manege nieuwe 1 Frysk Orkest voerde geslaagd eigen-keuze-programma uit in Woudsend Haskera Adema Diamant beste op districtskeuring van stieren in Sneek Burgemeester Rasterhoff opent ■tel f.., -fc. IJLST WYMBRITSERADEEL en van SAMEN MET Zl/N VROUW IN CONCOURSWAGENTJE Voorzitter Dijkstra: „Paardesport hardsfikke AGENDA J mooi" Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, fes lx Bi IÉ 12e jaargang no.31 Maandag 18 april 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Südhoekster Columbus met 81 p. beste enterstier Piet van der Baan overleden Inbraakje bij Tonnema Openingsuitvoering door Waterpoorters in manege Nieuwe chr. school in Heeg wordt morgen in gebruik genomen Vermiste Ijlster terug Jelle Hoomans in Ijlst gehuldigd Als was het zijn dagelijks werk zo reed burgemeester Rasterhoff zaterdagmorgen samen met zijn vrouw enkele rondjes in dit con courswagentje. Iedereen genoot van dit kostelijke schouwspel, het burgemeestersechtpaar niet het minst. asm Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en A v. A L -r* SNEEKER NIEUWSBLAD LIEFDE VOOR HET PAARD elk dier DIVERSE SPREKERS ENTERSTIEREN HECHTE BAND ’T BEGON IN 1961 RUIM EEN TON VEEL ANIMO Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Dinsdag 19 april 8 uur film: Vrouwen kliniek. Woensdag 20 april 's avonds 7, 8, 9 uur film: Beatrix,-de bruid. de het goede samenwerking prent, voorstellende aan. TWENTERSTIEREN Kielewierster 441, 80 pnt. (eervol en premiewaardig) plus 8 pnt. Eigenaars: Tr. H. de Jong, Lollum en Corn. Ypma te Arum. Hegedykster Thijo, 79 pnt (eervol en premiewaardig) plus 5 pnt. Eigenaar: Y. B. C. de Haas te Schraard. Haubois Anna’s Adema, 78 pnt. (eervol en premie waardig) plus 6 pnt. Eigenaar: Hessel G. Wijnja te Oppenhuizen. DRIEJARIGEN EN OUDER Haskera Adema Diamant, 84 pnt. (eer vol en premiewaardig) plus 2 punten voor de afstamming. Eigenaar: K.ï.-vereniging „Gaasterland” e.o. te Wtjckel. Südhoek ster Jonker, 78 pnt., (eervol en premie waardig) plus 5 punten. Eigenaars: P. Osinga en I. Schaap te Legemeer en P. Y. Sybrandy te Westhem. Wargaster Klaas, 76 pnt., (eervol). Eigenaars: Fa. J. Oosterhof en P. Oosten te Echten. AMICITIA - THEATER Enkele weken geleden circuleerden er door W'oudsend enquête-formulieren voor een verzoekprogramma, dat het Frysk Orkest o.l.v. Alfred Salten in de Driuwpólle zou geven. Uit deze enquête bleek, dat er wel animo was voor een dergelijk concert, zodat de organisator, het gemeentebestuur van Wymbritseradeel, besloot er toe over te gaan. En het publiek is donderdagavond j.l. beslist niet teleurgesteld. De zaal was helemaal gevuld en de mensen zaten zelfs tot op het podium. Ook het college van b. en .w. was aanwezig. Verheugend was verder, dat veel jongeren blijk van belangstelling gaven. Op de districtskeuring van stieren, die donderdagmorgen op de veemarkt te Sneek werd gehouden, waren slechts 28 van de 58 opgegeven stieren aanwezig. Als gevolg van de kou was ook het aantal toeschouwers bijzonder klein. Het hoogste aantal punten werd behaald door Haskera Adema Diamant. Hij kreeg 81 punten plus twee voor de afstamming, terwijl Südhoekster Columbus met 81 plus vier punten de beste enter was. Hier de vol ledige uitslagen. Het is morgen voor de kinderen en het personeel van de chr. nat. school in Heeg een blijde dag. Dan wordt nl. de nieuwe school betrokken. Burgemeester Rasterhoff, die samsn met 'emeentebestuur h eerst even af- Piet van der Baan, die tot de pensioen gerechtigde leeftijd ruim veertig jaar werkzaam is geweest bij de firma Wed. S. Joustra en Zn. op het Kleinzand, be hoorde tot de pioniers van de voetbal sport in Friesland en als waardering vc w