voor ons Lustrum-Paaswedstrijden volledig geslaagd zeilfestijn Matthaus Passion in grote kerk Sneek vrij heid je” Voorbereiding „Interland” op 30 april „Hoe zachtkens "leed IJLST WYMBRITSERADEEL AGENDA J en van Suksessen van leden ICC. Sneek en Omstr. op internationale hondententoonstelling in Leeuwarden -- Commissaris der koningin opent bedrijfspand Tromp Redacteur Friesch Dagblad zwaar gewond Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I I 121e jaargang no. 29 Dinsdag 12 april 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Meisje (3) onder brommer Uitvoerenden bereikten hechte eenheid Botsing door geen voorrang te verlenen Loket voor filatelisten langer open Bromfietser in tramrails gevallen Nijezijl Frontale botsing in Tjalhuizum Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Diefstal in garage in SNEEKER NIEUWSBLAD 1. 2. 3. 4. MAANDAG AMICITIA - THEATER WAT ER VERDER TE DOEN IS R. Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Twee bekende Friese zeilcracks, links Rienk Alberda Sneek) en rechts Ul- be de Vries (Grouw) in de strijd. De 38-jarige redacteur van het Friesch Dagblad, A. H. Algra jr. uit Leeuwarden, is zaterdagavond om zeven uur bij het Zwartkruis onder Noordbergum met zijn auto van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De heer Algra, die op weg was naar huis, werd uit de totaal vernielde NSU-Prinz geslingerd en zwaar gewond, aldus meldt Het Vrije Volk. Hö liep niet alleen een inwendige bloe ding en een zware hersenschudding op, maar brak bovendien enkele ribben. Daar naast had hij enkele verwondingen aan hoofd en handen. Per ambulance werd hö naar het Diakonessenhuis in Leeuwarden vervoerd. De commissaris der koningin in Fries land, mr. H. P. Linthorst Homan, heeft zich bereid verklaard de opening te ver richten van het nieuwe bedrijfspand van Tromp Groothandel N.V. aan de Lorentz- straat. Deze opening zal plaats hebben op zaterdag 23 april a.s., ’s morgens om 11 uur. Zondag omstreeks het middaguur ver leende de heer J. R. geen voorrang aan A. E. op het kruispunt Napjusstraat Ubbo Emmiusstraat. Het gevolg was een botsing tussen de beide personenwagens met vrij veel materiële schade. De be stuurders, beiden uit Sneek, kwamen er goed af. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur kwam het driejarig meisje M. W. uit Amster dam onder een bromfiets op het Groot- zand. Het liep gelukkig goed af, het kind werd licht gewond. De bromfiets werd licht beschadigd. Freed 22 april: Oprjochtingsgearkomste fan de ófdieling Ysbrechtum P.v.d.A Jouns 8 üre yn café De Boer, Sprekker Woensdag 13 april, 2.30 uur film: wraak van Ivanhoe. Zaterdag 16 april: Finales bokskampioen- schappen Noord 1966, in ,Ons Gebouw’, aanvang 8 uur. Donderdag,14 april: Concert Frysk Or kest in ,,De Driuwpolle” te Woudsend. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. in café B. Westra te Heeg. ’s avonds 7.30 uur. ledenver- Museum Steenbrak Gamma van Grebêrt, Sneek, eigenaar mevr. J. C. Meijer-Muller, re- servekampioen; Gedurende het weekend hebben onbe kenden een bezoek gebracht aan de ga rage van de heer T. van Berkum in de voormalige zuivelfabriek in Nijezijl. Uit een geldkistje is een bedrag van f 12 f 13 ontvreemd. De daders konden vrjj gemakkelijk bin nen komen. Het geldkistje, dat in het kantoortje was, werd opengebroken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vanavond zullen de besturen van ver schillende Sneker verenigingen afgevaar