Sneeker Jachthaven N.V. heeft weer een Raad van Beheer om vervanging Begrotingsvergadering Sneker gemeenteraad Algemene beschouwingen Cruycebroedershof vraag t van Drie voorstellen - chr, u.t.s., subsidie muziekkorpsen, en Frysk Orkest - later weer ingetrokken Frysk Orkest - later IJLST WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan de gemeenten S N E E K, gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Meisje gewond door vrachtauto Kordate redding in IJlst Maandag 11 juli 1966 121e jaargang no. 55 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 'X voor Hei Sneekar Nieuwsblad is een R. A. Wiegman overleden ..Ere zij God” behaalde le prijs in ere-afdeling Aangehouden wegens diefstal Opera Nabucco de Rono SNEEKER NIEUWSBLAD wor- NABOTHS WIJNGAARD '■d BEJAARDENZORG Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 LASTEN BEPALEN FINANCIËLE POSITIE een redelijk toestand van Ter versterking van de inkomsten moest ook nu weer worden beschikt over 1/30 gedeelte van de uit batige saldi van vorige dienstjaren gevorm de reserves. Om de begroting sluitend te maken moest een extra bedrag van plm. f 75.000 aan die reserves worden onttrokken, zodat de totale beschik king over de reserves rond f 150.000 bedraagt, of ongeveer 50% meer dan vorig jaar. Hij merkte op, dat hij met veel genoegen had gezien in tegen stelling tot sommige andere leden dat aan de voorzieningen in Bloem- straat en Borgesiuslaan een verhoging van de straatbelasting werd gekop peld. Gemeenschappelijke voorzienin gen vergen nu eenmaal veel geld, geld dat door die gemeenschap moet wor den opgebracht. Hij dacht daarom, dat vele kamerleden en ook ministers er heden ten dage wel spijt van zullen hebben, dat zij hun stem hebben ge- gegeven aan verlaging van de directe belastingen. Hij vroeg zich af of het volk wel doordrongen is van de nood zaak het geld voor collectieve behoef ten gezamenlijk op te moeten brengen. afzonderlijke begrotingen van de ver- van De heer Bergsma hield de eerste al gemene beschouwing. Zou het goed zijn, dan zouden wij op dit moment moeten kunnen beginnen met de be handeling van de begroting voor 1967, aldus spreker. Hij vond het een vreem de situatie nu nog een oordeel uit te spreken over een begroting voor een jaar, dat reeds grotendeels is verstre ken. De echte animo gaat op deze ma nier verloren. Toch had de heer Berg sma begrip voor de moeilijkheden van het college, maar hij drong aan alle pogingen in het werk te stellen voor taan tot een tijdige behandeling te komen. De Sneker gemeentepolitie is dag en nacht paraat. Regelmatig kan men overal in en direkt buiten de stad een patrouillewagen tegenkomen. Terwijl de meeste mensen gistermiddag geno ten van heerlijk nietsdoen in de zon, ontdekten de agenten van de bekende zwarte Mercedes met het blauwe zwaailicht langs de Groene Dijk, een hond, die achter de schapen aanzat. Snel stopten ze en probeerden de hond te vangen. Daarbij bemerkten ze te laat, dat de wagen geleidelijk de berm inrolde. Er moest een kraanwagen aan té pas komen om hem er weer uit te halen. De wagen werd niet beschadigd. Er was wel belangstelling. dat Sneek een schoner stad zou den. De heer J. P. de Vries vond de vuil verwerking een moeilijk probleem. Er zijn nog veel klachten. Wethouder Baaijens vond dat, al was de installatie te klein, deze toch heel wat jaren had gedraaid met goed re sultaat. Wat de papierbakken betreft is men al een jaar aan het experimen teren. De heer Joustra noemde de vuilver brandingsinstallatie in Rotterdam als voorbeeld. Volgens zijn inlichtingen waren de ervaringen daar gunstig. De heer Baaijens antwoordde, dat de kostprijs daar nog hoger ligt dan in Sneek. Er blijft meer dan 30% slak over en die kan men nergens kwijt. De heer Lampe had uit eigen waar neming wel vertrouwen in de Rotter damse installatie. dan alleen loon- en inkomstenbelasting rechtvaardig. Voorzitter: Hoe denkt u dan over vermogensbelasting De heer Lampe kwam nog even te rug op het efficiëntie-onderzoek. Hij dacht, dat het nuttig zou zijn als gr iemand zou zijn die (permanent) uit zoekt en nagaat hoe efficiëntie bedre ven kan worden. De meeste bedrijven hebben zo iemand en de gemeente is als een soort bedrijf te beschouwen, al dus spr. De voorzitter dacht, dat het moeilijk zou zijn geschikte mensen te vinden. Hiermee waren de algemene be schouwingen ten einde °n kwamen de J lm i a.i_ j_ schillende gemeentelijke takken dienst aan de orde. