatste moment kreeg hij de wagen van de heer B. in de gaten. On danks krachtig remmen was een botsing niet meer te voorkomen. Er was ern stige schade. De heer Visser vroeg naar aanleiding van de zinsnede over de schaarste op de kapitaalmarkt in het voorstel tot ver bouw van. de Sperkhemschool of het niet mogeljjk was, dat deze op de urgentie- Ijjst zou komen. De voorzitter antwoordde, dat er al urgentieverklaringen zjjn. De heer B. de Vries pleitte eveneens voor een spoedige uitvoering van de werkzaamheden. De situatie maakt dit dringend noodzakeljjk. PRIJZEN BOUWTERREIN Morgen (dinsdag 5 april) zal in Aere Perennius, Kleinzand 10, Sneek, een ka- lendertentoonstelling worden gehouden. Deze expositie wordt georganiseerd door de Ned. Chr. Grafische Bedrijfsblind, af deling Sneek. De ingekomen stukken lokten geen dis cussie uit. De heer Visser merkte naar aanleiding van het voorstel betreffende de jaarwed den van de wethouders op, dat de raad destijds tegen een verhoging was geweest. Hij verklaarde zich tegen deze verhoging. Zjjn fractiegenoten Bergsma en Van Dijk sloten zich hierbij aan. De heer Zeilstra noemde het besluit, dat indertijd tot de benoeming van vier wethouders had geleid, onjuist. Men zit nu niet alleen met een verhoging van de salarissen, maar ook met meer wethou ders. Hij kon zich voorstellen, dat er men sen zijn die hier moeite mee hebben. Hij maakte daarop de voorzitter een compli ment voor de wijze waarop deze steeds kans ziet de zaak in goede orde te doen verlopen. „Deze raad loopt op zjjn laatste beentjes”, aldus de heer Zeilstra, die hoopte, dat de nieuwe raad het aantal wethouders tot drie zou terugbrengen. De heer B. de Vries herinnerde even eens aan de gang van zaken in het ver leden. Welk advies de raad ook geeft, de post komt toch op de begroting. Toch verklaarde hjj zich met het voorstel ak. koord. De heer Lampe merkte nog op, dat het minimumloon tegenwoordig f 120, per week bedraagt; dat is zo’n f 6000 per jaar. (De nieuwe wethouderssalarissen zijn f 10.250 per jaar). Met de aantekening, dat de heren Berg sma, Van Dijk en Visser tegen waren werd het voorstel z.h.s. aangenomen. Vrijdagavond sprak ds. A. Klamer van Hilversum, bekend van de radio, te IJlst over het onderwerp „Vragen, die mensen kunnen plagen”. Deze avond was belegd door de evangelisatiecommissie van de drie gezamenlijke kerken. Ds. Den Hartog sprak een welkomst woord, terwijl een kleine bezetting van „Concordia”, gedirigeerd door de heer Joh. Boschma, zorgde voor muziek. Op een conferentie over zielzorg, zo zei ds. Klamer, vroeg iemand: wat is dat nou eigenlijk? Een Duitser antwoordde hierop: dat is bij mensen in nood zjjn. Een Fransman zei: het is dat je samen vreugde hebt, je samen verwondert. In derdaad, aldus spreker, die verwonde ring moet er komen. In onze tijd weten we slecht hoe we samen ménsen zjjn. De mens is in wezen eenzaam. De protes tanten geven erg hoog op over het avond maal. Iets heel plechtigs, waarbij ze el kaar nauwelijks aanzien. Maar God en mens is één, zoals bijv, een theelepeltje hol is aan de ene kant, maar tegelijk bol aan de andere kant. Het een is niet zon der het ander. In deze tijd is het voord liefde een moeilijk woord geworden; er is veel kribbigheid. Dat komt omdat er altijd gemikt wordt op de behoefte van de mens; er is meer machtswellust dan