digden sturen naar de ontspanningszaal van Van der Heem om van enkele mede werkers van de NCRV nadere bijzonder heden te vernemen over het televisiespel „Interland”, waarin Sneek het op 30 april tegen de Belgische stad leper moet opnemen. Gistermiddag om 1 uur kwam de heer S. v. W. uit Pingjum met zijn bromfiets te vallen ter hoogte van het Wilhelmina- park op de Bolswarderweg, waar de tramrails de weg kruisen. Waarschijnlijk is hij op de rails geslipt. Met vermoede lijk een hersenschudding is hjj in het ziekenhuis opgenomen. Hoewel het gisteren tussen vier en zeven uur bijzonder druk was op rijksweg 43, heeft dit in Sneek geen moeilijkheden op geleverd. Het is geen wonder, dat de samenwerkende koren, de Bolswarder Oratorium- vereniging en het Sneker Cantatekoor ook nu weer Bach’s grootste en onvolprezen schepping ten gehore brachten! De belangstelling overtrof de verwachtingen, want de Grote Kerk was donderdagavond geheel bezet. Aan de uitvoering werkten verder nog mee het RK jongenskoor uit Bolsward, het Frysk Orkest, mevrouw J. Kueter-Zwager, clavecymbel en vocale en instrumentale solisten. Het geheel stond onder leiding van dirigent Bram Feenstra. Afgezien van enkele kleine schommelingen, werd er over het geheel een hechte eenheid bereikt. De bevolking van beide plaatsen zal een opdracht moeten uitvoeren. Woensdag 20 april: Vergadering van vol machten van het waterschap „Heeg”, Aanvang Het spreekt vanzelf, dat Sneek zich op 30 april aan de kijkers in België en Ne derland zo goed mogelijk moet presen teren. De kans om op zo ruime wijze publiciteit te geven aan onze stad mag niet worden gemist, zo schrijft burge meester Rasterhoff in de brief, waarin hij de verenigingen uitnodigt. Zoals be kend omvat het spel de volgende onder delen: Een aantal wedstrijdgroepen bekampt elkaar op het gebied van snelheid, vaardigheid en lichaamskracht; Zaterdagmorgen raakten in Tjalhuizum op de weg naar Oosterend twee personen auto’s frontaal met elkaar in botsing. De ene wagen werd zwaar, de andere licht beschadigd. Er werd niemand ge wond. Tiisdei 12 april: jouns 8 üre, seal Hanen burg: Kontaktbijienkomst FNP. Woensdag 13 april, 8 uur film: De grote Caruso. Wel menen wjj er goed aan te doen de Oratoriumverenigingen te verwijzen naar de Passionen van Heinrich Schütz (1585 1672), de „Markus-Passion” van Georg Philipp Telemann (1681 1767)., „Die Sieben Letzten Worten seres Erlösers am Kreuze” van De bestuurder van de ene wagen, de heer W. V. uit Sneek, slipte, kwam in de berm, raakte de macht over het stuur kwijt en botste zo tegen de juist op dat moment naderende tegenligger, bestuur door T. B. uit Wommels. Er werd ook nog een PEB-paal geraakt, waardoor een draad afknapte. Donderdag 14 april: Ingelandenvergade ring waterschap ,,’t Marian” in café O. de Jager t'e Nijland. Aanvang ’s av. 7.30 uur. Op de Paasmaandag in Leeuwarden gehouden internationale hondententoon stelling behaalden de leden van de kyno- logenclub Sneek en Omstreken de vol gende successen: In beide plaatsen wordt een „raad van tien” gevomd, die een vijftal vra gen zal moeten beantwoorden; Woensdag 20 april: Algemene gadering Fries Scheepvaart Sneek, met lezing van de heer S. J. v. d. Molen uit Drachten over de schip breuk der Lutine. Restaurant Piso, aanvang ’s avonds 8 uur. Tijdens de opening van de Lustrum-Paaswedstrjjden van de VKO zaterdagmiddag in het stadhuis spraken velen de wens uit, dat het weer gedurende de Paasdagen mocht