Hemen Groen winnaar 15e Ronde om IJsselmeer Bouw van Wijk kampioen in de regenboog- klasse en Hellemans in de Vrijheidsklasse Sneker schuldbrief uit het jaar 1816 CAGENDAJ Programma over dansmuziek en pantomime was zeer leerzaam Klant moet prettig geholpen de deur uitgaan Directeur Brenninkmeijer bij heropening winkel en A IJLST WYMBRITSERADEEL Dan pas inhalen! Aanwinsten Fries Scheepvaart Museum Achter vrij? Moor vrij? en van Strijd Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 121e jaargang no. 75 Maandag 19 sept. 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Feest yn Offenwier Tinkdei yn Warns Geslaagd Benoemd Wat doet u achtereenvolgens wanneer u gaat inhalen? Harmonie geeft sluitingsconcert Bitinking Slacli by Warns om de Nederlandse zcillitels Nationale Reclasseringsdag 1966 Onderhandse geldlening in de familie Visser Jeugd en Muziek had succesvolle avond Sneek finishplaats eerste étappe Opbrengst collecte SNEEKER NIEUWSBLAD Us korps hat der syn klanken brocht H. H. K. J. Boersma. ONTVANGST STADHUIS had AMICITIA THEATER haald? of met de inhaler. Redacteur H. A. de Boei Telefoon 4091 Met ingang van 1 november a.s. Wy sjogge wer tige ut nel de dei, dy’t Fryslan Tinkdei hjitte mei! Wy geane dêr hinne, mei folie faesje foaral ek de jongere generaesje. Wèz foar dit feit net blyn, mar nim it plak fan de dlden yn. Lit op eltse toer de flagge stean, dy’t ropt: net driigje, mar gean! De skoallen, great of lyts, der hinne, mei bus of op’e fyts. len kear to tsjügjen moat dochs kinne, sjen litte dat wy Friezen binne. Sjen litte, ja dat is dochs sa, dat wy bilang by Fryslan ha. Sünder forskeel en ienriedich fan sin, op ’e Tinkdei nei it Reaklif as ’t kin. I. KUIPERS, Drylts. Sneontojoun by’t lampejlocht Wie ’t feest yn Offenwier Maandag 19 sept., dinsdag 20 sept. en woensdag 21 sept. ’s avonds 8 uur film: Angelique, de weg naar Ver sailles. AFBETALING IN KLINKENDE MUNT beter: een Er zouden vele interessante boeken te schrijven zijn over een tot dusverre wel heel stiefmoederlijk bedeeld onderwerp: de handels- geschiedenis van de stad Sneek. Een geschiedenis, welke te vervolgen is tot in de middeleeuwen, toen Sneek van een waterdorp uitgroeide tot een handelsvlek, dank zij de aanleg van dijken en sluizen, het oudere IJlst voorbij streefde, Leeuwarden naar de kroon stak, om uit eindelijk met de tweede viool genoegen te nemen. Voor en na vonden wij wel eens aanleiding over de Sneker handel en de Sneker koop mansgeslachten te schrijven, onder welke ieder historiebeeld onvolle dig zou zijn in een gemeenschap als die van Sneek, welke in plaats van de Wildeman evengoed Mercurius in het stadswapen had kunnen voeren. den later ging Joop Zoetemelk over de lijn. De verdere volgorde van aan komst was: 4. Harry Jansen; 5. Henny Schouten; 6. Peter Heynig; 7. Fedor den Hertog, allen op 28 seconden van de winnaar. 