zon Wat de raad en te behandelen krijgt Alle acht kandidaten gemeentelijke h.a.s. slaagden voor diploma Laatste seriewedstrijd KZVS dankzij wind aantrekkelijk zeilevenement Geen zeilwedstrijden, tekort aan bootjes h Verhoging waterleidingtarieven IJLST en van I Klandestien geit geslacht AGENDA J Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Röfekamp door protest geen hoofdprijswinnaar bij de Regenbogen 121ste jaargang nr 45 Maandag 6 juni 1966 Engelse militairen Een brand die l Vlees in privaatton Afscheid van school wegens opheffing Zeilkleding uit navilioen bestolen Korpschef Kooistra bevorderd tot hoofdinspecteur Geslaagd Kerknieuws De Ijlster zeilsport gingen joy-rijden Goede belangstelling voor verkoping in paviljoen Orgelimprovisatieconcours in Bolsward 573ste Staatsloterij geen echte brand was Zwagers gekozen in raad Wymbritseradeel «WÉxJ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD plm. f 382.500 - 378.500 ONGENAAKBAAR f 4.000 BOEIENDE STRIJD f 2.800 f 23.000 EINDKLASSEMENT T INGEWIKKELD PROTEST Gistermiddag dachten velen in BELONING van AMICITIA - THEATER j WAT ER VERDER TE DOEN IS 180,— 330,— 600,— 870,— 50 m3 per jaar 60 m3 per jaar 80 m3 per jaar 100 m3 per jaar 150 m3 per jaar 200 m3 per jaar 300 m3 per jaar Bij een verbintenis voor een minimum verbruik van riefswijziging over een vol jaar zal bedragen: f0,55 per m3 f0,55 per m3 f 0,50 per m3 f 0,50 per m3 f 0,50 per m3 f 0,40 per m3 f0,40 per m3 De KZVS heeft het dit jaar wel bijzonder goed getroffen met haar serie- wedstrijden. Evenals de voorgaande dagen was het ook afgelopen zaterdag tijdens de laatste wedstrijd prachtig zeilweer. Er was zon en wind in over vloed, wat wil een zeiler nog meer? Ditmaal was voor de pampus- en regen- boogklasse een aparte grotere route uitgezet, waarop flink strijd kon worden geleverd. B. en w. stellen de raad nu voor in de „Verordening, regelende de tarie ven en voorwaarden voor de levering van water door de gemeentewaterlei- ding te Sneek” enkele wijzigingen aan te brengen. De abonnementsprijs voor woningen met een huurwaarde van minder dan f 200,per jaar wordt met ingang van 1 juli 1966 f 1,50 per maand. Voor woningen met ten hoogste één closet wordt f 0,50 per maand extra geheven. Voor woningen met een huurwaarde van f200,of meer worden de tarie ven: Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Maandag 6 t.e.m. woensdag 8 juni, iedere avond 8 uur film: Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten. 500 m3 1.000 m3 2.000 m3 3.000 m3 4.000 m3 6.000 m3 8.000 m3 12.000 m3 20.000 m3 boven ’t zonder bijbetaling toe- gestane maximum m.i.v. 1-7 1966 f 0,40 f 0,40 f 0,30 f 0,30 f 0,30 f 0,25 f 0,25 f 0,25 f 0,20 f 5.000 f 11.200 De korpschef van de gemeentepoli tie in Sneek, de heer P. Kooistra, is met ingang van 1 juni 1966 bevorderd tot hoofdinspecteur van politie. De heer Kooistra blijft in Sneek. Het is de bedoeling dat nu a.s. za terdag 11 juni deze wedstrijden zul len worden gehouden. Maar is men er dan klaar voor? Het zou aanbeve ling verdienen, dat diegenen, die een Geslaagd aan het Missieseminarie te Weert voor het staatsdiploma Gym nasium A onze oud-stadgenoot, de heer G. W. M. Willemsen. Ned. Herv. Kerk. Ds. mr. J. A. Vaan drager te Sneek heeft een toezegging van beroep ontvangen naar Wagenin- gen. Abonnementsprijs per jaar, met ingang van 1-7 1966 1-7 1967 En voor het verbruik boven het minimum met ingang van 1-7 1966 30,60 34,20 40,80 47,40 65,40 81,— 170,40 312,— 564,— 816,— De aangekondigde zeilwedstrijden op zaterdagmiddag j.l. zijn niet doorge gaan. Natuurlijk is hier ee t reden voor. „De Uitkijk”, dat is de firma v. d. Vel- de-Kempenaar, die