naam van Waterpoort-krabböb dank voor uw aan voor l li „Uit gemeente toewijding” Uitkering aan gewezen wethouders viji raadsleden bezwaarlijk J, van Acht raadsleden afscheid namen Wethouder Blok verrast met erepenning van de gemeente Sneek WYMBRITSERADEEL IJLST en Officieel Orgaan Bromfietsbestuurder gewond bij aanrijding de gemeenten SNEEK, gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Donderdag 1 sept. 1966 121e jaargang no. 70 Dit fraaie stukje natuurschoon ligt binnen de grenzen van de a»hl öiïï Schip trok loskraan de gracht in Hei Sneeker Nieuwsblad is een stad Sneek, al zullen sommigen zich dit niet bewust zijn. Het is„ het z.g. Spoordok, een water- en moerasgebied achter het station.'. Het is eigendom van de Ned. Spoorwegen, maar de Bond van',‘ Friese Vogel Wachten (BFVW) heeft het in pacht en er bordjes',; neergezet, met Nederlandse en Friese tekst, waarop staat, dat het^ gebied vogelreservaat is en niet toegankelijk voor onbevoegden.", Dr. J. P. Otto heeft meermalen gepleit voor het behoud van dit‘-> mooie gebied. De BFVW zou er hier en daar graag wat opruimens en uitdiepen, maar dat kost nogal wat. In het voorjaar broeden '1 er steeds veel vogels. Er mag niet worden gevist. 4 Amendement B. de Vries verworpen TEGEN PROCENTUELE LOONSVERHOGING SNEEKER NIEUWSBLAD en een meter breed. Wel een bijzon- reeds, AFSCHEIDSWOORDEN 1 ,gehoorzaamheidsoefeningen i oo /-xl 4- zs t" AMENDEMENT iets Redacteur ti. A. de Boer Telefoon 4091 de hebben. is geen Sinterklaas-spelerij, het gaat er om de eventuele schade te voorko men”, aldus spreker. Eigenlijk zou men de zaken van geval tot geval moeten beoordelen, omdat de verordening in haar algemeenheid niet altijd onbil lijkheden kan uitsluiten. De heer Zeilstra schaarde zich toch liever achter B. de Vries. De laatste bleef bij zijn voorstellen en wilde in de verordening de tijd van zes jaar vervangen zien door vier jaar en de percentages als volgt: 80 wordt 50%, 65 wordt 40% en 50 wordt 25%. Na de schorsing maakte hij hier een amen dement van. I 4 A o Dinsdagmiddag raakte een loskraan van Lankhorst Touwfabrieken N.V. aan de Balthuskade te water bij het wegvaren van het schip, dat door de kraan was gelost. Waarschijnlijk bleef de arm van de kraan aan het schip haken. Het schip, de 745 ton metende „Dirbon” uit Lem mer, had een lading sisal gebracht. Het bijzonder lange schip, 65 m, trok nogal wat aandacht, maar schipper K. Koehoorn zei, dat er heus wel langere binnenschepen zijn. Om door de Lem- merbrug te varen moest echter de Wethouder Blok dankte hierna de voorzitter voor de erepenning. Hij ver telde, dat hij altijd blijmoedig aan het werk in de raad heeft deelgenomen. Hij prees burgemeester Rasterhoff voor diens goede leiding en hoopte tenslot te, dat ’s Heren zegen op het werk van de raad en op de gemeente mag rusten. Namens de raadsleden die blijven 13 jaar wethouder. Een man die niet gelukkig was als hij Sneek niet kon zien. Een man die er iedereen en elk huis en vaak de prijs ervan ook wel wethouderschap iets aan Als het wet- zou de man „Er aangebracht, inmiddels de zes masten van elk 18 1 meter lang al op hun plaats. Aan de top van de masten zitten tien zogenaamde spotlights, die de markt voldoende kunnen verlichten. De heer B. de Vries opende de dis cussie over dit voorstel. Hij vond, dat het vervullen van een wethouders- functie voor iedereen mogelijk moet zijn. De gemeente draagt dan ook ver antwoordelijkheid voor de toestand, die na beëindiging van deze functie ontstaat. Tot zo ver was spreker