Wat de raad i te behandelen krijgt Pier de Groot, Klaas van Wieren en Johan Halbesma zegevierden in laatste kaats- Geen 7e leerkracht meer aan Meester Visserschool aqendaJ wedstrijd 1966 Geslaagd zeilslot van KZVS en SZC van Geweld of geweldloosheid IJLST en Bejaarde man gedood door aanrijding Ds. Clements wordt luchtmachtpredikant Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, W Y M BRITS ER A DE EL Afscheid, bevestiging en intrede ds. J. Mansvelt in Woudsend Bedrijfsongeval in IJlst 1. Kuipers üt Drylls komt freed foar de radio 121e jaargang no. 77i Maandag 26 sept. 1966 Inbraak in winkel De Groene Draeck ■- Het Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Keclasseringsdag 1966 Huizinge Bozum verkocht Keclasseringsdag 1966 op ’t Sneekermeer en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ds. Jelsma, vroeger te Woudsend, gaat naar Helmond YVC-speler brak neusbeen Ds. Wilman spreekt voor IKW - Sneek SZC Collecte in J utrijp-Hommerts 2. F. MEESTER VISSERSCHOOL de WAT ER VERDER TE DOEN IS EERSTE OMLOOP TWEEDE OMLOOP FINALE 4 Redacteui H. A. de Boei Telefoon 4091 Een reclasseringsambtenaar ver richt in dienst van een reclasserings- vereniging methodisch maatschap pelijk werk ten behoeve van straf rechtelijk meerderjarigen, die op enigerlei wijze met de justitie in aanraking zijn gekomen en hulp nodig hebben. De hulp kan zowel bestaan uit sociale voorlichting aan de rechter, als uit sociale begelei ding gedurende perioden van de tentie en voorwaardelijke vrijheid. Drs. P. J. G. van Boxtel. Donderdagmiddag vond in café Berg- sma in Bozum door notaris S. G. v. d. Hem te Jorwerd de finale verkoop plaats van de huizinge nr. 104, met winkel, pakhuis, garage en erf. Het geheel was beschreven op f 4670.-. Na ongeveer 40 verhogingen werd de heer P. J. de Vries te Weidum eigenaar (voor nader te noemen lastgever) voor de som van f 6860, Woensdag 28 sept. ’s avonds 8 uur film: Sex a la minuut. Woensdag 28 sept. ’s middags 2.30 uur film: Het teken van Zorro. Woensdag 28 sept. Kontaktdag Slump’s Speciaalzaak. Hoek Oude Koemarkt- Hoogend, van 24.30 uur en 79.30 uur. SNEEKER NIEUWSBLAD AMICITIA THEATER Ds. W. A. Jelsma uit Lochem, die van 1953 tot 1960 predikant was van de Gereformeerde Kerk te Woudsend, heeft een beroep aangenomen naar de Gereformeerde Kerk van Helmond. Advertentieprijs 15 cent per mm Bij kontrak! (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t per half jaar. Franko p. post f5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Reclassering is een nuchtere zaak, het zo goed mogelijk helpen van men sen, die geholpen moeten worden en het anders niet worden; een nuchtere zaak, die met veel verstand, weinig emotie en zonder ethisch pathos moet worden verricht. Overgenomen uit het jaarverslag 1965 van de afdeling Arnhem van het Nederlands Genootschap tot Reclasse ring. Dinsdag 27 sept. Abonnementsconcert Frysk Orkest in Amicitia te Sneek. Dirigent Alfred Salten. Soliste An nette de la Bije, sopraan. Aanvang ’s avonds 8 uur. Opslager Pier de Groot had bij de aanvang van de finale de meeste kans om tot koning van de partij te worden uitgeroepen. Maar een onwisse opslag periode - eenmaal zelfs drie keer ach terelkaar - kostte hem de „kraag”. Tot drie eersten gelijk genoten de ruim 400 bezoekers - grotendeels afkomstig uit de echte centra van de kaatssport - van een spannende partij. Twee zitbal- len van De Groot gaven zijn partuur Voor het eerst sedert 1902 aldus de historici werd er in Wolvega een eerste klas wedstrijd georganiseerd. En laten we er maar direkt bij vertellen dat alles tot in de puntjes was ver zorgd. Aan deze uitnodigingswedstrijd namen acht parturen deel. Voor de Bergumer opslager Pierke de Groot werd het de