Leeuwarden won laatste Sneek van trots op kaatsers P.C.-winnaars in stadhuis gehuldigd HeinZijlstra prolongeerde in Witmarsum kampioenstitel afdelingswedstrijd het seizoen IJLST WYMBRITSERADEEL zijn maar AGENDA J krachtig van en KORT Saeker ^ostkaRtcar op Hardzdldag Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Joyriding, inbraak en diefstal - w 121e jaargang no. 63 ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Kaatssport in Sneek beleeft vruchtbare periode Dit jaar niet in Pampusklasse Jonge knapen op ’t verkeerde pad Maandag 8 augustus 1966 Bewaar afstand in file PARTUUR DE GROOT INCASSEERT NEDERLAAG Nachtwedstrijd Vrijheids- klasse was een groot succes Aan "evolffen van botsing bezweken Team- en groepswedstrij den in de Sneekweek Sneek verloor in 2e omloop van Baard Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Ruilverkaveling Warns Ook voorzieningen voor toenemende openlucht recreatie is FINALE DANK MUZIKALE HULDE kaatsten de NIET HET INDIVIDU TWEEDE OMLOOP wonnen koningstitel met succes. EERSTE OMLOOP i. 2. 3. 4. 5. WAT ER VERDER TE DOEN IS FINALE Voor de eindstrijd kwamen de par- AMICITIA THEATER Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Vorige week donderdag is in het Sint-Antoniusziekenhuis alhier overle den de heer B. Kamstra. Hij was op zaterdag 18 juni met zijn auto in de buurt van Woudsend tegen een boom gebotst. De heer Kamstra was 59 jaar. Vrijdag 12 en zaterdag 13 augustus 4e Mariniersmars Sneker Wandel Unie over 80 en 50 km. Start 80 km: vrijdagavond 23.30 uur; start 50 km: zaterdagmorgen 7 uur vanaf Aere Maandag 8 en dinsdag 9 augustus ’s avonds 8 uur film: The bridge on the river Kwai. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertentles) lager. Abonnementsprijs t per half jaar. Franko p. post f5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad adviseerde Gerrit zich niets aan te trekken van de krantenkritieken en was blij, dat de koningsprijs nu ook eens in Sneek was terechtgekomen. Verder noemde de heer Rodenhuis het een verheugend verschijnsel dat de Sneker gemeenteraad en burgerij zo intens meeleven en bracht dank voor de spontane huldiging. SNEEKER NIEUWSBLAD Voor de andere finaleplaats betraden de drietallen van Leeuwarden en Baard het veld. Het was duidelijk dat Baard in de vorige omlopen teveel van zijn krachten had gevergd. Vooral de cen trale man van deze formatie Tamme Velstra kon niet meer tot de prestatie komen, welke hij in de vorige omlopen had weten te bereiken. Het drietal van L.K.C. stelde daar construktief spel tegenover. Vooral Scheepstra maakte weinig fouten en hun voorsprong werd gestaag uitgebouwd. De twee ontbre kende punten kwamen op 5-3 en 6-4 aan de hang, doordat Rienk de Groot de kaats passeerde. Gisteravond reed er op rijksweg 43 onder Folsgare een file auto’s. Op een gegeven ogenblik haalde de heer S. de B. uit Scharnegoutum de heer B. B. uit Heerenveen in en voegde zich weer in de file. Op dat moment remde de auto die voor hem reed, af en dus remde ook de heer De B. Het gevolg was, dat de heer B. tegen de heer De B. botste. Er was allen enige materiële schade. De automobilist die eerst afremde onbekend. In de hal van het stadhuis waren veel sportmensen bijeen gekomen. Burgemeester Rasterhoff opende de rij van sprekers. Hij constateerde dat Sneek het nog nooit in de kaatssport had meegemaakt dat er bij alle drie eerste parturen een Sneker zat. De Sneker kaatssport maakt momenteel een vruchtbare periode door, aldus de heer Rasterhoff, maar laten we nu niet denken, dat deze nu een enorme vlucht gaat maken. Wel kan het een grote stimulans zijn voor de kaatssport in Sneek. De burgemeester bood hierna de drie Sneker kaatsers een trainings pak aan waarop nog een embleem met het wapen van Sneek wordt aange bracht. Dit embleem is het symbool van de verbondenheid van de Sneker overheid met de Sneker