zijn veie goede werk in het belang van deze sport werd hij indertijd benoemd tot lid van verdienste van de Friese Voet balbond. En dat zjjn werkzaamheden ook bjj zjjn eigen vereniging veel waardering vonden, kwam tot uiting door zijn be noeming tot erelid. Toen hjj geroepen werd een bestuurs- funktie te bekleden heeft hjj steeds als doel gehad de voetbalsport open te stel len voor iedereen. Dat bracht in de be ginperiode van zijn bestuursloopbaan ve le moeilijkheden met zich mee, maar tenslotte is toch bereikt dat ook in Fries land de voetbalsport door alle lagen van de bevolking beoefend werd. Dat zijn grote verdiensten voor de voet balsport ook niet voor de overheid onop gemerkt bleven, bleek bij zjjn afscheid op 23 september 1956 na afloop van de wedstrijd SneekZwaagwesteinde. Bur gemeester Rasterhoff speldde hem toen als eerste M van de Friese Voetbalbond de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst. De KNVB eerde toen zijn werk voor de voet balsport met de Zilveren speld. De begrafenis vindt donderdagmiddag 2 uur plaats op de Alg. Begraafplaats te De heer W. de Jong uit IJlst, die vori ge week enkele dagen spoorloos verdwe nen was, hetgeen leidde tot uitgebreide speurtochten door de politie in de bos sen van Oranjewoud en Beetsterzwaag, is terug. Zondagmorgen is hij in alle vroegte in zjjn woning teruggekeerd. Daarmee is de spanning gebroken. Men verheugt zich in IJlst over zijn behou den terugkeer. Op bjjna 72-jarige leeftijd is gisteren in het St. Antonius Ziekenhuis alhier plotseling overleden de heer Piet van der Baan, die vooral in voetbalkringen grote bekendheid en sympathie genoot. Dat bleek overduidelijk uit de overwel digende belangstelling bij zijn afscheid als penningsmeester van de voetbal ,er- eniging „Sneek”, nadat hjj 46 jaar lang op uitmuntende wijze de financiën van deze vereniging had beheerd. Voorts heeft de heer v. d. Baan vele funkties bekleed in bondsverband. Om ongeveer tien minuten voor acht werd met het concert begonnen. De be volking van Woudsend had gezamenlijk een aantrekkelijk programma samenge steld. Begonnen werd met de ouverture „Die Entführing aus dem Serail” van Mozart. De ouverture bestaat uit drie delen, een vlug, een langzaam en weer een snel gedeelte. De ouvertures van Mozart worden gekenmerkt door hun min of meer zelfstandig karakter. D.w.z., dat de muziek niet rechtstreeks is ontleend aan motieven uit de opera. Hierna werd de Symfonie no. 100 in G groot van Joseph Haydn gespeeld. De symfonie, die Haydn in 1794 schreef, be staat uit de delen adagio, allegro, alle gretto, menuetto en een presto-slotdeel. Als laatste nummer voor dc pauze werd de bekende ouverture .Egmont’ van L. v. Beethoven gespeeld. Van Beethoven com poneerde deze ouverture in 1810 voor Goethe’s treurspel „Egmont”. Het mi- neurthema beeldt het geweld van de Spaanse tiran uit en het tweede, wee moedige motief in de houtblazers geeft de tragische onderdrukking van de Ne derlanders weer. De ouverture begint met een langzame inleiding, gevolgd door een allegro-gedeelte, waarin de strijd te gen de tiran tot uitdrukking komt, die dan na een lange rust naar de overwin ning voert. Na de pauze een compositie van de vierde grote componist uit de achttiende eeuw, Joh. Chr. Bach. Van hem speelde het Frysk Orkest de Sinfonia in bes, be staande uit de delen allegro, assai, an dante en een presto slotgedeelte. Toen was het de beurt aan de Piet Hein- En hiermee komt dan een einde aan de miserabele toestand, waarin de voorma lige gereformeerde school verkeerde. De nieuwe school, gebouwd in het uit breidingsplan van Heeg, bestaat uit vier lokalen, een grote gang met diverse w.c.’s