liefde. Liefde is altijd op zoek naar de mens. Jezus was óók altijd op zoek naar de mens; hij at met zondaars en tolle naars. Niet al te beste broeders. Zondaar betekent in de evangelieën: naarling. Maar Jezus blijft maar zoeken, zelfs nog als Hij aan ’t kruis hangt: Vader ver geef het hun, want zij weten niet wat zij doen. Vergeving is een geschenk, waar je mee aan ’t werk moet. God geeft het ons, opdat wij op onze beurt het weer weg kunnen geven. Veel mensen zjjn tegenwoordig bar naar, zitten in de knoop, omdat ze niet één tegenkomen, die het juist om hén gaat. Er zijn massa’s mensen, die nooit in een kerk komen, maar toch naar de medemens zoeken. De kerkmens is zeer egoïstisch geworden. Dat is fout, want het gaat om de gezamenlijke mens. Hoe kunnen we den wél gemeenschap bie- Vrijdagniorgen omstreeks zeven uur kwamen op de weg ScharnegoutumGo- enga twee personenauto’s frontaal met elkaar in botsing. Er ontstond zware ma teriële schade, maar niemand liep letsel op. De chr. zangvereniging Eendracht Maakt Macht” te Abbega gaf onlangs haar jaarlijkse uitvoering, doch de op voering van het toneelstuk „Gerrit de Swalker” door de toneelgroep van Oost- hem kon toen niet doorgaan wegens ziek te van één der hoofdrolspeelsters. Deze vond nu woensdag j.l. plaats in het ver enigingsgebouw en door het uitstekende spel van de toneelgroep werd zjj een groot sukses. De voorzitter van de zangvereniging, de heer W. S. Abma, was dan ook de tolk van alle aanwezigen, toen hjj aan het slot de toneelgroep dank bracht voor het gebodene. Het publiek had overigens door een spontaan app’ius reeds van zijn dankbaarheid blijk gegeven. den? Is een kerkdienst voldoende? Weten we dat 400.000 mensen ir ons land rond lopen die angstig zijn? De homofielen. Moeten we ze afwijzen? Kunnen we toe met wat oecumene doen? Oecumenisch leven is wat etalagekijken. Neen, aldus spreker, wij moeten deze wereld versieren, zoals kinderen de ka mer versieren als vader jarig is! En als God dan komt op een dag, moeten we allen druk bezig zjjn! Na de pauze kwamen er vragen, voor ’t grootste deel over de 400.000 genoemde homofielen. Ds. Klamer vertelde breed voerig over zijn ervaringen met deze mensen, die voortdurend in angst en spanning leven, bang ontdekt te worden; want ze weten heel goed dat ze „anders” zijn. Toch moeten we in die ander een mens zien, een mens door God geschapen en voor wie Christus heeft geleden en gestorven is. En dat mens zien in die ander moeten we in de daad omzetten. Die ander, waaraan van alles man keert naar onze mening, <bch zien a’t als een mens een kind van God, naar Zijn beeld geschapen. Als we dat meenemen, dan hebben we een goede avond gehad, zo besloot ds. Klamer. Ds. Goudsbloem sprak een kort dank woord en sloot de avond. Om het tachtigjarig bestaan van de zelf vervaardigde films, waaronder „150 gymnastiekvereniging „Thusnelda-Greate jaar hardzeildag”. Met een spontaan ap- Pier” in Sneek niet ongemerkt voorbij plaus werd de heer Vrolijk bedankt voor te laten gaan had het bestuur vrijdag- deze medewerking. avond een feestelijke jaarvergadering in „Onder de Linden” bijeen geroepen. De opkomst was tot volle tevreden heid en reeds dadelijk was de feeststem ming aanwezig, toen de heer Wempe met drie trommelaars namens het tamboer- korps een bloemstuk kwam aanbieden. Ook van de heer Kan Sr. was