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 TROTS OP SNEEK De heer Bootnsma hield een soort afscheidsrede, daar het zijn laatste be grotingsvergadering was. Ook hij her haalde wat al was gezegd: de behan deling is erg laat. Toch had hij waar dering voor de samenstelling van de begroting. „Een gewoon mens kan er uit wijs worden”, aldus spreker. Hij was niet helemaal content met de f 75.000 uit de reserves, want reserves moeten er blijven. Maar het is vaak niet gemakkelijk een begroting slui tend te krijgen. Als men terugziet op wat er tot stand is gekomen kan men evenwel trots zijn in Sneek te wonen, aldus de heer Boomsma. De heer Bergsma merkte op, dat hij ’t niet eens was met de woorden van dhr. J. P. de Vries over oppassen voor ver hoging van de heffingen. Als er voor zieningen moeten worden getroffen dan vraagt dit ook offers. Wat de grenswijzigingen betreft ging het de PvdA-fractie in de eerste plaats om de belangen van Sneek, „die objectief gezien groter zijn dan die van IJs- brechtum”, aldus spreker. De voorzitter antwoordde in tweede instantie, naar aanleiding van de op merkingen over een efficiëntie-onder zoek, dat dat in samenwerking met andere gemeenten zal moeten gebeu ren. Maar het was voor hem de vraag of er veel waarde aan moest worden toegekend. BELASTING NOODZAKELIJK KWAAD? De vergadering van vrijdagavond stond onder leiding van executeur mr. E. R. Zweep. In zijn openingstoespraak memoreerde hij nog even de kortslui ting tussen RvB en aandeelhouders. De eerste crisis was snel opgelost, al dus mr. Zweep, maar tijdens dezelfde vergadering ontstond er al weer een nieuwe. Het zou verstandig zijn ge weest, zo zei hij, als de RvB zich bij de keuze van de aandeelhouders had neer gelegd. Dat is evenwel niet gebeurd, wat z.i. niet nodig was geweest. Hij vond het erg vreemd. In de eerste plaats is het in strijd met de democra tische beginselen en de statuten, en voorts had de RvB eerst ontslag aan de aandeelhouders moeten vragen. Ook dat is niet gebeurd. De twee nieuw gekozenen hebben toen na beraad ook hun zetels ter be schikking gesteld om daardoor de exe cuteur gelegenheid te geven een bui tengewone vergadering uit te schrij ven. En nu moet er gestemd worden over een geheel nieuwe RvB, aldus mr. Zweep. Het was donderdagavond een hele kluif voor de Sneker gemeente raad: de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1966. Een jaar, dat al half om is. Uitvoerig werd er gediscussieerd over tal van onderdelen, zodat het reeds middernacht was geweest (de vergade ring was om kwart over zeven begonnen) voor de laatste hamerslag klonk. Toch hadden al die woorden geen invloed op de bedragen op de begroting. Deze werd door de raad zonder hoofdelijke stemming aan genomen, zij het dat enkele leden zich tegen bepaalde posten verklaar den en daarvan aantekening vroegen. Over het algemeen was de raad best tevreden over de samenstelling van de begroting. Ook het voor stel betreffende de subsidiëring van het Frysk Orkest (hetgeen wij publiceerden in onze krant van woensdag 18 mei) werd na veel beraad aangenomen. De heer Bergsma kwam nog met een ander voorstel, maar op aandrang van de raad trok hij dit weer in. De heren Metz, Berkhout en Zeilstra hadden bericht van verhindering gezonden, ter wijl de heer Van der Werf evenmin aanwezig was. met b. en w. eens als zij zeggen „Wees voorzichtig met de financiële midde len”. De heer De Vries pleitte voor een billijke lastenverdeling en dacht in dit verband aan verhoging van de personele