Sluiting weggedeelte Sneek-Oppenhuizen DE PASTOOR VAN DEEG ZILVER IN HE7 Gewone televisiekijker kan Raad van Tien helpen iSf Uitreiking diploma’s lagere landbouwschool 1 t Waterpoort-krabbels I AGENDA l IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, t RAADSVOORSTELLEN SNEER Verzamelpunten t.v. spel Interland Beroep op de bevolking om er een gezellig feest van te maken „Interland’’ nadert met rasse schreden 121e jaargang no. 34 DRIjFHOUTS NIEUWSBLAD Velen hebben reeds weer vakantieplannen gemaakt. Wat gaat het ^■*‘■==£5 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Idit jaar worden? Rivièra of Gaasterland, Venetië of Bakkeveen, 5 J Mallorca of Schiermonnikoog? Of houdt u het toch maar op een r ifrisse vakantie op en rond het Sneekermeer? Speciaal voor die t laatste groep komt er volgende maand een aardige ontspannings- gelegenheid bij, nl. de midget-golfbaan. Naast jachtwerf De Domp j op de camping bij de nieuwe jachthaven is men al druk bezig de baan aan te leggen. Het werk is al zover gevorderd, dat met de J afwerking kan worden begonnen. Op de foto ziet u enkele „obsta- \kels”, waarvan er i“ --- zullen vele toeristen, en natuurlijk ook Snekers, deze zomer op de J baan „golfen”. in totaal zo’n twintig zijn geplaatst. Ongetwijfeld I Donderdag 28 april 1966 Het Comité Bevolkingsvraag. AANKOOP WONING zaterdag 30 april 8 Lia- WAT EK VERDER TE DOEM IS Auke van de jubilaris en dankte hem voor het Redacteur H, A. de Boer Telefoon 4091 In februari 1962 werd door Werkspoor N.V., in afwachting van de totstandko ming van een definitieve vestiging, een van de gemeente gehuurde industriehal aan de Valkstraat in gebruik genomen. Zoals bekend, was het aanvankelijk de bedoeling om de plannen van Werkspoor voor een definitieve vestiging op het ge meentelijk industrieterrein te realiseren VERKOOP GROND AAN WERKSPOOR voor van In restaurant „Onder de Linden” is van dinsdag t.e.m. vandaag een ogen- Het Sneker draaiorgel „De Baronie- AMICIT1A - THEATER Na het 25-jarig priesterfeest in mei 1965 van pastoor J. H. Janning in Heeg werd deze in september van hetzelfde jaar overgeplaatst naar de parochie Wor- kum. Heeg mocht de heer Bern Baart- man als zijn nieuwe herder verwelkomen. Deze vierde op zijn beurt zondag j.l. zijn zilveren priesterfeest. Voor de liefhebbers: Het zwembad zal vanaf volgende week woensdag weer geopend zjjn. De tarieven zijn ongewijzigd! en ’s middags van 1-3 uur oefenen de ploegen op het Martiniplein. Om 3 uur begint de algemene generale repetitie. U ziet: er komt heel wat voor kjjken. De verwachtingen zijn hooggestemd. Vele moedgevende reacties hebben het werk comité bereikt. Zo kwam van een groep inwoners uit Hoogezand, de vorige wed- strijdplaats een kaart met de beste wen sen, waarin de hoop werd uitgesproken dat het in Sneek net zo gezellig zal zijn als in Hoogezand. Dit laatste is het belangrijkst. Natuur lijk hoopt Sneek te kunnen winnen om in de laatste wedstrijd ons land de erepalm te kunnen geven. We hopen en vertrouwen dat ieder daarvoor het nodige zal doen. De hoofdzaak is echter dat het een ge zellig feest en een sportieve krachtme ting wordt. Werkt u mee om er zaterdag een echt feest van te maken? Dan is alle moeite die gedaan is ruimschoots beloond! Op het Martiniplein (binnenkort Inter- landplein?) was men vanmorgen al druk bezig de nodige stellages op te bouwen. Onder het toeziend oog van regisseur Fred Benifente en zijn assistente Thea van Damme worden de werkzaamheden uitgevoerd. Nog slechts twee dagen scheiden ons van het ogenblik, waarop het startschot voor de wedstrijd „Interland” zal klin ken. In onze stad gonst het van aktivi- teit. Velen zjjn druk in de weer om te zorgen dat alles zo goed mogeljjk ver loopt. Ieder, die zijn oor te luisteren legt hoort steeds weer dat ene woord „Inter land”: Wc leven er als het ware naar toe. Koninginnedag beleven we hét eve nement van het jaar. De Raad van Tien die zich bezig zal houden rpet het intellectuele deel van het spel is inmiddels geheel samenge steld. Onder voorzitterschap van burge meester Rasterhoff hebben in de raad zitting. M. Baajjens, wethouder; mevr. E. H. M. Broek-de Vries, apotheker; drs. M. J. Frouws, conrector Chr. Lyce um; drs. H. Halbertsma, conservator Fries Scheepvaartmuseum; H. K. Schip pers, oud-leraar Kweekschool te Drach ten; R. J. Sipkens, oud-lnspecteur lager onderwijs; ds. J. M. Spier, Gereformeerd predikant; A. C. Vermast, leraar Chr. Kweekschool; Mr. Dr. K. de Vries, di recteur Fryske Akademy Leeuwarden; Dr. A. S. Wadman, conrector Mag. Al- vinus-gymnasi um. Hoewel de raad een illuster gezelschap vormt en uit zeer wjjze lieden bestaat wordt toch rekening gehouden met de omstandigheid dat ook zij het antwoord op één of meer van de tien vragen niet zander meer kunnen geven. Daarom heeft de raad diverse naslagwerken en studie boeken op allerlei gebied laten aanruk ken. Bovendien is aan een 200-tal deskun digen op verschillend terrein, verspreid over heel Nederland, gevraagd de uit zending zaterdagavond te volgen en, wan neer zij een antwoord menen te kunnen ge ven op de gestelde vragen dit te telefo neren naar de leden van de Raad van Tien, die allen door enkele assistenten worden bijgestaan. Al met LI is dit heel wat, maar toch is het nog niet gezegd dat het voldoende is. Het is n.l. heel goed mogeljjk dat een gewone televisiekijker op een bepaald ogenblik zo maar een ant woord kan geven op een vraag waarover de Raad van Tien zich het hoofd breekt. Daarom wordt een beroep gedaan op ieder die thuis de uitzending volgt: Meent u een antwoord te weten of een tip te kun nen geven, belt dan 4241. Ook de ploegen, die thans geheel ge vormd zijn zijn druk in de weer. Als ploegleiders van de 3 ploegen in Sneek, die de Belgen zullen bekampen zijn aan gewezen de heren V. Selva, J. Steen- wijk en G. Geertsma. Algemeen ploeg leider is de heer E. A. M. van der Ploeg. De ploegen die vrijdagmiddag naar België vertrekken om in leper de strijd aan te binden staan onder leiding van de heren J. de Bruin, K. van Gor- kum en P. Cnossen. Algemeen leider is hier de heer A. Goesten. Enige vertegen woordigers van het gemeentebestuur, de heren H. W. Fijlstra en W. G. Baarda alsmede het comité-lid de heer A. Jansen vergezellen de ploegen op hun reis. Voor de bevolkingsvraag, die zoals bekend tot het laatste ogenblik geheim blijft zijn vele krachten gemobiliseerd. Het is de bedoeling dat iets wordt ver zameld en dat daarvan iets artistieks wordt gemaakt. Wat dat moet zijn is nog een open vraag maar het comité is op veel dingen voorbereid. Maar het voor naamste is hier de spontane medewer king van de gehele gevolking. De te ver zamelen goederen zullen op vaste pun ten in de verschillende stadswijken bij eengebracht moeten worden om daarna per auto naar het Martiniplein te worden De geslaagde leerlingen van de vierde klas (eindexamenklas) van de Chr. la gere landbouwschool te Sneek kwamen gisteren bijeen om hun diploma’s in ont vangst te nemen. Natuurlijk waren hun ouders ook aanwezig om getuige te zijn van dit gebeuren. goede, reeds in Heeg verricht. Hij be loofde namens de parochianen trouwe volgzaamheid voor de toekomst. Ds. Schenk bracht de