nv aan Melis Arema vijftig jaar in Amicitia Commissaris der koningin opent gebouw Tromp Groothandel Verschillende stromingen de politiek zullen hun trekken moeten komen >-dESL— IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van in aan aan Streven naar één christelijke partij „Interland” - voorbereiding Raad van Tien compleet 65-jarige biedt tract at ie Sneker ouden van dagen I Steun voor HJ.S.C. Tragisch ongeval te Uitweilingerga Aanbesteding walbeschoeiing starteiland Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, X 121e jaargang no. 33 Maandag 25 april 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Drs. Schmelzer voor KVP-jongeren Voordrachtwedstrijd in Ijlst uitgesteld Grote ontwikkeling van bedrijf sinds 1901 OUDE PAND GEVAAR VOOR VERKEER Mr. H. P. Linthorst Homan reed op een vorkheftruck door de met wit pakpapier dichtgeplakte deur de ruimte binnen waar de genodig den waren samengekomen om getuige te zijn van de officiële opening. Volgende week opening ..Wigledam” - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en J f i y i Mi rw Hu1 hl SNEEKER NIEUWSBLAD KERKDIENST DUIDELIJKHEID GOEDE VERBINDINGEN 3200 M2 MOEDIGE STAP De filmvoorstelling van zaterdagavond ning van de maatschappij op de borst. bevolkings- Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmelzer, heeft zaterdagmiddag op de politieke jongeren-contactdag van de Friese bondsjongerengroep van de KVP betoogd, dat ook de verschillende stromingen in de politiek aan hun trekken moeten komen. Hij zei dit in antwoord op een vraag of men geen paal en perk moest stellen aan de oprichting van allerlei splinterpartijen. Daarvoor had hy in een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende rede gepleit voor het overwinnen van de scheidslijnen tussen de christelijke par tijen in Nederland en het komen tot één christelijk-democratische party. Mocht dit niet lukken, dan zou de KVP zelf moeten trachten een zo goed mogelijke christelyk-democratische partij te zijn. innende aan de goede samenwerking en bood een bureau aan, dat reeds eerder in gebruik was genomen. Tenslotte gaf de heer F. Tromp nog een kort historisch overzicht vanaf 1901, toen het bedrijf werd gesticht. In 1913 vond de eerste verbouwing plaats. Daarna nog enkele, doch men bleef met ruimtegebrek zitten. De heer Tromp, die sinds 1912 aan de zaak verbonden was, vond af scheid een beetje sterven. Hij besloot met de directie Gods zegen toe te wensen. SMEEDIJZEREN KUNSTWERK MARKTONDERZOEK Volgens de heer Schmelzer heerst er een tekort aan kennis bij politici in twee- Als men de pensioengerechtigde leeftijd reeds lang gepasseerd is en dan nog blijft werken, dan moet daar wel een byzondere reden voor zyn. Nu die is er dan ook in het geval van de heer E. S. Arema of liever gezegd Melis Arema, want zo kennen de ouderen hem beter. Melis is namelyk zo verknocht aan het Amicitia- Theater, dat hij er in de verste verte nog niet aan denkt om er mee op te houden. Zelfs heeft hij beloofd om bij leven en welzijn de zeven jaren, welke hem nog van de diamanten speld van de Ned. Bioscoopbond scheiden (de bronzen kreeg hij bij zijn 10-jarig jubileum en de gouden bij het 25-jarig) nog vol te maken. Dat geeft niet alleen blijk van de grote vitaliteit van de vrijdag 70 jaar geworden jubilaris, maar ook van een uitstekende verstandhouding met zyn werkgevers. Tromp Groothandel N.V. By het 65-jarig bestaan en de opening van dit pand”. Ieder personeelslid kreeg vervolgens uit handen van de directeur een schaal van Makkumer aardewerk. Het werkcomité, dat zich bezighoudt met de voorbereidingen voor de wed strijd tussen Sneek en leper, die a.s. za terdagavond in het NCRV-televisiepro- gramma Interland” zal worden uitge zonden, heeft aan de namen van leden van de „raad van tien”, die wü donder dag publiceerden, de