Sectievergaderingen gemeenteraad Instelling voor en w voor Nieuwe overweg bij Goeman Borgesiuslaan raad voor sport en recreatie onderzoek begroting en antwoord b Tunnel voor voetgangers bij de Bloemstr. van gemeentelijke WYMBRITSERADEEL IJLST van en Dekking gezocht in verhoging de straatbelasting van 1 Na slip tegen boom gebotst Jongetje stak plotseling over Wat de raad te behandelen krijgt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 27 juni 1966 121ste jaargang nr 51 G. Douma overleden 1 j Geslaagd Jongeman verdronken in Uitwellingerga ““'3- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD GEZONDHEID BESTEMMINGSPLANNEN en INDUSTRIETERREIN VERKEER f30.960,— Totaal f48.500,— der gemeente uitsluitend voor voetgangers- en rijwielverkeer geen bezwaar. worden Tunnel f370.000 84.400 104.000 t 40.000 f 167.300 f 474.000 Totaal f641.300,—. Totaal f641.300,— F 125.000,— 476.300,— Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4093 de zo Vrijdagavond omstreeks half twaalf raakte de auto van de 51-jarige heer C.K. uit Sneek op de rijksweg onder Loënga op onverklaarbare wijze in een slip en botste daarna tegen een boom» De heer K., die alleen in de wagen zat, werd bewusteloos aangetroffen. Hij had een ernstige hoofdwond, zodat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. De auto, een Volkswagen, werd totaal vernield. Ten laste van stadsuitbr. Noorderhoek Ten laste van het fonds voor stedebouwk. voor zieningen Geldlening Rente: 6% van f476.300 Afschrijving: Vso van f 476.300 Onderhoud Overige kosten In de gemeenteraadsvergadering van 25 mei 1965 is een voorstel aan de orde gekomen tot het instellen van een gemeentelijke sportraad. Bij de be- handeling van dit voorstel bleken er bij een deel van de raad overwegende bezwaren te bestaan tegen het in het leven roepen van een orgaan, dat naar zijn oordeel te veel overeenkomst zou vertonen met de plaatselijke uit sportverenigingen gevormde sportraad. Hoewel naar het oordeel van b. en w. de door hen voorgestelde sportraad geen doublure zou zijn van de plaatselijke particuliere sportraad, maar gezien moest worden als een uitbouw van de gemeentelijke commissie voor de lichamelijke opvoeding, niet was gewijzigd, hebben zij deze aangelegenheid nogmaals bezien. Aan de verkeersverbinding van de Leeuwarderweg, via- de Berkenlaan, Goeman Borgesiuslaan en Worp Tjaardastraat, naar de oude Bolswarder- weg ontbreekt nog één belangrijke schakel, nl. de kruising met de spoorlijn naar Leeuwarden. In hun voorstel van 1962 tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het maken van een schetsplan met globale kostenraming van een tunnel voor voetgangers en rijwielverkeer bij de Bloemstraat, wezen zij er reeds op dat de directie van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen slechts bereid is medewerking aan de totstandkoming van een nieuwe spoorweg overgang te verlenen indien een andere overweg, waarvoor in dit geval uit sluitend de overweg bij de Bloemstraat in aanmerking kan komen, vervalt. Alleen reeds met het oog op het lokale verkeer kan naar de mening van b. en w. een verbinding tussen de wijk bij de Leeuwarderweg en de Noord- oosthoek met de Noorderhoek niet worden ontbeerd. Dit is evenmin het geval met een verbinding van de Noorderhoek met de binnenstad. Aangezien deze verbinding, wat het rijverkeer betreft, door de bouw van een nieuwe Hospitalerbrug inmiddels aan de daaraan te stellen eisen voldoet, bestaat er h.i. tegen vervanging van de overweg bij de Bloemstraat door ’n tunnel Begin van dit jaar boden b. en w. van Sneek de (sluitende) ontwerp begroting aan de raad aan. Het is een lange weg voor deze uiteindelijk door de raad is vastgesteld. Thans