en een bestuurskamer. De school heeft twee ingangen, een hoofdingang en een wat kleinere ingang voor de leer-, lingen van de eerste klas. Da eerste klas heeft ook een apart schoolplein. Ook de kleuren van de muren en de vloerbedek king zijn verschillend van de andere drie lokalen. Officieel wordt de school dinsdag nog niet geopend, omdat enkele voorzieningen moeten worden getroffen, o.a. aan bijtuin, en bestrating van het schoolplein. Südhoekster Columbus, 81 punten plus vier voor de afstamming. Eigenaar: Th. Y. Oostenburg, Jorwerd; Fryslans Ali- da’s Adema 80 pnt. plus 1. Eig.: Tj. K. van der Velde, Deersum; Ruter Ate Dou- we, 78 pnt. plus 3. Eig.: J. de Jong, te IJlst; Felsum Zwarthak, 78 pnt. plus twee. Eig.: M. H. Heeg, Spannum; Hau bois Anna’s Adema 36 78 pnt. plus zes. Eig.: Gebr. Bootsma, Loënga en Gebr. T. en G. Vellenga te Roodhuis; Keegster Nammele, 77 pnt. Eig.: Th. Jonkman, Ytens en M. G. Hiemstra Sybrandahuis; Tjerk, 77 pnt. Eig.: H. E. Schaap te Deersum; Grietjes Rudolf, 77 pnt. Eig.: W. van der Meer, Schart; Dokter Julius Wijke, 76 pnt. Eig.: S. R. Hiemstra, Njj- land; Rotterda Cnossen, 76 pnt. Eig.: D. S. Kiestra en Zn. te Koufurderrige en J. H. de Jong te Hommerts; Hornster Als laatste was, we zouden zeggen wel haast van zelfsprekend, gekozen „Frys lans Rom”, een potpourri van bekende Friese liederen in de bewerking van Alfred Salten. De liederen werden door de zaal uit volle borst meegezongen. Een mooi slot van een prachtig concert. De heer B. K. Okma bedankte de leden van het orkest en de heer Salten. Het .ge meentebestuur had voor de leden van het orkest lepeltjes met het wapen van Wymbritseradeel beschikbaar gesteld. Hierna ging een ieder voldaan naar huis. Een avond, die beslist voor herhaling in aanmerking komt. en bood een oude een huzaar met dame, digheden overspannen mensen een prachtige vorm van genezing zou zijn. WAT ER VERDER TE DOEN IS Maandag 18 april: Jubileum-vergadering A.R. kiesvereniging „De Vrije Fries” in de Oosterkerk aan de Leeuwarder- kade. Spr. de heer B. Roolvink. Mede werking van het zangkoor van de Kweekschool o.l.v. de heer R. Teule. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 19 april: Filmavond Ned. Chr. Reisvereniging in Aere Perennius. Aan vang ’s avonds 8 uur. Woensdag 20 april: Vergadering van vol machten van het waterschap „Heeg”, in café B. Westra te Heeg. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Woensdag 20 april: Algemene ledenver gadering Fries Scheepvaart Museum Sneek, met lezing van de heer S. J. v. d. Molen uit Drachten over de schip breuk der Lutine. Restaurant Piso, aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 22 april: Algemene ledenvergade ring Ver. tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in rest. Leeu wen. Aanvang ’s avonds 8 uur. Freed 22 april: Oprjochtingsgearkomste fan de öfdieiing Ysbrechtum P.v.d.A. Jouns 8 üre yn café De Boer, Sprekker W. Wierda, lid 2de Keamer. Zondag 24 april: ’s avonds 8 uur: Een uur kerkmuziek in de doopsgez. kerk, Singel, Sneek. Medewerkenden: Chr. Vocaal Dubbelkwartet o.l.v. O. Plat, Sylvia van der Hoef, viool, Gerben Bergstra, orgel. Maandag 25 april: Ingelandenvergade ring Waterschap 7,De Oosterhemmen” in het Himsterhüs te Oosthem. Aan vang ’s avonds 7.30 uur. uitvoering is: het dienstbaar Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 De Ijlster muziekvereniging Concordia heeft vorige week donderdagavond een serenade gebracht aan groenteboer Jelle Hoomans, die 50 jaar de bevolking van IJlst, Jutrüp en Hommerts heeft voor zien van de nodige groenten, aardappelen en fruit. De heer Hoomans werd flink in het zonnetje gezet. Namens zijn