Woningnood nog steeds verontrustend Gedeelte paviljoen wordt afgebroken r Zeer geslaagde jubiEeumavond Jeugdafdeling Voetbalvereniging „Sneek” Werkzaamheden in ruilverkaveling „Sneeker Oudvaart” begonnen IJLST WYMBRITSERADEEL EKIDA 'J A na Een vergadering, die geen vergadering bleek te zijn Leden Sneeker Jachthaven onverrichterzake naar huis Doorstroming nu alleen dwangmaatregelen en van Doofstom meisje loopt Raad Sneek besluit overeenkomstig advies b. en tv. tegen auto op Diefstal van geldkistje uit jeugdherberg Instructieve schoolreis wordt nu van 13-16 juni gehouden Kleuterschool in Lemmerwegwijk Nog geen beslissing over Rijksweg 43 Suksessen van leden Kynologenclub Sneek en Omstreken Voorkeurstemmen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 121ste jaargang nr 43 Dinsdag 31 mei 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Auto onder tram Dader aangehouden Met bussen naar Heemskerk Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Jongens- en Me’siesstad 18-29 juli SNEEKER NIEUWSBLAD TIJDSTIP ONJUIST AFWIJZEND DOORSTROMING HUIVERIG AMICIT1A THEATER 4 WAT EK VERDER TE DOEN IS L. Crt. René Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Of men nu moet spreken van een vergadering, waarbij niet vergaderd werd of dat men juist moet stellen, dat er wel vergaderd werd, zonder dat er eigen lijk een vergadering was, laten wij gemakshalve maar in het midden. Feit is, dat op de donderdag jl. uitgeschreven algemene vergadering van aandeel houders van de NV Sneeker Jachthaven, als gevolg van de statutair te laat verzonden convocaties geen enkel geldig besluit kon worden genomen. Vrijdag 17 juni: Jaarlijkse vergadering van deelnemers Sneker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging in café Piso; ’s avonds 8 uur. juni Die Ook de heer Baarda was het eens met de restricties. Hij vond evenwel, dat de minister alle lof verdiende voor zijn aanpak van het woningprobleem. Misschien zou Sneek in aanmerking kunnen komen voor specifieke maat regelen. Graag had de heer Baarda in de plannen met betrekking tot huur- bescherming ook een regeling zien op genomen voor de bedrijfspanden. BLIJ MET PLANNEN Hierna toog het gezelschap naar de, flink gevulde, grote zaal, waar nog en kele heren het woord voerden. De voorzitter van de jeugdafdeling, de heer A. Boot, memoreerde de oprich- GELUKWENSEN UIT VELP Boukje, die doofstom is, heeft ver moedelijk de auto niet zien aankomen. De dame, die de auto bestuurde, pro beerde door hard te remmen een on geluk te voorkomen, maar dit lukte haar niet. De dame kwam uit Bak huizen. en onvermoeide zangeres, nog op de planken. Na afloop van dit zeer geslaagde festijn kon men in de foyer nog een „JURIDISCHE SPITSVONDIGHEDEN” ORIëNTERENDE BESPREKINGEN Nadat in het najaar van 1965 beslo ten is de ruilverkaveling ir. het ge bied van de Sneeker Oudvaart door te laten gaan, volgde een tijd van voor bereiding op de uitvoering. Thans is men hiermee zover gevorderd, dat de eerste werken een aanvang zullen ne men. Advertentieprijs 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t per half jaar. Franko p. post t 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De heer Zeilstra noemde het tekort aan woningen een nasleep van de oorlog. Hij was blij, dat de minister pogingen doet een andere weg in te slaan, opdat er wat meer vrijheid zou komen om te bouwen. Nu zijn velen bang om te gaan bouwen, er zou meer aan ’t initiatief van deze mensen over gelaten moeten worden, aldus de heer Zeilstra. De heer B. de Vries was verontrust over de kapitaalschaarste en de heer Zaterdag 4 juni: Seriewedstrijd Kon Zeilver. Sneek (KZVS) Eerste start ’s middags 2 uur. Dinsdag 31 mei: Vergadering van de raad der gemeente Wymbritseradeel in het gemeentehuis; aanvang ’s av. 7.30 uur. Vorige week werd uit de jeugdher berg een geldkistje gestolen, waarin ongeveer f 180,aan geld en f 20, aan postzegels. Inmiddels heeft de po litie in Haarlem de 18-jarige L. A. H., afkomstig uit Duitsland, aangehouden. 