eerste zege van het sei zoen. Een wat lang uitlopende receptie was er de oorzaak van dat met ruim een half uur vertraging werd gestart. Doordat het aantal parturen tot acht was beperkt, was er weinig krachts verschil bij de deelnemende trio’s. Jan Meijer, Sjoerd Heeringa en Piet Ys- brandi hadden een hele kluif aan Jo han van Seijst, Sikke Sikkema en Jo han Westra. Tot twee spellen gelijk waren deze drietallen aan elkaar ge waagd. Beide perken kaatsten een ge lijkwaardige wedstrijd maar de twee de opslag van Ysbrandi deed de be slissende duit in het zakje. Met een juweel van een zitbal op 44 en 60 gaf de Irnsumer hoofdonderwijzer Jan Meijer zijn trio een 54 voorsprong. De slotfase was overtuigend voor de combinatie Meijer. De vanmiddag als vanouds kaatsende Sjoerd Heeringa beëindigde het treffen op 54 en 62, doordat hij met gemak de kaats pas seerde. Rienk de Groot, Tamme Vel- stra en Piet de Groot (een partuur met veruit de beste opslag) ontmoe ten van Hein Zijlstra, Jaap Mulder en Klaas Kuperus geduchte tegenstand. Het was een geluk dat Rienk in een grootse vorm stak, anders zou het mis schien verkeerd voor zijn partuur zijn uitgepakt. Hij presteerde het op 22 en 62 toch nog het half spel binnen te halen. Velstra, die als voorinse kar dinale fouten maakte, verzorgde de tweede opslag uitmuntend. Nog een maal kwamen de formaties naast el kaar en wel op 32 en 06 toen een bijzonder goed op dreef zijnde Kupe rus de kaats passeerde. Met slechts zes punten tegen bereikten hierna De Groot c.s. de finish. Op 53 en 62 plaatste Kuperus een kwaaduitslag. Een typisch verloop had de partij tus sen de parturen Hotse Schuil, Gerard Dijkstra, Dirk Talsma tegen Daan Scheepstra, Jaap Visser en Gerrit v. d. Heide. Schuil c.s. liepen in de begin fase een sterk geflatteerde 30 achter stand op. Het partuur Scheepstra speel de zeer fel. Vooral v. d. Heide die toch wel een aanwinst voor onze kaats sport is, trad sterk op de voorgrond. Het partuur Schuil kreeg geen kans om zelfs maar een bordje aan de hang te krijgen. Van grote invloed was vooral de prachtige manier waarop Jaap Vis ser op 40 en 44 de bal voor de kaats hield 6-4 en ’t passeren van de kaats door V. d. Heide, waardoor zij Meijer c.s. waren over alle linies beduidend sterker dan het trio Scheep stra. Een ietwat tegenvallende Visser - die later door Scheepstra werd ver vangen - kon het tempo bij lange na niet volgen. Jan Meijer „trok” verschil lende malen het perk geheel open en zijn laatste opslagbal op 5-3 en 6-2 kon door Jaap Visser niet effektief worden behandeld. Met een nog grotere nederlaag werd de formatie Rienk de Groot, Tamme Velstra en Piet de Groot naar huis gestuurd. Een tegenvallende Velstra - nu ook aan de opslag - gaf op 1-1 zijn tegenstanders met drie pcrkmissers ’n grote puntenvoorsprong en Pierke de Groot buitte dit voortreffelijk uit met een zitbal. De opslagmisère werd nog groter bij de formatie De Groot, waar na Piet uit Franeker de bal over nam van Velstra. Het mocht niet baten. Door het passeren van de kaats door Halbesma op 5-1 en 6-2 was de laat ste finalist bekend. Ds. J. Mansvelt heeft zondagavond afscheid genomen van de hervormde gemeente van Giessen-Oudekerk (en Peur sum) in de classis Gorinchem en zal zondagmiddag 2 oktober a.s. om kwart voor twee, na vooraf ’s morgens om half tien te zijn bevestigd door ds. C. van Herwaarden uit Mijdrecht, in trede doen als predikant van de her vormde gemeente van Woudsend (Ype- colsga, Smallebrugge en Indijk). Hij is daar beroepen in de vakature van ds. T. Stehouwer, die op 21 augustus naar Nijverdal is vertrokken. Pampusklasse: 1. D. de Haan; 2. P. Bonnema, Lemmer. Topklasse: 1. Th. Aukema; Veen sr., Wartena. Valkenklasse: 1. H. G. de Boer; 2. J. Hoeben, Leeuwarden; 3. P. Vlas- kamp. Vrijheidsklasse: 1. R. Alberda; 2. A. