Wat de raad te behandelen krijgt i Kermis- en volksspelen in Rauwerd Nieuwe o.l.-school in „Noordoosthoek” Sneek speelde zijn eerste wedstrijd tegen Appelscha B. en w. stellen aantal kleinere kapitaalswerken (-aanschaffingen) voor Boeijenga zorgde voor uitstekende verklanking met 5e orgelbespeling IJLST WYMBRITSERADEEL en van AGENDAJ Met z’n drieën op een brommer 8 Officieel Orgaan Raadsvergadering IJlst: afscheid oude raad de gemeenten SNEEK, 121e jaargang no. 69 Maandag 29 augustus DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD f Geen 3 maar 4 Rustverstoorders in Rauwerd 1966 ■•'•ui- Hef Sneeker Nieuwsblad is een „Kop-staart”-botsing onder IJsbrechtum Stedelijk Muziekkorps concerteert morgenavond Morgenavond, dinsdag 30 augustus, geeft het Sted. Muziekkorps een open luchtconcert in de muziektent aan het Bolwerk. Ds. H. van der Veer wordt leraar Verdachten inbraak Sneek in Apeldoorn aangehouden Visserijdagen in Harlingen Midget Golf Raadsvoorstellen Wymbritseradeel Goede belangstelling gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 8 J. N. uur WAT ER VERDER TE DOEN IS Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 E,en aantal ingezetenen heeft aan vragen ingediend om toekenning van PREMIE WONINGVERBETERING een was Gisteravond raakte in Hommerts de bestuurder van een bromfiets de macht over het stuur kwijt, zodat hij kwam te vallen. De man moest met waar schijnlijk een beenbreuk naar het zie kenhuis worden gebracht, zijn beide medepassagiers kwamen met de schrik vrij. Het ongeval gebeurde omstreeks 7 uur op het kruispunt Hegemerhoek. De drie mannen, de bestuurder H. S. en de duopassagiers D. S. en J. B., allen uit Sneek, verkeerden waarschijnlijk on der invloed van alcohol. Er was geen ander verkeer bij betrokken. uur ge- AdvertenUepnjs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertentlei) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post 15,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad SNEEKER NIEUWSBLAD De Vereniging van Volsvermaken te Rauwerd had ter gelegenheid van de 2-daagse jaarlijkse kermis als opening op zaterdagavond een oud volksfeest georganiseerd, nl. ringfietsen. Dit trok niet minder dan 90 deelnemers, die op één rit tweemaal een ring konden steken. Dit spel, dat juist bij veel deel nemers, vooral ook bij de toeschouwers, niet direkt leidt tot hoogopgevoerde spanning, viel overigens zeer goed in de smaak. De prijzen, luxe voorwer pen, kwamen als volgt terecht: ie prijs met grootste aantal ringen Andries van der Meer; 2e Sieb Berkenpas en 3e U. v. d. Woude, allen te Rauwerd. In ons stukje over de raad van Wym- britseradeel maakten wij - hoewel we beter wisten - een vergissing. De AR- fraktie telt niet, zoals wij schreven drie, maar vier zetels. Gaarna rectifi ceren we. Gisteravond kwamen op rijksweg 43 onder IJsbrechtum twee auto’s met el kaar in botsing. Het was een zgn. „kop-staart”-botsing. Er was alleen enige materiële schade. Het gebeurde omstreeks kwart over acht. De eerste auto, bestuurd door G. K. uit Den Helder, moest plotseling remmen toen de auto, die voor hem reed, een klapband kreeg. De achter hem rijdende S. D. uit Bloemendaal botste daarop tegen de auto van K. Beide auto’s reden in de richting Bols- ward. Het concert staat o.l.v. de bekende dirigent Jo Diederen, 2e dir. van het Frysk Orkest en omvat naast populaire marsmuziek bekende werken als ou verture Oberon van v. Weber, de Sla vische Dansen van Dvorak, Slavische Mars van Meyerbeer etc. Kortom een programma om er de televisie een keer voor in de steek te laten en naar het Bolwerk te komen om naar dit corps te luisteren. Het concert begint om uur. Ds. H. van der Veer uit Deventer, aan wie in verband met zijn benoeming tot „full-time” leraar aan de Rijks kweekscholen