naamgeving Lampe: breng systeem Raadsvoorstellen Ijlst Frysk Orkest geeft Beethovenkoncert in Sneek iï IJLST van RAAD AKKOORD MET VOORSTELLEN B. EN W. in NCVB Ijlst 21 jaar geleden f e r~ en r-! Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 121e jaargang no. 36 Donderdag 5 mei 1966 Sobere dodenherdenking Priisfraech Pastorie in Oppenhuizen Bromfietser gewond hij botsing met auto Vooral de jeugd genoot. In ons waterrijke landje zou eigenlijk iedereen moeten kunnen zwemmen. Gelukkig gaat het die kant al meer en meer uit. Wie verloor koffer met jurken? honderd jaar Brommer tegen stilstaande auto W Het SneeUr Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD WcrOlubOrOCmdC pianist Daniel Wayenberg als solist j vglop kan zwemmen als het zwembad nog niet eens open is. Begin rt/rrn 'ii'nnl/' mino rJnh liiai nantnl "\7r\r\vnl nrtvirlrtn 7-»r>z>7 Het gebeurt niet vaak, dat men wat de temperatuur betreft reeds t deze week was dat het geval. Vooral zondag zochten heel wat waterliefhebbers de meren of het strand op en de eersten waagden izich, in het nog frisse nat. Jammer, dat het op dit ogenblik weer f een stuk kouder is. Toch waren er gisteren heel wat zwemliefheb- bers naar het zwembad, dat voor het eerst open was, gekomen. I - i f 4 - SNEEKER NIEUWSBLAD f 5 WHAT ’S IN A NAME? Een lezer maakte ons er op attent, ken eraf, teer ov DANIËL WAYENBERG in het uitbreidingsplan Afrika, waarbij hij als door een won- Redacteur H. A, de Boer Telefoon 4091 De Kommisje „Jongereinlektuer” fan de stiftinge ,It Fryske Boek’ skriuwt in priisfraech üt. Frege wurdt: in oar- spronkelik boek foar jongerein fan 13—16 jier. rais m veie lanaen eiKaar op, mei een korte onderbreking, veroorzaakt door Gisteravond gebeurde op de weg tussen Abbega en Oosthem een onge val, waarbij een jongeman uit Abbega, een zekere S. op drie plaatsen een been brak. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis in Leeuwarden. S. was duopassagier op een brom fiets, die bestuurd werd door een ze kere W. uit Abbega. Het ongeval ge beurde omstreeks acht uur. De beide jongelui reden tegen een tegemoetko mende auto, die bestuurd werd door de heer M. D. uit Folsgare. Vermoede lijk hebben ze de auto niet aan zien komen. Maandagavond 9 mei a.s. om 7.30 uur komt de raad van d~ gemeente IJlst in openbare vergadering bijeen. De agenda telt 24 punten. Verschillende zullen weinig bespre king uitlokken. Een brief van de „Ried fan de Fryske Biweging” wordt door b. en w. voorgesteld voor kennisge ving aan te nemen. De wethouders- jaarwedden zullen ’n kleine verhoging ondergaan volgens de richtlijnen door G.S. gegeven. Dan is er een voorstel tot aankoop van grond aan de Stads laan van mej. mr. F. A. Poelstra te Leeuwarden en in pacht bij de heer Joh. Buma. Voorts komt aan de orde de verkoop van bouwgrond aan vijf De rijkspolitie deelt mee, dat er een koffer is gevonden met twee dames jurken. Terug te bekomen bij R. Hiem- stra, Oudega (W.) 78. Donderdag 28 april hield de NCVB Ylst zijn jaarvergadering, tevens de laatste van dit seizoen. De presidente, mevr. Fokkema-Kla- ver, opende de vergadering met het laten zingen van lied 153 1 en 6. Na het gebed hield zij een meditatie over 1 Koningen 1716, God zorgt. Elia wordt door God in het leven gehouden door middel van de raven. God zorgt voor een ieder, ook nu nog. Zaterdag j.l. hield ds. jhr. C. van Eysinga in Oppenhuizen een receptie in de pastorie, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van dit huis. Het muziekkorps, dat een rondgang maak te omdat het Koninginnedag was, bracht een serenade. Velen, maakten van de gelegenheid gebruik om de pastorie te bezichtigen, want ds. Van Eysinga had iedereen die maar wilde komen uitgenodigd. Zo kon men zich een beeld vormen van de woonomstan digheden en genieten van de fraaie architectuur van het huis, dat in hon derd jaar in het geheel niet is ver anderd. dat