de NCRV I t Meidwaen oan gemeenterieds- forkiezingen /I WYMBRITSERADEEL IJLST SNEEK-IEPER IN „INTERLAND Het laatste woord is aan van eeuw het t.v.-spel Sneek groenteboer Jelle Hoomans halve m3 en in van Opening manege zaterdagmorgen 11 uur t Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Donderdag 14 april 1966 121e jaargang no. 30 ■Mg HOBBELPAARD I honderden mensen Alle Ylsters en ook alle inwo ners van Hommerts, kennen Jelle Hoomans. Immers hij is het, die samen met zijn vrouw aan de Ga- lamagracht in Ylst een aardappe len- en groentenzaak drijft. In de winkel de vrouw, langs de straat de baas zelf. En het is donderdag 14 april vijftig jaar geleden, dat hij daar mee begonnen is. Jelle Hoomans yn Drylts fyftich jier grienteman Met deze oude atelier-camera stelde de nestor onder de Sneker amateurfotografen, de 76-jarige P. Henstra, vorige week donder- middag de verbouwde winkel van de fa. Obbema aan het Groot- zand opnieuw in gebruik. Een verslag hiervan plaatsten wij dins dag reeds. Rechts naast de camera de heer Henstra, links naast deze de heer F. Middelhof en achter de camera de heer F. J. Ob bema. In de oude camera was een moderne kleine camera verbor gen, waarmee een foto van de zaak werd gemaakt. De oude came ra werd overigens vorig jaar nog gebruikt, maar vanwege de modernisering van de zaak en ook vooral door de overschakeling op kleurenfotografie werd het mahoniehouten apparaat, dat in 1902 in gebruik werd genomen, vervangen door nieuwere appara tuur. Er is van alles mee gedaan. Vooral in de oorlog werden er duizenden pasfoto’s mee gemaakt, toen de mensen verplicht waren een persoonsbewijs te hebben. Ook hebben vele trouwlustige paartjes naar het vogeltje gekeken. In zijn tijd was het een zeer modern apparaat, gemaakt door Voigtlander, een der oudste Duitse optiekfabrikanten. Nu gebruikt men een camera van Ne derlands fabrikaat. C. Dokkum 90 jaar Voordrachtwedstrijd in Ijlst Hei Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD FNP hold kontaktgearkomste Vijftig jaar trouwe dienst aan ‘IJ SNEEKER NIEUWSBLAD TOREN BOUWEN DE WEDSTRIJD dienen z’n nog, dat yn t Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 dan wie lang kommen wol mei net is contact met achtermannen op te ne men. Deze vragen zullen dus zonder hulp van buitenaf opgelost moeten worden. Het laatste deel van het spel bestaat uit de ploegenwedstrjjd, waarbij enkele Sneker ploegen naar leper zullen gaan en leperse ploegen naar Sneek komen, met als hoogtepunt de bevolkingsvraag. Spre. ker waarschuwde, dat deze bevolkings- vraag de nodige orginaliteit zal vragen. Daarbij zal een spontane medewerking onmisbaar zijn. Ten aanzien van de Sneker ploegen, die onze stad in België zullen vertegen woordigen, deelde de heer Oskamp mee, dat deze mensen donderdag 28 april per bus naar België gaan en zondag 1 mei zullen terugkeren. De gehele verzorging komt voor rekening van de NCRV, in clusief zakgeld. De heer Oskamp besloot met woorden van dank voor de belang stelling op deze avond (de ontspannings- zaal was geheel bezet), daarna kreeg de heer Fred Benifente, eindregisseur van de NCRV de gelegenheid de plannen, welke ten aanzien van de ploegenwed- strijd zijn gemaakt, nader uiteen te zet ten. Zoals bjj de reeds gespeelde wedstrij den zal ook een aantal mensen uit Sneek de Nederlandse eer in leper moeten ver dedigen, terwijl een groep Belgen uit léper in Sneek hun land zal vertègén- woordigen. De heer Benifente vertelde, Voor de wedstrijden, die in Sneek zul len worden gespeeld, zijn de volgende details gegeven: Het eerste gedeelte speelt zich af op Wy witte wol, as lytse jonge Gyng hy by de doarren lans Earst wie dat by Jan Siemens Dy seach al