namen toegevoegd van mevr. E. H. M. Broek-De Vries uit Ysbrechtum, van beroep apothekeres, ds. J. M. Spier, gereformeerd predikant in Sneek, en de heer H. K. Schippers uit Drachten, leraar v.h.m.o. Als ploegleiders zullen optreden: voor de ploeg die naar leper gaat: J. de Bruin, K. van Gorkum en P. Cnos- sen, terwyi de heer A. Goesten algemeen leider is; voor de ploeg die in Sneek strydt: J. Steenwyk, G. Geertsma en V. Selva uit Bozum, terwyl de heer E. A. M. v. d. Ploeg algemeen leider is. De commissie voor de vraag bestaat uit: S. Veenstra, J. H. Smith, R. H. Ferwerda en J. Doevendans. Zoals bekend bly'ft deze bevolkingsvraag tot het moment van de uitzending ge heim. Alleen is bekend, dat er iets moet worden verzameld, waarvan dan later iets artistieks moet worden gemaakt. Om dit vlot te laten verlopen wil men de stad in wijken verdelen. Vanuit de wjjken zullen de goederen dan met auto’s naar het centrale punt op het Martiniplein worden gebracht. Vooraf zal de bevolking door middel van geiuidswagens zoveel mogelyk worden opgeroepen. De overige onderdelen van de wedstryd kunnen zaterdagmorgen en -middag ge repeteerd worden, terwyl er zaterdag middag om drie uur een algemene gene rale repetitie wordt gehouden. Vorige week heeft een cameraploeg van de NCRV opnamen gemaakt in Sneek, die voorafgaande aan de uitzending van de wedstryd zullen worden vertoond. Vrijdagmiddag om ongeveer half twee heeft zich in de woning van de familie Y. Pieksma in Uitweilingerga een tra gisch ongeval voorgedaan. De 11 maanden oude baby Anne Geert is op onverklaarbare wy'ze met de kin derwagen omgevallen en vermoedelijk di rect gestikt. Toen mevr. Pieksma op het huilen van haar tweejarig dochtertje Sybrigje afkwam, vond ze de baby onder de wagen liggen. Ze heeft nog mond- op-mond-beademing geprobeerd, maar de direct gewaarschuwde arts uit Sneek. die zeer snel aanwezig was, kon helaas slechts de dood constateren. Anne Geert was één van een tweeling. Heel het dorp leeft mee in dit zeer tragische geval. Tevens overhandigde hy hem het daar aan verbonden vererend getuigschrift. Namens het personeel bood de heer P. Coers gelukwensen aan. Ook hij kwam niet met lege handen, want namens de collega’s schonk hy de jubilaris een gro te kist sigaren. De heer Arema sprak daarna een kort dankwoord, waarin hy de hoop uitsprak dat hy zyn werk in de komende jaren op dezelfde wyze zal kunnen blijven doen. De aangekondigde voordrachtwedstryd voor kinderen welke op 23 april jl. zou worden gehouden in het Miensikpshüs, is uitgesteld tot zaterdag 7 mei a.s. In zyn openingswoord toonde de voor-jerlei opzicht: over wat er by de kiezers zitter van de jongerengroep, de heer W. S. P. P. de Leeuw uit Leeuwarden, zich teleurgesteld over het Fries Jongeren Parlement, dat tot doel heeft de jongeren op provinciaal niveau wakker te maken. De activiteit was echter in het slop ge raakt. Ook het tekort aan kader by de jongerenorganisatie baande veel zorg. De heer De Leeuw noemde dit rampzalig. Er was een prettig contact met Arjos en CHJG. De KVP-jongeren willen graag tot een zo groot mogelyke samenwerking ko men. Daarom is de ontmoeting tussen de leden van de verschillende jongeren organisaties van groot belang. Voorafgaande aan de officiële byeen- komst had het zestig man sterke per soneel een prachtig smeedyzeren kunst werk aangeboden, dat was vervaardigd door de heer F. M. Koldenhof van kunst- smedery Artidra in Sneek. Het stelt de ontwikkeling van het bedryf voor in de afgelopen 65 jaar. Namens het gehele personeel werd het aangeboden door de heer M. van der Veen, voorzitter van de personeelsvereniging. Nadat de heer A. Tromp hiervoor een dankwoord had uitgesproken werd in de hal een plaquette onthuld door het jongste Trompje, de 7-jariige Lieke Tromp. Zy kreeg hiervoor een cadeautje. Op de plaquette