Originele opening Zuidwesthoekweg en Wat de raad te behandelen krijgt Lampions, fakkels, vuurwerk muziek en toespraken Boeiende lezing C. F. de Vries over Jordanië en van Feestelijke avond in IJlst na officiële weg-opening De feestelijkheden bij de ingebruik neming- van de nieuwe zuidwesthoek weg werden na de officiële opening in de plaats IJlst nog voortgezet. De stad was vol mensen, auto’s en brom mers. De muzikanten van Advendo uit Sneek, in hun keurige uniformen, met prachtige instrumenten en pittige mu ziek, wisten de feestvreugde, die elke Ulster op deze historische avond had gegrepen, er in te houden. IJLST WYMBRITSERADEEL Verkoop bouwterrein voor de bouw van een landbouwhuishoudschool Eén gewonde bij frontale botsing onder Gauw Wymbritseradeel krijgt er 12 woningen bij Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Adjudant De Vries: Gebruik de weg met verstand’ Onderscheiding voor bloeddonor V.K.O. wil Sneeker meer intensiever gebruiken voor nat. zeilkainpiocnschappen PIT-collecte in J utrijp-Hommerts Wie inde cheque van I 1145 Jongeman haakt met buizen achter auto Vrouw beroofd? 121e jaargang nr. 85 Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Maandag 24 oktober 1966 SÉ voor behoudens h FREONEN BL1UWE DRIE GEVAREN De gemeente Wymbritseradeel VAARVERBINDING EVENEENS VERBETERD Links burgemeester Rasterhoff, midden burgemeester Cazemier en rechts burgemeester Van Hout bezig met het uitgraven van het verkeersbord, dat de toegang voor alle verkeer tot de nieuwe weg afsloot. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De collecte voor het P.I.T. heeft in Jutrijp-Hommerts opgebracht f 193,25. Vrijdagmiddag tussen 4 en 7 uur is door het P.T.T.-kantoor alhier een cheque van f 1145.uitbetaald. De aanbieder heeft echter de cheque weer meegenomen, zodat de beambte met een tekort van dit bedrag zit. De aanbieder Vanmorgen kwam de 20-jarige J. de J. alhier aan het einde van de Worp Tjaardastraat te vallen met de fiets. Met de auto van de politie werd hij op doktersadvies naar het ziekenhuis ver voerd. De jongeman werkt bij machinefa briek Ruiter. Hij vervoerde drie bui zen op zijn schouder. Daarbij haakten deze achter een vrachtauto, zodat hij tegen de weg werd gesmakt. voorafgegaan door „Concordia” „Excelsior” van Scharnegoutum. bij gelicht Ook de j wordt derhalve verzon1 -’e cheque aan uet het loket in te leveren. helemaal klaar. Over een aantal jaren, als het zakken van het zandbed, dat onvermijdelijk is, is opgehouden, komt er nog een asfaltbeton-laag op. De heer Bosma, raadslid van Sneek, merkte op, dat het tweemaal overste ken van de spoorlijn, nu tot het verle den behoort. Hij vond dit van groot belang. De heer G. de Boer, directeur ge meentewerken Sneek, vertelde 'n aan tal bijzonderheden over de weg. Deze is 2,8 km lang en 6 m breed. Vanwege de slechte grond moesten er heel wat moeilijkheden worden overwonnen. Het in totaal 9 m brede cunet werd volgespoten met zand uit de Geeuw (soms op 20 m diepte) zodat daardoor ook de vaarverbinding werd verbeterd. Op het zandbed werd een 18 cm dikke grind-zand-asfaltbaan aangebracht. Op het fietspad, dat er eerst niet zou ko men, is deze laag 7 cm. De heer De Boer bracht dank aan alle medewerkers, niet te vergeten de drie burgemeesters, die de allerlaatste fase uitvoerden. Ir. H. Zandvoort, hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat en de heer De Jon ge