gau: hy is hwat mansk Letter seis de saek to driuwen Dat wie him wol tabitroud Al wie it faken tige skreppe Dochs hat er in eigen saek opboud By de klanten wie it wolris: Jelle, och hwat bist wer let Ja, jo moatte tinke, ik wie by Hinke En dy hie krekt de kofje set Dat vie fanseis net to forsmaden Dat ik dronk in bakje mei Mar ’t is krekt lykas jo sizze Dé is gau in gatsje yn ’e dei Hi hie safolle by it hantsje Mei forienings en noch folie mear En as men fan him hwat ha woe Jelle dy stie altyd klear Jelle Homans, gean sa troch Wy winskje jo wer ’t jo nei stribben In fleurich en o sa lokkich libben! I. KUIPERS Psn., Drylts. Ijjke rjjvereniging ,,De Water-Poorters” onder leiding van de directeur-instruc- teur van de manege, de heer H. S. Wiarda. Deze uitvoering begint om kwart voor acht. Zaterdag 23 april ’s middags van 2S uur is er voor belangstellenden gelegen heid de manege te bezichtigen. tje, omdat de gemeente voor hen de voortuintjes doet. Allemaal mooi ge lijk. Uniform. Nu zou men verwach ten, dat de mensen zich vol enthou siasme op de achtertuintjes storten om daar tenminste iets eigens van te maken. Hoewol it in iepenbiere gearkomste wie, krige it sadwaende wol hwat it karakter fan in ledeforgadering, ek omt it meast FNP-minsken wiene dy’t de kjeld trot- searden. De hear Cnossen tocht dat de kans op in sit yn de gemeenteried der yn for- skate gemeenten wol yn sit. Hy frege de oanwêzigen yn syn iepeningswurdsje om to soargjen, dat hjlr en dèr kontaktadres- sen komme soene. Hwant it is, neffens him, saek om nei it sukses fan de steate- forkiezingen der hwat bliuwends fan to meitsjen. Dêrom soe hy trjje punten yn bisprek jaen wolle: 1. it foarmjen fan kearnen, 2. de fraech: al of net meidwaen oan de gemeenteriedsforkiezingen, 3. as men der foar W om mei to dwaen, hokker mam men soene der dan op ’e list moatte? Men soe lykwols net under de namme FNP, mar ünder in listnümer meidwaen moatte. len fan de oanwêzigen woe leaver noch net prate fan kontaktrountsje per ge meente, mar yn distriktsforban arbeidzje. In oaren miende dat de kans op in sit yn Onze oud-stadgenoot Cornells Dokkum te Amsterdam hoopt op 25 april a.s. zjjn 90ste verjaardag te vieren. De heer Dokkum, die in 1876 is geboren te Sneek, werd door een stipendium van H.M. Koningin Wilhelmina in de gele genheid gesteld aan het Amsterdamse Conservatorium te studeren. Als dirigent leidde hjj tot het uitbreken der eerste wereldoorlog talrijke Europese orkesten van naam, zoals het Concertgebouwor kest te Amsterdam, het grote opera- orkest van Berlijn, het Bluchner-orkest van Berljjn, de Kur-Kapelle te Baden Baden, de Nederlandse Opera en Operet te te Amsterdam. Na de eerste wereldoorlog oriënteerde hjj zich voornamelijk op de compositie van het Friese lied. Talrijke door hem op muziek gezette Friese gedichten zijn door zijn in 1963 overleden tweede echt genote, mevr. L. H. Dokkum-Overhof, begeleid door de componist, in menige toernee door Friesland en elders ten ge hore gebracht en hebben hun populari teit tot op heden weten te bewaren. Wjj noemen hier slechts: „Soms komt it oer my”, „De aide pleats leit sa stil yn it lan”, De Friezen bügje allinne foar God”, „Der wennet in- fanke aloar op it lan”, etc. De a.s. 90-jarige leeft nog dagelijks zijn liefde voor de muziek uit door het vervaardigen van talloze symfonieën en kamerorkestwerken. De heer Oskamp deelde mee, dat de vragen zullen handelen over Nederlandse en Belgische literatuur, een vraag op het gebied van wiskunde, een muziekvraag en als vijfde een onbekende vraag. De tweede wijziging in dit vraigenspel zal zijn, dat er een paar vragen gesteld zullen worden, waarbij het niet mogeljjk De voordrachtwedstrijd