Visser benoemd tot erelid Secretaris A. Fraai voor Fries succes Haarlem jeugdteam AGENDA *3 Ijsclub Jendrachf van Hommerts-Jutrijp had zaterdag de baan reeds open Bert Klop eerste bij de jongens op de 3000 meter a j a J k. van en WYMBRITSERADEEL IJLST 111 0s. Dijkstra uit Oudega-W licht gewond bij ernstige botsing Officieel Orgaan Werktijdverkorting voor 38 mensen bij Nooitgedagt Ulst „Concordia” bracht burgemeester Cazemier serenade de gemeenten SNEEK, Maandag 9 januari 1967 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD jaarvergadering Kon. Schippersvereniging ,:Schuttevaer" Friese cross-competitie 7 iveede in Zonder uitkijken weggereden Begrafenis van de heer Berkhout ,,l)e Harmonie” voor de radio iwSneektr Nieuwsblad is een 9 distncten-volleybaltoernooi Vereniging van dorpsbelan gen in Rien vergaderde Dikke mist en rook maakten het rijden levensgevaarlijk 122e jaargang nr. Bestuurder wilde afslaan, auto gleed door Den Uyl zaterdag in Sneek Auto zwaar beschadigd bij ,.kop-staart”-botsing onder Ni j land Tjissic Dijkhuis tweede achter Gretha Negenman gecombineerde uHgeve van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Iffu M w SNEEKER NIEUWSBLAD Foto Jan Koopmans op A. VISSER De christelijke muziekvereniging „De Harmonie” alhier speelt woens dagavond voor de radio. Wie er naar wil luisteren moet afstemmen op de Rono (FM, kanaal 5). In het programma ,Uit ons repertoire’ wor den tussen 7 en 7.30 uur opnamen van „De Harmonie” ten gehore ge bracht. Dinsdag 10 januari ’s avonds 8 uur Concert Frysk Orkest in Amicitia. Dirigent Alfred Salten. Solist Anton Kuerti, piano. Freed 13 jannewaris Muzykütfiering Muzykforiening „Hald Moed” yn ’t Himsterhüs te Easthim jouns 7.30 üre. Toanielstik „De Stikelbaerch”, opfierd troch de toanielklub „Nim it sa it is”. wijl de heer T. Rienstra werd geko zen als nieuwe secretaris en de heer S. Visserman jr. uit Sneek in de plaats kwam van de heer Visserman sr. De scheidende heer Visserman werd door de. voorzitter een woord van dank ge bracht. Vanaf de oprichting is ook hij lid geweest. Hij ontving een kist si garen. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H A de Boer Telefoon 4091 Voorzitter Boorsma kwam daarna naar voren, drukte in woorden aller blijdschap uit over deze dag, dankte namens de vereniging voor de gehand haafde subsidie voor 1967 en hoopte op een volgende keer, een jaar verder. Burgemeester en mevrouw waren beiden „eer ingenomen met deze hul debetuiging en dankten voorzitter en leden voor hun komst op deze avond. Onder het gebruik van een tractatie werd nog een ogenblik samen doorge praat Voordat hartelijk afscheid werd genomen. Ad verten tieprij s 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko per post f6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name Zaterdagmorgen gebeurde Erge ongelukken bleven achterwege, maar verschillende auto’s liepen bij lichte botsingen „blikschade” op. Op allerlei manieren werd gepro beerd uit die chaos weg te komen, zelfs met de gevarendriehoek voorop. Som mige auto’s stonden tegen de linker kant van de weg. Het zicht was nog geen tien meter. Een paar honderd me ter verder was het nog wel mistig, maar had men geen last meer van de rook. Daar kon men weer normaal rijden, zij het met matige snellieid. Het was donderdag een drukke, maar blijde dag in het Ulster burgemeesters- gezin. Het liep ’s morgens, ’s middags, ’s avonds af en aan, allemaal Ulster ingezetenen, die de eerste burger van de gemeente kwam feliciteren met zijn verjaardag. Veel goede, wensen voor burgemeester, mevrouw en gezin rol den die dag de kamer binnen; men was blij met de blijden. Traditiegetrouw