werden speciaal genoemd. Dank aan fa. Duursema, N.V. Ooms, fa. Noppert, fa. Trip en de heer Feikema, de colle- ga-directeuren van gemeentewerken Wymbritseradeel en IJlst en tenslotte de opzichters Van Es en Polet werd de goede samenwerking n. N.S. gememoreerd. De weg is nog De opening van de nieuwe weg Sneek-IJlst was donderdagavond niet alleen origineel door het weghalen van een verkeersbord, veel oor spronkelijker was de schier eindeloze rij auto’s, die in file van het Sne- ker stadhuis naar het punt van opening reden. Dat punt was vlak bij de boerderij van Nauta, juist in de gemeente IJlst. Daar kon men nl. stroom aftappen voor verlichting. De rijkspolitie en de Sneker gemeen tepolitie hadden handen vol werk om het verkeer in goede banen te leiden. Sommigen vroegen zich al af waarom men er niet meteen een vierbaansweg van had gemaakt. Wat opviel was het talrijke publiek, dat zich ondanks het ietwat vreemde tijdstip van half zeven naar de plaats van handeling spoedde en zich mengde onder de vele genodigden. Toen de drie burgemeesters het bord hadden verwijderd volgde een luid gejuich, er was Bengaals vuur ontstoken en vuur werk knalde, de muziek zorgde voor de vrolijke noot en tot besluit werd spontaan het Frysk Folksliet gezongen. Het was een bijzonder feestelijk ogen blik. De avond werd geopend door voor zitter De Groot, die een twintigtal aanwezigen kon verwelkomen. Daar na was het woord aan de heer De Vries, die zei dat men Jordanië uit drie gezichtspunten kan bezoeken, nl. uit archeologische of bijbelse belang stelling, of als toerist. Toen plm. 1200 v. Christus sterkere volken zich in het Midden Oosten vestigden, vluchtten de bestaande bevolkingsgroepen. Van hen wisten alleen de Arabieren zich, mede dankzij hun kamelen, in de woestijn te handhaven. Thans leven zij van wat veehouderij en roof. Steeds trekken zij met hun kamelen en ten ten door de woestijn. Van permanente woonhuizen is geen sprake. Daardoor konden zij ook geen eigen cultuur ontwikkelen. De positie van de ara- bische vrouw ten opzichte van de Eu ropese is volkomen anders. De No- maden-vrouwen zijn van geen enkel anders kon worden. De nieuwe weg is nl. een snelweg en dat brengt drie ge varen met zich mee: 1. auto’s die wed ijveren in snelheid met de trein; 2. jeugdige bromfietsers, die wuiven naar de famkes in de trein en dan niet op het verkeer letten; 3. en tenslotte het kruispunt bij de overweg in IJlst, waar men moet oversteken om in IJlst te ko men. De adjudant sprak de hoop uit, dat de nieuwe weg met verstand ge bruikt zal worden. Jordanië, het buurland van Israël, 100.000 m2 groot en twee miljoen in woners, grotendeels Arabieren. Over dit land hield de heer C. F. de Vries uit Leeuwarden vrijdagavond voor de Ned. Reisvereniging in hotel „De Wijnberg” een boeiend betoog. De heer De Vries, die zelf tweemaal in Jor danië is geweest en zelfs met koning Hoessein kennis heeft gemaakt, toon de zijn onderwerp volkomen te beheersen. Dit bleek overduidelijk bij de discussie, die na de pauze ontstond en waarbij hem allerlei vragen werden gesteld. Voorts verzoekt de vrijheidsorgani- satie om op de komende Hiswa-ten- toonstelling een plaats beschikbaar te stellen voor de Vrijheidsklasse en de klasse-organisatie een adviserende taak te geven bij de beslissingen van de „Zeefcommissie” aangaande toe stemming tot deelneming aan de na tionale kampioenschappen. Ook zag men