neffens har oardiel yn it foarste plak foar ütjefte yn ’e bineaming komt, f 750,jaen. Dizze priis komt boppe it normale honorarium foar earste üt jefte. It hanskrift moat under motto yn- stjürd wurde. Yn in tichte slüf moatte namme en adres fan de skriuwer by- sletten wurde. De hanskriften moatte foar 1 des. 1966 wêze by de skriuwer fan de Kommisje Jongereinlektuer: G. H. Vledder, Mr. P. J. Troelstrawei 51, Grou. Doden herdenken is geen opgewekte zaak. Maar gisteravond werd het hele maal een trieste gebeurtenis door de regen, die neerplensde. Misschien was dat ook de reden, dat er niet zoveel mensen meeliepen in de stoet, die kran sen en bloemen legde bij het monu ment bij de Martinikerk. In de Marktstraat had de Harmonie zich opgesteld. Tot ongeveer tien voor acht werd een aantal koralen ten ge hore gebracht. Daarna trok de stoet naar het monument. Daar wachtte men de klokslag van acht uur af, waarna twee minuten stilte in acht werden genomen ter nagedachtenis aan hen die vielen. Er werden kransen gelegd door het gemeentebestuur, het politiekorps, af gevaardigden van verenigingen en par ticulieren. Nadat het Wilhelmus was gespeeld werd een krans gelegd bij het gedenk teken aan de kerk voor de in deze omgeving gevallen Canadezen. Daar bij werd het Canadese volkslied ge speeld. De stoet werd op de Markt- Gisteravond omstreeks half tien reed op de ventweg in Jutrijp de 18-jarige B. uit Idzega tegen een stilstaande auto, die onder een (brandende) lan taarn stond geparkeerd. Het linker-achterspatbord van de auto, die werd bestuurd door de 24- jarige B. uit Sneek, werd beschadigd. de dubbele woning. De koopsom stel len b. en w. op f 3,50 per m2. Voorts zullen benoemingen in het bestuur van de Streekmuziekschool plaats vinden. Voorgesteld wordt raadsbesluit van 1 maart 1966 in te trekken wegens een onjuistheid. De openstelling van de brug op zondagen zal ook opnieuw in bespreking komen. Verder komen b.en w. met het voor stel een rechtsprocedure in te stellen inzake de fa. A. Vos te Apeldoorn, wegens een veroorzaakte schade van f 280,aan de leuning van de Zuid- eindsterbrug. Dan een voorstel tot toekenning van een aanvullende uit kering uit het gemeentefonds. Tenslotte: grotere vrijheid op het ge bied van de woningcontingentering, lossere vormen van huurprijsbeheer- sing en huurbescherming en geleide lijke intrekking Woonruimtewet 1947. Het laatste punt, voor rondvraag en sluiting is een wijziging in de veror dening rioolrecht. Van 6.307.30 zal de raad een be zoek brengen aan de nieuwe B.B.-com mandopost in Sneek. Daniël Wayenberg is in 1929 te Pa rijs geboren als zoon van een Neder lands journalist en een Russische vio liste. Zijn leraren waren Ary Verhaar in Den Haag en na de oorlog Margue rite Long te Parijs, waar hij thans woont. Na zijn eerste koncert in de Franse hoofdstad werd hij uitgenodigd voor een recital in Italië t.g.v. de 100e herdenking van de sterfdag van Cho- pin. In 1949 won hij de Grand Prix de la Ville de Paris als jongste van alle deelnemers aan het concours Mar guerite Long-Jacques Thibaud. Daarna volgden koncerten en reci tals in vele landen elkaar op, met een gebruik van zal worden gemaakt. MET SYSTEEM DE LUCHT IN De heer Bergsma was dik ingenomen met het voorstel een flat van acht woonlagen met 96 galerijwoningen te bouwen aan de Potterzijlstraat. Maar het feit, dat er een onderhandse aan besteding had plaatsgevonden noopte hem tot het stellen van een tweetal vragen: 1. Was het niet mogelijk ge weest een openbare aanbesteding te houden, opdat alle Sneker aannemers gehakt, vond het mooi, dat het korte namen zijn. Hij deed Je suggestie in het vervolg advies te vragen aan de di recteur van de posterijen. Het voorstel werd vervolgens z.h.s. aangenomen, waarbij de naam Smal- lenbrugge veranderd werd in Wagen- brugge en Kreek in Slenk. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Teletoon 05150 - 3005 Advertentieprijs 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post t 5,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name regel zijn deze knapen min te be trappen. Het is te hopen dat hier gauw verandering in komt en dat er orde op zaken gesteld wordt”. Dit lazen wij voor u in de laatste Black Boys Bode. Op dinsdag 10 mei a.s. om acht uur ’s avonds zal het Frysk Orkest o.l.v. Alfred Salten in het Amicitia-theater te Sneek een koncert verzorgen, waar aan de wereldberoemde pianist Daniël Wayenberg als solist zal meewerken. Dit speciale optreden van de meer- p voudige Edison-winnaar vindt plaats ter gelegenheid van het feit, dat het Frysk Orkest dit seizoen 20 jaar be staat. VANDAAG is het 21 jaar geleden, dat na vijf bange oorlogsjaren de ca pitulatie van Hitlers Derde Rijk een feit werd. Friesland was op dat ogen blik al enkele weken vrij. Maar de vijfde mei werd officieel de dag, waar op Nederland zijn bevrijding viert. En de avond daaraan voorafgaande her denken wij onze gevallenen. Heeft het nog zin om dit gebruik voort te zetten? Het zijn vooral de jongeren die zich dit afvragen. Wor den we niet ieder jaar overspeeld door Duitse toeristen? Zouden we maar niet liever vergeten en vergeven? Het laatste is goed, maar als we zouden vergeten wat er toen gebeurd is zou dat niet minder dan een schande zijn. Want die vijf jaren oorlog vormen een aanklacht tegen de mensheid. In de eeuw van techniek, waarin de ontwikkelingen zo snel gaan, dat we ze nauwelijks bij kunnen houden, heb ben we voor één ding nog steeds geen afdoende oplossing kunnen vinden. En dat is de vraag: hoe oorlogen voorko men? Het blijkt tot nu toe niet mo gelijk te zijn, getuige de felle strijd in Vietnam. Toch is dat geen reden om dan maar de moed op te geven. Het probleem oorlog-vrede is zowat het moeilijkste dat er is. Want men is er niet mee klaar als men zegt: ik doe er niet aan mee. Het is namelijk helemaal geen kwestie van al of niet mee willen doen. Werd ons die keuze maar gelaten, dan was het een stuk gemakkelijker. We kunnen echter op een gegeven ogenblik in een oorlog worden betrokken. Denk aan 10 mei 1940. In een televisie-uitzending kwam gisteravond naar voren hoe men ook in de oorlogsjaren steeds de contro verse heeft gehad: aan de ene kant de mensen, die principieel stonden in het verzet, die neen zeiden tegen alles wat de bezetter wilde; aan de andere kant de meer voorzichtigen, die, om erger te voorkomen aan de Duitse ei sen tegemoet kwamen, ook al waren ze het er niet mee eens. Het is niet te hopen, dat we nog eens zoiets meemaken. Maar als dat toch zou gebeuren, dan zullen we moeten kiezen. Daarom is de jaarlijkse dodenher denking tevens een protestmars tegen de oorlog. Het is goed, dat de jeugd die dit alles niet heeft meegemaakt, meeloopt, omdat veelal te weinig bij deze dingen wordt stilgestaan. De B. gegadigden „Nijezijl”. Ook is er een voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de heren G. de Vries en S. v. Hu:~steden, beiden te IJlst, samen 80 ca. Hiervan is bestemd voor de heer Van Huissteden 15 ca. t.b.v. een uitweg naar de Dijgracht en 65 ca voor de heer De T’ries ter ver krijging van achtererf t.b.v. de door hem gekochte aan de Dijgracht staan- pocht das Schicksal an die Pforte Berhoz, de grote bewonderaar van Beethoven, zegt, dat de komponist in dit werk zijn diepst verborgen leed, zijn meest woedende toorn, zijn een zaamste overpeinzingen, zijn nachte lijke visioenen en zijn uitbarstingen van woede heeft geopenbaard. Het hoofdmotief, dat tijdens de tweede we reldoorlog een symbool van de vrij- heidsgedachte geworden is, bestaat slechts uit enkele tonen, doch deze zijn geladen met een verbijsterende kracht. Het is meer een ritmisch, dan een melodisch motief, maar wanneer de komponist het tot ontwikkeling brengt, haalt hij er een prachtige, fie re, melodische gestalte