klanten werd hem door de heer Joh. Ruiter een fraai’e radio-pick-up-combinatie aangeboden. Er was nl. een inzameling gehouden onder de klanten. Ook burgemeester Cazemier en wethouder Jansma gaven van hun belangstelling blijk. De heer Hoomans mocht talrijke felicitaties in ontvangst nemen. Vele bloemstukken werden hem aangeboden. De jubilaris, die het liever in stilte had gevierd, was bijzonder ge troffen door deze hulde van zijn klan- Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertentles) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Waarschijnlijk in de loop van zondag is er ingebroken bij Tonnema NV op het industrieterrein aan rijksweg 43. Een portier ontdekte, dat er een ruitje kapot was gemaakt. Er blijkt wat snoepgoed te zijn vermist. Vermoed wordt, dat het het werk is geweest van kwajongens. De zaak is in onderzoek. Ekes Rits, 76 pnt. Eig.: F. Hosper en Zn. te Joure; Swaanwerd Broer, 76 pnt. Eig.: J. W. Schuurmans te Wieuwerd; Sjouke, 76 pnt. Eig.: D. B. Okma, Kou furderrige; Succes, 76 pnt. Eig.: Gebr. P. en G. Gerbrandy te Nijland; Südhoek ster Paladijn, 75 pnt. Eig. A. Steensma e.a. te IJlst; Paulus, 75 pnt. Eig.: S. P. Osinga te Idzega; Akkelina’s Piet, 74 pnt. Eig. W. van der Meer te Schart; Dokter Albert, 74 pnt. Eig.: A. Th. Zijl- stra te Roodhuis en J. G. van der Pol te Herbayum; Kuyck Gjjs, 73 pnt. Eig.: F. B. Osinga te Follega; Bütenmoark Ado’s Rudolf, 73 pnt. Eig.: F. R. de Boer en Zn. te Koufurderrige en R. K. Seinstra te Oudkerk; Wargaster Arjen, 73 pnt. Eig.: Fa. J. Oosterhoff en P. Oosten te Echten; Fryslans Sophia’s Ade ma 411, 72 pnt. Eig.: Tj. van der Velde te Bird en Tj. K. van der Velde te Deer sum. Aanvankelijk werd uitgegaan van de af metingen 20 x 40 m, maar later werd dit 20 x 45 m, omdat men meende, dat er een gezellige koffiekamer bij moest. Om dit zo goedkoop mogelijk te houden gingen vrijwil ligers hiervoor vele uren vrije tijd opofferen. Tenslotte werd 16 april als openingsdatum gesteld. De laatste weken heeft men nog veel gepresteerd. In december kon reeds worden gestart met de lessen. De animo groeide. Op het ogen blik worden per week 85 lessen gegeven aan ouderen en zijn er 25 kinderen voor jeugd- lessen. Ieder is nog steeds welkom. De heer Dijkstra merkte op, dat hier en daar nog wel eens de gedachte heerst, dat de manege slechts voor een bepaalde groep zou zijn. Maar dat is beslist niet zo. Het is een Sneker stichting, dus iedere Sneker. is wel kom. De eerste lessen zijn wel eens wat moeilijk. Maar toen de heer Dijkstra onlangs een jon getje van acht jaar bezig zag, ontlokte dit hem de opmerking: „Wat is het toch hard- stikke mooi”. Aan Gemeentewerken, de Ned. Heidemaat schappij, de Water-Poorters en alle anderen, die een steentje hebben bijgedragen, wilde hij oprechte dank betuigen. Alles is zo sober mogelijk gehouden, maar toch zo, dat het beschouwd moet worden als een blijvend iets. De heer Dijkstra merkte nog op, dat de paardesport voor veel door de tijdsomstan- Gezeten op een concourswagentje, bespannen met het paard Optimist, stelde burgemeester Rasterhoff, samen met zijn vrouw, zaterdagmorgen de nieuwe manege van de „Stichting Manege Sneek en Omstreken” officieel in gebruik. Vol trots reed de burgervader enkele rondjes, waarna hij de manege voor geopend verklaarde. En er is reden om trots te zijn, want deze manege is er één, die er mag wezen. Nadat de manege in gebruik was gesteld, bood mevr. Andriessen-Heslinga, een ver woed paardenliefhebster, die echter door een ongelukje met een paard niet meer actief is als zodanig, een cadeau aan in de vorm van een geboetseerd paardehoofd. De voorzitter van de Vereniging van Sne ker