Marssum winnaar van ,De Potten’ komt op gang Kampioenswedstrijden N.N.W.B. met bijna honderd deelnemers Jorritsma, Heeg en Wiersma, Folsgare boekten fraaie successen 63ste Freulepartij I I» ÉV I Waterpoort *krabbelt van en Aantal bungalows reeds in gebruik IJLST WYM BRITS ER A DEEL Sneek-Week programma verschenen Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Donderdag 11 aug. 1966 121e jaargang no. 64 Onbekenden richtten Zeilmeek telt 689 deelnemers Sommige huisvrouwen leren het nooit 574 ste Staatsloterij I Op nationaal concours-hippique in Hij Zakennieuivs Sneekweek-em bleem Vertrek ledenboten naar startterrein en SZC terrein Zweins verrassing op deze kaatsdag Hei Sneeker Nieuwsblad is een vernielingen aan gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zo langzamerhand komen de wedstrijdzeilers en andere boot- Ibezitters naar onze stad om het grootste zeïlgebeuren in ons land mee te maken. Het aantal deelnemers is groter dan ooit tevoren en /in de jachthavens begint het al aardig druk te worden. De voor- t bereidingen voor de Sneek-week, die morgenavond officieel in het J stadhuis wordt geopend, zijn in volle gang. s SNEEKER NIEUWSBLAD EERSTE OMLOOP zoveel de zeilers”, die drukste winkelstraat Sneek den. De paardensportvereniging „De Zuidwesthoek” mag op een geslaagd con cours hipppique terugzien. Het was zaterdag goed weer, er was een record aantal deelnemende paarden en de publieke belangstelling was enorm. Ulco, eig. KI. Postma te Workum, werd voor de vierde maal kampioen van Neder land enkelspanncn Fries ras. Onbetwist bleef ook de eerste plaats bij de Bovenlanders, die werd bezet in de open klasse door Alfred, eig. stal Van Dijk te Emmeloord. Bij de grote rubriek Friese tweespannen kwamen de beide fraaie paarden van W. Jorritsma te Heeg weer op de eerste plaats. Vol trots mocht het echtpaar Jorritsma de creronde rijden. De paarden van A. Wiersma te Fols gare werden vijfde. Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 TWEEDE OMLOOP In de tweede omloop bleek duidelijk De afgelopen week zijn er weer en kele vrouwen betrapt op winkeldief stallen. Zij probeerden zonder betaling goederen mee te nemen uit waren huizen in de stad. Blijkbaar snappen ze niet, dat ze vroeg of laat een keer tegen de lamp lopen. De tentoonstelling van Finse wand kleden, die deze en volgende week De leden van de KZVS en SZC heb ben op hun kaarten van deze vereni gingen alle dagen vrije toegang op de terreinen en de ledenboten. De „Wetterwille”, herkenbaar aan de clubvlaggen, ligt aan de le Ooster- kade en vertrekt zaterdag 13 augustus om 8.30, 11.00 en 13.00 uur en zondag 14 en maandag 15 augustus om 9.00, 11.00 en 13.00 uur. „De Toerist”, ook herkenbaar aan de clubvlaggen, vaart dinsdag 16 en don derdag 18 augustus om 9.00, 11.00 en 13.00 uur. Op woensdag 17 augustus (Hardzeildag) wordt er vanaf ’s mor gens 9 uur de gehele dag een pen deldienst onderhouden. Ook deze boot ligt aan de le Oosterkade. mand ernstig gewond. Enkele uitslagen. In rubriek 3, con cours eenspannen Fries ras, werd Froukje, eig. combinatie Hoefnagel- Zijlstra te Heeg en gereden door KI. Postma, nummer een. In rubriek 5, tuigpaarden Fries ras, werd Ami van OOK HARLINGEN DOOR OUTSIDER UITGESCHAKELD Bolsward maakte in de vierde om loop vele fouten. Vooral v. d. Zee liet in het perk en aan de opslag op kri tieke standen te veel steken vallen. Winsum buitte dit voortreffelijk uit en bouwde zijn voorsprong gestaag uit. Op 53 en 60 viel de beslissing, toen Fokkens een zitbal