uit. Hetgeen Beethoven met dit klopmotief bereikt, grenst aan het wonder baar lijke. Na een kleine besloten voorbespre king verliep de vergadering in een plezierige sfeer. De voorzitter deelde mee, dat de heren Berkhout en B. de Vries wegens ziekte verhinderd waren. Daarna wenste hij de heer Boomsma nog geluk met de onderscheiding, die hij had gekregen. Naar aanleiding van de ingekomen stukken, waaronder verslagen omtrent de scholen in Sneek, vroeg de heer Van Dijk hoe het precies zit met de vloerbedekking in de Bolwerkschool. Zijn fractiegenoot Visser had gehoord, dat het nogal tocht in de nieuwe R. J. Sipkensschool. Wie is daarvoor ver antwoordelijk? Wethouder Baaijens antwoordde, dat er aan de slechte vloerbedekking in de Bolwerkschool nog niets is gedaan, omdat men dacht, dat de school wel eens voor andere doeleinden zou wor den gebruikt. De leerlingen zouden dan in de vroegere Montessorischool kunnen worden ongebracht. Maar, al dus de heer Baaijenns, de groei van het kindertal is groter dan de groei van het aantal lokalen. De Bolwerk school moet daarom nog een poosje meedraaien en voor de vloerbedekking zal naar een oplossing worden gezocht. Wat de tocht in de ulo-school betreft, deze was pas na de bouw opgetreden. Er is inmiddels een andere sluiting aan de ramen aangebracht en nu zijn er geen klachten meer, aldus de heer Baaijens. De heer Van Dijk vroeg naar aan leiding van het voorstel de gemeente lijke handelsavondschool op te heffen naar de wachtgeldregeling voor het personeel. De voorzitter antwoordde, dat hiervoor hetzelfde geldt als wan neer het rijkspersoneel zou betreffen. Mevr. Sipkens-van der Hoek was erg blij met het advies van b. en w. voor een nodigverklaring voor een op leiding voor huishoudkundige voor in richtingen, apothekersassistente en kapster aan de huishoudschool. Zij vond het een prachtige gelegenheid voor de meisjes en hoopte, dat er veel een vliegramp op weg naar Noord- der aan de dood ontsnapte en slechts licht werd gewond. Hersteld kon hij in 1951 op het festival van Besancon on der Kubelik de wereldpremière geven van het pianokoncert van Stallaert. Na zijn Amerikaanse debuut in 1953 in de Carnegie Hall te New York met de New York Philharmonic onder Mi tropoulos werd hij de volgende jaren uitgenodigd voor uitgebreide toernees door de Ver. Staten en Canada. In dezelfde periode trad hij op in Enge land, Skandinavië, Indonesië, Marok ko, Tunis en Algiers. Zijn grammo- foon-opnamen zijn driemaal met de Grand Prix du Disque onderscheiden: in 1956 voor opus 116 van Brahms en in 1958 voor de twee koncerten van Ravel. In 1965 verwierf hij voor de derde maal de Edison. Tussentijds was hem de Harriet Cohen - Dinu Lipatti Purse ten deel gevallen. Na een recital ter gelegenheid van de opening van het Nederlands Instituut te Parijs werd hem de eremedaille van de stad Parijs uitgereikt. Als komponist heeft Wayenberg o.m. twee balletten op zijn naam staan van welke „Solstice” 20 maal opgevoerd werd in het Theatre des Champs Ely- sees. Het optreden van Wayenberg zal on getwijfeld één van de hoogtepunten zijn, die het muziekleven in onze om geving ooit heeft gehad. Zijn spel in Leeuwarden in januari jl. bracht pu bliek en pers tot groot enthousiasme. In de vijf dagbladen, die het koncert lovend beoordeelden kwam het resp. op het volgende neer: „Wayenberg is zonder twijfel één der grootsten”; „Wayenberg bracht het stuk briljant”; Wayenberg adembenemend”; Wayen berg grootmeester van het klavier”; „Wayenbergs formidabel pianistisch kunnen”. De orkestleiding is dan ook bijzonder gelukkig deze pianist in Sneek, Drachten en Heerenveen te kunnen presenteren. Het konsertprogramma is geheel sa mengesteld uit werken van Ludwig van Beethoven. Begonnen wordt met de derde Leonore-ouverture. Voor zijn opera Fidelio ontwierp Beethoven ver scheidene ouvertures, waarvan de der de, in 1806 voltooide, als de definitieve