staat: ,,19017 januari 1966. de heer Frans en zichtskring van het publiek. De taak van de groothandel is evenwel een kostenbe sparende functie te vervullen. Die taak valt in drieën uiteen: inkoop, beheer en verkoop. De heer Tromp toonde aan de hand van een voorbeeld aan, dat de werkbesparing voor de fabrikant aan- zienlyk is als deze de groothandel in schakelt. Ook de snelheid waarmee de goederen kunnen worden afgeleverd is van belang. Drs. Schmelzer vroeg zich af of er in de politiek wel voldoende duidelijkheid is. In de eerste plaats had hy de indruk, dat het voor velen niet duidelijk is, dat regering en volksvertegenwoordiging een eigen verantwoordelykheid hebben. Daarnaast staan de partyen, ook met een eigen verantwoordelykheid. De regering regeert, de volksvertegenwoordiging con troleert. Aan de hand van ervaringen toonde de heer Schmelzer aan, dat velen dit doorelkaar halen. In Engeland en Duitsland heeft men een z.g. dualistisch staatsbestel, d.w.z. dat de regering wordt gevormd door mensen, die tevens parlementslid zyn. Spreker noemde dit om aan te tonen, dat er ook andere mogelykheden zyn dan wat wy hier hebben, Mogelykheden, die men niet zonder meer onder de tafel moet schuiven. Byvoorbeeld in plaats van het stelsel van evenredige vertegenwoordi ging een districtenstelsel. Reëel is in ieder geval, dat er overleg wordt ge pleegd tussen de partyen en de Kamer fractie. De byeenkomst werd geopend door de heer A. A. Tromp, president-directeur. Hy heette in het byzonder welkom de commissaris der koningin, burgemeester Rasterhoff, die vergezeld was van wet- heter Blok, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, vrienden en re laties. Ook de mensen van de Lekkerland- Expres uit Zeist, de grossiersorganisatie, waar zeventien groothandelsbedryven in deze branche by zijn aangesloten. De buitenlanders Tromp resp. Engels Uel'- Expres ne’e' land, Frankrijk en Denemarken). De totale oppervlakte van het pand is 3200 m2, waarvan 2600 m2 voor magazyn- ruimte. Er is een expeditie-afdeling met zes laadperrons, een interne telefoon met zestien nummers en een buizenpostsy- steem. Met behulp van een aircondi- tioning-installatie kan de vochtigheid van de lucht geregeld worden. Het geheel ligt ca. 30 cm hoger dan het omliggende terrein en daardoor heeft men de afge lopen winter geen last gehad van het water. Twintig auto’s, waarvan tien voor de verkoop en zes voor de expeditie, heeft de zaak op de weg. De „image” van de groothandel is niet zo groot, aldus de heer Tromp. Veel van wat er gebeurt licht buiten de ge- De heer G. P. Tjallema, namens het departement Sneek van de Maatschappy voor Nijverheid en Handel merkte op, dat men zich gelukkig mag pryzen aan de invalsweg van Sneek te zitten. Deze weg bewyst, dat Sneek geen fossiele, in geslapen stad is, maar integendeel „leeft en groeit”. De heer De Vries, banketbakker, had dertig jaar zaken gedaan met Tromp en bood zyn gelukwensen aan. De heer W. van der Vegte, architect, herinnerde eraan, dat alles zeer snel is gegaan. Op 23 januari 1965 vond de aan besteding plaats, vier weken later werd de eerste paal geslagen en in januari van dit jaar kon het gebouw reeds in gebruik wqrden genomen. Hy bood een vlagge- mast met vlag aan. De heer J. Jorritsma, aannemer, her- Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm By kontrakt (handelsadvertentles) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad werd om plm. half negen even onder broken voor een intieme huldiging van de jubilaris, die al heel wat bazen in Amicitia had zien komen en gaan, voor dat in 1934 de heren Miedema het be drijf in exploitatie overnamen. Namens de direktie, die in haar geheel aan wezig was, sprak de heer Joh. Miedema op het toneel zijn trouwe medewerker toe. Hy noemde het een uniek feit, dat iemand vijftig jaar