gaarne dat de wedstrijdgevende verenigingen slechts één puntentelling aanhouden. Tenslotte vraagt de VKO of de KVNWV een jaarlijkse opgave van een indeling naar sterkte van de Vrijheidsklasse op prijs stelt. De heer Tj. de Boer, directeur van autobusbedrijf ,De Zuidwesthoek merkte op dat men als streekvervoer der blij is met de nieuwe weg. Sedert de heropening van de lijn Sneek-IJlst- Blauwhuis in 1956 had men op deze lijn in totaal meer dan een miljoen passagiers vervoerd. Op de lijn Sneek- IJlst bedroeg het aantal retours 55%, wel een bewijs dat de Ulsters moedig zijn. Met ingang van vrijdag zouden de bussen over de nieuwe weg rijden en daarmee het devies „vlug-veilig- voordelig” waarmaken. De afstand is teurggebracht van 5 tot 3% km en het resultaat is een tariefsverlaging van 5 cent op een enkele reis, zodat de Sne- kers nu voor 45 cent in IJlst kunnen komen. Spreker pleitte er voor de toe komstige weg naar Koudum vooral langs de woonkernen te laten lopen. De heer W. Grondsma sprak uit naam van Dorpsbelang Oosthem. Vroeger zei men wel eens: „Drylts is de foarstêd fan Snits, Easthim is de foarstêd fan Drylts.” Hij hoopte dat de betere ver binding met Sneek een stimulans mocht zijn om in Oosthem ‘3 gaan bouwen. Behalve vreugde was er bij de heer Grondsma ook een tikkeltje weemoed over het niet meer hoeven te gebruiken van de Hemdijk. Hij had uitgerekend, dat hij deze weg zo’n 22.940 keer had gereden. „Dan meije je fan gelok sprekke, dat it sünder üngelokken wie”, aldus spreker. Namens het provinciaal bestuur sprak gedeputeerde mr. P. A. van Krevelen, die samen met gedeputeerde H. M. Gerbrandy het feest bijwoonde. Hij merkte op, dat het provinciaal wegen- beleid een zeer ingewikkelde materie is, die wijsheid eist. Ter illustratie van de slechte Hemdijk had hij een citaat uit een tijdschrift meegenomen. Daarin werd van deze weg „zeer geschikt voor klassementsproeven voor de tulpenral ly” genoemd. Hij memoreerde even de rol, die oud-gedeputeerde Hoogland had gespeeld en wees er op, dat het zandbed van de nieuwe weg 1 m bre der is dan normaal, zodat het mogelijk is de weg de afmetingen te geven, die aan een secundaire weg toekomen. Wat de opmerkingen van de vorige sprekers over verlenging naar Koudum betreft, die waren niet tot dovemansoren ge richt. Oud-burgemeester van IJlst, mr. J. Oppedijk, bijna 74, ging in het kort even zijn eigen loonbaan na. Toen hij in IJlst terugkeerde om burgemeester te worden, was het tamelijk verwaar loosd, maar gelukkig kwam er later een opleving. Nu heeft IJls* nieuwe kansen gekregen. Spreker memoreerde tenslotte nog even de verdiensten van oud-wethouder De Jong. BUSKAARTJE GOEDKOPER De afgelopen nacht omstreeks kwart over twaalf raakten twee personen auto's frontaal met elkaar in botsing op de brug tussen Gauw en Offinga- wier. Een passagier van een der wa gens, de heer B. T. uit Wommels, liep verwondingen op aan zijn gezicht, de auto’s werden „total loss”. De wagen die uit de richting Gauw kwam, bestuurd door S. K. uit Wom mels, had voorrang bij de brug. Daar achter reed nog een auto. De bestuur der van de uit de richting Offinga- wier komende auto, de heer J. T. uit Gauw, zag wel de lichten van de twee de auto, maar niet die van de voor ste, die waarschijnlijk net achter de hoge stenen brug waren. Onze stadgenoot de heer G. v. d. Pij- pekamp ontving vrijdag j.l. namens het Nederlands Roode Kruis de gouden draagspeld, als blijk van waardering voor in het belang van de bloedtrans fusiedienst bewezen diensten. De heer V. d. Pijpekamp kreeg deze onderschei ding voor het feit dat hij meer dan 40 maal als bloeddonor optrad. De onder scheiding is de derde die in Sneek te recht is gekomen. In het gehele land zijn er nu in totaal 241 uitgereikt. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad In „Plané”, het orgaan van de Vrij heids Klasse Organisatie, lezen wij dat de VKO enkele voorstellen heeft ingediend voor de op 28 oktober a.s. te houden vergadering van de KVNWV met de klasseorganisaties. Het belang rijkste is wel dat waarin wordt ge vraagd om voor de nationale kampi oenschappen een intensiever gebruik te maken van het Sneeker Meer. Het bestuur zag gaarne dat dit meer jaar lijks ingeschakeld wordt bij de nat. kampioenswedstrijden, wat naar zijn oordeel het gehele wedstrijdzeilen zal stimuleren. „Friesland in het jaar 2000” bekijken, want daarop komt de weg voor als een primaire, nl. als een autosnelweg tus sen het westen en Friesland, dwars door het Ijsselmeer, aldus de burge meester. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat het provinciaal bestuur op kor te termijn zou besluiten de weg door te trekken naar Koudum „Kan 't niet in één keer, dan maar etappegewijs, want Koudum is nog zo ver,” aldus spreker. Op dat moment kwam tot veler ver rassing de 80-jarige maar zeer vitale Ulster dichter I. Kuipers binnen. Hij wilde even de burgemeesters felicite ren met de nieuwe weg. Burgemeester Cazemier wenste daarop Kuipers van harte geluk met zijn verjaardag. ZANDBED BREDER DAN NORMAAL De vele genodigd n, onder wie leden van Gedeputeerde Staten, oud-burge- meesters van IJlst, raadsleden en oud- raadsleden van de drie gemeenten Sneek, Wymbritseradeel en IJlst, had den zich vooraf in het Sneker stadhuis verzameld, waar zij door burgemeester Rasterhoff welkom werden geheten. Deze had in Den Haag gehoord, dat er binnen afzienbare tijd ook een nieuwe weg van Leeuwarden naar de rijksweg tussen Sneek en Bolsward en vandaar naar de Zuidwesthoek komt. De burgemeester deed een duik in de geschiedenis en vertelde, dat er in 1491 een geschil was geweest tussen Sneek en IJlst dat tenslotte was opge lost. Men schreef toen: „Freonen wolle freonen bliuwe”. Hij sprak tenslotte de wens uit, dat de nieuwe weg in alle opzichten aan zijn doel mag beantwoorden. M.t een auto van de verkeersgroep van de rijkspolitie voorop begaf men zich daarop naar de weg. Rond een enorm verkeersbord, dat aanduidde dat de weg voor allé verkeer gesloten was, stonden de Ulster schoolkinderen met brandende lampions. De muziek korpsen Concordia uit IJlst en Excel sior van Scharnegoutum speelden er lustig op los, gesteund door hun drum bands, bijgelicht door brandende fak kels. Wij zagen een soort vaandel met het opschrift: Eerst boot en bocht Nu 3 km tocht Enkele kinderen vertolkten de ge voelens in IJlst aldus: Wy binne ryk Mei de nije dyk Een groep van twaalf estafettelopers, gevormd door de „Preamkeskouwers”, allen met fakkels, had opdracht de drie burgemeesters Cazemier, Van Hout en Rasterhoff te voorzien van een schop. Het uitgraven van de paal met het bord nam niet veel tijd. Tot verrassing van de drie paalgravers was op elke schop een gemeentewapen met inscriptie aan gebracht. GEEN ADER, MAAR ADDER Voor de genodigden was er daarna in het Mienskipshüs in