beschouwd kan worden. Naar de aan vankelijke titel van de opera, dragen de ouvertures nog stéeds de naam Leo nore, een der hoofdpersonen van het drama. Daniël Wayenberg speelt vervolgens met het orkest het beroemde 5e piano koncert, het zg. Keizerskonsert. Beet hoven voltooide dit werk in 1809 en het is het machtigste en grootste van de 5 pianokonserten, die hij schreef en De kommisje wol oan it hanskrift, dat niet alleen, het behoort met zijn 5de symfonie tot de grootste schatten van de gehele muziekliteratuur. Na de pauze komt Beethovens be roemdste werk tot klinken, nl. de 5e symfonie, die in 1808 zijn eerste uit voering beleefde. De Vijfde heeft een zelfde grondslag als de „Eroïca”: er wordt een innerlijk konflikt in uitge vochten, feller nog en van meer nabij. Men noemt dit werk dikwijls Noodlots- symfonie, omdat Beethoven, op het aanvangsmotief van het eerste deel Mevr. Sipkens merkte naar aanlei ding van het voorstel tot het geven van namen van straten en wijken in de Stadsfenne op, dat zij had genoten van de toelichting. Zij zou deze graag geheel in de krant zien. (Elders in onze krant kan men deze vinden). Ook de heer De Blauw was tevreden, maar hij zou graag de naam Smallen- brugge door een andere vervangen zien, omdat dit verwarring zou geven met het gehucht Smallebrugge (bij Woudsend). De hear Joustra soe graech de trije „lanen”, de Decamalaan, Middelzeelaan en Loëngasterlaan, „leanen” neame wolle. Maar b. en w. hadden geen re- De speeltuin aan de Lemmerweg wordt 14 mei geopend. Dit is dus een week later dan oorspronkelijk In Indoheem Klanken van april la- gepland was, maar er is door de zen wij, dat een produktiegroep bij jeugd zoveel vernield, dat het be- Van der Heem Snee’ het presteerde stuur nooit op tijd klaar kon komen. 7 om niet meer dan 1 fou* per man De dobbelwedstrijd is in verband i per dag te maken en daardoor ver met organisatorische moeilijkheden boven de produktienorm te komen, verplaatst naar 25 mei. gen gelezen. In de pauze was er een verloting tot versterking van de finan ciën. Na de pauze kwam het feestelijke gedeelte. Negen dames kwamen op ’t podium en voerden een schetsje op: „Catootje”. Dat viel zeer in de smaak. Ook goochelaar Bakker wist de dames te boeien. Tenslotte werd nog een opdrachten- spel gedaan en de beste dichteressen werden met een prijsje beloond. Na het voorlezen van een mooi geit, sloot de presidente deze gezellige er- gadering met dankgebed. De gemeenteraad van Sneek heeft dinsdagavond in vlot tempo alle voor stellen van burgemeester en wethouders (die wij publiceerden in onze krant van donderdag 28 april en maandag 2 mei) aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Het laatste voorstel, het geven van namen aan een aantal wijken Een suggestie van de heer Lampe om de wijkjes met de wijzers van de klok mee en te beginnen bij de Groene Dijk in alfabetische volgorde een naam te geven, om zodoende een zekere plaatsaanduiding te krijgen en bet de PTT gemakkelijker te maken, vond algemeen instemming. een kans zouden hebben? 2. Zo niet, zou men dan de aannemingsmaatschap- pij Sanders uit Arnhem niet eens vra gen? Het kwam de heer Bergsma voor, dat deze maatschappij het misschien goedkoper zou kunnen doen. De voorzitter legde uit, dat men ge bonden was aan een bepaald bouwsy steem, waarvan aannemingsmaat- schappij Friso eigenaar is evenals dat het geval is met het systeem bij de Simplexwoningen. Overigens ligt de prijs binnen de curveprijs. De heer Metz merkte op, dat bij dit systeem, het z.g. EBA-gietbouwsy- steem, de vloeren van beton worden. Hij stelde voor om in elke kamer in het beton langs de wanden een lat van 5 a 6 cm te leggen. Dit met het oog op de vaste vloerbedekking, die de meeste mensen tegenwoordig ne men. Daardoor zou voorkomen worden, dat de vloerbedekking aan de plinten moet worden vastgespijkerd. Het kost een paar centen meer, aldus