felicitaties over van de Gereformeerde gemeente, terwijl ouderling Van der Velde dit deed na mens de Ned. Hervormde gemeente. In een geestige speech complimenteerde de voorzitter van de Charitas, de heer H. Witteveen, terwijl ook de jeugdorganisa ties en de misdienaars hun beste wensen naar voren brachten. Ontroerd dankte de jubilaris voor de volgens hem onverdiende hulde. De dag werd besloten met een plechtig Lof. test gehouden. Deze onderzoekingen f worden door het gehele land georga- J niseerd door de Stichting Oog en Bril f en zijn speciaal bedoeld voor de weg- Toen allen in het mooie overblijflokaal aanwezig waren, opende de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. M. Gerbrandy, de bijeenkomst. In zijn ope ningswoord kwamen duidelijk de moge lijkheden en moeilijkheden van de boer aan de orde. Voorts wend een film vertoond over de kansen, die de hogere landbouwschool te Leeuwarden biedt aan de goed be gaafde leerlingen. Enige opnamen hier voor werden genomen in de chr. lagere landbouwschool alhier. De voorzitter wees op de doorstroming: lagere-, mid delbare-, hogere landbouwschool. Op de bekende wijze werden aan 17 leerlingen door de voorzitter van de commissie van toezicht, dr. H. Hofstra, de diploma’s uitgereikt. Ynze van der Valk was de tolk van de geslaagden en sprak een dankwoord aan Zaterdagavond werd de jubilaris op gehaald door het Kerk, en Charitasbe- stuur van de dekenale residentie St. Nico- laasga. Aan de grens van het dorp ver welkomden hem de parochiële vereni gingen met vaandels en vlaggen. In de stoet liep ook mee de chr. muziekver eniging Crescendo, terwijl de auto met de jubilaris, die vergezeld was van de Deken, omringd was met bruidjes. In de met bloemen en wimpels ver sierde kerk werd in een plechtig Lof de H. Reserve vereerd. De jubilaris werd hierbij geassisteerd door de Deken en de pastoor L. W. Vlaskamp uit Blauw huis, vroeger te Heeg. De dienst werd besloten met een zanghulde aan de jubi laris door de chr. gemengde zangvereni gingen van Heeg. Aan het eind smeekte de ontroerde jubilaris Gods genade over de leden van het zangkoor, de aanwezige parochianen en de belangstellende dorps genoten af. Zondagmorgen vond er een plechtige Eucharistieviering plaats. De jubilaris werd hierbij weer geassisteerd door de ken Ter Schure en pastoor Vlaskamp. Voorin hadden naast de familieleden de vertegenwoordigers van de beide andere christelijke gemeenten plaats genomen. De beide doktoren van Heeg vergezeld van hun echtgenotes benevens de buren waren ook bjj deze dienst aanwezig. De ken Ter Schure hield de feestpredikatie. Hierin schetste hij de hoge waarde van het priesterschap voor de gelovigen en tevens de dienstbaarheid die de priester Nienhuis, sprak nog een slotwoord, waar- moct vervullen. In het Ned. hervormd gebouw werd daarna een feestelijke receptie gehouden. De leiding was toevertrouwd aan de voor zitter van de Regelingscommissie Arjen van der Pol. Allereerst bood de heer E. van Asma namens het kerkbestuur het geschenk van de parochie aan, nl. een piano. De andersdenkende buren hadden hierbij een pianolamp gevoegd. Burgemeester J. van Hout van Wym britseradeel wenste de jubilaris namens de kerkelijke gemeente Gods beste zegen toe. Voor de parochiële organisaties voerde de heer B. F. Hjjlkema het woord. Het Comité voor de bevolkingsvraag maakt de volgende verzamelpunten be kend voor het nog onbekende materiaal dat door de Sneker bevolking bijeen ge bracht zal moeten worden: Centrawinkel op het Eiland. Njj Nazareth, Leeuwarderweg. Oosterkerk, Jachthavenstraat. Fa. Hogeboom, Wassenberghstraat 