IJlst een re ceptie, die door de drie gemeentebe sturen was georganiseerd. Er werd door verscheidene sprekers het woord gevoerd. Burgemeester Cazemier heette allen welkom. Hij herinnerde er nog eens aan, dat de Hemdijk zo duur was in onderhoud. Dit kwam ten laste van Wymbritseradeel. Hij ging vervolgens uitvoerig in op de geschiedenis van IJlst, speciaal wat de verbindingen be treft. De Hemdijk, die zich als een, vaak nog glibberige, paling door het landschap kronkelt, is geen verkeers ader, maar een verkeersadder, aldus de burgemeester. Hij ging vervolgens even in op de geschiedenis van het ontstaan van de nieuwe weg, de Zuidwesthoek weg. Dit is een tertiaire weg, met een secundair karakter; qua afmetingen is het een secundaire, maar de subsidie van de provincie is als -oor een tertiai re. Als de weg wordt doorgetrokken zullen G.S. hopelijk niet langer van een tertiaire weg spreken. „IJlst is nu min of meer uit haar iso lement verlost”, aldus de burgemeester „het gemeentebestuur hoopt, dat de nieuwe weg mag bijdragen tot een ver dere groei van de stad.” KOUDUM IS NOG ZO VER Burgemeester Van Hout zei, dat, al was het dan vooral voor IJlst een heu gelijke dag, ook het gemeentebestuur van Wymbritseradeel „blij met de blij den” was. Maar ook Sneek, als belang rijke industriekern, verzorgings- en on derwijscentrum, hee'1 alle belang bij goede verbindingen met haar achter land. Tenslotte onszelf, aldus de heer Van Hout. Hij dacht daarbij vooral aan de dorpen Oosthem, Nijezijl en Abbega. Wymbritseradeel zi‘ deze weg dan ook met name als een eerste aanzet van de weg Sneek-Koudum, die via Oude- ga en Gaastmeer komt te lopen, zodat een groot deel van de gemeente wordt ontsloten. De ongerustheid, die door de Wet Uitkering Wegen was veroorzaakt, verdwijnt als we de structuurschets Zaterdagmiddag zou de 40-jarige doofstomme mevrouw T. W. uit Ys- brechtum op de Bolswarderweg nabij de zuivelfabriek zijn beroofd. Een an dere vrouw zou volgens geruchten haar tas hebben meegenomen. De Sneker gemeentepolitie stelt een onderzoek in. Oud en jong deed mee. De lampion- optocht, kwam dankzij het gunstige weer tot z’n volle recht. Tientallen en nog eens tientallen kinderen met hun lampions vormden een feeërike stoet, voorafgegaan door „Concordia” en „Excelsior” van Scharnegoutum. De muzikanten werden bijgelicht door fakkels. Op de Overkluizing, met schijnwer pers fel verlicht, was een deel afge bakend. Daar gaf „Advendo” haar mu zikale programma ten beste, wat dank baar door het publiek werd beluisterd. Alle kinderen kregen een traktatie van de winkeliersvereniging, terwijl VVV prijzen beschikbaar stelde voor de lampion-combinaties. De eerste prijs (f 10) was voor de jeugd van Joh. Spijksma (voorstel lend het wapen van IJlst); 2e prijs: jeugd K. Hoomans en J. v. d. Zee; 3e prijs: jeugd F. Buwalda en A. Nooit- gedagt; 4e prijs: jeugd H. ten Kate en 5e prijs: jeugd Verbeek. „Concordia” bracht na afloop van de officiële opening de heer I. Kuipers die deze dag z’n 80ste verjaardag vierde, een serenade. De heer Kui pers had bij deze gelegenheid ’s mor gens zijn overburen, de kleuterschool, getrakteerd op een lolly. Alles bij el kaar een blijde dag voor heel IJlst. Adjudant D. E. de Vries, groeps commandant van de rijkspolitie, ver telde dat de ongevallen op de Hemdijk vele zijn geweest. De cijfers over au gustus en september wijzen uit, dat er in totaal in