Dicky de Groot 1 Veel belangstelling voor kerkconcert Urker mannenkoor „Halleluja” Ulster raad vergadert morgen zingt in Sneek Al Rijt” WYMBRITSERADEEL IJLST Mej. Rosier geïnstalleerd als kantonrechter wie in I met vioolduo Bouw Lemkes en AQENDA Selskip Tetman de Vries joun yn Drylts Kamermuziek-concert Jeanne Vos en van Mr. Cornells: rechtsbedeling uitermate fragiel WILD-WEST-TAFERELEN IN SNEKER BINNENSTAD Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 121e jaargang nr. 97 EEN VER KERKMUZIEK Drs. Ypma. afkomstig uit Nieuwe kerkvoogd in Jutrijp Maandag 5 december 1966 Sneek, wordt predikant Inbreker was in slaap aevallen Beroepen te Ijlst ■f gens Zij traden veelvuldig op, zowel in justitie in aanraking is geweest (hij had in november pas een straf uit gezeten), werd proces-verbaal opge maakt. Hij is ter beschikking gesteld van de officier van justitie. De heer J. Walthuis is benoemd tot kerkvoogd van de Ned. herv. kerk in Jutrijp. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 SNEEKER NIEUWSBLAD koop van twee percelen grond van de erven S. E. Couperus. Vervolgens komt de lijst van monu menten in de gemeente IJlst ter spra ke. Een voorstel van b. en w. om de termijn van 2 maanden, welke de mi nister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft gesteld om mo numenten aan de lijst toe te voegen of daarvan af te voeren, met twee maanden te verlengen. Ter vaststelling bouwverordening is van b. en Voor het kerkconcert door het Urker mannenkoor „Halleluja”, dat zater dagavond werd gegeven ten bate van de actie herbouw chr.-geref. kerk, bestond grote belangstelling, zowel uit onze stad als uit de wijde omgeving. In tegenstelling met vorige concerten van dit koor bleven echter nog vrij veel plaatsen onbezet. „Halleluja” dankt zijn populariteit bij een breed pu bliek vooral aan het feit, dat het in zijn repertoire eenvoudige geestelijke vocale muziek, w.o. veel liederen, heeft opgenomen. Vooral in de angelsak- sische methodistische sfeer heeft zich een liedsoort ontwikkeld, die een massa mensen direct aanspreekt. Er gaat van deze liederen ongetwijfeld een grote invloed uit. De muziek is in veel gevallen nog van grotere betekenis dan de tekst. De melodieën zijn emotioneel, van grote indringende kracht, zij ont roeren, treffen. weer uit Sneek weg zou gaan of het moest zal een hele promotie zijn. Mr. K. J. van Douwen, kantonrechter te Beetsterzwaag, wees op het irenische karakter van de Friezen in de Zuid westhoek. Maar door de handelwijze van het vrouwtje van Stavoren was het beeld, dat men hier van de vrouw heeft, enigszins vertroebeld. Misschien dat de komst van mej. Rosier hier ver andering in zou brengen. Hij bood mej. Rosier de Balladen van Douwe Tamminga aan. Verder voerden het woord: mr. B. M. Keulen, kantonrech ter te Haarlem, die het prettig vond, dat mej. Rosier zijn opvolgster is ge worden, notaris B. Tuinstra uit Wom- mels namens de notarissen in het kan ton, en de heer H. Wind namens de Pachtkamer. Het laatste woord was aan mej. Rosier. Zij verklaarde een beetje be duusd te zijn van de enorme belang stelling voor haar benoeming. „Ik ben mij bewust van mijn verantwoorde lijkheid, ook omdat naar mij als vrouw nog meer zal worden gekeken”, zo verklaarde zij. Maar ze had veel ver trouwen in de medewerking van het parket en de griffie. En ’t publiek is er ook al wat aan gewend ’n vrouw ach ter de groene tafel te zien. Zij dankte tenslotte alle sprekers. In hotel De Wijnberg kon men daarop met de nieuwe kantonrechter kennismaken. composities voor twee violen zonder begeleiding, verder vele 17-en 18e- eeuwse triosonates (twee violen met continuo), werken voor twee violen met piano en concerten voor twee vio len met