Zevende IJsselmeerrace Bewoners „Cruycebroedershof hadden Sneker Onderlinge leed voor het eerst financieel verlies Terugreis zal de deelnemers lang heugen vier prachtige dagen Uitstekend geslaagde Waterpoortpartij Ijsbrandy tot koning uitgeroepen Alberda, Donker, Bouwes en Braaksma winnaars IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van Ver, v. Ghr. Schoolonderwijs trekt aanvraag voor kleuterschool in de Stadsfenne in Sneker echtpaar gewond bij verkeersongeval Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 121ste jaargang nr 49 Maandag 20 juni 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I I Geslaagd Jaarpremie voor sommige klassen wordt eventueel verhoogd fej*"s==== Het Sneekar Nieuwsblad is een Boerderij af gebrand onder Oudega (W.) Frontale botsing liep goed af gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Autobotsing onder IJsbrechtum SNEEKER NIEUWSBLAD BRANDVERZEKERING JAARVERSLAG STORMSCHADEVERZEKERING LOF VOOR BOEKHOUDER TERUGREIS FINALE TWEEDE OMLOOP over- EERSTE OMLOOP ge- VERRASSING DERDE OMLOOP Nummer 10 (Sj. Tjeerdema, E. Heeg Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Een uitstekend geslaagde kaatspartij, waarbij de organiserende vereniging dubbel tevreden kan zijn. Niet alleen om de verheugende prestaties van de Sneker kaatsers, die stellig een stimu lerende invloed zullen hebben op de kaatssport in onze stad, maar ook van wege de flinke publieke belangstel ling en het, vooral aanvankelijk, idea le kaatsweer. Aan de Gem. hbs te Leeuwarden slaagde voor het B-examen A. Ger- ritsma te Sneek. De grootste verrassing vormde on getwijfeld de overwinning van de out siders J. Monsma, J. Mulder en Joh. Westra op het sterke partuur J. van G. Okkinga c.s. liepen tegen Pier de Groot en zijn maten aanvankelijk uit tot 3 om 1, maar kregen toen een inzinking. IJsbrandi miste tot driemaal toe het perk en ook Okkinga sloeg met een heel dikke kaats op de stand 62 buiten. Na drie eersten gelijk her stelden de „Snekers” zich echter keu rig en hoewel de tegenpartij nog in liep tot 5 om 4, was het laatste eerst toch weer voor Okkinga c.a., toen Pier de Groot buiten sloeg. Met uitzondering van de onroerende goederen in klasse I en de industriële risico’s, zijn met ingang van 1 juli van het vorige jaar alle bij de vereni ging verzekerde onroerende goederen tegen stormschade verzekerd. Dit ge schiedde zonder een verhoging van de premie. De uitkering wegens geleden stormschade bedraagt ten hoogste 25 procent van het bedrag, waarvoor een door storm beschadigd object bij de vereniging tegen brandschade was ver zekerd. 3de prijs: Sj. Tjeerdema, E. Heeg en K. Kuperus: f 24,—. Door de brand is de gehele voorraad hooi verloren gegaan. De heer Ydema had de boerderij twee jaar geleden ge kocht. In de pampusklasse verschenen er van de vijf deelnemers maar drie aan de start. Hessel Donker zegevierde zo wel op de heen- als op de terugreis en won de eerste prijs. Piet de Jong werd beide malen tweede, terwijl A. M. Sustring uit Leeuwarden in Enk- huizen derde werd, doch op de terug reis rechtsomkeert maakte en de vei lige wal opzocht. kamp met een vijfde en een tweede plaats derde en De Vries met een der de en een vierde plaats vierde. Het Fritsma-wisselschild en de Al- mère-beker gingen voor een jaar in de prijzenkast van Alberda. Bovendien ontving Alberda nog een blijvende attentie en kregen ook de bemannings leden een prijsje. De Menno-beker was voor J. de Wilde en de beker van de Vrouwe van Stavoren nam Röfe- kamp mee naar huis. De prijzen in de regenboogklasse waren verder aangeboden door hotel Hanenburg, NV Draco, Dimo, M. Cnos- sen en firma gebr. Oppenhuizen. PAMPUSKLASSE In de 22m2 klasse speelde de strijd zich in hoofdzaak af tussen Goede- moed en Bouwes. Goedemoed werd in Enkhuizen eerste en Bouwes