Bevordering eigen woningbezit in Sneek WAT ER OP HET SCHERM KOMT i Alles wat wenselijk en menselijk is treffelijk, gezien hun overwinningen op Brouwer en Jorna. j DaiHPobreekt de kracht van een verkoudheid ■mm bij Vader. Moederen Kind, L Zaterdag Ned. 2: Lionel Hampton Schaakclub Sneek F 1 1 Telprogramma in ’t kort i V 1. BIB SNEEKER NIEUWSBLAD Lachen in de Steenstraat Discussie over de bezetting Lionel Hampton Dean Martin-show Veemarkt Sneek Nederlandse 001 4lvast bruiloft vieren I SB Benoemd f GARANTIE DOOR DE GEMEENTE Nieuwe voorschriften ter verkrijging van geldelijke steun Sneker veemarkt: iets grotere aanvoer dan ’65 naar de kunstijsbaan Stiefbeen „De Preamkeskouwers” i S| HL ■feS tl** Avontuur op de bodem van de zee TWEEDE BLAD DONDERDAG 5 JANUARI 1967 F W Dick Houwaart startte, maai; dat Aanvoer 1882 stuks- Zaterdag 7 janu ari, 21.20: Lionel Hampton concer teert. Hier is Lionel in actie. die zo Tot direkteur van het Mannenkoor te Lemmer is benoemd de heer H. van der Meer te IJlst. met uitzendingen. Eerst vervolgens Kroon uit MAANDAG. Nederland 1. Voorafge gaan en onderbroken door de reclame bestaat het vooravondprogramma uit Pipo de Clown, Kenmerk (de actuali teitenrubriek van de kerken) en Tel uit je Winst. Theo Eerdmans ontvangt enkele nieuwe kandidaten, omdat er tijdens de vorige ronde nogal veel af vallers waren, en de oudgediende mej. door Ton van Oostende wordt gepro duceerd. Als presentatoren treden op de heer W. L. Brugsma en Lex Lam men. Na de PvdA, de KVP en de VVD komt nu de ARP aan bod. De cijfers, zoals die uit het NIPO-onderzoek naar voren kwamen zullen aan een kriti sche beschouwing worden onderwor pen, waarbij de -tem van de ARP zal worden ingebracht door de fractievoor zitter Bouke Roolvink. De TROS gooit het op een wat luch tiger en opwindender toer. Van vier minuten voor negen tot veertien minu ten voor tien een spannende nieuwe serie, getiteld Voyage to the bottom of the sea. Deze eerste aflevering is getiteld Village of the guilt (dorp van de schuld). In de wateren rond Noor wegen is een enorme octopus gesigna leerd, die al aan enkele vissers het leven heeft gekost. Het is een raadsel hoe een dergelijke tropische vis in de koude Noorse wateren kan leven. De Seaview krijgt opdracht een onderzoek in te stellen. Welke rol speelt de mys terieuze geleerde Mattson in het ver haal? Als we die vraag kunnen beantwoor den, komen we wat bij van de adem benemende spanning door tien minuten te kijken naar de avonturen van de heren Stan Laurel en Oliver Hardy, iedereen welbekend. Het laatste nieuws en de veertiende Teleacles over ge programmeerde instructie sluiten de maandagavond af. Het ipschrift is niet van mijzelf. Ik meen, dat Wester ’t zei, maar ’t kan ook wezen, dat Van der Velde ’t ge zegd heeft. Het sloeg in ieder geval heel goed op de partij, die deze twee heren tegen elkaar speelden. Het was voor beiden niet altijd „wenselijk” wat ze deden, maar wel „menselijk”. Kort om, een aaneenschakeling van blun ders. 12 melk- en kalikoeien f 825, f 925,—, f 1.025,— 50 slachtkoeien f 2,70, f 3,40, f 3,50, f 4,30 gesl. gew. 39 pinken f 725,f 825,f 925, 660 nuchtere kalveren f 55,f 110, f 120,—, f 195,— 10 bokken en geiten 400 schapen f 90,f 135,f 2,65, f 3,gesl. gew. 600 lammeren f 80,f 115,f 5,60, f 5,75 gesl. gew. 70 varkens en slachtbiggen f 1,90, f 2,f 2,10, f 2,30 levend gew. 40 zouters f 2,35, f 2,40 levend gew. 1 paard ook als de naam bekend klinkt) wordt gespeeld door de blonde Will van