2i— _1_ berg overnachtte, heeft bekend diefstal te hebben gepleegd. Hij overgebracht naar Sneek en ter be schikking gesteld van de officier van justitie. Deze jongeman, die in de jeugdher- de is taris. Althans van wat over is. Hoewel enkele leden aanvankelijk niet wilden wijken voor deze volgens hen „juridische spitsvondigheden” kon men tenslotte toch niet anders doen dan hierin berusten. Nadat de verga dering een kwartier was geschorst (of misschien moeten wij zeggen: de be sprekingen een kwartier waren stop gezet), bracht de heer J. van der Mo len verslag uit van zijn bezoek aan een rechtskundige, waarbij nog eens duidelijk bleek, dat de n.v. bij een eventueel proces geen enkele kans had. De mogelijkheid om buiten de maand mei te vergaderen, is daaren tegen wel aanwezig, aldus dit advies. De kwestie of de raad van beheer nu terecht of ten onrechte achter de bestuurstafel zat, gaf veel stof tot pra ten, waarbij het zo op het oog nogal ingewikkelde voorstel van de heer P. Vrijdagmiddag werd een personen auto, die bij het k.i.-station onder Ys- brechtum iets te dicht bij de tramrails stond geparkeerd, aangereden door de goederentram. Gelukkig zat er nie mand in de auto. De machinist heeft nog een fluitsignaal gegeven, maar kon de locomotief, die een drietal wa gons trok, niet meer tot stilstand bren gen. De auto werd tamelijk ernstig beschadigd. De instructieve schoolreis voor de leerlingen van de vijfde klasse van vijf openbare lagere scholen in Sneek en omgeving zal nu worden gehouden van 13 tot en met 16 juni. Met bussen zullen de ruim 160 kinderen naar de jeugdherberg „Assenburg” bij Heems kerk gaan. Het programma dat was opgesteld voor de reis, die eerst vorige week zou worden gehouden, is gelijk gebleven. Het kan misschien nog wat worden uitgebreid, omdat men nu met de bus gaat en eerder op de plaats van be stemming is dan wanneer men met de bpot zou gaan. Vanuit Heemskerk gaan dé kinderen naar Amsterdam (Artis, Tropenmuseum), Schiphol, Aalsmeer, enz. Bij de verkiezingen op 23 maart is gebleken, dat veel mensen twee hokjes rood hadden gemaakt. Zij hadden de lijstaanvoerder van hun partij en bovendien nog een andere kandidaat gestemd. Een dergelijk stembiljet is echter ongeldig. Men mag maar één hokje rood maken. Wil men een andere kandi daat dan die bovenaan staat, dan is daar niets op tegen. Maar dan ook alleen maar het hokje voor de naam van die kandidaat rood ma ken. voorzitter van de FVB, mr. A. v. d. Werf het woord. Hij sprak van de hechte band die er reeds lang tussen de v.v. Sneek en de FVB bestaat. PRACHTIG PROGRAMMA Vervolgens werd overgegaan tot het feestprogramma waaraan tal van pro minente artiesten hun medewerking verleenden. Conferencier Frans Vrolijk draaide de nummers op prettige wijze aan elkaar. Als eerste was het de beurt aan pianist-organist Herman Teunissen die met een vlotte medly de stemming er aardig in bracht. Bueno de Mesquita verzorgde hierna in zijn eentje op wer kelijk meesterlijke wijze een geheel „televisie-programma”. De bekende zangeres Conny van den Bos bracht enkele vlotte liedjes voor het voetlicht en daarna bezorgde het Cocktail-trio Voor een goede differentiatie van de woningbouw achtte hij het wenselijk, dat op verschillende gebieden kan worden gebouwd. Om de „doorstro ming” te bevorderen zouden verschil lende maatregelen kunnen dienen: bv. mensen, die boven een bepaald inko men komen een extra huur te laten betalen of de huur opzeggen en de mensen een andere aangepaste woning aanbieden. Doorstroming zag de voor zitter ook als een manier om d,e druk Dinsdag 31 mei en woensdag 1 iedere avond 8 uur film: knotsgekke kerels in hun vliegende kratten. Op de internationale hondententoon- s'elling te Nijmegen waar 1207 honden aanwezig waren en 35 keurmeesters, onder wie drie buitenlanders, behaal den de steenbrakjes van mevr J. C. M. Verwer-Vastert te gneek onder keur meester F. Alofs de volgende kwalifi caties: Graaf Alpha van Grebert kam pioenschap en beste steenbrak; Graaf