voor deze wedstrij den steeds veel bootjes beschikbaar stelt, had het materiaal nog niet start klaar. Momenteel zitten ze daar met kop en oren in het werk. f 31,80 f 35,40 f 42,— f 49,20 f 68,40 f 85,20 f 124,20 Af: Het nader te ramen batig saldo f 15.152 Twee zeilers uit Groningen hebben zaterdag na het zeilen hun natte kle ding, een regenpak en een witte over all, in het paviljoen aan het Sneeker- meer te drogen gehangen. De volgen de morgen was de kleding verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdag 17 juni: Jaarlijkse vergadering van deelnemers Sneker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging in café Piso; ’s avonds 8 uur. van de bootjes graag voor de wedstrij den willen gebruiken, in de komende week hun diensten komen aanbieden om zo in de avond eens een paar uur tjes te helpen met het in orde brengen van een en ander. Met sportieve me dewerking is er veel te bereiken. De drijvende zeilschooi, iets nieuws, lag zaterdagavond aan Geeuwkade. Door motorpech was men gedwongen met drijven op te houden. Het jonge volkje aan boord moest toch worden bezig gehouden en het was de onver vangbare sekretaris van VVV, de heer De Vrijer, die zich hier voorspande. Hij wist te bereiken, dat ze in het Mien- skipshüs terecht konden or zich daar dansend en twistend uit te springen. Ze kregen als van zelf gezelschap het ruime gebouw liep vol en er is volop genoten, alles onder het toe ziend oog van de heer De Vrijer. De vraag is dan ook terecht: kan zo iets niet herhaald worden? Doen we in IJlst voldoende om onze jeugd bezig te houden en tegelijk bij ons te hou den? Het lijkt ons gerechtvaardigd hierover de hoofden eens b:' elkaar te steken om planmatig de jonge mensen iets opbouwends aan te bieden. Het bestaande „tarief A (abonne ment zonder watermeter)” is bestemd voor woningen met lage huurwaarden. Het tarief is onderverdeeld in vijf ta riefgroepen en heeft betrekking op huurwaarden van minder dan f 80, per jaar tot minder dan f 200,per jaar. De laagste dezer huurwaarden komen in deze gemeente praktisch niet meer voor. Het ligt daarom in de bedoeling voor de desbetreffende verbruikers een uniform tarief in te voeren. Het thans geldende „tarief B (ge woon metertarief)” is van toepassing op woningen met een huurwaarde van f 200,of meer per jaar. Behalve een bepaalde prijs per m3 wordt aan de verbruikers, die onder dit tarief val len, een vastrecht per jaar en boven dien meterhuur in rekening gebracht. Het voornemen bestaat om in het nieuw vast te stellen tarief het vast recht voor een bepaald jaarverbruik en de meterhuur onder de naam „vast recht” samen te voegen. Bovendien stellen b. en w. voor de bestaande tariefgroepen, betrekking hebbend op een gegarandeerd jaarverbruik van 30 en 40 m3 te doen vervallen, omdat in het bijzonder aan een steeds toenemend aantal verbruikers, die volgens deze tariefgroepen water betrekken, de le vering beneden de gemiddelde distri- butiekosten plaats heeft, hetgeen met het oog op de exploitatie van het be drijf niet aanvaardbaar kan worden geacht. De jaaropbrengst wegens verkoop van water bij toepassing van de eerste ta- Prijs per m3 bij verbruik Waarvoor per jaar zonder bijbetaling beschikbaar ten hoogste en buiten Sneek, dat er brand was. Grote rookwolken waren tot ver in de omtrek zichtbaar. Zij waren afkomstig van de vuilverbrandingsplaats aan de Woud- vaart. Tegen de avond heeft de brand weer de zaak geblust, omdat de rook een gevaar kon opleveren voor het verkeer op rijksweg 43. De afgelopen nacht hebben twee En gelse militairen, die tijdelijk verblij ven in het oefenkamp in Oudega (W), zich schuldig gemaakt aan joy-riding met een