meewerken. Nu het zeilfeest achter de rug is kan gezegd worden, dat het weer in alle opzichten heeft meegewerkt en dat het een volledig geslaagd festijn is gewor den. Ofschoon het zondag nogal fris was op en rond het Sneekermeer, was het gisteren ideaal zeilweer dat aan dit vroege zeilevenement een extra feestelijk karakter gaf. Wil de wedstrijd slagen en Sneek tegen over haar Belgische tegenstandster een goed figuur slaan, dan is de enthousiaste en spontane medewerking van heel de burgerij noodzakelijk. In het bijzonder geldt dit wel voor de onderdelen 3 en 4. Velen zulen op de avond van de 30ste april beschikbaar moeten zijn om de op drachten, die gedeeltelijk tevoren bekend worden gemaakt, te vervullen. Ook aan de vorming en training van de wedstrjjd- ploegen zal een grondige voorbereiding vooraf moeten gaan. de Valkenclub „Jacoba van Beieren”, de heer H. Visser voor de 16 m2-klas- se en de heer Joh. Alberda, namens de Regenboogclub. De voorzitter van de VKO bracht tenslotte dank aan de sprekers en aan allen, die hadden ge holpen bij de organisatie, in het bij zonder het Sneker politiecorps, dat tij dens het défilé het verkeer in goede banen had geleid. DE WEDSTRIJDEN Een Belgisch en een Nederlands ge zin worden getest op hun parate ken nis; Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De openstelling van het verzamelaars loket voor filatelisten op de derde woens dag van elke maand op het Post- en Telegraafkantoor tb Sneek is met ingang van april uitgebreid. De openstellings- Gordonsetters: Prins Charly v .d. Sk'e- perskamp, eig. M. v. d. Velde, Leeu warden, reservekampioen; Roland v. d. Skeperskamp, eig. H. Grunstra, Sneek, kampioen; Fria, eig. mevr. Rusticus-Dijkstra, Drachten, kampioen; Sint Bernards: Barthara fen 't Nylan uitmuntend, eig. mevr. J. v. d. Meer- Zjjlstra, Leeuwarden. Centa fen ’t Nylan, eig. idem, uitmun tend Castor fen 't Nylftn, eig. idem, zeer goed; Ruth, eig. N. Tadema, Scharsterbrug, uitmuntend; Duitse herders: Reina v. d. Elfstden, eig. J. van Tuinen, Leeuwarden, uitmun tend; Veto v. d. Elfsteden, eig. idem, uit muntend; Tero v. d. Brekkenpolder, eig. Hansmo, Sneek, zeer goed; Grote poedel, wit: Stella of Terra Bel la, eig. H. v ,d. Wal-Lenstra, Heerenveen, zeer goed; Goldenretrievers, Elbrich van ’t Ke telmeer, eig. J. Suwjjn, Ysbrechtum, zeer goed; Telemann Sieben Letzten Worten un- Erlösers am Kreuze” van Jos. Haydn, en Bach’s .Johannes-Passion’. Natuurlijk, het is zinvol elk jaar het zelfde werk uit te voeren, maar het is ook jammer dat andere Passionen, waar onder de pasgenoemde, daardoor nimmer een kans krijgen. Zondagmiddag om precies half twee gingen de zeilers van start in een kil le maar uitstekende zeilwind. In de A-klas nam C. de Haas uit Breuke- len tijdens de eerste route de leiding en hij stond deze niet weer af. Hij ein digde als eerste voor Gebr. de Boer uit Sneek, die tweede werden en Thijs Zijlstra. Rienk Alberda eindigde als vierde en H. Steensma uit IJlst als vijfde. Het traditionele Paasei voor de laatstaankomende ging naar P. F. de Vries uit Amsterdam. In de B-klasse ging J. Rutgers uit Nijmegen met grote voorsprong als eerste over de finishlijn, vóór S. van der Woude uit Leeuwarden en G. Ra bius, eveneens uit Leeuwarden. J. J. Schooleman uit Irnsum was vierde en J. W. Pieper uit Harderwijk vijfde. In deze klas was het Paasei voor C. Mutsaers uit Oss. Onder de vele Passionen van Bach, Schütz, Telemann, Haydn e.a., staan die van