Economische motieven gaven de doorslag meer voor Personeel met het gebouw verkwanseld B. en w. willen schoolraad in Sneek Nieuwe directeur chr. technische school Sluiting Van der Heem klap voor Sneker arbeiders Sneker veemarkt tot nader order gesloten wegens mond- en klauwzeer Wat in de secties nog ter sprake kwam IJLST WYMBRITSERADEEL AGENDA van in en Oplichter gepakt In Emmeloord Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 122e jaargang nr. 5 DRf JFHOUTS NIEUWSBLAD UT. Aog geen zekerheid over huisvesting u.t.s. Maandag 16 januari 1967 Mutaties Ned. Midden* standsbank M. Tjeerdsma te Sijbrandaburen overleden Spoedberaad PvdA-fractie over „zaak-Van der Heem’ Zeven dieren van W. Hoekema Sneek afgemaakt ..De Verzamelaar” houdt ruilbeurs in Sneek Raad Wymbritseradeel over de begroting Felle verwijten aan Van der Heem-Philips op vergadering met de vakbonden BOUWTERREINEN AARDGAS niet een bedrijf in het westen, te VERLICHTING Benoemd ONDERWIJS CULTUUR EN SPORT Gepleit werd voor het behoud van kleine 500 mensen, die van heinde en ver met bussen zouden worden aange voerd. Benoemd tot leraar Nederlands aan de Rijkskweekschool te Leeuwarden de heer Ph. H. Breuker te Bozum. SNEEKER NIEUWSBLAD Naar wij vernemen is de heer Th. C. de Vries te Leeuwarden met ingang van 1 februari benoemd tot directeur van de Nederlandsche Middenstands- bank te Wageningen (waaronder ook ressorteren de kantoren Ede en Vee- nendaal). De heer De Vries was sinds 1 ok tober 1964 mede-directeur van'de kan toren Leeuwarden en Sneek. De direc tie van deze beide kantoren zal thans worden gevoerd door de heer H. F. Stroband te Leeuwarden, de andere mede-directeur. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprij s: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) Lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko per post f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Op 72-jarige leeftijd is vorige week woensdag te Sijbrandaburen overleden de heer M. Tjeerdsma, die van 1939 tot september van het vorig jaar voor de chr. hist, unie zitting had in de ge meenteraad van Rauwerderhem. Van de plaatselijke afdeling van deze par tij was hij vanaf de oprichting secre taris en voorzitter. Ook in tal van andere functies heeft de overledene zich verdienstelijk ge maakt. Zo was hij een aantal jaren secretaris van Dorpsbelangen te Sij brandaburen, tot 1957 voorzitter van de chr. muziekvereniging „Gauw en omstreken” en meer dan veertig jaar lang penningmeester van de begrafe nisvereniging in zijn woonplaats. Ver der was de heer Tjeerdsma voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis en is hij een aantal ja ren ouderling geweest van de her vormde gemeente. Na ons over deze aangelegenheid te hebben beraden, aldus b. en w. in hun voorstel aan de raad, zijn wij tot de conclusie gekomen, dat het wenselijk is over te gaan tot instelling van een schoolraad naast de bestaande ouderraad. Het komt ons voor, dat nu de wet de mogelijkheid heeft geopend een orgaan met een brede samenstelling en bepaalde in de wet omschreven bevoegd heden in het leven te roepen waardoor de ouders meer invloed kan worden verschaft op de gang van zaken bij het openbaar onderwijs dan tot nu toe het geval was, daarvan gebruik dient te worden gemaakt. Naast een in te stellen schoolraad zal de ouderraad als orgaan, dat het contact met de ouder- commissies onderhoudt en de bloei van het openbaar lager onderwijs be vordert, de plaats, die hij inneemt kunnen blijven vervullen. maar' het grote probleem is, dat het het rijk niet te veel mag kosten. Voor de bouw van een nieuwe school is de toekomstige u.t.s. opgenomen in een plan voor seriebouw, evenals ook de Drachtster u.t.s. De aanbesteding zal evenwel niet vooi* 1969 plaats kun nen vinden, terwijl het dan nog tot 1970, misschien 1971 duurt voor de nieuwe school klaar is. Tot zo lang moet er een tijdelijke huisvesting wor den gevonden. Vanavond komt de fractie van de Partij van de Arbeid van de Sneker gemeenteraad in een