Wat de raad te behandelen krijgt 1 itanenstrijd in regenboogklasse tussen Alber da en De Wilde Subsidiëring Openbare Leeszaal en Bibliotheek B. en W. van Wymbritseradeel willen beperkende maatregelen t.a.v. benzinepompen ed. Bijzonder geslaagde kampioenswedstrijden NNWB Joop Helder in 16m2 klasse onttroond door Fokkejansma IJLST WYMBRITSERA DEEL en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Noodlottig oversteken van rijksstraatweg bij Oosterwierum Maandag 22 augustus 121e jaargang no. 67 DR1JFHOUTS NIEUWSBLAD I 1966 Kettingbotsing op rijksweg 43 Het Sneeker Nieuwsblad is een Kerkconcert in de grote kerk gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Bevestiging en intrede ds. J. Breeuwsma in Hoogeveen de voor- TITANEN STRIJD Hij Zaterdag Redacteui H. A. de Boei Telefoon 4091 m voor be ad de ad SNEEKER NIEUWSBLAD eerste race liet Van der Meer geen twijfel over zijn bedoelingen bestaan en won met ruime vporsprong. Mede doordat Adema tijdens deze race niet door de finish was gegaan, lag de ti tel voor het grijpen. De vijfde wed strijd werd gewonnen door Tjeerd Geveke. Van der Meer eindigde als vijfde. Hij vergaarde 3414 punten. J. P. Adema werd tweede met 2812 en T. Geveke kwam met 2636 punten op de derde plaats. Gisteravond raakten op rijksweg 43 onder Ysbrechtum vier personenauto’s betrokken bij een kettingbotsing. Het liep gelukkig af zonder persoonlijke ongelukken. De auto’s, die meer of minder werden beschadigd, konden al le nog rijden. Het was zeer druk op de weg en daardoor werd er niet genoeg afstand bewaard. De Noord Nederlandse Watersportbond had zich voor de strijd om noordelijke zeiltitels op het Sneekermeer geen idealer weer kunnen wensen. Beide dagen een flinke dosis wind (zaterdag zwak tot matig en zondag ma tig tot krachtig), terwijl de zon onafgebroken het geheel opfleurde. Ken nelijk geïnspireerd door deze ideale omstandigheden hebben de deelnemers in de tien klassen een prachtige en spannende strijd geleverd om de hoog ste eer. Slechts in drie klassen konden de kampioenen hun titel van vorig jaar behouden en wel in de Valken-, 30 m2- en Rcgenboogklasse. De mooie Olympische driehoeksbaan bood de zeilers volop de gelegenheid hun kunnen te tonen. Vorig jaar werd besloten aan de ver eniging openbare leeszaal en biblio theek te Sneek een extra-subsidie uit de gemeentekas toe te kennen voor de exploitatie ten bedrage van f 50.028,48 ter dekking van de exploitatietekor ten t.m. het exploitatiejaar 1964 en ten bedrage van f 25.000,ten behoeve van de exploitatie over het jaar 1965. Er werd opgemerkt, dat in belangrijke mate financiële bijstand van de ge meente nodig zou zijn om bij de ex ploitatie van de qpenbare leeszaal en bibliotheek tot een gezond financieel beleid te kunnen geraken. Bij schrijven van 3 juni j.l. heeft het bestuur der vereniging, onder toezen ding van de financiële jaarstukken 1965, het gemeentebestuur verzocht de dekking van het exploitatietekort over dat jaar voor rekening van de gemeen te te nemen. De desbetreffende exploi tatierekening geeft nl. een ongedekt te kort te zien van f 10.778,34. Hierbij is, wat het subsidie van de gemeente treft, het zg verplichtminimum 18.620,15 verwerkt en het door raad toegekende extra-subsidie 25.000,—. Hoewel b. en w. een herziening van de gemeentelijke subsidieregeling in het vooruitzicht stelden komt het hun thans, wat het exploitatiejaar 1965 be treft, wenselijk voor dit exploitatiete kort ad 10.778,34 nog door een extra subsidie uit de gemeentekas te dekken. Uit de begroting voor 1966 blijkt dat, indien naast het zg verplicht-minimum het in de gemeentebegroting 1966 ge raamde bedrag aan extra-subsidie uit de gemeentekas ad 25.000,wordt opgevoerd, er een geraamd exploitatie tekort aanwezig is van f 28.386,34. Bij Verschunt MAANDAGS en DONDERDAGS Kan tooi vooi administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 8005 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrak! (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5.— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad In de Regenboogklasse is het dit keer een ware titanenstrijd geworden tussen Alberda en De Wilde. Na twee wedstrijden, die beide door De Wil de werden gewonnen met Alberda res- pektievelijk als derde en tweede, zag het er niet bepaald rooskleurig uit voor de titelhouder. Maar in de der de race keerde de spanning terug. Al berda ging nl. als eerste over de lijn, gevolgd door H. de Vries op de twee de en De Wilde op de derde plaats. BOUWVOORSCHOTTEN B. en w. stellen de raad voor om de voorschotten uit de gemeentekas ten behoeve van het complex van 56 wo ningwetwoningen der woningstichting „Patrimonium” nu definitief vast te stellen op de volgende bedragen: 1. grondvoorschot 153.219,79; 2. bouw- voorschot 870.294,16. Op vrijdag 26 augustus zal het vijfde concert in de reeks van zes kerkcon- certen onder auspiciën van het orgel- comité Pro Organo in de grote kerk worden gegeven. Het orgel zal dan worden bespeeld door onze stadgenoot de heer J. W. Boeijenga, organist van de Martini Cantory en de Bloemkapel te Bolsward, terwijl een oud-stadgeno- te, mevrouw Dicky de Groot, sopraan, vocale medewerking verleent. Het programma voor dit concert ver meldt de volgende werken: Praeludium in e-moll van de Oostfriesc componist Nikolaus Bruhn 1665-1697), de so- praan-aria „Es halt’ es mit der blinden Welt” uit de kerk-cantate „Was frag ich nach der Welt” van Joh. Seb. Bach, van dezelfde componist één van diens orgelbewerkingen van het lied „Allein Gott in der Höh’ sei Ehr” in a-dur, een bewerking welke zelden ten gehore wordt gebracht, de aria „O hatt ich Ju bal’s Harfe” uit het oratorium „Josua” van G. F. Handel, de driedelige Pasto rale van de Italiaanse componist Dom. Zipoli, de aria „Domine Deus” uit het „Gloria” van Ant. Vivaldi, drie koraal- voorspelen van Max Reger, wiens vijf tigste sterfjaar wij herdenken, t.w. „Meinen Jesum lasz ich nicht”. „Lieb- ster Jesu, wir sind hier” en „Wachet auf, ruft uns die Stimme”. Hierna zingt de soliste „Vier Minia turen” van de Leeuwarder organist- componist Piet Post, t'—wijl de orga nist besluit van Cesar Franck’s be roemde „Premier Choral”. Het concert begint om 8 uur ’s avonds. Op de eerste dag waren de organi satoren tijdens de eerste wedstrijd ge noodzaakt de baan af te korten. Men zou anders in gedrang zijn gekomen bij de afwerking van het programma. In plaats van half twaalf was nu de tweede start om twaalf uur. Ook werd wegens de verandering van windrich ting na de eerste wedstrijd de route iets gewijzigd. De boei ter hoogte van de Heerenzijl werd ca. 500 meter in westelijke richting verplaatst. Deze routewijziging werd op het startschip door middel van een vlag aan de zei lers kenbaar gemaakt. Toch voeren en kele Vrijheidszeilers een verkeerde baan, doordat zij de wijzigingsvlag niet hadden opgemerkt. Zij dienden een protest in tegen de wedstrijdcom- missie, doch dit werd afgewezen. Het startschip lag ook tijdens deze wedstrijden weer bij de Gossepalen, terwijl er voor de toren gefinisht werd. De protestcommissie heeft het tijdens deze strijd niet erg druk ge had. De raad van Wymbritseradeel komt dinsdag 30 augustus ’s avonds uur in vergadering bijeen ter behandeling van meente aan te vullen met een aantal beperkende maatregelen ten van benzinepompen e.d. Vóór de vergadering 1.