liet ook het muziek korps niet verstek gaan. Met het oog niet zo heel sterk was en vertoonde de baan hier en daar nog al wat scheuren. Zaterdagavond is nog geprobeerd om de baan opnieuw onder water te zetten. Dit is niet gelukt. Vermoedelijk is de toevoer van water te gering, nu „het Var” afgesloten is en er vele dammen in aangelegd zijn met te kleine pom pen. Dat de baan er op het moment niet zo mooi bij ligt is waar, maar het be stuur heeft wel voor grotere moeilijk heden gestaan. „IJs en weder dienen de” zal er morgen (dinsdag) een Itm- gebaanwedstrijd worden gehouden. Ook op landijs bij de Brekken werd het weekend druk geschaatst. 1 •K ■i Het Fries jeugdvolleybalteam heeft een prachtig succes behaald door twee de te worden in het 9 districtentoernooi te Haarlem. De fraaie tweede plaats in dit sterk bezette toernooi van spelers tot 20 jaar bewijst dat Friesland geen ondergeschikte rol meer speelt in het volleybal. Nog nooit is een Friese afvaardiging zo goed voor de dag gekomen. De hoogste plaats, die het Frie se t~~ i—-1—j ‘i-‘ -J-J- De teams waren onderverdeeld in twee poules van ieder vier ploegen. In elke poule werd een halve competitie gespeeld. Friesland was ingedeeld met Zuid I (Limburg en Brabant). West III (Den Haag) en Oost (Gelderland en Overijssel). In de eerste wedstrijd tegen Zuid I wonnen de Friese jon gens de eerste set, maar de tweede werd zeer ongelukkig verloren. In de derde set speelde de verdediging zeer goed en met weldoordacht aanvalsspel behaalden de Friezen zeer overtuigend de winst (15-2). In de tweede wedstrijd tegen Den Haag moesten zij in de westelijke spelers met 2-0 hun meerdere erken nen, maar de derde ontmoeting tegen Oost I werd weer gewonnen. Welis waar ging de eerste set verloren, maar in de volgende sets herstelde Fries land zich prima. De derde en beslis sende set was bijzonder spannend. Tot 11-11 ging de strijd gelijk op. Daarna liepen de Friezen uit tot 14-11, maar Oost kwam ter,ug tot 14-12. Na veel spanning en vaak zenuwachtig spel behaalden de noordelijken het laatste punt (15-12). Friesland eindigde door deze overwinning in deze poule op de tweede plaats achter Den Haag. De halve finales bestond uit zogenaam de kruiswedstrijden: nummer 1 van de ene poule tegen nummer 2 van de an dere poule en hierin kwamen uit Friesland-Amsterdam en Groningen/ Drente-Den Haag. Friesland kwam in de eerste set te gen Amsterdam direkt met 7-0 achter, Vrijdagavond hield de vereniging van dorpsbelangen te Rien haar jaar vergadering in het „Wapen van Hen- naarderadeel”. Om ruim kwart voor acht opende voorzitter D. H. Statema met een woord van welkom de vergadering en deed een beroep op alle aanwezigen hun medewerking te willen verlenen tot het sjagen van deze avond. Hierna werden achtereenvolgens het jaarver slag en de notulen gelezen en bracht de penningmeester verslag uit over de financiële toestand. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Fritsma met algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden enige onderwerpen uituiteenlopende aard besproken. Getracht zal worden deze winter nog een culturele avond te organiseren. De vergadering besloot om dit verder aan het bestuur over te laten. Evenals vorige jaren waren de be stuursleden van ijsclub „lendracht” van Hommerts-Jutrijp er vlug bij zodra er enig ijs was. Reeds zaterdagmorgen werden ze zeer actief. Na een nacht van matige vorst bleek, dat het ijs in zo verre betrouwbaar was, dat er op gereden kon worden. En het bestuur stelde de baan 's middags en ’s avonds open voor het publiek. Er is dan ook volop van genoten. Ook waren er velen vrn buiten de bei de