Seist. Hij krijgt gezelschap van o.m. Camille de Vries, Wim van den Heuvel, Rudi Falkenhagen, Adèle Bloemendaal en Allard van der Scheer. Ook ’n bea1>- groep werk mee. Walter zelf zit achter de regietafel. Alvorens we naar het laatste nieuws gaan kijken laat Ilse Wessel eerst nog enkele dichters aan het woord. In de serie Dichters Dich terbij zijn het deze zondag Clara Eg gink en Cees Buddingh, die voorlezen uit eigen werk. gebroken, kan de bijdrage-ineens met 50% worden verhoogd. VII. De aanvrage om een bijdrage-in eens moet worden gedaan door tus senkomst van een toegelaten bemid delend orgaan. Ter vergemakkelijking van de ver krijging van de benodigde gelden voor de bouw van een woning kan door de gemeenteraad, onder bepaalde voor waarden, een garantie worden gege ven voor de betaling van de hoofdsom en de rente van leningen, onder ver band van eerste hypotheek verstrekt aan degenen, aan wie een bijdrage-in eens als hiervoor omschreven is toe gekend. De aanvrage om zekerheid moet eveneens geschieden door tussen komst van een toegelaten bemiddelend orgaan. Nadere inlichtingen omtrent de toe passing van de nieuwe regelingen in de gemeente Sneek, alsmede de beno digde formulieren, worden gaarne door de dienst van gemeentewerken, School straat no. 2, verstrekt. Hierbij kunnen ook gegevens worden verkregen over de voor deze bouw beschikbare bouw terreinen. Wester stond op een gegeven mo ment bepaald niet minder. Toen kreeg hij last van schaakblindheid en gaf zijn dame of wel koningin cadeau. Van der Velde nam haar met dankbaarheid in ontvangst, waarna hij vervolgens een eenvoudig mat in twee zetten over ’t hoofd zag. Het deed er overigens wei nig toe. Het was toch al verloren voor Wester. Ook zagen we hoe verbeten Siemon- sma streed tegen Hokwerda en een zeer verdiende remise uit ’t vuur sleepte. Hokwerda: „Hij heeft zich zeer goed verdedigd”. We menen zelfs, maar dan als leek, te moeten constateren, dat Siemonsma iets beter stond. Een knappe prestatie van Siemonsma dus, welke voor Turkstra en Miedema weer enigszins gunstige perspectieven opent. Al hebben zij dan tot nu toe nog een half verliespunt meer dan Hokwerda. Miedema won ook weer en wel van Albada. een schaakmoede, schaakblin- de, lusteloen een weinig strijdvaar dige Albada weliswaar, onherkenbaar, maar wat wilt u? J. Wiersma ging aan ’t vernuft, dat zijn tegenstander ten toon spreidde, ten onder. Zie de uit slagen! Faber, iedere week sterker spelend, vond een slachtoffer in Tj. Wiersma, welke laatste nu in de aller onderste helft van de ranglijst te vin den is. Enkele maanden geleden schreven we over de afgebroken partij tussen Nauta en Arema, dat Nauta beter stond. Dat was een pertinente leugen. In ieder geval heeft Nauta de partij nu toch gewonnen en we hebben ge lijk gekregen, alhoewel Arema ons daar zelf ook een handje bij heeft ge holpen. De jeugdspelers J. Dijkstra en R. Schwarts in de 2e klas doen ’t voor- Van de mogelijkheid om gebruik te maken van de nieuwe kunstijsbaan in Heerenveen zal door de Ned. Ver. tot bevordering van het hardrijden op de schaats worden geprofiteerd. De afde ling Zuidwest-Friesland van deze ver eniging, „De Preamkeskouwers”, blijft daarbij niet achter. Samen met haar zusterafdeling „De IJsleeuwen” (Leeu warden e.o.) zijn enkele wedstrijden gepland: 20 januari voor dames en he ren, die niet tot de selectietraining be horen (van 6 tot 8 uur); 3 maart voor junioren, meisjes en jongens (6-8 uur); 10 maart: senioren, dames en heren (6-> 8 uur). Het programma voor de komende vier dagen biedt weinig spektacuiairs. Een aantal vaste series, zoals Bonan za, Stiefbeen en Zn., Mrs. Thursday, Kunstgrepen, Dokter Kildare, The Villains. Enkele showprogramma's: Dean Martin, Rue Brique. Voor de liefhebbers een bijzonder jazzprogram ma: Lionel Hampton en maandagavond een film: Voyage to the bottom of the sea. STEMMING Gebruiksvee: prijshoudend; slacht vee: duur; pinken: prijshoudend; nuchtere kalveren: prijzen lager; wol- veemarkt: prijzen lager; varkensmarkt: prijzen lager. |s Zaterdag 7 jan. Ned. 1: 15.30 nieuws; 15.35 journaal voor gehoor gestoorden; 16.00 onder de loep; 16.20 de gouden brug; 16.45 kijk op de wereld; 16.55 Lassie; 17.20 het koerhuis van papa; 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 19.00 aap, snor, Swieb; 19.45 het evangelie en de toekomst van Europa; 20.00 journaal; 20.20 attentie; 20.30 Stiefbeen en zoon; 21.05 het blijft Hollands; 21.55 clo se-up; 22.20 farce majeure; 22.40 morgen is het zondag; 22.45 jour naal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.05 Mrs. Thursday; 20.55 achter het nieuws; 21.20 Lionel Hampton concerteert; 22.15 journaal. Zondag 8 jan. Ned. 1: 11.00 eucha ristieviering; 15.30 monitor; 17.00 de St.-Jacobskerk, Den Haag, 19.00 woord voor woord; 19.05 dwars-bo- men; 19.30 NTS-sport; 20.25 jour naal; 20.30 kunstgrepen; 21.00 de man van Theran; 22.15 dichters dichterbij; 22.30 journaal. Ned. 2: 19.00 Johan en de Alver- man; 19.30 In:’ia, mijn India; 20.00 journaal; 20.05 dokter Kildare; 20.30 the Villains; 21.15 discussie over de Bezetting; 22.15 journaal. Maandag 9 jan. Ned. 1: 18.45 Pi po; 18.50 journaal; 19.05 kenmerk; 19.30 tel uit je winst; 20.00 journaal; 20.20 bruidsspiegel; 21.30 achter het nieuws; 22.00 portretten 22.30 jour naal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.05 Josh White; 20.20 NIPO-these; 20.56 Vo yage to the bottom of the sea; 21.46 Laurel and Hardy; 22.0'' journaal: 22.30 teleac. Maandag 9 januari, Ned. 2, 20.56: Voy age to the bottom of the sea. Ook de Seaview komt in moeilijkheden door de inktvis. De totale aanvoer over 1966 op de Sneker veemarkt was iets groter dan die over 1965. Er werden 116.585 die ren aangevoerd tegen 112.333 in 1965, een verschil van 4252. De grootste toename was te zien bij de schapen en lammeren: 63.016 die ren, 10.308 meer dan in ’65. Het aantal runderen bedroeg 8385; 74 minder dan in ’65. Nuchtere kalveren: 38.407 (629 meer); vette- en graskalveren 482 (221 minder); varkens 4397 (4567 minder); biggen 849 (2037 minder); bokken en geiten 1041 (225 meer); paarden 8 (vorig jaar 17). Dat het aantal varkens zo enorm terugliep staat in verband met het mond- en klauwzeer. VRIJDAG. Nederland 1. Het KRO- programma begint met Telixer, het tienermagazine, dat meer wil brengen dan alleen maar beat. Een discussie over het nut van protestmarsen bij voorbeeld, zoals deze aflevering laat zien en horen. Om half acht Christus voor Alleman met pater Lucas Grollen- berg. Na het journaal direct al een flink stuk vermaak en wel Rue Brique met talenwonder, chansonnier, presentator, conferencier en Belg Jan Theys. Hij babbelt en praat een eind weg en laat de camera en de microfoon ook een ogenblikje aan zijn vaste gast Albert Mol, die in de vorige aflevering de grote meester was. Heintje Davids en Sylvain Poons komen met een paar heel oude krakers, die sommigen nooit mooi gevonden hebben en anderen al tijd mooi zullen blijven vinden. De Wama’s, pas