belasting, omdat alle gezin nen dan meebetalen. Spreker herinnerde aan de verbete ringen die het afgelopen jaar tot stand zijn gekomen. Liever had hij een over kluizing naast rijksweg 43 over het water van het Kleinzand gehad dan de verbetering zoals die nu is. De in dustriële ontwikkeling verloopt gelei delijk. Pogingen om in de recrea tieve sfeer verbetering te brengen verdienen alle steun. Bij het lezen van de antwoorden, die b. en w. op verschillende vragen hadden gegeven was de heer De Vries tot de ontdekking gekomen, dat ruim 20 de mededeling inhielden „is in voorbereiding, wordt onderzocht, is in onderzoek”. Hij hoopte, dat er ook wer kelijk wat zou worden gedaan. Ten slotte wees hij op het belang van waakzaamheid op het terrein van de gemeentelijke zelfstandigheid, waar door het mogelijk zou zijn de stad een eigen gezicht te geven. VOORZICHTIG BELEID AANBEVELINGEN Alvorens tot stemming werd overge gaan deed hij enkele aanbevelingen, die zoals hij zei, geheel vrijblijvend waren. De voorzitter van de oude Raad van Beheer, de heer P. O. Revet had de gang van zaken betreurd en was nu eventueel weer bereid in het bestuur zitting te nemen. De heren Wierstra en Heldoorn zeiden tijdens de vergadering zich niet beschikbaar te stellen. Verder hadden zich beschik baar gesteld de heren Tj. Lichthart, G. W. Goodijk, P. Olij, mr. Zweep, P. Kroon en' Th. Wieringa. STEMMING Bij de eerste stemming werden de heren Zweep,, Kroon, Wieringa en Goodijk met grote meerderheid geko zen. Vervolgens werd opnieuw een vrije stemming gehouden om nummer vijf aan te wijzen. De heren Lichthart en Revet kregen resp. 12 en 16 stem men, waarna bij een herstemming de heer Revet met twee stemmen meer werd gekozen. Het nieuwe bestuur heeft de funkties als volgt verdeeld: mr. E. R. Zweep, voorzitter; P. Kroon, secr.; Th. Wie ringa, penn.; G. W. Goodijk en P. O. Revet, commissarissen Aangezien mr. Zweep in de Raad van Beheer was gekozen kon hij niet meer de funktie van executeur ver vullen. Hij stelde voor de heer K. Se- vensma hiervoor te kiezen. Zover kwam het echter niet. De heer Se- vensma was wel bereid de funktie te aanvaarden, maar met het recht de vergaderingen van de Raad van Be heer bij te wonen. Hierover wilde de RvB zich eerst beraden, zodat dit punt werd aangehouden tot de volgende ver gadering. Na een woord van dank aan de oude Raad van Beheer sloot mr. Zweep de vergadering. De begroting van baten en lasten en van de kapitaalsinkomsten en -uitga ven van het gemeentelijk waterleiding bedrijf leverde geen stof tot opmerkin gen en werd z.h.s. goedgekeurd. Zo ook die van het openbaar slachthuis- bedrijf en de gemeentelijke keurings dienst voor vee en vlees. Bij de begroting van het gemeente lijk woningbedrijf stelde de heer Baar- Advertentleprfls: 15 cent per mm Bjj kontrakt iiandelsad verten ties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad In de nacht van zaterdag op zondag is alhier op 64-jarige leeftijd overleden de heer drs. R. A. Wiegman, die tot september 1964, toen hem om ge zondheidsredenen ziekteverlof werd verleend, leraar wis- en natuurkunde is geweest aan de rhbs en mms alhier. De overledene was de nestor van de leerkrachten aan deze school. Bijna veertig jaar heeft hij er les gegeven, eerst in natuurkunde en later in de wiskunde. Een tragische bijkomstigheid is dat hij zijn laatste les heeft gege ven aan de oud-leerlingen, die, ter ge legenheid van de viering var het hon derdjarig bestaan van de Sneker rhbs nog eens hun school bezochten. Hij deed dit toen op zeer originele wijze. Voorts genoot de heer Wiegman gro te bekendheid in sportkringen. Jaren lang was hij wedstrijdleider van de Schaakclub „Sneek” en op het bord met de 64 velden heeft hij vele suk- sessen behaald. In die tijd was hij één der sterkste spelers van Friesland. Door zijn werk voor de schaakclub „Sneek” en in zijn funktie als bestuurs lid van de Friese Schaakbond heeft hij de schaaksport in onze provincie on schatbare diensten