van Ulbe Zwaga zegevierde op water Schitterend succes voor Advendo Hollanders namen grote voorsprong op hun rivalen I. Bergsma (FNP) wordt geen raadslid ymbritseradeel Bevestiging en intrede ds. A. Griffioen te Heeg De skütsjes varen weer „eigen van Raad ingenomen met verkoop bouwterrein 3 Zaterdag hoogste in Kerkrade IJLST WYMBRITSERADEEL en I Onzekerheid over geloofs brieven Uister raadslid opgelost Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Forienfaldiging fan de stavering is nedich 121e jaargang no. 57 Maandag 18 juli 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Fryske Akademv: Geen voorrang verleend Overstekende eenden veroorzaakten botsing amateur-kam- Nederland Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Geslaagd Middelburg pioen van Ds. L. Hylarides 25 jaar predikant Ruiten ingegooid 99 Mooi zeilweer op ..De Kaag” Jongens- en mcisjesstad hedenmiddag geopend i SNEEKER NIEUWSBLAD AANDELEN BNG I deze uitslag te De :e A VERKOOP GROND I Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 INDUSTRIE BELANGRIJK VOOR DORP favoriet „Doarp WEDSTRIJD MET STERKE WIND Ds. Griffioen is getrouwd en vader van twee kinderen, n.l. van een doch tertje van ongeveer vier en een half jaar en van een zoontje van ongeveer drie jaar. werkzaam was geweest als leervicaris en van februari tot december 1961 nog ongeveer tien maanden te Huizum bij Leeuwarden werkzaam was geweest als leervicaris werd hij op 17 decem ber 1961 door ds. H. Jagersma uit Bruinisse, toen nog predikant te Nije- ga, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Oudega en Kolderwolde. hoornkorps „Advendo” heeft afgelo- lopen zaterdag op het wereldmuziek- concours in Kerkrade het hoogste aan tal punten van de dag behaald. Met 101 punten verwierf het korps een eerste prijs in de eerste divisie. ZKH prins Bernhard, die ’s morgens een défilé afnam, toonde bijzondere waar dering voor het Sneker korps, dat onder de bekwame leiding van in structeur S. Egberts tot deze fraaie prestatie wist te komen. Een pres tatie, die zeker voor een groot deel mede te danken is aan de leiding van tamboer-maitre D. van der Werf. De Sneker regenboogzeilers zijn in de eerste teamwedstrijden tegen hun Hollandse rivalen weinig suksesvol geweest. Gisteren waren de eerste drie plaatsen voor de Hollanders Bakker, Hofland en Goederen. Alberda en De Wilde werden resp. 4e en 5e, daarna kwam de Hollander Bouw van Wijk en de 7e, 8e en 9e plaats waren weer voor onze stadgenoten De Vries, Röfe- kamp, Oppenhuizen. De Hollander Tol sloot de rij. Door deze uitslag ver gaarden de Hollanders 33.1 punten tegen de Friezen 22. Het lot heeft beslist. De lijstaanvoerder van de FNP in Wymbritseradeel, de heer I. Bergsma te Hommerts, zal geen raadslid worden. De heer Berg sma, die in Hommerts nogal wat stemmen kreeg, is nl. een zwager van de heer M. v. d. Bosch te Gauw, die voor de CHU is gekozen. Geen van beiden is op het ogenblik raadslid. Daar de Gemeentewet bepaalt, dat raadsleden geen naaste familie, zelfs geen zwagers, van elkaar mogen zijn, moest er tussen deze beide kandidaten worden geloot. Dat gebeurde vrijdagavond in de vergadering van de raad, nadat een commissie van drie, de heren Ger- ding, Grondsma en Nauta, de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden had onderzocht. Tegen de andere 13 gekozenen bleek de commissie geen bezwaar te hebben. Het lot wees de heer v. d. Bosch aan. Er zal nu nog één vergade ring worden gehouden voor de nieuwe raad wordt geïnstalleerd. Dan zullen ook de geloofsbrieven van de FNP-kandidaat, die in de plaats van de heer Bergsma komt, waarschijnlijk de heer R. Heeringa te Scharnegoutum, wor den onderzocht. De heer Grondsma was de eerste, die iets wilde zeggen over het voor stel tot verkoop van bouwterrein. In de eerste plaats was hij er blij mee, want het