spoedvergadering bijeen om de gang van zaken te be spreken bij de komende sluiting van de fabriek van Van der Heem. De fractie zal bovendien in de eerstko mende raadsvergadering schriftelijke vragen stellen aan b. en w. over deze aangelegenheid. Hij vertelde goede redenen te heb ben om aan te nemen, dat het gebouw 14 dagen geleden te koop was aange- industrieterrein langs rijksweg 43. Dit I boden. Hij vroeg zich af waarom juist gebouw werd in 1964 officieel door de commissaris der koningin geopend. Men vond het toen een geweldige ver betering voor de werkgelegenheid in Gevraagd werd naar de mogelijk heid een lichtpunt te plaatsen bij de brug waar afgedraaid wordt naar Id- zega. Ook te Sandfirden wenst men meer licht in de duisternis. B. en w. antwoorden, dat er contact met het PEB over zal worden opgenomen. De modernisering van de straatverlich ting in Nijland zal wegens grote ach terstand en gebrek aan geld nog wel even op zich laten wachten. De oorzaak van deze plotselinge be smetting is vermoedelijk de veemarkt. Op dinsdag 3 januari werden daar nog varkens verhandeld. Zoals bekend was er in Overijssel oij varkens reeds mond- en klauwzeer aangetroffen. Van de aangevoerde varkens bleven er vier in Sneek over en deze werden door de heer Hoekema verzorgd. Hij bracht ze regelmatig drinken en voeder en kwam meermalen met de dieren in aanraking. Inmiddels werd de markt voor varkens gesloten, maar deze maatregel heeft hier niet meer mogen baten. Toen de heer Hoekema bemerkte, dat zijn dieren ziek waren, heeft hij zelf de heer Schuurmans gewaar schuwd. Deze stelde zich onmiddellijk in verbinding met de veterinaire in spectie in Leeuwarden en van daaruit kwam nog dezelfde avond een inspec teur. Alle herkauwende dieren en varkens in een gebied rond Sneek zullen nu door de veeartsen worden ingespoten. Ondertussen geldt met ingang van van daag een algemeen vervoerverbod voor deze dieren. Het gebied is met borden aangegeven. Van der Heem profiteerde ook van de gunstige voorwaarden, waaronder de gemeente terrein beschikbaar stel de. Nu staat er een kostbare fabriek, die gedegradeerd wordt tot pakhuis. Het is duidelijk, dat een en ander een hoop geld kost. Daar is ook overheids steun, uiteindelijk afkomstig van de belastingbetaler, mee gemoeid. De vraag is, nu deze steun geen resultaten geeft, of Philips de gemeente, de pro vincie of het rijk niet een zeker bedrag schuldig is. Het ergst is, dat de betrokken arbei- ling op de werkloosheidsuitkering? En de verhuiskosten bij overplaatsing? Hoe komt het met de pensioenrechten? Men was tevreden over de onder- houds toestand van de wegen. Teleur stellend is het echter, dat de nieuwe weg Sneek-IJlst een tertiaire weg is en geen secundaire. Dat scheelt de ge meente nogal wat in uitkeringen vol gens de „wet uitkeringen wegen”. De toestand van verschillende bruggen werd niet zo reuskleurig gezien. Wordt er wel voldoende toezicht uitgeoefend op de verkeersmaatregelen, met name op de belasting van de bruggen. Aan gedrongen werd op verbetering van het weggedeelte IJlst-Nijezijl. Er werd geïnformeerd naar de verbetering van de Speersterdijk, die een zware las* voor de gemeente betekent. Ook zag men gaarne het gedeelte Oudega- Blauwhuis-Tjerkwerd verbeterd, even als het gedeelte Osingahuizen-Draai- sterhuizen. Een oud punt, de bouw van een ge meentehuis in eigen gemeente met ambtswoning voor de burgemeester, kwam eveneens ter sprake. De toilet ten in het gemeentehuis moeten nodig verbeterd worden. Een lid zou graag reservering zien voor de bibliotheek voorziening. B. en w. delen mee, dat de haven te Oudega ook door particulieren gebruikt kan worden. Voldoende toezicht t.a.v. asbelastingen van wegen en bruggen is praktisch niet mogelijk. Alle be weegbare bruggen worden overigens om de drie maanden gecontroleerd. D<*or het aanstellen van een straat- maker in gemeentedienst zal de ver betering van de straten worden aan gepakt. Voor verbetering van het tra ject Oudega-Blauwhuis liggen de plan nen al tien jaar