B. en W. streven naar nieuwe subsidieregeling Frysk Orkest Aantal leerlingen blijft vrij stabiel I Gert en Hermien Timmerman komen vrijdag naar In Holland staat een huis” f F IJLST WYMBRITSERADEEL AGENDA J L I n® van ■Klip lil «***\p^ en I Elfjarig meisje wint vliegreis naar Duitsland Auto in bermsloot Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, ii PHI - Woensdag 18 mei 1966 121e jaargang no. 40 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jaarvergadering Huishoudschool Sneek Het Sneeker Nieuwsblad is een Raad Sneek vergadert donderdag 26 mei Onthulling straatnaam in Woudsend Arend Algra-cup voor ONS jeugdtoernooi Artiest kreeg auto-ongeluk Ds. J. Breeuwsma gaat naar Hoogeveen Jaarboekje SZC 1966 gecombineerde uHgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en v-'1- - jli:- Ml SNEEKER NIEUWSBLAD Sneek, en vooral de (er 4 AMICITIA - THEATER indruk. WAT ER VERDER TE DOEN IS Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De SZC heeft de landaankopen op het Schareiland voortgezet. Daar is nu reeds een investering van f 26.000,- mee gemoeid. Menigeen heeft zondag genoten van het heerlijke zomerweer. De recreatiecentra (vooral aan het wa ter) waren flink bezet. Ook aan het Sneekermeer zaten heel wat mensen te zonnen. Op het „terras” Donderdag 19 mei 5 en 8 uur, vrijdag 20 mei en zaterdag 21 mei 8 uur, film: Robin en de 7 Hoods. Donderdag 19 mei, 2.30 uur film: De eenogige Indiaan. Zondagmiddag 22 mei, 2.30 uur film: De zwaardvechter van Castilië. Zondag 22 mei 5 en 8 uur en dinsdag 24 mei, 8 uur film: Sex en het een zame meisje. Woensdag 25 mei, 8 uur film: Genade loze jeugd. De elfjarige Loesje Woudstra uit de N. Noorderhorne alhier heeft een eer ste prijs gewonnen in een prijsvraag van de V.W.-fabrieken onder het mot to „geef het voorjaar wielen”. Loesje is een van de twintig gelukkige inzen ders, wier inzending met een vliegreis naar Wolfsburg in Duitsland, de stad waar de V.W.-fabrieken staan, werd bekroond. f 20.847,—; f31.301,—; In het boekje, dat 176 pagina’s telt, (plus omslag), worden verder plaatsen vaar men benzine en drinkwater kan .rijgen vermeld, aanlegterreinen van SZC en Marrekrite, hoe men hulp kan bieden aan drenkelingen, iets over het kerkschip, over de wind, over de zon- dagssluiting van rijk-, provinciale en gemeentebruggen, over verplicht drijf- vermogen, jeugdzeilen, vissen, gebruik van plastic en het nieuwe vaarregle- ment. Een biografie van de nieuwe Sneker-Panschipper C. J. W. van Wa ning, een verhaal over de Stichting Ronde- en Platbodemj achten, herinne ringen „Om mar en poel” fan O. San- tema, Siberen Kuipers, De léste wed- striid, maken het boekje, dat gedrukt werd door de firma Kooy en Visser, tot een waardevol bezit. Maandagmiddag omstreeks twee uur raakte de auto, bestuurd door de doops gezinde predikant van Itens, bij het beginpunt van de weg naar Bozum, onder Lutkewierum in de bermsloot. De oorzaak van het ongeval zou lig gen in een te grote snelheid, waardoor de bestuurder niet kon voorkomen, dat de auto uit de bocht raakte en vanaf de hoge slachtedijk in de bermsloot belandde. De bestuurder alsmede een vrouw met een baby als inzittenden bleken ogenschijnlijk op enkele schrammen na ongedeerd te zijn. De auto, die door dit ongeval nogal wat beschadigd bleek te zijn, werd enige tijd later door een kraanwagen weer op het droge gehaald. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bü kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t per half laar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name In verband met een van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening ontvangen circulaire inzake het verlenen van een grotere vrijheid op het gebied van de contingentering, lossere vormen van huurprijsbeheer- sing en huurbeschcrming en geleidelijke intrekking van de Woonruimtewet 1947 en het verzoek van de bewindsman om hem op korte termijn de over wegingen en opmerkingen, waartoe de raad aanleiding mocht vinden, ken baar te maken, komt de raad der gemeente Sneek donderdag 26 mei a.s. ’s avonds om 9 uur in vergadering bijeen. Nog één keer in deze rubriek de Lemmerbrug. Nu eens een kijkje in de catacomben, de kelder waar de elektromotor staat, die de brug omhoog of omlaag doet gaan. Vroeger moest dat allemaal met de de hand gebeuren. Nu drukt de brugwachter op een knop en de brug gaat als vanzelf omhoog. Aan de elektromotor zijn een aantal kamraderen gekoppeld voor een goede overbrenging van de kracht. Gaat de brug omhoog, dan gaat het contragewicht omlaag, hetgeen op het moment dat de foto werd genomen het geval was (rechts onder is een gedeelte van het contragewicht nog juist zichtbaar). Bij de opening werd de zaak eens goed bekeken door burgemeester Rasterhoff, de wethouders Baaijens en Lichthart en een aantal ge- Het aantal leerlingen op de Huishoudschool Sneek vertoont geen spectacu laire stijging, maar evenmin een verontrustende daling. Dit bleek onder meer uit het zeer consciëntieus opgestelde jaarverslag van de directrice der school, mej. C. van der Weide, die verder op de gisteravond gehouden jaarvergade ring een uitvoerig overzicht gaf van de resultaten over het afgelopen school jaar, de samenstelling van bestuur en leerkrachten en de verschillende ak- tiviteiten op cultureel gebied. Er waren enkele duizenden inzen ders uit het gehele land. Ir Sneek al leen waren er al zo’n 400 a 500. Van morgen werd Loesje in de VW garage van de heer Pheifer aan de Valkstraat met haar prijs gelukgewenst. Loesje had voor dit moment van school vrij gekregen. De reis is op 31 mei en Loesje gaat samen met haar vader, want ze mag iemand meenemen. De tocht wordt gemaakt met een Fokker Friendship, samen met de andere win naars. De prijsvraag voor de jeugd van 816 jaar was beslist niet gemakkelijk en er kwamen enkele lastige strikvra gen in voor. De beslissing lag bij een landelijke jury. Vooral de slagzin van Loesje had indruk gemaakt maar zij wist zelf niet meer hoe zij luidde. i nodigden. Het was vandaag feest in Wouds end. Honderdvijftig jaar geleden werd de Onderlinge Brandwaarborgmaat- schappij van Woudsend UA opgericht door de heer Age Hylkes Tromp, die van 1816 tot zijn dood in 1876 veel voor de maatschappij heeft betekend. Daarom werd in Woudsend een straat naar hem genoemd. Vanmorgen werd in tegenwoordigheid van autoriteiten en genodigden het naambord onthuld. Hoe het ging en wat er allemaal gezegd is, kunt u lezen in de krant van maandag. loven bepaalde culturele voorzieningen lichtvaardig prijs te geven. B. en w. menen dat Sneek uitvoerin gen als het Frysk Orkest geeft niet kan missen en zij vragen zich af of, indien op andere wijze in dit onder deel van het culturele leven zou moe ten worden voorzien, de daarmee ge moeide kosten aanmerkelijk lager zul len zijn dan de gemeente zich nu moet getroosten. Staan wij dus op het standpunt, zo gaan b. en w. verder, dat eenzijdige opzegging van het destijds aanvaarde verdeelplan zonder meer op dit ogen blik niet aanvaardbaar is, wel zijn wij van oordeel, dat de tijd is aange broken om bepaalde stappen te onder nemen teneinde tot een meer bevre digende lastenverdeling en tot een op de toekomst gerichte situatie te komen. Het wil hun voorkomen dat daarbij tweeërlei doel moet worden nage streefd. In de eerste plaats zal de ver deling van de lasten van het orkest tussen de verschillende overheidslicha men aan een nader onderzoek moeten worden onderworpen en een punt van overleg tussen deze lichamen moeten uitmaken. In de tweede plaats moet, als eenmaal