te Deventer en Arnhem en aan de rijks hbs te Epe door de pro vinciale kerkvergadering van Overijs sel met ingang van 1 september 1966 eervolle ontheffing uit het ambt van predikant is verleend, heeft zondag middag 28 augustus 1966 om drie uur in de Grote Kerk zijn ambtsbediening als dienstdoend predikant in de Ne derlandse Hervormde Kerk neerge legd en afscheid genomen van de her vormde gemeente van Deventer, wel’-e hij bijna twintig jaar heeft gediend. Ds. Van der Veer heeft de rechten van een emeritus predikant aangevraagd en doceert aan de rijks kweekschool te Deventer „part-time” sinds oktober 1946 godsdienstonderwijs en sinds 1954 ook nog „cuma”, cultuurgeschiedenis en maatschappijleer. Aan de rijks kweekschool te Arnhem zal hij alleen „cuma” doceren en aan de rijks hbs te Epe cultuurgeschiedenis van het Chris tendom. Ds. Van der Veer werd op 19 januari 1916 in een predikantsgezin te Deersum geboren. Dat het moeilijk zou zijn om van dit sterke team te winnen stond van te voren vast, en daarom werd ge probeerd de nederlaag zo klein mo gelijk te houden. eerste te voorschijn: B. v. d. Meer, J de Boer en B. Dijkstra, als 2e A. v. d. Meer, U. v. d. Woude en O. Dotinga en als 3e prijswinnaars A. Stiksma, G. Hellinga en M. de Vries, allen te Rau werd. Direkt hierna werden door de heer J. W. Venema, voorzitter van de kaats- vereniging „Wêz Wis” met korte speeches en met medewerking van een achttal lieftallige jongedames acht lauwerkransen de gelukkigen over de schouders gehangen, onder muzikale In de nacht van donderdag op vrij dag om half drie werden de bewoners langs en in de nabijheid van de Sne- kerstraatweg ter hoogte van de weg splitsing bij Rauwerd uit hun slaap gewekt door een langdurig claxonge- loei van enkele auto’s. Het bleek dat enige autorijders daar een ogenblik pauzeerden, hun aanwezigheid op de ze wijze kenbaar wilden maken. Na korte tijd reed een auto, vermoedelijk een volkswagen, met grote snelheid en voortdurend toeterend in de richting van het centrum van Rauwerd. Hier door kan de indruk ontstaan dat er een ernstig ongeluk was gebeurd of iets dergelijks, waarbij direkt hulp no dig was. Nadat even daarna ’n luxe auto en vrachtwagen met aanhang, overigens normaal, in de richting Leeuwarden vertrokken en verder verkeer in beide richtingen daarna zonder stoornis pas seerden, mocht worden aangenomen, dat er niets aan de hand was. De rust verstoorders moeten echter begrijpen dat een dergelijk gedrag op dit tijdstip het bieden van hulp in gevallen, waar in dit werkelijk nodig zal zijn, kan ver tragen. Men verwacht dan opnieuw met zinloze baloorigheid te maken te hebben. De bouw van een nieuw schoolgebouw voor de Gysbert Japiksschool in de Noorderhoek is momenteel reeds in een gevorderd stadium. In het gebou wencomplex, waarin de Gysbert Japiksschool thans nog is gehuisvest en dat 12 lokalen telt, is tevens de Looxmaschool ondergebracht. Het is duidelijk, dat dit schoolgebouw voor de Looxmaschool evenmin als voor de Gysbert Japiksschool aan de eisen voldoet. Geruime tijd geleden is dan ook reeds aan de inspecteur van het lager onderwijs verzocht de afgifte te bevorderen van een urgentiev er klaring voor de bouw van een zes-klassige openbare school voor gewoon lager onderwijs in de „Noordoosthoek", welke zal die nen 1 Enige tijd geleden is de gevraagde urgentieverklaring ontvangen en aan de architect, de heer H. Spook te En schede, opdracht gegeven tot het ma ken van een schetsontwerp voor de bouw van een zes-klassige school op een terrein in de „Noordoosthoek”. Als plaats, waar de nieuwe school zal worden gesticht, komt naar het oordeel van b. en w. in aanmerking een terrein gelegen aan de Goeman Borgesiuslaan, hoek Hugo de Groot straat. Gezien het toenemende aantal leer lingen van de