kaatssport, al dus burgemeester Rasterhoff. Nadat de kaatsers op het bordes door een onvoltallig stedelijk muziekkorps een muzikale hulde was gebracht wer den de dorstige kelen gelest. Hierna nam de voorzitter van de KNKB, de heer J. Rodenhuis, het woord. Hij ging even in op de rjjke historie van de kaatssport en vertelde dat Sne^k vroe ger ook enkele goede kaatsers had die meermalen op de PC u’tkwamen. Hij noemde o.a. Hesselius v. d. Heide en André Rienstra, die als kaatsers hun mannetje stonden. De heer Rodenhuis was van oordeel dat het onjuist was de koningsprijs te handhaven. Het is evenals voetbal een teamsport en niet voor individuen, aldus spreker. Hij Lange tijd zag het er naar uit dat Hotse Schuil c.s. in hun partij tegen Zijlstra, Heeringa en Van Wieren het stoute stukje van de eerste omloop zouden herhalen. Ze liepen snel een 40 achterstand op, maar door twee maal op 66 en verder op 62 en 60 het bordje in te palmen, kwam de balans in evenwicht. Rob van Wie ren gaf daarna zijn partuur een 54 voorsprong door op 62 de bal bo ven te slaan en de beslissing viel op 54 en 62, toen Klaas van Wieren in gebreke bleef de kaats te passeren. Scheepstra c.s. en Rienk de Groot, de finalisten van vorige week zondag in Arum, kaatsten een middelmatige partij. Rienk verzorgde de opslag best en ontving van zijn beide perkmak- kers veel steun. Gerrit de Jong zorgde er op 53 en 64 door een hercules voor dat zijn partuur in ieder geval een horloge mee naar huis kon nemen. De trio’s Okkinga en Van Seijst schotel den het publiek een mooie partij voor. Er werd letterlijk om de punten ge vochten. Na 32 in het voordeel van het trio Van Seijst werd het niet min der dan vier maal zes gelijk, waarvan elk partuur er twee bordjes inpalm de. De wedstrijd groeide naar een cli max en op de beslissende stand van 55 en 66 sloeg Okkinga (gladheid van het veld?) de bal juist buiten het perk. Deze overwinning leverde het partuur v. Seijst een finaleplaats op. Evenals voorgaande jaren zal ook dit taar op de Sneeker Hardzeildag een beperking van de dienstuitvoe ring van de PTT-dienst worden toegepast. Het postkantoor zal op 17 augustus als volgt z;m opengesteld: Behalve voor zegelverkoop en afgifte van poste-restantestuk- ken sluit de °ostdienst om 11 uur De Telegraaf- en Telefoondienst is normaal geopend. De 2e bestelling vervalt. Bus- rechthouders kunnen hun post normaal blijven afhalen. De verzending en ontvangst van brief- en pakketpost is normaal. De openstelling van het verza melaarsloket van 16.30-18.30 uur vervalt. De postzegelverzame laars kunnen nu op woensdag 24 augustus terecht. Burgemeester Rasterhoff reikt het trainingspak uit aan Gerrit de Jong, de koning van de P.C. V.l.n.r. Rienk de Groot, Gerrit de Jong en Dirk Talsma. Achter De Groot staat de heer S. Breuker, secretaris van de kaatsveren. „Sneek” en achter Tal sma de heer R. Rienstra, voorzitter van deze vereniging. Ds. Martin Luther King is tijdens een betoging van negers in Chicago door stenen en flessen bekogeld. Hij werd aan het schouder gewond. Een negentienjarige blanke werd door een mes, dat bedoeld was voor ds. King, getroffen. De onlusten v aren evenals vorige week ontstaan als gevolg van demonstraties van negers voor betere woningen. Een 29-jarige Amerikaan heeft zijn gehele gezin uitgemoord. Hij kwam tot deze daad nadat hem was aange zegd, dat hij zijn huis uit moest. Van het gezin, dat uit man, vrouw en vier dochtertjes variërend van anderhalf tot zes jaar bestond, overleefde alleen de vrouw de moordpartij. Zij werd ern stig gewond. Bij zwemmen in zee is gisteren de vader van de Belgische tienerster Ada mo overleden. Antonio Adamo, die als secretaris voor zijn beroemde zoon op trad, bracht zijn vakantie door op zijn geboorte-eiland Sicilië. De driëntwintigjarige Haarlemmer Jan van der Horst is gisteren op het circuit van Zandvoort kampioen