klaar. Verplaatsing van het gemeentehuis zal vele proble men geven en onnoemelijk veel kosten. Met een bibliotheekvoorziening in de gemeente zou praktisch de reserve van f 25.000 geheel gemoeid zijn. Vrijdagavond werd in gebouw Acre Perennius een bijeenkomst gehouden georganiseerd door de drie vakbonden, om de „zaak-Van der Heem” te be spreken. Ongeveer 60 georganiseerde werknemers van Van der Heem luister den naar wat districtsbestuurder F. van der Veer (ANMB), P. de Haan van de CMB en C. P. Kaandorp van de katholieke bond St. Eloy hierover te zeggen hadden. Ook de heer A. H. Woonings, produktiebaas en lid van de ondernemingsraad van Van der Heem, voerde het woord. Hij wist te vertellen, dat Philips het bedrijf voor 29 miljoen gulden had gekocht. De mensen van Indoheem, die de zaak hebben verkwanseld, zitten nu op de achtergrond te lachen, aldus deze spre ker. Donderdag werd door de direkteur van Van der Heem, ir. P. G. de Zaaier uit Den Haag, aan het gezamenlijke personeel van het Sneker bedrijf meegedeeld, dat het bedrijf over ongeveer een half jaar zal sluiten. Voor de ruim 240 werknemers betekent dit, dat ze in die tijd maar moeten zien wat anders te vinden. Lukt hun dat niet, dan komen ze op straat te staan. Het gebouw zal, volgens de tegenwoordige plan nen, worden bestemd tot magazijn voor de Philips-bedrijven in het noorden. De reden voor deze teleurstellende gang van zaken is, dat doorgaan met de fabricage in Sneek een vermindering van de werk gelegenheid in de andere Philipsbedrijven, zoals Drachten, Gronin gen en Hoogeveen, ten gevolge zou hebben. Economische motieven hebben hier de doorslag gegeven. Er werd op gewezen, dat er in ver schillende dorpen geen bouwrijpe grond meer aanwezig is, o.a. in de z.g. groeidorpen. Ook werd gevraagd of het water in de dorpen niet een grotere plaats kan innemen bij het ontwerpen van bouwplaatsen voor woningbouw. Met name werd hier gedacht aan Of- fingawier, dat in het kader van de ruilverkaveling nieuwe kansen krijgt. B. en w. antwoorden, dat door de snelle bouw, zoals in Scharnegoutum en Heeg, momenteel geen grond kan worden aangeboden. Daar zal echter spoedig verandering in komen. In Heeg en Woudsend zijn mogelijkheden, die het bouwen aan het water biedt, inderdaad benut. In de „Sneker Oud- vaart” zijn bij Gauw, Goënga, Offin- gawier en Scharnegoutum gronden aangevraagd. geld bij besluit van burgemeester en wethouders van 31 juli 1939. Daarbij is het aantal leden bepaald op vijf, te weten uit elk der oudercommissies van de toentertijd bestaande vier openbare scholen voor glo en de openbare school voor ulo één lid. Indien de ouderraad blijft bestaan zal het aantal leden en de wijze van verkiezing door b. en w. opnieuw moeten worden ge regeld. Het ligt in hun voornemen het aantal leden dan op 6 te bepalen, zodat de oudercommissies van alle vijf scho len voor glo en de school voor ulo daarin vertegenwoordigd kunnen zijn. De vraag of de ouderraad zal blij ven bestaan staat aan de raad ter be antwoording. Artikel 20 van de Lager- onderwijswet 1920 bepaalt nl., dat de gemeenteraad naast of in de plaats van een ouderraad een schoolraad kan in stellen. De wet biedt dus drie moge lijkheden: instelling van een ouderraad en instelling van een schoolraad naast een ouderraad. Wanneer de nieuwe kleuterschool te Gauw er zal komen is nog niet bekend, al staat de urgentie van deze school bij de inspectie hoog genoteerd. Het bouw rijp maken van grond voor woning bouw behoeft hier echter niet op te wachten. Een der leden sprak de hoop uit, dat het voorbeeld van Scharnegoutum, waar de beide bijzondere scholen zijn gefuseerd, spoedig door Oppenhuizen zal worden gevolgd. Ook achtte men het niet gewenst, dat de voormalige gereformeerde school te Scharnegou tum kleuterschool wordt. Er werd ge suggereerd hier een sportzaal annex was- en kleedgelegenheid van te ma ken. Ook de school te Gaastmeer kwam ter sprake. Nieuwbouw of verbouw? Er werd gevraagd of men semi-per- manente bouw wel eens had overwo