een leuke attentie aanwezig, terwijl gelukstele grammen waren binnengekomen van de familie Kan uit Paterswolde en mevr. Beernink-Groenhout uit Den Haag. De leiding van deze vergadering be rustte bij de waarnemend voorzitter G. Geertsma. In september had de heer Y. M. Dijkstra het bestuur om studieredenen verlaten. Hjj werd op deze avond bedankt voor het nuttige werk, dat hij gedurende ruim vier jaar voor TGP als voorzitter had verricht. Als afscheidscadeau werd hem een verzilverd schaaltje aangebo den, terwijl mevr. Dijkstra een boeket bloemen ontving. De aftredende bestuursleden, mej. G. Fritsma en de heer M. Zijlstra, beiden herkiesbaar, werden bij acclamatie weer voor 3 jaren herbenoemd. De heer G. Geertsma werd door de vergadering tot voorzitter van de vereniging benoemd. Als nieuw bestuurslid werd de heer O. Th. Schuurmans gekozen. Uit naam van de vereniging bood de voorzitter de 'Dr.-Boumaprjjs aan aan mevr. Osinga-War, voor haar grote ver diensten aan de vereniging bewezen. De onderscheidingen vielen dit jaar te beurt aan de heer De Blauw vanwege het vijftienjarig lidmaatschap en aan mevr. A. Bakker-Djjkstra en de heer S. de Vries voor het 25-jarig lidmaatschap. De decoraties werden door de voorzit ter persoonlijk opgespeld. De wisselpla- quettes, vanwege hun behaalde presta ties in het afgelopen jaar, werden uitge reikt aan mej. Sj. Veltman, mej. M. Ringma, mej. W. Fritsma en aan Her man Kuipers. De door het bestuur voorgestelde con tributieverhoging werd door de vergade ring aangenomen. Aan het einde van d’e vergadering ver toonde een oud-TGP-er, de heer heer G. H. Vrolijk, twee zeer goede, door hem De heer Metz was de eerste, die ver wonderd was over de prijzen in het voor stel van b. en w. voor de bouwterreinen in het uitbreidingsplan Stadsfenne. Hij vergeleek de prijs van f 67,— per m2 voor winkels met bovenwoningen met de f 48, per m2 voor meergezinswoningen in drie woonlagen en vroeg of dit verschil niet wat te groot was. De voorzitter zei, dat men niet alleen naar de m2-prijs moet kijken, maar zich ook moet afvragen hoeveel m2 er nodig is voor een bepaald perceel. Als men naar het gehe°l kijkt, zijn de verschillen niet zo groot en is de stelling van de heer Metz niet juist, aldus de voorzitter. De heer J. P. de Vries viel over de drie woonlagen. Hij meende, dat er niet meer in drie woonlagen gebouwd zou worden. De voorzitter antwoordde, dat dit plan al te ver gevorderd was om het weer te wijzigen, maar in de toekomst zal inderdaad meer in acht woonlagen gebouwd irden en niet meer in drie. Maandag 4 t.e.m. 6 april: Stadhuis Sneek: Tentoonstelling van werken van o.a. Chabot, Benner en Bregman, deels uit het bezit van de heer Straat te Tietjerk. Dagelijks geopend van 912, 14—17 en 19.30—21.00 uur. Maandag 4 april: Lezing met dia’s voor Detailhandelsvakschool door de heer Osinga, directeur DVS te Groningen. Hotel Hanenburg 's avonds 8 uur. Donderdag 7 april: Uitvoering Matthaus Passion in de Grote Kerk te Sneek. Aanvang’s avonds 7 uur. Vrijdag 8 april: Uitvoering Matthaus Passion In de Martinikerk te Bolsward. Aanvang 's middags 2 uur. Maandag 11 april (tweede paasdag) Zc^e Snekermeerwandeltocht van de Sneker Wandel Unie, start 's morgens 10.30 uur vanaf Aere Perennius. Donderdag 14 april: Concert Frysk Or kest in „De Driuwpólle” te Woudsend. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 16 april: Finales Bokskam- pioenschappen Noord 1966 in „Ons Ge bouw”. Aanvang 8 uur. De voortdurend stijgende lonen en kos ten van laboratoriumbenodigdheden en apparatuur hebben het Bedrijf slabörato- rïum voor Grond- en G wasonderzoek te Oosterbeek een Stichting van de ge zamenlijke landbouworganisaties, die te gen kostprijs werkt genoodzaakt om per 1 april 1966 een prijsverhoging door te voeren. Dank zij de ver doorgevoerde mechanisatie kan de prijsverhoging bij grondonderzoek beperkt blijven tot onge veer 10%dit is eveneens het geval bij het snelgroeiende aaltjesonderzoek. Bij de, andere soorten onderzoek waarbij het gaat om aanzienlijk kleinere aantallen monsters, gaan de kosten 20% omhoog. Dit is het geval bjj gewas-, mest-, gier-, bloed-, urine-, haar en bladonderzoek. De korting voor abonnees op rond- gewas- onderzoek blijft normaal 15% bedragen. Donderdagmiddag kwamen alle kinde ren van de chr. school van Abbega en een deel van die van de chr. school te Oost- hem bijeen in het verenigingsgebouw te Abbega voor de voordrachtwedstrijd uit geschreven door de gemeente Wymbrit seradeel. Als jury fungeerden de heren ds. J. van Ginkel, KI. Sybrandy en W. Veninga. De klassen waren alsvolgt on dergebracht: klassen 1, 2 en 3 in groep 1; klassen 4 en 5 in groep 2 en klassen 5 en 6 in groep 3. De uitslagen waren: School Oosthem: groep 1 eerste prijs Beke de Vries met „It aei”; tweede prijs Ruurd Abma met „Lytse Wytse”; derde prijs Tineke Scheninga met „Lytse Wyt se”. Groep 2: le pr. Corrie van Popta met „Maeitiid komt”; 2e pr. Hielke Wiersma met „De Ulewapper”; 3e pr. Wietske van Popta met „De Ulewapper. Groep 3: le pr. lepke Kramer met „It liet fan Gods wurd; 2e pr. Fetje Dam- stra met „Op ’e merk”; 3e pr. Martje Posthuma met „Myn heinderbal”. Chr. school Abbega: groep 1: le pr. Wietske Koopmans met „It aei”; 2e pr. Guusje v. d. Veen met „Lytse Wytse; 3e pr. Gatze Rudophi met „It aei”. Groep 2: le pr. Margje Reyenga met „Sa’n dokter net”; 2e pr. Bertie A. Ab ma met idem; 3e pr. Hendrikus Rudolphi met idem. Groep 3: le pr. Auke Koopmans met „De langskonkspin”2e pr. Aafke Rey enga met „Op ’e merk”; 3e pr. Sjoerd Feenstra met „Myn heinderbal”. De eerste prijswinnaars uit elke groep gaan morgen dinsdag naar de finale in Oppenhuizen. De leiding van de zeer geslaagde middag berustte bij het hoofd van de schor l te Abbega, de heer F. Hoekstra. Vorige week vrijdag werden alle bor den, die deze route aanduiden, wegge haald en de verkeerslichten op de Prin sengracht en in de Willem de Zwjjger- straat buiten werking gesteld. Ook de voorrangskruising Willem de Zwjjger- straat-Johan Willem Frisostraat werd als zodanig opgeheven; de grote borden met „stop” zjjn verdwenen, terwijl verkeer in beide richtingen door de Willem de Zwijgerstraat en over de Woudvaartkade nu weer mogelijk is. Het is te hopen, dat met het opnieuw bestraten niet lang gewacht wordt, want dat is wel nodig. De vorige week samengestelde kandida tenlijst van de PvdA voor de komende gemeenteraadsverkiezingen in Wymbrit seradeel ziet er als volgt uit: 1. J. Ger- ding, Woudsend; 2. drs. G. Bakker, IJs- brechtum; 3. J. Groenewoud, Woudsend; 4. G. Kuipers, Heeg; 5. mevr. M. Bon- nema-Dam, IJsbrechtum; 6. P. Nagel hout, Woudsend; 7. W. C. van der Eems, IJsbrechtum; 8. L. Bergstra, Scharne