behoort volgens hem tot de Adrianus Griffioen werd op 9 juni 1929 te Weesperkarspel bij Weesp ge boren. Hij bezocht eerst het gerefor meerd gymnasium te Amsterdam, waar hij verder ook nog aan de ge meentelijke universiteit theologie stu deerde en in juli 1958 zijn kandidaats- en ruim anderhalf jaar later ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Griffioen van februari tot sep tember 1960 eerst ruim een half jaar bij ds. K. R. ter Steege uit Bergen in Noord-Holland, toen nog predikant te Laren in de provincie Gelderland Om een eerste prijs te behalen moest het korps minstens 95 punten heb ben, een aantal dat ruimschoots werd bereikt. Voor alle deelnemende korp sen was een indeling in drie divisies gemaakt. In de derde divisie de korp sen die normaliter in de afdeling uit muntend uitkomen, in de tweede divi sie de korpsen, die in de ere-divisie spelen en in de eerste divisie de korp sen uit de super-ere-afdeling. Voor het behalen van het hoogste aantal punten kreeg „Advendo” een speciale dagprijs. „Advendo” was het enige Friese korps, dat zaterdag optrad. De andere korpsen kwamen grotendeels uit Lim burg. Bij het défilé, dat 's morgens werd gehouden, liepen enkele echt paren in Fries kostuum mee. Aan de burgemeester van Kerkrade werd een Er stond zaterdag op het Pikmeer een sterke wind, die voor sommige schepen zelfs te sterk was. Klaas van der Meulen heeft drie ronden lang op kop gelegen. Samen met Ulbe Zwaga en Lodewijk Meeter liep hij uit op het drietal Siep van Terwisga, Rintsje Ritsma en Siete Meeter. Kort voor de finish maakte Ulbe Zwaga zich echter los van zijn belagers en met ’n flinke voorsprong boekte hij zijn eerste overwinning. Klaas van der Meulen moest Lodewijk Meeter nog voorbij laten gaan en kwam daardoor Omtrent de geslaagden van Mode vakschool „Krijtenburg” te Sneek be richt men ons het volgende: Abusievelijk werd de naam A. de Vries genoemd in plaats van mej. Ak- ke Wierda, die slaagde voor het twee de gedeelte lerares-coupeuse costuum- en mantelvak. Verder werd door mevr. T. Zwaagstra-van Dijk nog opgeleid mej. B. Veenstra te Oosterend, die verleden woensdag slaagde voor de akte Nuttige Handwerken (akte K). Onder het punt ingekomen stukken en mededelingen werd de raad ver zocht een eerder genomen besluit te wijzigen. Er werd vorig jaar ’n perceel grond gekocht van de herv. diaconie, onder toekenning van een schadeloos stelling van f 1740.- aan de pachter, de heer J. Keulen te Nijland. Deze ging echter niet akkoord met dit bedrag en na hertaxatie en onderhandelingen met betrokkene werd overeenstem ming bereikt op ’n bedrag van f 2500. De voorzitter lichtte een en ander na der toe. B. en w. vonden dit bedrag, gelet op de oppervlakte (8700 m2) ac ceptabel. De heer Osinga verklaarde eerst enkele bedenkingen gehad te hebben, maar nu na de uitleg van de voorzitter akkoord te gaan met de wijziging. De ze werd z.h.s. vastgesteld. De strijd van vanmorgen leverde hetzelfde resultaat op, hoewel het er lange tijd naar uitzag dat Alberda beslag zou leggen op de eerste plaats. Hij raakte echter in het laatste ge deelte van de strijd aan de grond, waardoor hij de leiding, die hij vrij wel de gehele wedstrijd stevig in han den had, moest afstaan aan Bouw van Wijk, die nu eerste werd. Alber- De heer Veldhuis was zeer ingeno men met het voorstel tot vergroting van de deelname in het aandelenkapi taal van de n.v. Bouwfonds Ned. Ge meenten. Het bouwfonds heeft in de afgelopen jaren veel goeds gedaan. Spreker roemde de gedegen afwerking van de woningen. De gemeente heeft bepaald veel voordeel gehad van de activiteiten van het BNG. De voorzitter merkte nog op, dat er een kleine 100 woningen via het Bouw fonds waren gebouwd in de gemeente. SALARISSEN da was tweede, Bakker (H) 3e, Tol (H) 4e, Hofland (H) 5e, De Wilde 6e, De Vries 7e, Röfekamp 