bewezen. Zijn belangstelling voor de sport gold echter niet alleen de schaaksport. Hij is vele jaren spil en aanvoerder ge weest van het eerste elftal van LSC, op welke plaats steeds zijn rustig en beheerst optreden opviel. Voorts be hoorde hij destijds in de bridgeclub tot de sterkste spelers. De crematie vindt woensdag 13 juli te Groningen plaats. Het muziekcorps „Ere zij God” van Jutrijp-Hommerts behaalde woensdag 6 juli in Bolsward een eerste prijs in de ere-afdeling met 15014 punt. Zaterdag werd het 13-jarige meisje E.K. te Sneek aangehouden. Zij heeft bekend een bedrag van ongeveer 100,te hebben gestolen bij de be jaarde mevr. D.D. te Sneek. Een ge deelte van het geld kon worden terug gegeven. Het meisje werd aan de ouders afgeleverd. Zaterdagmorgen tegen twaalven kwam het meisje T.N. (13) uit Sneek op de' Oppenhuizerweg onder een vrachtauto met aanhangwagen terecht. Een wiel van de wagen reed over haar rechtervoet, die ernstig gewond werd. Beide, het meisje en de auto, die werd bestuurd door.J. E. te Nijland, reden in dezelfde richting ter hoogte van de Willem Lodewijkstraat. Op een gegeven ogenblik begon het meisje te slingeren met haar fiets en kwam zo tegen de auto aan. Met de ambulance- wagen werd zij later naar het zieken huis gebracht. Donderdagavond j.l. zat het 7-jarig zoontje Hotze van brood ven ter De Boer op de bagagedrager bij z’n vriend je op de fiets. Geprobeerd zou worden achter wat boompjes en struikgewas dicht bij de Geeuw staande in de buurt van de woning van de heer De Vrijer langs te komen. De bestuurder had echter niet in de gaten, dat daar ook een paar losliggende planken lagen. Het gevolg was, dat hij de macht over het stuur kwijt raakte, zelf de goeie kant uitkantelde, Hotze en de fiets daarentegen beide de Geeuw in. Ver bluft keek hij toe, maar sloeg geen alarm. Ook had niemand het ongeval zien gebeuren. De heer J. Haringa echter kwam langs lopen en kreeg in de gaten wat er gaande was. Direkt sprong hij het water in en haalde de drenkeling, die onder de fiets lag, naar boven. De knaap was blij weer op de wal te staan, maar voelde er weinig voor naar huis te gaan. Het was waarschijnlijk niet de eerste keer, dat ie met een nat pak thuis kwam. Mevr. Wind van Nije- zijl evenwel nam hem bij de hand en bracht het jochie bij z’n ouders thuis. De heer J. P. de Vries deelde mee geen algemene beschouwingen te zul len houden. Hij vond dat er een dui delijk beeld was gegeven van de si tuatie aan het begin van dit jaar dooi de voorzitter. De begroting sluit. Wel drong hij erop aan dat de raad het geld dat hij krijgt te besteden meer bewust besteedt. Met verhoging van gemeentelijke heffingen moet men volgens spreker oppassen. Daarom pleitte hij voor een voorzichtig beleid in de toekomst. Tenslotte bracht hij dank voor de keurig verzorgde me morie van antwoord. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de behan deling weer zo laat was. Daar was de afgelopen jaren al meermalen op ge wezen. De Sneeker Jachthaven N.V. heeft sinds afgelopen vrijdagavond weer een Raad van Beheer. Tijdens de in restaurant „Onder de Linden” gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders werd het nieuwe bestuur gekozen. Het bestaat uit de heren G. W. Goodijk, P. Kroon, P. O. Revet, Th. Wieringa en mr. E. R. Zweep. Hiermede is aan de bestuurscrisis een einde gekomen. De moeilijkheden waren ontstaan tijdens de 21 juni j.l. gehouden algemene vergadering, toen het zittende bestuur niet akkoord ging met de keuze van de aandeelhouders betreffende de aanstelling van twee nieuwe bestuursleden. Het bestuur verliet daarop de vergadering. De begroting van het bejaardencen trum „Nij Nazareth” werd goedge keurd. Bij die van het Cruycebroeders- hof” vroeg de heer Joustra naar de plannen voor een nieuw gebouw. Hij vond het vreemd, dat er wel grote be dragen voor een zwembad en een sporthal worden uitgetrokken - voor zieningen voor jonge mensen -, maar dat de oudere mensen niet voldoende aan