van Meiinoar len te IJlst is vastgesteld op zaterdag 23 april ’s middags 2 uur in het Mienskips- lande- hüs. Wie is er een bruine kip kwijt? In onze rubriek gevonden voorwerpen treft men de meest uiteenlopende za ken aan. Men staat versteld van wat de mensen verliezen, soms kan men wel zeggen: laten slingeren. Op het politiebureau blijft men vaak zitten met goederen, die nooit worden afge haald. ’e ried fan Wymbritseradiel wol aerdich like op groun fan ’e sifers fan de léste forkiezingen. Ek for Snits soe men it weagje kinne. Yn Drylts sit it hwat swierder. Mar, sa waerd der sein, doe’t men bigoun mei de propaganda for de steateforkiezingen, hie men ek net tinke kinnen, dat men in sit yn ’e steaten krije soe. Dêrom wie men earst ek net fan doel west mei to dwaen oan ’e gemeente riedsforkiezingen. Yn Baarderadiel en Hennaarderadie' docht de FNP al mei. Men soe jin nou ek óffreegje kinne: is it tsjinoer de kiezers forantwurde om net mei to dwaen? len fan de boppeneamde minsken, dy’t harren gerak net rjucht krigen, koe it net litte en bigin oer it program. Hwat program hat de FNP om de kiezers fan Snits lo lüken? sa frege hy. Cnossen ant- wurdde, dat der minsken binne, dy ’t wol sympatiseare, mar bang binne foar forsnipperinig fan kréften. Oaren binne net sa striidber, hja „leauwe it wol”. De FNP-minsken wolle elts respekteare, mar hja miene dochs dat der oant nou ta troch de bisteande partijen to min dien is foar Fryslan. Dêrom binne hja yn dit aventür gien. De fraechsteller wie noch net oer- tsjüge fan de needsaek for de gemeenten. Hy woe dit graech düdlik makke ha. Der waerd nei foaren brocht, dat de ried tofolle oerlit oan b. en w. Dêr is de FNP op tsjin. Nei’t der lang en breed oer praten Wie, waerd yn prinsipe bisluten om mei to dwaen. Mei hasten soe bisocht wurde de lisaen klear to meitsjen. De fraech fan Cnossen om nammen to neamen levere neat op. De oanwêzigen lieten dat leaver oer oan in kommisje. Het bestuur van de speeltuinvereni ging „De Lemmerweg” heeft een wedstrijd uitgeschreven in tuinieren. De wedstrijd gaat echter alleen door als er minstens 25 mensen aan deel nemen. Tot grote teleurstelling van het bestuur komen de opgaven echter niet zo vlot binnen. Vele bewoners van de Lemmerwegwijk hebben alleen de beschikking over een achtertuin- een groot hobbelpaard, waarmee een be paald parcours dient te worden afgelegd, met een paar beweegbare planken, die door middel van een soort handpomp in beweging kunnen worden gebracht, moe ten de ploegen elkaar het leven zo zuur mogeljjk maken. Degenen, die van de plank wordt gepompt, wacht nog een bad in schuim. Hier zullen twee ploegen van elk vier man plus een reserve aan deel nemen. De tweede wedstrjjdploeg zal zich aan een soort kabelbaan moeten voortbewe gen en halverwege een emmer water mee moeten nemen om die aan het eind van de baan in een vat te deponeren. Hiervoor zjjn nodig zes mannen en een re serve. De derde wedstrjjd bestaat uit een soort behangwedstrjjd, waarvoor twee behan gers en twee assistentes, weer met reser ves, nodig zullen zjjn. Ook hier is niets aan het toeval overgelaten en het zal de behangers zo lastig mogeljjk worden ge maakt. Ten aanzien van de raad van tien waar schuwde de heer Benifente, dat vooral mensen, die in een bepaalde richting zjjn gespecialiseerd, in deze raad zitten zou den moeten krjjgen. De eerste voorbereidselen voor deze Interland beginnen op donderdag 28 april, wanneer de reportaigeploeg van de NCRV in Sneek aankomt en met het plaatsen van apparatuur en het aanleg gen van Ijjnen begint. Vrijdagavond om 7 uur wordt er een lichtrepetitie op het Martiniplein gehou den en zal tevens de raad van tien een repetitie gaan houden