het volledig eens met het voorstel. Maar hij vond de in de verordening ge noemde tijd van ten hoogste zes jaren, gedurende welke de gewezen wethou der recht zou hebben op een uitkering, vrij lang. Bovendien vond hij de uitke ring zelf te hoog. B. en w. stelden nl. voor om gedurende het eerste jaar 80%, het tweede jaar 65%, en vervol gens 50% van de laatstelijk genoten jaarwedde aan de gewezen wethouder uit te keren. De heer De Vries was van mening, dat de wethouder geen schade leed als de percentages lager werden. Men moet volgens hem niet vergeten, dat de mogelijkheid om op andere wij ze inkomen te verwerven voor de wet houder opnieuw vrijkomt. Hij stelde dan ook voor de percentageste ver- kent, aldus de voorzitter. Hij heeft zakelijk en nuchter zijn functie ver vuld. Op hem is het spreekwoord van toepassing „Een man een man, een woord een woord”. Ook op maatschap pelijk en kerkelijk terrein was hij zeer actief. Maar steeds heeft hij daarbij gestreefd naar één ding: zichzelf te blijven. De voorzitter wenste allen tot slot veel goeds en hoopte, dat zij belang stelling zullen blijven houden voor wat er in de raad gebeurt. De blijven de raadsleden toonden hun instem ming met een applaus. niet weg te krijgen? De voorzitter: Alleen als een aan- legverbod geldt. Een dergelijk verbod wordt verleend door Gedeputeerde Staten. Het is niet zo gemakkelijk te koop ligt aan een der kaden. Is dit voor de gemeente. brug over de Wester singel eveneens worden opgehaald. De breedte le verde gelukkig geen probleem. Het grote schip ondervindt echter wel veel last van negotie- en pleziervaartuigen, die een vaste ligplaats in het vaarwa ter hebben. Een kraanwagen moest de kraan weer boven water takelen. Een en an der trok veel belangstelling. De scha de wordt door verzekering gedekt. Dinsdagavond moest de 20-jarige mej. D.D. uit Sneek met een gebroken been naar het ziekenhuis worden gebracht na een aanrijding met een personen auto. Zij passeerde met de bromfiets het kruispunt Kerkhoflaan/Gysbert Ja- piksstraat en verleende daarbij geen voorrang aan de auto, die werd be stuurd door A.K. uit Heerenveen. Bei de voertuigen werden beschadigd. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantooi voor administratie en redaktle GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm B;j kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half jaar. Franko p. post f 5.— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Voor één vrouw en zeven mannen was het dinsdagavond aflossing van de wacht, zoals burgemeester Rasterhoff het noemde op deze laat ste vergadering van de gemeenteraad in deze zittingsperiode. In een uitvoerige toespraak herinnerde de voorzitter aan wat er allemaal in deze tijd tot stand is gekomen in deze gemeente. Voor het aandeel dat de scheidende raadsleden, mevr. Sipkens-van der Hoek en de heren Blok, Metz, Zeilstra, Boomsma, Lampe, Joustra en Van der Werf, hier in hebben gehad komt hun de dank toe van de gemeenschap. Uit naam van de gemeente dank voor uw toewijding, aldus de burgemeester. Na de scheidende leden één voor één te hebben toegesproken, stelde hij voor om de nestor, wethouder J. Blok, die 20 jaar in de raad zat, waarvan 13 jaar als wethouder, de erepenning van de gemeente Sneek te verlenen. Het voorstel werd door de raad met applaus begroet. sprak de heer J. P. de Vries. Hij merk- te op, dat het niet eerder is voorgeko- J men, dat er zoveel leden in één keer i aftreden. Wat is de taak van een raads- I lid? Zich inzetten, zonder eigen of partijbelang