Looxmaschool mag wor den verwacht dat binnen afzienbare tijd negen lokaliteiten aan deze school zullen zijn verbonden. Aan de Gysbert Japiksschool zijn momenteel zeven leerkrachten werkzaam. Aangezien voor ’t gewoon lager onderwijs zesklas- sige scholen als de meest ideale moe ten worden beschouwd verdient het volgens b. en w. aanbeveling, mede om een goede spreiding van de scholen over de verschillende stadswijken te bewerkstelligen, dat binnenkort tot uitbreiding van het aantal séholen met een zesde school voor g.l.o. wordt over gegaan en de Looxma- en Gysbert Ja piksschool tot zesklassige scholen wor den omgevormd. De nieuw te stichten school zal, naar het zich thans laat aan zien, voorlopig een vierklassige school zijn. B. en w. stellen de raad thans voor in principe te besluiten tot de stich ting van een nieuw schoolgebouw ten behoeve van het openbaar gewoon la ger onderwijs op de eerdergenoemde plaats. VerscfUjnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 ter vervanging van de huidige Looxmaschool. een premie ter verbetering van de ac commodatie van de hun in eigendom behorende woningen. Op grond van de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953” komt de premie voor 2/3 gedeelte ten laste van het rijk en voor 1/3 van de gemeente. GEWEZEN WETHOUDERS B. en w. stellen de raad voor een nieuwe verordening vast te stellen, die de toekenning regelt van een uitkering en een pensioen aan gewezen wethou ders van de gemeente Sneek, zomede van een pensioen aan hun weduwen en wezen. Tenslotte komt nog aan de orde een wijziging van de begroting van het ge meentelijke reinigingsbedrijf, de ge meentebegroting en de begroting van het gemeentelijk leningfonds voor 1966. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de heer W. Meindersma met het verzoek hem ontslag te verle nen als hoofd van de R.J. Sipkens- school (openbare school voor ulo), dit in verband met zijn gezondheidstoe stand. Sneek werd vertegenwoordigd door negen spelers, die in vier ronden van 18 banen totaal 1575 punten op een voor hen vreemde baan kregen. Ap pelscha scoorde in totaal 1460 punten, hetgeen voor hen de overwinning be tekende. De beste individuele prestatie werd geleverd door D. van der Zee WIJZIGING GASTARIEVEN Voor 1965 is de definitieve inkoop prijs voor het op basis van de over gangsregeling geleverde aardgas be paald op 6 cent per m3 van 7980 kcal. Met ingang van 1966 zal deze prijs 5,5 cent per m3 bedragen. Voor gemeen ten in de drie noordelijke provincies blijft een korting van 5% op deze prij zen gelden. Rekening houdende met de nieuwe inkoopprijs hebben SROG en Gasunie, teneinde de concurrentiepositie van het gas ten opzichte van huisbrandolie te versterken, geadviseerd het bestaan de tarief voor een jaarafname boven 2100 m3 (tarief IV) te verlagen van 9 tot 7 cent per m3, met een verhoging van het vastrecht van f 9,25 tot f 12,75 per maand. De grens van 2100 m3 per jaar wordt in het algemeen bereikt bij gebruik van meer dan één gaskachel en zal bij centrale verwarming zeker worden overschreden. Voor gemeenten die afnemers heb ben, die meer dan 20.000 m3 per jaar voor blokverwarming gebruiken, heeft de Gasunie een korting ingesteld. Deze regeling geldt alleen particuliere ge bruikers. B. en w. stellen de raad voor de door de Gasunie voorgestelde afrekening over 1965 te aanvaarden en verder te besluiten, tot wijziging van de tarieven met ingang van de periode september/ oktober 1966. Van deze gelegenheid kan tevens gebruik wordgn gemaakt om in het grootverbruiktarief enkele wijzigingen aan te brengen. VERKOOP GROND Om de stroomlevering ten behoeve van de nieuwe veemarktverlichting mogelijk te maken dient een nieuw transformatorstation te worden ge sticht. Het is gepland aan de noordzij de van de ingang