tweede, doch in Staveren had Bouwes een gro te voorsprong op de rest van het veld en finishte hij vlak na de eerste twee regenbogen. Goedemoed was nu derde, terwijl onze stadgenoot T. Pasma uit stekende tweede werd. In de eindklas sering werd A. A. Bouwes uit Leeu warden dus eerste, H. A. J. Goede moed uit Ferwerd tweede en Th. Pas ma derde. Van Drooge keerde na even het woelige IJsselmeer te hebben ver kend in Enkhuizen terug. Zaterdagmiddag tegen vier uur is de 60-jarige B. K. uit Sneek met zijn Volkswagen vlak bij Woudsend tegen een boom gebotst. De bestuurder, die samen met zijn vrouw uit de richting van Woudsend naar de rijksweg Sneek Lemmer reed, kwam uit ’n file en heeft waarschijnlijk tijdens een slip de macht over het stuur verloren. Op de woelige terugreis ontspon zich een hevige strijd tussen De Wilde, Al berda en Röfekamp. Uiteindelijk moest De Wilde de vlag strijken, doch Al berda en Röfekamp knokten tot aan de finish in Staveren om de hoogste eer. Ook nu werd Alberda eerste, op 20 seconden gevolgd door Röfekamp. De Wilde kwam 10 min. later als 3e bin nen. De Vries werd 4e en Oppenhui zen vijfde. In de eindklassering (plaats plus tijd) werd Alberda met twee eer ste plaatsen eerste, De Wilde met een tweede en derde plaats tweede, Röfe- In een aan de raad gericht schrijven deelt het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs mede, dat het zijn aanvraag om medewerking voor de bouw van een kleuterschool in de Stadsfénne intrekt. In verband met deze intrekking kan, zo zeggen b. en w. in hun voorstel, het daarop betrekking hebbend gedeelte hun advies als ver vallen worden beschouwd. brandij volkomen verdiend als winnaar tevoorschijn gekomen. Voorzitter R. Rienstra, die het be treurde, dat niemand van het hoofd bestuur aanwezig was, kon de zilveren wandelbal uitreiken aan P. IJsbrandij, die tot koning werd uitgeroepen. Hij bracht voorts dank aan alle medewer kers, met name aan scheidsrechter M. de Jong van Franeker, die het deze middag bepaald niet moeilijk heeft gehad en die voor zijn leiding een „Waterpoort-lepeltje” kreeg aangebo den. Mr. Van der Werf besloot zijn ope ningstoespraak met veel lof en waar dering uit te spreken voor de direc- teur-bpekhouder, de heer S. Jelgersma. Aangezien deze onlangs de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt, heeft hij de wens te kennen gegeven binnen kort zijn funktie neer te leggen. Wat de heer Jelgersma voor de vereniging heeft gedaan is niet alleen in cijfers en werkkracht uit te drukken. Hij heeft vooral veel kennis in de Sneker Onderlinge gebracht, aldus de voor zitter. De heenreis daarentegen was puur genot. Met een zwakke tot matige wind werden de schepen door be stuursleden van de Sneker Zeilclub ’s morgens om 9 uur uit de haven van Staveren losgelaten en pal voor de wind arriveerden de eerste boten om ongeveer half een in Enkhuizen. De Regina-klasse kon de snelheid van de overige klassen niet halen en de eerste Regina’s kwamen pas een uur later binnen. In Enkhuizen had de water sportvereniging Almère de touwtjes in handen en zij deed dit ook deze maal uitstekend. De Regenbogen schoten het eerste de haven van Staveren uit. Röfekamp had veruit de beste start, doch raakte bij het verlaten van de haven op de stenen van de strekdam. Zijn beman ning sprong echter prompt overboord en weldra kwam de Swan weer los. Door dit oponthoud geraakte Röfekamp echter wel wat achter en door een slag in de richting Medemblik en doordat de oorspronkelijk zuidwestelijke wind later ruimde naar noordoost, werd de ze slag funest voor een goede klasse ring. In het voorste gelid vochten Al berda en De Wilde om de eerste plaats. Alberda werd eerste met een minuut voorsprong op De Wilde. H. de Vries kwam een kwartier later als derde binnen, terwijl Oppenhuizen en Röfe