8. Rik Cornelisse; 9. Harm Ottenbros; 10. Tom Valk. Met ingang van 1 november a.s. is benoemd tot hoofd van de Van Loon School te Amsterdam de heer J. N. Blom, hoofd van de Geref. School te Scharnegoutum. mei ta Fryslan het stuk werd gepasseerd en bekrach tigd ten huizen van de crediteuren. Merkwaardig is het wel, dat de afbeta ling van de geleende som moest worden voldaan „in klinkend gangbaar zilver geld, en geenszins met eenige hoege- naamde voor geld gaande papieren, welke in omloop zijn of gebragt wor den door wetten van openbaar gezag, van welk voorregt gemelde Debiteuren uitdrukkelijk bij dezen afstand doen”. Met andere woorden, er zou geen genoegen genomen worden met obliga ties of andere waardepapieren, assig naten en dergelijke zaken, waarmee de Franse, en in navolging daarvan ook de Nederlandse overheden getracht hadden de schatkist te vullen, steeds weer geleegd door de onophoudelijke oorlogen op kosten van de geplaagde onderdanen. Wat dat betreft vertoont onze huidige geldhuishouding wel eni ge - bedenkelijke - overeenkomst met die van anderhalve eeuw her. Wij danken de aanwinst aan een na- zate van de familie Visser, die Sneek trouw gebleven is. A.s. donderdagavond om 8 uur geeft de chr. muziekvereniging „Harmonie” alhier een seizoen-sluitingsconcert in de muziektent aan het Bolwerk. Op veler verzoek zal er na afloop van het concert een taptoe worden ge geven in samenwerkingmet de drum band van „Harmonie”. Het programma luidt als volgt: 1. Koraal Ps. 60; 2. Men of Music, mars, king-Walters; 3. Rule Britannia, fan tasie, Rimmer; 4. Hoch Heidicksburg, mars, R. Herzer; 5. Grand Canon du Verdun, ouverture, Meindert Boekel; 6. Merskrat Ramble, Ray Gilbert - Kid Ory; 7. On the Square, mars, F. A. Panella; 8. Dixieland Revel, mars, Wal ters; 9. Im weissen Rössl, operette, Be- natski. Voor ons ligt thans een „Gros obli gatie”, althans een gewaarmerkte co- pie, gedateerd 17 februari 1816 en ge tekend door de Sneker notaris Petrus Noyon. Onze lezers zulen zich wellicht herinneren, dat wij in ander verband al eens over deze Petrus Simeon Noyon schreven als een telg uit een vermaard, te Sneek neergestreken Hugenotenge slacht, op 17 augustus 1761 geboren en op 18 april 1848 overleden. Hij was getrouwd met Remelia Terpstra, op 7 maart 1760 te Peins geboren en op 18 januari 1814 te Leeuwarden gestor ven. Van beide echtelieden bleven twee fraai geschilderde portretten bewaard, waarvan de huidige verblijfplaats on bekend is, doch foto’s in het Fries Scheepvaart Museum aanwezig zijn, dankzij de goede zorgen van mr. T. F. Noyon, een afstammeling van vermeld echtpaar en woonachtig te Luxemburg. De „Gros obligatie” heeft betrekking op een onderhandse geldlening in de familie Visser te Sneek. De helaas voor Sneek verloren gegane koffie- en theehandel van deze naam kwam hier uit voort. Crediteuren waren Sjouke Ruurds Visser en diens echtgenote Geertje Fokkes, debiteuren hun zoon Ruurd Sjoukes Visser, koopman te Sneek, en zijn vrouw Antoinetta Mar- doorvoer.,Blijkbaar verkeerde twee tal in de veronderstelling dat nog een derde ronde gezeild moest worden. Veel te laat bemerkten zij de fout en de twee kemphanen kwamen als laat- sten binnen. Bouw van Wijk veroverde de Regenboogtitel met 4499 punten. Na een woord van dank aan de heer Van Hal deelde Ria Verda herinne- ringsvaantjes uit aan de burgemeester, korpschef Kooistra, de direkteur van Gemeentewerken, de heer Bok (een der oudste medewerkers in Sneek van de ronde) en wethouder Baarda. De heer Bok sprak tenslotte nog een kort woord tot de heer Van Hal, waarin hij het een genoegen noemde met „De Germaan” te kunnen samenwerken. It bistjür fan ’e Stifting Slach by Warns hat dit jier de bitinking op it Reade Klif sneon 24 septimber steld, de middeis om healwei trijen. It noeget dêrmei eltsenien, hwa’t it tinken is mei de frijheit, dy