Advies b en w Advendo gaf serenade f AGENDA I opgevolgd Verklaring had geen bewijskracht Siep van Terwisga liep in Makkum weer verder van zijn tegenstanders weg en Zeventienjarig meisje uit Sijbrandaburen bij Ruinerwold verongelukt De zeventienjarige Eppy van der Meer uit Sijbrandaburen werd vorige week vrijdagmiddag in de omgeving van Ruinerwold door een auto ge schept en daarbij zo ernstig gewond, dat zij aan de gevolgen overleed. Twee andere meisjes werden lichtgewond en een jongetje, dat achterop de fiets zat, kreeg een hersenschudding. van gemeentebestuur en voor succes in Kerkrade Hulde beloning IJLST WYMBRITS ERADEEL van Skutsjesilen Staveren De Blauw wil uitspraak van raad over blauwe zone Man verongelukt onder Hommerts Visser wil van verlengde van Lemmerweg voorrangsweg maken Vrouw uit Sneek omgekomen na botsing Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 25 juli 1966 121e jaargang no. 59 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Otto Lindeman overleden Sneker neergeslagen in Den Haag Kaatspartij in Tirns Tweede beiaardbespeling Poging tot aanranding Landarbeiders waren een dagje uit 'UHet Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD de voorzitter. Het enige wat steld: c. Greensleeves 1659-1707 1797-1828 VOORUITZIEN De heer Boomsma merkte op, dat Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De wijzigingen van de gemeentebe groting leverden geen moeilijkheden Mevr. Sipkens zou tenslotte graag zien, dat er een bankje kwam voor de oudere mensen bij de bushalte bij Nij Nazareth. Ook dit zal worden bekeken. Vrijdag 29 juli Orgelbespeling in de Grote Kerk te Sneek door de heer G. Bergstra. Aanvang ’s avonds 8 uur. a. fantasia b. rigaudon c. intermezzo d. tarantella e. sarabande fnaspel De Haagse politie heeft vorige week de 28-jarige loswerkman A. J. C. R. uit Den Haag aangehouden. Deze wordt ervan verdacht woensdagavond de 38- jarige fabrieksarbeider Van der S. uit Sneek met een hamer te hebben neer geslagen. Van der S. is met een sche delbreuk in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. a,a,a i mi -wnwiWKH» AMICITIA THEATER De Sneker raad heeft donderdagavond zonder hoofdelijke stemming het advies van burgemeester en wethouders opgevolgd. Er zal dus medewerking worden verleend voor de stichting van christelijke la gere scholen in Lemmerwegwük (west) en Noorderhoek (noordoost- hoek), terwijl geen medewerking wordt verleend aan de plannen van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs om ook in de Stads- fenne een nieuwe school te stichten. De heer De Vries (AR) en de CHU-er Boomsma probeerden nog wel de juistheid van het advies met betrekking tot deze derde school in twijfel te trekken, maar toen hun geestverwant Metz (AR) had verklaard voor honderd procent achter het advies te staan legden ook zij zich hierbij neer. Alle andere voor stellen (men zie onze krant van donderdag j.l.) werden eveneens z.h.s. aangenomen. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertentles) lager. Abonnementsprijs t per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Maandag 25 t.e.m. woensdag 27 juli ’s avonds 8 uur film: I Tabu. Dinsdag 26 juli t.e.m. woensdag 27 juli ’s middags 2.30 uur film: Beat, Beat, Beat. WAT ER VERDER TE DOEN IS Ook als men van de andere kant komt, is de situatie een beetje vreemd. Bij het Hoogend heeft men wel en bij de Oude Koemarkt niet voorrang. De heer Visser wilde dan ook vragen: a. Of de gehele weg voorrangsweg te maken, b. Als dat niet gaat, dan alle kruisingen voorrangskruisingen te la ten worden. De voorzitter beloofde, dat de zaak onderzocht zal worden. De heer Metz klaagde nog over de inrit van de Lemmerweg bij de krui sing met de Frieswij kstraat/Scher- hemstraat. Het bleek, dat daar al eer der over gesproken is. De situatie zal veranderd worden, maar het tekort aan geld is een belemmering. Het zal wel 1967 worden. Het meisje was met een vriendin op vakantie. Zij waren pas aange komen. Het ongeluk gebeurde toen van twee auto’s de voorste plotseling moest stoppen. De andere auto schoot de eerste voorbij, raakte in een grep pel en reed vervolgens de meisjes van achteren aan. Waarschijnlijk wa ren de remmen van de auto niet in orde. De meisjes reden elk met een kind achter op de fiets. op. De heer Boomsma stelde een vraag over het parkeerterrein bij het Zo- merrak. Hij meende, dat dit wel wat vlugger gerealiseerd kon worden. De heer Joustra sprak echter zijn waardering uit voor wat hier gebeurt. Een voorstel tot onderhandse aanbe steding van de staalconstructiewerken voor de te stichten sporthal, dat aan de agenda ter elfder ure werd toe gevoegd, werd eveneens z.h.s. aange nomen. De bouwkundige werkzaam heden aan de sporthal werden inmid dels gegund aan Aannemingsmij. Fri so N.V. en het glas- en verfwerk aan fa. Van der Meer en Kingma, alhier. Voor de staalconstructie werd prijs opgave gevraagd aan een viertal bedrij ven. Het resultaat is, dat N.V. v/h D. Rijpkema alhier als laagste inschrijver voor 44.60Q,bereid is de construc tie te leveren en aan te brengen. Daarmee was men aan het einde van de agenda gekomen. De heer Visser kreeg toen gelegenheid enkele vragen te stellen. Zaterdag werd in Tirns een „skuor üt”-kaatspartij gehouden. De uitslag hiervan is: 1. Tirns met de spelers J. Schaap, J. Bootsma en Y. Veldhuis. 2. Lege Geaën met P. Lichthart, J. Punter en Andringa. 3. Roodhuis met D. Sijsling, A. H. Bootsma en Tj. H. Bootsma. 4. Tjerkwerd met Sj. van Zuide, Brandsma en V. van der Wal. Donderdagavond 28 juli om 8 uur zal de Bolswarder Stadsbeiaardier Frans Tersteeg het tweede concert verzorgen in de serie zomeravond con certen op de Sneker Martini beiaard. Het programma is alsvolgt samenge- Wegens de te harde wind is het skutsjesilen, dat hedenmiddag op het IJsselmeer bij Staveren zou worden gehouden, uitgesteld tot morgen het publiek toen vrijdagavond om pre cies 9 uur het tamboer-, trompetter en jachthoornkorps „Advendo” zich voor het bordes van het stadhuis in de Marktstraat had opgesteld. De tam- boer-maitre, de heer D. van der Werf, meldde het korps bij de burgemeester, die geflankeerd door zijn „collega’s” van meisjes- en jongensstad, een sere nade of taptoe in ontvangst zou ne men. Op het bordes was ook de bescherm heer van Advendo, de heer U. A. Faber, met zijn gezin. Namens het ge meentebestuur waren behalve de bur gemeester de wethouders Blok en Fijl- stra aanwezig, en de Culturele Raad was vertegenwoordigd door zijn voor zitter, de heer R. J. Sipkens. Verder was de leiding van meisjes- en jon gensstad aanwezig. Toen het programma was afgewerkt, werden de mannen uitgenodigd in de hal van het stadhuis te komen. Er werd hun een verfrissing aangeboden en ondertussen toonde men de burge meester foto’s van het optreden in Kerkrade. De voorzitter van Advendo, de heer D. v. d. Werf (inderdaad de tamboer-maitre) bracht de groeten over van Kerkrades burgervader. De burgemeester bracht een dronk uit op Advendo en merkte op, dat het gemeentebestuur verheugd is over het prachtige succes. Men had veel ver trouwen in het korps, maar toch niet In de afgelopen nacht omstreeks kwart over één is de 22-jarige H. C. Pasman, afkomstig uit Diemen en werkzaam als barkeeper in koffiebar „De Witte Kat” alhier, om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. De jongeman kwam per auto uit de richting Lemmer. Door tot nu toe on bekende oorzaak raakte de auto van de weg af in de buurt van Hommerts. Na een bruggetje te hebben geramd kwam de wagen in een sloot tot stil stand. De politie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeval. Er was geen ander verkeer bij betrokken. De heer Visser had twee vragen. In de eerste plaats bepleitte hij een vak- indeling op het Kleinzand om het par keren ordelijker te doen verlopen. Het is nu een rare situatie, de auto’s staan schots en scheef doorelkaar, aldus de vraagsteller. De voorzitter beloofde aandacht aan dit probleem te zullen schenken. Maar blijkbaar hebben vele automobilisten watervrees. De heer De Vries vroeg of er niet weer bomen geplant konden worden. De voorzitter: „Neen. Er wil geen boom groeien, omdat de oude funde ring is blijven zitten.” De heer Joustra had bezoek gehad en bij die gelegenheid wilde men graag de Waterpoort eens zien bij avond, als de verlichting brandde. „En dêr stean je dan yn ’t donker”, aldus de heer Joustra, die er zijn teleurstel ling over uitsprak, dat „de Wetter- poarte net yn ’t Ijocht wie”. De voorzitter beloofde, dat er spoe dig iets aan gedaan zal worden. De heer Visser kreeg gelegenheid zijn tweede vraag te stellen. Hij vroeg of b. en w. de situatie op de Lemmer weg en het verlengde daarvan door de stad (Hoogend, Singel, Ged. Poortezij- len en Ged. Pol) eens willen bekijken. Komende uit de richting Lemmer treft men op de Lemmerbrug het bord „einde voorrangsweg” met daaronder het waarschuwingsbord, dat men toch weer voorrang heeft op het verkeer vanuit de Rienck Bockemakade (ge ruime tijd geleden hebben wij in de Waterpoortkrabbels hier reeds de aandacht op gevestigd). De heer Vis ser zou „einde voorrangsweg” dubbel aangegeven willen hebben. Het ver keer op de weg blijft voorrang behou den op het verkeer uit Kleine Palen, maar dan ineens niet meer bij de Hooiblokstraat en het Kleinzand. Hier zou spreker verandering in gebracht willen hebben. 1. Intrada alia Marcia Leen ’t Hart 1920 2. a. Oh Heer, die daar des Hemels tente spreidt bew. Leen ’t Hart b. Al wat den mens bejegent bew. Leen ’t Hart c. GTijk den grootsten rapsack bew. Frans Tersteeg KARDINALE PUNT B. en w. hebben de nodige soepel heid betracht door genoegen te nemen met een verklaring van het bestuur, dat de school door het vereiste mini- mum-aantal leerlingen zal worden be zocht. Maar daar is één eis aan ver bonden: deze verklaring moet bewijs kracht hebben. Dat is het kardinale punt. De bewijskracht in deze ver klaring ontbreekt. En daar kan men nooit omheen. Dan het argument van het geld. Als de lokalen niet volledig zouden worden benut, zouden de lasten, die hier voor de gemeente uit voortvloeien in geen verhouding staan tot de waarborgsom men, die door het bestuur moeten wor den betaald. Zelfs in de Noorderhoek en de Lem- merwegwijk zijn op dit moment nog geen leerlingen