in hetzelfde bedryf werkzaam is, maar in het geval van Melis Arema is dat niet zo verwonderlijk want hy is zo zeer met Amicitia ver groeid, dat het zonder hem nauwelijks denkbaar is. Hij wilde dan ook gaarne uiting geven van zyn grote erkentelijk heid voor diens onverwoestbare trouw en de yver waarmee hy steeds zijn werk doet. Altijd is hy stipt op tyd en byna nooit liet hij verstek gaan. Als het je gelukt om d'e zeven jaren, welke je nog van de diamanten speld scheiden vol te maken, hoop ik er als oud-direk- teur nog by te mogen zyn, want direk- teur zal ik dan niet meer zyn, zo besloot de heer Miedema, die de jubilaris en diens echtgenote als cadeau een buiten landse reis langs de Rijn aanbood. De heer G. P. Tjallema sprak als voorzitter van het Dep. Sneek van de Ned. Mij. van Nyverheid en Handel, dat mede vertegenwoordigd was door de heer J. Suwyn. Hy noemde het jubileum zeer byzonder, want in de toekomst worden dergelijke jubilea steeds zeldzamer. Hy schetste de heer Arema als een plichts getrouwe werknemer en speldde hem mede namens de direktie onder applaus van het bioscooppubliek de gouden pen- leeft en om aan te geven waarom be paalde dingen moeten gebeuren en hoe. Spreker vergeleek het marktonderzoek in het bedrijfsleven met wat de mensen van een politicus mogen verwachten. Toch zal men de politici niet mogen ma ken tot een soort uitvoerders van wat de mensen gemiddeld willen. Maar er zal meer aan voorlichting moeten worden gedaan. In dit verband hekelde de heer Schmel zer ’t gebruik van moeilijke woorden, die voor insiders vaak gemakkelyk, maar voor de gewone man onbegrypelyk zjjn. We hebben in ons land een aantal gro tere en kleinere partyen, die ieder een minderheid vormen. Daarom zyn voor het samenstellen van een regering coali ties noodzakelijk. Veel mensen begrypen 'niet, dat wy nu eens met de socialisten en dan weer met de liberalen samengaan. Maar de KVP heeft zich by de verkie zingen nooit vastgelegd op een bepaalde coalitie, aldus de heer Schmelzer. CHRISTELIJKE VISIE In 1963 heeft de KVP gemeend, dat het beleid van het kabinet De Quay moest worden voortgezet, met dien ver stande, dat meer aandacht aan de wo ningbouw en hoge prioriteit aan de land bouw moest worden gegeven. Spreker vond de vraag of er een be paalde combinatie gevormd moest wor den van ondergeschikte betekenis. HU was van mening, dat de christelijke visie op de samenleving het bindend element moet zyn voor de praktische politiek. In Europees verband zal gestreefd moeten wonden naar integratie. De gedachte om een supra-nationale constructie te bou wen, die de problemen voor Europa op lost, is voortgekomen uit het christelyk- democratisch denken, aldus spreker. In Nederland zyn de socialisten en liberalen meegegaan met deze gedachte, maar in het buitenland, met name het conserva tieve Engeland, is men nog niet zo ver. De ontwikkelingshulp is een zaak van particulier initiatief, aldus spreker, en niet alleen van staatsfinanciering. Tenslotte meende hy, dat Nederland in vergelijking tot andere landen met goe de politieke resultaten uit de bus komt. KAN NOG INDUSTRIE BIJ Na een pauze, waarin gelegenheid was vragen te stellen, sprak de heer P. J. Engels, het noordelijk kamerlid van de KVP. Hy betoogde, dat de bevolkings groei in Friesland sinds 1879 was achter gebleven bij de groei in geheel Neder land. De laatste vyftien jaar wondt ech ter nog al wat gedaan aan verbetering van de infrastructuur. Maar om de beroepsbevolking op te vangen moet er nog meer industrie komen. De overheid zal dit door bepaalde maatregelen moe ten stimuleren. Vol verwachting keken de talrijke genodigden zaterdagmorgen naar een be paalde hoek in de grote hal van het nieuwe bedrijfspand van Tromp Groothandel NV aan de Lorentzstraat. In die hoek bevond zich een deur. En die deur was