22. Sparwinkel, Worp Tjaardastraat. Garage De Jager, Lemmerweg. Ichthuskerk, Jan van Nassaustraat. Wouda’s Meelfabriek, Johan Willem Fri- sostraat. Bestelhuis Martini, Martiniplein. Op genoemde plaatsen zullen medewer kers met een herkenbaar teken aanwe zig zijn. Autobezitters uit bovenstaande omge vingen, die hun medewerking willen verlenen, kunnen zich op vrijdagavond 29 april melden tussen 19.00 en 20.00 uur aan het kantoor van Drukkerij Doeven- dans, Singel alhier, voor het in ontvangst nemen voor verdere instructies. De rijrichting van a ‘o’s naar het Mar tiniplein is alléén via de Oude Koemarkt, Grote Kerkstraat, met afrit Zuidend. Hiervan kan niet worden afgeweken. Eventuele verdere gegevens zullen nog per geluiidswagen bekend gemaakt wor den. Wij rekenen op uw volledige mede werking. Veel mensen schijnen het verschil tus sen tocht en frisse lucht niet goed te kennen, als men al die dichte slaap kamerramen ziet ’s morgens vroeg. Vooral in de winter is hun aantal bijzonder groot. Toch is er een wezen lijk verschil: tocht kan gevaarlijk zijn, terwjjl frisse lucht daarentegen de ademhaling van het lichaam groot belang is. Vrjjdag 29 april: Feest PvdA, SBB (NVV) VARA, Nivon in Amicitia-theater. met medewerking van gezelschap Tetman de Vries. Spreker de heer A. H. Kloos, voorzitter NVV. Zang van Morgenrood. Zondag 1 mei: Dansen in Café Boermans te Bolsward. Muziek The Swing Spe cials. Vrijdag 6 mei: Show van Russische film en fotocamera’s in Rest. „Onder de Linden” door Foto- en Kinohandel Fa. De Jong, Galigastraat. Aanvang ’s a- vonds 6 uur. Zaterdag 7 en zondag 8 mei: Zeilwedstrij den Kon. Zeilver. „Sneek” op het Snee- kermeer. Eerste start zaterdag 2 uur, zondag 1 uur. Dinsdag 10 mei: Beethoven-concert Frysk Orkest in Amicitia. Dirigent Alfred Sal- ten. Solist Daniel Wayenberg, piano. Aanvang ’s avonds 8 uur. 1 1 We slaan dit jaar de lente over en T vallen zo direct van de w.nter in de J zomer. (Tussen beide is doorgaans toch weinig verschil.) Dinsdag werd op de markt al weer een ijscoman gesignaleerd en er waren liefhebbers zat voor een ijsje. Iedereen genoot van de zon, die zo lang op zich liet wach ten. En nu maar hopen, dat we er deze zomer veel van mogen profite ren. door het in huurkoop geven van een door de gemeente te stichten industriehal met d'e daarbij behorende grond. Eind 1964 besloot Werkspoor N.V. de bouwplannen te wijzigen en zonder finan ciële medewerking van de gemeente ge heel voor eigen rekening een industriehal te bouwen op een terrein, gelegen tussen de Oppenhuizerweg en de Kamerlingh Onnesstraat. Bjj de besprekingen over de stichting van dit nieuwe gebouw is, zo als gebruikelijk, de keus gelaten tussen aankoop en overdracht onder beding van grondrente van het benodigde bouwter rein. Hangende deze beslissing werd be sloten de benodigde grond aan Werk spoor N.V. te verkopen. B. en w. stellen de raad voor het eer der genomen besluit te wijzigen in die zin, dat een terrein, ter grootte van on geveer 6.080 m2 in eigendom wordt overgedragen onder beding van een jaar lijkse grondrente, berekend naar 6 pet van de eerder bedongen grondprijs van f 14,30 per m2. gebracht. Wanneer de bevolkingsvraag voor de t.v. bekend gemaakt wordt en u is in het bezit van de goederen, die ver zameld moeten worden wilt u dan uw medewerking verlenen? Het winnen van de wedstrijd kan er van afhankelijk zijn. Zaterdag gaan er geluidswagens in de stad rond en worden alle nodige gege vens bekend gemaakt. Het spel gaat beginnen. Ondanks de zeer korte tijd van voorbereiding gelo ven we dat Sneek er klaar voor