Acht raadsleden nemen Waterpoort-krabbels naar Wat de raad te behandelen krijgt Opera Forum komt driemaal Sneek in a.s. Seizoen volgende week afscheid WYMBRITSERADEEL IJLST J AGENDA^] l van Wethouder Blok 20 jaar in de raad en Man aangereden door auto Inbraak in schoenenzaak Onbewoonbaarverklaring van vier woningen In raad Wymbritseradeel afscheid van vier leden Officieel Orgaan -WlwA* 1 de gemeenten SNEEK, ^4^11 121e jaargang no. 68 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD 9 4 ül W3 A. I 1 lijke zin. i 1*!^ J Hei Sneeker Nieuwsblad is een v'A W St. Aicolaasga gaat weer drie dagen feest vieren Baldadige jongens J Een doodgewone foto zou men zeggen. Toch is wat hier ge- t beurt om twee redenen opmerkelijk: in deze tijd van mechani- t satie gebruikt de veehouder Th. van der Laan, wonende op de j boerderij Groot Tinga in Sneek, nog steeds zijn paarden als f er op het land iets te doen is, zoals in dit geval gieren. Een J dergelijk beeld begint langzamerhand zeldzaam te worden, nu t steeds meer boeren zich een trekker aanschaffen. De tweede j 1 reden is, dat boerderij en land geleidelijk worden ingesloten door de nieuwbouw-woningen in de Lemmerwegwijk (west). t Stad en platteland ontmoeten elkaar hier in de meest letter- J. L Dijkhuis overleden AFUK schrijft brief aan Friese geestelijkheid gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Donderdag 25 aug. 1966 I i 'ijs:. 7 ^-'.3 NIEUWE LEDEN Dokkum. klaar te komen. In onze stad, en hier niet al- KLEUTERONDERW1JSWET van AMICITIA THEATER J. BLOK l Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Vrijdag 26 augustus. Kerkconcert de Grote- of St. Maartenskerk B. en w. stellen voor de prijs van het terrein, ter grootte van ongeveer 1350 m2, nader vast te stellen op 23, per m2 en tot de verkoop van een ge deelte, ter grootte van ongeveer 670 m2 van dit terrein te besluiten. VOLKSKREDIET kruispunt Pol, waar tl li -x.,...<5,^ Foto J. Koopmans nestor, een het wethouder praatje in Grootzand. s IETS GEKS ,,A funny thing happened on the Way to the forum” is een musical van Ste phen Sondheim, dezelfde die de song teksten schreef voor de „West side sto ry”. Op 14 februari volgend jaar wordt deze musical in Sneek gebracht onder de titel „Iets geks rond het Forum (Romanum)”. Dit eigentijdse werk is bedoeld als vrolijke ncot. Het is een muzikale ko medie, waarin vrouwelijke charme en jeugdige lichtzinnigheid hand in hand gaan in een waterval van hef desge schiedenissen en levensechte fleurige wijsheid. '4> Ingevolge artikel 47 van de Kleuter- onderwijswet, moet in de gemeenten, waar één of meer openbare kleuter scholen bestaan, de gemeenteraad jaar lijks voor 1 december voorlopig vast stellen het bedrag, dat door de ge meente in het afgelopen jaar is uitge geven voor onderhoud e.d., een be drag van rijkswege beschikbaar ge steld, alsmede een aantal andere be dragen. De in de wet bedoelde bedra gen kunnen thans voorlopig worden vastgesteld over het jaar 1963. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van dr. J. P. Otto met het verzoek hem met ingang van 1 de cember a.s. eervol ontslag te verlenen als.leraar in de natuurlijke historie aan het Magister Alvinus-gymnasium, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. B. en w. hebben-advies ingewonnen van de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid te Leeuwarden ten aanzien van de woningen Hooghuistersteeg 5, Loox- madwarsstraat 4 en 12 en Rienck Boc- kemakade 13. Deze woningen verkeren in een slechte staat en kunnen naar het oordeel van b. en w. niet meer in be woonbare staat worden gebracht