middeis op it Reade Klif by Warns to kommen. Dit is net allinne in bitinking foar de Fryske Biweging, mar foar it hie- le folk fan alle kleur, rjochting en partij. Lit elk, dy’t komme kin kom- me, en lit üs der meiinoar in moaeije fleurige en weardige dei fan meitsje. Sprekker sil dizkear wêze de hear J. B. Singelsma fan Goutum, ünderwerp: „Hoe halde wy biwenber?” Fierders sille der neffens foardrachten, muzyk en De eerste etappe werd onder slech te weersomstandigheden verreden. Harry Steevens en Tiemen Groen stormden in de Worp Tjaardastraat sa men op de finishlijn af. De sprint werd door Steevens gewonnen. Drie secon- De familie woonde dus gezellig bij elkaar in drie aangrenzende huizen langs het Grootzand. Vermoedelijk ter hoogte van het pand Grootzand 66, waarin thans gevestigd de ijzerhandel van de fa. Douma. De rente was laag - 4% - en de schuldbekentenis zwijgt over de termijnen, welke bij de afbe taling in acht genomen zouden moeten worden. Als getuigen traden op Jan Rients Dijkstra, meesterkuiper, terwijl Vrijdagmorgen sprak burgemeester Rasterhoff in de hal van ’'et stadhuis een groot aantal officials toe. Ook de winnaars van de eerste etappe Harry Steevens en Tiemen Groen hadden een uitnodiging ontvangen, doch zij ont braken op het appèl. Dit tot grote te leurstelling van enkele handtekening- jagers. Burgemeester Rasterhoff bood de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer J. G. A. van Hal, als herinnering het boekje' ..Sneeker Hardzeildag” aan. Vertegenwoordigers van de ploegen van Harry Steevens en Tiemen Groen namen daarna een me daille voor de beide renners in ont vangst. De twee dames in het gezel schap, t.w. Ronde-miss Ria Verda en Lydia Katja van Hal, ontvingen van de burgemeester een doosje met Sne ker produkten. De „inschakeling” van de reclas sering (in het recht-doen) betekent, dat de rechter verwacht dat de ver oordeelde niet op eigen kracht de geopende mogelijkheden kan benut ten en dat hij daarbij hulp behoeft. De reclassering kan die hulp - op beperkte wijze - bieden en 'draagt op er deze wijze toe bij, dat de re- classant dichter komt tot datgene waartoe hij als rechtsgenoot, en rui mer, ook als medemens, geroepen is. Anders gezegd: zo draagt de re classering er toe bij, lat werkelijk recht geschiedt, dat het recht tot zijn recht kan komen! Mr. A. Goedemans in Ne derlands Tijdschrift voor Criminologie, okt. ’62. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertentles) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad In het kader van de kernthema-ac- tie „Achter vrij? Voor vrij? Dan pas inhalen!” gaat de rijks- en gemeente politie van maandag 19 t.e.m. vrijdag 30 september repressief optreden. Hierbij zal in het bijzonder worden gelet op het juiste weggedrag bij: af stand houden, inhalen; uitwijken. En dus wie ’t ien en al fortier Jong en aid, hja hawwe lustere: Korael en marsmuzyk Ek „greate nümers”: ouvertures It folk stie midden op ’e dyk Wy moatte bliid en tankber wêze „Concordia” bliuwt grif bistean En kin net sünder jim, muzyk Yn üs aller „Lege Geaën”. R. Ph. J. M. van Asten prolongeerde met drie overwinningen zijn titel in de Pampusklasse terwijl de titel in de Val kenklasse naar Jan Stenhuis ging. In deze klas eindigde de Grouwster A. Wester zaterdag op de tweede plaats. Op het IJsselmeer behaalde de Rot terdammer Ben