8e, Goederen (H) 9e en Oppenhuizen, die een kwar tier aan de grond zat, 10e. Door het resultaat op de tweede dag leiden de Hollanders thans met 66.2 tegen 44 punten. Evenals op de eer ste dag was het ook vandaag prachtig zeilweer. De strijd om de nationale titel ama teurvoetbal is gestreden. Ui, de zater dag en gisteren gespeelde finalewed strijden tussen Quick ’20 en Middel burg zijn de Zeeuwen als triomfators te voorschijn gekomen. Zaterdag leg den zij op het terrein in Oldenzaal reeds een stevige basis voor het kampi oenschap door Quick ’20 met 0-3 te kloppen. Gisteren speelden de ploe gen gelijk (0-0). Hiermee werd voo’ het eerst in de geschiedenis een Zeeuwse club kampioen van Neder land. Middelburg blijft amateurclub. Ds. A. Griffioen zal zondagmiddag 24 juli te Oudega (HO) afscheid nemen van de hervormde gemeente van Oudega en Kolderwolde en zon dagmiddag 31 juli om half twee, na vooraf ’s morgens om negen uur te zijn bevestigd door ds. A. de Kleine uit Nijemirdum, intrede doen als pre dikant van de hervormde gemeente van Heeg, waar hij beroepen is in de vakature van ds. mr. J. Schoenmaker, aan wie met ingang van 1 mei van het vorige jaar op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat is verleend I en die thans nog te Apeldoorn bij stand in het pastoraat verleent. De heer Gerding verklaarde zich met het voorstel tot wijziging van de salarisverordening akkoord, maar hij wilde een lans breken voor bepaalde mensen, die wel voor de gemeente werken, maar niet onder de verorde ning vallen, bv. brugwachters. De voorzitter beaamde, dat mensen niet onder de regeling vallen. Hij zegde toe, dat b. en w. voor de be groting van 1967 met bepaalde voor stellen bij de raad zullen komen over deze aangelegenheid. WIJZIGING BEGROTING Het was een volkomen verrassing voor het echtpaar Zuidema toen donder dagavond de chr. muziekvereniging „Harmonie” kwam aanmarcheren, halt hield en een korte serenade bracht.. De heer en mevrouw Zuidema vertoe ven momenteel bij de familie Brens in de Winsemiusstraat. Na vijftien jaar verblijf in Canada brengen ze daar hun vakantie door. Het pittige stukje Di xieland en enkele marsen werden zeer door hen gewaardeerd. De tamboer-maitre van de Harmonie, de heer A. Brens, nam het initiatief voor deze serenade aan oud-voorzitter Klaas Zuidema (62). Deze was van 1923 tot 1951, het jaar waarin het gezin emigreerde, lid van de Harmonie, waarvan ongeveer twaalf jaar als voorzitter. Hij speelde saxofoon en klari net en was ook een tijdje paukenist. Daarnaast was hij organist in de kerk. In Sneek had de heer Zuidema een meubelzaak. In Canada werd eveneens een zaak opgebouwd. Het bevalt hun daar goed. Op de vraag of ze niet weer naar Sneek terug willen antwoordden ze: „No”. Hun kinderen (twee van de vijf zijn getrouwd) en hun kleinkinderen wonen er immers. Een zoon is zelfs in vaders voetsporen gestreden en daar „bij de muziek”. De heer Zui dema zag nog tal van oude bekenden bij de Harmonie terug. Na lezing van het formuliergebed herinnerde de voorzitter nog even aan de koninklijke onderscheiding, die wethouder Jouwsma op 30 juni, de dag van zijn 70ste verjaardag, mocht ont vangen. „Wij verheugen ons allen van harte met deze onderscheiding”, aldus de voorzitter. Een applaus van de vol tallige raad onderstreepte deze woor den. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Woensdag 20 juli a.s. zal het vijfen twintig jaar zijn geleden, dat ds. L. Hylarides uit Roodeschool in de clas sis W’insum in de provincie Gronin gen werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Gemeente. Lammert Hilbrandszn. Hylarides werd op 15 maart 1915 in een vee- houdersgezin te Draaisterhuizen bij Ijlst geboren. Hij bezocht eerst het gereformeerd gymnasium te Huizum bij Leeuwarden en studeerde daarna nog theologie aan de rijksuniversiteit te Groningen, waar hij in 1937 zijn kandidaats- en ongeveer een jaar la ter in 1938 ook zijn kerkelijk voor bereidend examen af legde. Nadat de heer Hylarides in 1938 was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk en hij in de jarèn 19401941 eerst nog ruim een jaar te Driebergen werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 20 juli 1941 bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Pae- sens en Moddergat. Op 30 november 1947 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Augustinusga, en sinds 19 april 1964 staat ds. Hylarides te Roodeschool in de classis Winsum (Gr.). Tenslotte kreeg de raad een aantal wijzigingen in de begroting 1966 goed te keuren. Voor de beplanting bij het dorpshuis in Woudsend werd f 2100.- uitgetrokken uit de onvoorziene uitga ven. De vernieuwing van de gemeente- wals vergt f 6500.-. De berekening van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds moest worden herzien, hetgeen ruim f 43.000.- opleverde, welk bedrag werd besteed voor onvoorziene uitga ven en reserve om de rentestijging op de kapitaalmarkt op te vangen. Voor verbetering van de politiewoning te Woudsend werd f 1500.- uit onvoor ziene uitgaven overgehevgld en ten slotte het bouwrijp maken van gron den in Abbega, waarmee ruim f 77.000 is gemoeid. De heer Grondsma was hier erg blij mee, maar wilde toch graag een paar woningwetwoningen. De voorzitter antwoordde, dat deze wens b. en w. al eerder had bereikt. Als het nieuwe contingent is toege wezen zal er rekening mee worden ge houden. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden enkele ruiten in gegooid van het gebouw van de ge meentelijke dienst voor sociale zaken aan de Marktstraat. De politie stelt een onderzoek in. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad aangenaamste taken van de raad om grond te verkopen. Daarom ook alle lof voor b. en w. Maar toch vond spr. het jammer, dat het bouwrijp maken van de grond vaak zo lang duurt. Als voorbeeld noemde hij een terrein in Oosthem, dat wacht om opgespoten te worden. De voorzitter was het wat de grond- verkoop betreft met de heer Grond sma eens. Voor het terrein in Oost hem heeft gemeentewerken moeite gedaan een aannemer te vinden. De aannemer die het nu zal doen moet eerst nog een ander karwei afmaken. BOUWEN IN DE WIJNGAARD De heer Visser toonde zich ook blij, dat zoveel mensen de weg gevonden hadden om in de gemeente te bouwen. Er zijn er zelfs die van buiten de ge meente komen. Het was hem opgeval len, dat de helft van de terreinen in IJsbrechtum ligt. Hij vond het ver heugend, dat b. en w. de moed hebben het bouwen in IJsbrechtum te bevor deren. Al lijkt het dan niet helemaal op de wijngaard van Naboth, toch ben ik blij, dat we deze vruchten zien, al dus spreker. De voorzitter liet zich niet uit de tent lokken over de wijngaard en wil de graag de waardering overbrengen. De heer Brouwer vroeg naar het verschil in prijs tussen de terreinen en naar de reservering van een gedeel te in IJsbrechtum voor speciale bebou wing. De voorzitter antwoordde, dat dit gedeelte daarvoor bestemd blijft. Het verschil in prijs komt doordat het ene terrein aantrekkelijker is da het an dere. Deze prijzen zijn indertijd door de raad vastgesteld. AANMOEDIGING De heer Veldhuis was ook blij en vond, dat er een aanmoediging voor b. en w. inzat om op deze wijze door te gaan. De opmerking xan het college dat het wonen in een dorp nog wel aantrekkingskracht heeft, onderschreef hij geheel. Hij had nog wel één op merking: de oppervlakte van de ver schillende terreinen lopen noga' uit een. Als daardoor voor de aanvragers Grouw, Lemmer, Sneek, hoek-Staveren, Woudsend, den met twee skütsjes Sietse Brouwer en Siete Drachten, Philips Drachten en Eerne- woude. De laatste in dit rijtje Eernewou- de, heeft een nieuw