door het aanbrengen van verbeteringen. Ook de hoofdingenieur-directeur is van mening, dat deze woningen voor on bewoonbaarverklaring in aanmerking komen. B. en w. stellen de raad voor hiertoe te besluiten. GRONDTRANSACTIE van de eerste acte werd een volledige chaos. Begeleid door gestamp, ge schreeuw en geraas en onder een regen van overrijp fruit haastte Rossini zich na de laatste maten naar huis. Bij de tweede opvoering bleef de grootste lui aard uit de operageschiedenis in bed. Maar hij had zich vergist. Deze keer greep zijn muziek het publiek zozeer aan, dat het riep om de maker ervan. Men rende het theater uit en bracht de in nachthemd getooide ontroerde jon geman ovatie op ovatie. Sindsdien wordt het geniale werk, dat de „zwaan van Pesaro” in dertien dagen schreef en waarin de ene beroemde melodie de andere verdringt, steeds met succes uitgevoerd. verscnum maandags en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Zoals wij geruime tijd geleden reeds meldden wordt er door Kunst aan Al len in Sneek, evenals vorig jaar, weer een zestal abonnementsvoorstellingen georganiseerd. Daarbij zijn drie voor stellingen door Operagezelschap Forum uit Enschede, nl. op 12 oktober a.s., 14 jebruari 1967 en 4 april 1967. ROSSINI dit jaar bijzonder met het weer ge troffen. Te hopen is dat het swt even mooi zal zijn. In zijn periode als wethouder heeft de heer Blok het eigenlijk nooit mee gemaakt, dat de raad zich fel tegen een voorstel van b. en w. verzette. Dat komt volgens hem ook omdat de be- 4 tekenis van de raad is veranderd. Het is veel meer een economisch lichaam geworden dan een politiek lichaam. Het gemeentebestuur heeft andere ta ken dan vroeger, toen er nog wel eens fel werd gedebatteerd over principië le kwesties, zoals bv. de kermis op zondag. De gemeente moet men zien als een soort bedrijf, dat o.a. een grote woningvoorraad exploiteert. De sa menwerking in de raad is volgens dhr. De allereerste voorstelling van de se rie, op 12 oktober in Amicitia, is de opera „De Barbier van Sevilla” van Rossini. Op 5 februari 1816 dirigeerde de jeugdige maestro Rossini 24 jaar zelf de première van deze speelope- ra. Het werd een catastrofe. De ouver ture ging onder het tumult van het pu bliek volkomen ten onder. De finale Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag is het in Sint-Nicolaasga weer feest. Daarbij - ormt de traditio nele allegorische optocht op donderdag ongetwijfeld het hoogtepunt. .Verleden jaar kwamen er naar schat ting 8000 mensen, dit jaar verwacht men in Sint-Nyk, als het weer de or ganisatoren niet in de steek laat er minstens 15.000. Het dorp zal feestelijk versierd vzorden en ’s avonds sprook jesachtig verlicht. Voor de mooiste ver siering en verlichting zijn prijzen be schikbaar gesteld. Voor de optocht hebben 16 praalwagens ingeschreven. Op de kade komt een lunapark en ook worden er twee feesttenten gebouwd. De optocht zal worden opgeluisterd met muziek: een korps uit Drachten, de Schutterij van Bolsward, drumband en pijperkorps uit Joure, muziekkorps en drumband uit St.-Nicolaasga en een boerenkapel uit Zwolle. In de feesttent zullen optreden de boerenkapel, genaamd ’’d’Hei genei- mers”, een bëatgroep „The Javelins” uit Groningen en de boerenkapel „De Heuieschudders” uit Ernst. Voor de jeugd zullen verschillende activiteiten worden georganiseerd. Voor de vrijdag staat er een oriënteringsrit op het pro gramma, ’s zaterdags zijn er volks spelen, er is ringfietsen en petjebal- len om het kampioenschap van Donia- werstal, kaatsen en zaterdagmiddag is er een grasbaanrace voor bromfietsen. Vanmorgen werd op de Oppenhui- zerweg ter hoogte van de Flexa-fa- brleken de stucadoor Van B. aange reden door een personenauto, bestuurd door H. T. uit Sneek. Met rugklach ten werd de man op doktersadvies met de politie-ambulance naar het zieken huis gebracht. De heer Van B. stond met de fiets voorgesorteerd om linksaf te slaan. Op een gegeven moment ging hij door, terwijl er een auto naderde. Hij heeft deze niet gezien. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad MOZART De allerlaatste voorstelling in de se rie is op 4 april, wanneer Forum de beroemde opera van Mozart, „Cosi fan tutte”, voor het voetlicht brengt. Als Ferrando en Guglielmo, de beide verloofden van Dorabella en Fiordiligi, schijnbaar moeten vertrekken, vallen deze Napolitaanse geliefden aan een afschuwelijke verveling ten prooi. Ze worden daardoor gedreven in de ar men van hun verklede minnaars. Don Alfonso, vriend van allen, die door le venservaring filosoof is geworden, heeft een spel bedacht om zijn vrien den te leren, dat men nooit zijn ziel en zaligheid moet inzetten op de trouw van een vrouw. Dit nimmer vertragende werk is een aaneenschakeling van de prachtigste aria’s, duetten en ensembles. Onze stadsbeiaardier, de heer Dirk Donker, die behalve het Sne- jtui naai uc mia ixainxiinacma ^er carillon ook dat in Joure be- 47 He“%erkVrX van^" d^'Leëüwar- «Peelt _k5.ijg^ een, b,a®ntje, bii ,B’ derweg richting Heerenveen werd over de Oosterdijk geleid en ver- Met. de „Stichting Volkscrediet” te Leeuwarden bestaat een overeenkomst betreffende de verstrekking en con sumptief krediet aan ingezetenen van de gemeente. De gemeente heeft zich verplicht een bedrag per inwoner als werkkapitaal beschikbaar te stellen. Het door de gemeente beschikbaar ge stelde werkkapitaal werd laatstelijk gebracht op f 150.000..- De „Stichting Volkskrediet” verzoekt nu het werk kapitaal aan te vullen tot een bedrag van 175.000,Dit met het oog op het uitstaande krediet, dat voor de ge meente Sneek reeds meer dan 165.500 bedraagt. B. en w. stellen de raad voor hiertoe te besluiten. Maandagavond hebben tijdens af wezigheid van de bewoners onbeken den ingebroken in Steliingwerff’s schoenenmagazijn in de Wijde Burg straat. Er werd een geldkistje met en kele honderden guldens gestolen. Er werd een raampje geforceerd, evenals een deurslot, waarna de da der in het kantoor het geldkistje aan trof. De politie heeft de zaak in on derzoek. De heer A. Nugteren, thans wonende Tsjomme Wiardaleane 10, heeft ver zocht hem ten behoeve van de bouw van een woning een perceel bouwter rein te verkopen ter grootte van onge veer 670 m2, gelegen aan de Offinga- wiersterleane. Bedoeld terrein maakt deel uit van een terrein van ongeveer 1350 m2, dat aanvankelijk voor een andere gegadigde was gereserveerd. Deze heeft echter van de aankoop af gezien. De prijs van het terrein werd be paald op 15,10 per m2. Voor enkele andere terreinen, gelegen aan de Syt- singawiersterleane en de Dompleane, werd de grondprijs nader bepaald op 16,65 per m2. Gezien de ligging en de thans in an dere uitbreidingen voor soortgelijke terreinen te bedingen grondprijzen en in aanmerking nemende de kostenstij gingen, welke de destijds voor deze uitbreiding opgemaakte bouwterrein- exploitatie-opzet nadelig hebben be ïnvloed, achten b. en w. een verhoging van de grondprijs tot 23,per m2 redelijk. De heer Nugteren kan zich met gemelde prijs en de verdere ver koopvoorwaarden verenigen. Volgende week dinsdag wordt de laatste raadsvergadering in deze pe riode van vier jaar in de gemeente Wymbritseradeel gehouden. Voor vier leden van de raad wordt