auto van loodgietersbedrijf Sikma uit Sneek. Op de Lemmerweg vlak bij de chr. mis raakten zij in de sloot. De auto werd min of meer ern stig beschadigd. De Vrijheidsklasse zorgde voor een boeiende strijd. In de eerste race ver stevigde Joop Kluitenberg met een eer ste plaats zijn kleine voorsprong op Rienk Alberda aanzienlijk, daar laatst genoemde wegens averij de strijd staakte. Tweede werd A. van der Meer uit Leeuwarden, vóór Sjoerd Jaasma, M. v. d. Heuvell en M. Berga. H. Steensma te IJlst werd als zesde af geblazen. Ook de tweede wedstrijd was aantrekkelijk. Rienk Alberda deed een laatste poging alsnog de hoofdprijs te veroveren. Hij slaagde daarin echter niet, hoewel hij voor A. van der Meer en Sjoerd Jaasma als eerste finishte. De vierde plaats was voor Joop Klui tenberg voldoende om de hoofdprijs te bemachtigen. H. Steensma kwam in de ze laatste wedstrijd als vijfde binnen, gevolgd door Sj. Feenstra uit Gronin gen en M. Berga. De verdere volgorde van aankomst was: 9. G. de Vries, 10. E. van der Zee en 11. M. v. d. Heuvell. De dagprijs kwam in het bezit van A. van der Meer. In de 16 m2 klasse toonde Th. de Haan zich beide keren superieur. In het algemeen klassement eindigde hij bo vendien op de eerste plaats. In beide wedstrijden finishte A. Hoekstra uit Jutrijp als tweede, F. Atsma, Oppen huizen als derde en E. W dc Boer te Hommerts als vierde. f f f f f 1.044,— f 1.416,— f 1.800,— f 2.520,— f 3.960,— Zodat bij invoering van de eerste tariefswijziging m.i.v. 1 juli a.s. toch nog rekening ge houden dient te worden met ’n nadelig saldo van plm. f 7.848 Wordt betaald per jaar m.i.v. 1-7 ’66 1-7 ’67 „Er ia verschil tussen wijsheid en we tenschap. De leerlingen hebben wijs gedaan deze school te volgen, daar door kregen zij wetenschap”, aldus de wethouder. Ook hij vond het betreu- renswaardig, dat de school moest wor den opgeheven. Tenslotte bood mej. W. A. v. d. Meer namens de leerlingen een kleine attentie aan directeur en leraren aan. f f f f f 1.116,— f 1.530,— f 1.956,— f 2.760,— f 4.200,— f f f f f f f 118,20 In de bedrjjfsbegroting voor 1966 is geraamd: verkoop water f 343.500 meterhuren - 35.000 Vrijdag 10 juni: ’s avonds 8 uur orgel bespeling in de grote kerk door G Bergstr/^v. Aerde Kuiper, zeug. - ren A. P. J. du Bois en J. A. Lokker- bol, aan het gemeentebestuur, de ge committeerden en tenslotte aan de con cierge van de school. Wethouder Blok bood namens het Zaterdag vond de verkoping plaats van de inventaris van het paviljoen aan het Sneekermeer. Hiervoor be stond goede belangstelling. Er waren zelfs behoorlijk veel kopers, als men in aanmerking neemt, dat er veel oud spul bij was. Toch is alles weggegaan en de op brengst was meer dan verwacht was. Er werden goede prijzen gemaakt. Vrijdag was er kijkdag en daarvoor was maar een zeer geringe belangstel ling, zodat de verwachtingen voor de verkoping niet zo hoog gespannen wa ren. Er waren natuurlijk veel nieuwsgie rigen, die alleen maar een kijkje na men in het de laatste tijd zo veel be sproken paviljoen. Onder hen waren zelfs enkele buitenlanders, die met een boot op het meer waren. Nu de inventaris verkocht is kan de sloper zijn gang gaan. Hopelijk zal er nu spoedig een einde komen aan de onbevredigende situatie, die maakt, dat de watersporters Sneek passeren en elders een plekje zoeken. Na de aftrek van de slechtste wed strijd ziet het eindklassement er als volgt uit: Flitsklasse: 1. Piet Ubbink 5633 pnt.; 2. Jan Goesten 4855; 3. Her man van Delden 2980; 4. Fokje Geert- sma 2864; 5. Froukje BrOn 2630; 6. Adriaan Slob 2612; 7. Wim Stegenga, Joure 1676; 8. Piet Douma 1400. OK-jollen: 1. E. van Delden 4000 pnt.; 2. Jan de Bruin 2143. TOP-klasse: 1. Piet van der Zwaag, Joure, 4000 punt.; 2. H. Ubbink 2395. Vrijheid: 1. Joop Kluitenberg 5275 pnt.; 2. Rienk S. Alberda 5150; 3. A. van der Meer, Leeuwarden 4849; 4. Sjoerd Jaasma 3446; 5. H. Steensma, IJlst, 3078. 