gen. Andere leden voelden meer voor een geheel nieuwe school. geheel Zuidwest-Friesland. Er ver schenen suggestieve personeelsadver tenties in de kranten en de vooruit zichten leken bijzonder mooi. Het be- I ders een zeer onzekere toekomst tege- drijf zou kunnen uitgroeien tot een I moet gaan. De Sneker schoolraad zal bestaan uit 11 leden: 6 oudercommissieleden, 2 hoofden of onderwijzers aan openbare lagere scholen, 2 gemeentelijke be stuurders of functionarissen en 1 des kundige of belangstellende. Bij uitbrei ding van het aantal openbare scholen zal het aantal leden worden verhoogd. In een uitvoerig schrijven aan de raad toetsen b. en w. hun voorstel aan de wet. In deze wet is ook de taak van de oudercommissie omschreven: het be vorderen van de bloei van de school door bij de ouders, voogden en verzor gers belangstelling hiervoor aan te kweken. In gemeenten waar meer dan één oudercommissie bestaat, is de instelling van een ouderraad thans verplicht ge steld. Deze wordt gevormd door leden van de oudercommissies. De taak van de ouderraad is: het bevorderen van de bloei van het openbaar onderwijs en het onderhouden van contact met de oudercommissies. Bij wijziging van de wet is er een nieuw orgaan aan de bestaande toege voegd, nl. de schoolraad. Zijn taak is omschreven als het bevorderen van de bloei van het openbaar onderwijs en het onderhouden van contact met de ouderraad of de oudercommissies. Be paald is, dat de schoolraad wordt ge vormd uit ouders, voogden of verzor gers, die lid zijn van de oudercommis sie, hoofden, onderwijzers en gemeen telijke bestuurders. Bovendien deskun digen. In de wet is bepaald, dat b. en w. de schoolraad over een aantal aangele genheden moeten horen, t.w. de voor dracht tot benoeming van hoofden van scholen, de per leerling beschikbaar te stellen bedragen, de leerplannen als mede de organisatie en uitbreiding van het openbaar lager onderwijs. Aan de vijf openbare scholen voor gewoon en de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs zijn ouder- ■ommissies verbonden. Het aantal le ien van deze commissies zal door b. en w. opnieuw worden vastgelegd en de leden en adviserende leden zullen moe ten worden verkozen op de in het be sluit voorgeschreven wijze. Dok bestaat in deze gemeente een ouderraad. Deze is in het leven geroe pen bij raadsbesluit van 30 januari 1939. De inrichting van de ouderraad en de wijze van verkiezing werd gere de oude stjelp-boerderijen. Het ver dwijnen werd een verlies voor het platteland genoemd. Het voetbalveld te Jutrijp/Hommerts is zeer nodig. B. en w. hebben hiervoor dan ook heel wat moeite gedaan. Maar men is afhankelijk van rijk en pro vincie en daardoor is er vertraging ontstaan. Op een vraag naar de wen selijkheid van een centraal sportveld in de gemeente antwoorden b. en w., dat dit thans moeilijk meer in overwe ging kan worden genomen, nu er in vele dorpen Teeds sportvelden zijn. RECREATIE Tot directeur van de christelijke tech nische school aan de Van Schouwen burgstraat is benoemd de heer G. J. van der Schouw, thans adjunct-direc- teur van de christelijke u.t.s. te Drach ten, De heer Van der Schouw is 36 jaar. Voordat hij in Drachten kwam was hij leraar in Zaandam en Amster dam, Hij is Ned.-hervormd. De datum van ingang van de be noeming is nog niet zeker. Dat hangt er nl. van af wanneer de tegenwoor dige directeur, de heer A. Gerrits, ont slag vraagt. Zoals bekend werd de heer Gerrits vorig jaar benoemd tot directeur van de nieuwe, nog te stichten christelijke u.t.s. Door tweeërlei oorzaak is de start van deze school een jaar uitge steld. De medewerking van het rijk verliep vorig jaar niet zo vlot en bo vendien slaagde men er niet in een ge schikte tijdelijke lesruimte te vinden. Het aanvankelijke plan om te starten in een gedeelte van de lagere techni sche school moest worden opgegeven, omdat men aan de Van Schouwen burgstraat ook al met ruimtegebrek heeft te kampen. Inmiddels zijn er geen wet elijke be lemmeringen meer, doch men zoe’ t nog steeds naar