dit een af scheid. Het zijn: wethouder G. P. Jouwsma (AR) en de heren Tj. Brou wer (KVP), S. Beuckens (PvdA) en M. Westra (CH). Wethouder Jouwsma, die reeds se dert 24 november 1945 deel uitmaakt van de raad en in 1946 direkt al wet houder werd, ontving op 30 juni jl. ter gelegenheid van zijn 70ste ver jaardag de benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij woont in Oppenhuizen. De heer Brouwer woont in Westhem. Hij kwam in augustus 1946 in de raad. De heer Westra, die in Gaastmeer woont, kwam evenals de heer Jouw sma, in 1945 in de tijdelijke raad. Al le drie zijn ze dus meer dan twintig jaar raaflslid geweest. De heer Beuc kens, die in Nijland woont, werd in 1961 raadslid. De vier nieuwe raadsleden zijn: M. van den Bosch (CH) te Gauw, K. Sij- brandij (AR) te Abbega, G. D. Kete laar (KVP) te Blauwhuis en - als zijn geloofsbrief in de komende raadsver gadering in orde wordt bevonden - R. Heeringa (FNP) te Scharnegoutum. De vijftien zetels van Wymbritsera- deels raad zijn thans als volgt ver deeld: CHU 7, AR 3, KVP 2, PvdA 1 en FNP 1. dat het publiek dan weet dat het door hen verkochte ook door hen is gemaakt. Het is als ’t ware een zekere garantie; men kent de her komst van het produkt. Vandaar dat de warme bakkers dit met gro- Nog één keer het skütsjesilen in te letters aangeven op hun zaak, dit seizoen. Zaterdag 3 september De meesten laten het er op schil- wordt op het Heegermeer een wed- deren. Deze week werden wij er strijd gehouden met amateur-be- op attent gemaakt, dat een Sneker manningen. Er doen elf skütsjes bakker zelf een groot plakkaat had aan mee (Grouw laat verstek gaan) gemaakt met de aanduiding warme en er zullen twee wedstrijden wor- bakker. De gemeentepolitie heeft drie jon gens van 15 jaar aangehouden. Zij zijn uit baldadigheid een bouwkeet bij de Ooievaarslaan binnengedrongen en hebben daarna een pak spijkers rond gestrooid. De Sneker commissie voor het skütsjesilen hield een loterij ter bestrijding van de kosten. Inmid- dels is de trekking geweest, maar enkele prijzen zijn nog steeds niet afgehaald. Het betreft de volgende iï nummers: 1290, 394, 4009 en 5789. Wie een lot met een van deze num- i I mers heeft kan zich vervoegen bij de heer Jellema, Grote Kerkstraat o 7. Donderdag 25 augustus t.e.m. woens dag 31 augustus iedere avond 8 uur en zondagmiddag tevens 5 uur film Mary Poppins. Zaterdag 27 augustus 23 uur film: Waarvoor mannen in de rij staan. Zondagmiddag 28 augustus 2.30 uur film: De onschuldige verrader. WAT ER VERDER TE DOEN IS Op 61-jarige leeftijd is zondag plot seling te Zeist overleden onze oud- stadgenoot de heer Jan Lucas Dijkhuis. De overledene was leraar aan het Ko ninklijk Lyceum „Koning Willem II” te Tilburg. De begrafenis is vrijdag 26 augustus ’s middags 2 uur op de begraafplaats der Ned. Herv. Kerk te Midwolde (gem. Leek). De Jousterkade behoort toe aan de gemeente Sneek en deze dient derhalve ook te zorgen voor het on derhoud. Aangezien het wegdek in zeer slechte staat verkeerde heeft de gemeente het nu laten asfalte ren. De oppervlakte van het geas falteerde gedeelte bedraagt 1000 m2, er is een laag van 12 cm war me grind-zandasfalt, afkomstig uit Lemmer, aangebracht, in totaal J zo'n 250 ton. De Algemiene Fryske Underrjocht Kommisje heeft een brief geschreven aan de „geestelijkheid van alle rich tingen in Friesland”, waarin wordt gewezen op de mogelijkheid monde linge cursussen Fries te volgen. He betreft hier cursussen aan niet-Fries- taligen. De laatste jaren komt immers uit de kringen van hen, die zich uit overig Nederland in Friesland vesti gen, steeds