goutum; 9. J. van Brug, Woudsend. gezellig spel: kienen. Alle leden deden met genoegen mee. het einde van de vergadering deelde de voorzitter, die tevens leider van de J.V. is, mee dat hjj voor deze functie bedankte wegens andere werk zaamheden. Hjj had met veel genoegen zijn functie bekleed en sprak de wens uit, dat de vereniging op het ingeslagen pad verder mag gaan. Waarnemend voorzitter J. Hofstra bracht dank namens de vergadering voor het vele en mooie werk dat hij in de afgelopen jaren gedaan heeft. Als blijk van waardering werd de heer Boschma een barometer met inscriptie aangebo den. Met dankgebed werd deze feeste lijke slotavond van het winterwerk van de M.V. en J.V. gesloten. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 De vorige week vastgestelde lijst van kandidaten voor de gemeenteraad van Wymbritseradeel van de AR-partjj ziet er als volgt uit: 1. G. Miedema, Gauw; 2. W. Grondsma, Oosthem; 3. Sj. Visser, Heeg; 4. K. Sy brandy, Abbega; 5. J. Gerbrandy, Goën- ga; 6. J. Walinga, Oudega; 7. L: Njjdam, Woudsend; 8. M. Osinga, Idzega; 9. R. de Jager, Oppenhuizen, 10. A. Visser, Heeg. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vele vrienden en bekenden, collega’s zowel als klanten van de bank (cliëntèle moet men eigenlijk zeggen) drukten de scheidende directeur die-men zijn 65 jaar beslist n’ t aanziet, de hand. Ze konden meteen kennis maken met zijn opvolgers, de heren H. F. Ament en J. Suwijn. Wet houder M. Baaijens vertegenwoordigde het gemeentebestuur van Sneek, terwijl ook van de zijde van de Ned. Hervormde Kerk, waarin de heer Wilmink kerk voogd is, zertegenwoordigers waren ge komen. De heer Wilmink werd op 18 maart 1901 geboren. Hij begon zijn carrière in het bankwezen in 1920 in Almelo. In 1931 werd hij in Sneek benoemd als procura tiehouder bij de Rotterdamse Bank. Hij was inmiddels in Almelo ook reeds als zodanig werkzaam. Met ingang van 1 januari 1947 werd de heer Wilmink be noemd als directeur van de Rotterdamse Bank in Sneek. Hij is dus 19 jaar en 3 maanden directeur geweest. Ook op maatschappelijk terrein heeft hij zich verdienstelijk gemaakt, o.a. als regent van het Old Burger Weeshuis. De heren Ament en Suwijn komen bei den van de voormalige Amsterdamse Bank. Dq kantoren van de Amsterdam- Rotterdam-Bank N.V. zijn sinds vrijdag samengevoegd in het gebouw Oosterdijk 4. De hervormde meisjes- en jongensver- enigingen hielden gezamenlijk een slui- tingsavond van het winterwerk. Het was reeds 8 uur toen voorzitter Boschma de avond opende. Na gezamenlijk zingen en gebed heette hij allen hartelijk welkom. Nadat er een gedeelte uit de bijbel was gelezen, hield de presidente van de meisjesveren'ging, mevr. Wiersma, een inleiding. Het feestelijke gedeelte bestond uit een over de voorzieningen bij het Sneeker- meer. Als het niet voor de zomer in orde zou komen zou dit een ramp zijn. Hij pleitte voor nog meer voorzieningen, vooral openbare toiletten, want die zjjn bitter nodig. De heer Visser sloot zich hierbij aan en hoopte, dat b. en w. „de vinger aan de pols zullen houden”. De heer Metz toonde zich een beetje teleurgesteld over de nota. Hij had ge hoopt op een nieuw paviljoen en hoopte, dat daar spoedig iets aan gedaan zal worden. De raad besloot tenslotte een miljoen te gaan lenen vande N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. „Met