Peter van Grebert reservekampioen- schap. De Engelse setter Charmaine fan da griene greiden van mevr. A. H. Otto zeer goed onder de Duitse keur meester Norbert Splisgardt; de Sint Bernard Vactor fan ’t Nijlan van mevr. J. v. d. Meer-Zijlstra te Leeuwarden voorzitter P. O. Revet, waarbij ik zeer bewust niet het woord „algemene ver gadering” gebruik.” Een merkwaardig openingswoord, dat de in zaal Wijn berg aanwezige leden echter spoedig duidelijker werd, toen de voorzitter een binnengekomen brief voorlas, af komstig van mr. A. van der Werf, waarin bezwaar werd gemaakt tegen de statutair te late ontvangst van de convocatie. De korte termijn, aldus dit schrij ven, maakt het onmogelijk om mij voldoende op de agenda voor te berei den en ik verzoek u dan ook de ver gadering uit te stellen. Mocht u aan dit verzoek geen gevolg geven, dan behoud ik mij het recht voor mij op de nietigheid van de genomen besluiten te beroepen. En aangezien mr. Van der Werf juri disch gezien, het recht volkomen aan zijn zijde had, konden de aanwezigen dan ook (ondanks verontwaardigde en felle protesten van enkele leden) niets anders doen dan inderdaad de vergadering uitstellen. Wij zullen dan maar een „hearing” houden, aldus voorzitter Revet, waarbij we dan wel diverse zaken kunnen be spreken, maar waarbij geen enkel be sluit genomen kan worden. Ongetwij feld heeft de briefschrijver juridisch volkomen gelijk, al menen wij, dat hij met deze handelwijze allerminst in het belang van de n.v. heeft gehandeld. Wij zullen ons nu moeten beraden, hoe wij op rechtsgeldige gronden toch nog een vergadering, buiten de statutair vastgestelde maand mei, kunnen hou den. Boomsma merkte op, dat het fijn zou zijn als we een keer van die woning nood af waren. Maar nu vond hij het nog steeds verontrustend. Aan een grotere vrijheid zou een gevaarlijke kant zitten: bouwondernemingen zou den liever woningen in de vrije sector bouwen omdat daar meer verdiend zou worden. Tenslotte zou dit tot gevolg kunnen hebben dat er helemaal geen woningen meer gebouwd worden. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat de heer Berkhout wegens ziekte verhinderd was. De heer Van der Werf was even min aanwezig. De raad benoemde met algemene stemmen een zestal personen (zie on ze krant van donderdag). Op een vraag van de heer Bergsma waarom er slechts één naam op de voordrachten voorkwam, antwoordde de voorzitter, dat de reden hiervoor is het gebrek aan sollicitanten. Het voorstel tot aan kopen van enkele percelen werd een hamerstuk. Tot slot werden er nog oriënterende besprekingen gevoerd over de kwestie van de ligplaatsen, reklame in de jachthaven en de aanspraak van kin deren van huurders op overdekte lig plaatsen, waarbij voorzitter Revet op bewonderenswaardige wijze vriende lijk en correct, maar daarom niet min der beslist, de door het bestuur ge volgde koers verdedigde. Ook het verschil tussen de oude en nieuwe aandelen werd hier.bij onder de loep genomen, maar besluiten hier over kunnen pas in de volgende (ech te) vergadering worden genomen. Evenmin konden de notulen vastge steld worden, het financieel beleid goedgekeurd, de verkiezingen plaats vinden, maar hopelijk zal dit alles wel in de eerstvolgende vergadering afge handeld kunnen worden. Hopen wij maar, dat dan de convo caties tijdig verzonden zullen zijn Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Voordat het eigenlijke feest begon, hield het jeugdbestuur in de foyer een receptie, waar velen hun gelukwensen kwamen aanbieden. De Sneker zuster verenigingen lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van ondermeer de tra ditionele voetbal, terwijl ook de dona trices en de scheidsrechtersvereniging een „leren knikker” aanboden. Er wa ren zelfs vier afgevaardigden van de bevriende voetbalvereniging VVO uit Velp speciaal voor deze gelegenheid, overgekomen om hun gelukwensen aan te bieden. De voorzitter van VVO me moreerde in zijn speech de prettige uitwisseling van jeugdelftallen tussen beide verenigingen