Verhagen de titel in de Flying Dutchmanklasse. Over de strijd in de Regenboogklasse schrijft het Algemeen Dagblad: De Regenboogzeiler Bouw van Wijk ging met de beste kansen het tweede weekeinde tegemoet. Zijn eeuwige Friese concurrent J. Alberda maakte zich zaterdag meester van de kopplaats. Bouw van Wijk moest met de tweede plaats genoegen nemen. Cor van Stave ren, de crack uit Oudewetering, liet een staaltje van zijn meesterschap zien in de race van gisterochtend. Hij wist de vooral op de vóórdewindserakken uiterst snelle Bouw van Wijk met veel verve achter de spiegel van zijn Hol- landia te houden. Bouw van Wijk had eigenlijk alleen de startpunten van de laatste race no dig om helemaal zeker te zijn van het kampioenschap. Er ontstond een fel tweegevecht tussen Van Wijk en Alber da. Van Wijk viel in de kruisrakken iets terug maar voor de wind kwam hij weer vlak bij Alberda. Het fatale mo ment kwam toen Alberda in eerste po sitie liggend met Bouw van Wijk ach ter zijn spiegel in plaats van te finishen Het eindklassement luidt: 1. Tiemen Groen; 2. Harry Steevens; 3. Joop Zoetemelk; 4. Harry Jansen; 5. Fedor den Hertog. Pas wanneer de weg achter, naast en voor u vrij is (binnenkort ook ver plicht richting aangeven) in vloeien de lijn naar links gaan. Met een „half oog” naar het linker voorwiel van de ingehaalde kijken, (richtingaanwijzer terug zetten). In de binnenspiegel kijken of de voorzijde van de ingehaalde auto te zien is en dan in vloeiende lijn naar rechts gaan. Wat doet u wanneer u wordt inge- WAT ER VERDER TE DOEN IS Donderdag 22 sept. ’s avonds 7.45 uur Kynologenclub Sneek en Omstr. Res taurant „Onder de Linden”. Geluids film „Van hond tot hond”. Zaterdag 24 sept. Kon. Zeilver. Sneek’ zeilwedstrijden voor leden en jeugd leden. Eerste start 14.30 uur. Zondag 25 sept. Sluitingswedstrijd SZC voor leden. Start 13 uur voor de starttoren. Dinsdag 27 sept. Abonnementsconcert Frysk Orkest in Amicitia te Sneek. Dirigent Alfred Salten. Soliste An nette de la Bije, sopraan. Aanvang ’s avonds 8 uur. versenuni MAANDAGS en DONDERDAGS Rantooi vooi administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 ’s Middags om twee uur gingen de 35 renners in de Frieswijkstraat van start voor de tweede etappe naar Har derwijk over 118 kilometer. Deze werd gewonnen door Harry Jansen, de broer van de nationale sprintkampioen. Na de laatste etappe, van Harderwijk naar Weesp (97 km.) stonden Steevens en Groen in het algemeen klassement nog naast elkaar op de eerste plaats. De tijdrit over ruim twee kilometer bracht echter Tiemen definitief op de eerste plaats. Hij won de rit met acht seconden voorsprong op zijn grote ri vaal. Naar rechts uitwijken. Snelheid niet vergroten snelheid verminderen. Dit is vorm van defensief rijden. Zorgen voor een goed „samenspel” omdat het beeld daardoor vervormd wordt. Het moet van binnenuit komen. Of hij overal hetzelfde programma geeft? Zeker niet. Dit hangt af van het publiek. In Amsterdam kun je een De heropening werd verricht door de heer Wolfgang Brenninkmeijer, een der direktieleden. Hij was vergezeld van de heer Egmond Brenninkmeijer. De heer Brenninkmeijer noemde de dag van de heropening een „historische datum in de historische stad Sneek”. Op deze dag gingen veler gedachten ongetwijfeld uit naar hen die hier ge werkt hadden. Sommige collega’s in het buitenland