hun trekken komen. Het zou in 1966 niet meer mogen voorkomen dat oudere mensen met elkaar op één zaal slapen, vond hij. Mevr. Sipkens vond, dat die bejaar den die zichzelf nog goed ’tunnen red den niet in een bejaardentehuis horen. Daardoor zou er plaats komen voor werkelijk hulpbehoevende mensen, die er in de komende tijd hoe langer hoe meer komen. Zij drong aan op een spoedige bouw van een nieuw bejaar dentehuis. Zij pleitte nogmaals voor een meer centrale plaats voor een be jaardencentrum dan de Stadsfenne, omdat dit gebied h.i. te ver van het stadscentrum ligt. De voorzitter antwoordde dat, nadat de raad tot de plaats Stadsfenne had besloten, aan de architect opdracht was gegeven tot het maken van een schets ontwerp. Daar is echter enige tijd mee gemoeid. Er gaan diverse instanties over. Als plaats werd nog de Steen- klipstraat genoemd. Mevr. Sipkens zou daar wel een bejaardentehuis gebouwd willen zien, eventueel in hoogbouw. Maar de voorzitter antwoordde, dat de omgeving ook aantrekkelijk moet zijn. B. en w. hebben zelfs hun plan om daar bejaardenwoningen te bou wen laten varen. Bij de begroting van het gemeente lijk reinigingsbedrijf drong de heer Baarda aan op meer papierbakken in de stad, ook langs de waterkant. Op- nabije verle den belangrijke besluiten genomen, waar grote uitgaven mee zijn gemoeid, uitgaven die hoge exploitatiekosten met zich mee brengen. Investeren is tamelijk eenvoudig, zo lang men kapi taal kan krijgen, aldus de voorzitter. Belangrijker zijn de lasten, die dan ko men. Deze bepalen de financiële toe stand van de gemeente. Spreker dacht hier aan de sporthal, het zwembad, verkeersvoorzieningen enz. Hij hoopte dat er van de regering maatregelen kunnen worden verwacht, die tot her stel van de verhoudingen kunnen lei den. De heer Baarda viel de heer Berg sma aan over diens opmerkingen over Naboth en de grenswijziging. Hij vond dat Bergsma de zaak overtrok en de uitlatingen van de burgemeester van Wymbritseradeel niet te zwaar moest opnemen. Hij herinnerde aan 't adres, dat de gehele bevolking van IJs- brechtum aan Gedeputeerde Staten hadden aangeboden. Het is het goed recht van de burgemeester van Wym britseradeel voor zijn gemeente op te komen, aldus de heer Baarda, die des tijds tegen het amendement-Bergsma/ Visser had gestemd. De heer Bergsma haalde hierna een uitspraak aan van burgemeester Van Hout van Wymbritseradeel, die ge zegd heeft in een rede over de grens- wijzigingsplannen: „De wijngaard van Naboth is niet veilig voor een door expansiedrift op hol geslagen raad”. Met deze raad wordt dan de Sneker raad bedoeld, die zoals bekend meer wil hebben dan Wymbritseradeel wil af staan. De heer Bergsma had de Bij bel er op na geslagen en het verhaal van de wijngaard gelezen. Hoe de bur gemeester van Wymbritseradeel de vergelijking kon trekken was hem niet duidelijk. Spreker drong aan op een snelle af wikkeling van deze kwestie en wilde dat de raad bij de bevoegde instanties dit onder de aandacht zou brengen. De verwijten van de voorzitter van Wymbritseradeels raad noemde hij ne gatief, zodat diens betoog dan ook gro tendeels krachteloos en weinig magi straal is. Een zakelijk, goed gefun deerd betoog, waarom de Sneker raad op de verkeerde weg is, een uiteen zetting waarom uit planologisch en bestuurlijk oogpunt de aanvankelijk gekozen oplossing de voorkeur ver dient, ontbreekt, aldus spreker. Het betoog van burgemeester Van Hout is dan ook ondemocratisch en van weinig eerbied voor een gemeenteraad getui gend. De heer Bergsma wilde hier met klem tegen protesteren. ONBEVREDIGEND GEVOEL De heer B. de Vries vond, dat alge mene beschouwingen een onbevredi gend gevoel geven. Er is in de ge meentelijke administratie een achter stand ontstaan. Is die er ook in de centrale boekhouding, bij de afdeling onderwijs of alleen maar bij de afde ling financiën? Als b. en w. schrijven, dat de vereiste maatregelen in voor bereiding zijn, zou de spreker willen opmerken, dat die maatregelen