Almastraat van het marktterrein. Het P.E.B. zal de kosten voor zijn rekening nemen. B. en w. stellen voor de benodigde grond, plm. 30 m2, over t° dragen aan de provincie tegen een koopsom Van f 1,—. ONDERHANDSE AANBESTEDING In het gebied in de Noorderhoek, ten noordoosten van de schietbaan, waar een drietal flatwoningen is geprojec teerd, dient thans te worden overge gaan tot aanleg van de riolering en het verrichten van de nodige grondwer ken. Prijsopgaaf werd gevraagd aan enkele aannemers en het laagst werd ingeschreven door de Koninklijke Ne- derlandsche Heidemaatschappij voor f 45.000,Deze prijs ligt beneden het begrotingsbedrag. B. en w. stellen dan ook voor het werk aan de Heidemij. op te dragen. Op vrijdag 2 september a.s. ’s avonds om half acht komt de Ulster gemeen teraad in openbare vergadering bijeen, ditmaal voor de laatste keer in de oude samenstelling. De ingekomen stukken behelsen alle goedkeuring van G.S. met in vorige vergaderingen genomen besluiten. On der het punt mededelingen komen aan de orde: berichten van de toelating van 6 nieuw gekozen raadsleden, door G.S. voor kennisgeving aangenomen, afwijzing door G.S. van het bezwaar schrift, ingediend door de heer W. J. Attema, een verzoek van het Verbond voor Veilig Verkeer in verband met het op 1 januari 1967 invoeren van het reglement Verkeersregels en -te kens, een vonnisuitspraak over de aan rijding Zuideindsterbrug door de fa. Vos te Apeldoorn, de benoeming van mej. G. Jagersma te Oudega (W.) als typiste in tijdelijke dienst, wegens dienstplicht van de heer J. Hoomans. Op de agenda staat verder: toela ting van het raadslid de heer J. J. de Vries, Galamagracht 104. Vervolgens voorlopige vaststelling gemeentereke- ning en rekening woningbedrijf 1963 en goedkeuring van de rekening van de instelling voor sociale zorg. Dan volgt de rondvraag. Als laatste punt is vermeld: afscheid van de le den van de raad, die in de nieuwe raad niet zullen terugkeren. Door de politie te Apeldoorn wer den vrijdag jl. aangehouden de 19-ja- rige J. L. uit Hengelo en de 18-jarige H. G. uit Arnhem. Behalve aan ver schillende diefstallen in Apeldoorn en Arnhem hadden deze jongelui zich ook schuldig gemaakt aan een in de nacht van 18 op 19 augustus jl. gepleegde inbraak in de woning van ds. Wiegers aan de Bolswarderweg alhier, die met vakantie in het buitenland vertoefde. Ds. Wiegers ontdekte dit pas toen hij zaterdag weer thuis kwam. Er wer den een bedrag aan geld en enige goe deren vermist. Het veelbelovende tweetal is voor de officier van justitie geleid. Donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. worden,in Harlingen visserijdagen ge houden. Er zijn allerlei attrakties. Zo als donderdagavond een voetbalwed strijd tussen het Nederlands Militair Elftal en GVAV uit Groningen, vrijdag een marktconcours met de beste stand werkers van Nederland en vrijdag avond een taptoe van het tamboer- en pijperscorps „Advendo” uit Sneek. Za terdagmiddag is er een vlootschouw van met vlaggen versierde schepen. Een helicopter-reddingsploeg geeft demonstraties. Een groot vuurwerk besluit de feestelijkheden. De zondag stond in het teken van een dorpskaatspartij voor Rauwerders en oud-Rauwerders en kinderspelen. Alles gehouden op het sportterrein. Verscheidene oud-inwoners keerden deze dag naar hun dorp terug om weer oude vriendschapsbanden te hernieu wen. Voor de kaatswedstrijden kwa aie in de groep beneden 40 jaar niet minder dan 17 en daarboven zelfs nog 10 parturen binnen de lijnen. In een mengeling van flinke strijdlust bij ve le goede en ervaren kaatsters en een sportieve gemoedelijkheid mede door deelname van velen, die voor ’t eerst een kaatsbal sloegen, was er van 12 uur tot half zeven volop te genieten onder zeer behoorlijke weersomstan digheden. In