voor de burgers van Sneek, hun belangen behartigen en in hun noden voorzien. Het is soms wel eens moeilijk mensen te vinden, die zich hiervoor willen inzetten. Voor wethouder Blok moet het wel een grote vreugde zijn te zien dat Sneek zo’n grote vlucht heeft genomen. De raad is blij, dat u de erepenning hebt ontvangen, aldus spreker. De laatste jaren was er een vrouw in de raad. Steeds hebben wij met belangstelling naar haar geluisterd, want een vrouw heeft vaak een geheel andere visie op de dingen dan de man. De heer De Vries bood mevrouw Sipkens een prachtig boeket bloemen aan. Mevrouw Sipkens dankte de heer De Vries voor de bloemen en de voorzitter voor zijn woorden. Zij merkte op, dat er straks een leegte zal zijn. Ook de anderen spraken in het kort hun dank uit. De heer Van der Werf: „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan”. De heer Zeilstra: ..Plezierige, maar ook minder prettige ervaringen”. De heer Boomsma: „Altijd met plezier dit werk gedaan in dienst van de gemeen schap”. Hij betrok ook gemeentesecre taris Koster in zijn dank. De heer Metz: „Ook aan de andere kant van de tafel waren vrienden”. De heer Lampe: „Denk aan de kiezers”. Hij vond de raadsstukken altijd enorm uitgekiend. Daarvoor dank aan de secretaris en zijn staf. Ook dank aan Nauta voor de koffie. Tenslotte de heer Joustra: „Ik bin it koartst yn dit formidden”. De 23 punten tellende agenda voor deze laatste vergadering van de oude raad werd in vlot tempo afgewerkt. Alle voorstellen werden zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Over het voorstel een nieuwe verordening vast te stellen, die de toekenning regelt van een uitkering en een pensioen aan gewezen wethouders, werd geruime tijd gediscussieerd. De heer B. de Vries vond de uitkering aan de hoge kant. Na een kleine schorsing van de vergadering om enkele fracties gelegenheid te geven tot onderling beraad, kwam de heer De Vries met een amendement. Er werd gestemd en het bleek, dat slechts vier leden de heer De Vries volgden. Met 13 tegen en vijf voor werd het verworpen. Daarna werd het voorstel van b. en w. z.h.s. aange nomen. De raad was op de heer Bergsma na voltallig. Deze lag in het zieken huis en de voorzitter hoopte op spoedig herstel. De heer Lampe verklaarde zich te gen met het oog op de inkomstenbe lasting. Hij had liever een niet te krappe regeling, want „als ze het nodig hebben moeten ze het hebben en als ze het niet nodig hebben, dan roomt de belasting het wel af en komt een deel dus wel weer terug”. De heer De Blauw legde namens zijn fractie een verklaring af. De PvdA- fractie wilde evenmin, dat er beknot zou worden op deze uitkering. De heer Baarda verklaarde dit amen dement op dit ogenblik niet juist te zien. Hij zou graag eerst eens een ver gelijking met andere gemeenten zien wat de percentages betreft. Het amendement werd verworpen met de stemmen van B. de Vries, J. P. de Vries, Boomsma, Zeilstra en Van der Werf voor. Evenals in andere gemeenten lag er een voorstel om de bezoldiging van het gemeentepersoneel te verbe teren. Opnieuw is niet gebroken met de procentuele aanwijzing voor deze loon stijging. Mijn fraktie heeft hiertegen bezwaar, aldus de heer Visser van de PvdA. De ongelijkheid in de hogere en lagere inkomens vergroten we doel bewust. De naar verhouding toch al hoge salarissen groeien met toenemen de snelheid van de lagere af. Het wel vaartsverschil neemt toe. Wie heeft zal gegeven worden, zegt men, en ook in dit geval gaat dit zeker op. Ik weet, dat dit wat simpel is