verscheen het verslag van de sectiever gaderingen, die in maart werden gehouden voor het onderzoek van de be groting. Aan dit onderzoek namen alle leden deel. Enkele belangrijke con clusies uit deze vergaderingen laten wij hier volgen. In de plannen tot het bouwrijp ma ken van de stadsuitbreidingen in de Noorderhoek en de Noordoosthoek is Onze stadgenoot H. van der Kamp is geslaagd voor het examen tarief- calculator. Aan de sociale academie te Amster dam slaagde voor het diploma kul- tureel werk mej. D. A. M. van der Weerd. Haar scriptie-onderwerp was: „Openluchtrecreatie en kultureel werk” De begrotingspositie laat niet toe de gewone dienst zonder meer met deze jaarlijkse uitgaaf te belasten. Om de werken toch te kun nen uitvoeren zal derhalve tot ver sterking van de inkomsten moeten worden overgegaan. B. en w. achten het daarom verantwoord voor te stel len tot verhoging van de straatbelas ting te besluiten. Bij een heffing van 12 van de belastbare opbrengst is de opbrengst voor 1966 geraamd op f 165.000,Zij stellen voor dit hef- fingspercentage met 3 tot 15 te ver hogen. Hierdoor wordt een meerdere opbrengst verkregen van 14 van het bedrag f 165.000,is f 41.250,zodat, uitgaande van de aan de gemeente begroting voor 1966 ontleende gege vens, nog tot een bedrag van f 7250 over de post voor onvoorziene uit gaven beschikt zou moeten worden. Wanneer de raad met de voren staande uiteenzetting akkoord gaat, is het mogelijk met de NV Ned. Spoor wegen de terzake van de uitvoering vereiste overeenkomsten aan te gaan. Uit het hierbij overgelegde ontwerp van de op het maken van de tunnel bij de Bloemstraat betrekking hebben de overeenkomst dijkt, dat deze werk zaamheden voor rekening en risico van de gemeente door de NS uitge voerd zullen worden, echter met dien verstande dat de gemeente voor het maken van de tot de tunnel toegang gevende trottoirs heeft zorg te dragen. Wat het onderhoud betreft heeft de gemeente op haar kosten te zorgen voor het onderhouden en vernieuwen van de oppervlaktelagen van het in wendige van het gehele kunstwerk, in clusief de vloeren, treden en de hek werken op en de leuningen in de toe gangen, evenals van de aan te brengen I pomp- en verlichtingsinstallatie. Ove-1 bezwaar bestaat. Bijk. werkzaam heden, uit te voeren door en voor rek. v. d. gem. In voorbereiding zijn de bestem mingsplannen „Tinga” en „De Domp”. Verder is in voorbereiding een be stemmingsplan voor een gebied ten zuidwesten van de Bolswarderweg. Een voorlopig ontwerp hiervan, dat wordt aangeduid als bestemmings plan „Hemdijk”, zal binnenkort ter kennis van de raad worden gebracht. In opdracht van b. en w. wordt door het Centraal orgaan ter bevor dering van de bouw van midden- standsbedrijfspanden in samenwer king met het ETIF een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheden van een nieuw winkelcentrum in de bin nenstad. Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vier stak het zesjarige jongetje P.J.B. uit Sneek ter hoogte van de „kalk ovens” (Erven Feenstra) plotseling de drukke Oppenhuizerweg over. Hij werd geschept door een personenauto, bestuurd door P.T. uit Scharnegoutum. Gelukkig liep het voor het knaapje tamelijk goed af. Voor onderzoek werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar men constateerde dat hij vermoedelijk slechts enkele ribben had gekneusd. De totale oppervlakte van de door de gemeente uitgegeven en ten behoe ve van de gemeente in gebruik ge nomen industrieterreinen bedraagt: sedert 1 jan. 1951 totaal 258.226 m2, waarvan aan de Oppenhuizerweg (ex clusief nieuwe industrieterrein) 32.139 m2, op het Eiland 62.738 m2, aan de IJlsterkade 19.012 m2, industrieterrein tussen