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. H. Meip- dersma; 4. O. A. Zweep; 5. J. P. Erin- ga; 6. Sj. Jaasma. 16 m2 klasse: 1. H. A. Minks, Leeu warden; 2. J. W. Jansen, Terhorne; 3. Th. de Haan. Gemengde klasse: 1. D. C. van Del- den; 2. T. Pasma; 3. A. Terpstra; 4. J. J. Steehouwer. Flitsklasse: 1. P. Ubbink; 2. J. Goes- ten; 3. A. Slob; 4. F. Postma; 5. J. Rui ter: 6. L. Keikes. Regenboogklasse: 1. J. de Wilde; 2. T. Zwart; 3. M. Oppenhuizen; 4. J. Alberda. Ds. G. Clements, predikant van de Gereformeerde Kerk van Sneek, is met ingang van 1 januari 1967 benoemd tot luchtmachtpredikant in z.g. „lang ver band” met als standplaats Nijmegen. Gerrit Clements werd op 3 augustus 1923 te Leerdam geboren. Hij was eerst vele jaren werkzaam op ver schillende kantoren te ’s Gravenhage, te Vlaardingen, te Dordrecht en ten slotte was hij van 1954 tot 1960 nog ruim zes jaar directeur van het aan- meldingskantoor van de christelijke emigratie Centrale te Rotterdam. In 1961 werd hij bevestigd als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Lekkerkerk. Op 27 september 1964 verwisselde ds. Clements deze kerk met die van Sneek, waar hij toen door zijn plaatselijke collega ds.’J. M. Spier,- is bevestigd als vierde predikant. In de classis Sneek is hij deputaat voor de zending en deputaat voor de evangeliesatie. Verder vervult hij voor de generale synode van de Gerefor meerde Kerken in Nederland ook nog een deputaatschap en is hij lid van de commissie van samenwerking van de zending van de Gereformeerde Ker ken in Friesland-zuid. De datum van het afscheid van de Gereformeerde Kerk van Sneek is nog niet vastge steld. Het aantal leerlingen van de Meester Visserschool (openbare school voor Ds. Mansvelt werd op 2 november 1932 te West-IJsselmonde geboren. Hij bezocht het Marnix-gymnasium te Rotterdam en studeerde theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1957 zijn kadidaats- en in 1959 zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Mansvelt enkele maanden bij ds. K. Beks te Bant-Rutten in de Noord- oostpolder stage had gelopen (als leer- vicaris) en in februari 1960 na een te Rotterdam gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk en daarna nog ruim een jaar te Lisse werkzaam was geweest als vicaris, werd hij op 28 mei 1961 bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Giessen-Oudekerk (en Peursum). Tijdens zijn ruim vierjarige ambts bediening als predikant van de her vormde gemeente van Giessen-Oude kerk (en Peursum) heeft ds. Mansvelt vele bestuursfunkties van plaatselijke verenigingen vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commis sies. Tijdens de wedstrijd YVCZwaag- westeinde, die zaterdagmiddag in IJlst werd gespeeld, liep de YVC-doelman F. Post een ernstige blessure op. Bij het onderscheppen van een aanval werd hij door een tegenstander tegen de neus getrapt. Met vermoedelijk een gebroken neusbeen werd Post naar het St. Antoniusziekenhuis te Sneek ver voerd. Op de openingsavond van de Inter kerkelijke Werkgroep Sneek, die is vastgesteld op vrijdag 7 oktober a.s. in de Meerpaal (8 uur ’s avonds), zal de in Friesland en zelfs daarbuiten welbekende ds. W. Wilman uit Oudeschoot een inleiding houden. „Sin te Wilman”, zoals hij zichzelf vaak noemt, spreekt over het onderwerp: „Ds., hebt u nog wat te zeggen?” In onze krant van a.s. donderdag hopen wij meer nieuws te brengen over de bijeenkomsten van de IKW, die jedere vrijdagavond in de Meer paal samenkomt. De heer J. Erkelens, werkzaam bij houthandel S. O. de Vries N.V. te IJlst, raakte donderdagmiddag gewond bij een bedrijfsongeval. Hij is direct naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd. Zijn rug en heup zijn bezeerd en het is voorlopig afwachten hoe dit zich zal herstellen. De heer Erkelens reed met een la ding hout, hoog opgetast op een hef truck. Toen hij een bocht zou nemen kantelde de heftruck. De man trachtte zich te redden door van de truck te springen, maar helaas lukte dit niet en hij raakte onder het vier ton wegende gevaarte bekneld. Met man en macht slaagde men er tenslotte in de truck enigszins te lichten, waar de heer Er kelens er onder vandaan kon worden getrokken. Zondag werden prijswinnaars: OK jollen: 1. G. H. Pabbruwee (2e prijs). Zaterdagavond is een inbraak ge pleegd bij de winkelier K. alhier tij dens afwezigheid van de bewoners. Er wordt een geldbedrag vermist. De po litie stelt een onderzoek in. Verscnflnl MAANDAGi en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktle GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 PREMIE WONINGVERBETERING Een tweetal ingezetenen heeft aan vragen ingediend om toekenning van een premie ten behoeve van de verbe tering van de accommodatie van hun woningen. De premie komt voor 2/3 gedeelte ten laste van het rijk, terwijl 1/3 deel door de gemeente moet wor den gedragen. De gemeente is in de gelegenheid de woning Looxmadwarsstraat 6 aan te kopen. De eigendomsverkrijging is van belang met het oog op de verdere amovering van de in dit deel van het te saneren gebied nog aanwezige wo ningen. Uitslag: 1. Pier de Groot, Klaas van Wieren (koning) en Johan Halbesma; 2. Jan Meijer, Sjoerd Heeringa en Piet Ys brandi; 3. Rienk de Groot, Tamme Vel stra en Piet de Groot; 4. Daan Scheep stra, Jaap Visser en Gerrit van der Heide. In de Ichthuskerk werd gisteravond een opmerkelijk initiatief uitgevoerd: een jeugddienst, waarin gelegenheid bestond vragen te stellen. De dienst werd geleid door ds. Van der Waal, terwijl ds. J. J. de Pree uit Hindeloo- pen de eventuele vragen zou beant woorden. Als thema was gekozen „Ge weld of geweldloosheid” en voor de Schriftlezing het veelbesproken gedeel te uit de brief van Paulus aan de Ro meinen, waarin de apostel oproept tot onderwerping aan de overheid, „die het zwaard niet tevergeefs draagt.” Het was geen gemakkelijk onder werp. De vragen kwamen dan ook wat aarzelend uit de overigens goed be zette kerk. Ds. Van der Waal legde uit, dat, al was het nu een experiment, deze vorm van godsdienstoefening ook reeds bij de eerste christenen voor kwam. Het zou een soort praatavond worden, waarin men zijn mening over het onderwerp naar voren mocht bren gen. In de loop van de dienst werd duide lijk, dat ds. De Pree een voorstander is van absolute geweldloosheid. De eerste vraag ging over het gelezen bij belgedeelte. Heeft het zwaard van de overheid met de keus tussen geweld en geweldloosheid te maken? De do minee legde uit, dat die overheid ge zien moet worden als een soort we- reldoverheid. Voorbeeld: de Verenigde Naties. Een toekomstige oorlog zal ge volgen hebben voor de gehele wereld. Met dit bijbelgedeelte zal men nooit een oorlog mogen verdedigen. Het zwaard, waarvan hier sprake is, moet men zien al een soort politiemacht, die de orde binnen het eigen gebied handhaaft. Dan komt er een duidelijke vraag: Kan het voor een christen aanvaard baar zijn om oorlog te voeren? Een op merking uit een andere hoek: hoe kan het dat er protestantse generaals zijn in Nederland? De dominee antwoordde, dat het voor een christen altijd onge oorloofd is om wapengeweld te gebrui ken. Jezus Christus leert ons immers, dat we onze vijanden moeten liefheb ben. Een oorlog is een duivels mid del om een bepaald doel te bereiken. Wat is dan wel het doel, dat het ge bruik van dit duivelse middel recht vaardigt? Het verdedigen van vrijheid