meer de wens naar voren om de Friese taal op zijn minst te le ren verstaan. Dit verlangen komt vooral tot uiting bij predikanten, dok ters, ingenieurs, leidinggevende per sonen in de industrie en vele anderen. Op verscheidene plaatsen in onze pro vincie, o.a. in Sneek, worden derge lijke cursussen gegeven. Tegelijkertijd wekt de AFUK de onderwijzers en onderwijzeressen aan Friese scholen in een aparte folder op om, voorzover ze nog geen Friese ak te hebben, zich op te geven voor de opleiding hiervoor. De heer P. J. Terpstra, Bosgraafstrjitte 17 te Ber gum (tel. 05116-1615), is gaarne be reid alle gewenste inlichtingen te ge ven. Blok, zijn De heer Blok zit al twintig jaar in de raad, waarvan 13 jaar (sedert 1953) als wethouder. Bovendien is hij een jaar of tien locoburgemeester. De heer Blok is 72 jaar en heeft zijn leven lang in Sneek gewoond be houdens een jaar of vier toen hij el ders verbleef. Hoewel zijn vader ook jarenlang raadslid en wethouder is geweest, is dit niet de reden, dat hij in diens voetsporen is getreden. Min of meer tegen zijn zin werd hij op de lijst gezet en zo belandde hij na de oorlog in de gemeenteraad. Toch heeft hij er nooit spijt van ge had. Steeds heeft hij als rasechte Sneker het belang van de gemeente voorop gesteld. In al die jaren is er veel veranderd. De politieke verhou dingen hebben zich sterk gewijzigd. De tegenstellingen tussen de verschil lende partijen zijn niet meer zo groot als vroeger. De eenheid in de raad is sterker geworden. J tisch, omdat zich lange files vorm den tijdens de spitsuren. meter hoge verlichtingsmasten klaar I -1 Je ver- lichting voor de winter klaar zijn, in te Sneek door J. W. Boeijenga, orgel en Dicky de Groot, sopraan. Aan vang ’s avonds 8 uur. Zondag 28 augustus. Dansen in café Boermans te Bolsward. Muziek van The Hot Spurs. Dinsdag 30 augustus ’s avonds 8 uur vergadering van de raad der ge meente Wymbritseradeel. Dinsdag 30 augustus. Vergadering van de raad der gemeente Sneek. Woensdag 31 augustus. Kontaktdag Slump’s Speciaalzaak, Oude Koe markt van 2-4.30 uur en 7-9.30 uur. Donderdag 1 september. Extra con cert Frysk Orkest in Amicitia. Di rigent Alfred Salten, solisten Em my Verhey en Christian Bor, viool. Aanvang ’s avonds 8 uur. Donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 september. Feesten in St. Nicolaas- ga. Donderdag v.m. 10 uur en ’s avonds 8 uur Allegorische Op tocht. Vrijdag optreden van de Beat groep „The Javelins” in de dans tent, aanvang ’s avonds 8 uur. Za terdag nam. 2 uur Grasbaanrace van bromfietsen 50 cc. van de KZV f volgen nog de strijden van I Terhorne met C-- - van de 16 m2-leden van de Hen- voor het klimaat. f drik Bulthuisgroep en cc 12 I rirnuw dn nnpn wed- brood e.d. bakt en een koude bak- De bekende Friese schrijver Abe f Brouwer, die tien jaar geleden uit i Sneek vertrok naar Diever om zich daar te vestigen, zal binnenkort I weer naar onze stad terugkeren. De „strjitmakker” is momenteel bezig i Een pluim verdient de gemeente- een woning te zoeken. Het is der- J politie, die tijdens de uitvoering halve nog niet bekend wanneer de l van het karwei het verkeer door de auteur van o.a. „De Gouden Swi- j binnenstad moest leiden. Daarin pe” hier zijn intrek zal nemen. 