genoeg voor een zes- klassige school. Hoe kunnen de heren dan pleiten voor nog een derde school, alduJ men kan doen is aantonen, dat de bewijskracht voor de verklaring er wel is. De heer Metz verklaarde in de eer ste plaats de activiteit van het bestuur van de Ver. voor Christelijk School onderwijs toe te juichen. Vervolgens vond hij het jammer dat het voorstel zo laat was. Maar desondanks schaar de hij zich voor honderd procent ach ter het advies van b. en w. Hij vond het in deze moeilijke tijd met schaar ste op de kapitaalmarkt niet verant woord als de raad het geld overboord zou gooien. Tenslotte twijfelde de spre ker er niet aan, dat b. en w. in de toekomst hun medewerking wel zou den verlenen. De heer De Vries merkte nog op, dat het toetsen van de aanvrage of de bewijskracht aanwezig is al door b. en w. gedaan is. Met de behandeling van het advies werd dit nu door de raad getoest. De voorzitter hoopte, dat de raad overtuigd zou zijn, dat b. en w. niet lichtvaardig tot dit advies waren ge komen. Daarom was het ook zo laat. Uit het voorstel blijkt, dat b. en w. de zaak grondig hebben onderzocht. Hierna werd z.h.s. besloten het ad vies op te volgen. STAALCONSTRUCTIE In de nacht van woensdag op don derdag liftten twee Sneker meisjes uit Leeuwarden naar huis terug met een bestelauto. In Sneek wilde de be stuurder, zekere D.P. uit Leeuwarden, een der meisjes niet laten gaan en werd een poging gedaan tot aanran ding. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt en hij is ter beschikking van de officier van justitie gesteld. Dinsdag 19 juli werd het jaarlijks -Wieuwerd-Britswerd gehouden. Half acht vertrok de bus van Sypersma uit Wieuwerd met een opgewekt gezel schap. De reis ging over de Dille naar de Rijksweg en via Oranjewoud-Wil- lemsoord richting Balkbrug, waar kof fie werd gedronken. Hierna werd de reis voortgezet naar Ootmarsum, waar van het prachtige natuurschoon werd genoten. Hier werd ook gegeten. Daar na ging de reis verder naar Enschede, waar ’t net marktdag was. De dames konden hun hart ophalen en gezellig inkopen doen. Om 5 uur begon de terugreis via Holten, waar de reizigers weer een heerlijk kopje koffie wacht te. Hier werd het museum bezichtigd, wat erg interessant was. Vandaar ging het over Zwolle naar Steenwijker- wold, waar voor de laatste keer de inwendige mens werd versterkt. Was het weer op de heenreis mooi, op de terugreis was het wat minder. Maar algemeen was men het er over eens dat het een prachtige dag was ge weest. V ersenum MAAN DAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Teletoon 05150 3005 Siep van Terwisga heeft zaterdag middag in Makkum opnieuw geen twijfel laten bestaan over zijn kampi- oensaspiraties. Direkt na de start nam hij een voorsprong, die hij gedurende de verdere race over het woelige IJs selmeer steeds meer wist te vergroten. Voor Jan van Akker was de strijd in Makkum weer weinig suksesvol. We gens een bakboord-stuurboordkwestie was de Sneker Pan bij de start reeds uitgeschakeld. Men maakte er toen, zonder de andere schepen te hinderen, maar een oefentocht van, maar al met al kreeg Sneek twaalf strafpunten, waardoor zijn totaal nu 49 is. Ook Lodewijk Meeter verloor een pro test tegen Ulbe Zwaga en ook hij werd naar de laatste plaats verwezen. Ondertussen hadden Sietse Brouwer en Rintsje Ritsma de achtervolging in gezet, maar zij konden Van Terwisga niet meer bedreigen. Met een voor