een aanvaardbare verde ling is gevonden, een basis worden ge legd voor een rustige ontwikkeling van het orkest, waarbij wordt vermeden dat de subsidiëring van het orkest jaar lijks een punt van discussie bij de subsidiërende lichamen vormt. Deze situatie zou o.i. kunnen worden ver kregen als de bij deze aangelegenheid betrokken lichamen t.w. de provincie Friesland, de gemeente Leeuwarden en de andere gemeenten in Friesland ge zamenlijk een gemeenschappelijke re geling sluit, welke tot doel heeft het doen voortbestaan en het subsidiëren van het Frysk Orkest. In het bestuur van het bij deze regeling in te stellen lichaam zouden behalve vertegenwoor digers van de subsidiërende instanties ook leden van het bestuur van het Frysk Orkest zitting kunnen hebben. De subsidiëring zou kunnen geschie den aan de hand van een door het bestuur goed te keuren begroting en rekening, terwijl de verdeling over de verschillende lichamen zou kunnen plaats hebben op basis van een nader overeen te komen verdeelsleutel. Op deze wijze worden enerzijds de sub sidiërende instanties betrokken bij en krijgen zij zeggenschap in de financi ële aangelegenheden van het orkest, terwijl anderzijds voor het Frysk Or kest een hechte basis wordt gelegd voor de voortzetting van zijn taak in ons gewest. Op grond van het vorenstaande stel len zij voor op dit ogenblik de gelden de subsidieregeling niet enerzijds te beëindigen, maar de bovengeschetste gedachtengang ter kennis te brengen van het bestuur van het Frysk Orkest en dit te verzoeken op korte termijn de verdeling van het jaarlijks exploi tatietekort opnieuw aan de orde te stellen en te onderzoeken of en in hoeverre het idee van het treffen van een gemeenschappelijke regeling, zoals hiervoor in grote trekken werd ge schetst, voor verwezenlijking vatbaar is. Een minderheid in het college kan zich niet met het bovenomschreven voorstel verenigen. Zij meent dat thans op grond van de in de aanhef van dit voorstel geschetste lastenstijging dient te worden overgegaan tot opzegging van het geldende verdeelplan met in gang van 1 januari 1967. Aan de prijzen voor het ONS-jeugd- toernooi, dat zoals wij reeds eerder berichtten morgen in het sportpark wordt gehouden, is als wisselprijs nog de Arend-Algracup toegevoegd. Met deze prijs die in klasse A van het toernooi zal worden verspeeld, wil men de nagedachtenis eren van Arend Al- gra, die als sportredakteur van het Friesch Dagblad zo veel voor het za- terdagvoetbal heeft gedaan. Het optreden van het bekende duo Gert en Hermien Timmerman maan dagavond op de huishoudbeurs „In Holland staat een huis” ging niet door, omdat Gert Timmerman op weg van Ostende naar Sneek een auto-ongeluk kreeg. Gelukkig viel het wat mee en daarom is het optreden nu gesteld op a.s. vrijdagavond. Maandagavond had men dus bijna niets gehad. Maar de manager van Timmerman Ben Essing, had voor een plaatsvervangend artieste gezorgd. Dat was Ilonka Biluska, die het publiek met haar zang wist te boeien. Er was veel belangstelling. Een oude dame was echter speciaal voor Gert Timmerman gekomen. Ze had een paar ruikers bloemen meege nomen. Toen ze hoorde, dat het optre den niet doorging, maakte ze rechtsom keert. Als Timmerman komt zou ze wel terugkomen, zei ze. Gisteren heeft men in Sneek nog de hele dag in onzekerheid verkeerd over een eventueel optreden op vrijdag. Pas tegen de avond werd bekend, dat het doorging. Overzee voorgelezen financieel over zicht bleek o.a., dat de gewone uitga ven van de school over 1965 rond 568.000,hebben bedragen, hetgeen ten opzichte van 1964 een stijging be tekent van ongeveer ƒ42.000,welke stijging voornamelijk werd veroor zaakt door de hogere personeelskosten. Ruim 11.000,is besteed voor de geleverde pomp onder de school, voor