van Nederland geworden in het wielrennen op de weg voor amateurs. Tiemen Groen, die de kon.ende herfst weer op de baan zal rijden, eindigde op de elfde plaats, voor renners als Dolman en Steevens. Maandag 8 t.e.m. zaterdag 20 aug. Tentoonstelling van Friese wandkle den in het stadhuis te Sneek. Uren van openstelling: dagelijks van 9 12, 14—17 en 19.30—21 uur. Zater dags van 1417 uur. Zondags en hardzeildag gesloten. Vrijdag 12 augustus ’s avonds 8 uur Dia-avond over Israël in Aere Pe- rennius. veld. Op 31 en 66 viel een poer- best opgeslagen bal van Joh. van Seijst juist buiten het perk en namen hun tegenstanders een 41 voorsprong. Maar Tamme Velstra is er de man niet om zich zo maar gewonnen te ge ven. Een hercules van Westra op 64 en een onvoldoende retourneren van Robert van Wieren bracht de partijen op 43 dicht bij elkaar. Johan van Seijst rondde daarna twee buitensla gen van Zijlstra en één van Heeringa af met een fraaie zitbal. Twee spel ge lijk. De strijd was weer geheel open. Helaas poedelde Tamme daarna twee maal aan de opslag, wat de basis werd voor het vijfde eerst van de tegen standers, dat Heeringa door afdoend retourneren op 64 binnenpikte. Het einde van dit duel kwam op 54 en 64 door de laatste perkmisser van Van Seijst. De gouden horloges waren nu voor: Hein Zijlstra, Sjoerd Heeringa en Robert van Wieren; 2. Johan van Seijst, Tamme Velstra en Johan Wes tra; 3. Rienk de Groot, Gerrit de Jong Namens de Sneker sportraad sprak voorzitter K. Doevendans. Hij memo reerde de kritiek die er in de kranten verslagen geweest was op de aanwij zing van Gerrit de Jong als koning van de partij. Het is niet het individu, aldus spreker maar een team dat het succes bewerkstelligt. Toch moet er een koning worden gekozen, omdat dit een ingeburgerde zaak is. Namens de sportraad bood de heer Doevendans Gerrit de Jong een medaillekast aan en de andere vier een boekenbon. Van Het partuur De Groot gold ook deze dag weer als favoriet. Nadat ze tegen Zijlstra c.s. een 30 voorsprong had den genomen twijfelde niemand hier meer aan. Maar juist toen groeide het trio Zijlstra naar een grote vorm. Twee zitballen van Hein op 66 en een bo venslag van Sjoerd op 66 bracht de partijen op gelijke voet. Robert van Wieren gaf zijn partuur de leiding, toen hij op 64 de kaats passeerde. Nog gaven De Groot en zijn maten het niet op. De achtervolging werd in gezet en naar het op het eerste ge zicht leek suksesvol. Gerrit zorgde voor de stand van 44, door de bal voor de kaats te houden. Een kapitale fout maakte Rienk echter op 44 en 66 door buiten te slaan (54). Toen was het afgelopen en zonder een tegen- punt verloren de winnaars van de P.C. op 54 en 60. In het geboortedorp van de grote nationale sportpionier Pim Muiier Witmarsum kwamen zondag twaalf parturen in vrije samenstelling bin nen de lijnen. Het werd een hoogst interessante kaatsdag, waarbij het spel tot ongekende hoogte steeg met vele verrassende uitslagen. Hein Zijl stra verdedigde zijn vorig jaar ge- Als laatste spreker voerde de heer R. Rienstra, voor-:tter van de Kaatsvereniging „Sneek”, het woord. Ook hij bracht het gemeentebestuur dank voor de huldiging en was van mening dat dit succes van de drie Snekers, die weliswaar alle drie im port Snekers zijn, een stimulans kan zijn voor de kaatssport in Sneek. Na mens de vereniging bood de hee. Rien stra een boekenbon aan. Evenals vorige jaren zullen in de Sneekweek weer team- en groepswed strijden worden gehouden. De wed strijden tussen Friesland, Groningen en Overijssel in de 16 m2-klasse wor den op zondag 14 en maandag 15 au gustus gehouden, terwijl de traditio nele Holland-Friesland-wedstrijden in de Regenboogklasse op dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 18 augus tus zullen plaats vinden. In overleg met de klasse-organisaties zijn hiervoor de volgende groepen sa mengesteld: 16 