Zakenlieden, de heer A. Jansen, zei, dat er de laatste tijd nogal wat nieuwe bedrijven in Sneek zijn geopend. Daardoor is de leef baarheid vergroot. Namens de middenstand wenste hij de Stichting geluk. Hij merkte verder nog op, dat hij op jeugdige leeftijd al paardgereden had, nl. op vaders rug. Daar om, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst; leer de kinderen thuis al paardrijden, aldus de heer Jansen. Namens de Sneker V.V.V. sprak de heer G. van de Pijpekamp. Bij de V.V.V. krijgt men ieder jaar wel enkele brieven met de vraag of er ook paardesport is in Sneek. Tot nu toe moest men neen zeggen. Hij merkte op, dat men te allen tijde een beroep op V.V.V. kon doen. Tenslotte herinnerde hij aan de verdiensten van de heer H. S. Wiarda, de directeur-instructeur van de manege. De heer D. H. Buurma, vertegenwoordi ger van de Stichting Heerenveen, wees op de De heer Dijkstra merkte op, dat er in korte tijd veel gebeurd is. Maar het begon feitelijk al in 1961, toen de heren H. P. An- dela en C. Lyklama 4 Nijholt, beiden lid van de Water-Poorters, een brief schreven aan het gemeentebestuur, waarin de bouw van een manege werd bepleit. _De kosten werden geraamd op f 70.000. Maar sindsdien is er veel water naar de zee en ook door dc straten gevloeid, aldus de voorzitter. Men begon met een intekenlijst en het lukte om het be nodigde bedrag bijna bij elkaar te krijgen. Er was een basis voor een gesprek met b. en w. Men dacht toen vooral aan de veemarkt als plaats van vestiging, maar dit plan kon geen doorgang vinden. Toen was men dus nog niet veel verder. Wat nu? Het Burgemeester De Hoop-park werd genoemd. Maar ook dit stuitte op bezwaren. Bij Gemeentewerken kwam men toen op de lumineuze gedachte om de punt grond, die overbleef bij het sportveldencomplex en de R. J. Sipkens- school, te nemen en dat bleek een goede op lossing. De geit Bettie is het eigen dom van mej. Pietje Stof felsma. Het is een tweejari ge geit. Het is althans de 2e keer, dat dit dier jongen ter wereld bracht. Pietje Stof felsma is een dochter van de heer R. Stoffelsma, vee houder op het zuid te Warns. Heeft de moedergeit voor al deze vijf jonge diertjes, die niet eens zo heel klein zijn, geen melk genoeg, dan zal Pietje de weg naar de melk bussen van haar vader ze ker wel vinden. Moeder en kroost waren, toen we deze foto namen, in zeer goede welstand. wethouder Baaijens het gi vertegenwoordigde, had zich gevraagd wat hem boven het hoofd zou hangen, omdat hij in zijn jonge jaren veel met paarden in aanraking was geweest en het vaak op een drama uitdraaide, b.v. als hij het paard naar de slager moest brengen. De burgemeester was blij, dat hij de heer Andela zag, omdat deze een dergenen was geweest, die de stoot tot oprichting hadden gegeven. Het bouwen lukt in de regel wel, zo zei hij, maar dan komt de exploitatie. Hij hoopte, dat de samenwerking tussen de Stichting en de Water-Poorters goed zou blijven; want al zijn het afzonderlijke instel lingen, ze horen bij elkaar. Door de jaren heen is er tussen de landelijke rijvereniging en de stad een band ontstaan. Hij hoopte dat deze band zo mogelijk nog zou worden ver- Toch was het niet gemakkelijk om de toe zeggingen, die men in 1961 had gedaan, te realiseren. Maar de initiatiefnemers kregen veel ruggesteun. Inmiddels waren de prijzen gestegen en met elkaar zou er ongeveer 120.000 moeten komen. Omdat het niet wenselijk werd geacht dit door de landelijke rijvereniging „De Water-Poorters” te laten betalen, werd de Stichting Manege Sneek en omstreken opgericht. Vorig jaar kon dan eindelijk de eerste paal worden geslagen. Dat gebeurde onopvallend. Maar aan het plaatsen van de