op toernooien, het geen al bijna twintig jaar geschiedt. Zij boden een prachtige beker aan. VEEL SPREKERS Het vooroverleg over de omlegging van rijksweg 43 om Sneek is nog niet afgesloten, zo deelt minister J. G. Suurhoff van verkeer en waterstaat mee in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begro ting van het Rijkswegenfonds voor ’66. De minister schrijft verder, dat twee alternatieve tracé’s worden bestudeerd. Het kleinste plan behelst een omleg ging dichter bij de stad, welke weg later een onderdeel zal vormen van de stadsceintuurbaan. Rijkswaterstaat zal die weg aanleggen, waarna zij la ter door de gemeente zal worden over genomen. Het grotere plan voorziet in de definitieve aanleg van de omleiding van rijksweg 43 om Sneek. Die auto weg zal dan veel dichter langs IJlst komen te lopen. Voor welk plan er echter ook zal worden gekozen, rijks weg 43 zal kruisingsvrij worden en dat voor 1970, want de omlegging bij Sneek staat op het Rijkswegenplan, dat tot dat jaar geldt. De omlegging van rijksweg 43 om de zuid van Sneek brengt vele kunstwer ken met zich mee. Gerekend van de kant van Bolsward zal de weg name lijk de oude weg naar Ijlst moeten kruisen, de spoorlijn naar Staveren, de nieuwe weg naar IJlst, de Geeuw, de weg naar Lemmer en de Woudvaart voordat aansluiting kan werden ver kregen op de autoweg in de richting Joure. De heer Bergsma was de eerste, die iets wilde zeggen over het advies. Te genover de plannen van de minister stond de PvdA-fractie geheel afwij zend. Maar zij had begrepen, dat ook het college van b. en w. in die richting dacht. Daarom wilde de heer Bergsma eerst over enkele dingen de gedachten laten gaan, daarna zou de fractie haar standpunt bepalen. Hij vroeg zich af wat er van de woningbouw terecht zal komen bij een grotere vrijheid. Vooral in verband met de schaarste op de kapitaalmarkt. En is er wel rekening gehouden met de strop, die de schatkist te verwerken krijgt? Dan de overspannen arbeids markt. Zal niet juist de volkswoning bouw in gevaar komen? De heer Bergsma was het eens met de door b. en w. gestelde restricties. Hij vroeg hoe b. en w. zich de door stroming voorstellen. Moet de gemeen te hiertoe maatregelen nemen of doet het rijk dit? In Sneek zijn geen wo ningwetwoningen type C. Als die er zouden komen zouden ze misschien een stimulans kunnen betekenen voor de doorstroming. Heeft het college nog gedacht aan andere restricties, zoals een garantie van betaalbare huren, ’t tegengaan van willekeur door huiseige naren, krotopruiming? In Jutrijp wilde zondagmiddag om streeks zes uur Boukje Osinga de zeer drukke straatweg oversteken ter hoog te van haar woning. Zij werd daarop geschept door een personenauto, die uit de richting Sneek kwam. De ge volgen waren ernstig; met twee ge broken benen moest ze naar het zie kenhuis in Sneek worden vervoerd. In de eerste plaats wordt een begin gemaakt met het klaar maken van de zandput. Deze is gelegen ten zuid oosten van de Groene Dijk en ten noorden van de Paviljoenweg. Een kade rondom dit terrein moet de hoge boezemstanden keren, zodat te allen tijde zand ontgraven kan worden. Het is de bedoeling dat alle benodigde op de markt van premie- en vrije-sec- torwoningen te vergroten. Nu is echter het verschil in huur zo groot, dat door stroming niet anders dan door dwang maatregelen kan worden verkregen. Ook zou men een huurdifferentiatie kunnen invoeren, d.w.z. een huur naar het inkomen. De bedrijfspanden, waar de heer Baarda het over had, vond de voor zitter niet een zaak, die dit advies raakt. Hij dacht tenslotte, dat er van de woningbouw niet zo bar veel te recht zou zijn gekomen, als het aan het particulier initiatief was overge laten. In tweede instantie merkte de heer Bergsma op, dat hij met genoegen naar de woorden van de voorzitter over huurdifferentiatie had geluisterd. Hoewel sceptisch wilden de socialisten toch vertrouwen tonen. De voorzitter zei, dat de onzekerheid in de plannen een drempel van bezwaar voor de ge meente