m'2-klasse: Groningen: Jaap Hel der, Paterswolde; Joop Helder, id.; Al bert Helder, id; W. Alkema, Gronin gen; G. Jongsma, Oosterhogebrug. Re serve: J. N. Kamp, Haren. Overijssel: R. Siebrand, Kampen; W. Siebrand, id; E. v. d. Weerd. Alme lo; J H. F. Resink, Almelo; R. J. Berg- sma, Zwolle. Reserve: H. Koopman, Almelo. Friesland: A. Graatsma, Sneek; H. A. Minks, Leeuwarden; Th. de Haan, Sneek; T. Visser, Leeuwarden; H. Ol- de Agterhuis, Heerenveen. Reserve W. B. Kort, Kortezwaag. Regenboogklasse. Holland: ir. G. A. Bakker, J. Hofland, H. C de Goederen, K. Tol, B. van Wijk. Friesland: J. Alberda, M. Oppenhui zen, H. Röfekamp, H. de Vries, J. de Wilde. De teamwedstrijden ir de Pampus klasse kunnen niet doorgaan wegens gebrek aan deelname uit Holland. Inmiddels zijn er nog enkele opga ven voor de gewone wedstrijden bin nengekomen, zodat het totaal aantal deelnemers niet 675 is, zoals wij don- De Vrijheidszeilert troffen het za terdag vrij wat beter met hun nacht- zeilerij dan de vorige kee~. Het was prachtig weer, toen ’s avonds negen uur twaalf Vrijheidjes voor de wed strijd vanaf de le Oosterkade van start gingen. De belangstelling was groot, velen volgden vanaf de kade de start. De route was uitgezet door de heren H. Niemendal en G. de Vries en voerde de deelnemers langs Houkesloot-Kol- meersgat -Sybesloot -Heerenzijl -boei starttoren, naar het voormalige Pavil joen, waar het finishschip lag. Onder weg moesten de zeilers opdrachten uit voeren, waarbij het zoeken van een boei met een letter, meerdere deelne mers voor problemen stelde. En bij het tellen van de treden van de trap van de starttoren bleek, dat sommigen nog niet tot tien kunnen tellen. Dit laatste was zeer attraktief. De stenen van de wal waren hard en menige voor sprong ging hier verloren. Nadat een ieder na de nachtelijke dwalingen veilig op de Tourist was aangekomen, waar zij gastvrij werden ontvangen door de familie Van der Werf, reikte de vice-voorzitter van de V.K.O., de heer Joop Kluitenberg, op originele wijze de prijzen uit. De uit slag luidt: 1. O. A. Zweep V847; 2. R. Alberda V1313; 3. Th. Zijlstra V1027 allen te Sneek; 4. J. W. Pieper te Har derwijk V1363, terwijl E. van der Zijpp in de 890 van Kluitenberg de 5e plaats bezette. Poedelprijzen waren voor G. Braakman, Sneek en de gebr. Wester- hof uit Bilthoven verwierven de prijs voor de verstwegkomende. Na afloop werden alle deelnemers door de salonboot naar Sneek terug gesleept, wat een feeëriek schouwspel opleverde. En door de goede organisatie, én door Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Het was al ruim half zes eer de twee finalisten (Franeker en Leeuwarden) het veld betraden. De liefhebbers gin gen er nog eens goed voor zitten, want de algemene verwachting was dat het een spannende finale zou worden. He laas werd het een herhaling van de openingswedstrijd te Weidum. Ook toen waren beide formaties tot de eind strijd doorgedrongen en overklaste Leeuwarden zijn tegenstander. Wel werd het drie maal zes gelijk, maar Franeker wist geen enkele maal een bordje te winnen. Op 5-0 en 6-6 miste Van Seijst, maar nu voor de laatste maal, het perk. De fel begeerde gou den horloges gingen dus naar Leeu warden. Uitslag: 1. Leeuwarden (Scheepstra, De Groot en Westra); 2. Franeker (Van Seijst, Sikkema en De Groot); 3. Baard (Velstra, V. d. Zee en Tuinman). Vlietstra ondervond moeilijkheden aan de opslag, zodat de einduitslag op 5—3 en 64 voor Baard niet verwonderlijk was. Het laatste treffen van deze omloop was dat tussen Huizum en Franeker (Van Seijst c.s.). De oude academie- stadbewoners speelden een degelijke partij, waarin vooral Johavan Seijst tot de uitblinkers behoorde. Het perk Tom en Gerard Dijkstra was te licht en ook hun voorminst opslag was aller minst safe. Op 5-3 en 6-0 viel de be slissing, toen Tom Dijkstra in gebreke bleef de kaats te passeren. VIERDE OMLOOP Dinsdag 9 aug. t.e.m. donderdag 11 aug. 