orkest. Freedtojoun, striemin waer! Lykwols de Dryltster „kypmantsjes” in nof- like ütdrukking fan ald-boarjemaster Oppedijk lieten harren der net troch ófskrikke. B elzen en feinten, deunen en rojalen, stommen en gelearden, om yn de tael fan Tetman seis to bliuwen, setten de stap der yn nei it Mienskips- hüs en makken dat ta in lytse wrald fan harren meielkoar. Nei it forrin fan it „Dryltster kertier- ke”, dat him stéfêst alle kearen opnij wer oantsjinnet, iepene de hear R. Rijpma, dy’t foar dizze joun de foarsit- tershammer hantearre, de gearkomste mei selskip en gasten in wolkom ta to roppen. Dat noch it waer, noch de Sin- terklaes-drokte yn steat wiene jimme joun thus to halden, sa spriek de foar- sitter, is in bewiis dat it selskip in goe de namme hat by jimme, hwerüt dit wer folget, dat der joun ek hwat for- wachte wurdt. Yn üs hjoeddeiske wrald sa gyng de hear Rijpma fierder bemoeit elk him mei elk, hjir sjogge wy it faeks hiel oars. Mei de hoop, dat it to bringen stik wurk in goede yn- slaech by it publyk krije soe, miende er dat it sa .wol ta koe foar him en joech it wurd oan it selskip. Daarna zingt Dicky de Groot de be roemde aria „Auch mit gedampften, schwagen Stimmen” uit Bach’s be roemde adventscantate „Schwingt freu- dig euch empor”. Zij wordt daarbij be geleid door solo-viool (M. de Swaan Arons), en basso continuo (J. W. Boeij- enga, cembalo en Y. Poortman, violon cel). Door cantory en b.c. wordt daarna de cantate „Uns ist ein Kind geboren” van Melchior Franck (1580-1639) ten gehore gebracht. Dicky de Groot zingt dan nog twee „Weihnachtslieder” van Peter Cornelius (1824-1874), terwijl de cantory besluit met „Nowell”, een fees telijk Engels kerstlied. In de hoogdiensten in de Martinikerk te Bolsward vervult de cantory een li turgische functie; de leden van dit kerkoor dragen dan z.g. koormantels. Ook a.s. zondag zal dit koor in deze li turgische gewaden optreden. Door de maandelijkse cantatediensten te Bols ward verwierf de cantory grote be kendheid. De verwachting is, dat voor haar optreden in Sneek op zondag a.s. Cs avonds 8 uur) grote belangstelling zal bestaan. Morgenavond om half acht komt de raad van de gemeente Ijlst in openbare zitting bijeen. Op de niet al te lange agenda staan geen buiten gewone voorstellen. Het punt mededelingen betreft o.a. de bij koninklijk besluit goedgekeur de verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting en de ver ordening op de heffing en invordering van begrafenisrechten in de gemeen te IJlst. Tevens een goedkeuring van G.S. van Friesland, betreffende de aankoop perceel grond aan de „Wijde Wijmerts” van J. Haagsma en de aan- Foarsitter Rijpma bitanke it sels kip en it publyk foar de moaije joun, dy’t troch spy Ij en en harkjen as in wrald yn ’t lyts üzes ek wrychtich mei elkoar wurden wie. It forgelyk dat er makke mei it kabinet-Cals gyng üs persoanlik boppe de pet, mar wy ha dat werombrocht op de twa rigels üt it ferske, dat stie op it omslach fan it programma: der is in feint, der is in baes, der is in baes en in boppebaes. Foldien gyng elk om healwei toalven nei eigen honk. In Groningen slaagde voor het ker kelijk examen drs. S. Ypma, wonende te Groningen, maar afkomstig uit Sneek. De heer Ypma is leraar na tuur- en scheikunde aan de Leeuwar der gemeente-hbs. Het is zijn bedoe ling straks een predikantenplaats te gaan bezetten. Hij zal in februari be roepbaar zijn. Ook denkt hij er over om naar Kameroen te gaan en daar als zendeling te werken. volkslied genoemd) van Sir Edward Elgar. Dit stuk door koor met orgel uitgevoerd, viel nogal in de smaak, kreeg een spontaan applaus en werd gedeeltelijk gebiseerd. Ds. H. Veenstra te Urk opende de avond met gebed en liet de aanwezi gen zingen Psalm 138, vers 1. Hij sprak voorts een woord van welkom en deelde mee, dat koor en medewerken den, wegens hun goede betrekkingen met de chr.