- de commandopost van C_ Sneek bezichtigen. In hun voorstel aan de raad betref fende de plaatsing van benzinepompen in de gemeente zeggen b. en w. dat van een aantal benzinepomphouders in de gemeente een verzoek is ontvangen om =- de Algemene Politieverordening deze gemeente een artikel op te nemen betreffende het plaatsen van benzinepompen e.d. De bedoeling van adressanten is de gemeente, op grond van economische motieven, door mid del van een vergunningstelsel beper kend te laten optreden met betrekking tot het aantal verkooppunten van mo torbrandstof, Nog afgezien van de vraag of een dergelijke strafbepaling in de Algeme ne Politieverordening, vastgesteld op grond van genoemde economische mo tieven, bij toetsing door de rechter niet onverbindend zou worden verklaard, is het niet wenselijk dat de gemeente zich inlaat met het nemen van concurrentie werende maatregelen. Voorbijgaand aan bedoeld verzoek dringt zich evenwel de vraag op, of het met het oog op het steeds toenemende aantal verkooppunten van motorbrand stof langs de wegen, geen aanbeveling verdient maatregelen te nemen in het belang van de veiligheid van het we gennet. Het oprichten van bedoelde verkoop punten voor motorbrandstof te dicht bij elkaar of te dicht bij kruisingen of splitsingen van wegen kan tot gevolg hebben, dat de op hun beurt voor tan ken van brandstof wachtende of weg rijdende auto’s de vrijheid van het ver keer op de weg belemmeren of de vei ligheid van het verkeer in gevaar brengen. Omdat moet worden verwacht dat in de toekomst de vraag naar motor brandstof steeds meer zal toenemen en als gevolg hiervan het aantal verkoop punten zich sterk zal uitbreiden, ver dient het naar de mening van b. en w. aanbeveling reeds nu de nodige maat regelen te nemen. Zij stellen daarom voor de Algemene Politieverordening met de volgende bepalingen aan te vullen, dat: 1. het zonder schriftelijke vergunning van b. en w. verboden is op of aan een openbare weg een motorbrandstof- pomp, waaronder mede wordt verstaan een gasolie-, dieselolie-, gasoline-, stookolie-, petroleum-, mengsmerings- pomp, een water- en luchtmantel en soortgelijke toestellen, te plaatsen, te hebben of geheel of gedeeltelijk te ver nieuwen of uit te breiden; 2. de ver gunning slecht kan worden geweigerd, indien de installatie: a. zal worden ge plaatst of de toegangen daartoe zullen worden aangelegd: 1. binnen een af stand van 200 meter respectievelijk 100 metei- van een andere installatie als bedoeld in lid 1, gemeten in de as van de weg, al naar gelang de plaatsing buiten dan wel binnen de bebouwde kom plaats vindt; 2. binnen een afstand van 100 meter respectievelijk 50 me- TITELS GEPROLONGEERD Zaterdagmorgen om negen uur werd het eerste startsein gegeven. Na één wedstrijd van de Valkenklasse zag het er niet erg rooskleurig uit voor de titelhouder mr. R. Mulder. In deze race, die werd gewonnen door A. Wes ter, kwam hij niet verder dan de né- gende plaats. Maar in de resterende vier wedstrijden herstelde hij zich ge heel. In de tweede ontmoeting van zaterdag eindigde Mulder nog achter Vis op de tweede plaats, maar in de derde race liet hij het gehele veld achter zich. Na hem finishte Ulbe de Vries en Vis ging als derde over de lijn. Zondagmorgen begon de strijd met Mulder als favoriet. En hij liet inderdaad zien, dat hij een waardig kampioen is. Geen der beide konkur- renten kon Mulder in de laatste twee races belagen en door die twee over winningen werd hij opnieuw noorde lijk kampioen. Na aftrek van de slechtste wedstrijd was het puntento taal van mr. Mulder 4103; nummer twee, U. de Vries verzamelde 2848, terwijl H. Vis het tot 2480 bracht. Een duidelijke prolongatie van de titel dus. In de 30 m2 klasse verdedigde G. W. van der Meer uit Leeuwarden zijn ti tel met succes. Na in de eerste wed strijd op de vierde plaats te zijn ge ëindigd, werd hij in de