weer compleet, nadat een van hen een tijdlang in het ziekenhuis lag, zijn ook present. Dat betekent lachen geblazen in de Steenstraat. Negen uur is het tijd voor Bonanza. De Cartwrights hebben nieuwe pro blemen. Er komt een man opdagen die één van hen verdenkt van moord op zijn vader en die wel eens eventjes wraak zal nemen. Maar zo gauw la ten de Cartwrights nu ook weer niet wreken. Tot slot van de avond Brand punt, in tweeën gedeeld door het laat ste journaal. uitgaande van de rooms-katholieke én protestantse groeperingen. Na het journaal en tien minuten Attentie opnieuw tijd voor de lolbroe ken. Vader en zoon Stiefbeen beleven nl. hun voorlaatste avontuur. Ze blij ven niet zo dicht bij huis deze keer. De tiendaagse veldtocht heeft hun aan dacht en dan herleven oude spannin gen van weleer. Vader Toon met zijn rijpe ervaring is zoon Dirk met we tenschappelijke vorming weer te glad af, als er ontmoetingen met buitenlan ders op het spel staan. Het is zaterdagavond en dus blijft de leut hoogtij vieren. In Het blijft Hol lands, waarin Ab Hofstee en zijn jon gens en meiskes weer zingen, springen en dansen, waarin de kijkers het woord van de maand moeten zien op te sporen en veel muziek wordt ge maakt. Een echt overigens uitste kend verzorgd familieprogramma, zoals de NCRV ze nu al jaren weet te produceren. In Close Up vertellen een standwerker en een reclamedes kundige over hun werk. Twee mensen, twee beroepen... Farce Majeur brengt de satirische gemoedelijke mannen Alexander Pola, Fred Benavente, Ted de Braak, Charles Heuvelman, Jan Fillekes, Henk v. d. Horst en Harry de Groot weer bijeen. Tenslotte een ernstig woord tot besluit: ds. S. A. Boonstra leidt de zondag in in de Mes- siaskerk in Rijswijk. Wie zelf een woning wil bouwen of er eén wil kopen kan in aanmerking komen voor geldelijke steun van het rijk, terwijl de gemeente een garan tie kan verlenen indien er bepaalde financiële moeilijkheden zijn. Het Sne ker gemeentebestuur heeft ons ver zocht op een en ander de aandacht te vestigen. Zoals wellicht bekend, wordt de bouw van woningen verdeeld over een drietal sectoren, nl. de woningbouw (ook wel overheidsbouw genoemd), de premiebouw en de ongesubsidieerde bouw. Bij de laatste categorie worden de woningen gebouwd zonder finan ciële steun van overheidswege, in te genstelling tot de andere sectoren. Voor de particulier bestaat er mo gelijkheid om te bouwen in de premie- en de ongesubsidieerde sector. Deze particuliere bouw kan zich derhalve bewegen op het terrein van woningen, bestemd voor de verhuur en op dat van de zg. eigen bewoning. Sedert de inwerkingtreding van de (nieuwe) Woningwet op 1 augustus 1965 zijn er verschillende uitvoe- ringsvoorschriften tot stand gekomen, die de bevordering van het eigen wo ningbezit regelen. Vanaf 1 januari 1966 gelden daarvoor nieuwe voorschriften, die blijkbaar nog niet in wijde kring bekend zijn. Daarom moge hieronder nog eens een korte samenvatting van de desbetreffende voorschriften vol gen: In de promotieklasse is nog geen enkele partij gespeeld. De volgende spelers hebben zich daarvoor geplaatst: M. Bergsma, S. Breuker, H. J. Dijkstra, R. Kunnen, C. Visser en J. de Vries. De wedstrijdleider heeft meteen maar een programma voor de volgende week vastgesteld: S. Breuker-J. de Vries, R. Kunnen-H. J. Dijkstra, C. Visser-M. Bergsma. Deze zes gaan dus strijden om de enkele promotieplaatsen naai de eerste klas. Het programma voor de tweede klas luidt: I. Bosma-R. Schwarts, J. Nauta-T. v. Lingen, A. Arema-S. Sikma, J. Dijkstra-J. Jorna en H. Brouwer-A. M. Brouwer. Het programma voor de derde klas voor volgende week dinsdag: A. G. v. Dijk- Nederland 2. Johan en de Alverman opent zoals te doen gebruikelijk het NTS-programma. Er is ook in deze vijftiende aflevering nog volop span ning. De Alverman wordt zelfs ont voerd. Nog voor het nieuws de twee de aflevering van India, mijn India, waarin de in India geboren (en ge togen) cineast Yavar Abbas een blik werpt op het land, waar hij na vele jaren terug kwam. Was hij de eerste keer de gast in zijn eigen geboorte dorp, nu gaat hij een stapje verder en neemt de kijkers mee naar zijn stu dententijd. Hij ontmoet er weer vele kennissen van vroeger, die laten zien hoeveel er veranderd is, sinds het land zelfstandig werd. Dr. Kildare ontbreekt niet op de NTS-avond. Er doen zich weer vele ZATERDAG. Nederland 1. De NCRV start om zeven uur als Pipo en de stille verleiders al aan bod zijn ge weest met nieuwe avonturen van Swiebertje. Zeg het met bloemen, al dus Swieb, die het maar weer best voor heeft met die lieve Saar. Het tweede programma is van geheel an dere aard: indrukken van de confe rentie over oecumenische evangelisatie, Vrijdag 6 jan. Ned. 1: 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 19.00 telixer; 19.30 Christus voor alleman; 20.00 jour naal; 20.20 rue Brique; 21.00 Bonan za; 21.50 brandpunt; 22.45 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.50 Vjoew; 20.30 danstest ’67; 21.10 televizier; 21.20 Dean Martin-show; 22.15 jour naal. problemen voor in het Blair-zieken- huis en de jonge dokter heeft weer de handen vol om alles in het reine te brengen met zijn patiënten. Hoofd schotel van de avond is een aflevering van de Engelse serie the Villains, een reeks, die nog maar pas is begonnen, maar die toch al bij de weging door de kijkers zwaar genoeg is bevonden. In deze aflevering gaat het om een bende misdadigers, die tijdens de uit voering van hun plannen in zulk gro te moeilijkheden kpmen te verkeren, dat ze genoodzaakt zijn de hulp van de politie in te roepen, willen er geen onherstelbare ongelukken gebeuren. Het laatste uur is gereserveerd voor dr. L. de Jong, die zijn reeks de Be zetting onderbreekt om voor de twee de maal met een aantal deskundigen te gaan discussiëren over de voor gaande afleveringen. Behalve de me dewerkers van de vorige keer, Han Lammers, mr. P. J. Teunissen (als jongeren), dr. L. de Jong en dr. J. A. J. H. S. Bruins Slot, zijn nu aanwezig de bekende Joodse schrijver mr. Abel Hertzberg en Jehuda van Dijk. Zij zullen voornamelijk aan het woord ko men over de jodenvervolging. H. v. d. Wal, D. v. d. Meer-H. J. La- rooy, S. v. d. Zee-H. Lyklema, E. Jon- gedijk-N. Hogeboom, A. P. Tromp-F. Hulshof, S. Jongstra-H. J. Smit, L. Albada Sr.-L. Boersma. Voor de eerste klas geen program ma, want die schakers gaan voor vol gende week dinsdag naar Steenwijk om te proberen de club van die naam een paar punten afhandig te maken. Sneek II trekt maandagavond naar Emmeloord II, Sneek III naar Lege Geaën en Sneek IV naar Bergum. U begrijpt dus wel, dat de wedstrijdlei der beslist geen bedankjes kan gebrui ken. Er moet volgende week ook nog gespeeld worden de beslissingswed strijd tussen F. Arema en P. Sikma. Arema heeft wit. Nederland 2. Ook de AVRO laat de tieners niet in de kou staan. Het be gint met Vjoew, het openhartige pro gramma voor vooruitstrevende jonge ren. De iets bezadigder jeugd komt daarna aan bod en wel in AVRO