dorpen. Later op de dag en vooral ’s avonds bleek toch, dat de ijsbaan ger dan drie dagen in te stellen niet behoeft te worden uitgevoerd. Voor de zoveelste keer werd voor gesteld om een leerplicht voor schip perskinderen in te voeren, maar de reactie hierop van de voorzitter was niet erg hoopvol. Tenslotte werd nog de uitdieping van de Jeltesloot bepleit. Tijdens het laatste punt van de agen da, de rondvraag, sprak secretaris Vis ser een afscheidswoord. Hij wees daar in nog eens nadrukkelijk op de grote problemen waarvoor de schippers staan. „Weest klaarwakker, het gaat om de toekomst, nationaal, internatio naal”, aldus de heer Visser. Hierop sloot voorzitter De Vries de bijeen komst, die door nauwelijks twintig personen was bezocht. Vrijdagavond om ccn uur of zes was het levensgevaarlijk op de Lemmer weg ter hoogte van het „Sneek”-ter- rein. Een dikke laaghangende mist, vermengd met rook van de Sneker vuilnisbelt, kwam met de oostenwind over de Lemmerweg en maakte het rijden met de auto haast tot een onmo gelijke zaak. Tijdens de algemene jaarvergadering van de koninklijke schippersvereni ging „Schuttevaer”, afdeling Zuidwest hoek, die afgelopen zaterdagmiddag werd gehouden in de bovenzaal van v/h Kingma bij de Veemarkt, is de secretaris van de afdeling, de heer A. Visser, benoemd tot erelid. De heer Visser, die sedert de oprichting in 1949 in het bestuur heeft gezeten en die deze middag voor het laatst achter de bestuurstafel zat, werd toegesproken door voorzitter K. de Vries. Hij roem de het vele werk, dat de heer Visser vanaf de oprichting voor de vereni ging heeft gedaan. Deze is hem hier zeer erkentelijk voor. Uit naam van de vereniging overhandigde hij de heer Visser een cadeau. Kort voor zijn toespraak tot de heer Visser had de voorzitter zich minder blij uitgelaten. Hij verwachtte voor het komende jaar een zeer zware en moei lijke tijd voor de beroepsschippers. De resultaten van het afgelopen jaar wa ren al ongunstiger dan het jaar daar voor en de heer De Vries verwachtte een verdere achteruitgang. Enkele be langrijke problemen zijn de vijfdaagse werkweek, de verdeling van de tarie ven en leerplicht voor schipperskinde ren, aldus de voorzitter in zijn ope ningsrede. Ook de secretaris was in zijn jaar verslag niet erg optimistisch voor de toekomst, in het bijzonder de toekomst van de jonge schippers. De vaak min der juiste concurrentie van „weg” en „spoor” was hier volgens de heer Vis ser een belangrijke factor. Van de vo rig jaar ingediende voorstellen zijn de meeste door het hoofdbestuur behan deld en enkele hiervan zijn reeds in gewilligd. Het ledenaantal bedraagt momenteel 114. Penningmeester Zwaan kon terugzien op een goed jaar. Hij had f 1056,70 ont vangen en moest daarvan uitgeven f 950,29, zodat het kassaldo per 1 jan uari van dit jaar f 106,41 bedroeg. Met het saldo van de bank was het totale saldo hierdoor gekomen op "f737,82. Vorig jaar bedroeg dit f 628,91. Van de bestuursleden waren aftre dend de heren J. Boeijenga (herkies baar), S. Visserman en A. Visser (bei den niet herkiesbaar). De heer Boeijen ga werd bij acclamatie herkozen, ter- .'.f:' x ,s.’ Onder grote belangstelling vond za terdag op de algemene begraafplaats alhier de begrafenis plaats van ’t stof felijk overschot van raadslid en oud- wethouder C. J. Berkhout, die don derdag na een langdurige ziekte over leed. Onder de velen, die de overledene de laatste eer wilden bewijzen, waren ook de burgemeester, enkele wethou ders en verscheidene raadsleden. Ver der vertegenwoordigers van de vereni ging „Oranje” en de Vereniging van Sneker Zakenlieden van welke ver enigingen de heer Berkhout bestuurs lid was. Een groot aantal kransen be dekte de baar. Op verzoek van de overledene werd niet de r.k., maar de algemene begraaf plaats zijn laatste rustplaats, als blijk van zijn oecumenische gezindheid. Ka pelaan drs. R. A. van Eijden leidde de sobere plechtigheid. Hij las aan het graf een gedeelte uit de bijbel en sprak een kort gebed uit. Er werd verder niet gesproken. In de parochie kerk aan de Singel werd hierna een uitvaartdienst gehouden. Een auto bestuurd door G.B. uit Wartena, reed vrijdagavond uit stil stand weg op de Gedempte Pol, juist toen een lesauto, waarin een leerling die net examen moest doen, bezig was voorbij te 'rijden. Ze schampten elkaar en er ontstond lichte schade aan beide wagens. op het winterse weer werden de mu zikanten ’s avonds door het burge- meestersechtpaar in het Mienskipshüs ontvangen. Met het spelen van mars muziek en het sluiten met gezang 147, bood „Concordia” haar vreugde en heilwens aan. team in dit jaarlijks terugkerendetoernooi had bereikt, was de zevende. maar door de hoofdaanvaller van Am sterdam met een magnifiek spelend driemansblok uit te schakelen kv a- men de Friese jongens terug tot 7-5. Amsterdam liep daarna weer uit tot 13- 7, waarna Friesland door bekeken tactische ballen en goede verdediging opnieuw terug kwam tot 13-12. Onder hoogspanning werd de set daarna met 17-15 gewonnen. De tweede set gaf een toonaange vend Friesland te zien. Door het uit schakelen van de Amsterdamse hoofd aanvallers werd de tegenstander met 15-7 teruggewezen. Friesland was door deze overwin- nig verzekerd van een plaats in de fi nale. Deze ging tegen Den Haag, dat Groningen/Drente had uitgeschakeld. De eerste set bracht veel spanning. De stand werd 12-12. Friesland liep uit tot 14- 12, doch door enkele foute opslagen ging de set onnodig verloren 17-15. In de tweede set ging de strijd aan vankelijk gelijk op, doch na de stand 7-7 begon de vermoeidheid bij enkele spelers van Friesland een woordje mee te spreken en won Den Haag onbe dreigd met 15-7. Den Haag werd dus winnaar en Friesland tweede. Het Friese team, dat dit uitstekende resultaat bewerkstelligde, bestond uit de volgende spelers: J. Faber, P. Post- huma, L. Breuker (allen van Olympu» Sneek); A. Maat, F. Bosscha, K. de Boer (Zono Heerenveen); J. Groen, res. en J. Buldsma, res. (beiden van Oldehove, Leeuwarden). Programma: 1. Psalm 60; 2. Men of Music, King-Walters; 3. Rule Brittania, W. Rimmer; 4. Hoch Hei- dechsburg, R. Herzer; 5. English Hymnen. De Koninklijke Fabriek J. Nooit- gedagt Zn. N.V. in Ulst, één der grootste fabrikanten van o.a. schaatsen, heeft werktijdverkorting aangevraagd voor 38 van de totaal ca. 140 perso neelsleden. Zij zullen, indien de aan vraag wordt ingewilligd, voorlopig maar drie dagen per week meer wer ken. Deze werktijdverkorting zal waar schijnlijk op maandag 23 januari in gaan, voor een duur van zes weken. Daarna moet indien nodig op nieuw worden aangevraagd. De betrokkenen zullen van de maat regel geen financieel nadelige gevol gen ondervinden. Het bedrijf zal n.l. de uitkeringen ingevolge de wacht- geldwet tot 100 procent aanvullen. Hierover is met de vakbeweging vol ledige overeenstemming bereikt, zo verzekerde men ons bij Nooitgedagt. De reden voor deze gang van zaken is de terugloop van de conjunctuur in de bouwnijverheid; anders gezegd: er is voor alle personeel niet genoeg werk meer. Er is overigens voor de mensen geen reden tot pessimisme. Men hoopt na verloop van tijd weer voldoende werk te hebben, zodat het niet nodig is mensen te ontslaan. Zaterdagmorgen gebeurde op de nieuwe weg van Sneek naar Ulst het eerste ongeluk sinds de opening van de