volgende ra ces onbedreigd winnaar. Na drie ont moetingen had hij alleen nog konkur- rentie te verwachten van J. P. Adema, die de eerste wedstrijd had gewonnen en verder als tweede en derde was binnengekomen. Maar gisteren in de De in Oosterwierum wonende mevr. Altenburg wilde zaterdagmorgen, per fiets komende vanuit haar woonplaats, bij de Dille de Snekerstraatweg over steken naar het aan de zuidkant lig gende rijwielpad. Zij heeft hierbij te weinig gelet op het vrij drukke ver keer op deze voorrangsweg. Een uit de richting Leeuwarden ko mende personenauto zag geen kans meer haar te ontwijken, ondanks krachtig remmen, waardoor zij werd geschept en tegen de grond gesmeten. Met enkele gebroken ribben en inwen dige kneuzingen moest zij met een zie kenauto naar een ziekenhuis in Leeu warden worden vervoerd. Het rijwiel werd vernield en de automobilist die geen schuld trof, kreeg enige beschadi ging aan zijn voertuig. winnaar, terwijl hij gisteren beide wedstrijden op zijn naam schreef. Evenals vorig jaar werd Th. de Jong uit Hoogezand tweede. Zijn achter stand bedroeg precies 1000 punten. Derde was de Leeuwarder J. B. Gros. In de Pampusklasse tenslotte ook al een nieuwe kampioen: H. de Jong, uit Sneek. Aanvankelijk leek het er op, dat de kampioen van ’65, D. de Haan wéér regelrecht op de titel zou afstevenen. In de eerste race eindig de hij nl. op de eerste plaats voor H. de Jong. Maar laatstgenoemde nam in de volgende wedstrijd revan che en ging nu voor De Haan over de lijn. Hierna sloeg de balans ech ter duidelijk naar de kant van De Jong door. Door zaterdag de laatste wedstrijd te winnen stond hij al zeer sterk, ook al doordat De Haan toen pas op de zesde plaats kwam, en met een derde en een eerste plaats op zondag triomfeerde De Jong zeer dui delijk. Zijn puntentotaal bedroeg 3919. Tweede werd D. de Haan met 2539 en P. Bonnema uit Lemmer ein digde op de derde plaats met 2266 punten. Het startschip lag ook tijdens deze wedstrijden weer bij de Gossepalen, terwijl er voor de toren gefinisht werd. De protestcommissie heeft het tijdens deze strijd niet erg druk gehad. punten had. Maar gisteren sloeg Goe- demoed zijn slag. In de eerste race kwam hij vóór zijn rivaal Rademakers als eerste over de lijn. Bouwes ging als vierde over de streep. De laatste ontmoeting moest dus ook hier de be slissing brengen. Winnaar werd E. Zijlstra met de Duco, Goedemoed was tweede, Rademakers derde en Bou wes vierde. Hierdoor kwam Goede moed uit Ferwerd met 2812 punten in het bezit van de titel, Rademakers uit Heerenveen werd tweede met 2761 en Bouwes en Zijlstra deelden de derde plaats met 2335 punten. De strijd in de O.K.-Jollenklasse was na vier wedstrijden reeds gestreden. R. E. Wester uit Grouw was alle vier races duidelijk de meerdere van zijn drie konkurrenten. De kampioen van vorig jaar, F. A. Rozeboom zeilde niet mee. Wester kreeg het maximum aan punten: 3200. Jaap Pfaff werd tweede met 1820 punten. JOOP HELDER ONTTROOND Fokke Jansma uit Hardegarijp zorg de in de 16 m2 klasse voor een klin kende verrassing. Hij ontfutselde de grote favoriet Joop Helder de titel. Toch leek het er na de eerste wed strijd niet op. J. van der Goot was toen winnaar, vóór A. J. Helder, H. Wes ter en Jaap Helder. Jansma finishte op de achtste plaats. Maar in de vol gende wedstrijden kwam hij zeer sterk naar voren. Na eerst nog derde te zijn geworden in de tweede ontmoeting van zaterdag kwam hij daarna als tweede binnen. Joop Helder bracht het niet verder dan een tiende.... en een derde plaats. De derde wedstrijd werd gewonnen door Herman Olde Ag- terhuis uit Heerenveen. H. A. Minks eindigde op de tweede plaats, terwijl T. Visser derde werd. Gisteren was J. v. d. Goot de grote kanshebber met 2961 