-geref. kerk te Sneek, zich spontaan beschikbaar hadden gesteld voor dit concert en dat de kerkvoogdij de Martinikerk belangeloos voor het doel had afgestaan. De baten van het concert komen nl. ten goede aan de hulpactie herbouw van de onlangs door brand geteisterde kerk. Na het con cert richtte de predikant zich tot al len in een hartelijk dankwoord, waar na Psalm 150, vers 1 werd gezongen J.W.B. VEEL GOEDE WOORDEN Er volgde een achttal sprekers, van wie mr. H. Schootstra, Leeuwarden, namens de advocaten het spits afbeet. Hij roemde de zakelijke slagvaardig heid en het heldere inzicht van mej. Rosier. Het is van groot belang, dat ook de cliënten overtuigd zijn van een goede rechtspraak, aldus spr. De heer Kooi merkte op, dat men op de griffie blij is met deze kanton rechter, die men immers al goed kent. Hij zou, nu men in Friesland zonder griffier komt te zitten, willen uitroepen: „Le griffier est mort, vive Zaterdag 10 december Zesde Midwin tertocht van de Sneker Wandel Unie 'over 10 en 15 km. Start ’s middags 2 uur bij Aere Perennius, Kleinzand. Zondag 11 december ’s avonds 8 uur Een uur kerkmuziek in de Doops gezinde kerk, Singel. Werken van o.a. J. S. Bach en Michael Haydn. Dinsdag 13 december Culturele Raad- - Kunst aan Allen - Jeugd en Mu ziek. Kamermuziekconcert met toe lichting door het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne Vos. Aula RHBS, ’s avonds 8 uur. Zondag 11 december a.s. zal onder auspiciën van de Commissie Sneeker Kerkconcerten in de doopsgezinde kerk (Singel) door de Bols warder Martini Cantory onder leiding van cantor Frans Tersteeg „een uur kerk muziek” worden uitgevoerd. Medewer king wordt verleend door de sopraan Dicky de Groot, de violisten M. de Swaan Arons, E. Nöggerath en B. F. de Ruyter, Y. Poortman, violoncel en J. W. Boeijenga, orgel en continuo. Hef programma werd met zorg sa mengesteld en is geheel afgestemd op het advents- en kerstgetij. Begonnen wordt met een orgelsolo, het choral- preludium voor het uit de vierde eeuw stammende adventslied „Nun komm, der Heiden Heiland” van Johann Pa chelbel (1654-1706). Vervolgd wordt met twee orgelkoralen van J. S. Bach (1675-1750): „Von Himmel hoch” en „Puer natus in Bethlehem”, in aanslui ting waarop deze beide liederen in de harmonisatie van Bach door de Cantory zullen worden gezongen. Vervolgens twee a-capella-stukken „Gebor’n ist uns Emanuel” van Michaël Praetorius (1571-1621) en „O Heil’ges Kind, wir grüszen dich” van een anonieme mees ter. Daarna vermeldt het programma Michaël Haydn’s prachtige vier-delige cantate „Lauft ihr Christen allzu- gleich” een z.g. herderscantate voor so- praan-cello, koor, strijkorkest en basso continuo. een spannende achtervolging zaterdagmorgen de 32-jarige Na werd koeltechniker J.B.Z. uit Zutphen aan gehouden door de Sneker gemeente politie. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft hij ingebroken in de winkel van De Gruyter in de Nauwe Burgstraat. Om goed acht uur werd hij de volgende morgen door het per soneel verrast. Waarschijnlijk was de man, toen het hem niet was gelukt de brandkast open te krijgen, in slaap gevallen. Eén van de winkelmeisjes zag hem uit het kantoortje achter de winkel komen. Hij verdween naar boven, ter wijl hij zei, dat daar een maat van hem wachtte. Later bleek, dat deze er helemaal niet was. Via een ka potgeslagen raampje (waardoor hij waarschijnlijk ook is binnengekomen) ontsnapte de man en over de daken wist hij als een ware geveltoerist de straat te bereiken. De winkelchef, de heer I. van Hettema, zette