16 m2: 1. T. de Haan 4395 pnt.; 2. F. Atsma, Oppenhuizen 2010; 3. A. Hoek stra, Jutrijp 1835; 4. E. W. de Boer, Hommerts 1288. Valken: 1. H. G. de Boer 3398 pnt.; 2. F. Hiemstra 2745; 3. H. van der Veen 2620; 4. Menno de Vries 1015. Pampusklasse: Hierin werd de hoofd prijs veroverd door D. de Haan. Zijn puntentotaal en de rest van de uit- slagen zijn vanwege het lopende pro test nog niet bekend. Regenbogen: 1. J. Alberda 2336 pnt.; 2. H. H. Röfekamp 1457; 3. J. de Wilde 1382; 4. M. Oppenhuizen 582; 5. H. de Vries 554. Gemengde klasse: 1. De Wetterfretter van Wim Loots; 2. Exodus van Bren- ninkmeijer; 3. Fuut van Metz. Zaterdag werd het vijfde orgelimpro visatieconcours in de Bolswarder Mar tinikerk gehouden. Dit jaarlijkse orgelfestijn werd be gonnen met orgelspel door de Haagse organist René Rakier. Daarna werden door de vier deelnemers aan het con cours (zonder voorbereiding) elk drie koraalvariaties op een gegeven thema geïmproviseerd op hef koororgel. De jury classificeerde de improvisatie van de jonge organist Jan Jansen uit Er- melo het hoogst. Hij won de zg. ko- raalprijs. Daarna kregen de vier deelnemers (na een korte voorbereiding) op het grote orgel drie thema’s te verwerken tot een drie-delig „Concertino voor Or gel”. De prijs hiervoor, de bekende „zilveren noot van Bolsward”, werd gewonnen door de organist Jan Wei mers uit Katwijk aan Zee, die hierdoor kandidaat is geworden voor het inter nationale orgelconcours te Haarlem. Componist van het thematisch materi aal was prof. Hendrik Andriessen. Tijdens het beraad van de jury, die ditmaal werd gevormd door de heren Cor Kee, hoofdleraar orgelspelkunst a/h Utrechts conservatorium, Albert do Klerk, stadsorganist te Haarlem en Johan van Dommele, organist aan de St. Eusebiuskerk te Arnhem, bracht de bekende Cantory van de Nieuwe Kerk te Groningen onder leiding van Evert Westra op sublieme wijze kerkmuziek van oude en moderne componisten ten gehore. De belangstelling voor dit nationale evenement was goed te noemen. Onder de vele bezoekers bevonden zich ver scheidene buitenlandse belangstellen den. Om precies twee uur werd het eer ste startsignaal gegeven voor de ge mengde klas. Vijf minuten later ver trokken de Flitszeilers. In deze klas werd de eerste race gewonnen door lijstaanvoerder Piet Ubbink, die met geringe voorsprong op Jan Goesten over de lijn ging. Herman van Delden legde beslag op de derde plaats, ter wijl Froukje Bron als vierde eindigde. Ondanks een zeer gunstige start kwam Adriaan Slob niet verder dan een vijfde plaats, gevolgd door Jan Ruiter, Fokje Geertsma, Wim Stegenga en Henk Boelens. Piet Ubbink na zijn ze ge in de eerste race reeds zeker van de hoofdprijs, moest in de tweede wed strijd genoegen nemen met de vierde plaats. Deze wedstrijd leverde ’n over winning op voor Jan Goesten, die hierdoor in het bezit kwam van de dagprijs. Fokje Geertsma ging nu als tweede over de lijn, vóór Herman van Delden. Na de uitreiking van de diploma’s aan de geslaagden sprak de heer drs. P. Aukema, gecommitteerde en verte genwoordiger van de Kamer van Koop handel. Hij vertelde, dat de normen om in aanmerking te komen voor een oorkonde van de K.v.K., veranderd waren. Vroeger was een gemiddelde van 7 vereist, nu was dat 8 geworden en er mocht bovendien maar één 7 bij zijn. Maar toch had Folie van der Zee aan de normen beantwoord. Zij had getoond goed op de hoogte te zijn met doel en werkwijze van de Kamer van Koophandel en als beloning kreeg zij een oorkonde en, een vulpen. De heer Boonstra ging nog even in op de geschiedenis van de school, die sinds 1943 bestond. De la?