Oppenhuizerweg en rijksweg 43 136.097 m2, overige terreinen 8.240 m2; sedert 1 jan. 1961 totaal 169.957 m2, waarvan op het Eiland 15.545 m2, aan de IJlsterkade 15.825 m2, indus trieterrein tussen Oppenhuizerweg en rijksweg 43 136.097 m2 en overige ter reinen 2.490 m2. In optie gegeven terreinen: totaal 148.880 m2, waarvan aan de IJlster kade 2.730 m2 en op het industrie terrein tussen Oppenhuizerweg en rijksweg 43 146.150 m2. In het algemeen zijn er tot nog toe Door verschillende raadsleden werd gevraagd of de brandweer ook aan bewoners van daarvoor in aanmerking komende woningen instructie kan ge ven wat bij een mogelijke onver wachte brand en het geblokkeerd zijn van de normale uitgang de meest vei lige weg is om het huis te verlaten. Een der leden meende, dat er in dit opzicht ook wel een taak is voor de verzekeringsmaatschappijen. Tenslotte werd er op gewezen, dat bij brand wel eens gezocht moest worden naar de brandputten, terwijl zich tevens het geval had voorgedaan, dat men die niet open kon krijgen. B. en w. stellen zich voor met het college van brandmeesters in overleg te treden. voldoende G.S.W.-objecten voorhan den. Bij de dienst gemeentewerken is een plan in bewerking om in de loop van enkele jaren de ijsbaan uit te breiden, zodat deze aan de eisen van een langebaan voldoet, en het aanleg gen in aansluiting daarop van een bosachtig park. Door deze voorzieningen ook belangen gediend, die niet alleen voor de daarbij betrokken stadswijken van betekenis zijn. Met het oog hierop komt het b. en w. volledig verant woord voor, voor het onderhavige doel ook over een deel van de in het fonds voor stedebouwkundige voorzie ningen aanwezige middelen te beschik ken, terwijl voor het dan nog reste rende gedeelte der investeringskosten het aangaan van een geldlening nodig zal zijn. Op basis van het vorenstaande heb ben zij de volgende financieringsopzet samengesteld. Ook werd gesproken over de voet- gangersoversteekplaatsen. Speciaal de v.o.p. bij het kruispunt Frieswijkstraat -Lemerweg kreeg kritiek. Maar de Lemmerweg is een rijksweg, zodat dit een zaak is voor Rijkswaterstaat. Verscheidene leden drongen aan op het aanbrengen van stootranden langs de waterkant met het oog op het par keren van auto’s. Door b. en w. wordt onder ogen gezien of dit kan plaats hebben langs de 2e Oosterkade, Groot- zand-westzijde tussen de percelen 29 en 83, Grootzand-oostzijde tussen Hoogend en Eierbrug, Leeuwenburg- zuidzijde tussen perceel 12 en Eier brug, Hoogend (beide zijden), tussen Oude Koemarkt en Singel en in een later stadium Rienck Bockemakade, Harinxmakade, Bothniakade, le Oos terkade tegenover de Jousterkade, Looxmagracht en Westersingel tussen Koningsbrug en Wonderbrug. In antwoord op een vraag werd Overweg Door de NS voor rekening van de gemeente uit te voeren werken f 82.900 - 15.880,— f 1.000,— f 660,— Hieruit vloeit voort dat ten gevolge van de uitvoering der in het voor nemen liggende werkzaamheden, de gewone dienst der gemeentebegroting jaarlijks met het totaal van de hier onder opgenomen kosten belast zal worden: Terwijl het college zich beraadde op de vraag welke oplossing zou moe ten worden gekozen om aan de be zwaren van de raad tegemoet te ko men, ontving het van de Culturele Raad de suggestie een orgaan in te stellen met een ruimere doelstelling dan de aanvankelijk gedachte. Naar het oordeel van de Culturele Raad be staat er een reële behoefte aan een orgaan voor de behartiging van die aangelegenheden, welke in wezen niet tot zijn taak behoren en waarbij met name moet worden gedacht aan de recreatie en de vrijetijdsbesteding, problemen betreffende de sport, de Enerzijds omdat de laatstbedoelde on derdelen van het