sprong van maar liefst zeven minuten ging hij als eerste door de finish. Om de tweede en derde plaats vochten Sietse Brouwer en Rintsje Ritsma. Zij gingen practisch gelijktijdig over de finish en kregen beide 2% punt. Vlak hierachter zat Ulbe Zwaga die een slechte start had en zodoende het Advendo presenteerde zich vlot en vol enthousiasme. De trompetten schetterden dat het een lust was, in perfect samenspel met de roffels uit de verlichte trommels. Het ging alles met élan en de toeschouwers raakten onder de indruk van het gemak, waar mee de marsen ten gehore werden ge bracht. Op 78-jarige leeftijd is gisteren al hier overleden de heer Otto Lindeman. Hij genoot vooral bekendheid vanwege zijn werk voor de Prov. Friesche Ver eniging voor Ziekenhuisverpleging, van welke vereniging hij sinds 1951 tot aan zijn dood toe secretaris was. Daarnaast was de heer Lindeman- jaren hoofdbestuurslid van de VGNN, de coöperatieve vereniging in de drie noordelijke provincies voor zieken huisverpleging. Van deze laatste orga nisatie nam hij op 24 mei j.l. officieel afscheid om gezondheidsredenen. Verder is de heer Lindeman raads lid geweest voor de CHU. Hij had zit ting in de Sneker raad van november 1940 tot september 1941, toen de raad door de bezetter werd opgeheven, en van november 1945 tot september 1953. De overledene genoot een grote po pulariteit, evenals wijlen zijn vader, meester Lindeman, die stadsbeiaardier was en tal van liederen componeerde. rejsje van rle landarbeiders afd. Bozum De crematie zal a.s. woensdag plaats- - - - vinden in Driehuis-Westerveld. regeren vooruitzien is. De ontwikke ling is zodanig, dat straks in de Stads- fenne zeker een school nodig is. Met dit standpunt van b. en w. kan men niet toe, aldus spr., straks is het nog zo, dat de Stadsfenne volgebouwd is en de.scholen ontbreken. De voorzitter vond, dat als er ergens twijfel mocht zijn aan de juistheid van de aanvrage, deze door het betoog van de sprekers wel is versterkt. Zij heb ben immers slechts algemene opmer kingen gemaakt en nergens de cijfers aangetast. Aan een afwijzing van de aanvrage zijn geen consequenties verbonden. Alleen is het zo, dat als er opnieuw een aanvrage zou worden ingediend zonder dat er wijziging in de situatie zou zijn gekomen de zaak niet opnieuw in behandeling zou komen. Op de op merking van de heer Boomsma ant woordde de voorzitter, dat b. en w. duidelijk hebben gesteld, dat er in de verdere toekomst zeker plaats is voor een school in de Stadsfenne. Dat sommige scholen niet gebruikt worden zoals wenselijk is hebben b. en w. buiten beschouwing gelaten. Zij hebben alleen het aantal lokalen ge teld. De uloschool is hier helemaal niet ter zake. Men zal slechts reke ning hebben te houden met de nor male eisen, die aan het onderwijs wor den gesteld. Het scheelde een haar of de verga dering kon niet doorgaan. Er moeten nl. minstens tien raadsleden zijn. Er waren er 11 van de 19, negen raads leden en twee wethouders. Afwezig waren de heren Baarda, Baaijens, Berkhout, Van Dijk, Lichthart, J. P. de Vries, Van der Werf en Zeilstra. Overigens was deze derde vergadering van deze maand (de eerste was op 5 juli en de tweede, de begrotingsver- gadering, twee dagen daarna) vlug door de agenda heen. BLAUWE ZONE Er klonk een hartelijk applaus van verwacht, dat het een eerste prijs zou worden. Men had zich afgevraagd wat te moeten aanbieden. Een bloemen mand vond