een gebouw. Zelfs op dit ogenblik is het nog niet zeker of de school dit jaar van start zal gaan. Het bestuur is druk bezig verschillen de mogelijkheden te onderzoeken, Op verdenking van oplichting heeft de recherche van Emmeloord een 24- jarige Arnhemmer, die zich adverten- tie-acquisiteur noemde, aangehouden, aldus een bericht in de L. Crt. De man gaf zich uit voor vertegenwoordiger van het reclameblad „De Reclame” dat in de Noordoostpolder verschijnt. Hij wist verschillende zakenlieden door verbeeldingskracht te overreden geld af te geven voor een advertentiepagi na, waarop hij een fotoreclamewed- strijd wilde organiseren. Bij onderzoek door de recherche bleek, dat de redac tie van het betreffende blad niets wist. In Emmeloord heeft de aangehouden Arnhemmer f 1200 weten los te peu teren. In Kampen, waar hij ook ope reerde, is de schade enkele duizenden guldens. De man is voor de officier van justitie te Zwolle geleid. Het gebied, waarbinnen de dieren niet vervoerd mogen worden, heeft een straal van ongeveer 8 km. Naar de kant van Leeuwarden ligt de grens bij de Speersterdijk. Vervolgens de brug over het Prinses Margrietkanaal in Uitwellingerga, de weg naar Osinga- huizen in Hommerts, de Schatting, de Hemdijk, Abbega, Nijland en via de Jongedijk naar Roodhuis. Voorlopig wordt er twee weken af gewacht. Mits er geen niei we gevallen zich voordoen. Als dat het geval is duurt het veel langer. Op z’n minst zullen de maatregelen altijd wel drie weken van kracht zijn. Over een eventuele uitbreiding van het verbod valt niets definitief te zeg gen. Het is waarschijnlijk dat er meer boeren in aanraking zijn 'gekomen met smetstof op de veemarkt. Dus is het afwachten of er zich meer gevallen zullen voordoen. Het mond- en klauwzeer kwam dit jaar nog niet voor bjj rundvee in ons land. Wel bij varkens. Nu is gebleken, dat het rundvee hier ook vatbaar voor is. Maar men hoopt door een snelle be strijding de ziekte snel de baas te zijn. Het tracee van de aargasleiding IJlst -Heeg is nog niet bekend. De rendabe le gebieden worden het eerst genomen. Na Oppenhuizen en Uitwellingerga vol gen binnen niet te lange tijd IJsbrech- tum en Scharnegoutum. In Oppenhui zen en Uitwellingerga zijn van de 250 aan te sluiten percelen 156 aangeslo ten (63%). Het behoud van fris water t.a.v. de recreatie werd aanbevolen. Er werd geklaagd over vuil, meubelstukken e.d. in het buitenwater te Heeg. Men dacht, dat door de stroming deze rommel uit de stad was komen drijven. Misschien door het nieuwe gemaal bij Staveren? Het plaatsen van banken van ge meentewege (z.g. kleine recreatie) kwam ter sprake en men vroeg naar een ontwerp-kampeerverordening. Een ander lid sprak de hoop uit, dat het subsidie voor de „Pharshoeke” ver hoogd zou worden. Een stijging van het jaarlijkse tekort met f 7800,is zeer aanzienlijk. B. en w. antwoorden, dat Wijmerts en Var belangrijke toevoerkanalen zijn geworden voor het Heegermeer. De politieverordening verbiedt het ver ontreinigen van openbaar water. Een hampeerverordening tenslotte ligt in concept gereed. KAPITAALSWERKEN Niet alleen voor de betrokken ar beiders is de sluiting van het bedrijf een klap, maar het hele noorden, dat toch al zo kwetsbaar is, heeft hiermee te maken. Het nieuws sloeg hier dan ook in als een bom, aangezien nie mand, noch van het personeel, noch het gemeente- of provinciebestuur, er van tevoren van af wist. Men was dan ook verbitterd over het kennelijk ont breken van beleid en een visie op de toekomst. Aanvankelijk was immers de bedoe ling hier in Sneek een gedeelte van de fabricage van scheerapparaten te beginnen. Tot nu toe maakte men nog radio’s, vooral transistors. Maar het schijnt, dat de markt daar zo lang zamerhand mee overvoerd is. Vorig jaar werd de hele zaak door Philips overgenomen, maar ogenschijnlijk ver anderde er niets. Zelfs de naam Van der Heem bleef. Vandaag zou men met de produktie van scheerapparaten zijn begonnen. Het materiaal voor een lopende band was hiervoor al overge bracht. De mensen