en democratie? Maar een oorlog heeft nog nooit een oplossing gebracht. In tegendeel. Iedereen, die vindt, dat het zo erg nog niet is, zou eens een docu mentaire oorlogsfilm moeten zien. Maar wat moet een man doen als ze aan zijn vrouw en kind komen? En zou men zich niet met geweld moeten ke ren tegen Duitse SS-ers, als ze bij voorbeeld opnieuw Joden gingen ver gassen? De dominee gaf als zijn per soonlijke mening, dat hij in dergelijke situaties waarschijnlijk ook naar het middel van het geweld zou grijpen. Maar het blijft fout, geweldloosheid zou toch het streven moeten zijn, onder alle omstandigheden. Eén ding is duidelijk: éen half uur is veel te kort om op al deze indrin gende vragen een voor iedereen be vredigend antwoord te vinden. Toch is het goed, dat er over deze dingen na gedacht wordt. Het onderwerp ver dient een brede belangstelling. Al is Vietnam een heel eind weg, een oorlog vormt ook voor ons helaas nog steeds een voortdurende bedreiging. Daarom zal iedere man zich moeten afvragen hoe hij moet handelen als we ooit in een oorlog worden betrokken. Dit laatste zonder dat we het zelf wil len natuurlijk, want per slot is ieder „weldenkend mens” tegen de oorlog. De B. De collecte voor de kankerbestrij ding heeft in de dorpen Hcmmerts en Jutrijp in totaal f364,opgebracht. Zondag voer de Groene Draeck met Prinses Beatrix aan de helmstok en haar man Prins Claus onder meer als bemanning door het groot- scheepsv aar water langs het start- eiland aan het Sneekermeer. Vanaf het kerk-en recreatieschip was men zo attent de Nederlandse driekleur te strijken en te halen en deze spon tane watersportgroet werd op de Groene Draeck direkt herhaald Vanaf de wal werd de prinses en haar man door de aanwezige wa tersporters toegezwaaid. Het prinselijk jacht verdween daarna zeilende in de richting van de Terhornster sluizen, doch het kwam later op de dag terug en meerde toen af in de nieuwe jacht haven bij het Burgemeester De Hooppark. De aan boord aanwezige gasten vertrokken daarna per auto naar hun plaats van bestemming. ’s Morgens om negen uur was de Groene Draeck al in Uitwellingerga aangekomen. Vanaf de haven begaf het prinselijk paar zich naar de kerk, waar ds. Jhr. C. van Eysinga voorging. Na de kerkdienst gingen ze weer aan boord en om elf uur vertrok het jacht naar het Snee kermeer. een veilige puntenvoorsprong, die Klaas van Wieren op 6-4 consolideer de door het passeren van de kaats (4-3). Een bijzonder op dreef zijnde Meijer was de grote gangmaker van zijn trio en Ysbrandi die door een goed gekozen veldopstejling op 4-3 en 4-6 de bal voor de kaats hield, bracht hierdoor de twee spellen aan de tele graaf. Een bovenslag van Klaas op 6-4 be tekende 5-4 en een van de weinige bui tenslagen van Meijer - nu op de kri tieke stand 5-4 en 6-2 bracht de zege aan het partuur De Groot. De gemeenteraad van Sneek komt morgenavond om kwart over zeven bijeen voor een agenda die veertien punten telt. Als eerste punt de beëdi ging van de heer I. Bergsma, die de vorige vergadering niet aanwezig was. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de Kristlik Fryske Folksbibleteek met het verzoek een jaarlijkse subsidie van f 10.