gesteld, immers ons Nederlandse belastingstelsel kent een sterke progressiefactor, maar dat alles neemt niet weg, dat de verschil len in inkomen tussen rijken en armen steeds groter worden. Uit sociaal oog punt zonder meer zorgwekkend te noe men. De salarismaatregelen worden op landelijk niveau yastgesteld, dit alles voltrekt zich buiten deze raad om, maar niettemin wil ik toch namens mijn fraktie onze verontrusting uit spreken over deze gang van zaken. Juist in deze tijd had het ons zinvol geleken juist de lagere inkomensgroe pen eens extra op te trekken. Over inkomensnivellering maken we ons be slist nog geen zorgen, daarvoor zijn de verschillen tussen hoog en laag in de ze maatschappij nog veel te groot. VUILWERKTOESLAG Het voorstel eën toeslag toe te ken nen voor het verrichten van vuile of zeer vuile arbeid werd door de heer Joustra op zichzelf wel toegejuicht, maar hij vond het maximum van f 6, per week toch te krap. Hij dacht dat de toeslag in gemeenten in het westen hoger zou zijn. „Soe ’t net heger kin- ne?”, aldus spreker. De voorzitter legde uit, dat er be paalde normen zijn, waaraan b. en w. zich hebben gehouden. De heer Joustra was niet overtuigd en vroeg hoe dat dan zit met de ver schillen tussen Friesland en Gronin gen. De voorzitter antwoordde, dat er overleg is gepleegd met de organisaties en dat men er volledig mee akkoord ging. Wethouder Baaijens zèi nog, dat de ze bedragen wel de hoogst haalbare voor de gemeente Sneek waren. In andere gemeenten heeft men mis schien een andere opzet. Over het voorstel een nieuw school gebouw te stichten in de Noorderhoek voor gewoon lager onderwijs merkte mevr. Sipkens op, dat haar fractie blij en dankbaar is, dat het voorstel er is. Zij hoopte, dat de'realisatie niet te lang op zich zou laten wachten. De heer Berkhout deed een sugges tie omtrent een terrein, als het lang zou duren en de nood groot zou wor den. Naar aanleiding van het voorstel tot tariefwijziging van de gastarieven vroeg de heer J. P. de Vries of deze tarieven in de toekomst misschien zou den kunnen worden verlaagd. De voorzitter achtte dit niet uitge sloten. Maar de tarieven worden be paald door de inkoopprijs, de exploi tatie en de investeringen, die de ge meente doet. De heer Boomsma vond n.a.v. de verlaging van tarief IV van 9 tot 7 m3, bij een minimaal verbruik van 2100 m3 gas per jaar. dat er maar een en keling zal zijn, die (bij gebruik van twee kachels) boven dit verbruik zal komen. De voorzitter was het hier niet mee eens op grond van ervaringen. De heer Boomsma zou daarom tarief III wil len verlagen. De voorzitter en de heer Boomsma werden het niet eens. VRAGEN VAN JOUSTRA De heer Joustra had verzocht en kele vragen te mogen stellen. In de eerste plaats was hem gebleken, dat er in de Houkesloot voor de nieuwe steiger „mar in bytsje wetter stiet, heechüt 50 cm”. Misschien zou de Houkesloot daar eens uitgediept kun nen worden. De voorzitter antwoordde, dat dit reeds bekend was bij b. en w. en dat er t.z.t. iets aan gedaan zal worden. De heer Joustra merkte verder op, dat het wegdek in de Balthuskade een beetje rond is. Graag zou hij zien, dat er voor de winter, als gladheid ge vaarlijk zou kunnen worden, wat aan gedaan werd, in de vorm van een af scheiding langs het water. De voorzitter beloofde dit aan de technische dienst te zullen voorleggen. De heer Van der Werf vroeg of sommige mensen vast recht kunnen doen gelden op een ligplaats voor hun boot langs de Zeilstraat (Eiland). De voorzitter antwoordde, dat vast recht alleen