skütsje èn een nieuwe schipper, Hylke de Vries. Hij is echter geen onbekende in de sküt- sjesilerswereld, want Hylke is lange tijd fokkenist geweest bij Lodewijk Meeter. Hylke de Vries is in de plaats gekomen van Berend Mink. VERANDERINGEN Vorige week woensdagmiddag om streeks half vijf reed een file auto’s onder Jutrijp in de richting Sneek. De voorste van vier auto’s, bestuurd door R. v. d. V. te Lemmer, remde plotse ling af voor een paar eenden, die de weg overstaken. De auto, die daarach ter reed, remde ook af en tot zo ver ging het goed. De derde auto, bestuurd door D. B. te Leeuwarden, haalde in, hetgeen ook nog goed ging. De vierde, bestuurd door J. D. te Legemeer, haal de ook in, maar raakte toen de derde auto en vervolgens de tweede, die door E. S. te Woudsend werd bestuurd. Het gevolg was, dat deze drie auto’s enige schade opliepen, maar niemand liep ge lukkig letsel op. De heer W. JAttema, wiens geloofs brieven vorige week in de raadsver gadering van IJlst niet in orde wer den bevonden, zal geen raadslid wor den. Hij heeft nl. vergeten, zijn ge loofsbrieven in te sturen. Hij wordt op gevolgd door de heer J. J. de Vries, Galamagracht, over wiens toelating in een volgende raadsvergadering zal worden beslist. Volgens de Kieswet stuurt de voor zitter van het Centrale Stembureau (in IJlst de burgemeester) aan da gekozen raadsleden bericht van hun verkiezing. Binnen vijf dagen schrijven deze te rug, dat ze hun benoeming aannemen. De voorzitter bevestigt dan schrifte lijk de brieven te hebben ontvangen. De beide brieven van de voorzitter zijn de geloofsbrieven. De heer Atte ma heeft vergeten deze o^ te sturen. De fout lag dus niet op de secreta rie, al had men de heer Attema wel even kunnen waarschuwen, dat de zaak niet in orde was. Zaterdag zijn in Grouw de twaalf schepen van start gegaan voor één van Frieslands grootste zeilspektakels, het skütsjesilen. Het weer was kil en nat, maar ondanks dat was er langs het Pikmeer een zeer groot aantal toe schouwers. En zij waren getuige van een geweldige première, want niemand minder dan de plaatselijke Ulbe Zwaga ging met zijn Grou”, onder luid gejuich en getoeter als eerste door de finish. Evenals vorig jaar zijn er weer twaalf deelnemers, nl. Heerenveen, Langweer, Zuidwest- Leeuwar- (schippers Meeter), Er is in het afgelopen jaar aan de schepen nogal het een '•n ander ver anderd. Op de Sneker Par heeft men de mast niet minder dan twee meter naar achteren geplaatst. Ook het Lem- ster skütsje heeft men flink opge knapt. Schipper. Siep van Terwisga van Heerenveen moet het dit jaar zonder Homme Wester stellen. Deze heeft er de voorkeur aan gegeven eens rustig vakantie *e houden. Een nieuwtje bij het skütsjesilen is de „min waer-ried”. Voorgaande ja ren leverde het weer in sommige ge vallen nogal enige problemen op. op de derde plaats. Grouw luidt: I. Ulbe Zwaga, Grouw 0.9 pnt; 2. Lo dewijk Meeter, Langweer 2 pnt; 3. Klaas van der Meulen, Woudsend 3 pnt; 4. Siep van Terwisga, Heeren veen 4 pnt; 5. Rintsje Ritsma, Lemmer 5 pnt; 6. Siete Meeter, Leeuwarden 6 pnt; 7. Jan van Akker, Sneek 7 pnt; 8. Sietse Brouwer, Leeuwarden 8 pnt; 9. Aldert Hoekstra, Drachten 9 pnt; 10. Douwe Visser, Staveren 10 pnt; II. Hylke de Vries, Eernewoude 11 pnt; 12. TeakeBrouwer, Drachten 12 pnt. Vandaag wordt gezeild in Veenhoop- Drachten, morgen te Eernewoude, woensdag te Terhorne-Heerenveen; donderdag te Langweer. Het verdere programma is: vrijdag 22 juli reser- vedag; zaterdag 23 juli Makkum; maandag 25 juli Staveren; dinsdag 26 juli reservedag; woensdag 27 juli Fluessen; donderdag 28 juli Lemmer; en vrijdag 29 juli Sneek. It haedbistjür fan de Fryske Aka- demy -hat yn syn gearkomste fan sneon 16 july de ütstellen ta for- oaring fan de stavering fan it Frysk en de reaksjes dêrop yngeand bis- sprutsen, yn it bisünder mei it