wijziging van de elektrische installatie de kruipruimte en voor vernieuwing van de waterleiding. Voor de aanschaffing van o.m. een microscoop, verduisteringsgordijnen en gereedschappen voor handenarbeid werd een bedrag van bijna 2.700, besteed. Tegenover het totaalbedrag der exploitatie-uitgaven staat een be drag wegens ontvangsten van rond 36.000,waarvan 8.800,wegens school- en cursusgelden, zodat de net- to-kosten over 1965 derhalve ongeveer 532.000,bedroegen, welk bedrag wordt gedekt door rijkssubsidie. VLOT AFGEWERKT Het volgend jaar zal de heer Stien- stra in de kascommissie worden ver vangen door de heer Steenbeek. Noch de bestuursverkiezingen kwam geen enkele wijziging in de samenstelling) noch de door mevrouw J. P. Pop-van Ommering voorgelezen notulen of de rondvraag leverden ver der een probleem op, zodat de agenda, onder deskundige leiding van voc •- zitter Mr. E. R. Zweep, in een bijzon der vlot tempo afgewerkt kon worden. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Maandagavond was er op de beurs veel publiek; ook de eerste avond en zaterdagavond was dat het geval. Overdag valt het bezoek tegen. Tot maandagavond waren er ir totaal on geveer 2300 mensen geweest. Toch zijn organisatoren en standhou ders over het algemeen we’ tevreden. De heer Hirschfeld vertelde ons giste ren, dat hem uit steekproeven onder het publiek was gebleken, dat de men sen voldaan zijn over de beurs. Al ligt het accent op de voorlichting aan de bezoekers, men kan er ook kopen. Over ’t algemeen werd van deze mogelijk heid goed gebruik gemaakt. Door de N.V. Basalt en Bouwstoffen N.B.M. uit Lemmer, die de moderne keuken de monstreert, werden vrijdag zelfs vier van deze keukens verkocht. Ook voor de modeshows, die ’s mid dags en ’s avonds gehouden worden, bestaat goede belangstelling. Al met al is men tot nu toe niet ontevreden. Men verwacht, dat het vrijdag tot en met dinsdag nog druk wordt. Reeds zijn er bij de ZWH enkele bussen ge reserveerd voor gezelschappen. Voor maandagavond a.s. staat het optreden van het trio Hellenique, dat onlangs ook in Amicitia optrad, op het programma. IliVl U1U MXJJXxL, M. dx VV in hun voorstel, dat het subsidie se dert het tijdstip van aanvaarding van het verdeelplan meer dan verdubbeld is. De procentuele stijging van de sub sidiebedragen in de loop der jaren staat in geen enkele verhouding tot het verloop van de prijsindexcijfers van de kosten van levensonderhoud. Hetzelfde kan gezegd worden van de bedragen, omgerekend per inwoner en per concertbezoeker per jaar. Deze ontwikkeling vervult het col lege met zorg en de vraag dringt zich op, of de last die de subsidiëring op het gemeentelijk budget legt, niet te zwaar is. Het is van mening, dat de financiële positie van de gemeente niet toelaat dat deze ontwikkeling zich on verzwakt voortzet. Zijns inziens zal de wijze van subsidiëring nader in over weging moeten worden genomen. Ge let op de beschikbare middelen en de onvervulde wensen, die er op allerlei terrein nog bestaan b. en w. noe men in dit verband slechts de jaarlijkse lastqn voortvloeiende uit sportaccom modaties als sportvelden, sporthal, zwembad en instructiebad alsmede uit de in oprichting zijnde muziekschool is de jaarlijkse stijging van de sub sidiebedragen voor het orkest een te zware belasting voor de communale geldmiddelen. Desondanks wil het college de sub sidietoezegging op dit ogenblik niet eenzijdig intrekken. Het meent dat de gemeente, die zich tot taak heeft ge steld in de zich ontwikkelende en ver anderende economische situatie in ons land en gewest haar positie te verster- Tot en met dinsdag 24 mei: Huis houdelijke advies- en voorlichtings- beurs „In Holland staat een huis”, Lemmerweg, Sneek. Openingsuren ’s middags 1.305 uur, ’s avonds 7 11 uur. Zondags gesloten. Donderdag 19 mei (Hemelvaartsdag): Zesde Slotermeerwandeltocht Sneker Wandel Unie over 45 km. Start ’s morgens 10.30 uur bij Aere Peren- nius. Zaterdagen 21 mei en 4 juni: Serie- wedstrijden Kon. Zeilveren. Sneek (KZVS). Eerste start ’s middags 2 u. Zaterdag 21 mei: Een uur kerkmuziek in de Zuiderkerk, Rienck Bockema- kade. Wolvega’s Mannenkoor, mede werking Vokaal Ensemble. Aan vang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 21 mei: Reünistenavond oud- jeugdleden svc ,LSC’ in restaurant Onder de Linden. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zondag 22 mei: LSC Jubileum Jeugd Tournooi 19261966 in het sportpark, Leeuwarderweg. Zondag 22 mei: Dansen in café Boer- mans te Bolsward. Muziek: The Red Hot Peppers. Woensdag 25 mei: Algemene vergade ring Groene Kruis in de bovenzaal van het wijkgebouw aan de Wester- singel. Aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 27 mei: Herdenkingsdienst ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de Ver. voor Chr. Onder wijs in de Ned. Herv. Kerk te Woudsend. Aanvang 7.15 uur. Na af loop receptie in het Dorpshuis te Woudsend. Zaterdag 28 mei: Dagboottocht chro nische zieken en invaliden Neder- landsche Roode Kruis afde ling Sneek en omstreken. Ds. J. Breeuwsma uit Waalwijk heeft een beroep aangenomen naar de her vormde gemeente van Hoogeveen. Jilles Breeuwsma werd op 4 januari 1917 in een veehoudersgezin te Nij- land geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk, thans Magister Alvinus- gymnasium te Sneek en studeerdt daarna nog theologie aan de rijks urn versiteit te Groningen, waar hij zij kandidaats- en ook zijn kerkelijk voor bereidend examen aflegde. Nadat de heer Breeuwsma in 1942 was toege laten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en hij eerst enige maanden te Heeg en daar na ook nog ongeveer vier maanden te Harlingen werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 20 febru ari 1944 bevestigd als pr"dikant van de hervormde gemeente van Garsthui- zen (Gr.). Verder was hij nog predi kant in Nieuw Vennep, Zevenbergen en Waalwijk. Het jaarboekje van de Sneeker Zeil- club ziet er weer keurig uit. Men kan er van alles in vinden over de water sport op het Sneekermeer, wetens waardigheden over de Sneeker Zeil- club, zeilprogramma’s voor het ko mende seizoen van SZC, KZVS, N.N.W.B., K.V.N.W.V., R.O.R.C. en ronde- en platbodemj achten, het skütsjesilen, enz. In zijn voorwoord voert voorzitter E. K. Hoekstra een pleidooi om de accommodatie aan het Sneekermeer te verbeteren. Vooral een gelegenheid, waar men zich als men nat en koud van het meer komt kan drogen en warmen, is noodzakelijk. Nu het pa viljoen er zo verwaarloosd bij staat, is er maar één oplossing. Dat is, zo schrijft de heer Hoekstra, dat er bin nen afzienbare tijd een andere accom modatie aan het Sneekermeer wordt geschapen. pingterrein bij de nieuwe jachtha- van het „paviljoen” zat een echt paar uitgebreid te eten. Ja, dat was mogelijk, maar men had zelf de consumpties meegebracht SUBSIDIE FRYSK ORKEST ken, zich niet straffeloos kan veroor- In deze vergadering komt ook aan de orde een voorstel van b. en w. betreffende de subsidiëring van het Frysk Orkest. Door de aanvaarding van het verdeelplan heeft de gemeente zich destijds verbonden de subsidiëring van het orkest te doen geschieden op basis van de daarin neergelegde ver deelsleutel. Voor de jaren 1961 tot en met 1966 resulteerde dit in de volgende subsidiebedragen: 1961 f18.100,1962 1963 f20.847,—; 1964 1965 f31.301,—; 1966 Steeds meer mensen worden de kunst van het autorijden machtig en steeds meer mensen trekken er c op zonnige dagen op uit. Dat is op afgelegd van de jaarlijkse elfste- zichzelf helemaal niet erg. Als ie- f 18.100,—; f31.155,—; f 