plaatste. Zweins trad onbevangen het veel ge- Zaterdag 20 en zondag 21 aug. met als reservedatum maandag 22 aug. wor den op het Sneekermeer weer de kampioenswedstrijden gehouden van de Noord Nederlandse Watersport Bond. Er wordt evenals vorig jaar gezeild in tien klassen. Het aantal inschrijvingen bedraagt 99, wat in vergelijking met 1965 een achteruitgang is van acht. De verschillende klassen met het aantal deelnemers zijn, met tussen haakjes de cijfers van vorig jaar: Valken klasse 10 (12), 30 m2 klasse 8 (10), Regenboogklasse 8 (9), 22 m2 klasse 8 (6), 16 m2 klasse 16 (17), Vrijheidsklasse 14 (10), Topklasse 9 (14), Finjollen- klasse 12 (13), Pampusklasse 9 (9) en O.K. jollenklasse 5 (7). In de 16 m2 klasse heeft men acht inschrijvers niet kunnen toclaten. In deze klasse zeilen nu de twaalf eerstgeklasseerden van vorig jaar mee, alsmede vier nieuwelingen. Bij deze kampioenswedstrijden wordt ook nu weer de Oos tenrijkse, of Olympische puntentelling toegepast, ’t Is de bedoeling dat er zaterdag drie en zondag twee wedstrijden worden gehouden. De start is om de vijf minuten. Aanvang van de wedstrijden zaterdagmorgen om 9 uur, tweede start om 11.30 en derde start om 14.30. Een kleine 4000 kaatsliefhebbers trokken woensdag naar het in het mid den van Friesland gelegen weidedorp Wommels. De 63ste Freulepartij genoemd naar de ruim 5 jaar geleden overleden baronesse de Vos van Steen- wijk is met de Bondswedstrijd en de P.C. een van de grote gebeurtenis sen van het kaatsseizoen. Onder het toeziend oog van vele kaatskoningen van weleer en die van thans alle keurmeesters waren voor deze dag ge- recruteerd uit kaatsers kon men na afloop de balans opmaken. Helaas werkte het weer ook op deze grote kaatsdag niet mee. Zondag wordt de kerkdienst op het kerk- en recreatieschip uitgezonden over de radio (IKOR, Hilversum II). De uitzending begint om tien uur en ds. D. van der Werf, gevangenis predikant in Leeuwarden, zal voor gaan. Deze is voor vele Snekers geen onbekende, daar hij ook in Sneek heeft gestaan. Omdat de ko mende zondag midden in de Sneek week ligt is deze door het IKOR f pleiten: B.v.: Friezen cm utens, kom yn jimme fakansje nei Snits. Waer of gjin waer, kom! Prijzen van: 10,zijn gevallen op nummers eindigende op 2; 50,ein digende op 624; 100,— eindigende op 005; 200,eindigende opl09; 400, eindigende op 411; 1000,eindigende op 9402*; 2000,is gevallen op de nummers 011794, 010824, 066480, 027796, o 088453; 5000,is gevallen op 050233; Co. gedrukte boekje is weer in het 25.000,op 068010. Op dit pummer zijn twee prijzen gevallen. De Hindelooper Kamer geeft ter ge legenheid van de Sneekweek kleine ronde metalen plaatjes in kleur uit, die men kan bevestigen op de boot, auto, scooter, bromfiets, caravan of in een plakboek opbergen. Op het em bleem figuren, die het midden houden tussen kopjes koffie en zeilbootjes. De plaatjes zijn bedoeld als herinnering DERDE OMLOOP In deze omloop sneuvelde de ene favoriet na de andere. Het begon al direkt met Franeker. Winsum, een trio dat meestal al in de eerste om lopen van het veld verdwijnt, verkocht zijn huid zo duur mogelijk. Door een 31 en later zelfs een 53 voor sprong voor de dorpsbewoners zag het er voor Franeker slecht uit. Maar met veel moeite en pijn kwamen de par turen uiteindelijk op vijf eersten ge lijk. De strijd groeide naar een climax. Het werd zelfs 55 en 64 voor de „Jan Bogstra”-jongens, maar een bo venslag van Stellingwerf, die bij Win sum het „zware werk” verrichtte bracht alle hout aan de