de heer Metz, maar de mensen hebben er veel profijt van. De voorzitter zegde toe dit aan een deskundig onderzoek te zullen laten onderwerpen. De heer Boomsma verklaarde eigen lijk tegen hoogbouw te zijn. Maar toch was dit plan hem liever dan een plan met drie woonlagen. Hier zou immers een lift komen en dat is vooral voor oudere mensen erg gemakkelijk. Dat het galerijwoningen worden is ook praktischer, aldus de heer Boomsma. Hij drong ook aan op het voorkomen van geluidshinder en vroeg of de ge zamenlijke fietsberging binnen of bui ten zou komen. Tenslotte vond hij de huren toch wel aan de hoge kant. Maar daar zou hopelijk tegenover staan, dat de doorstroming zou wor den bevorderd. De voorzitter nam aan, dat de des kundigen aandacht aan het probleem van de geluidshinder hadden besteed. Wat de huren betreft, de ontwikke- H ling is nu eenmaal zo. Ze zijn mis schien inderdaad aan de hoge kant, maar ze kunnen beslist niet lager. De heer Visser en mevr. Sipkens vroegen nog naar het aanbrengen van tochtstrips. De voorzitter nam aan, dat de deskundigen het goed .hebben ge daan. den gezien om dit gebruik, dat inder tijd was ingesteld, waarbij o.a. de Sytsingawiersterleane haar naam had gekregen, voort te zetten. De voorzitter o.meende dat men dan ook consequent straten in het uitbreidingsplan Stadsfenne, enigszins in gewijzigde vorm, moest zijn en de straten „strjitten noemen. Wethouder Baaijens vond het woord „Kreek” een afwijkend woord in dit rijtje, omdat het een Zuidnederlands woord is. Hij stelde voor er Oudvaart van te maken. De voorzitter wilde dit echter met klem ontraden, omdat dit zeker verwarring zou geven met de bestaande Oudvaart. De heer Visser sloot zich bij de heer Baaijens aan en vond tevens het woord „Zool” niet passend voor ie toekom stige prachtige wijk. Hij suggereerde de namen Kreek en Zool te veranderen in Oostergo en Westergo. De voorzit ter was het niet eens met de heer Vis ser, dat er in de naam Zool iets min derwaardigs zou zitten en tegen de namen Oostergo en Westergo had hij bezwaar, omdat het bestaande namen zijn van gebieden in Friesland. De heer De Blauw voelde meer voor het Friese woord Soal. Mevr. Sipkens kwam op het idee voor Kreek het woord „Slenk” te nemen. De heer Lampe, die in het verleden meer met het bijltje van de naamgeving heeft Verscheidene mensen dachten dins- Dit zeer goede resultaat van een I dagavond, dat er brand was üitge- kwaliteitsactie werd beloond met t broken bij Draco N.V. aan de Pam- een taart. i puskade. Gelukkig was dat niet zo. De brandweer hield een oefening, j die met rookbommen een beetje re- alistischer werd gemaakt. Niemand j wist er van tevoren iets van. De oefening is zeer geslaagd. Binnen i 6 minuten na het alarm waren twee brandweerauto’s met 22 man j personeel ter plaatse in actie. 1 slagen, deuren ingetrapt, de kruk- t Een lezer maakte ons er op attent, ken eraf, teer ov 1 opgesmeerd. J dat gisteravond bij de dodenher- Wat deze lieverdjes daar uithalen is dpnkinp ppn Olldp Canadpsp vlaff in ppn «rnnrd cnhandalicr Wnkplpn „Het is anders een rare boel op het nieuwe terreinen-complex. Hoewel er niemand de velden mag betreden gebeurt het meermalen, dat er zo’n dertig, veertig jongens aan het voet ballen zijn. De kleedkamers worden door deze knapen ook onderhanden genomen. De ramen zijn kapot ge- slagen, deuren ingetrapt, de kruk- 1 opgesmeerd. denking een oude Canadese vlag in één woord schandalig. Enkelen werd gebruikt, terwijl men in Ca- worden soms gesnapt en naar het nada vorig jaar een nieuwe vlag in politiebureau gebracht, maar in de j gebruik zou hebben genomen. t Zaterdagmorgen om 11 uur zal bur- gemeester Rasterhoff de jeugdher- berg „Wigledam” aan de Oppen- t huizerweg officieel openen, ’s Mid- t dags is er van 3 tot 5 uur gelegen- l heid het gebouw te bezichtigen. ,1 >-x«t ik «x

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1