culturele leven, die in hoofdzaak betrekking hebben op buitenshuise bezigheden, een specialis me vereisen, waaraan een culturele raad als de huidige qua opzet, samen stelling, omvang en beschikbare tijd, niet of nauwelijks kan voldoen. An derzijds omdat er zich in de toekomst nog meer dan nu reeds het geval is, problemen zullen voordoen, betreffen de de leefbaarheid van de stad, waar door het noodzakelijk wordt het ge hele terrein van werkzaamheden op duidelijke wijze te splitsen. Het op te richten orgaan zou - aldus de gedach tengang van de Culturele Raad - kun nen worden aangeduid met de naam „raad voor sport en recreatie”. Het zal zich dus niet uitsluitend bezig moeten houden met de directe belangen van de sportverenigingen, maar een groter geheel moeten omvatten, w.o. het speeltuinwerk, de recreatie van de toeristen, de aantrekkelijkheid van Sneek als woon- en toeristencentrum, het jeugdwerk, enz. De Culturele Raad stelt met nadruk, Door de grote uitbreiding van de gemeentelijke taken is in verschillen de werkzaamheden ter secretarie ach terstand ontstaan. B. en W. zijn van mening, dat aanvulling van de perso neelsbezetting nodig is. Een regeling inzake de toekenning van een toeslag voor (extra) vuile ar beid aan het daarvoor in aanmerking komende personeel is in voorberei ding. De begroting geeft naar de mening van b. en w. een duidelijk beeld van de financiële situatie van de gemeen te. Omtrent de resultaten van de laat ste jaren kunnen b. en w. meedelen, dat deze van dien aard zijn, dat tot en met 1963 en over 1964 waarschijn lijk niet uit de saldireserve geput be hoeft te worden. Dit neemt niet weg, dat met het oog op de nog steeds voortgaande stijging van prijzen en kapitaalrente en de onzekerheid wel ke thans op het gebied van de finan ciering bestaat het voeren van een voorzichtig beleid als hoogst noodza kelijk moet worden beschouwd. In de eerstvolgende raadsvergade ring zal een voorstel aan de orde worden gesteld betreffende de aanleg van een tunnel onder de spoorbaan in de Bloemstraat en een nieuwe overweg bij de Goeman Borgesius laan. In verband daarmee zal worden voorgesteld het heffingspercentage van de straatbelasting te verhogen van 12% tot 15% van de belastbare opbrengst. van de prijzen van overige terreinen dan wel door een bijdrage uit de al gemene middelen. In verband met wateroverlast zul len in enkele straten in de Lemmer- wegwijk putten worden geplaatst. Men noemde de straten over het al gemeen slecht onderhouden. B. en w. evenwel achten de toestand, vooral indien wordt gelet op het feit dat de straten zijn gelegd op een slechte on dergrond, over het algemeen redelijk. In de stadsuitbreiding Lemmerweg- westzijde is als plaats voor een speel weide bestemd het tijdelijk tot voet- balterrein ingerichte terrein, gelegen tussen Lemmerweg en Kaatsland. Voorts is de speelplaats bij de nood- school aan het Kaatsland bewust naast het schoolgebouw en los daarvan aan gelegd, zodat dit ook buiten de school tijden als openbare speelplaats kan worden gebruikt. Met het opnemen van kinderspeelplaatsen zal ook in het bestemmingsplan Tinga, dat een voortzetting is van het voor een groot deel gerealiseerde plan Lemmerweg- west, rekening worden gehouden. VEEMARKT Ten behoeve van de reorganisatie en verbetering van de veemarkt heeft de aanbesteding van het maken van twee dienstgebouwtjes inmiddels plaatsgehad. Een lid sprak zijn ver ontrusting uit over toeneming van het drankgebruik bij de veemarkt. De po litie is hier echter niets van gebleken. Gelet op het aantal overtredingen ter zake van openbare dronkenschap is eerder van het tegendeel sprake. Nu de verbeteringswerkzaamheden aan het Kleinzand gereed zijn