38.200,—. Hieruit blijkt, zo zeggen b. en w. Het aantal leerlingen bedroeg per december j.l. 350 tegenover 374 aan het begin van het jaar. In juni waren het er 355 en op 1 augustus 376. Aan de avondcursussen namen in januari van het vorig jaar 211 leerlingen deel, in juni 41, in augustus 18, terwijl dit aantal in december 191 bedroeg. Er wordt bijzonder veel aandacht be steed aan de vorming van de leer ling op de Sneker Huishoudschool. Be halve toneelvoorstellingen en sport zijn er regelmatig excursies, waarvan het verblijf in Kortehemmen gedurende ’n week één der hoogtepunten vormt. Uit het jaarverslag bleek verder, dat voor het eerst costuumnaaien op het les rooster staat en dat er voor het nieuwe schooljaar drie klassen eerste jaars primairen gevormd kunnen worden. Het aantal tweedejaars klasse primai re opleiding bedraagt nu 2, terwijl er verder een een eerste klas huishoud- assistente A, één voor huishoud-assis- tente A H en één voor N is. Daar naast zijn er o.m. klassen voor leerling- verkoopster, inrichtingsassistente en kinderverzorgster. GETUIGSCHRIFTEN De volgende getuigschriften werden uitgereikt: primaire opleiding 63, af gewezen 8; huishoudsass. A 33, afge wezen 2; huishoudass. H 10, afgewezen 1; huishoudass. N 23, afgewezen 1; vor- mingsklas 16, afgewezen 1; inrichtings assistente 25, afgewezen 1; kinderver zorgster 14, afgewezen 5; kinderver zorgster 10, afgewezen 4; 2-daagse •aaicursus 13, afgewezen 10; huishoud- ulp 11, afgewezen 1; bejaardenver zorging 8, afgewezen 1. Van de avondcursussen konden uit gereikt worden: 34 getuigschriften voor de avondnaaicursus, 36 kookcursus, 16 voor stof versiering, 14 voor handen arbeid en 32 voor de kookcursus ver pleegsters. FINANCIEEL OVERZICHT De kascommissie bestaande uit de heren Van der Meulen, Stienstra en van der Zee kon zonder bezwaar voor stellen om penningmeester W. S. Over zee décharge te verlenen voor het ge voerde beheer. Uit het door de heer Gistermiddag verkoos een kanarie in de Hommertsstraat de vrijheid. Het vogeltje kon ondanks dat het dit niet gewoon was nog aardig Sneek, en vooral de omgeving vliegen. Maar tenslotte lukte het van de Lemmerbrug en het ten- toch hem te vangen, toons ellingsterrein, maakt een feestelijke indruk. Vooral de fon tein in hèt water van het Hoogend en de ’s avonds sprookjesachtig ver- I lichte Waterpoort verhogen deze Gisteren stond op het Oud Kerk- is te hopen dat het geleerde in prak- hof een rijdend inlichtingenkantoor tijk zal worden gebracht, van de ANWB. Velen profiteerden van deze gelegenheid om hun kamp- kaart te laten verlengen of om fol- ders en inlichtingen te vragen om- -> .trent hun reisdoel. xvmucicii van ut idgere sunuien 7“0-x-j-, 4 in Sneek hebben begin deze week °i huisje ziet. Denkt u er om als J weer verkeersexamen afgelegd. Het u morgen de weg opgaat? J Gisteren werd de eerste etappe j den-wandeltocht. Gistermorgen om dereen zich maar aan de verkeers- zes uur wandelden een kleine twee- regels hield. Veel voorkomende J honderd mensen uit Leeuwarden in fouten zijn: zich niet aanpassen aan de richting Sneek, waar zij in de de snelheid van de andere auto’s en loop van de morgen hun eerste te weinig afstand bewaren. Het ge stempel ontvingen. beurt maar al te vaak, dat je op rijksweg 43 plotseling moet afrem men omdat de auto, die voor je Kinderen van de lagere scholen rÜdt, een aardig boompje, beestje De midget-golfbaan op het cam- ven nadert haar voltooiing. De ope ning is gesteld a.s. dinsdag, 's mor gens om half twaalf. Hiermee is dan wee’’ een nieuwe attractie voor de toeristen gereed gekomen. Maar de baa - is niet uit sluitend voor de toeristen. Ook Sne- kers kunnen er hun hart ophalen. K .V. Bb? -x o

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1