punten. Daarna volgden A. J. Helder met 2313, Fokke Jansma met 2234 punten. Daarna pas kwam de kampioen van vorig jaar met 1660 punten. Maar door de eerste wedstrijd van zondag op zijn naam te brengen, kwam Jansma al dichterbij de titel, ook al omdat Van der Goot het niet verder bracht dan een zesde plaats en A. J. Helder pas als achtste door kwam. Tweede in deze race werd Minks, die in deze kampioenswed strijden teleurstellend voor de dag kwam. Vorig jaar was hij immers der de. De laatste wedstrijd moest dus de beslissing brengen. Het was nu de derde Helder, Jaap, die met enkele centimeters voorsprong op Fokke Jan sma over de lijn ging. Maar deze tweede plaats was voor de Hardega- rijpster voldoende om zich noordelijk kampioen te noemen. Hij kreeg totaal 4141 punten. Op de tweede plaats ein digde Jaap Helder met 3715 en J. van der Goot (3664) zeilde zich naar een uitstekende derde plaats. Op de vijfde plaats eindigde een tegenvallende Joop Helder. Hij behaalde 2664 punten. CEES DE HAAS OPPERMACHTIG In de Vrijheidsklasse namen 14 schepen aan de strijd deel. Reeds na één wedstrijd stelde Cees de Haas jr. uit Breukelen zich met een zege kan didaat voor de titel. Maar in de vol gende race viel hij uit en kreeg hij slechts 101 startpunten. Deze wedstrijd werd gewonnen door O. A. Zweep. De laatste wedstrijd van zaterdag was echter weer voor De Haas. Tweede werd nu H. Meindersma. De kampi oen van ’65, Rienk Alberda, die de eerste wedstrijd op de zevende plaats was geëindigd, zeilde de andere ont moetingen zeer constant; hij werd vier maal derde. Ook gisteren was De Haas weer de sterkste in de eer ste wedstrijd met Meindersma op de tweede plaats. De stand van zaken was op dat moment zo, dat De Haas de De raad van Wymbritseradeel komt dinsdag 30 augustus ’s avonds 8 uur i-ïs—behandeling een twaalftal voorstellen. In een dezTVteRen" K en w. voor de Algemene Politieverordening der ge- - 2: i aanzien zullen de ïeden van de raad de Bescherming Bevolking aan de Oude Dijk te Gisteren werd de strijd in alle he vigheid voortgezet. Alberda begon met een overwinning, met Van der Zee op de tweede, Röfekamp op de derde en De Wilde op de vierde plaats. De stand was op dat moment: Alber- de (3, 2, 1, 1,) 3238 punten en De Wil de (1, 1, 3, 4) 2937 punten. In de laat ste wedstrijd, die met ruime sprong door A. van der Zee werd ge wonnen, eindigde De Wilde op de tweede en Alberda op de derde plaats. Het puntenaantal tussen de twee ri valen was na aftrek van de slecht ste wedstrijd gelijk, nl. 3238. Het aan tal overwinningen was hierna door slaggevend, maar ook dat was gelijk (2), terwijl beiden ook een keer als tweede en derde waren gefinisht. De kampioen kwam tenslotte uit de bus door de afgetrokken slechtste wedstrijd er weer bij te tellen, waar door Joh. Alberda opnieuw kampi oen in de Regenboogklasse was, met een gelijkwaardige .reservekampioen” Jack de Wilde op de tweede plaats. Spannend was ook het gevecht in de 22 m2 klasse tussen H. A. J. Goede moed en A. Rademakers. Met een ver schil van slechts 51 punten werd de dierenarts uit Ferwerd tenslotte titel houder. Na de eerste drie ontmoetin gen was er echter nog van alles mo gelijk. Kanshebbers waren er bij de vleet. A. A. Bouwes, die de openings wedstrijd had gewonnen, stond zeer sterk, evenals R. S. Dijkstra uit Schel- lingwoude. Rademakers had op dat ogenblik evenveel punten als Bou wes, nl. 1757, terwijl Goedemoed met een 2e en twee vierde plaatsen 1507 de bepaling van dit tekort is echter de rol die het zgn c-subsidie uit ’s rijks kas kan spelen buiten aanmerking ge laten. Nu inmiddels door de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk aan het bestuur der vereniging is meegedeeld op welke wijze dit c- subsidie