eerstgenoemde ongetwijfeld boven aan. Bach componeerde drie grote wer ken voor de lijdenstjjd, nl. de Matthaus-, de Johannes- en de Markus-Passion. Laatstgenoemd opus is echter jarenlang zoek geweest, maar kortgeleden gedeel telijk teruggevonden, voorzover mogeljjk gereconstrueerd en voor de radio uitge voerd. Jammer genoeg hebben we deze uitzending gemist, waardoor wij ons geen oordeel hebben kunnen vormen over een en ander. Vast staat echter, dat wjj een uitvoering van Bach’s „Passionsmusik nach dem Evangelisten Marco” in zijn huidige vorm, dus onvolledig, niet zouden begeren. Zaterdagmiddag werden de feeste lijkheden geopend met een défilé door de stad van vijf Vrijheden op trailers, voorafgegaan door het tamboers- en pijperscorps Veronica. Mede door het zachte lenteweer stonden grote aantal len toeschouwers langs de route (Jousterkade - Oosterdijk - Wip - Marktstraat) en ook voor het stad huis ontbrak het niet aan belangstel ling. Nadat de stoet hier was gearri veerd brak het ogenblik aan waarop burgemeester L. Rasterhoff de wed strijden officieel zou openen. Hij deed dit door in de vóór het stadhuis op gestelde Vrijheid 847 van Onno Zweep de nieuwe VKO-vlag te hijsen. Vervolgens begaven bestuur, lus- trumcommissie en genodigden zich naar de raadzaal, waar verschillende sprekers het woord voerden. De bur gemeester prees in zijn welkomst woord de geestdrift en het doorzet tingsvermogen, waarmee deze wed strijden zijn georganiseerd. „Het lijkt net een happening, maar dan een goe de”, aldus de burgemeester. Hij zei verder, dat hier een brok enthousias- men en belangeloze arbeid achter zat. Dit alles om uiting te geven aan de drang om te zeilen. Nadat hij de wens had uitgesproken, dat de wedstrijden aan de verwachtingen mochten beant woorden en een prettige indruk moch ten achterlaten, werd het woord ge voerd door de voorzitter van de jubi lerende organisatie, de heer Rienk Al berda. LID VAN VERDIENSTE Deze sprak zijn voldoening uit over de prettige verhouding met de burge meester. Als blijk van waardering overhandigde hij de heer Rasterhoff een standaard met daaraan een klein model van de VKO-vlag. Verder kreeg vice-voorzitter Joop Kluitenburg ex tra hulde. Dit vanwege het feit, dat hij vijf jaar achtereen in het bestuur van de VKON heeft gezeten. Hem werd het praedicaat „lid van verdienste” overhandigd in de vorm van een scheepshoorn met inscriptie. Joop, die het oudste bestuurslid is, legde uit, waarom er met Pasen reeds gezeild wordt. Ten eerste omdat er in de Vrijheidsklasse zo’n grote kame raadschap en solidariteit heerst en ten tweede, omdat de zeilers bijna niet de overwintering kunnen afwachten, al dus de vice-voorzitter. Hij haalde en kele herinneringen op uit de beginpe riode van de Paaswedstrijden. Nadat eerst alles zelf was georganiseerd, bleek dat dit niet mocht. Later werd er dan ook gezeild onder auspiciën van een der Sneker zeil verenigingen. Dat de wedstrijden met Pasen een succes zijn, bleek uit het groot aantal inschrijvingen, dat pre cies vijftig bedraagt. Aan de wedstrij den van vijf jaar terug deden .slechts’ vijftien mee. Men heeft Sneek, als dé zeilstad van het Noorden, doelbewust als centrum gekozen, aldus Joop Klui- tenberg. VEEL GELUKWENSEN Mr. E. R. Zweep opende daarna de rij van een aantal sprekers, die hun gelukwensen kwamen aanbieden. Mr. Zweep deed dit namens de NNWB. Hij vond het jammer, dat zo’n mooie klasse als de Vrijheidsklasse niet lid was van de