in het stadhuis. Zaterdag 30 april wordt er ’s morgens van 1012 uur op het Martiniplein een repetitie voor de wedstrfjdploegen gehou den, waarna om 1 uur een camerarepe- titie volgt, ’s Middags om 3 uur zal de grote generale repetitie worden gehouden, welke duurt tot plm. 5.30 uur, waarna om 20.25 uur de uitzending zal beginnen, die vooraf wordt gegaan door een aantal opnamen in Sneek en leper. Rondom het gehele Martiniplein zullen monitors worden geplaatst, zodat het aanwezige publiek via deze apparatuur alles zal kunnen volgen. Voor de aanstelling van controleurs en scheidsrechters wordt door de NCRV zorg gedragen. De algehele regie op het Martiniplein zal in handen zjjn van de heer Tom v. Maaren, geassisteerd door mej. Thea van Damme. Van de gelegenheid om na de koffie pauze vragen te stellen werd druk ge bruik gerruakt, zodat de eerste stap voor dit wel bjjzondere gebeuren in Sneek als geslaagd kan worden beschouwd. dat een der wedstrjjdonderdelen voor de Snekers in leper zal bestaan uit het bou wen van een soort toren. Daarvoor is het vereist, dat een zevental mannen en een reserve in de strijd worden gebracht, die naast de nodige lichaamskracht te vens inzicht hebben in het bouwen van staalconstructies. Voor de tweede groep staat er een roei- wedstrjjd op het droge op het program ma, waarbij natuurlijk een bepaald par cours met de nodige hindernissen zal moeten worden afgelegd. Voor dit onder deel zjjn vjjf mannen plus een stuurman en een reserve nodig. Volgens overlevering bestond er in leper in de middeleeuwen een traditie, waar bjj bepaalde gelegenheden katten van de toren werden gegooid, het z.g. katgooien. Voor de derde groep, die naar leper zal gaan, is nu een spelletje be dacht, dat op het katgooien is gebaseerd, echter zonder katten uiteraard. Er zullen dierfiguren vanaf een hoogte moeten wor den gegooid in een bassin met water. Dit dient door de tegenpartij verhinderd te worden. Een en ander kan voor de verdediger op een nat pak uitlopen. Maar, zo werd verzekerd, het water zal op een aangename temperatuur worden gebracht. Voor dit onderdeel zal Sneek 5 mannen en een reserve moeten aanwjj- zen. Het ligt in de bedoeling, dat deze men sen vrijdagmiddag 29 april per bus naar België reizen. Zjj zullen zich als de gast van de NCRV moeten beschouwen. Naast de raad van tien zal men in Sneek tevens een wedstrjjdcomité moeten benoemen, dat op zijn beurt de mensen zal aanwjjzen voor de verschillende wed- strjjdploegen. Omdat, volgens de heer Benifente, de praktjjk wel eens anders is dan de theorie, zjjn deze spelletjes voorlopig vastgesteld. Ze kunnen, wan neer het nodig mocht blijken, nog enigs zins worden gewijzigd. Ter voorbereiding van het op zaterdag 30 april a.s. te spelen NCRV-spel Interland kwamen dinsdagavond enkele van de NCRV- vertegenwoordigers naar Sneek, om alvast enige richtlijnen te geven voor de opgaven, die de bevolking van Sneek krijgt uit te voeren. Een ieder, die het spel op de t.v. heeft gezien, weet dat dit spel uit drie delen bestaat, die onafhankelijk van elkaar worden gespeeld maar uiteindelijk het puntentotaal bepalen. In de eerste plaats is dat de gezinswedstrijd, waarin een Belgisch gezin tegen een Nederlands gezin uitkomt. Voor het Nederlandse gezin is deze eer te beurt geval len aan de familie W. Blom uit de Domplcane no. 11 te Sneek. Ver volgens is er een raad van tien, die onder voorzitterschap staat van burgemeester Rasterhoff en door hem wordt samengesteld. Deze raad krijgt de taak een vijftal vragen te beantwoorden, die in tegenstelling tot de vorige wedstrijden op 30 april voor beide raden gelijk zullen zijn. Namens het gemeentebestuur heette burgemeester Rasterhoff de