weg. Ds. G. Dijkstra, gereformeerd predikant in Oudega (W.), liep hierbij een bloeduitstorting in zijn knie op. Dat het ongeluk voor hem geen ernsti ger gevolgen had, is ongetwijfeld voor een deel te danken aan de veiligheids gordel. De auto werd totaal vernield. Het gebeurde om een uur of negen. De dominee haalde een rechts van de weg geparkeerde melkauto, bestuurd door M.O. uit Nijezijl, in. De bestuur der was melkbussen aan het laden. De dominee wilde achter de melk auto blijven en remde af. Maar dit lukte niet, omdat hij vermoedelijk net iets te laat was èn door de gladheid van de weg. De auto botste tegen de achterkant van de melkwagen en schoof er grotendeels onder. Donderdagmiddag werd de auto van de heer H.D. uit Sneek vrij ernstig be schadigd door een botsing met de wa gen van J.VV.K. uit Groningen. Het ongeval gebeurde op het kruis punt Leeuwarderweg-Boeierstraat. K. reed op de Leeuwarderweg en wilde afslaan, de Boeierstraat in. Maar de auto-gleed door. D. stond te wachten in de Boeierstraat en trok zijn wagen op toen hij aan de richtingaanwijzer van K. zag, dat deze wilde afslaan. Nie mand werd gewond. Van half elf tot half twaalf a.s. za terdag zal de lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid, drs. J. M. den Uyl, op zijn verkiezingstoernee door het land, ook in Sneek een gesprek hebben met een aantal jongeren. De bijeenkomst is in het Piter Jellushüs aan het Kleinzand. Via Scharnegoutum, Oosterend, Wommels en Tzum vertrekt de ver- kiezingskaravaan, bestaande uit een speciaal omgebouwde en aangepaste autobus, alsmede een zestal volgbusjes en andere auto’s, om half twaalf naar Franeker en Leeuwarden. Daar wordt het eerste gedeelte van de toernee, die woensdag in Roden zal starten, afge sloten. Het rijdende hoofdkwartier zal in een steeds wisselend gezelschap naast lijstaanvoerder Den Uyl bemand zijn door kandidaten van de PvdA voor de Tweede Kamer, leden van het partijbestuur, gewestelijke bestuurders en vele anderen. Zaterdagmorgen reed op rijksweg 43 onder Nijland een personenauto van achteren tegen een vrachtauto. De per sonenauto werd zwaar beschadigd, de vrachtauto niet. Niemand kreeg letsel. De personenauto werd bestuurd door K.F. uit Bolsward. Hij reed achter de vrachtauto, die bestuurd werd door A.A. uit Hindeloopen. Deze verminder de op een gegeven ogenblik snelheid. Het remsysteem werd echter niet op geheven en de wagen kwam zodoende geheel tot stilstand. E. bemerkte dit, mede door de mist, niet snel genoeg en botste er tegenaan. VOORSTELLEN De schippers kregen hierna gele genheid voorstellen in te dienen ter verbetering van sommige moeilijke en vaak gevaarlijke situaties op het wa ter. Zo werd voorgesteld er bij de ge meente Wymbritseradeel op aan te dringen meer palen in de grond te slaan voor de brug bij Osingahuizen in de Wymerts. In verband met het in werking treden van het nieuwe ge maal bij Staveren is hier meer stro ming ontstaan. Als een schipper voor de brug moet wachten blijkt het on mogelijk een goede, aanlegplaats te vinden. Dit voorstel was vorig jaar ook ingediend en het bestuur zei toe het opnieuw in te dienen. Eén der aan wezigen merkte op, dat een dergelijke situatie ook in Sneek is te vinden en wel voor de elektrische brug in de Op- penhuizerweg. Een ander bracht het voorstel ter ta fel om voortaan in de Sneker grachten (tussen Oppenhuizerweg en Water poort) een éénrichtingsverkeer in te voeren. Het blijkt namelijk een uiterst riskante zaak als twee schepen met een breedte van vijf meter elkaar moe ten passeren, Adjudant De Zee van de gemeentepolitie deelde hierop mee, dat de lijst met aanlegverboden, opge steld door