4 slaagde men, al was het soms erg J druk. Het verkeer afkomstig uit de 4 richting "Heerenveen reed via Wil- J lem Lodewijkstraat-Harinxmakade 4 -Kleine palen-Singel en Gedempte f Pol naar de Prins Hendrikkade. Een knap staaltje werk leverde den gezeild, ’s morgens om half elf deze week de firma U. Douma. Bin- één en ’s middags om twee uur. nen 24 uur werd uit de Jousterkade De winkeliersvereniging in Wouds- de klinkerbestrating gehaald en het end organiseert dit evenement. wegdek voorzien van een asfaltlaag. Dinsdagavond om 10 uur begon men met dit karwei en woensdag avond tegen acht uur reed het verkeer er weer over. NIEUWE LEDEN Acht van de negentien raadsleden worden dus opgevolgd door nieuwe krachten. Dit zijn: mevr. D. IJ. W. de Graaff-Nauta en de heren A. Gerrits, J. Nienhuis, R. v. d. Akker en K. Zeil- stra, alle vijf voor de PCG; de com binatie van AR en CH; dan mevr. W. Unema-Ehlhardt (PvdA) en de heren C. Meijer (CPN) en P. Bosma (VVD). Zoals bekend is de zetelverdeling als volgt: PCG 8 zetels, PvdA 7 zetels, KVP 2, VVD 1 en CPN 1. SNEEKER NIEUWSBLAD Volgende week dinsdagavond komt de Sneker gemeenteraad voor het laatst in zijn oude samenstelling bijeen. Voor niet minder dan acht leden betekent dit een afscheid. Het zijn: .wethouder J. Blok Fzn. (AR), sedert september 1946 lid van de raad, M. Boomsma (CH), sedert juni 1951, J. Zeilstra (CH), sedert september 1953, H. Lampe (KVP), sedert september 1953, Th. v. d. Werf (VVD), sedert septem ber 1953, E. Metz (AR), sedert december 1955, mevr. K. Sipkens-v. d. Hoek (PvdA), sedert februari 1955 en Tj. Joustra (PvdA), sedert september 1962. Met de maakten wij woning aan en w. van Dokkum hebben de Dok- uvci uC wuoucxux a x.v.x kumer raad voorgesteld hem aan der* dezelfde "route. Vooraröp ’het te stellen als stadsbeiaardier van Oosterdijk-Gedempte een agent het verkeer regelde, leek het af en toe chao- I Het zeilseizoen loopt ten einde. A.s. zaterdag en zondag kunnen de wedstrijdzeilers hun hart nog op- halen tijdens de open wedstrijden unze siau, eu ai- 4 „Langweer”, daarna leen, kent men twee soorten bak- de” onderlinge wed- kers: warme en koude. Deze kwali- de ZV „Onder Ons” te ficatie heeft niets te maken met li- GWS-wedstrijden chaamstemperatuur of met gevoel ----- x. Het betekent op 10 en 11 slechts dat een warme bakker zelf Blok steeds prettig geweest. Zijn werkzaamheden als wethouder heeft hij steeds met genoegen verricht. De heer Blok heeft behalve zijn wethouderschap ook op maatschappe lijk terrein verschillende funkties be kleed. Jaren is hij voorzitter geweest van de NCAB (Ned. Christelijke Aan nemers Bond). Bij zijn aftreden werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Verder is hij bestuurs lid en voorzitter geweest van de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs en van Pa trimonium (nu nog), algemeen ad junct van het Geref. Verpleeghuis (hij is van de oprichters nog de enige die in het bestuur zit), commissaris van de Boaz-Bank en voorzitter van de VOOB, een organisatie, die de kosten bestrijdt uit de ongevallenwet in de bouw- en aanverwante bedrijven. Als rijkstaxateur heeft hij het nog druk. Jarenlang is hij ook kerkeraadslid ge weest in de Geref. Kerk. Op de Veemarkt komen binnen kort enkele nieuwe gebouwtjes. Twee zijn bestemd voor veeartse- nijkundige dienst, veecontroleurs Dezelfde firma Douma is direkt en marktmeester. Ten behoeve van na de Sneekweek begonnen met de verlichting wordt bovendien een de aanleg van een walbeschoeiing transformator huis je gebouwd. De rond het Kolmeersland of startei- bedoeling was vandaag te begin- land. Nog voor de herfst hoopt men nen, maar er moet eerst geheid met dit projekt, dat dient ter voor- worden. Met het leggen van de ka- koming van afslag van het eiland, bel is reeds begonnen, terwijl de 18 1-1 x». piofor hoera xrorl ioh+ir» rtem Irlnni* liggen. Waarschijnlijk zal de evenals de gebouwtjes.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1