aanwezigen, i- het bijzonder de vertegenwoordigers van de NCRV, welkom in de grote ont- spanningszaal van de NV Van der Heem aan de Lorentzstraat. Het is, zo zei de burgemeester, voor het gemeentebestuur en tevens voor de gehele stad een grote eer, dat Sneek is uitgekozen voor de finale vein dit popu laire spel. Het zal dus voor de gehele stad een erezaak zijn ervoor te zorgen, dat de vragen en opdrachten zo goed mo- geljjk worden uitgevoerd, reden om alle beschikbare krachtc i in te schakelen en te proberen de bevolking van leper te verslaan. Hjj besloot met een oproep aan de aanwezigen om met enthousiasme het spel tot een goed einde te brengen en woorden van dank aan het adres van de N.V. Van der Heem voor het beschikbaar stllen van de ontspanningstaal voor deze bijeenkomst. De vertegenwoordiger van de NCRV, de heer G. W. Oskamp, regisseur van het spel „Interland” gaf enkele richtlijnen over wat er te gebeuren staat. Van NCRV-zjjde, zo zei de heer Oskamp, heeft men het op hoge prijs gesteld, dat de gemeente Sneek bereid bleek haar mede werking aan het televisiespel te geven. Nadat de NCRV vorig jaar was gestart met het spel „Een tegen Allen” en dit spel een treffer bleek te zijn, is er later contact gezocht met de Vlaamse televi sie, die ook iets dergeljjks uitzond. Ge zamenlijk is men to1 het spel Interland gekomen. Dit in competitieverband ge speelde spel zal op 30 april zjjn finale beleven in Sneek, waarbjj het aan de nodige spanning niet ontbreekt. De stand is momenteel 33 met een kleine punten- voorsprong 'oor Nederland. Hoewel het. spel door twee steden tegen elkaar wordt gespeeld is het eigenlijk een grote show vfeor een miljoenenpubliek. Dat maakt dit spel tot een manifestatie. In het Wilhelminapark is men druk bezig voorbereidselen te treffen voor de zomer. Bjj de kinderboerderij wordt een vijver gegraven door de parkwachter samen met enkele hel pers. Het park ligt er verder keurig bjj. De narcissen en viooltjes staan al weer volop in bloei. De Sneker brandweer werd gister avond om goed half zeven gealar meerd uit Ysbrechtum. Op Epema- state zou brand zjjn. Men rukte met groot materieel uit, maar het bleek, dat alleen de vloer wat schroeide, zodat een pannetje water voldoende was om de zaak te blussen. Dat had den de bewoners zelf ook kunnen doen. Maar zij wisten eerst niet waar de rook, die in een kelder was, van daan kwam. Door de vloer kon deze rook in de kelder komen. De oorzaak was de kapotte centrale verwarming. Zodoende had men het open haard vuur opgestookt. I^it brandde een beetje te fel. Als jongen van twaalf jaar kwam hjjmeente als diaken. Lange tijd is hjj voor- bjj de toenmalige groentehandelaar J. S. Groenveld in dienst. Hjj was daar als eigen kind in huis. Al direct moest hjj mee naar Hommerts, in eer roeiboot, om de klanten daar van het nodige te voor zien. Later deed hjj dit alleen en kreeg hjj de naam „Jelle Drylts”. Toen hjj trouwde met zjjn eerste vrouw, begon hij voor zichzelf, nu zevenendertig jaar geleden, in hetzelfde pand waar hjj nu nog woont, toen echter een oud huis, waarvan één der muren op instorten stond. In 1939 werd dit vervangen door nieuwbouw en kreeg het pand z’n tegen woordige aanzien. Practisch altijd gezond en onomstote lijk altjjd opgewekt heeft hjj steeds ieder bediend van wat er gevraagd werd. Wie veel vroeg kreeg veel, wie met weinig tevreden was kreeg weinig, al naar ge lang de grootte van het gezin. Maar allen werden steeds met dezelfde hoffe lijkheid bediend. Had hjj voorheen hulp van z’n dochters, wegens hun trouwlus- tigheid staat hij er nu alleen voor, echter krachtig gestimuleerd door z’n vrouw. Elke morgen ook in de winter zjjn ze beiden ’s morgens vjjf uur