zullen daar bloembakken worden geplaatst. Het planten van bomen is praktisch niet uitvoerbaar. Op diverse plaatsen is dit geprobeerd, maar tengevolge van verzuring van de grond of door gasvergiftiging liep dit meestal op niets uit. In de nacht van zondag op maandag is alhier op 75-jarige leeftijd overleden de heer G. Douma, oprichter van Dou- ma’s Ijzerhandel N.V. aan het Groot- zand. De heer Douma heeft zich tij dens zijn werkzame leven veel op ker kelijk en maatschappelijk terrein be wogen. Zo is hij o.m. ouderling ge weest van de Geref. Kerk. In deze funktie en tal van andere heeft hij veel werk voor deze kerk verzet. Voorts heeft hij deel uitgemaakt van het bestuur van het Departement Sneek van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid en van de af deling Sneek van de Ned. ’rer. Sociale Zorg voor Minder-validen (AVO). De rouwdienst vindt vrijdag 1 juli a.s. plaats in Aere Perennius, Klein zand, waarna de begrafenis volgt op de algemene begraafplaats alhier. Advertentieprijs 15 cent per mm Bij kontrak! (handelsadvertentles) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is bij de voormalige zuivelfabriek te Uit wellingerga de 22-jarige Tjeerd van der Duin uit Smilde te water geraakt en verdronken. De jongeman die pas zijn hbs-diploma had behaald, was als vakantiehulp werkzaam bij de firma Huisman en Warns uit Smilde, die on langs de zuivelfabriek heeft gekocht om er een scheepswerf in te richten. Even voor het ongeval was hij nog ge zien door winkelier H. Schraa te Uit wellingerga. Zijn verdwijning werd opgemerkt door de heer Warns, die een schoen zag staan op één van de boten. Hij greep een pikhaak en wist reeds na enkele halen het slachtoffer naar boven te ha len. Direkt werd kunstmatige ademha ling toegepast, terwijl even later de inmiddels gearriveerde dokter J. W. van der Zijpp uit Sneek ook nog mond op mond beademing toepaste, maar alle pogingen bleven vruchteloos. Hoe het ongeluk precies is gebeurd weet men niet, daar er slechts 1 meter water stond en de heer v. d. Duin een ge oefend zwemmer was. Het slachtoffer was de oudste van drie jongens uit het gezin Van der Duin. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 met het treffen van bepaalde verkeers- voorzieningen reeds rekening gehou den, in die zin dat daarin een bedrag van f 500.000,is opgenomen voor de financiering van de kosten van de Molenbrug, de Monniksbrug en de te maken spoorwegkruising bij de Goe man Borgesiuslaan. Hoewel nog en kele verrekeningen dienen plaats te hebben, kan worden aangenomen dat met de bouw van beide bruggen in totaal een bedrag van rond f460.000 gemoeid zal zijn, zodat nog over een bedrag van f40.000,— voor de thans nog te treffen voorzieningen kan wor den beschikt. meegedeeld dat b. en w. opdracht hebben gegeven na te gaan welke punten voor het maken van parkeer havens in aanmerking komen. Het in stellen van een z.g. blauwe zone komt b. en w. voor de binnenstad thans nog niet urgent voor. GAS Concurrentie van aardgas met olie is alleen moeilijk voor zoveel betreft die met zware olie. Binnenkort kan een voorstel worden verwacht tot wijziging van de aardgastarieven in verband met een door de SROG ge adviseerde nieuwe tariefstelling voor verbruikers met een jaaropname van meer dan 2100 m3, waarbij, met een nader te bepalen aanpassing van het vastrecht, de prijs wordt verlaagd van 9 cent tot 7 cent per m3. De grens van 2100 m3 kan worden bereikt bij gebruik van meer dan één gaskachel en bij toepassing van centrale ver warming. Teneinde de toepassing van aardgas ook voor de verwarming van een woningblok door middel van één centrale verwarmingsketel economisch mogelijk te maken waarbij het om