vormde, waar men overheen moest om tot dit advies te komen. kampioenschap; de rottweiler Bento van Langedam van J. R. Veenland te Drachten zeer goed; de Duitse herder Vero van de Elfsteden van J. van Tui nen te Leeuwarden uitmuntend; de Duitse herder Helga van Nizetstolz van E. Hof ma te Leeuwarden goed; de Ja panse spaniel Daishi van Akita van mej. J. Sjoerdsma te Wieuwerd kam pioenschap; de Gordon setter Fr ia van mevr. J. Rusticus te Drachten zeer goed; de Gordon setter Astra van de Skeperskamp zelfde eigenaar zeer goed; de Duitse staande korthaar Wal do van de Kievitsham van E. Koop- mans te Donkerbroek uitmuntend; de rode cockerspaniel The Silk Ears Gil bert van mevr. Luiting-Bijker te Oos- terwolde goed; de Ierse setter Timba van S. Hilverda te Oosterlittens uit muntend; de stabyhoun Rikstra van M. de Jong te Wirdum reservekampi- oenschap; de stabyhoun Gerrolt van „Ik open deze vergadering, aldus Olij veel bijval verwierf. Laat de heer -v:- -- Vrolijk een nieuwe vergadering uit schrijven teneinde in een buitengewo ne vergadering een nieuwe raad van beheer te benoemen, welke daarna een algemene vergadering kan beleggen, aldus de heer Olij, die hiermee aller minst iets ten nadele van de bestaande raad bedoelde (zulks naar aanleiding van een opmerking van een der be stuursleden), maar dat voorstel uit sluitend wilde zien om uit de huidige impasse te geraken. De heer Van der Molen stelde de vraag, of de herroe ping van de buitengewone algemene vergadering wel juist is geweest. Een en ander veroorzaakte ’n leven dige discussie, maar meer dan dat ook niet (kon ook niet, want er konden nu eenmaal geen besluiten worden geno men) en het bestuur, dat zijn beleid verdedigde met de stelling, dat zij als „demissionair kabinet” de lopende za ken naar beste weten en kunnen zal afwikkelen, zal trachten in juni een nieuwe vergadering te beleggen. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de jeugdafdeling van de v.v. Sneek, werd donderdagavond in Amicitia een feestavond gehouden. Deze was het enige overblijfsel van de plannen, die de jubileumcommissie destijds had gemaakt om dit feit te gedenken. Reeds in oktober was men nl. met de voor bereidingen begonnen. Een internationaal jeugdtoernooi was toen eigenlijk de hoofdschotel van het feestprogramma. Door de tussenkomst echter van het water, dat de vereniging al zovele hoofdbrekens heeft gekost, moest dit plan komen te vervallen, zodat Sneek dit jaar voor het eerst sinds vele jaren geen jeugdtoernooi heeft gehouden. Voornamelijk dankzij de steun van particulieren kon deze avond wel doorgaan. ters van de jeugdafdeling, de heren Jelle Postma, Wiebe Karsten en Pier Schurer, van wie alleen laatstgenoemde nog in leven is. Hij verzocht de aan wezigen enkele ogenblikken stilte in acht te nemen voor de twee oprichters, die dit heuglijke feit niet meer hebben mogen meemaken. De voorzitter van het grote bestuur, de heei' K. Doevendans prees zonder, zoals hij zei, de overige bestuursleden tekort te willen doen de heer Boot, die reeds 25 jaar in het jeugdwerk zit. Spreker belichtte verder de zware, op voedkundige taak die het jeugdbestuur in de toekomst nog te verrichten krijgt. Een taak die veel begrip voor de jeugd eist. Enkele heren die zich verdienstelijk voor de vereniging heb ben gemaakt werden door de heer Doevendans op het podium ontvangen. De oud-trainers A. Schuurmans en E. van der Ploeg, en de heer Sj. Sikkes kregen geschenken. De nog immer le venslustige Pier Schurer kreeg een doos sigaren aangeboden, die hij ac cepteerde met een gulle glimlach naar de zaal. Ook de heer M. Steegstra die 25 jaar terreinconsul is geweest, werd een ca deau aangeboden. Namens het la-elftal bood Schengenga gelukwensen aan, die hij vergezeld liet gaan van de onlangs op toernooien behaalde eerste en twee de prijs. Als laatste spreker voerde de De Exploitatiemaatschappij „Lem- sterland”, welke verantwoordelijk is voor de exploitatie van het paviljoen aan het Sneekermeer, is nog steeds aan