's middags 2.30 uur film: Kluchtig en luchtig. Woensdag 10 aug. 8 uur film: Een zomer smeult tot as. het mooie weer, is deze nachtwedstrijd retourneerde. Okkinga, Santema van de Vrijheidzeilers, een groot sue- Mn ces geworden. Hotse Schuil, die nu met Klaas van Wieren en Johan Halbesma een par tuur vormt, kreeg handen vol werk aan Tjeerdema, Jaap Visser en Piet de Groot. Het was een lust de tot nu toe steeds tegenvallende Halbesma aan het werk te zien. Zijn partuur nam een 20 voorsprong, maar even later waren de rollen omgekeerd. In een sneltrein tempo kregen Tjeerdema c.s. een 52 voorsprong en niemand ge loofde toen meer in de kansen voor Schuil en zijn makkers. Het herstel trad echter op het juiste moment in. Vanaf 53 haalden Schuil alle drie ontbrekende bordjes binnen op zes gelijk. De laatste kwam op 55 en 66 door een buitenslag van Tjeer dema aan de hang. Tamminga, Jos van Wieren en Langerak konden hun prestatie van woensdag j.l. op de P.C. niet herhalen.. Tegen Hein Zijlstra, Heeringa en Robert vein Wieren kre gen ze zelfs geen 'nkel bordje aan de telegraaf. Meer spanning brach ten de parturen Meijer, Soolsma en Foppe de Vries tegen Scheepstra, Sik kema en Ysbrandi. Beide parturen plaatsten vijf bovenslagen w.v. Sool sma er 4, Sikkema 3, Ysbrandi 2 en de Vries één voor hun rekening namen. Lange tijd had het trio Meijer de beste papieren in handen, maar in de slotfase rukten Scheepstra c.s. op naar de zege, welke op 55 en 6—4 tot stand kwam, toen Ysbrandi tot in het perk retourneerde. De winnaars van de P.C. kaatsten een „drege” partij tegen Monsma, Ge rard Dijkstra en W. Hiemstra. Moge lijk beïnvloedde een keurmeestersbe- slissing op 21 en 66 in het voor deel van het trio De Groot de partij, maar over alle linies was dit toch de meerdere. Op 53 en 64 haalde Talsma de kaats binnen. Johan van Seijst, Tamme Velstra en Johan Wes tra rekenden in een matte partij af met Anema, Heeg en Tamme v. d. Berg. Op 5—5 en 60 viel de beslis sing, toen van Seijst tot in het perk i en v. d. Heide gunden Vlietstra, Mulder en Kooistra slechts een spel Pingjum (Huizinga, Groenendijk en Wijnalda) waren bij lange na niet opgewassen tegen Leeuwarden. De Pingjumers kregen slechts een eerst aan de „hang” van Scheepstra c.s. Baard moest tegen Franeker (Vliet stra c.s.) alle zeilen bijzetten, doch Veel mensen waren donderdagavond op de been om de huldiging bij te wo nen van onze op de woensdag j.l. gehouden PC zo succesvolle stadgenoot Gerrit de Jong en zijn partuurmaten Rienk de Groot en Dirk Talsma. In deze huldiging, die op initiatief van de Sneker sportraad in samenwerking met b. en w. van Sneek tot stand was gekomen, werden tevens de Sneker kaatsers Gerrit Langerak en Piet Ysbrandi betrokken, die met hun maten resp. de tweede en derde plaats behaalden. Het was voor de eerste maal in de historie van de 113 jaar oude PC dat een Sneker kaatser er de konings prijs wegsleepte. Terecht dus was G. de Jong, die dit seizoen al een keer eerder koning werd en tal van eerste prijzen met zijn partuur won en die bovendien de algemene puntenstand aanvoert, het middelpunt van de huldi ging. Op de deelnemerslijst in Franeker prijkten zaterdag 21 afdelingsparturen. In de eerste omloop troffen direkt en kele grote kansparturen elkaar. Har lingen met Schuil, Jansen en Halbe sma ontmoetten van Baard (met Vel stra, v. d. Zee en Tuinman) onver wacht felle tegenstand. Een in prima vorm zijnde Velstra werd uitstekend door Tuinman in het perk geassisteerd. Ook vandaag liet Halbesma achterin het perk teveel steken vallen en bleef Jansen beneden het peil dat hij op de Bondswedstrijd bereikte. Een buiten slag van Hotse op 53 en 66 be sliste de partij. In de tweede omloop was St. Jacob niet opgewassen tegen het sterke par tuur van Leeuwarden. De partij van de dag kaatsten de parturen