kamp van de vijf deelnemers de rij sloten. De zevende Ysselmeerrace StaverenEnkhuizen v.v., die zaterdag door de afdeling Friesland van de Nederlandse Regenboogclub gehouden werd, zal de vele deelnemers ongetwijfeld nog lang heugen. De terugreis van Enk huizen naar Staveren werd nl. voor velen een verschrikking door de zeer harde wind, waar de schepen pal tegen in moesten varen. Bovendien maak ten de woelige golven van het IJsselmeer deze terugreis niet bepaald prettig en een ieder was dan ook blij de vaste grond in Staveren weer onder de voeten te hebben. Brokken werden er niet gemaakt. Wel keerden zowel in de pampus-, de 22 m2 als in de Regina-klasse een deelnemer naar Enkhui zen terug en was tot diep in de nacht een Regina-jachtje spoorloos verdwe nen. Later bleek dat dit scheepje de haven van Medemblik was binnengelo pen, zonder hiervan mededeling te doen. De begeleidende schepen van de rijkspolitie te water, de reddingsboot uit Hindeloopen en de Jolles van de heer W. van der Ven uit Deventer, behoefden niet in aktie te komen. Wel werd er vooral in de open schepen van hartelust gehoosd en was men bij aankomst door en door nat en koud. F. Braaksma uit Leeuwarden werd met een tweede en een eerste plaats winnaar van de race. De tweede plaats was voor zijn stadgenoot H. Nijdam (vijfde en tweede), D. Hagenbeek, ook al uit Leeuwarden, werd met een eer ste en een zesde plaats goede derde, terwijl S. R. Roodhof uit Leeuwarden met een zevende en een vierde plaats de vierde plaats opeiste. De heer K. S. Wiersma bleef na de heenreis in Enkhuizen, terwijl P. Ger- ritse de strijd in Medemblik beëin digde. De Sneker Onderlinge Brandwaar borg Vereniging heeft over het jaar 1965 voor het eerst in haar bestaan een financieel verlies geleden. Hier door vroeg het bestuur van de leden machtiging om in de loop van 1966 de jaarpremie voor sommige klassen eventueel te verhogen. Het betreft de klassen II en III, die ieder met tien cent omhoog zullen gaan, respektieve- lijk van 30 op 40 cent en van 40 op 50 cent. Bovendien kunnen de mini mum premies voor woonhuizen en in boedels met een gulden worden ver hoogd. Globaal zou deze hogere pre- mie-opbrengst f 5.000,bedragen. Dit zei voorzitter mr. A. van der Werf vrijdagavond tijdens de jaarver gadering van de vereniging in café- restaurant Piso. Hij deelde verder mee, dat het in de toekomst noodzakelijk zou zijn om in het kader van de EEG met andere maatschappijen in Fries land samen te werken. Verder merkte hij op, dat er bij het bestuur veel vragen waren binnenge komen over andere verzekeringen. Het bestuur heeft over deze kwestie nog niet voldoende kunnen praten, maar de voorzitter gaf de verzekering, dat dit in de nabije toekomst zal gebeu ren. De lauwerkransen mochten dan misschien wat klein uitgevallen zijn (ove rigens buiten de schuld van het aktieve bestuur van de kaatsvereniging „Sneek”), de prestaties van het winnende drietal G. Okkinga (Oosterlit- tens), G. de Jong en P. IJsbrandi (beiden Sneek) waren er op de jaarlijkse Waterpoortpartij bepaald niet minder om. Zonder in de tweede of derde omloop van een staand nummer te kunnen profiteren, kaatste dit partuur zich op voortreffelijke wijze in de finale, waar ze ook de sterke formatie R. de Groot, Sj. Heeringa en Joh. Halbesma met 5 om 2 en 66 volkomen kans loos lieten. BRANDSCHADEN Aan brandschaden moest in het af gelopen jaar door de vereniging een bedrag van f 22.806,72 worden uitge keerd, t.w. f 113,66, f100,—f267,50, f 153,25, f 10.336,—, f800,—, f465,—, f 5.635,en nog te regelen f 3.090, totaal f 20.960,41. Voor 79 kleine scha den werd uitgekeerd f 1.846,31. In de industriële risico’s zijn geen schaden geclaimd, evenals voor be- drij f sschadeverzekering. De exploitatierekening 1965 met een ver liessaldo van f3.046,15, sloot met een