present en wat belangrijk is direkt goed gehu meurd. Niett'genstaande hun druk bezette tijd, weten ze toch ook nog voor hun mede mens iets te betekenen. Kerkeljjk diende de heer Hoomans de Doopsgezinde ge- Het open haardvuur op Epema- state zal overigens gisteravond niet het enige geweest zjjn, dat flink werd opgestookt. Het had er meer van weg, dat het nog midwinter was in plaats van volop lente. De afgelopen nacht daalde de temperatuur op ver scheidene plaatsen tot onder het nul punt en vanmorgen lag er een laagje sneeuw. April doet wat hjj wil. si L j Tjjdens de kanarietentoonstelling, die begin dit jaar in onze stad werd gehouden, om precies te zjjn van 19 januari, werden twee kanaries ont vreemd, één ter waarde van f 50, Eén van Inkhoorn uit Kampen en één van Bossenbroek uit Amsterdam. Tot op heden zjjn de vogeltjes nog steeds spoorloos. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name Aan de Oppênhuizerweg worden aan de linkerkant vanaf de brug tot aan Erven B. J. Feenstra jonge boom pjes geplant. Aan deze kant stond tot nu toe slechts één boom. Het Kleinzand is nu praktisch klaar en we’er voor het verkeer open gesteld. Aan het stukje parkeerter rein aan de kant van de Ged. Poorte- zjjlen zal nog wel iets worden ge daan. Ook zuilen te zjjner tjjd ver schillende stoepen moeten verdwijnen, doch daarover zal eerst met de eige naars worden onderhandeld. Langs de Suupmarkt is nu één pijp klaar en de verwachting is, dat met een week of drie alles wel in kannen en kruiken zal zjjn. Of men ook elders in de stad, bv. langs de gracht op het Groot- zand, buizen of opstaande randen gaat aanbrengen wordt nog nader bekeken. zitter geweest van de Ulster gymnastiek vereniging. Verder is hij momenteel voor zitter van de winkeliersvereniging, voor zitter van de Ulster dansclub, voorzitter van de reisvereniging, lid van het be stuur van de Ulster schaats en lid van de commissie ouden van dagen. Boven dien is hjj 27 ;aar lang lid geweest van de vrijwillige brandweer ter plaatse. Bjj 25-jarige trouwe plichtsvervulling kreeg hjj een zilveren medaille toegewe zen. Vermeldenswaardig is verd- hjj bjj z’n klanten in Hommerts in al die tjjd 15.000 kopjes koffie en thee heeft opgedronken. Van Nabjj weten we, dat hjj ook in IJlst zjjn adresser heeft waar steeds wat voor hem klaar staat. Al met al zjjn we er van overtuigd, dat Hommerts nog graag zijn „Jelle Drylts” lange tjjd als hur groenteboer ziet ko men en IJlst zelf hoopt, dat Hoomans en zjjn vrouw nog vele gelukkige jaren sa men met ons allemaal, in ons stedeke zullen beleven, zjj horen er bjj! In pear minsken hat de rounte Snits- Wymbritseradiel-Drylts fan de Frysk Na- sjonale Partij tiisoeitojoun yn seal Ha nenburg yn’e kjeld stean litten. Figuerlik to forstean, hwant de seal goed tweintich minsken fol. Mar hja wiene eins om hwat 'o hearren fan doel en program fan de FNP en it doel fan dizze kontaktjoun wie, lyk as foarsitter S. Cnossen sei, om to bisluten of men al of net meidwaen soe oan de gemeenteriedsforkiezingen yn Snits, Wymbritseradiel en Drylts. Zoals wjj vorige week reeds schreven zal burgemeester Rasterhoff zaterdag morgen om 11 uur de nieuwe manege aan rijksweg 43 officieel openen. Dit zal ge schieden op een voor een manege-opening passende wjjze. Daarna zal een korte dressuurproef worden getoond. ’s Avonds zal een openingsuitvoe- ring worden gegeven door de Waartoe de fietsenrekken schijnen veel jongelui nog niet te weten. Bjj het station staan plenty fietsenrekken leeg, terwjjl de fietsen in de struiken gekwakt worden, die daardoor heel weinig kans krjjgen om straks volop te bloeien. TOB I f I X ■i t Si

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1