telegraaf. Met een kleine kaats werd nog eenmaal gedraaid, waarna de door de Fra- nekers uitgeslagen bal door Jouwsma voor de kaats werd gekeerd.. Menal- dum met de sterke van der Mei was tegen Marssum de uitgesproken favoriet. Maar de talentvolle Breuker liet het zomaar niet zitten en dankzij zijn voortreffelijk werk won Marssum op 53 en 62. Harlingen, dat niet veel moeite had met Pingjum en op 53 en 66 won, was nu plotsklaps de grote favoriet voor de eindoverwin ning geworden. De horloges hadden ze bij wijze van spreken voor het op rapen. Een fraaie partij speelde Zweins tegen Ried. Deze parturen waren aan elkaar gewaagd, maar de iets sterkere opslag van Zweins gaf tenslotte op 54 en 66 de doorslag. St. Anna won gemakkelijker (52 en 66) dan was verwacht van Hol werd, terwijl Bolsward door een staand nummer bij de laatste zes kwam. de Haan (kamp. ’65), H. Donker, H. de Jong, J. E. Scheper en H. B. Jongejans. O.K. jollen-klasse: F. A. Roozeboom (kamp. ’65), H. Kaspers, mej. Ali Ge- veke, Jaap Phaff en R. E. Wester. Er staat thans beroep open bij de zeilraad van de NNWB, indien men niet akkoord gaat met een uitspraak van de protestcommissie. Verder is het bestuur gemachtigd om deelnemers, die tien minuten na de afvaart nog niet zijn gestart, van deelneming uit te sluiten. Men hoopt deze keer gebruik te ma ken van de nieuwe merktekens, welke ook in de Sneek-week zullen worden gebruikt. Deze zijn uitstekend zicht baar. In de nacht van maandag op dinsdag hebben onbekenden een knipmachine voor betonijzer van een bouwwerk aan de Leeuwarderweg meegenomen en een eindje verder in een tuin gewor pen. In de nacht van dinsdag op woens dag werden op diverse plaatsen in de stad ruitenwissers van geparkeerde auto’s kapotgetrokken. De politie stelt een onderzoek in naar dé daders van deze botte vernielzucht. krijgt tot nu toe een goede belang- Vooral de eerste dag (maandag) kwamen er heel wat mensen een kijkje _nemen, ongeveer was het verscnij.nl MAANDAGb en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Zo viel er weer veel te genieten op dit concours. De organisatie was zoda nig, dat deze de toets der kritiek kan doorstaan. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Maar even was er schrik, toen geheel buiten de schuld van de organisatoren een deel van de grote De Sneek-week blijkt nog steeds aan populariteit te winnen. Het gisteren verschenen programma vermeldt niet minder dan 666 deelnemers, die ver deeld over 32 klassen zes dagen strijd zullen leveren op het Sneeker meer. Daarbij komen nog 12 deelnemers in de gemengde klasse, welke alleen za terdag zeilt, en 11 Tjotters, die alleen dinsdag varen. Totaal telt de Sneek week derhalve 689 deelnemers, wat opnieuw een record betekent. Voor verschillende klassen was de inschrijving zo groot, dat deze in A- en B-klassen moesten worden ge splitst. De Vaurienklasse maakt hier op een uitzondering. In deze klasse gaan de 36 scheepjes tegelijk van start. Voor het eerst in de geschiede nis van de Sneek-week wordt het gro te zeilevenement georganiseerd door een apart comité, waarin bestuursle den van beide zeilverenigingen zitting hebben. Dit comité bestaat uit de he ren: dr. J. W. van der Zijpp, voorz., E. K. Hoekstra, vice-voorz., U. de Bruin, seer., W. J. M. van Oerle, F. Z. Ruiter en A. H. Tromp, Administra teur is de heer P. de Jong, Ath, Bon- ninghaleane 1, alhier. Het door uitgeverij Brandenburgh en bekende kleed gestoken en ziet er fris uit. Slechts driemaal eerder was Zweins op een wedstrijd