Wymbritseradeel resp. 24 en 21, daarentegen in I 1st geen onge vallen plaats hadden. Maar hij was bang, dat dit in de toekomst wel eens nut, ze hebben geen enkele funktie en niets in te brengen. Ze mogen al leen (en dan bij voorkeur manlijke) nakomelingen voortbrengen. De vriendschap, zo vervolgde spreker, is intiemer en ook de gastvrijheid is zeer groot. De Bedouïn voelt zich verplicht zijn gasten goed te behande len, maar van de gasten wordt ver wacht dat ze dit accepteren, anders worden ze als vijand beschouwd. Daar om moet iemand, die naar Arabische landen gaat zich ook met de normen van die bevolking op de hoogte stel len. De Arabier, die dus alle comfort mist en toch vele werkzaamheden heeft, denkt veel menselijker dan de gemiddelde Europeaan. Essentiële za ken genieten bij de Arabieren 100% intensiteit. De Arabieren die zich niet kunnen uitleven in cultuur uiten hun liefde voor creativiteit in hun taal. Ondanks dat ze volkomen analfabeet zijn spreken ze hun taal perfekt en ze citeren dan ook graag en veel gedich ten. Het voornaamste middel van be staan is in de dorpen, die in oases lig gen, landbouw. In de jonge en moder ne steden leeft men vnl. van hand- werk-industrie en van het horecabe drijf dat ongeveer een derde deel van het gehele inkomen van Jordanië om vat. De heer De Vries stelde zich zelf de vraag wat hem bewogen heeft om tot tweemaal toe naar Jordanië te gaan en wat nu eigenlijk de charme van het land is. Daarop noemde hij de ruimte, het bijzonder mooie kleuren gamma bij zonsop- en ondergang, de vrijheid en gastvrijheid. Niet om het voedsel, aldus spr„ want dat is niet zo best. De maaltijden bestaan voorna melijk uit schapevlees. Na de pauze beantwoordde de heer De Vries o.a. de vraag hoe de gemiddelde Jordaniër staat tegenover Israël. De Jordaniërs staan geen agressie voor, maar probe- in de eerste plaats een economische konkurrent te worden van Israël. De voornaamste anti-Israëliërs zijn de Palestijnse vluchtelingen, die destijds al hun bezittingen in Israël hebben moeten achterlaten, maar ook hun haat neemt af, aldus de heer De Vries, en zij proberen thans in Jor danië een bestaan te vinden. Aan het slot werd de heer De Vries door de voorzitter bedankt voor zijn boeiende lezing. spraak, te bepalen, dat de Het te koop gevraagde terrein heeft ’n oppervlakte van ongeveer 5000 m2. Het is, op verzoek van genoemd be stuur, reeds geruime tijd geleden, voor dit doel in optie gevraagd. Ook om trent de bij verkoop te bedingen voor waarden werd reeds in een vroeger stadium - behoudens bekrachtiging door de raad - overeenstemming be reikt, met dien verstande, dat b. en w. zich ten aanzien van de te bedingen grondprijs, welke voorlopig was be paald op f 28.- per m2, de vrijheid hebben voorbehouden deze, indien de bouwterreinexploitatie voor deze stadsuitbreiding daartoe aanleiding zou geven, nader vast te stellen. Een recente exploitatieopzet voor de uitbreidingen aan de Lemmerweg heeft uitgewezen, dat het o.m. nodig zal zijn de grondprijs voor de terrei nen, bestemd voor openbare en bij zondere gebouwen, te verhogen tot f 30.