gekend wordt bij gas- en waterleidingtarieven. De gedachten van b. en w. gaan uit naar het verhuren van ligplaatsen, maar zij zien dit niet als een ideale oplossing. De heer Joustra merkte op hier geen voorstander van te zijn. Hij deed de suggestie palen in het water of langs de wal te slaan, zodat de boten met de kop in de wal zouden kunnen me ren. Daardoor zou er meer ruimte ko men. De heer B. de Vries wilde de mensen liever wijzen op de mogelijkheid hun boot ergens anders, b.v. aan het Klein- zand, te meren. De heer Van der Werf wees er nog op, dat er al een jaar lang een schip Morgenavond zal dé Sneeker Hand- - bal Club (SHC) een gezelschap van 42 Duitse handballers op bezoek 4 De jeugd heeft een oud spel her- krijgen. Zij blijven het weekeinde f ontdekt: het z.g. „draekje-fleane”, de gasten van SHC. De Duitsers zijn 4 in het Nederlands vliegeren. Overal leden van de handbalvereniging I; I ziet men in de stad de kleurige TSV Liebenburg, die bijna elk jaar 4 vliegers in de lucht. De meeste zijn met SHC uitwisselt. Zondagavond I gekocht. Vroeger werden de vlie- vertrekken ze weer. Er staan ver- gers of draken meestal zelf ge- schillende activiteiten op het pro- I maakt. gramma, zoals een boottocht over de meren en een gezellige avond, 4 Mevrouw Wadman aan de Tsjomme terwijl er vanzelfsprekend enkele 1 Wiardaleane 24 plantte dit voor- wedstrijden worden gespeeld. t f ONBILLIJKHEDEN De heer Zeilstra vond het onbillijk, dat wanneer iemand, na zich vier jaar als wethouder voor de goede zaak te hebben gegeven, zijn oude beroep her vat er voor hem geen uitkering zal zijn volgens de verordening. De cate gorie die het wethouderschap als een bijbaantje heeft zou dan bevoorrecht zijn. De heer J. P. de Vries kon wel mee gaan met zijn naamgenoot, maar er waren toch nog enkele vragen. Als het voorstel van B. de Vries zou worden aangenomen, hoe dan wanneer iemand ophoudt als wethouder en hij heeft helemaal niets? De heer Berkhout bepleitte het aan nemen van het voorstel van b. en w. met het oog op de positie van de wet houder. De heer Van der Werf vroeg hoe de wethouders er zelf over dachten. Maar dezen lieten zich wijselijk niet uit de tent lokken. De voorzitter legde uit, dat het hier een technische voorziening betreft. B. en w. hebben zich niet beziggehouden met de hoogte van de percentages, daar deze in een vorige raadsvergade ring reeds waren vastgesteld. De raad heeft in dezen bepaalde vrijheden, maar de wet stelt wel normen. Hier zijn de maximum percentages ge noemd, de raad mag ze dus verlagen. Het is een algemene verordening en het voorbeeld van de heer Zeilstra past daarin. Een algemene verorde ning kan in bepaalde gevallen aan leiding geven tot onbillijkheden. In tweede instantie merkte de heer Van Dijk op, dat het voorbeeld van de loontrekker, die enkele dagen afstand doet van zijn inkomen tijdens zijn wethouderschap en na terugkeer in zijn oude functie een korting krijgt op de uitkering, hem zwaar op de maag lag. De voorzitter lichtte toe, dat de uit kering wordt gegeven omdat men tij dens het - de kant moest zetten, houderschap ophoudt een strop kunnen Bij voldoende deelname, minstens jaar een klein stekje van een col- 10 personen, wordt u in de gelegen- leus. Het plantje gedijde goed, uit- heid gesteld een cursus Algemene stekend zelfs, want op het ogenblik Kynologische Kennis te volgen, zo staat er in de tuin van mevrouw lezen wij in „Mededelingen Kynolo- Wadman een enorme colleus. De genclub Sneek en Omstreken”. De plant is ongeveer een meter hoog