kunnen zeggen, dat ze hun opleiding in Sneek hebben gehad. Dit Sneek is letterlijk de bakermat ge weest van het concern C en A. Spreker herinnerde er aan hoe Cle mens en August Brenninkmeijer, resp. 23 en 25 jaar, in 1841 een bovenhuis aan de Oosterdijk huurden en daar begonnen met hun handel in textiel. Uit een dagboek uit die dagen bleek, dat er hard gewerkt moest worden, want het land was arm. De gebroeders deden onder meer zaken met de firma Bekema in Workum. Het was toen niet ongebruikelijk, dat goederen, die na een paar maanden niet waren ver kocht werden teruggezonden. Daar maakte Clemens een eind aan en de goederen konden in het vervolg bin nen acht dagen worden teruggestuurd. „Mevrouw Bekema heeft toen wel even moeten slikken”, aldus spreker, „maar later zijn er goede banden met de fami lie Bekema ontstaan”. In 1860 trok men in het pand aan de Oosterdijk, waar nu HBZ is geves tigd en in 1866 werd de zaak vergroot. Daar bleef men tot 1940, toen het oude Hooghuis werd betrokken. „De winkel in Sneek is de oudste vestiging, het is de kleinste zaak met de gezelligste sfeer, maar tot voor kort was het ook de lelijkste”, aldus de heer Brennink meijer. Daar is nu een eind aan geko men. Het oppervlak is bijna verdub beld en het is nu de nieuwste zaak. Dat is alles gebeurd om een grotere service te kunnen bieden aan het pu bliek, dat steeds meer eisen stelt. „De klant moet prettig geholpen de deur uitgaan”, zo besloot hij zijn toespraak. tradysje sang wêze. Al le man fan stêd en doarp dus wolkom! Neitiid hwat feestlik byinoar wêze yn’e herberch to Warns. De Westeinder Plas en het IJsselme er waren zaterdag en zondag het strijd toneel van de beslissende races om de Nederlandse zeiltitels. In de Vrij heidsklasse was J. J. H. Hellemans dit weekeinde vrijwel ongenaakbaar. Door twee overwinningen en een derde plaats passeerde hij onze stadgenoot Rienk Alberda, die vorige week een mooie puntenvoorsprong had opgebouwd, maar nu met een 2e, 6e en 2e plaats net iets te kort schoot om de voor sprong te behouden. Dat men bij C en A alle aandacht heeft voor de klant werd zaterdagmor gen niet alleen met zoveel woorden gezegd bij de heropening van de ver bouwde zaak aan de Kruizebroederstraat, het bleek ook toen het half tien was, het tijdstip waarop het publiek binnen kon komen. De openingsplechtigheid nam nauwelijks een half uur in beslag en de mensen die reeds voor de gla zen deuren stonden te kijken hoefden dan ook niet lang te wachten om de ruime winkel, die door vele bloemen een feestelijke aanblik bood, binnen te treden. In de voor deze avond uitermate ge schikte zaal van de R. J. Sipkensschool hebben het trio Leon Bendien-Roelof de Jong-Johan Bok en pantomime- kunstenaar René Lerschen Jeugd en Muziek zaterdag een suksesvolle avond bereid. Dé voorzitter, de heer E. Stender, opende het nieuwe seizoen voor JM en heette een ieder hartelijk welkom, waarna hij de aandacht vroeg voor het trio Bendien-De Jong-Bok. Het trio startte met het nummer „In the mood” van Glenn Miller, maar dit werd nu als twist gespeeld. De heer Bok, die de leiding van het trio had, vertelde zo het een en ander over de dansmu ziek. Eerst na de middeleeuwen is pas dansmuziek bekend, daarvoor werd de dansmuziek geïmproviseerd. Deze mu ziek wordt niet aan de melodie her kend, maar aan het ritme, aldus de heer Bok. Op de