moet worden besteed kan dit tekort worden teruggebracht tot 18.101,34. Er resulteert voor 1966 dus nog een geraamd tekort van 7.323, nl. 18.101,34 10.778,34 (als de raad dit laatste bedrag als subsidie heeft vastgesteld). Wat dit jaar nu betreft menen b. en w. dat de gemeentelijke subsidierege ling een herziening dient te ondergaan, en wel in die zin dat aan het verzoek van het bestuur om de jeugdafdeling met het niet-verplichte minimum te subsidiëren wordt voldaan. Daarnaast ware, evenals destijds voor 1965 is ge schied, een extrasubsidie uit de ge meentekas ad 25.000,toe te ken nen. Een en ander betekent dat er dan nog een begroot exploitatietekort over blijft van 2.504,Te zijner tijd zal bij het indienen van de exploitatiere kening 1966 deze aangelegenheid nader kunnen worden bezien. Zodra namelijk meer inzicht is verkregen in de ont wikkeling van de openbare leeszaal en bibliotheek, de invloed van het c-sub sidie uit ’s rijks kas op de normale ex ploitatie, de financiële gevolgen voort vloeiende uit de nog nodig zijne verbe tering van de bovenverdieping van het perceel Marktstraat no. 19 waarom trent t.z.t een voorstel zal komen zal de subsidiëring van de vereniging opnieuw in ogenschouw kunnen wor den genomen. CHR. DETAIL-HANDELSSCHOOL Met het bestuur van de Stichting Chr. Detailhandelsscholen voor Fries land is in beginsel overeenstemming bereikt over het gebruik van het ge bouw aan de IJlsterkade, waarin de Pier de Boerstichting was gevestigd, als tijdelijke huisvesting voor deze school, nadat het gebouw door het treffen van enige bouwkundige voor zieningen voor dit doel geschikt is ge maakt. Deze aangelegenheid kan thans wor den geregeld nu het schoolbestuur van de minister van onderwijs en weten schappen bericht heeft ontvangen dat hij in principe akkoord gaat met het huren van dit gebouwencomplex c.a. Bij het bepalen van de voor dit ge bouwencomplex c.a. verschuldigde huur (d.w.z. voor het terrein, het hoofdgebouw en de twee bijgebouwen doch zonder de op het terrein nog aan wezige demontabele loods welke niet door de gemeente van de Pier de Boer stichting is overgenomen) dienen in aanmerking te worden genomen de waarde van het terrein, de met de overname der opstallen gemoeide som, alsmede de door de gemeente te ma ken kosten voor het in een behoorlijke staat brengen van deze gebouwen en de aankleding van het terrein. Daar naast moet nog rekening worden ge houden met een bedrag wegens onder houd en de vaste lasten, zoals verze kering en belasting. De huurprijs zal 12.500,per jaar dienen te bedragen. Om het gebouwencomplex in een re delijke staat van onderhoud te bren gen zal naar raming een bedrag van 18.000,moeten worden besteed. Daarnaast zullen op verzoek van en voor rekening van de Stichting Chr. Detailhandelsscholen voor Friesland nog enkele werkzaamheden worden uitgevoerd, waarmee naar raming 5.800,is gemoeid. Deze betreffen het wegbreken van bestaande binnen wanden en het maken van een geluid- isolerende wand (op 3.200,ge raamd) en het aanbrengen van een dekvloer van linoleum met inbegrip van het egaliseren van de ondervloer (kosten naar raming 2.600, Het bedrag ad. 18.000,wegens door de gemeente te maken kosten wa re uit de gewone middelen te dekken. Bij de desbetreffende wijziging van de gemeentebegroting is hiermee rekening gehouden. Het schoolbestuur heeft verzocht de eigendommen der gemeente te mogen huren tot het tijdstip waarop een nieuw gebouw voor de huisvesting van de school is gereed gekomen. titel praktisch niet meer kon ontgaan. O. A. Zweep kon met een achtste, eerste en twee tweede plaatsen nog bij hem komen, maar het verschil was te groot. De laatste wedstrijd werd gewonnen door A. E. van der Meer, met achter zich Sjoerd Jaasma