van Sneek en Baard. In het begin nam Baard telkens een kleine voorsprong en de wedstrijd had tot twee spel ge lijk en boeiend verloop. Gerrit de Jong verrichtte bij de boven prima werk en ook Piet Ysbrandi liet aan de tweede opslag prima verrichtingen zien. Het zag er naar uit dat Sneek resoluut van zijn tegenstanders zou weglopen, toen Gerrit met een bo venslag op 66 de vijf eersten bin nenhaalden. Maar de kansen keerden en met een triktrakslag van Velstra tot in het perk werd de stand gelijk 55. De slotfase was uitermate span nend. Tamme Velstra legde op 42 met een prima opgeslagen bal welke door De Jong onvoldoende werd ver werkt de grondslag voor de uiteinde lijke zege, welke op 55 en 64 met een kwaaduitslag van Ysbrandi defi nitief gestalte kreeg. Huizum won van Stiens dat met een opslagprobleem kampte en Franeker 1 bleef gemakke lijk de baas over Leeuwarden 2. DERDE OMLOOP Sneek met Piet Schuil, Gerrit de Jong en Piet Ysbrandi rekende af met Weidum (Koopman, Haima en Tal sma). Zoals ze in dit duel speelden waren ze één van de grote kansheb bers. Schuil maakte weinig fouten en het perk De Jong-Ysbrandi was veel sterker dan dat van Weidum. Franeker (Van Seijst, Sikkema en Piet de Groot) wonnen van Deinum (Hein Zijlstra, Kingma en Hiemstra). Dit waren de grote „parturen” en het was duidelijk dat hieruit de winnaar moest komen. Met natuurlijk Leeu warden (Scheepstra, De Groot en Westra), dat geen moeite had met Harlingen 2 (Wijtsma, G. Halbesma en G. v. d. Heide). Verder won in de eerste omloop Franeker (Vlietstra, F. de Vries en Kuperus) van Beetgum (Larooy, Rijp- stra en de Vries) en schakelde Sex- bierum (Hein v. d. Zee, J. Mulder en W. Hiemstra) Dongjum (Heetinga, Sannes en Kooistra) uit. Stiens bleef de meerdere over Akkerwoude, Hui zum won van Weidum 2, terwijl Leeu warden 2 met veel moeite Bolsward klein kreeg. Pingjum tenslotte gunde het eerste klas partuur van Oosterlit- tens geen enkel bordje. TWEEDE OMLOOP De politie te Sneek heeft twee jon gens uit Bolsward, de 16-jarige K. T. en de 15-jarige J. de H., aangehouden. Zij worden ervan verdacht zich gister avond in Sneek schuldig te hebben ge maakt aan joyriding met een gestolen bromfiets, inbraak en diefstal van f 100,—. De bromfiets hadden ze meegeno men van het Waagplein. Er werd eerst een bezoek gebracht aan de Koningin Wilhelminaschool, maar toen de jeug dige boefjes daar niets van hun gading vonden, gingen ze naar het kantoor van Alkema’s Ijzerhandel N.V. aan het Hoogend. Via het dak en na een slot te hebben geforceerd bereikten ze het kantoor en vonden een geldkistje met honderd gulden. Het ruilverkavelingsplan „Warns”, dat een gebied van bijna 3000 ha om vat, ligt ter visie en zal binnenkort in stemming worden gebracht. Het ge bied ligt in de gemeenten Hemelumer OLdeferd, Gaasterland en Staveren en wordt begrensd door de Friese meren, de IJsselmeeroever en de bossen van Gaasterland. Ook in de toekomst zal het agrarisch karakter van het blok blijven overwe gen, maar tevens zal het gebied een toenemende funktie gaan vervullen voor de recreatie. Behalve een aantal nieuwe wegen zullen er daarom rij wiel- en voetpaden worden aangelegd. Ook de accommodatie voor strand- en overrecreatie za 1 verbeterd worden, terwijl er kampeerterreinen en pick- nickplaatsen met parkeergelegenheid zullen worden aangelegd. Het landschapsplan beoogt niet al leen het eigen karakter van het land- schap te behouden, maar ook de te genstelling tussen de begroeide zand gebieden en de open kleigronden nog wat meer te accentueren. Deze be plantingen en bebossingen omvatten een oppervlakte van 40 ha. Zes gebie den van grote natuurv -tensch appel ij - ke betekenis zullen in de huidige staat behouden blijven. het Actiecomité van de Ver. van Sne ker Zakenlieden waren er bloemen voor de dames. MM MM»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1