+ste jaren was er een chronisch tekort aan leer lingen en in 1964 was besloten tot op heffing over te gaan. In dat jaar was er juist een kleine opleving, er waren toen 12 leerlingen voor de eerste klas. Er werd nog een laatste poging ge daan de school te behouden, maar het gemeentebestuur vond de consequen ties te riskant. Spreker betreurde de gang van zaken wel. Maar Joure en Bolsward waren ook al opgeheven en hij verwachtte, dat er nog meer zou den volgen. De heer Boonstra bracht tenslotte In de begroting voor 1966 werd reeds rekening gehouden met een ver hoging van de tarieven van de water leiding, waarvan een meeropbrengst wordt verwacht van rond f45.000, Deze verhoging achten b. en w. nood zakelijk in verband met de steeds ho ger wordende kosten. Er is sprake van een regelmatig voortgaande stadsuit breiding, gepaard gaande met de aan leg van nieuwe hoofdbuizennetten in de nieuwe stadswijken, ten gevolge waarvan een voortdurend toenemende last wegens rente en afschrijving op de exploitatie van het bedrijf komt te drukken. Daarnaast dient rekening te worden gehouden met stijging van de inkoopkosten van het water en ver wachte verdere stijging van de salaris kosten. VIERDE KLASSE Prijzen van: ƒ20,zijn gevallen op nummers eindigende op 4; ƒ50,ein digende op 07; 100,eindigende op 01; ƒ200,eindigende op 96; ƒ400, eindigende op 346; 1.000,eindigen de op 059; 2.000,eindigende op 4933; ƒ5.000,is gevallen op de num mers 017193, 021144*, 066352, 060409, 095974*; 10.000,— op 017955; ƒ20.000,— op 064008; ƒ25.000,— op 014905; 50.000,— op 028176; 100.000,- op 055951. Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. De acht geslaagden zijn: de dames F. A. J. Andela, Sneek; C. M. Leydel- meyer, Sneek (afkomstig uit Bogor, Ind.); W. A. v. d. Meer, IJsbrechtum; S. M. Spoelman, Ysbrechtum; T. Wijnja, Oppenhuizen; F. B. v. d. Zee, Sneek, en de heren S. Jaasma, Sneek en H. Nagelhout, Woudsend. De directeur van de school, de heer G. Boonstra uit Leeuwarden, merkte op, dat dit wel een bijzondere diploma- uitreiking was. Voor de leraren was het niet alleen een afscheid van de leerlingen, maar bovendien van de school. Hij wees er op, dat de leer lingen het diploma werkelijk wel had den verdiend. Ze hadden er hun best voor gedaan. Er was zelfs een lijst bij met een totaal van 41 punten. Jullie hebben dit diploma behaald in een goede tijd, aldus de heer Boon stra, een tijd, Waarin je ook iets met het diploma kunt doen. Want er is volop werk. Wat dat betreft zouden eigenlijk veel meer jongelui in aan merking komen deze opleiding te vol gen. Het programma was bepaald niet voor de poes, het was geen recreatie, aldus spreker, er werd veel doorzet tingsvermogen en wilskracht van je gevraagd. Daarom is dit diploma ook een bewijs, dat je ever die wilskracht beschikt. De opleiding is tevens een springplank voor verdere studie. De meest aangewezen weg zou zijn: de vijfjarige handelsavpnischool en dan b.v. de studie voor een praktijkdiploma boekhouden. Twee mannen, de 38-jarige S.P. en de 63-jarige J.B., beiden uit Sneek, zijn geverbaliseerd wegens het klan destien slachten van een geit. Het vlees hadden zij verborgen in een pri vaatton, die nog gebruikt wordt. Het vlees is in beslag genomen en afge keurd. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 naar H. B. Jongejans (hierbij zijn ook flitsen betrokken) kon nog geen dag prijs worden uitgereikt. H. de Jong ging als derde over de lijn en laatste werd A. M. Sustring, die plm. vijf minuten te laat van start ging. PROTEST BESLISSEND Alle acht leerlingen van de gemeentelijke handelavondschool in Sneek zijn geslaagd voor het einddiploma. Zij waren de laatsten der Mohicanen, want de school moest worden opgeheven wegens gebrek aan leerlingen. Donder dagavond vond in de kleine raadzaal van het stadhuis de uitreiking plaats van de diploma’s. De strijd in de Regenboogklasse was zeer spannend. J. Alberda en H. H. Röfekamp, die met evenveel punten de lijst aanvoerden, hadden beide een goe de start. Na de eerste route lag Röfe kamp voor, maar het verschil was zeer klein. Alberda kreeg echter bij de boei van de doorgaande lijn geen ruim te van Röfekamp en moest terug. Dit gaf Röfekamp gelegenheid een ruime voorsprong te nemen, die hij in het verdere gedeelte van de strijd nog aan zienlijk uitbreidde. Maar als gevolg van het toegewezen protest, dat Alber da tegen Röfekamp indiende, werd de winnaar uitgesloten, waardoor de hoofdprijs in het bezit kwam van J. Alberda die op de tweede plaats ein digde. De dagprijs werd veroverd door M. Cnossen, die hiermede een knappe prestatie leverde. Oppenhuizen werd derde, J. de Wilde vierde en H. de Vries vijfde. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5.— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad In de nieuwe gemeenteraad Wymbritseradeel zijn twee personen gekozen, nl. I. Bergsma en M. van den Bosch, die eikaars zwagers zijn. De kieswet staat dit echter niet toe en één van beiden zal zijn plaats nu moeten afstaan aan een ander. De heer Bergsma, die voor de FNP is gekozen en die alleen in Hommerts reeds bijna 20 procent van de stem men kreeg, denkt er niet aan zich te rug te trekken. Geruchten, dat R. Hee- ringa de plaats van Bergsma in zou nemen, zijn dan ook voorshands niet waar. Of dhr. v. d. Bosch (CHU) zich terugtrekt, waardoor dan zijn plaats zou worden ingenomen door F. Bak ker uit Nijhuizum, was vanmorgen niet bekend. Als geen van beide zwa gers zich terugtrekt moet het lot be- gemeentebestuur zijn gelukwensen aan. slissen. De OK-jollenklas telde slechts twee deelnemers. Het waren Jan de Bruin en Erik van Delden. Laatstgenoemde was beide keren ongenaakbaar en fi nishte met grote voorsprong. Behalve dagprijs- werd Erik tevens hoofdprijs winnaar. Ook in de Top-klas verschenen slechts twee deelnemers aan de start. Lijstaanvoerder Piet ven der Zwaag uit Joure was ditmaal wegens ziekte niet van de partij, maar zijn broer Abel ging tweemaal met groot machts vertoon als eerste over de streep en sleepte hierdoor de dag- en hoofdprijs in de wacht. Saldo f 4.000 In verband met de invoering van het nieuwe tarief met ingang van 1 juli a.s. zal van het laatstgenoemde bedrag echter niet meer dan f 2.000,aan het exploitatieresultaat over 1966 ten goe de komen. Naar het zich laat aanzien zullen de volgende factoren de exploitatie over 1966 waarschijnlijk ongunstig be ïnvloeden: Hogere inkoopkosten water hogere personeelskosten Investeringslast van nog uit te voeren kapitaalswerken Meerdere rente wegens de inmiddels gestegen rentevoet Ondanks een eerste en een tweede plaats vormde F. Hiemstra in de Val kenklasse geen bedreiging voor H. G. de Boer, die aan een tweede en derde plaats genoeg had voor de hoofdprijs. H. van der Veen werd in de eerste race derde, terwijl hij de laatste keer beslag legde op de eerste plaats. Men no de Vries kwam beide malen als vierde en laatste binnen. In de Pampusklas is alleen de hoofd prijswinnaar bekend. Dit werd D. de I’aan, die op de tweede plaats eindig de, Aangezien H. Donker (4) een pro test indiende tegen de officieuze win-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1