op een prima tweede plaats. De Haas werd vijfde, en hierdoor kampioen van het noorden. Zijn puntentotaal was 4289; tweede werd O. A. Zweep met 3483 en derde de kampioen van vorig jaar Rienk S. Alberda met 3080 punten. Ook in de Topklasse werd de titel houder van vorig jaar, Huub de Blin de, verslagen. Nieuwe kampioen werd F. van der Meer uit Wartena. heeft dit vooral te danken aan zijn prestaties van gisteren. Zaterdag werd hij derde, zevende en eerste. Na de resultaten van die dag had W. van der Schaaf de beste papieren. Zijn voor sprong op F. van der Meer bleek ech ter te klein: 1864-1843. In de twee slotwedstrijden werd Van der Meer met een tweede en een eerste plaats kampioen, mede doordat Van der Schaaf niet verder kwam dan een achtste en derde plaats. Kampioen dus F. van der Meer uit Wartena met 3442 punten. Op de tweede plaats kwam tenslotte toch nog Huub de Blinde uit Heerenveen die gisteren de eerste wedstrijd won. Zijn punten totaal was 2743. Derde, met 2539 pun ten, werd P. Hiemstra uit Wartena. De noordelijke kampioen in de Finn- jollenklasse, G. P. van Wieren uit Nijhuizum, heeft zijn titel niet kun nen behouden. De nieuwe kampioen werd N. P. Venekamp uit Leeuwar den. Hij zeilde zeer sterk. werd hij tweemaal tweede en een keer gisteren naam ter van de hoeken van een openbare weg, gemeten in de as van de weg, al naar gelang de plaatsing buiten dan wel binnen de bebouwde kom plaats vindt; 3. voor een ander perceel dan dat, waarbij de installatie behoort, b. anders dan in de gevallen, bedoeld on der a 1 en a 2, gevaar zal opleveren voor de vrijheid en de veiligheid van het verkeer; c. schade zal toebrengen aan het dorps- en/of landschapsschoon. 3. aan de vergunning voorwaarden kunnen worden verbonden ter be scherming van de belangen, waarvoor het vereiste van een vergunning is ge steld. 4. de vergunning kan worden verleend voor een bepaalde tijdsduur of tot wederopzegging. 5. de vergun ning slechts kan worden ingetrokken in het belang van de veiligheid van de weg en indien gedurende zes achter eenvolgende maanden geen gebruik is gemaakt van de installatie, waarvoor de vergunning geldt. 6. installaties, welke bij het in werking treden van dit artikel reeds aanwezig zijn, wor den geacht te zijn geplaatst krachtens een volgens dit artikel tot wederop zegging verleende vergunning, waar voor het bepaalde in het 3e en 5e lid geldt. LEERMIDDELEN O.L. SCHOOL TE IJSBRECHTUM In de vergadering van 15 juli jl. werd om advies in handen van b. en w. gesteld een verzoek van het hoofd der openbare lagere school te IJsbrechtum tot het beschikbaar stel len van gelden voor aanschaffing van leermiddelen. Blijkens het verzoek zal de vierde klas van deze school het komende cursusjaar een zodanig aantal leerlingen tellen, dat de hoe veelheid leermiddelen voor de vak ken lezen, rekenen, taal en aardrijks kunde niet toereikend is. Het aantal leerlingen van de open bare lagere school te IJsbrechtum is de laatste jaren toegenomen, zodat in dit geval aanschaffing van nieuwe leermiddelen noodzakelijk. Tegen het verlenen van een extra krediet, dat begroot wordt op f 89.50, bestaat dan ook naar hun mening geen enkel bezwaar. Ds. J. Breeuwsma zal zondagmiddag 4 september worden bevestigd en daar na intrede doen in de hervormde ge meente van Hoogeveen. Jillis Breeuw sma werd op 4 januari 1917 uit een veehoudersgezin te Nijland geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk, thans Magister Alvinus-gymnasium te Sneek en studeerde daarna theologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. Na in 1942 te zijn toegelaten tot de evange liebediening is hij enige maanden werkzaam geweest in Heeg als hulp prediker.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1