NNWB, maar hij wenste de actieve vereniging het allerbeste toe. Vervolgens traden naar voren de heer J. W. v. d. Zijpp, namens de KZVS. de heer M. C. Breuning. voor nor, die zijn omvangrijke evangelisten partij voortreffelijk vertolkte. Hetzelfde kan ook gezegd worden van onze stad genoot Aerde Kuiper, bas-bariton, die de kleine partijen en enige aria’s voor zijn rekening nam, waarbij bij herhaling bleek dat zjjn kracht vooral in het bariton- register ligt. Anton Trommelen, tenor, zong de aria’s Zijn timbre komt vrijwel overeen met Gerard Homg, maar hij beschikt over meer volume. Zijn vertol king kan echter nog winnen aan diepte en stijl. Peter de Vos, bas, gaf de zware Christus-partij mei véél begrip weer. Jammer, dat hij hier en daar detoneer de en moeite had met het hoge register. Atie Letter, alt, wist veel respect af te dwingen voor de sublieme wjjze waarop zjj haar aandeel vertolkte. Nettie Bos, sopraan, zong weliswaar zuiver, maar schoot tekort m volume en voordracht. Het Frysk Orkest was uitnemend op dreef en mevr. J. Kueter-Zwager, clave cymbel, begeleidde correct en slagvaar dig. Lof ook voor de instrumentale so listen en voor dirigent Bram Feenstra, die rustig, maar zeer betrouwbaarlei ding gaf. J.N. uit Zwolle en in de B klas aan adel borst D. Duyvendijck uit Den Helder. Na afloop werden op de salonboot „Toerist” de prijzen uitgereikt door dr. J. W. v. d. Zijpp. De organisatie was ditmaal in handen van de KZVS en liet niets te wensen over, terwijl vele be drijven uit en rond Sneek voor een groot aantal prijzen hadden gezorgd. Dank zij de medewerking van instan ties en particulieren zijn deze lustrum- Paaswedstrijden over alle linies ge slaagd. Als herinnering kregen alle zeilers inclusief de bemanningen, een fraai lustrum-vaantje. De winnaars C. de Haas en J. Rutgers kregen naast de wisselprijzen en hoofdprijzen boven dien een legpenning, die door het ge meentebestuur van Sneek voor de best geklasseerde niet-Sneker beschikbaar was gesteld. UITSLAGEN Door de zwakke wind zagen de or ganisatoren zich genoodzaakt tijdens de eerste wedstrijd op maandag het aantal routes van drie op twee terug te brengen. In de A-klas bewees C. de Haas opnieuw zijn suprematie door als eerste te finishen, ditmaal voor H. H. Kraayenhagen uit Meppel en diens stadgenoot H. J. Rijnvis, die als derde over de streep ging. In de B-klas werd Rutgers weer met zeer grote voorsprong eerste - hij ein digde zelfs vlak vooraan in het1- A’- veld - met ditmaal W. van den Heuvell uit Sneek op de tweede en P. de Groot van Drachten op de derde plaats. G. Steegstra Sneek) was nu vierde en Tj. van Drooge uit Warga vijfde. ’s Middags nam de eerst matige wind plotseling vrij sterk toe, waardoor de wedstrijden in tegenstelling met die van ’s morgens een zeer levendig ka rakter kregen. Onze oud-stadgenoot H. P. Repko uit Voorburg zorgde in A voor een kranige prestatie door de schijnbaar onoverwinnelijke C. de Haas achter zich te laten. Maar de voorsprong van de crack uit Breuke- len was ruim voldoende om de hoofd prijs in de wacht te slepen. Derde werd Onno Zweep, vierde Rienk Al berda en vijfde H. Steensma (IJlst). In de B-klas kwam Rutgers, die de vorige wedstrijden met groot machts vertoon had gewonnen, er met de vrij krachtige wind deze keer niet aan te pas. Hij eindigde op de negende plaats, doch zijn voorsprong na twee wedstrij den was zo groot dat de hoofdprijs niet in gevaar kwam. P. de Groot uit Drachten ging