- beschik baar te stellen voor iedere in de ge- geente gevestigde lagere- en nijver heidsschool. B. en W. stellen voor dit schrijven in hun handen te stellen om advies. Wegens periodieke aftreding moet er een woningcommissie worden be noemd. B. en w. bevelen aan: voor zitter H. de Vries en voor lid G. Boomsma, K. Koster, M. Steegstra en J. P. de Vries (allen aftredend). Als afgevaardigde van de gemeente in de stichtingsraad van de Stichting „Nieuw Toutenburg” te Noordbergum bevelen b. en w. aan de heer W. G. Baarda te kiezen. Deze wordt eveneens door b. en w. .'aanbevolen voor de funktie van voorzitter van de commissie van ad vies als bedoeld in de Algemene Bij standswet. Zaterdagmiddag gebeurde er op Singel in Sneek een ernstige aanrij ding, die aan de 82-jarige H. van der Berg, wonende aan de Singel, het le ven kostte. De man werd bij het over steken van de weg op de middelste rij baan gegrepen door een auto, die werd bestuurd door de 19-jarige W. J. de H. te Oudega (W). Vermoedelijk heeft hij de auto niet zien aankomen. Met ern stige verwondingen werd de man naar het ziekenhuis gebracht, waar hij ’s avonds is overleden. vijf eersten aan de hang kregen. Een zitbal van Daan Scheepstra op 50 en 64 bracht de beslissing. De latere winnaars bij wie Pier de Groot de opslag uitmuntend verzorgde, waren de gehele wedstrijd tegen Gerrit Okkinga, Gerrit de Jong en Sip v. d. Wal in de meerderheid. Dit treffen bracht de twee beste voorinsen van dit seizoen in het veld. De doorslag gaf tenslotte de achterinse perkplaats, waar v. d. Wal een klasse minder speelde dan de Har- linger Johan Halbesma Met een mees terlijke zitbal op 10 en 62 gaf Pierke zijn trio een 20 voorsprong. Met construktief spel, zowel aan de op slag als in het perk, werd door de for matie De Groot een 41 voorsprong opgebouwd. Even zag het er naar uit dat Okkinga c.s. terug zou komen. De achterstand werd verkleind tot 43, maar hierna was het afgelopen. Op 43 en 60 haalde het perk Klaas van Wieren-Halbesma de kaats binnen en was de stand 53. De basis voor de zege legde Pier de Groot vervolgens door op 22 tot tweemaal toe een zit bal te plaatsen. Het was tenslotte Klaas van Wieren die door het passeren van de kaats zijn partuur in de tweede om loop bracht. nen van de nodige middelen wel toe. Op grond van het vorenstaande stel len b. en w. voor tot het aanbrengen van de zachtboardplafonds in de woon kamers van deze 31 vooroorlogse wo ningwetwoningen over te gaan en de huurders in deze voorziening te laten bijdragen door een huuropslag van f 0.60 per woning per week. GARANTIE De Coöperatieve Raiffeisenbank „Sneek en Omstreken” is bereid aan de ten behoeve van de gasvoorziening in de Zuidwesthoek opgerichte N.V. In tercommunaal Gasbedrijf Westergo ’n krediet te verstrekken van ten hoogste f 500.000.- onder de voorwaarde dat de gemeente Sneek garantie verleent. B. en w. zijn van mening, dat de voor waarden acceptabel zijn en dat het ri sico voor de gemeente niet zodanig is, dat er overwegende bezwaren be staan. Tenslotte komen aan de orde een voorstel tot wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement en de Wachtgeldverordening, een voorstel tot voorlopige vaststelling voor de open bare scholen van een aantal in de wet bedoelde bedragen over 1963, en een voorstel tot wijziging van het Alge- wekelijkse lesuren, gedurende welke in 1967 vakonderwijs zal worden gege ven aan de openbare scholen voor ge woon, uitgebreid en buitengewoon la ger onderwijs. zwakzinnige kinderen) bedroeg dit jaar voor de debielenafdeiing gemid deld 101 en voor de imbecillen-afde- ling gemiddeld 22. Aangezien het ge middelde aantal leerlingen van de de- bielen-afdeling beneden het minimum grensgetal voor 7 leerkrachten ligt, vervalt met ingang van 1 januari 1967 de aanspraak op rijksvergoeding van het salaris van deze leerkracht. De leerkracht met het kleinste aantal dienstjaren is de heer T. van der Veen. B. en w. stellen de raad voor de betrekking van zevende leerkracht met ingang van 1 januari 1967 op te hef fen en aan de heer Van der Veen in verband daarmee ongevraagd eervol ontslag te verlenen. Us stikjesskriuwer I. Kuipers ut Drylts komt oankommeude freed foar de radio. Yn it NCRV-programma „In het zilver”, programma voor oudere