het plannen maken voor de toe komst van het paviljoen. Inmiddels is besloten, dat het voorste stuk, waarin het restaurant en de keuken, zal wor den gesloopt. Vrijdag zal er uitver koop worden gehouden van de inven taris. Althans van wat er nog van In de eerstvolgende raadsvergade ring zullen b. en w. voorstellen kre dieten beschikbaar te stellen voor de bouw van een drieklassige houten kleuterschool in de Lemmerwegwijk. Het wordt een openbare kleuterschool. De heer J. P. de Vries vond het erg, dat de woningnood er nog steeds is. Tegenover de plannen van de minister stond hij huiverig. Dankbaar toonde hjj zich voor het uitvoerige, gedocu menteerde advies, waarin tot uiting komt, dat de plannen weinig zeker heid bieden. Met de restricties kon hij zich volledig verenigen, maar hij vroeg zich af of de minister de bedoeling heeft er rekening mee te houden. LOF De voorzitter vond het tijdstip waar op de minister zijn plannen lanceert onjuist gekozen. Anderzijds zou de liberalisatie stap voor stap worden doorgevoerd. Tot die tijd zou de ge meente de woningen nog kunnen toe wijzen aan hen, die ervoor in aan merking komen. Overigens is het zo, als de regeling niet aanvaard wordt, zal de situatie niet verbeteren, maar ook niet verslechteren, aldus de voor zitter. Het hotel en het woonhuis voor de beheerder blijven voorlopig bestaan. Waarschijnlijk zal er voor het hotel een nieuw paviljoen worden gebouwd. Daarover kon men van de zijde van „Lemsterland” nog niets definitiefs meedelen. Hoe het zij, het is verheugend, dat er tenminste iets gaat gebeuren. Want bij de toestand zoals die nu is, is nie mand gebaat. Het is duidelijk, dat de eigenaresse van het paviljoen in een moeilijke positie verkeert. Goed be schouwd waren cr twee mogelijkheden: óf een radikale vernieuwing van het oude gebouw of de zaak afbreken en De jongens- en meisjesstad zal dit jaar worden gehouden van 18 tot en met 29 juli. Op 9 juni a.s. zal de eerste voorbereidende vergadering worden gehouden, ’s avonds om zeven uur in de kleine raadzaal van het stadhuis. Daar worden dan vooral de leiders en leidsters verwacht. gemaakt zal worden aan de dagrecre atie. In de tweede plaats zal binnen enke le maanden begonnen worden met het verharden van de Groene Dijk, vanaf de Paviljoenweg tot het gemaal Gauw- sterzijl. Het winnen van de eerste snede gras zal voor de gebruikers ter plaatse niet al te veel moeilijkheden opleve ren. Daarna echter moet men wel re kening houden met mogelijk opont houd. De grondgebruikers zullen tijdig van de aanvang der werkzaamheden op de hoogte worden gesteld. Voor eventuele problemen of vra gen kan men terecht op het spreekuur, In circa drie kwartier was het donderdagavond bekeken. Na een rustige dis cussie ging de gemeenteraad van Sneek zonder hoofdelijke stemming akkoord met het advies van burgemeester en wethouders. Dit advies om minister Bogaers te berichten, dat de gemeente Sneek geen bezwaar heeft tegen diens plannen tot liberalisatie van het woningbouw beleid, echter met enkele restricties, publiceerden wij reeds in onze krant van donderdag jl. De raadsleden waren het over het algemeen wel eens met wat b. en w. aanvoerden. De PvdA-fractie stond het meest sceptisch tegen over de plannen en wilde niet onmiddellijk achter het advies van b. en w. staan, maar zij ging tenslotte toch ook akkoord. riolen. Na de pauze kwamen Conny van den Bos en Rita Corita, de opgewekte deze put ontgraven wordt. Als over enkele jaren alle zand weggehaald is, blijft een plas bestaan, die dienstbaar derde woensdag in de maand houdt, van 911 uur v.m. in café H. de Jong te Rauwerd. B. de Haan te Wirdum kampioenschap; de Duitse herder Andromia van Antho- miahof van J. Kooistra te Bergum zeer goed. een nieuw paviljoen stichten. Blijkbaar is de eigenaresse van dit laatste terug geschrokken en heeft zij de eerste mo gelijkheid gekozen. waarbij het orkest van Gaston Wiers ma uit Joure voor passende muziek zorgde.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1