s danstest, waar de beat verdrongen wordt door de quick quick slow. De zes beste paren uit Zuid-Holland en Zeeland treden aan in het Dierenpark in Den Haag. Speciale gasten Sadi en Lilly Castel. Verder is alles bij het oude. AVRO’s Televizier scheidt de dan sers van Dean Martin. Hij heeft weder om een groot aantal oude en jonge bekenden uitgenodigd om een bijdrage te leveren aan zijn show. Daarbij zijn bloedeigen zoon, die samfen met o.m. de zoon van Lucille Ball een beator- kestje heeft gevormd. De jazz-zan- geres Pearl Baily, de komiek George Gobel, een paar trampolinespringers, de Serendipity Singers met hun volks liedjes en de beeldschone Gretchin Wyler met een James Bond persiflage zorgen ook al voor verhoging van de feeststemming, ’t Belooft weer een mooi feest te worden. UITSLAGEN I. C. Wester-Mr. J. v. d. Velde 0-1, D. Hokwerda-G. Siemonsma Vz-Vz, G. Faber-Tj. Wiersma 1-0, J. Wiersma- L. Kerstma 0-1, Tj. Miedema-L. Al bada 1-0. II: F. Arema-J. Nauta 0-1, J. Dijk- stra-A. M. Brouwer 1-0, J. Jorna-R. Schwarts 0-1, H. Brouwer-A. Arema 1-0. Ill: H. Lijklema-S. Jongstra 0-1, U. Hogeboom-H. J. Larooy 1-0, D. v, d. Meer-A. G.- v. Dijk 0-1, L. Boersma- S. v. d. Zee 1-0, L. Albada Sr-A. P. Tromp 1-0, H. v. d. Wal-E. Jongedijk 1-0. BIJDRAGEN VAN HET RIJK Door het rijk kunnen, ten behoeve van de bouw of het verwerven van woningen, aan meerderjarige perso nen bijdragen-ineens worden verstrekt, op voet van de beschikking geldelijke steun eigen woningen. In het algemeen gelden de volgende voorwaarden en bepalingen: I. Overgelegd moet worden een ver klaring van de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening, dat de woning in beginsel voor een bijdrage- ineens in aanmerking komt. II. De woning moet van de aanvang der eerste bewoning af door de aan vrager gedurende tenminste 10 achter eenvolgende jaren als eigenaar worden bewoond. III. De woning moet voldoen aan de bepalingen, vervat in de voorschriften en wenken voor het ontwerpen van woningen (1965). IV. De stichtingskosten van de woning mogen een door de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening te stellen grens niet overschrijden. V. Het inkomen van de eigenaar van de woning mag een door de minister van volkshuisvesting en'ruimtelijke or dening te stellen grens niet te boven gaan. VI. Indien tevens een krot wordt af- ZONDAG. Nederland 1. Aansluitend aan de wekelijkse zondagmiddaguit- zending Monitor vandaag een documen taire, die Joop Scheltens maakte over de Grote- of Sint Jacobskerk in Den Haag, waar op de tiende januari het huwelijk zal worden voltrokken tussen prinses Margriet en de heer Van Vol lenhoven. De fraaie kerk heeft reeds verschillende malen ’n rol gespeeld bij hoogtijdagen van de Oranjes. Zo is koningin Juliana er getrouwd, even als koningin Wilhelmina. Sinds 1626 zijn hier de Oranjes gedoopt. Het avondprogramma begint twee kerkelijke Woord voor Woord, en Dwarsbomen, waarin ds. Amsterdam en pater Nico van Hees als iedere week spreken met een aan tal jongelui^ die, het niet helemaal meer kunnen vinden met een aantal gevestigde meningen binnen de kerk De sport krijgt uiteraard ook op deze zondag zijn volle uur, waarna Pierre Janssen weer enkele kunstgrepen doet Om negen uur is het dan tijd' vooi het nieuwe parodistische toneelstuk van AVRO-regisseur Walter van det Kamp. Hij heeft de kijkers al eens uit bundig laten lachen om de belevenis sen van zijn gefantaseerde Nederland se meesterspion Joost Koekoek, die met de echte