- per m2. B. en w. stellen voor te besluiten tot verkoop van het bovenbedoelde terrein. van het maatschappelijk kapitaal. Voorgesteld wordt dit maximum te be palen op 50%. B. Direktie. In de oprichtingsakte dient te worden bepaald (artikel 48 WvK) wie voor het eerst in de direktie worden benoemd. Het verdient aanbeveling om, over eenkomstig de hieromtrent met de an dere aandeelhouders gemaakte af- direktie de eerste maal wordt opgedra gen aan de direkteuren van de gas bedrijven der gemeenten Sneek en Lemmer. E. Plaats van vergadering. In artikel 21, lid 1, van de statuten wordt bepaald, dat de vergaderingen van aandeelhouders als regel worden gehouden in de plaats van vestiging, doch dat de voorzitter van de raad van commissarissen kan bepalen, dat de vergadering zal worden gehouden in een andere plaats, gelegen binnen het grondgebied van één der ge meenten, die aandelen in de vennoot schap bezitten. Het ministerie eist, dat de plaats van vergadering uit de sta tuten blijkt. Daartoe waren de woor den „als regel” en de tweede volzin van lid 1 te schrappen. Ook op enkele andere punten be hoeven de statuten nog kleine wijzi gingen van ondergeschikte aard. De ze zijn verwerkt in het ontwerp-be- sluit en behoeven naar de mening van b. en w. geen nadere toelichting. WIJZIGING STATUTEN N.V. INTERCOMMUNAAL GASBEDRIJF WESTERGO Ten behoeve van de gasvoorziening in de zuidwesthoek van deze provin cie is destijds samen met de gemeente Wonseradeel een naamloze vennoot schap in het leven geroepen onder de naam N.V. Intercommunaal Gasbedrijf Westergo, met Sneek als plaats van vestiging. De oprichtingsakte van de NV be hoeft ingevolge artikel 36e van het Wetboek van Koophandel een verkla ring van geen bezwaar van de minis ter van Justitie. Het is gebleken, dat voor het verkrijgen van dit fiat in de statuten enkele wijzigingen dienen te worden aangebracht. Deze wijzigingen hebben betrekking op de volgende punten: A. Overdracht van aandelen. De be paling in artikel 4, lid 4, van de sta tuten dat overdracht van aandelen onderworpen is aan de goedkeuring van de vergadering van aandeelhou ders behoeft een aanvulling in die zin, dat bij het niet verlenen van die goed keuring door de vergadering van aan deelhouders één of meer gemeenten worden aangewezen, aan wie de aan deelhouder zijn aandelen zal kunnen overdragen. De bedoeling van deze bepaling is, dat overdracht van aan delen niet zonder meer kan worden geblokkeerd door de vergadering van aandeelhouders. Het verdient verder aanbeveling om de mogelijkheid te openen, dat de nv zelf volgestorte aan delen overneemt tot een, krachtens ar tikel 41a WvK, nader te bepalen deel Behalve de reeds gepubliceerde voorstellen krijgt de gemeenteraad van Sneek morgenavond onder meer nog een voorstel te behandelen tot verkoop aan de vereniging Friesche Christelijke Boeren- en Tuindersbond te Leeuwarden van een perceel bouw terrein in de stadsuitbreiding Lemmer- weg-westzijde tussen het Kaatsland en de Potterzijlstraat voor de bouw van een landbouwhuishoudschool. De gemeente Wymbritseradeel zal nogmaals een contingent, ditmaal van 12 woningwetwoningen, worden toege wezen. Als gevolg hiervan hebben b. en w. zich met het bestuur van de wo ningstichting in de gemeente verstaan over de realisering van deze mogelijk heid. Het resultaat is dat het bestuur verzoekt om medewerking voor de bouw van 8 woningen te Oppenhuizen en van 4 woningen te Scharnegoutum. Als woningtype wordt wederom voor gesteld het plan van architect Kluiw- stra te Heerenveen, dat de laatste jaren geregeld wordt aangewend. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde me dewerking te verlenen. SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1