bedrag van f 65.893,46. De balans wees per 31 december 1965 een be drag aan van f212.879,95. Boekhouder Jelgersma werd onder applaus gedé- chargeerd. Mr. A. Van der Werf werd in het bestuur herkozen, terwijl de heer H. Rijpkema in de commissie tot het na zien van de rekeningen de plaats in nam van dhr. E. Metz. In deze com missie hebben verder zitting de heren S. Veldman en L. Witteveen. De Regina-klasse, die voor het eerst aan deze race deelnam, deed het op het IJsselmeer uitstekend. Wel schoten de schepen, vergeleken bij de overige klassen, iets in snelheid te kort, doch de boten kregen niet al te veel water over. In een hedenavond om 9 uur te houden speciale vergadering krijgt de gemeenteraad slechts één punt te be handelen. Het is het advies van b. en w. betreffende een aanvrage van het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs te Sneek om mede werking ingevolge artikel 50 van de Kleuteronderwijswet voor de stichting van een kleuterschool in de Noorder- hoek. men zeer voldaan weer in het Hotel terug. Vrijdag 17 juni om 9 uur werd het sein voor de terugtocht gegeven. In Venlo werd de 94-jarige heer H. Tek- lenburg bij zijn zoon achtergelaten om daar nog een week met vakantie te blijven. In Roermond werd koffie ge dronken en in Lent de lunch gebruikt. Hier sprak de voorzitter van de com missie, de heer H. W. Fijlstra, een dankwoord tot direkteur Zijlstra en mevr. Zijlstra voor de goede verzor ging en het vele werk dat aan de tocht was voorafgegaan. Ook werd aan de verpleegsters voor het werk dat zij voor de bejaarden hadden gedaan en aan de chauffeur voor de goede ver zorging en de prettige rondleiding dank gebracht. Van Lent ging men door naar Sneek, waar het gezelschap plm. 17.00 uur arriveerde. Tijdens de tocht heeft zich geen en kel incident voorgedaan, zodat men deze trip als volledig geslaagd kan be schouwen. De bewoners van „Cruyce broedershof” hebben schitterende va kantiedagen gehad en kunnen straks als de film gereed is, nog weer eens genieten van deze prachtige tocht. In „De Vrouwe van Staveren” wer den de prijzen uitgereikt, waarbij alle deelnemers een herinneringsvaantje ontvingen. In de loop van zondag keer den alle deelnemers naar hun haard steden terug. Zaterdagmorgen om 4 uur is vermoe delijk als gevolg van hooibroei de boer derij van dhr. Joh. Ydema te Sandfir- derrijp onder Oudega (W) volkomen afgebrand. De heer Ydema, die niet op de boerderij woont, werd door de bu ren gewaarschuwd. Toen de brandweer arriveerde, stond de schuur reeds in lichterlaaie. Ondanks de blussings- werkzaamheden is later het voorhuis ook in vlammen opgegaan. De melk- stal bleef behouden. Tien kippen von den in de vuurzee de dood. Verzeke ring dekt de schade. De wagen werd totaal vernield. K. en zijn vrouw moesten uit de wrak stukken worden gehaald. Zij werden met ernstige, maar niet levensgevaar lijke verwondingen naar het Sint-An- toniusziekenhuis in Sneek overge bracht Jammer was alleen, dat, behoudens enkele partijen in de eerste omloop, de meeste partijen een vrij eenzijdig verloop hadden, waardoor het voor kaatsen zo belangrijke element „span ning” wel eens ontbrak. Voor een groot deel werd dit gemis echter ge compenseerd door een groot aantal bovenslagen en meermalen prachtig tussenspel, zodat de toeschouwers be halve van de pittige marsmuziek van de „Harmonie”, ook nog van een uit stekende wedstrijd konden genieten. Seist, S. Sikkema en D. Talsma. Mon sma, ingevallen voor de geschorste Hotze Schuil, speelde zeer sterk aan de opslag en Mulder, die de gebles seerde K. van Wieren verving, besliste tot tweemaal toe een half spel met een fraaie herculesslag. De „invallers” liepen uit tot 5 om 1, maar moesten toen toezien, dat de tegenpartij door sterk spel van Van Seyst tot 5 eersten gelijk ophaalde. In het zeer