luisteraars, wurdt in fraechgesprek mei de hear Kuipers ütstjürd fan sa’n tsien menuten under it motto „Met IJlst om zich heen”. De NCRV kundiget de hear Kuipers oan as ien fan de aldste radiosprek- kers. It wie 5 augustus fjirtich jier forlyn, dat hy in ure yn it Frysk praette foar de NCRV. Dêrfan spruts er tweintich menuten oer de alhielünthal- ding. Nei dy earste kear hat er noch ünderskate kearen foar de NCRV sprutsen. Hy is nou al sawnenfyftich jier alhielünthalder. Izaak Kuipers, dy’t mei koarten tachtich jier hopet to wurden, fielt him noch lokkich en bliid. Hy hat fan al les by de han. In wike as hwat lyn krige’r in moaije medalje foar de Tie- men Groen-tocht, dy’t er ek meiried (45 km). Fytse is wol in greate hob by fan him. Fan ’t simmer fytste hy op in moaije dei sa’n tachtich kilome ter efterinoar nei Harns en omkriten en de léste wiken hat er wer hiel hwat óffytst om propaganda te meits- jen foar de bitinking fan de slach by Warns. ZACHTBOARDPLAFONDS De 31 z.g. type-B woningen van de gemeente, Kloosterdwarsstraat nos. 8 t.e.m. 68 (even nos.) en deel uitma kende van het complex van 46 wonin gen type A/B, hebben houten verdie pingsvloeren, die zijn aangebracht ox> balklagen. Deze balklagen zijn aan de onderzijde niet voorzien van een ge- luids- en warmte-isolerende laag (zo als bv. zachtboard). Het komt b. en w. wenselijk voor dit ongerief, evenals bij andere com plexen gemeentewoningen het geval is geweest, op te heffen door het aan brengen van zachtboardplafonds in de woonkamers van de onderhavige wo ningen. De met het treffen van deze voorziening gemoeide kosten zijn naar raming f 410.- per woning, zodat de totale investering bij realisatie f 12.710 bedraagt. De investering dient te worden be streden uit het gemeenschappelijke fonds. Van de huurders moet voor de ze verbetering van het woongenot een huurverhoging van f 0.60 per week worden gevraagd. De stand van het ge meenschappelijke fonds laat het verle- De weersomstandigheden waren het afgelopen weekeinde niet bepaald on gunstig voor het organiseren van zeil wedstrijden. Zowel zaterdag als zon dag woei er een zwakke doch matige noord- tot noordoostelijke bries en de ze bracht voldoende vaart in de sche pen die deelnamen aan de slotwed strijden van de beide plaatselijke zeil verenigingen. Zaterdag was het de KZVS die voor het laatst de scepter zwaaide en zondag woei de SZC-vlag voor de laatste maal van dit seizo n van de starttoren. De deelname was zeer goed. Zaterdag gingen zo’n tach tig schepen van start en zondag wa ren het er ruim honderd. De prijzen van zaterdag (luxe voor werpen) werden uitgereikt door dr. J. W. V. d. Zijpp en zondag was het de heer P. Olij die de originele prijzen bestaande uit aardewerken zeilschepen in moderne vorm, aan de man bracht. Voor beide dagen was een goede baan uitgezet die zaterdag drie en zon dag tweemaal moest worden gezeild. De uitslagen van zaterdag waren: OK jollen: 1. G. H. Pabbruwee; 2. E. v. Delden, 3. J. Eringa. Sternklasse: 1. J. de Vries, Joure. Pampusklasse: 1. D. de Haan, 2. P. Bonnema, Lemmer; 3. D. Bonnema, Delfstrahuizen; 4. H. Donker. 16 m2 klasse: 1. Th. de Haan, 2. H. A. Minks, Leeuwarden; 3. J. W. Jan sen, Terhorne; 4. B. Graatsma, Gronin gen. Vrijheidsklasse: 1. O. Zweep; 2. H. Amsterdam; 3. A. v. d. Meer, Leeu warden; 4. R. S. Alberda; 5. L. v. d. Meer. Regenboogklasse: 1. J. de Wilde; 2. J. Alberda; 3. J. Doevendans; 4. H. de Vries. Valkenklasse: 1. J. Hoeben, Leeu warden; 2. H. G. de Boer; 3. G. Hiem- stra, Wartena. Flitsklasse: 1. J. Ruiter; 2. Froukje Bron; 3. P. Ubbink; 4. J. Goesten; 5. H. v. Delden. Gemengde klasse: 1. H. Feit; 2. T. Postma; 3. B. v. d. Veen, Oppenhuizen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1