each op it ünderwiis. It bistjür is ta de konklüzje kom men, dat forienfaldiging fan de sta vering nedich is. It achtet it lykwols net forantwurde, dat mei yngong fan it skoallejier 19671968 in foroaring fan de stavering neffens dizze ütstel len op de twatalige skoallen ynfierd wurdt. It bistjür hat bisletten it hiele fraechstik fan de skriuwwize fan it Frysk mei al syn taelkundige, ün- derwiiskundige en maetskiplike as pekten foar to lizzen oan in noch to bineamen brede kommisje, dy’t frege wurde sil om uterlik takomme riiaitiid rapport üt to bringen. Vanmiddag om half twee is de jon gens- en meisjesstad, die deze en vol gende week op de ijsbaan wordt ge houden, door burgemeester Rasterhoff officieel geopend. Gisteravond omstreeks acl t uur vond op het kruispunt Kruizebroederstraat -Muntstraat een botsing nlaats tussen twee personenauto’s. De heer C. J. te Sneek verleende geen voorrang aan de heer K. S. uit Duitsland. Beide au to’s werden beschadigd, doch er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bij het advies van b. er w. inzake aanschaffing van een motormaaima- chine voor de geref. school te Oppen huizen merkte de voorzitter op, dat het waarschijnlijk de eerste keer in de loop der jaren was, dat er overeen komstig artikel 72 van de Lager-on- derwijswet gelden voor een motor- maaimachine beschikbaar werden ge steld. De heer Osinga verklaarde zich vol ledig achter het advies, mits de ma chine doelmatig zou worden gebruikt. De voorzitter achtte dit zeer wel mo gelijk. Over het voorstel tot verhuur van een perceel grond te Oudega aan de n.v. Hubert te Sneek toonde de heer Attema zich verheugd. Men is in Ou dega blij met deze industrie, waar nu reeds meer dan 20 man werken. Het ligt in de bedoeling van Hubert dit aantal zo mogelijk te verdubbelen. Men heeft deze industrie daarom no dig, omdat de mensen nu werk bij huis vinden. Toch is het, aldus spr. niet altijd gemakkelijk voor de gemeente om aan de wensen van de industrie tegemoet te komen, bv. als er terrei nen moeten worden opgehoogd. Ten slotte hoopte de heer Attema, dat het uitbreidingsplan zodanig kon worden gewijzigd, dat de industrie de grond zou kunnen houden. De voorzitter antwoordde, dat hier druk aan wordt gewerkt, zodat de in dustrievestiging dan definitief kan worden. Daarom heeft de Sintrale Kommisje Skü^jesilen een raad geïnstalleerd, die zal beslissen over het wel of niet doorgaan van de wedstrijd. Deze raad bestaat uit de heren J. Lassche, W. Ot ter en J. B. F. Morel. Laatstgenoemde is meteoroloog op de vliegbasis te Leeuwarden. Het, tamboer-^ trompetter-n jacht- groot suikerbrood aangeboden, hetgeen i door deze uiteraard zeer werd ge waardeerd. ’s Middags vond het op treden plaats in een sportpark, terwijl ’s avonds in een zaal de muziekkorp sen speelden. Na afloop werden de mannen van „Advendo” benaderd door een Bel gische impressario. Het resultaat was, dat ze gecontracteerd zijn voor een op treden in Antwerpen op 30 juli en in Ostende op 4 en 5 augustus. „Advendo”, dat vrijdag reeds naar Kerkrade vertrok, kan terugzien op een paar bijzonder mooie dagen. A.s. vrijdagavond om 9 uur zal het korps een taptoe geven op de Markt straat. De burgemeester neemt deze taptoe af. moeilijkheden zouden rijzen zou hij graag zien, dat zij hierin tegemoet worden gekomen. De voorzitter legde uit, dat het ver schil in oppervlakte komt door de plaats, bv of men op een hoek zit of in het midden. Het is niet altijd een voudig om een terrein te kavelen. Ge lukkig zijn er ook altijd wel mensen die een grote lap op prijsstelten om te kunnen tuinieren. Ook de heer Osinga toonde waarde ring voor het voorstel. Dit werd nog aangevuld met de verkoop van een perceel bouwterrein te Heeg, nabij de Kerksloot, aan de heer A. Wind te Heeg.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1