als eerste over de win- lijn, gevolgd door resp. Tj. van Droo ge (Warga), W. van den Heuvell (Sneek). Sj. Jaasma (Sneek) en J. W. Pieper (Harderwijk). Het Paasei in de A klas viel ten deel aan A. J. Kuiper Deyne Hiem’s Carmen, eig. mevr. H. H. Hugës-Smeding, Deinum, reservekam pioen; Griffon: Asta fan Rixt fan ’t Ellén, eig. J. Alkema, Sneek, zeer goed: Duitse staande korthaar: Lida: eig. F. H. v. d. Zee, Steenwijk, reservekam pioen; Ierse setter: Bartie van Wolmerum, eig. J. Hartkamp, Sneek, zeer goed; Timba eig. S. Hilverda, Oosterlittens, uitmuntend; Wendy, eig. J. Hartkamp, Sneek, uit muntend; Afke van Wolmerum, eig. W. van Ge- mert, Terschelling, uitmuntend; Heinrich van de Falkenweg, eig. F. W. Leeman, Beetsterzwaag, uitmuntend; Japanse spaniel: Daishi van Akita, eig. mej. J. Sjoerdsma, Wieuwerd, uitmun tend; Rottweiler: Astrid Didan Miafoa, eig. H. Zeinstra, Workum, goed; New-Foundilander: Cora v. Rotana, eig. J. Idsinga, Noordwolde, reservekampi oen; Middenslagpoedel: Jens van Sollbacken, eig. mevr. Wüma-Spoelstra, Quartre Bras, goed; Wener Sennenhond: Anita van Finmar- ken, eig. idem, zeer goed. Op deze perfect georganiseerde ten toonstelling waren 1.059 honden aanwezig. De beste hond was de boxer reu Paroo van Paddyhome van de heer J. Brokken Zondag: Klasse A: 1. C. de Haas, Breukelen; 2. Gebr. de Boer, Sneek; 3. Th. W. Zijlstra, Sneek; 4. R. S. Al berda, Sneek; 5. H. Steensma, IJlst; Paasei voor P. F. de Vries, Amster dam. Klasse B: 1. J. Rutgers, Nijmegen; 2. S. U. S. v. d. Woude, Leeuwarden; 3. G. Rabius. Leeuwarden; 4. J. J. Schooleman, Irnsum; 5. J. W. Pieper, Harderwijk; paasei: C. Mutsaers, Oss. Maandagmorgen: klasse A: 1. C. de Haas, Breukelen; 2. H. H. Kraayenha gen, Meppel; 3. H. J. Rijnvis, Mep pel; 4. H. Meindersma, Amsterdam; 5. U. de Vries, Grouw; Klasse B: 1. J. Rutgers, Nijmegen; 2. W. van den Heuvell, Sneek; 3. P. de Groot, Drachten; 4. G. Steegstra, Sneek; 5. Tj. van Drooge, Warga. Maandagmiddag: klasse A: 1. H. P. Repko, Voorburg; 2. C. de Haas, Breu kelen; 3. O. A. Zweep, Sneek; 4. R. S. Alberda, Sneek; 5. H. Steensma, IJlst; Klasse B: 1. P. de Groot, Drachten; 2. Tj. van Drooge, Warga; 3. W. van den Heuvell, Sneek; 4. Sj. Jaasma, Sneek; 5. J. W. Pieper, Harderwijk. Totaalklassement: klasse A: 1. C. de Haas, Breukelen; 2. Gebr. de Boer, Sneek; 3. H. H. Kraayenhagen, Mep pel; 4. R. S. Alberda, Sneek; 5. H. P. Repko, Voorburg. Totaalklassement klasse B: 1. J. Rut gers, Nijmegen; 2. W. van den Heu vell, Sneek; 3. Tj. van Drooge, War ga; 4. P. de Groot, Drachten; 5. G. Rabius, Leeuwarden. Aan de andere kant is het niettemin volkomen begrijpelijk dat verreweg de meeste oratoriumverenigingen niet van de traditionele „Matthaus’’-uitvoeringen wil len afwijken. We nemen aan, dat ook het publiek het niet anders wenst, gezien de grote belangstelling overal en elk jaar opnieuw. De koorzang stond op hoog peil. Diri gent Feenstra hield de tempi, evenals voorheen, vrij vlot en strak, maar streef de tevens naar een nog betere nuance ring, wat vooral tot uiting kwam in de vrijere en meer verfijnde weergave van de koralen. Het jongenskoor zong uitstekend, maar we zijn van mening, dat Frans Tersteeg dit goede resultaat niet aan zijn drukke gebaren te danken heeft. De eenvoudige koraalmelodieën zijn immers gemakke- Hjk aan te geven met een simpele en soepele polsbeweging. Van de zes vocale solisten viel ook nu y SS? i De

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1