sopraan-blokfluit, fa got en piano wordt de „sarabanda” ge speeld, een zeer langzame plechtige Spaanse dans uit de 18e eeuw. Daarna bracht het trio de „giga” ten gehore, gecomponeerd door de Italiaanse com ponist Ciciliano, een van oorsprong Schotse dans met een vrij langzame melodie. De Turkse mars van Mozart, die uitsluitend voor piano geschreven werd, is door de heer Bok bewerkt voor fagot, piccolo en piano. Vervolgens ’n „polka” van Johann Strauss, de be kende „tritz tratz polka”. Van een Italiaans componist, Rossini, wordt de „tarantella” gespeeld. Een tarantella is een spin. De legende wil, dat zij, die gebeten werden door die spin, slechts genezen konden wor den, door in het razendsnelle ritme mee te dansen. Van de Spaanse dansmuziek werd de arragon gespeeld. Een stuk gecomponeerd door Alliniz. Frankrijk werd vertegenwoordigd door Ravel met de „habanera”. Dit is gebaseerd op een Cubaanse volksdans. Ook de gezellige zuid-amerikaanse muziek de „rumba” en de „cariora” ontbraken niet aan het repertoire van de heer Bok. Het trio besloot zijn programma met de gevoe lige Hongaarse volksmuziek en hier mee voldeed het aan de eisen van het muziekminnende publiek, dat het suk- ses van het trio met een luid applaus onderstreepte. PANTOMIME KUNSTENAAR RENé LERSCHEN René Lerschen, een zuiver Neder lands sprekende Fransman, genoot zijn opleiding op de mimeschool in Amster dam. Aanvankelijk wilde hij naar de toneelschool, maar daar zakte hi; voor, omdat hij destijds nog met een Frans accent sprak. Toch wilde hij toneel gaan spelen en hij koos daarom de mi- mekunst, omdat hij daar niet bij hoeft te spreken. De nummers die hij speelt vzorden in gestudeerd en slechts een enkele keer wordt daarbij geïmproviseerd. Onder steund door geluidsbijdragen van zijn vrouw, Trudi Ittman, verraste hij de aanwezigen zaterdagavond met een overtuigend pantomimespel. Hij bracht een zestal nummers uit zijn repertoire waarvan ongetwijfeld de „stopagent” de kroon spande. De verkeersagent uit het drukke Amsterdamse straatleven, die voor allerlei dwaze situaties kwam te staan. Een optreden met veel humor, waar een ieder met volle teugen van genieten kon. Na dit suksesvolle optreden stelde hij het jeugdige publiek in de gelegen heid vragen te stellen, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. René Lerschen oefent niet door middel van spiegels grieta Coops. Het ging or een bedrag van f 5500.-, voor die tijd een aanzien lijke som, hetgeen een indruk geeft van de gegoedheid der geldschieters. Er staat niet bij waartoe het geld was bestemd maar in geen geval voor een eerste steuntje ter gelegenheid van het huwelijk der debiteuren. Deze bezaten namelijk reeds een eigen woning, waarin tevens een winkel was geves tigd en welke als onderpand dienst deed: „deszelfs bewoonde huizing staande en gelegen op het Grootzand binnen Sneek, Wijk 3 no. 328, hebben de tot naastlegers de straat ten Wes ten, de Crediteuren ten Noorden, des zelfs broeder Fokke S. Visser ten Zui den en waarop de Debiteuren verklaar den geen hypotheek verband te hebben of daarmede te zijn bezwaard, en wij ders verbindende hunne winkel en winkelgoederen, goud en zilver”. Rijden met een afstand tot de voor ligger, die voldoende is voor het in voegen van inhalen de nuto’s. Dan is er ook voldoende ruimte om plotse ling te kunnen stoppen. De veilige afstand in