James Bond alleen maar de gekke trekjes gemeen heeft. Van der Kamp houdt er een zeer speciaal soort humor op na, die lang niet ieder een kan waarderen. Maar wie er wel gevoelig voor is, zal ook deze avond weer kunnen schateren om de avon turen, die de Nederlandse 001 beleeft. Joost Koekoek (iedere gelijkenis met bestaande personen is toevallig, Nederland 2. De serie Mrs. Thurs day over de werk ster, die een mil joenenbedrijf erft en daar dan nog leiding aan gaat geven ook, brengt de lachers in de goede stemming. Grote problemen in de fabrieken van meneer Geor ge Dunrich, zijn werkster goed bedacht. De hoofdrol wordt ge speeld door Kath leen Harrison, die er in één slag po pulair mee werd in Engeland, waar de reeks bijzon der in de smaak schijnt te vallen. Een kleinhalf uurtje hierna Ach ter het Nieuws. Het klapstuk van de avond is een opname van het concert, dat Lionel Hampton deze zo mer gaf in Am sterdam. Velen zullen zich nog ’t concert herinne ren, waarmee the Hamp een jaar of wat geleden een twijfelachtig record vestigde. Hij ging toen zo wild te keer in de Apollohal, dat het publiek en masse door de vloer zakte. Hampton is een omstreden figuur in de jazzwereld. Hij wordt algemeen een knap drummer en nog beter vibrafo- nist geacht, maar hij laat zich veelal te zeer leiden door de commercie. Dan lijkt zijn hoogste ideaal te bestaan uit het produceren van zoveel mogelijk lawaai. Maar tijdens dit laatste con cert viel het allemaal nogal mee. Niet alleen maar Hey ba-ba-re-bob en Fly ing Home, maar ook echte jazz. De critici waren vol lof over dit concert, waaraan behalve Hampton zelf mee werkten Edward Pazant, Edly Terry. Wallace Davenport, Raynolds Mullins, William Mackel, Lawrence Began, All Levitt en als vocalist Cornelius „Pi nocchio” James. Nico Knapper regis seerde het concert, waarvan bijna een uur wordt uitgezonden. Duncker en de heer J. van Dam. Na het journaal (voorafgegaan en gevolgd door een paar minuten recla me) een programma ter ere van het bruidspaar, dat morgen in Den Haag trouwt en dat vandaag zijn intrede deed in de residentie. In het Scheve- ningse Circus biedt het gemeentebe stuur van de hofstad het paar een bonte avond aan, waaraan een groot aantal artiesten meewerkt. Het is de bedoeling, dat de NTS een rechtstreek se uitzending verzorgt van een deel van de avond. Wie op het scherm ko men valt daarom niet vooruit te zeg gen. Tot de kanshebbers behoren o.m. de zangeressen Henny May en Rosy Parish, de zangers Marco Bakker en Jacco van Renesse, Ab Hofstee, de Koninklijke Luchtmachtkapel, het Haags Matrozenkoor, de Dutch Swing College Band en de toneelspeelster- voordrachtkunstenares Georgette Ha- gedoorn Deze Bruidsspiegel wordt gevolgd door een half uurtje Achter het Nieuws, waarna de VARA een pro gramma herhaalt, dat onlangs plotse ling onaangekondigd moest worden uitgezonden, toen Mies en Scène kwam te vervallen. Het was een „portret”, dat Nico Knapper maakte van Jaspe- rina de Jong. Ze zong een aantal Fran se chansons in Nederlandse vertalingen en maakte daar een heel fijne uitzen ding van. Nederland 2. De NCRV heeft inder tijd een reeks pragrammaatjes ge maakt van een optreden van de Ame rikaanse negerzanger Josh White. Er wordt vanavond weer een kwartiertje van uitgezonden. Josh Wl.ite zingt blues en spirituals en begeleidt zich zelf daarbij op de gitaar. Vervolgens Nipothese, een programma, dat onder Dick Houwaart startte, maar dat nu

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5