concurrentie met zware olie gaat, heeft de Gasunie zich bereid ver klaard aan gemeenten, die het hier boven genoemde nieuwe tarief gaan toepassen, een korting te verlenen op de inkoopprijs van 2 cent per m3 (tot 1 november 1966). dat een dergelijk orgaan - voorzover de doelstellingen de sportbeoefening raken - geen doublure zal zijn van de bestaande uit de sportverenigingen gerecruteerde sportraad en deze niet zal bekoncurreren. Integendeel, men zal het aldus moeten zien, dat de in te stellen raad voor sport en recreatie de wensen en ideëen, die in de particu liere sportraad, als vertegenwoordi ging van de sportverenigingen, ont staan, in een groter geheel zal ver werken. Ook het karakter van beide raden zal geheel verschillend zijn. De bestaande raad is een federatief or gaan, gevormd uit de plaatselijke sportverenigingen; het nieuwe college zal, zoals in het vorenstaande reeds werd gezegd, een gemeentelijke com missie zijn. Het vorenaangehaalde standpunt van de Culturele Raad komt b. en w. als juist voor. Zij zijn van mening dat de instelling van een orgaan voor sport en recreatie, zoals de Culturele Raad voor ogen staat ook voordelen biedt. Een voordeel van de nieuwe opzet zal o.a. zijn, dat de problemen betreffen de de recreatie en de vrijetijdsbeste ding, die met name in de laatste tijd door de toenemende bevolkingsgroei, de voortschrijdende verstedelijking en de verkorting van de arbeidstijd naar voren zijn gekomen, meer specifieke aandacht zullen krijgen. De bestaande Culturele Raad zal, na afbakening van de taken, in staat zijn zich op het ar tistieke deel van de cultuur te rich ten. De grens tussen beide raden zal zodanig liggen, dat de Culturele Raad zich in hoofdzaak bezig zal houden - zoals ook thans reeds geschiedt - met de meer artistieke cultuurvormen (ui tingen van kunst), terwijl de raad voor sport en recreatie zich hoofdza kelijk zal wijden aan de buitenshuis bedreven meer recreatieve vormen van de cultuur. In aansluiting hierop stellen b. en w. voor tot het instellen van een raad voor sport en recreatie en tot vast- stelling van een verordening op deze raad. Indien de raad overeenkomstig dit voorstel besluit ware voorts over te gaan tot opheffing van de gemeen telijke commissie voor de lichamelijke opvoeding, zo besluit het college zijn voorstel aan de raad. In verband met de opheffing van de overweg bij de Bloemstraat zullen b. en w. een voorstel tot enttrekking van deze overweg aan het openbaar ver keer t.z.t. bij u ter tafel brengen. Het concept van de overeenkomst inzake het maken van van de over weg bij de Goeman Borgesiuslaan en het opruimen van de overweg bij de Bloemstraat is nog niet in het bezit van de gemeente. Uit de met de NS gevoerde correspondentie blijkt echter dat de werken door de Ned. Spoor wegen voor rekening van deze ge meente zullen worden uitgevoerd. In de werkelijke kosten dezer werken zal de NS een bijdrage tot zodanig bedrag verlenen, dat van de totale kosten een gedeelte van 71,7 voor rekening van de gemeente zal komen. Daar naast zal in de overeenkomst worden opgenomen welke werken nadat zij ge reed zijn gekomen, door en voor re kening van de spoorwegen in stand gehouden zullen worden. Het komt b. en w. voor, dat tegen een overeenkomst met de hiervoor in het kort omschreven voorwaarden geen I bezwaar bestaat. rigens zal het kunstwerk, dat na de voltooiing eigendom van de NV Ned. Spoorwegen zal worden, door haar worden beheerd en door haar voor re kening van de gemeente worden on-, derhouden en vernieuwd. Voor het onderhoud zal door de gemeente een vergoeding van f325,— per jaar aan NS verschuldigd zijn. De kosten we gens levering van elektrische stroom komen voor rekening