veel eerder genomen hadden moeten wor den. Dit is volgens hem een bewijs dat de slagvaardigheid te wensen over laat. Hij drong aan op het wegwerken van de achterstand. De heer de Vries was van mening, dat de mogelijkheden van een effici- ëntiebureau - om de gemeentelijke be drijven en administratie door te lich tenmoeten worden benut. Maar wat zijn de kosten hiervan? Spreker ging uitvoering in op de financiële toestand van de gemeente. Het steeds moeten putten uit de reser ves is niet gezond. Hij is het dan ook da een vraag over het spreekuurtje op een avond in de week voor mensen die klachten hebben. De heer Boomsma steunde hem. De voorzitter was van mening, dat de ervaring leert dat klachten telefonisch en schriftelijk ingediend kunnen worden. De heer De Blauw pleitte voor wo ningen met een kap. De heer Visser vroeg hoe ver het met de experimentele woning is. Het antwoord was dat er contact is met een architect. De voorzitter antwoordde in eerste instantie de sprekers. Hij kon geen andere verklaring geven dan in de memorie van antwoord reeds stond over de late behandeling en hoopte op verbetering in de toekomst. Wat de aantasting van de saldireserves be treft zal men rekening moeten hou den met de lasten, die er in de loop der jaren bijkomen. Deze lasten heb ben een vertragende werking, daar om kwam het hem aanvaardbaar voor de begroting op deze wijze sluitend te maken. Dit is bepaald niet verontrus tend. Maar er zijn veel uitgaven, die in het verleden uit de kapitaaldienst, nu uit de gewone middelen betaald worden, wil men zekerheid hebben, dat ze tot stand komen. Verhoging van de percentages van de gemeente lijke heffing is voor de financiële po sitie van de gemeente van weinig be tekenis. De begroting geeft naar de mening van b. en w. beeld van de financiële de gemeente. De raad heeft in het De heer Joustra vond belasting ver hoging eigenlijk maar een noodzakelijk kwaad. De voorzitter antwoordde hier op, dat men dit beslist niet zo moest zien. En zijn nu eenmaal individuele en collectieve behoeften. Zo goed als men voor individuele behoeften iets opzij legt dient dit voor collectieve be hoeften te gebeuren, dat is de belas ting. Men betaalt wel niet steeds met plezier, maar een instelling als zou het een noodzakelijk kwaad zijn is niet juist. Het doel van belasting is ook overdracht van inkomen aan minder draagkrachtigen (Kinderbijslag enz.). De heer Joustra: goed beschouwd is GEMEENTELIJK KAPITAAL De begroting van het gemeentelijk grondbedrijf leverde geen stof tot dis cussie. Bij die van de gemeentelijke sociale dienst drong de heer Visser aan op spreekkamertjes in het naastgele gen gebouw. De heer B. de Vries vroeg naar de normen van de Divosa. De heer Baarda stelde een vraag over de levering van gaskachels door het gemeentelijk gasbedrijf bij de begro ting voor dit bedrijf. De heer J. P. de Vries sprak zijn vreugde uit over de toename van het gasverbruik. Bij de begroting van het gemeente lijk leningfonds stelde de heer B. de Vries de vraag waaruit het kapitaal van de gemeente is samengesteld. De voor zitter dacht, dat er een „afschuwelijk misverstand” was bij de heer De Vries over het antwoord in de memorie van antwoord, waarin staat dat men voor de gegevens tot 1950 terug moet gaan. Hij legde uit wat men onder het kapi taal van de gemeente verstaat. Dit wordt gevormd uit de bedragen, die in de loop der jaren zijn binnengeko men uit bv. verkopen van land, winst e.d. Waaruit het kapitaal is samenge steld is niet na te gaan en heeft ook geen zin. (Zie voor vervolg pagina 2) De RONO zal een uitzending gaan verzorgen van de complete opera Na bucco van Guiseppe Verdi. Op maan dag 11 juli kan men deel I en II be luisteren van 18.45-20.00 uur en op maandag 19 juli deel III en IV tussen 19.00 en 20.00 uur. Het is een opname die de RONO maakte van het Opera gezelschap Forum, o.l.v. Helmuth Wün- nenberg, in de stadsschouwburg te Groningen. o

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1