de oudste klasse werd tenslotte de le prijs behaald door het partuur: N. Bijlsma, G. Keulen en Jan Riemer- sma, allen te Rauwerd, de 2e prijs was voor: A. Martens, Sikke Dijkstra en D. Groeneveld, allen te Rauwerd, ter wijl de 3e prijs terecht kwam bij: A. Wijtsma, Sijbrandaburen, S. Koster, Rauwerd, en T. Venema, Roordahui- zum. In de jongste klasse kwamen na een langdurige en spannende strijd als Nadat er op het Sneker midgetgolf- gebied reeds veel aktiviteit was ont plooid, o.m. wedstrijden voor vakan tiegangers, trad de bijna twee maan den geleden opgerichte midget-golf- vereniging voor het eerst in het strijd perk. De tegenstander in deze vriend schappelijke wedstrijd was Appelscha, dat reeds enkele jaren deze tak van sport beoefent. Nu de gemeentebegroting 1966 voor Wymbritseradeel door GS is goed gekeurd, hebben b. en w. zich beraden over het doen van kapitaalsuitga ven, voor zover de dienst 1966 de lasten, die hieruit voortvloeien voor de gewone dienst, kan dekken. Wat de financieringsmiddelen betreft is de si tuatie niet onbevredigend in de gemeente. Daarom menen b. en w. dat verschillende kleine kapitaalswerken (-aanschaffingen), welke reeds jaren lang op het programma staan, thans het beste aan de orde kunnen worden gesteld. Voor deze werken of aanschaffin gen is een begrotingswijziging nodig. B. en w. stellen de raad negen wijzi gingen voor. De eerste omvat de kos ten van het maken van parkeergele genheid te Woudsend, bij het dorps huis; te Gaastmeer, waar de aanwezi ge beplanting kan worden vervan gen door bestrating; te Heeg, op het terrein, dat de bestemming heeft van straat naar het recreatieterrein, en te Idsega, bij de begraafplaats, waar no dig een zwaaiplaats voor auto’s moet komen. Het toegangspad naar de Verste Hel ling te Heeg bestaat uit betontegels, welke sterk bevuild worden door het vee. Deze tegels moeten worden ver vangen en er moet een afrastering voor het vee komen. Aangezien de betonbrug over het Sypke te Heeg smaller is dan de toe- gangsstraten, is de brug een belem mering voor het verkeer. De brug zal verbreed moeten worden en van nieu we leuningen voorzien. De afvoerbuizen van de riolering van de zg. Nieuwburen te Woudsend verkeren in een dusdanige staat, dat een goede afvoer onmogelijk is. Er zal een nieuwe riolering moeten ko men, als onderdeel van het opgestelde rioleringsplan. AMICITIA THEATER Maandag 29 augustus t.e.m. woens dag 31 augustus iedere avond 8 film: Mary Poppins. komstig van Poppingawier). Jongens en meisjes van 8 en 9 jaar: Zaklopen: 1. Trijntje Kooistra, Pop pingawier; 2. Janke Jelsma; 3. Tjerk Jelsma; 4. Siety Pool. Jongens v. 13, 14 en 15 jaar: Bus- met-water-race: 1. Jildert Venema; 2. Dikky de Vries; 3. Ate Jelsma; en z Klaas de Vries. Meisjes v. 13, 14 en 15 jaar: krui wagenrit met bussen: 1. Janny Kos ter; 2. Betty Koster; en 3. Tjitske Kooistra, Poppingawier. Vanmorgen was er om 9 uur stoe lendans en later matiné, om 13 uur een gevarieerd programma met een grootse kindershow, om 14 uur Pop- pingawjerster korfballen voor inteke naars voor 16 t.e.m. 55 jaar, flessen- sport voor heren van 55 jaar en ouder, knijpers van de lijn voor dames van 55 jaar en ouder, ’s Avonds optreden van het gezelschap Henk v. d. Heide met „Wha sil ’t wêze” in zaal v. d. Ploeg, gratis toegankelijk voor inteke naars. augustus. Kontaktdag Koe- uur. Het orgelcomité „Pro Organo” mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Dat is zowel voor de initiatiefnemers als voor de uitvoerenden zeer zeker een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Wij twij felen er daarom ook niet aan of genoemd comité zal het volgende zomer- seizoen wel weer een dergelijke concertreeks organiseren. Evenals bij de eer- ste, was ook bij de vijfde orgelbespelingvrijdagavond