de achter volging in en een ander personeels lid waarschuwde snel de politie. Met behulp van voorbijgangers kon de man op de Harinxmakade worden ge grepen. De brandkast was geforceerd met een schroevendraaier en een bijl. Er werd niets vermist. Tegen de man, die wel vaker met de Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties lager. Abonnementsprijs f4, per half jaar. Franko per post f 6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Toen iedereen zich een plaatsje had gezocht in de benedenzaal van het Gèrechtsgebouw, zetten de leden van ’t kantongerecht (mej. Rosier, mr. Cor nells, mr. G. H. Nubé als officier van justitie en gerechts-secretaris J. D. Kooi als griffier) in hun zwarte to ga’s zich rond de tafel. Mr. Cornelis verzocht de deurwaarder de rol te lezen, waaruit bleek, dat de zaak-Ro- sier (spreek uit: Rosjee) aan de orde was. Het woord was daarop aan de officier van justitie. Mr. Nubé ver telde. dat het parket wel ingenomen was met deze benoeming; men is nu verzekerd van een goede samenwer king. Het was immers de hartewens van mej. Rosier, die al vele strafza ken heeft geleid, eens kantonrechter te worden. De griffier las daarop het stuk voor, waarin de benoeming en tevens de beëdiging waren vermeld en mr. Cornelis deelde mee, dat vol de wet de installatie daarmee was voltrokken. DE MACHT DES KONINGS Mr. Cornelis las achtereenvolgens gedeelten uit de werken van Jean Domat (in het Frans), de Gentse rechtsgeleerde Laurent en de Romeinse rechtsgeleerde Gaius (in het Latijn). In het werk van Domat komt het respect voor de koning (LodewijkXIV) sterk naar voren. Maar toch moet deze gezien worden als een medium, aldus mr. Cornelis, in werkelijkheid gaat het om recht en rechtvaardigheid. Het is alsof Domat wil zeggen: Sire, u ontleent uw macht aan recht en ge rechtigheid. Wat hij als een gevaar zag de macht des konings is ook voor ons nog actueel, als we denken aan de bezettingstijd, toen het staats gezag niet op recht en gerechtigheid was gegrondvest. Nu, na twintig jaar, is er een strijd om de macht, die niet is ingegeven door dorst naar recht en gerechtigheid. „De administratie grijpt naar de macht!” aldus spreker. Hij noemde als voorbeeld Amersfoort, waar de gemeenteraad meende, dat de kantonrechter het beleid van het stadsbestuur zou doorkruisen. Men dient te beseffen, dat, waar de rechtsorde te kort schiet, de oor log begint. Ondanks de fragiliteit van de rechtsbedeling is het ambt van kan tonrechter toch aantrekkelijk. Een „angstaanjagende letterknechte- rij” vindt men in sommige reglemen ten van verenigingen, aldus spreker. Toch moet ook de rechter zich er voor hoeden de wet te verzaken om wille van de billijkheid. Het produkt van de wetgever moet worden geëerbie digd. Mr. Cornelis hoopte tenslotte, dat de nieuwe kantonrechter troost zou putten uit het werk van Domat als zij zich al af vraagt: wat staat mij te wachten? Hij wenste haar veel kracht toe. Op verdienstelijke wijze zong het koor enkele van deze liederen. De stoere, homofone mannenzang werd echter enige afbreuk gedaan door de hinderlijke zoetelijke orgelbegeleiding. Graag hadden we het koor deze liede ren „a capella” horen zingen. De rooms-katholieke kerkmuziek was vertegenwoordigd met „Laudate Dominum” van Ett, „Domine Salvam” van de Brabander Giessen en een „Sanctus” (met alt-solo) van Verhey. Niet bepaald representatieve werken. Ondanks de genuanceerde zang weinig boeiend. Jacobus Gallus „Ecce quo- modo moritur” werd echter een hoog tepunt. Dit beroemde passiemotet viel een indrukwekkende weergave ten deel. In de negro-spirituals was het koor goed op dreef. Deze geestelijke volks liederen uit Noord-Amerika, met hun merkwaardige ritme, dat aan