spannende slot van de partij, met alles aan de hang, besliste Monsma de strijd met een zitbal. Ook de strijd tussen R. de Groot, Sj. Heeringa, Joh. Halbesma en H. Zijlstra, M. Santema en G. v. d. Heide had een spannend verloop. Om beurten veroverden de parturen een bordje. Op 55 en 60 voltrok Hal besma het vonnis met een fraaie bo venslag. De einduitslag luidt: Eerste prijs: G. Okkinga, G. de Jong en P. IJsbrandij, f45,plus 3 sport- standers, aangeboden door het meentebestuur van Sneek; 2e prijs: R. de Groot, Sj. Heeringa en Joh. Halbesma: f36,plus 3 door VVV beschikbaar gestelde medail les; De strijd tussen de nummers 1 en 2 was een Sneker aangelegenheid. De latere prijswinnaars hadden hoege naamd geen moeite met ’t Sneker drie tal P. Schuil, J. Rienstra en A. Boot- sma en wonnen met 50 en 62, toen P. IJsbrandij boven sloeg. Pier de Groot, J. Visser en P. de Groot klopten het partuur J. Tamminga en de beide Van Wierens met 52 en 64 en de houder van de zilveren wandelbal, T. Velstra moest met zijn maten D. Scheepstra en W. Vlietstra het onder spit delven tegen het drietal Sj. Tjeer dema, E. Heeg en K. Kuperus. Op de stand 53 en 66 bracht E. Heeg met een forse bovenslag zijn partuur in de volgende ronde. Dinsdag 14 juni vertrokken de be woners van „Cruycebroedershof” voor een vakantiereis naar Grand Hotel Mo nopole te Valkenburg. In één ruk werd doorgereden naar Lent (bij Nijmegen), waar om 13.00 uur de lunch werd ge bruikt. Vandaar vertrok men naar Venlo, waar het gezelschap door de familie Teklenburg hartelijk werd ont vangen, omdat hun vader, de 94-jari ge heer H. Teklenburg ook tot de va kantiegangers behoorde. Het gehele ge zelschap moest binnen komen en werd op koffie en limonade getrakteerd. De gehele familie Teklenburg had voor deze dag vrijaf genomen en de buren hielpen bij het ronddelen van de trak taties. Een en ander werd door de gasten zeer gewaardeerd. Vandaar ging het door naar Valken burg, waar het gezelschap om 18.00 uur arriveerde en het diner reeds klaar stond. Allen keken zeer verwonderd dat zij in dit prachtige hotel gehuis vest zouden worden. Na het diner kreeg ieder een kamer aangewezen en na een opknapbeurt werd Valken burg bezichtigd. Woensdag 15 juni vertrok men om 9 uur naar België. Net over de grens werden door verschillenden sigaretten ingeslagen en geld ingewisseld. De tocht door de Ardennen was voor allen een grote belevenis die ze niet spoe dig weer zullen vergeten. In de om geving van Luik werd de lunch ge bruikt en ’s avonds om plm. 6 uur was men weer in het hotel te Valken burg terug voor de maaltijd. De vol gende dag werd een tocht door Zuid- Limburg gemaakt. In Vaals werd de lunch gebruikt. Ook deze tocht was voor allen een beleveriis, vooral de kolenmijnen genoten de belangstelling van de deelnemers. Om 17.00 uur was Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsad verten ties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Ook het partuur De Groot, Heerin ga en Halbesma, dat zonder te spelen, in de finale kwam, had geen schijn van kans tegen dit voortreffelijk draai ende partuur. Gerrit de Jong had in de voorgaande partijen met opvallend gemak een groot aantal bovenslagen geplaatst en het was dan ook taktisch juist gezien van de tegenpartij om de ballen achterin te plaatsen. Dat deze taktiek volkomen faalde, was te dan ken aan IJsbrandij, die naar een groot se vorm groeide en in de slotpartij niet alleen een vijftal bovenslagen plaatste, maar ook „bekeken” kaat sen maakte. Met de vaste opslag van G. Okkinga, die een kleine inzinking snel te boven was, was dit partuur deze middag eenvoudig niet te slaan. Door een buitenslag van R. de Groot was het eerste halve spel voor Okkin ga c.s., die het spel volmaakten, toen Gerrit de Jong de kaats passeerde. Ook het volgende spel was