dichtgeplakt met wit pakpapier. Tot grote verrassing van iedereen kwam daar plotseling een heftruck doorrijden, bestuurd door onze commissaris der koningin, mr. H. P. Linthorst Homan. Met deze handeling verrichttte hij de officiële ope ning van het nieuwe pand. Op de pallet, die door de heftruck werd gedragen, stond een aantal dozen, waarvan de inhoud bestemd was voor de ouden van dagen in de rusthuizen van Sneek. De 65-jarige groothandel in zoetwaren en rookartikelen Tromp Groothandel NV wilde hen deze tractatie aanbieden ter gelegenheid van deze voor het bedrijf zo feestelijke dag. werden door in het Duits, >lkom geheten. (Lekkerland- lèeft nl. vertakkingen in Duits- De heer Tromp herinnerde aan de moeilykheden, die in het oude pand als maar groter werden en die tenslotte leidden tot de bouw van dit nieuwe pand. Vooral het laden en lossen was een pro bleem met het oog op het verkeer. De keus viel op het industrieterrein langs ryksweg 43 en de plaats werd gekozen vlakby de nieuwe rondweg. De aanslui ting, die men daardoor krygt noemde de heep Tromp van evident belang. Van het gemeentebestuur had men veel medewer king gekregen. Het architectenbureau Nieuwland én v. d. Vegte in Leeuwarden is er in ge slaagd een fraai gebouw te ontwerpen. Er vond geen openbare aanbesteding plaats, doch de opdracht werd gegund aan N.V. Bouwbedryf Jorritsma in Bols- ward. De samenwerking met dit bedryf is steeds goed geweest. De volgende za ken bouwden mee: N.V. v/b fa. B. Mohrmann Co. in Leeuwarden voor de staalconstructies, schildersbedryf fa. Geertsma Zn., Technisch Bureau N.V. Van Eyck van Heslinga in Leeuwarden, centrale verwarming, N.V. Landustrie, elektra, fa. Sikma sanitair, fa. Rijpkema, stalen standers, fa. Schuhmacher, houten standers, N.V. Hoza in Scheemde, pal lets, fa. Kwint in Leeuwarden, zonwe ring, fa. Baart in Surhuisterveen, vloer bedekking, fa. Ten Have in Groningen, neonreclame, fa. Alarma in Rotterdam, buizenpost, en H. Donker in Sneek voor de tuin. Vrydagmorgen had in het gerechts gebouw alhier de aanbesteding plaats voor het maken van een houten beschoei ing van plm. 800 meter voor het start eiland aan het Sneekerme’er. Er waren in totaal twintig inschryvingen. Inge schreven werd als volgt: Fa. C. J. Smit, Schagen, f134.000; Fa. Bakker en v. d. Klok, Hoorn, f 133.000; Fa. P. Witteveen en Zn., Surhuisterveen f 132.500; NV Aannemersmij. Veldhuizen en Van Hoften, Haarlem, f 132.000; Fa. B. K. Kraaijeveld, Sliedrecht f 123.700 en f 131.000; Fa. G. de Boer, Workum voor f 123.500; C. van Meekeren, Hindeloopen f 122.250 en f 129.700; Fa. H. Broersma, Harlingen f 122.200; S. H. de Jong, Kou- dum f 122.000; Fa. Leemburg en Zn., Terhorne f 121.200; W. L. Zeelen, Har lingen f 120.300; Fa. H. de Groot en Zn., Harlingen f 117.500; Aannemingsbedryf Pruntel Schonewilde, Wolvega f 115.950; K. Plieger, Lexmond f 115.800; Aanne mingsbedryf J. J. de Vries, Sneek voor f 114.740 en f 122.740; Fa. G. Doevendans, Sneek f 109.456; Fa. H. Visser en Zn., Lemmer f108.700 en f 116.200; Aanne mingsbedrijf F. B. Leynte NV, Emmel- oord, f 97.900 en f 101.400; Fa. A. Ooms en Zn., Sneek f96,840 en f 99.840; Fa. U. Douma, Sneek, f 96.760 en f 99.760. Een zevental bedoven heeft met twee bedragen ingeschreven. Het eerste be drag betreft een damwand van gecreo- soteerde denneplanken, het tweede een beschoeiing van azobé damplanken. Gunning aangehouden. Mr. Linthorst Homan merkte op, dat we in een dynamische tyd leven, waarin dingen aan de orde zyn, waar we enkele tientallen jaren geleden niet aan durfden denken. Hij noemde burgemeester Raster hoff in dit verband één der actiefste burgemeesters van dit gewest, want er is in Sneek heel wat veranderd. De commissaris wees op de goede ver bindingen die het bedryf nu krygt. Twee dingen zyn eveneens zeer belangrijk: het woonklimaat