van de gemeen te. BEJAARDENTEHUIS Wat de bouw van een gemeentelijk bejaardencentrum, ter vervanging van het verzorgingshuis „Cruycebroe- dershof”, betreft, wordt opgemerkt, dat een schetsontwerp gereed is geko men. Het nieuwe centrum komt in de Stadsfenne. Om steun uit de schatkist te krijgen moet het bouwplan nog aan enkele nieuwe voorschriften van de minister worden aangepast. Bij een van de raadsleden bleef be zwaar bestaan tegen de gekozen plaats. Hij zou het centrum liever dichter bij de binnenstad hebben. In dit verband werd nog eens het terrein tussen le Steenklipstraat en de Zwet- te genoemd. Verschillende leden waren van oor deel, dat de tijd van een verplaatsing van het reinigingsbedrijf niet ver meer kan zijn. Getracht zal worden om tot samenwerking met andere ge meenten te komen ten aanzien van enkele onderdelen van de vuilverwij- dering. De te kiezen nieuwe plaats voor de vuilverbrandingsinstallatie is in de eerste plaats hiervan afhanke lijk. Bij verplaatsing zal rekening moeten worden gehouden met de landschappelijke omgeving. Bij wijze van proef zullen voorlopig een 50-tal papierbakken worden ge plaatst op verschillende plaatsen in de binnenstad, bij scholen, bushaltes enz. De veegmachie heeft in 1965 318 ■uren dienst gedaan. Het geheel van de hiervoor om schreven verkeersvoorzieningen is ech ter ook van niet te onderschatten be tekenis voor het doorgaande verkeer, omdat hierdoor mogelijk wordt ge maakt, dat met vermijding van de binnenstad, voor het interlokale ver keer een verbinding tussen de Leeu warderweg en rijksweg 43 in richting Bolsward, tot stand komt, zeggen b. en w. verder. De met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen omtrent het maken van een nieuwe overweg bij de Goeman Borgesiuslaan en een tunnel bij de Bloemstraat gevoerde onderhandelin- gen zijn thans in zodanig stadium ge komen, dat omtrent de uitvoering van deze werken een beslissing kan wor den genomen. Met deze uitvoering zullen voor de gemeente de in onderstaande specifi catie vermelde bedragen gemoeid zijn: Het huidige Cruycebroedershof zou als het beschikbaar komt mogelijk een goede huisvesting kunnen bieden aan een gezondheidscentrum. Bepaalde in stanties zijn bezig met een studie om trent de mogelijkheid tot vestiging van een gezondheidscentrum. Hierbij wordt contact met het gemeentebe stuur onderhouden. Bij de pogingen om in het gemis van een kraamkli niek te voorzien is de gemeente be reids betrokken. De behandeling van de plannen voor uitbreiding van het zwembad door het departement van sociale za ken is vertraagd door formele be zwaren. Het definitieve plan wijkt n.l. op enkele ondergeschikte punten af van het aanvankelijke plan. Dit was voor het departement reden te verlan gen de gehele voorbereidende proce dure opnieuw ter hand te nemen. In verband hiermee zijn langs schrifte lijke en mondelinge weg stappen on dernomen om te bereiken het voor lopig geseponeerde plan weer in be handeling te doen nemen.. Daartoe is aandrang op het departement uitge oefend en verzocht van een geheel nieuwe procedure af te zien. Voor dit doel is ook de medewerking van ver schillende instanties ingeroepen. DOORSTROMING Tot het beschikbaar stellen van goedkope bouwgrond als middel om via de bouw van een eigen woning de z.g. doorstroming te bevorderen dient naar het oordeel van b. en w. niet te worden overgegaan. Bouwter rein wordt in deze gemeente tegen kostprijs beschikbaar gesteld. Indien voor een bepaalde categorie goedkope bouwgrond beschikbaar zou worden gesteld, zal de lagere opbrengst bij de bouwterreinènexploitatie moeten wor den gecompenseerd door optrekking

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1