men niet het geschiktse en daarom werd het nu een waardebon. De burgemeester richtte zich daar na tot Yvonne Werkman en Piet Bak ker, resp. burgemeester van meisjes en jongensstad. „Tot nu toe hebben zij het gezag gehandhaafd. Demonstra ties van nozems zijn voorkomen en er is nog geen hoofdcommissaris ontsla gen”, merkte de burgemeester onder grote hilariteit op. Hij speldde beiden en medaille op, de borst. „Voordat het volgende week misschien misloopt; daarom doe ik het nu maar”. Een luid applaus onderstreepte dit gebaar. De heer Faber merkte op, dat men het jammer had gevonden, dat de burgemeester niet mee kon gaan naar Kerkrade. Hij herinnerde aan de goe de en de mooie dagen. De jury was verwonderd geweest, dat dit betrek kelijk „jonge korps” (van de meeste andere korpsen ligt de gemiddelde leeftijd van de leden boven de der tig) tot deze prestaties wist te komen. Het is een stimulans voor de toekomst en Advendo voelt zich nu verplicht terug te komen. De heer Van der Werf dankte de burgemeester namens het korps voor de ontvangst. Ook was men zeer er kentelijk voor het feit,, dat de ge meente het mogelijk had gemaakt om de reis naar Kerkrade te ondernemen. Ook voor de waardebon hartelijk dank. Hij vertelde, dat Advendo die eerste zaterdag niet alleen met 101 punten het hoogste was geweest, er was slechts één korps, dat ook een eerste prijs kreeg en wel met 96 pun ten. Er is een kans, dat men kampioen van Nederland wordt en in dit geval moet Advendo op 13 augustus terug komen in Kerkrade. 3. a. Gavotte et double Willem de Fesch 1687-1757 b. Gavotte G. Fr. Handel 1685-1759 4. a. Home sweet home Amerika bew.: Leen ’t Hart b. Auld Lang Syne Schotland bew.: Leen ’t Hart Engeland bew.: Leen ’t Hart 5. a. Trumpet Voluntary J. Clarke b. „Ein Madchen Oder Weibchen” W. A. Mozart 1756-1791 c. Militaire Mars Fr. Schubert 6. a. Wek op, wek op bew.: Leen’t Hart b. Zeg kwezelken, wildet gij dansen bew.: Leen’t Hart c. Daar was een sneeuwwit vogeltje bew.: Leen’t Hart 7. Petite Suite op Fa-Re-Ti-So Leen’t Hart tweetal net niet kon inhalen. Klaas van der Meulen finishte als vijfde en zakte weer een plaats in de totale rang schikking. Hierna volgden resp. Siete Meeter, Douwe Visser, Hylke de Vries, Hattum Hoekstra en Teake Brouwer. De totale rangschikking laat zien dat er nog vier kanshebbers zijn, van wie Van Terwisga de beste papieren heeft. 1. Siep van Terwisga, Heerenveen 15,8 pnt; 2. Ulbe Zwaga, Grouw 21,8 pnt; 3. Rintsje Ritsma, Lemmer 23,4 pnt; 4. Klaas v. d. Meulen, Woudsend 24,9 pnt; 5. Siete Meeter, Leeuwarden 37 pnt; 6. Lodewijk Meeter, Langweer-37 pnt; 7. Sietse Brouwer, Leeuwarden 38,5 pnt; 8. Douwe Visser, Staveren 41 pnt; 9. Jan van Akker, Sneek 49 pnt; 10. Hyl- ke de Vries, Eernewoude 55 pnt; 11. Teake Brouwer, Philips Drachten 59 pnt en 12. Hattum Hoekstra, Drachten 60 pnt. De 45-jarige mevrouw De Goede- Mulder uit Sneek is zaterdagmorgen omstreeks half elf bij een botsing zo ernstig gewond, dat zij later in een ziekenhuis in Alkmaar is overleden. Het ongeluk gebeurde in de buurt van Wieringerwerf. Haar man wilde linksaf slaan met de auto. Na te heb ben voorgesorteerd verleende hij het rechtdoorgaande verkeer voorrang. Op een gegeven ogenblik reed hij door, terwijl er toch nog een auto naderde. Hij heeft deze niet gezien. Het verzoek van G. W. Bolhuis en 12 anderen een z.g. „blauwe zone” in te voeren voor de Marktstraat bracht de heer De