Gedeputeerde Staten, nog niet binnen is en dat daarom nog even moet worden afgewacht. Staat het ge noemde gedeelte daar namelijk op, dan betekent dit, dat het voorstel van de politie om een wachtverbod voor lan- leden W. Kruithof en T. v. d. lest. Op ongeveer 100 m voor de finish be sliste H. Arends de strijd in zijn voor deel. De Horror-leden bij de heren weerden zich danig en wisten verdien stelijke plaatsen te bereiken. Vooral het lopen van het nieuwe Horror-lid Jan de Boer (9e in de eindrangschik king) was een openbaring. Ook Fokl.o Gerritsma liep een bekeken race. De uitslagen luiden: Dames 1000 m: 1. G. Negenman AV ’55 3.41.6; 2. T. Dijkhuis, Horror 3.42.1; 3. J. Hiemstra, Spartacus 3.54.3; 4. T. de Jong, AV ’55 3.58.6; 5. J. Oosterhaan, HAC 4.02.1. Jongens B 2000 m: 1. A. Postma, AV ’55 7.42.9; 2. I. Willemsma, AV ’55 8.03.5; 3. B. Dijkstra, AV ’55 8.09.-; 4. W. Pool, AV ’55 8.11.4; 5. J. v. d. Hei de, Impala 8.17.-. Heren 6000 m: 1. H. Arends, Atk r 20.07.8; 2. O. Bouma, Atleta 20.08.8; 3. W. Kruithof, AV ’55 20.21.8; 4. T. v. d. lest 20.27.8; 5. C. Clement, AV ’55 21.41.1; 6. P. de Jong 21.55.-; 7. S. Zon derland, AV ’55 22.02.7; 8. F. Gerrit sma, Horror; 9. J. de Boer, Horror; 11. J. v. d. Akker, Horror; 19. B. de Vries, Horror; 23. E. Andriol, Horror. Sprinters 1000 m: 1. B. Wallinga, AV ’55 3.09.4; 2. J. Dijkstra. Z.V ’55 3.10.-; 3. J. Meyer, Lionitas 3.12.9; 4. G. v. d. Kooi, Spartacus 3.13.4; 5. E. de Jong, Spartacus 3.22.9. Jongens A 3300 m: 1. B. Klop, Hor ror 11.47.8; 2. H. v. d. Tuin, AV ’55 11.48.3; 3. J. Zonderland. AV ’55 12.14.8; 4. P. Wouda, Horror 12.29.-; 5. J. Rijke- boer, AV ’55 12.48.3; 6. W. Koopen, Horror 12.53.5. Zaterdag' hield de Harlinger Atle tiek Club onder winterse omstandig heden de tweede cross van de Friese Cross-competitie. Tengevolge van de vorst was het mooie parcours vrij hard en glad, maar dit heeft de strijd niet benadeeld. Er is behoorlijk fel om de ereplaatsen gestreden. De organisato ren verrasten alle deelnemers met een aandenken. De dames startten het eerst en ook nu ging de strijd tussen Gretha Negen man van AV ’55, Heerenveen en onze plaatsgenote Tjissie Dijkhuis. De ster ke Gretha Negenman wist in de laat ste meters de strijd in haar voordeel te beslissen. Tijden over de 1000 m 3.41.6 en 3.42.1. Bij de heren legde 3. Wallinga van AV ’55 net als de vorige maal besla j op de eerste plaats, op korte afstand gevolgd door de DTC-secretaris J. Dijkstra AV ’55. Bij de jongens B stond al bij de start vast dat A. Postma van AV '55 als overwinnaar uit de strijd zou komen. Hij stelde niet teleur en finishte op de 2000 m met ruim 20 seconden voor sprong op zijn ploeggenoot I. Willem sma. De tijden waren hier 7.42.9 en 8.03.5. De jongens A, die 3000 m moesten lopen, wierpen zich met veel elan in de strijd. Jammer dat de Horror-leden P. Wouda en B. Koppen, resp. tenge volge van het uittrappen van een spike en een Val direkt op een behoorlijke achterstand werden gezet. Toch wisten zij nog met een uiterste krachtsinspan ning beslag te leggen op de 4e en 6e plaats, wat onder deze omstandigheden buitengewoon knap is te noemen. Aan de kop was het Horror-lid Bert Klop in een verwoede strijd gewikkeld met H. v. d. Tuin van AV ’55. De gemak kelijk lopende Klop, die over de juiste mentaliteit en wedstrijdroutine be schikt, besliste met zijn sterkste wa pen, de eindsprint, de strijd in zijn voordeel. Bij de strijd op de 6000 m heren nam het Atleta-duo A. Bouma en H. Arends van de start af de kop, die zij tot aan de finish behielden. Zij werden op een vijftigtal meters gevolgd door de AV- - -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1