in de Grote Kerk, door onze stadgenoot J. W. Boeijenga, vocale medewerking, nl. ditmaal van onze oud-stadgenote mevr. Dicky C- Het programma, dat gewijd was aan Joh. Seb. Bach (1685-1750) en diens tijdgenoten Nikolaus Brahms (om streeks 1665-1697), G. F. Handel (1685- 1759) en Dominico Zipoli (1688-1726) vermeldde verder de namen van Ce sar Franck (1822-1890), Max Reger (1873-1916) en de Leeuwarder organist Piet Post (geb. 1919). Boeijenga begon zijn aandeel met een „Praeludium in e moll” van de Noord- duitse componist Bruhns, leerling van Buxtehude. Dit capriccioachtige stuk was niettemin wel een boeiend „geval”, dat door de organist met vaart ver tolkt werd. Boeijenga vervolgde met „Allein Gott in der Höh’ sei ehr”, een minder bekend opus van Bach, dat, on danks de zorgvolle weergave weinig indruk op ons maakte. We geloven daarom best, dat het werk zo goed als niet meer gespeeld wordt, temeer om dat Bach op hetzelfde koraal een aan tal variaties componeerde, die veel in teressanter zijn. De eenvoudige „Pastorale”, bestaan de uit drie korte deeltjes, van de Ita liaanse componist Zipoli, een vriende lijk stuk en uiteraard geheel in de rustieke sfeer, compleet met een koe- koeksmotiefje, kreeg een doorzichtige uitvoering. De componist Reger, voelde zich als rooms-katholiek, aangetrokken tot de protestantse kerkliederen. Boeijenga speélde drie koraalvoorspelen van zijn oeuvre, nl. „Meinen Jesum lasz ich nicht”, Liebster Jesu, wir sind hier” en „Wachtet auf, ruft uns die Stimme”. De laatste van de drie is ongetwijfeld de meest karakteristieke bewerking. van Appelscha die het bijna ongeloof lijk lage aantal van 27 punten over 18 banen scoorde. Ook totaal (4 ron den) had hij de laagste score, n.l. 130. Voor Sneek waren de individuele prestaties als volgt: 1. J. Kracht (162 pnt.), 2. L. Russchen (165 pnt.), 3. R. Osinga (167 pnt.). De wedstrijd droeg een zeer sportief karakter. Zaterdag 10 september hoopt de midgetgolfvereniging „Sneek” tegen Appelscha op de baan bij de Jacht haven te spelen. Door het voordeel van eigen terrein lijkt een gunstiger uit slag voor de Snekers zeer wel moge lijk. begeleiding van de oud-Rauwerder G. Venema. Twee kransen waren be stemd voor de beide ongeveer 70-jarige deelnemers A. de Groot en K. de Haan. Hierna ging men in optocht met muziek naar het dorp, waar de ver dere prijsuitreiking plaats vond op de bovenzaal van café H. de Jong. Met voor ieder een toepasselijk woord kon voorzitter J. W. Venema hier een 18-tal bekers en medailles uitreiken. Hierbij werd de spijt uitgesproken (niet alleen met het oog op de ge zellige uitreikings-bijeenkomsten in deze zaal, doch ook voor het gehele verenigingsleven in dit dorp), dat café H. de Jong door verkoop binnenkort een andere bestemming zal krijgen. Voor vergaderingen en bijeenkomsten zal men dan enkel nog terecht kun nen bij het ene overblijvende café bedrijf van de heer Van der Ploeg. KINDERSPELEN De kinderspelen, waarvoor flinke deelname en belangstelling bestond, gaven de volgende uitslagen: Jongens en meisjes le klas lagere school: Kruiwagenrace met 3 ballen om stokken: le. Dirk de Boer; 2e Tiete v d. Velde; 3e. Jan Schouten; 4e. Sioukje Boomsma, Poppingawier. Jongens en meisjes 2e klas: Koek- nappen: 1. Thea Koster; 2. Harry Ber- ga, en 3. Dirk Boot. Jongens v. 10, 11 en 12 jaar: Bus- met-water-race: 1. Lammert Nieuwen huis; 2. Sake Kooistra en 3. Willem Kooistra, beiden Poppingawier. Meisjes v. 10, 11 en 12 jaar: krui wagenrit met bussen: 1. Alie Nieu wenhuis; 2. Tineke v. d. Velde; 3. Terise Beetstra (Amerikaanse, af- Dinsdag 30 augustus 's avonds 8 vergadering van de raad der meente Wymbritseradeel. Dinsdag 30 augustus, ’s Avonds 7.15 uur vergadering van de raad der gemeente Sneek. Woensdag 31 t Slump’s Speciaalzaak, Oude