deze spi rituals een eigenaardig, extatisch ka rakter geeft, werden met klavierbe geleiding uitgevoerd. Dirigent Bode wist zijn mannen tot een bewonde- renswaardig resultaat te leiden. De Engelse kerkmuziek was verte genwoordigd door een vrije bewerking van het „Onze Vader”, met orgelbe geleiding uitgevoerd, doch als geheel weinig indruk makend. De alt Riek van der Haar liet zich o.a. in enkele soli horen Met haar ingetogen, don ker getint geluid wist zij Mendels sohn’s „Sei stille dem Herren” en een tweetal eenvoudige geestelijke liede ren treffend weer te geven. In een bewerking van De Nobel van „Were you there” zong zij de solo. Dit stuk werd later gebiseerd. De organist Klaas J. Mulder, die tevens de begeleidingen verzorgde, speelde ter afwisseling een tweetal or- gelstukken. Handel’s Koekoek- en Nachtegaal-concert, eerste deel, viel in dit programma van geestelijke muziek wat uit de toon. Het tweede stuk, „im provisatie”, bleek te bestaan uit een vierdelige bewerking van het lied „Ru we stormen mogen woeden”, de eer ste een cantus-firmus-bewerking, de tweede bracht een soort galop-motief, terwijl in de derde de koraalmelodie werd omspeeld door een storm-mo- tief. Het slot-deel werd een fuga, ge baseerd op motieven ontleend aan de eerste koraalregel en uitlopend op het met volle orgel gespeelde lied, door de aanwezigen meegezongen. madame la justice!” Hij hoopte, dat binnen niet al te lange tijd de huis vesting beter zou worden. De collega’s uit de andere drie Frie se kantons voerden daarna achtereen volgens het woord. Mr. U. M. Ubbens, kantonrechter te Leeuwarden, herin nerde er aan, dat hij mej. Rosier min of meer had opgeleid voor deze taak. Mr. F. H. v. d. Brink, kantonrechter te Heerenveen, zou willen, dat ze niet Nederland als in het buitenland, o.a. Londen, Edinburgh, Parijs, West-Ber- lijn, Wenen enz. In vele binnen- en buitenlandse kranten verschenen goede kritieken, zoals in Het Parool, De Telegraaf, Al gemeen Handelsblad, Het Vrije Volk, The Times en The Daily Telegraph. Als slotnummer vermeldde het pro gramma „Nederland en Oranje”, bew. H. W. de Wolff. De tekst van dit stuk is een bede voor het Huis van Oranje, van A. van Atten en de muziek, die van de eerste mars uit Pump and Circumstance (Land of hope and glo rie”, wel eens het tweede Engelse Tetman de Vries sei doe mei in pear wurden it hoe en it hwat fan dat jinge dat dizze joun presentearre wurde soe. It stik spylet yn Bütendyk, in tink- doarp, gearstald üt Bütenpost en de Gordyk. De koarte ynhald is: in lytse smid prutst by it to wrald kommen fan syn earste soan Hans, yn de krappe oarlochstiid, in bernewein yn elkoar, bout op dat idé fierder en groeit üt ta in greate fabrikant yn sok, altyd wer frege materiael. Yn de fabryk fine 160 man wurk. len fan dy hündertensechs- tich is Pieter Heida, dy’t trije jier for- lyn syn buorkerijtsje oan ’e leane op- jaen moast en tusken fjouwer muorren tolanne kaem, hwat him noch altyd dreech sit. Hy hat lykwols in fleurige hüshalding en in machtich wiif. It is freedtojoun, de hiele famylje hat him wosken en forskjinne en sil nei it feest, dat menhear de direkteur syn personiel oanbiedt yn forban mei it fiifentweintich jierrich bistean fan de saek. It publyk bilibbet dat feest mei yn seis ünderdielen: 1. op nei it feest; 2. op it feest; 3. nei it feest; 4. in dei letter; 5. in wike letter; 6. de léste let ter. It soe de muoite leanje om op elk fan de seis ünderdielen yn to gean, spylders, spylsters en ynhald wer to jaen, mar dat giet nou ienkear'net yn in kranteforslach. Wy wolle folstean mei de alles om- fetsjende ütrop: it wie moai! Dêrby net forjittend de pianist, dy’t treflik bi- geleidde. De wrald is üzes mei elkoar, de titel fan it stik, spile fan bigjin oant ein troch it gehiel hinne. It lange en füleindige hantsjeklappen nei it slot wie it béste biwiis fan hwat de oan- wêzigen fan it jinge harren brocht wie tochten. Dinsdag. 