pijn”, zoals de heer B. de Vries opmerkte. De heer B. de Vries kwam nog even terug op de prijzen. Hij vroeg of iemand, die een patiowoning wilde kopen, niet meer zou moeten betalen (23 per m2). De voorzitter zei, dat de berekening van de grondprijzen een punt van uitvoe rige besprekingen en overwegingen is geweest, maar dit was toch wel het maximum, dat men voor deze woningen kan vragen. De heer B. de Vries vond het toch een ietwat scheve verhouding. De voorzitter legde uit, dat de mensen die deze wo ningen kopen eigenlijk gedwongen worden meer grond te nemen dan ze nodig heb ben. Maar het gaat om het totaalbeeld en daarom vond hij het geen onredeljjk voorstel. Op een vraag van de heer Boomsma antwoordde hij, dat het plan Groenedijk hierbij zou worden betrokken. De heer B. de Vries vroeg of de raad ook nog ge’ genheid kreeg zijn oordeel te geven over de door gedeputeerde staten nodig geachte verhoging van de toeslag voor stadsuitleg. Waarop de voorzitter antwoordde, dat het hier alleen gaat om vaststelling van de prijzen. De heer B. de Vries wilde nog graag, dat er rekening Werd gehouden met de plaats van de garages, die ongunstig is ten opzichte van de woningblokken. De heer Joustra vroeg zich af waarom er in drie woonlagen zou worden ge bouwd. De voorzitter antwoordde, dat een plan met flats van acht lagen een geheel andere opzet vraagt. Het zou onmogelijk zijn de opzet van dit plan nog te veran deren. „Dit voorstel, het vaststellen van de prijzen, is het sluitstuk van het plan”, aldus de voorzitter. De afdeling Wymbritseradeel-zuid van de CBTB hield vorige weck haar jaarver gadering in Heeg. Spreker voor deze avond was de heer V. Holtrop uit Delf- strahuizen, provinciaal bestuurslid de CBTB. Hijhad als onderwerp „Wa- terschapsconcentratie en ruilverkave ling”. Volksonderwijs afd. IJlst hield don derdag jl. haar jaarvergadering in café Kooy. De heer Speerstra opende de bijeen komst. Hij zei, dat er reden was tot dankbaarheid, nu de schoolverbouw zijn beslag heeft gekregen. Een woord van dank, richtte hij tot de ledenwerfcommis- sie. Door haar activiteit konden 30 nieu we leden worden ingeschreven. Getracht zal worden dit jaar een feestavond te organiseren. Indien men hierin zou sla gen, zou de jaarlijkse floraliatentoonstel- ling geen doorgang vinden. Op de vraag, of er niet weer eens een sprookje ge speeld zou kunnen worden, antwoordde de voorzitter, dat hjj gaarne bereid was, hieraan zijn medewerking te verlenen, doch dat het aantrekken van spelers vaak moeilijkheden geeft. Zeer tot tevredenheid van de aan wezigen bracht mevr fen Kate haar financieel verslag. Tot nieuwe bestuurs leden werden benoemd mevr. Münch en de heer Van der Spoel. Na de pauze vertoonde de heer Hoek stra uit Koudum dia’s over Oostenrijk, De voorzitter bedankte hem voor zjjn interessante causerie en zjjn prachtige plaatjes. Het was omstreeks elf uur, toen mees ter Speerstra deze goede avond met een woord van dank aan de aanwezigen sloot. De heer Zijsling bedankte op zjjn beurt het hoofd der school voor z’n pret tige leiding. De 21-jarige Joh. Boschma te IJlst, slaagde dezer dagen aan de politie-op- leidingsschool te Wassenaar voor het politiediploma A. De heer Boschma treedt dinsdag 5 april in dienst van de politie te Schie dam. fe, t ri

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1