is om de Belgen op waardige wijze tegemoet te treden. Vrijdagavond vindt de lichtrepe- titie voor de Raad van Tien en voor de korpsen die op het terrein zullen optre den plaats. Zaterdagmorgen van 10-12 In 1962 besloot de raad tot het verder gereedmaken van het industrieterrein, gelegen tussen de’ Oppenhuizerweg en de rijksweg no. 43. Het hiervoor bedoelde gedeelte industrieterrein is inmiddels grotendeels gereed gekomen. De gepro jecteerde insteekhaven dient echter nog te worden aangelegd. ont vingen wij een briefje, waarin deze oud-Sneker zijn verwondering uit spreekt over het feit, dat de inzame ling voor het vaandel voor de Kaats- vereniging „Sneek” zo langzaam vor dert. Als alle Friezen er een schepje op gooien, zo schrijft hij, zou het mo gelijk zijn deze zomer dat mooie doel te bereiken. Alvorens hiertoe kan worden overge gaan zal een in de gemeente Sneek ge legen gedeelte van de weg naar Oppen huizen aan het openbaar verkeer moe ten worden onttrokken, ter plaatse van de te graven insteekhaven. Op grond van artikel 9 van de Wegen wet kan een weg, weike niét door het rijk, provincie of waterschap wordt on derhouden of waarop een waterschap niet krachtens zjjn inrichting of regle ment heeft toe te zien, aan het open baar verkeer worden onttrokkén bij een door gedeputeerde staten goed te keuren besluit van de raad van de gemeente waarin de weg is gelegen. Ingevolge ar tikel 10 van deze wet moeten belang hebbenden voordat daartoe wordt be sloten in de gelegenheid worden gesteld van het voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen in te dienen. De verbinding van Sneek met Oppen- huizen-Uitwellingerga wordt thans ge vormd door de weg langs de Houkesloot en de rijksweg no. 43. Door het aan het openbaar verkeer onttrekken van het onderhavige gedeelte zal de eerste mo gelijkheid vervallen. De in het partiële uitbreidingsplan in onderdelen geprojec teerde vervangende verbindingsweg, die van de oude Oppenhuizerweg via de Lo- rentzstraat naar Oppenhuizen-Uitwellin- gerga loopt is reeds gedeeltelijk aange legd. Met het doorgraven van de huidige weg zal eerst worden begonnen nadat ook het resterende gedeelte van de nieu we verbindingsweg gereed is gekomen. Met het college van burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel is over eenstemming bereikt over de tracering van deze nieuwe doorgaande verbinding waarvan een groot gedeelte op grondge bied van genoemde gemeente ligt. Door middel van een officiële bekend making hebben belanghebbenden van het voorstel kennis kunnen nemen. Van de gelegenheid om bij de raad bezwaren in te dienen is geen gebruik gemaakt. B. en w. stellen voor het betreffende wegge deelte aan het openbaar verkeer te ont trekken. gebruikers. Ofschoon kantoor- en fa- briekspersoneel natuurlijk ook getest t kunnen worden. De twee dames, die 4 in Onder de Linden de testen afnamen, f kunnen ieder ongeveer 50 personen J per dag met behulp van ’r. Ortho-rater f onderzoeken. In Sneek hebben de eer- ste twee dagen ongeveer 150 mensen ’n bezoek „ogenteststers” ge- bracht. i De gemeente is in de gelegenheid de woning Looxmadwarsstraat no. 4, eigen dom van de heer H. Huisman, wonende aldaar, aan te kopen. Dit perceel ligt binnen het gebied, waarvoor door de raad het saneringsplan Steenklipstraten is vastgesteld. De eigendomsverkrjjging van deze woning is voor de gemeente van belang om uitvoering te kunnen geven aan dit plan. De verkoper zal het perceel binnen kort ontruimen; het ligt niet in de bedoe ling om het daarna weer als woning te verhuren. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt Lhandelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneéker Nieuwsblad directeur en leraren. De heer Ljjcklama a Njjeholt sprak namens de ouders en wees op de moeilijkheden, die de jongens ondervinden bjj de studie. Op de boerde rij wordt ook heel vaak een te zware last op hun schouders gelegd. Namens de Vereniging 'van Oud-leerlingen sprak de heer A. de Boer van Roodhuis. Hjj wekte de geslaagden op lid te worden van deze vereniging. De avond werd verder in gezellige sfeer doorgebracht. De directeur van de school, de heer J. na de bijeenkomst werd gesloten. De geslaagden zijn: Laas Bonnema, Bozum; Ate Dijkstra, Hidaard; Jacob Hellinga, Wijtgaard; Sijmen Minne Jan- sma, Lutkewierum; Doekle de Jong, Op penhuizen; Rients Bouwe de Jong Goën- ga; Pierius KI. Ljjcklama a Njjeholt, Wolsum; Ruurd van Popta, Oosthem; Jentsje Schraa, Uitwellingerga; Franciscus Albertus Seinen, Sneek; Yde Dirks Sjaarda, Oosterend; Ynze Sikke van der Valk, Hommerts; Sjoerd de Vries, Hommerts; Jacob Visser, Gaast- meer; Hendrik Gerrit Willem Visser, Sneek; Siebe van der Velde, Gaastmeer; Hjj schetste in het kort het priesterleven Pieter Elzinga, Terzool. I Morgenavond, 29 april, vindt reeds de 1 mei viering plaats. Het comité, dat de avond organiseert, houdt van vroeg beginnen en daarom is het aan- vangsuur gesteld op half acht pre cies. Er waren vanmorgen nog enkele kaarten over. Te beginnen met maandag a.s. en vervolgens iedere eerste maandag van de maand kan men een rondrit ma ken door onze stad per autobus. De autobusmaatschappij „De Zuidwest hoek” organiseert deze ritten. De start is 's middags 2 uur op het Mar tiniplein. Donderdag 28 en uur film: Mannequins verdwijnen. Zaterdag 30 april 2, 3, 4 en 5 uur Cineac voorstellingen. Zaterdag 30 april 's avonds 22.30 uur film: Stad op stelten. Zondag 1 mei 5 en 8 uur en dinsdag 3 mei 8 uur film: Dieven hebben het ook moeilijk. Zondagmiddag 1 mei 2.30 uur film: na, het meisje uit het oerwoud. Woensdag 4 mei ’s avonds 8.30 uur film: Zondaars in spijkerbroek. Zaterdag 30 april 's avonds 22 uur in de foyer Interland bal. Muziek „Shorty and the Stormers”. I Van een abonnee in Haarlem ter” zal op 30 april niet spelen in onze stad, maar elders. Het schijnt, f dat hier niet veel belangstelling meer 1 bestaat voor draaiorgelmuziek, aldus de eigenaar. Hjj denkt er zelfs over t om het orgel dan maar van de hand 1 te doen. Bjj de verbouwingswerkzaamheden in het pand van C. en A. kwam een 4 plank tevoorschijn, waarop de heer t R. van Netten in Heeg in 1940 de 4 volgende tekst had geschreven: „Dizze winter is de strengste sünt minske- 1 libbens. Jister frear it 24 graden Cel- sius. Deis 12 graden, dei op dei. Wy hawwe trjje truien oan en moffen en 4 wanten. Altiid buten wirkje. Der is t oars gjin praet as oer de winter en j de oarlog. Great meilijen mei Finlan. De snie fen ’e strjitwei lei yn 'e Hommerts 2.25 m heech opskept. Snits, 14 Febr 1940. R. v. Netten. Heeg 1940”. De plank ziet er na 26 t jaar nog tamelijk goed uit. t Drie maanden later, op 10 mei 1940. werd ons land aangevallen door de 4 Duitsers. Weinigen konden op dat ogenblik bevroeden, dat we vjjf jaai lang onder de terreur zouden zuchten, f Eens per jaar staan we even stil bjj wat er toen gebeurd is. We denken aan allen die hun leven moesten verliezen en we hopen dan dat we nooit zoiets nog eens zullen meemaken. Alleen al om deze hoop en het besef dat het afschuweljjk was wat toen gebeurde J is de jaarlijkse dodenherdenking op 4 i mei zinvol. t SNEEKER NIEUWSBLA 4 I" X

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1