13 december a.s. zal er, georganiseerd door de Culturele Raad Sneek, Kunst aan Allen en Jeugd en Muziek, een kamermuziek-concert worden gegeven in de aula van de rijks-h.b.s. Het bekende vioolduo Bouw Lemkes en Jean ne Vos zal hierin optre den. Het programme om vat werken van Willem de Fesch, Joseph Haydn, Géza Frid, Henk Ba- dings, Marius Flothuis en Felice Giardini. Bouw Lemkes en Jean ne de Vos ontvingen hun opleiding aan het Amsterdams Conserva torium en studeerden daarna nog enige jaren bii Oskar Back. Van 1955 tot 1959 maakten zij deel uit van het Nederlands Kamer orkest. In 1959 ontvin gen zij een aanstelling aan het Utrechts Symfonie Orkest als aanvoerders der eerste, resp. tweede violen. Sinds september 1966 zijn zij echter zelfstandig werkzaam en leggen zich geheel toe op kamo’m ’-’”k en solis tisch optreden. Hun repertoire bevat meer dan 40 Onder grote belangstelling werd donderdagmiddag in het Gerechtsge bouw aan de Marktstraat de nieuwe kantonrechter in Sneek, mej. mr. A. L. G. Rosier geïnstalleerd door mr. J. H. Cornelis, advocaat en procureur en te vens kantonrechter-plaatsvervanger. De sobere plechtigheid, die de vorm had van een buitengewone openbare terechtzitting, duurde een goed uur, waarin verschillende sprekers de eerste vrouwelijke kantonrechter van ons land gelukwensten met haar benoeming en de hoop uitspraken, dat zij een goede tijd mag hebben in de Waterpoortstad. In zijn installatierede merkte mr. Cornelis onder meer op, dat de rechtsbedeling uitermate fragiel is; recht en onrecht zijn niet altijd nauwkeurig te onderscheiden. V.l.n.r.: mr. Cornelis, de nieuwe kan tonrechter mej. mr. Rosier en de heer Kooi, die een toespraakje houdt. van een nieuwe er een voorstel w. Het is een tamelijk „dreech” stuk, dat veel studie ver eist en ongetwijfeld ook veel stof tot spreken zal geven. De agenda vermeldt dan: benoeming onbezoldigd ambtenaar burgerlijke stand. Ingevolge art. 183 van de Ge meentewet beveelt het college van b. en w. aan de heer K. Frankena, wet houder van IJlst. Het stelt tevens voor de benoeming in te doen gaan op 7 december 1966. Volgt verder: Uitkering in verband met nacalculatie „trend” 1966, inhoudende een sup pletie toe te kennen van 2,95% van het salaris aan het daarvoor in aan merking komende gemeentepersoneel, in navolging van het rijkspersoneel. Aanbieding gemeentebegroting en be groting woningbedrijf 1967. Vaststel ling exploitatievergoeding kleuter onderwijs 1965. Voorlopige vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs en vaststelling exploitatievergoeding Ver. voor Chr. onderwijs en Ver. voor Geref. onderwijs. Dan komt aan de beurt vaststelling subsidielijst 1967. Ook weer een voor stel van b. en w. Aanvraag van het bestuur voor Chr. onderwijs om me dewerking voor aanschaffing boeken voor het onderwijs in de Friese taal. Vaststelling krediet in rekening-cou- rant voor 1967 met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten, welke bank bereid is voor 1967 een krediet beschikbaar te stellen van f 150.000. Vc-zoek van R. Schilstra, Galamagracht 98, om in aan merking te komen voor een premie ingevolge de premieregeling woning verbetering en -splitsing 1953. Slotwij- ziging begroting 1964 en begroting woningbedrijf 1964; aanbieding reke ningen 1964 De heer J. van Buuren, kandidaat te Den Haag, heeft een beroep ge kregen van de Gereformeerde kerk te IJlst. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD s -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1