meters is gelijk aan de helft van de snelheid. Bij 80 km dus 40 meter vrij houden. Overtuigen of er voldoende snel- heidsverschil is - minstens 20 km per uur - om de auto die voor u rijdt te kunnen inhalen. In de binnen- of buitenspiegel kijken of er achteropkomend verkeer is. Letten op de dode hoek door over de linkerschouder te kijken. Naar beide kanten kijken of er een wegkruising, wegsplitsing of een ob stakel is. Op de voorligger letten of deze naar links uitwijkt, linksaf slaat of zijn snelheid verhoogt. Voor en achter u blijven kijken in binnen- en buitenspiegel en naar vo ren. De drievoudige wereldkampioen achtervolging Tiemen Groen heeft za terdag na een schitterende zege in de tijdrit, de vijftiende Ronde om het IJs selmeer gewonnen. Deze wedstrijd, die werd georganiseerd door de 65-jari- ge Amsterdamse sportclub „De Germaan”, telde drie etappes en een tijdrit. Sneek was donderdag finishplaats van de eerste etappe, Weesp-Sneek over 176 km. Vrijdagmorgen werden organisatoren en officials door het gemeente bestuur in het stadhuis ontvangen. veel pittiger programma geven, omdat het publiek daar over het algemeen veel meer gewend is. Of de mime-kunstvorm altijd humo ristisch getint moet worden? Dit wordt het automatisch. Door de gewone alle daagse dingen uit te beelden wordt eigenlijk alles lachwekkend. Het einde van de avond bracht nog een aardige verrassing. Gevraagd werd, of de heer Lerschen wilde im proviseren. Hij moest een schooljogen uitbeelden, die voor zijn eindexamen was gezakt en na allerlei omzwervin gen in de stad, het bericht thuis moest overbrengen. Of hij in deze opdracht helemaal geslaagd is laat ik graag in het midden, maar wel werd hij met een luid applaus beloond. René Lerschen heeft in Amsterdam zijn eigen cabamime, dit is een kontakt tussen cabaret en mime. Het gezel schap, bestaande uit Marianne Blank, Frans Wagenmaker en René Lerschen, tueedt vanaf 7 oktober iedere vrijdag, zaterdag- en zondagavond op in het Micro Theater, Keizersgracht 717 in Amsterdam. Vervolgens bracht hij dank aan het personeel, dat het de laatste maanden niet gemakelijk heeft gehad en aan allen die aan de verbouwing meewerk ten. In het bijzonder noemde hij de heer Hendriks, die de leiding had van de verbouwing. Namens het personeel bood de heer W. Draisma een wandplastiek aan, voorstellende een skütsje. Hij hoopte dat dit een plaatsje in de kantine mocht krijgen. Tenslotte bedankte de bedrijfsleider de heer V. Bekema, de direktie, die hem en zijn medewerkers in staat stelt te werken met dit prachtige „gereed schap”. Hij verklaarde daarna de zaak voor geopend. In onze krant van donderdag noem den wij reeds architekt, aannemer enz. Daarbij werden de onderaannemers niet genoemd. Fa. S. G. Ruiter en Zn. te Sneek willen wij echter alsnog ver melden. Dit bedrijf leverde de ijzeren constructies, in totaal ongeveer 25 ton. Het meeste werk, dat het plaatsen van deze constructies meebracht, moest met handkracht gebeuren, hetgeen niet zo gemakkelijk was. Het Snee kar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en De collecte voor de kankerbestrijding heeft in Oppenhuizen-Uitwellingerga f 242.70 opgebracht. Te Arnhem slaagde voor het eind examen aan de Hogere Bosbouw- en Cultuur-technische school, afd. Bos bouw, onze stadgenoot H. Slob.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1