en de sfeer in het bedryf. Wat het eerste betreft, de woningbouw, de wegen, winkels enz. maken samen de infrastructuur uit. Een goede infrastruc tuur bevordert de leefbaarheid. De ver binding met rijksweg 43 heeft men voor de hellepoorten weggehaald, aldus de commissaris, die vond dat men in Den Haag niet altijd inziet, dat kosten voor de baten uitgaan. Er zyn de laatste tyd nogal wat bedry- ven van elders naar Sneek gekomen. Maar er zullen er nog meer komen dan alleen deze „very few”, als zy ontdekken wat hier nog aan mogelykheden zyn wat betreft arbeidsreserve, grond e.d. Daar om speet het hem dat de toekomstige hoofdverbinding tussen Friesland en het Westen, de weg door de Noordoostpoldcr via Zwolsehoek naar Oostelijk en Zuide lijk Flevoland getemporiseerd wordt, d.w.z. „uitgesteld wegens gebrek aan duiten”. Wie ben ik, dat ik hier mag staan? al dus de heer Tromp. Hij wilde in de eer ste plaats dankbaar zyn tot God. Daar om was men deze dag ook met een kerk dienst begonnen. Door het uittreden uit de directie van de heer F. Tromp per 1 januari was er een nieuwe generatie aan het bewind gekomen. Maar op deze dag paste een woord van dank aan de werkers van het eerste uur. In de eerste plaats dacht de heer Tromp aan zijn grootmoeder en zyn va der Hylke Tromp, 84 jaar oud, die helaas niet aanwezig kon zijn. Diens broers Jel- le en Johan leven niet meer. Tenslotte de jongste van de gebroeders Tromp: „oom Frans”, wiens werklust en koop manschap hij ten voorbeeld stelde. Met een woord van dank aan de vrou wen, die hun mannen zo vaak moesten afstaan aan de zaak, en aan het perso neel besloot de heer Tromp zyn toe spraak. De voetbalvereniging HJSC ontving één dezer dagen van de KNVB de beschik king op het verzoek tot vergoeding van de geleden schade in de afgelopen winter, toen het veld vier maanden onder water heeft gestaan. Door experts was de to tale schade aan opstallen, grasmat en afrastering enz. vastgesteld op f 1.200, De KNVB neemt hiervan f 700,voor zyn rekening, terwyl de overige ƒ500,— voor rekening komt van de vereniging zelf. Die bydrage wordt verstrekt in sa menwerking met NSF, Sporttoto en Wa- terschadefonds. De vereniging laat over het herstellen van haar veld geen gras groeien. Men is al bezig het toegangspad met zand op te hogen. Verder zal een beroep worden gedaan op alle leden om ’s zaterdagsmorgens de handen uit de mouwen te steken om met spoed de no dige voorzieningen te treffen, mede in verband met het feit dat HJSC een goede kans op promotie naar de 3e klas KNVB maakt. Volgende week zaterdagmorgen om 11 uur zal burgemeester Rasterhoff de nieu we jeugdherberg, die reeds vorige zo mer in gebruik werd genomen, officieel openen. De jeugdherberg is gevestigd in de voormalige boerdery „Wigledam” aan de Oppenhuizerweg. Na de opening zal een rondgang door het gebouw kun nen worden gemaakt. Nadat de commissaris het bedryf voor geopend had verklaard, bood burgemees ter Rasterhoff als eerste namens het ge meentebestuur zyn gelukwensen aan. Tromp en Sneek horen byelkaar, aldus de burgemeester. De ouderen zullen zich nog wel het begin in 1901 herinneren. Niemand zou toen hebben kunnen dro men dat de moedige stap van Hylke Tromp tot dit resultaat zou leiden. De burgemeester wenste de jonge garde dat ze de voetsporen van de oude garde zou drukken. De heer Bos namens Lekkerland Expres noemde dze organisatie het pe tekind van de heer F. Tromp. Deze „Churchill van de groothandel” behoorde tot de initiatiefnemers voor de oprichting en hy was tot voor kort president-com- missaris van de organisatie, die net tien jaar bestaat. Na vele lovende woorden aan het adres van Tromp Groothandel N.V. de aanbieding van de letters buiten aan de gevel: Tromp Lekkerland Expres. AL WAT LEEFT EN GROEIT 0

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1