cursus is bestemd voor hen, die iets en een meter breed. Wel een bijzon- meer van de bouw, levensverrich- derheid. tingen en erfelijke eigenschappen Jvan hun hond willen weten en van Meldden wij vorige week reeds, de diverse rassen. De cursus wordt dat er zo mogelijk nog vóór de win- gegeven door de heer en mevrouw ter verlichting op de veemarkt zou Otto, resp. voorzitter en secretares- worden aangebracht, inmiddels se van de kynologenclub. staan - In datzelfde blad lazen wij een waarschuwing om zich eerst eens rustig te gaan bedenken voor men zich een hond aanschaft. De puppy’s zijn zo ontroerend lief, maar ver- geet niet, dat ze groter worden en van Rijkswaterstaat een gedeelte dan vaak niet meer passen op een van de Lemmerweg bij de kruising H flat of midden in de drukke stad, met Scherhemstraat en Frieswijk- straat opnieuw bestraat. De vlucht- VEEL TOT STAND GEKOMEN J wethouder Blok, 20 jaar in de raad, De voorzitter begon met te zeggen, dat, zoals men aan het einde van een boekjaar de balans opmaakt, hier een terugblik op wat in samenwerking tot stand is gekomen op zijn plaats is. Hij wilde slechts een greep doen en noem de in de eerste plaats de stadsuitbrei dingen Lemmerwegwijk, Noorderhoek en Stadsfenne, waar in totaal ca. 1500 woningen werden gebouwd gedurende de afgelopen vier jaar. Op het moment is er nog een groot aantal in aanbouw. Er is in deze periode voor 40 a 50 miljoen gulden geïnvesteerd, aldus de burgemeester. Hij noemde vervolgens het industrie terrein, waar zich tal van nieuwe in- dustriën vestigden. Binnenkort zal de Pier de Boerstichting haar nieuwe ge bouw officieel openen. Ook op het gebied van het verkeer zijn veranderingen gekomen, al heb ben we dan nog geen blauwe zone. Maar er zijn verschillende nieuwe bruggen klaar gekomen, straks kan de nieuwe weg SneekIjlst in gebruik worden genomen, het Kleinzand heeft een ander aanzien gekregen en er zijn plannen voor een rondweg, die zal aansluiten op de baansplitsing in rijks weg 43 bij het industrieterrein. Helaas is de bouw van deze rondweg ver traagd. Dan zijn er nieuwe scholen gesticht en ook op cultureel gebied is er het een en ander aan de orde geweest in de raad: Fries Scheepvaart Museum, Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Het plan voor een sporthal kwam in een der eerste vergaderingen ter tafel en nu vier jaar later, heeft de aanbeste ding plaats gehad en kan de eerste paal worden geheid. Spreker noemde vervolgens het sportcomplex in de Noorderhoek en de verbetering van het Zuidersportpark, de nieuwe jeugd herberg en tenslotte de enorme vlucht, die het gebruik van aardgas heeft ge nomen. Zeker 50% van de burgerij ge bruikt aardgas. In dit verband is de oprichting van de N.V. Westergo van belang. IN BELANG VAN SNEEK Het zijn allemaal zaken, die het be lang van Sneek en ook de omringende gemeenten beogen en het moet u vol doening geven hieraan te hebben kun nen meewerken, aldus de voorzitter. Niettegenstaande al die positieve ge- luiden bleven ook de moeilijkheden lagen, niet uit. Er ontstond een grote span ning op de kapitaalsmarkt en op het ogenblik is de situatie ernstiger dan ooit. De gemeentebesturen zijn daar door sterk gebonden en het gevolg is, dat belangrijke werken moeten worden getemporiseerd, zoals dat heet. De democratische grondslag van het gemeentebestuur kan slechts bevre digend werken als er mensen bereid zijn zich voor de gemeenschap in te zetten. U allen hebt vrijwillig dit of fer gebracht, aldus de voorzitter. Hij hoopte, dat de scheidende