voor Ok kinga c.s., via een buitenslag van R. de Groot en het niet passeren van de kaats door Heeringa. Toen Okkinga daarna met een zitbal de stand op 50 bracht, leek de strijd beslist. De span ning kwam terug, toen Halbesma met een bovenslag het eerste halve spel binnenhaalde en Okkinga in het vol gende eerst op de beslissende stand 66 buiten sloeg. Meer kreeg de te genpartij echter niet. Op 46 bracht IJsbrandij met een enorme bovenslag de partijen op 66 en toen dezelfde speler de bal opnieuw ver achter de bovenlijn plaatste, was de strijd be slist. Met 5 om 2 en 66 was het drie tal G. Okkinga, G. de Jong en F. IJs- In de nacht van zaterdag op zondag had op de Bolswarderweg in Sneek een frontale botsing plaats tussen twee personenauto’s. De 19-jarige Y. K. uit Bolsward reed met grote snelheid Sneek binnen en wilde toen afremmen. Hierbij raakte hij in een slip en botste op de auto van de heer H. H., eveneens uit Bols ward. De 17-jarige dochter van H. werd aan het hoofd gewond, terwijl de bestuurders er met schrammen en builen afkwamen. Het meisje kon na in het Sint-Antoniusziekenhuis te zijn verbonden naar huis terugkeren. Het beknopte jaarverslag over 1965 vermeldt, dat het reservekapitaal op 1 januari 1965 f 198.487,52 bedroeg. Als gevolg van een nadelig saldo over dat jaar van f3.046,15, bedroegen de re serves op 1 januari 1966 f 195.441,37. Alle door de Sneker Onderlinge aan gegane verplichtingen zijn herverze kerd. De industriële risico’s te Londen en alle overige verzekerde objecten bij een Zwitserse maatschappij in Ba zel. Bij deze laatste herverzekering is bepaald, dat de schaden door de Sne ker Onderlinge zelf worden geregeld, zonder tussenkomst van de herverzeke- raar. Door deze herverzekeringen is de eigen aansprakelijkheid van de On derlinge tot het uiterste beperkt. en K. Kuperus) had een staand num mer en kwam in de derde omloop uit tegen het drietal Okkinga, De Jong en IJsbrandij. Door een aantal fraaie bo venslagen van Gerrit de Jong en het zeer goed opslaan van Okkinga liep dit partuur gemakkelijk naar een 30 voorsprong. Even leek er toen een kentering te komen, toen Tjeerdema met enkele zitballen het volgende hal ve spel op zijn naam bracht, maar het bleek een strovuurtje te zijn. Het kon- stant spelende drietal Okkinga c.s. maakte praktisch geen fout en besliste de partij op 5 om 1 en 60 door een zitbal van Okkinga. Het voor brandverzekering inge schreven kapitaal was per 1 januari 1965 f 102.565.585,Het vermeerderde in 1965 met f 13.036.800,Derhalve beliep het op 31 december 1965 een be drag van f 115.602.685,Inmiddels is in de eerste vijf maanden van dit jaar het verzekerd kapitaal met bijna vijf miljoen gulden gestegen. Er werden vorig jaar 166 nieuwe po lissen afgegeven. Het aantal bijboe- kingen op- en overboekingen van be staande polissen bedroeg 463. Het in geschreven kapitaal voor bedrijfsscha de bedroeg per 1 januari 1965 totaal f 1.142:430,Het verminderde met f 14.300,waardoor het op 31 decem ber 1965 f 1.128.130,— was. Aanvankelijk ging het tussen J. Monsma en zijn maten R. de Groot c.s. gelijk op, maar bij spellen gelijk bleek de krachtsinspannig van Mon sma c.s. in de eerste omloop toch te groot zijn geweest. Zowel aan de op slag als in het perk werden nu kost bare foutjes gemaakt, zodat De Groot Heeringa en Halbesma vrij gemakke lijk de eindstand op 52 en 64 kon den bepalen. Halbesma passeerde toen de kaats. Gistermiddag omstreeks half drie kwam de in Duisburg woonachtige C. N. op rijksweg 43 ter hoogte van Ys- brechtum in botsing met de auto van de heer P. v. d. W. uit Sneek. Beide wagens werden licht beschadigd. N. passeerde een stilstaande wagen en kwam toen in aanraking met de tegemoetkomende auto, die werd be stuurd door Van der W.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1