uitgekomen. De kleine 14-jarige balkeerder Riemer Hiemstra stal de show, maar een pluim verdient zeker de 15-jarige opslager Durk Fokkema, die ook als achterinse op een waarlijk grote dag mag terug zien. Evenals trouwens voorinse Sjoerd Jellema die zijn paadje ook goed schoonmaakte. Tot vier eersten bleef de balans in evenwicht. Hierna bouw de Zweins een regelmatige voorsprong op. Eerst plaatste Fokkema op 44 en 66 een zitbal (54) en op 54 en 64 viel de beslissing in het voordeel van Zweins. St. Anna kreeg daarna van Marsstim slechts een eerst aan de hang, waardoor Marssum de eer ste finalist was. VIJFDE OMLOOP Om de andere finaleplaats kaatsten Winsum en Zweins. Winsum maakte vele fouten aan de opslag en ook zijn perkspel kon bij lange na niet het peil halen van dat der tegenstanders. De puntenverdeling 48 voor Zweins en 26 voor Winsum illustreert dit vol doende. Op 51 en 64 plaatste Fok kema een bal hoog achterin het perk, welke onverwerkt bleef. Hieronder de namen der deelnemers in de verschillende klassen: Valkenklasse: D. Resink, E. J. Ha- bekotté, H. Vis, H. G. de Boer, mr. R. Mulder (kamp. ’65), U. de Vries, ir. A. J. Hoekstra, A. Wester, J. G. Hoeben en A. Vollema. 30 m2 klasse: G. W. van der Meer (kamp. ’65), J. P. Adema, H. Geveke (Kampen), H. Geveke (Leeuwarden), J. H. Oosterhuis, B. G. Adema, T. Ge veke en D. K. Nammensma. Regenboogklasse: H. de Vries, H. H. Röfekamp, Tom Zwart, J. Doevendans, A. van der Zee, J. Alberda (kamp. ’65), J. de Wilde en M. Cnossen. 22 m2 klasse: Th. Pasma, R. S. Dijk stra, S. de Vries, H. A. J. Goedemoed, A. Rademakers, H. Faber, A. A. Bou- wes en E. Zijlstra. De kampioen van vorig jaar, Jan Hoeben uit Leeuwar den, neemt niet aan de strijd deel. 16 m2 klasse: E. van der Weerd, R. Zaadstra, H. A. Minks, Th. de Haan, J. H. F. Resink, G. Jongsma, T. Visser, J. van der Goot, Joop Helder (kamp. ’65), J. W. Alkema, A. J. Helder, Jaap Helder, H. Olde Agterhuis, F. Jansma, W. B. Kort en H. Wester. Vrijheidsklasse: H. P. Repko, C. de Haas (Breukelen), mej. Diet Bron, O. A. Zweep, Sj. Jaasma, R. Bouma, J. E. Kluitenberg, H. Meindersma, Th. W. Zijlstra, Sj. Feenstra, A. E. van der Meer, H. B. Steensma, R. J. Alberda (kamp. ’65), en J. K. de Boer. Topklasse: F. van der Meer, Theo Aukema, H. Ubbink, H. L. de Blinde (kamp. ’65), P. Hiemstra, W. van der Schaaf, F. Veen, T. Laan en P. van der Zwaag. Finnjollenklasse: J. W. Mulder, N. P. Venekamp, H. Gierveld, G. P. van Wie ren (kamp. ’65), R. D. Hubregtse, J. Faber, J. B. Gros, Th. de Jong, B. Wie- gers, P. Dijkstra, W. Morsman en A. Mansens. Pampusklasse: D. M. Bonnema, P. de Jong, W. S. de Vries, P. Bonnema, D. Deze bungalows staan in het toekomstige recreatiecentrum „De Potten” bij het Snekermeer. Ofschoon er nog maar een betrekkelijk klein gebied is opge hoogd, heeft de Stichting Het Grote Bos te Driebergen er direkt acht stenen bungalows laten neerzetten, die in razend tempo zijn gebouwd. Voor de bouw- vakvakantie waren deze gerieflijke woningen al' grotendeels bewoond. In to taal staan er nu acht bungalows. Eigenlijk vier dubbele, want ieder gebouw bestaat uit twee woningen. Alle gemak is aanwezig, zoals badkamer met warm water enz., maar ook een eigen haven. Een aantal scheepjes ligt reeds in de haven gemeerd. Het campingterrein kan ook al worden gebruikt, zij het pro visorisch. Er zijn nu nog een paar bungalows vrij, dus wie nog geen vakantie heeft gehad kan hier in de Sneek-week nog terecht. Tenminste als de huur van f 200,per week geen bezwaar is! Franeker