Blauw tot enkele opmer kingen. B. en w. stelden voor het stuk in hun handen te stellen ter afdoe ning. De heer De Blauw had liever gezien, dat b. en w. het punt aanhiel den, met een nota zouden komen over de blauwe zone in het algemeen en, nadat de raad zich over deze nota had uitgesproken, dan pas het verzoek zou den afdoen. De voorzitter antwoordde, dat dit niet de juiste gang van zaken zou zijn. De bevoegdheid om dit af te doen ligt bij b. en w. Het zou niet juist zijn het stuk in hemden van de raad te stellen. Als de raad het met de beslissing van b. en w. niet eens is, dan is er altijd nog een mogelijkheid dit door middel van een motie kenbaar te maken. Na tuurlijk is dit geen beknotting van de bevoegdheden van de raad. Deze be houdt te allen tijde het recht zijn mening te geven. De heer De Blauw zei, dat het zeker niet zijn bedoeling was de bevoegdheid van b. en w. aan te tasten. Maar kunnen b. en w. hun beslissing niet uitstellen tot de raad zijn gedachten hierover heeft laten gaan? De voorzitter dacht, dat er dan een conflictsituatie werd geschapen voor het geval de raad het niet eens zou zijn met de beslissing van b. en w. De heer De Blauw vond, dat die conflictsituatie er nu waarschijnlijk eerder zou zijn. Bovendien, die nota zal er immers toch komen. Het leek hem doelmatiger eerst die nota af te wachten. De voorzitter legde uit, dat hetgeen voorgesteld werd toch het beste was. Er zal trouwens geen beslissing op dit verzoek worden genomen voordat b. en w. tot een bepaald standpunt zijn gekomen over de blauwe zone in het algemeen. De heer B. de Vries vond het voor: stel van b. en w. wel juist. Maar hij zou graag vernemen wat de beslissing van b. en w. wordt, en wel om twee redenen: de kwestie is nu in de raad besproken en het schrijven van de heer Bolhuis was aan de raad gericht. De voorzitter zegde dit toe. HET ADVIES De heer De Vries vond, dat het ad vies hem wel wat laat had bereikt: dinsdagmorgen op zijn vakantie-adres. En dat terwijl het verzoek van het schoolbestuur al op 22 maart was bin nengekomen. B. en w. hebben dus drie maanden de tijd gehad. Dan een vraag: als de raad het advies opvolgt, wat zijn dan de consequenties voor het schoolbestuur? Is er een mogelijk heid, dat het bestuur b.v. over een jaar weer een aanvrage indient? Het bestuur sukkelt nu met diverse noodoplossingen, in de Groen van Prinstererschool wordt de hal gebruikt als zevende leslokaal, in de ds. Lucas Fockensschool aan het Kaatsland (ulo) wordt een handenarbeidlokaal als leslokaal gebruikt enz. Als b. en w. zeggen, dat zij uitsluitend volgens de wet te werk gaan, dan maken zij onderscheid. Er is gezegd: het gaat niet om cij fers. Maar in het advies staan heel wat cijfers om aan te tonen, dat de school in de Stadsfenne niet nodig is. Maar in het gebruik van cijfers schuilt een gevaar: zo werd het noodlokaal in de Groen van Prinstererschool meege teld. Enkele scholen beschikken niet over een handenarbeidlokaal enz. De cijfers zijn op die manier wel wat te corrigeren. Het schoolbestuur is niet zo maar tot deze aanvrage overgegaan. Het valt niet mee om in deze tijd geld te krij gen. Voordat de scholen er ooit zijn zal er geruime tijd zijn verstreken. Men zal zich dan ook moeten afvra: gen: voldoet deze derde aanvrage aan de eisen van de wet? Spreker betwij felde of het standpunt van b. en w. juist was. t.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1