leden pret tige herinneringen mogen bewaren aan de tijd, dat zij in de „Sneker vroed schap” zaten. Hij sprak de acht leden daarna per- soonlijk toe, te beginnen met de jong ste in dienstjaren, de heer Joustra, die vier jaar zitting heeft gehad. Deze toonde zich watersportliefhebber en had vooral ook aandacht voor de be jaardenzorg. Mevr. Sipkens zat elf jaar in de raad. Het onderwijs en de bejaardenzorg hadden haar bijzondere belangstelling. Speciaal Nij Nazareth werd dikwijls door haar bezocht. De heer Metz is bijna elf jaar raads lid geweest. Hij toonde zich een voor vechter van verbetering van de vee markt. De heer Van der Werf, goed geori ënteerd in Sneek, maakte zich ver dienstelijk in de commissie voor de gemeentebedrijven. Met de heer Zeilstra had de voor zitter wel eens verschil van inzicht, maar desondanks alle waardering. Deze man wilde niet bij voorbaat de plat getreden paden gaan. De heer Lampe kwam vaak met originele gezichtspunten, die men met altijd direct kon volgen. Hij zat m vele commissies. Deze laatste drie heren waren der tien jaar raadslid. De heer Boomsma, 15 jaar m de raad, zat in de commissie van open bare werken en in de commissie vel deling woonruimte. In de laatste com missie zelfs langer dan 15 jaar. En dan de laatste in deze volgorde 1 Wie de lusten van een huisdier wil, heuvel aan de stadskant, die totaal j die moet ook bereid zijn de lasten geen nut deed, maar eerder een ge- te dragen. Tot de lasten, die het ge- vaar opleverde voor het snelver- J lukkige bezit van een hond mee- keer, werd daarbij opgeruimd. De J brengt, behoort het regelmatig uit- inrit van de Lemmerweg op het t laten. Op het platteland zal dit kruispunt voor verkeer, dat naar 2 meestal geen probleem zijn, in de de stad moet, is nu verbeterd. Het 1 stad daarentegen is men heel gauw is te hopen, dat ook de andere kant J een ander tot last. Als de honden- onder handen wordt genomen. Hoe- bezitter evenwel voor ogen houdt, wel voor fietsers en voetgangers ’t J dat zijn trouwe viervoeter zijn be- oversteken van de Lemmerweg hoef te bij voorkeur in het gras doet, daar keurig is geregeld, blijft het t kan dit al een hoop narigheid voor- voor fietsers, die van de Scherhem- f komen. Als bovendien de niet-hon- straat komen en naar de stad wil- I X denbezitter enige verdraagzaamheid len een ietwat vreemde weg. Het f weet te betrachten, dan behoeven is ons gebleken dat men bij het er geen moeilijkheden te ontstaan, oversteken van de Frieswijkstraat, J nadat men de Lemmerweg is over- 2 Het bestuur van de Kynologenclub gestoken, vaak onvoldoende uit- s f heeft inmiddels een winterprogram- kijkt. X ma voor de leden samengesteld. Dit f begint al op 22 september a.s. wan- In onze vorige krabbels gaven wij - neer er een film zal worden ver- een opsomming van de nog reste- j toond over het geboorteproces in rende zeilwedstrijden. Hierbij ver- 4 al zijn facetten bij de hond. Op 6 gaten wij er één, nl. de sluitings- i 1 oktober beginnen in Heerenveen wedstrijden van de Kon. Zeil ver eni- 4 „gehoorzaamheidsoefeningen en ging „Sneek”. Deze wedstrijden voor f ringdressuur”, op 20 oktober staat leden van deze vereniging worden 4 er een lezing met film op het pro- gehouden op zaterdag 24 september I gramma over zeehonden en in no- a.s. f 4 vember zal men iets meer aan de f weet kunnen komen over Bloed- 4 honden en Engelse bulldoggen. Vorige week hebben de mannen dan vaak niet meer passen op een van de Lemmerweg bij de kruising

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1