eerste spant in september werd wel veel aandacht besteed. Het gevolg was, dat het bestuur tal van leuke reacties ontving. Dankzij een goede nazomer verrees het gebouw als een paddestoel. Maar de paarden konden niet worden onderge bracht. Daarom zetten de leden van de Wa ter-Poorters samen met enkele enthousiaste paardenvrienden alles op alles om zelf de stallen te bouwen. Met uitzondering van de dakbedekking werden de stallen geheel door eigen krachten gemaakt. Er staan nu twaalf paarden. stevigd en besloot met zijn beste wensen voor de manege. Om elf uur heette de voorzitter van de stichting, de heer P. Dijkstra, een klein aan tal genodigden welkom, in het bijzonder burgemeester, die hij bedankte voor prachtige bloemstuk. De voorzitter dankte de sprekers en wees op het belang van dierenliefde. Hij haakte in op de woorden van de heer Jansen en advi seerde de kinderen gauw door te sturen naar de manege. Hij noemde nog even een aantal cadeaus, die de Stichting mocht ontvangen: vlaggemasten, foto’s, geluidsinstallatie, klok en vele bloemstukken. Vervolgens werden de paarden voorge bracht, waarbij de heer Wiarda van elk dier een en ander vertelde. Namens de Koninklijke Federatie van Lan delijke Rijverenigingen sprak daarna de heer L. E. Huijing, die opmerkte, dat men in de heer Wiarda de beste instructeur in Friesland heeft, hetgeen onder meer blijkt uit het hoge niveau, waarop de Water-Poorters staan. De Federatie wil graag van de manege gebruik maken voor cursussen voor juryleden. Als laatste sprak de heer Andeda, ere voorzitter van de Water-Poorters. „Der man- keart sa goed as neat oan”, aldus de heer Andela, die verder wees op het belang van de ruitersport voor lichaam en geest. Vroeger fokte men zelf ook paarden, nu domineert de sport. „Ik wol der noch al even op wiize, dat in hynder elk slaen kin”, aldus spreker. Hij stak de vrouwen van instrukteur en voorzitter nog een pluim op de hoed voor hun opofferingen. Zijn humoristisch toe spraakje oogstte veel applaus. Twee leden van de Water-Poorters gaven tenslotte een dressuurproef, die veel weg had van hogeschoolrijden, zo perfect werden de onderdelen uitgevoerd. ’s Avonds gaven de Water-Poorters een openingsuitvoering in de nieuwe manege, die aan verscheidene bezoekers kreten van en thousiasme ontlokte, zoals: ,,’t Lijkt wel een circus”. Voorzitter Dijkstra kon een flink aantal genodigden welkom heten. Hij merkte op, dat de achtergrond van deze uitvoerinr de liefde voor het paard en l.„ - maken van het paard aan de mens. Daarmee zou deze feestelijke dag op passende wijze worden besloten. Het programma, dat werd aangekondigd doo. de directeur-instructeur, de heer Wiarda, stond voor de pauze in het teken van de dressuur. Allereerst presenteerden alle zestien deelnemende ruiters en amazones zich met hun paarden en hielden een défilé. Na dit ietwat zenuwachtige begin trad een acht tal meisjes op. Vervolgens gaf Bea Dijkstra met Wiedewind een fraai staaltje vrijheids dressuur. Veel waardering oogstten de vier jongste meisjes (in de leeftijd van 9-13 jaar) in hun kleurige pakjes, die als volleerde amazones hun figuren reden op de maat van een jenka. Het nummer pas-de-deux, uitgevoerd door Bea Dijkstra en Hieltje Wiarda, viel zeer bij het publiek in de smaak, evenals het nummer carrousel, waar 16 Waterpoorters in vier ver schillende kleuren, oranje, rood wit en blauw, aan meededen. Na de pauze werd eerst door zes meisjes een voltige gereden. Vervolgens springen (licht) en een nummer Parijs sprin gen, waarna het programma werd met een défilé. een nummer ijs spi besloten i s F'-'-v W'"--

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1