markt van 2-4.30 uur en 7-9.30 Donderdag 1 september. Extra con cert Frysk Orkest in Amicitia. Di rigent Alfred Salten, solisten Em my Verhey en Christian Bor, viool. Aanvang ’s avonds 8 uur. Donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 september. Feesten in St. Nicolaas- ga. Donderdag v.m. 10 uur en ’s avonds 8 uur Allegorische Op tocht. Vrijdag optreden van de Beat- groep „The Javelins” in de dans tent, aanvang ’s avonds 8 uur. Za terdag nam. 2 uur Grasbaanrace van bromfietsen 50 cc. Voor de straatmakers is een steen- schrapmachine voor het schoonschrap- pen van de uitkomende straatklinkers geen overbodige luxe. Voor het maaien van de bermen door gemeenteperso- neel is een motormaaimachine beslist noodzakelijk. Voor het laden en los sen van zware voorwerpen is op de nieuwe vrachtauto een hydraulische laadkraan onontbeerlijk. Evenals voor een goed onderhoud van materieel ’n elektrisch lasapparaat en boormachi ne nodig is. De uniformen van de brandweergroe- pen te Heeg en Woudsend zijn rond 20 jaren oud. Ze moeten nodig worden vervangen. Om in de uitgestrekte gemeente doeltreffend te kunnen handelen is een vervoermiddel voor elk transport van mensen en materiaal onmisbaar. Het komt momenteel te vaak voor, dat voor vervoer van weinig materiaal een grote vrachtauto wordt ingescha keld. Om snel, goedkoop en econo misch te kunnen werken is aanschaf fing van een bestelauto dan ook alles zins noodzakelijk. Er bestaat behoefte aan een berg plaats voor gymnastiekmateriaal, bui tenspelmateriaal e.d. bij de o.l. school te IJsbrechtum. Een oplossing is mo gelijk door de fietsenberging met plm. 5 meter te verlengen. Voor het geregeld ledigen van beer putten, hetgeen thans gebeurt met be hulp van de gemeentereiniging te Sneek, is aanschaffing van een eigen kolkenzuiger volgens b. en w. verant woord, daar de betreffende werkzaam heden in het laatste decennium zijn vertienvoudigd. Gaarne hadden b. en w. hieraan nog toegevoegd de modernisering van de straatverlichting te N ij land. Bij in formatie is hun gebleken, dat het FEB om technische en andere redenen een opdracht hiertoe niet kan aanvaar den. ste, was ook bij de vijfde orgelbespeling, vrijdagavond in de Grote de Groot. De organist zorgde voor een uitsteken de verklanking en besloot met het kleurrijke „Premier Choral” van C. Franck, dat overeenkomstig gespeeld werd. De hernieuwde kennismaking met de sopraan Dicky de Groot was bijzon der aangenaam. Zij heeft zich intus sen ontwikkeld tot een zangeres met allure. Wat ons allereerst opviel was haar veel groter volume dan voor heen cn haar uitstekende adembeheer- sing. Met haar fraai en enigszins don ker timbre bracht zij de aria „Es halt’ es mit der blinden Welt” uit de cantate „Was frag ich nach der Welt” van Bach op zeer verdienstelijke wij ze ten gehore, maar, voor ons gevoel althans, lag Handel haar toch nog be ter, want diens aria „O halt’ ich Jubal’s Harfe” uit het oratorium „Josua”, werd glanzend en licht, met name in de coloratuur, weergegeven. Afgezien van een minder gelukkige inzet, bij de eerste van de „vier Mini aturen”: „Confide Filia”, gevolgd door „Jubilate Deo”, „Gloria” en „Verbum Domini” van P. Post, toonde zij ook haar kunnen in het eigentijdse klank- idioom. Bijzonder gaaf was haar inter pretatie van de aria „Domine Deus” uit „Gloria” van Vivaldi. Boeijenga begeleidde correct en be scheiden. Te bescheiden meestal, want deze vocaliste, die de grote ruimte met gemak beheerste, had zo te weinig harmonische basis om op te steunen, waardoor een lichtelijk detoneren, af en toe, dan ook niet uitbleef. De volgende, en laatste, bespeling is vastgesteld op vrijdag 9 september en zal worden gegeven door onze stad genoot Dirk S. Donker.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1