won met gemak van Wom mels. De beslissing viel op 50 en 60. Ook Sneek (Oosterveld, S. de Boer en Jaspers) ondervond in deze omloop weinig tegenstand van Wijt- gaard. Op 52 en 60 kwamen de twee ontbrekende punten aan de hang. Harlingen de grote favoriet met de sterke kaatsers Wielinga, Zweep en Zondervan liet tegen Warga geen steek vallen. Op 50 en 62 werd de overwinning een feit. Verdere uitslagen uit de eerste om loop: TzummarumDronrijp 25 en 06; GrouwWinsum 15 en 46; Britswerd-Wieuwerd tegen Ried 25 en 26; BaardPeins 55 en 62; LekkumZweins 05 en 66; Kims- werdAkkrum 54 en 66; Corn- jumHuizum 25 en 46; Pingjum— Wirdum 5—5 en 64; WelsrijpWei- dum 45 en 26; MenaldumIrnsum 51 en 62; WitmarsumStiens 05 en 26; OosterendMarssum 0—5 en 26; WijnaldumHerbajum 35 en 2—6; St. JacobO.B.zijl 50 en 6—6; St. AnnaBeetgum 54 en 66; Min- nertsgaHol werd 05 en 06; Tzum Roordahuizum 25 en 06; Leeu wardenBerlikum 55 en 26; Bols wardBozum 51 en 64. dat het Franeker team niet in topcon ditie was. Deze jongens, die op zeven voorgaande partijen het zoet der over winning hadden geproefd, wilden van daag graag de kroon op het werk zet ten. In hun partij tegen Dronrijp hield Jan Prins de touwtjes nog bij elkaar, anders had het er slecht voor hen uit gezien. Jan van der Molen haalde op 54 en 66 door retourneren de twee ontbrekende punten voor zijn partuur binnen. Sneek was de mindere van Winsum. Dat was niet zo erg als we de prestaties van de drie jongens uit Winsum onder de loupe nemen, maar toch wil het ons voorkomen dat de Sneker knapen te weinig routine heb ben. Die krijgt men alleen door veel wedstrijden te kaatsen. Op 51 en 62 konden de jeugdige Waterpoort-bewo- ners de kleedkamer opzoeken. Voor Harlingen was er nog geen vuiltje aan de lucht. Hun monsteroverwin- ning op Huizum (50 en 60) gaf moed voor de volgende omloop. Verdere uitslagen tweede omloop: RiedBaard 54 en 62; Zweins- Kimswerd 50 en 62; Pingjum Weidum 54 en 66; Menaldum Stiens 52 en 6—0; MarssumHerba- yum 52 en 62; HolwerdRoorda huizum 54 en 66; en als laatste BolswardBerlikum 51 en 62. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t4,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad band opgenomen. De eigenlijke dienst begint reeds om negen uur. f FINALE Neen, een finale als vijftig jaar ge leden op de Freulepartij werd het niet. Toen immers won de nu legendarische Ids Jousma voor Dokkum het goud in een heroïsch duel met Berlikum. De beslissing viel pas op 5—5 en 6—6, toen Toornstra tot in het perk retour neerde. Nu betraden Marssum en Zweins het veld en na het spelen van het Fries volkslied kwam men spoedig tot de ontdekking, dat Zweins in de voorgaande partijen teveel van zijn krachten had gevergd. Breuker was in dit treffen de centrale man en haalde voor Marssum vele punten binnen. Wel werd het viermaal zes gelijk, maar slechts eenmaal kwam een bordje aan de kant van Zweins te hangen. Dat was het eerste. Via 41 kwam Mars sum met 52 voor en op 52 en 66 haalde Klazinga voor Marssum de ont brekende punten binnen. Voor het eerst in de geschiedenis van de Freu lepartij ging de overwinning naar dit dorpje. Uitslag: 1. Marssum (Breuker, Kla zinga en Zuiderveld); 2. Zweins (Fok kema, Jellema en Hiemstra); 3. Win sum (Fokkens, Stellingwerf en Jouw sma); 4. St. Anna (K. v. d. Wal, J. Groen en R. Westra); 5. Harlingen (S. Wielinga, H. v. d. Zweep en P. Zondervan); 6. Bolsward (K. de Jong, J. Visser en U. v. d. Zee). In rubriek 13, concours eenspannen Fries ras om het kampioenschap van Nederland, waarin Ulco de eerste plaats bezette, kwam Nize van A. Wiersma op de tweede plaats. Nedia van W. Jorritsma bereikte hier een achtste plaats. In rubriek 17, concours tweespannen tuigpaarden Fries ras (Friese sjees met heer en dame in „Frysk kostüm”), was Jorritsma dus eerste. Hij behaalde dit succes met Caroline en Nedia. Ami en Nize brachten Wiersma op de vijfde plaats. Bij de VVV staat de laatste weken jn het stadhuis wordt gehouden, de telefoon roodgloeiend, zoveel mensen zijn er, die informaties in- stelling, winnen over de Sneekweek. Velen hebben al een boot gehuurd. Zelfs J zoveel, dat Toch zijn er nog wel „zeners aie nooit van de Sneekweek hebben b)at katten zich bijzonder hechten 4 gehoord. Zo gebeurde het deze week aan het huis, waarin ze lange tijd dat iemand ui* het zuidei een zeil- doorbrengen, is algemeen bekend. I boot wilde huren voor volgende Meermalen is het gebeurd, dat de week. De juffrouw van de VVV Poes des huizes korte tijd na een 1 vroeg: „Weet u niet dat dan juist verhuizing, door een feilloos instinct de Sneekweek wordt gehouden?”, geleid, de weg naar het oude huis I waarop de man aan de andere kant terug wist te vinden. Het sterkste „Sneekweek? Wat is dat dan?” De staaltje haalde ongetwijfeld de kat I informatrice heeft hem daarop kort uit> die enkele jaren geleden in zijn t maar krachtig duidelijk gemaakt, eentje de afsluitdijk overtippelde. I dat dit een van ’s lands belangrijk- Dit verlangen naar het vertrouwde ste wedstrijdweken is, die jaarlijks adres schijnt behalve sterk ook 4 duizenden mensen trekt. Gelukkig langdurig te zijn. Onlangs gebeurde t bleek er nog een boot vrij te zijn het, dat een familie in de Lemmer- 4 voor deze „zeiler” wegwijk met vakantie ging en de poes aan de zorgen van de buren 4 toevertrouwde. Na een paar dagen was poes verdwenen; een ongeluk 4 In de binnenstad is de feestverlich- werd gevreesd. Tot moeder de vrouw ting reeds aangelegd. Deze zal ge- in de binnenstad kwant, van waar 4 durende de Sneekweek ’s avonds men bijna een jaar geleden was een kleurige aanblik bieden. Het is verhuisd. In de buurt van de vroe- echter wel opvallend, dat in de gere woning werd poes teruggevon- drukste winkelstraat van -J™ j Wilt u écht vakantie hebben? Be- op een enkele uitzondering 4 suchen Sie Sneek und erleben Sie na in het geheel geen speciale ver- Frieslands Seen. A happy play- lichting is aangebracht! 4 ground for lovers of aquatic sports. J Sneek, centre des lacs de Frise, vous 4 souhaite la bienvenue. Hoe dan 00k, J met of zonder schip: Kom zeilen!’ 4 Deze opwekkende zinnen ontlenen j wij aan de viertalige folder, die de 4 immer actieve VVV dit jaar weer j heeft doen verschijnen. Getuige de 4 vele auto’s met buitenlandse num- j merborden wordt de raad om de 4 Waterpoortstad te bezoeken vaak J opgevolgd. Een niet te verwaarlo- 4 zen deel van de toeristen spreekt t echter seen van de vier cebruikte wee“- usl 15 aeze aoor nel Ink gekozen. De dienst wordt op de 4 talen. Wij zouden voor hen dan ook X 1 uitbreiding van de folder willen be- band opgenomem De eigenlijke i j oleiten: B.v.: Friezen cm utens. kom dienst begint reeds om negen uur. 4 er bijna geen boot meer veertig in totaal. Dinsdag i OnvaTlPnrl is? hpf PTntn --1 z aantal Brabanders, dat inlichtingen teren weer wat meer kwamen. Er zijn vooral veel toeristen onder. is te krijgen. Opvallend is het grote bezoek veel minder, terwijl er gis- heeft gevraagd. Caroline van W. Jorritsma, Heeg,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1