zullen de komende maan den geleidelijk „afvloeien”, zodat ze even de tijd hebben iets anders te vin den. Misschien kunnen er in andere Sneker bedrijven enkelen geplaatst worden, terwijl ook getracht wordt mensen bij andere Philipsbedrijven onder te brengen. Van der Heem begon in 1961 in Sneek met de produktie van radiotoestellen. In 1963 kon het bedrijf verplaatst worden naar de nieuwe fabriek op het Er is morgen geen veemarkt. Het mond- en klauwzeer, die gevreesde ziek te, die ons land alleen vorig jaar reeds ongeveer 300 miljoen gulden heeft gekost, heeft toegeslagen in onze stad. Zaterdag constateerde de heer R. Schuurmans, directeur van de veemarkt en het openbaar slachthuis, bij de veehouder W. Hoekema aan de Geeuwkade bij drie dieren deze ziekte. Nog dezelfde avond werden zeven dieren, te weten 2 kleine kalveren, 2 pinken en 3 vaarzen, afgemaakt. Voor Sneek en omgeving geldt thans een vervoer verbod voor herkauwende dieren en varkens. Volgende week maandag wordt voor i de eerste maal in Sneek een ruilbeurs gehouden. Deze beurs, die in Ons Ge- bouw wordt gehouden, staat onder auspiciën van de afdeling Noord van „De Verzamelaar”. De landelijke vereniging „De Ver zamelaar”, koninklijk goedgekeurd in 1961, thans 6000 leden tellend, heeft tot hoofddoel verzamelaars van ver schillende objekten bijelkaar te bren gen in maandelijks te houden ruilbeur zen. Tot nu toe kende men hier alleen de maandelijkse ruilbeurs in Leeuwar den. Het is dus nog in een experimen teel stadium, maar het plan is om, wanneer er voldoende animo blijkt te bestaan, elke vierde maandagavond in de maand een ruilbeurs te houden. Op deze eerste beurs zullen enkele leden uit Leeuwarden en Sneek iets tonen van hun collecties, o.a. kaarten, oude automodellen en foto’s, Neder landse bankbiljetten, sigarenbanden, postzegels en oude kaarten van Sneek. G. J.-van der Schouw, toekomstig di recteur van de christelijke technische school te Sneek. niet een bedrijf in het westen, waar meer werkgelegenheid is. Philips heeft blijkbaar nooit de bedoeling gehad het Sneker bedrijf tot ontwikkeling brengen. De heer Van der Veer vertelde, dat de vakbonden hadden aangedrongen op een afvloeiingsregeling toen on langs in verband met de omschakeling op produktie van scheerapparaten een aantal mensen ontslag werd aange zegd. Bij Philips wilde men daarvan echter niet weten. Er zou van massaal ontslag geen sprake zijn. Woensdag kreeg men een telefoon tje voor een bespreking en toen werd meegedeeld, dat Philips besloten had het bedrijf te sluiten. De bondsbe- stuurders waren verontwaardigd over de manier waarop dit werd meege deeld. De heer E. van der Hoek, ook een lid van de ondernemingsraad, vertolk te de gevoelens van he.a die zich be drogen voelen door de wervingscam pagnes. Wie betaalt straks de aanvul- Vorige week namen wij reeds enkele opmerkingen en suggesties over uit tiet lijvige verslag van de vergaderin gen van de secties, waarin de raad van Wymbritseradeel is verdeeld ter be handeling van de gemeentebegroting. Na het houden van algemene beschou wingen werden de verschillende hoofdstukken van de begroting bekri- ticeerd. M ^-sJ- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave «en NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Woensdag 18 januari Vergadering van de raad der gemeente Wymbritsera deel in het gemeentehuis. Aanvang ’s middags 2 uur. Vrijdag 20 januari Kynologenclub Sneek en Omstr. Rashonden-bespre- king door keurmeester H. van Win gerden van Rotterdam. „Ons Ge bouw” (bovenzaal) ’s avonds 8 uur. Maandag 23 januari Filmavond Pas sage- en Reisbureau W. Zeyl en Zoon in hotel Hanenburg. Aanvang ’s av. 19.45 uur. Maandag 23 januari Modeshow van bruidskleding in Modehuis Eringa, Oosterdijk. Aanvang 's avonds half acht. Maandag 23 janna.i Ruil' urs in „Ons Gebouw”. Aanvang ’s avonds half acht. Maandag 23 januari Verkiezingsbijeen komst AR Kiesver. „De Vrije Fries” en AR Statencentrale Sneek. Spre ker dr. I. A. Diepenhorst. Medewer king van het Sneker mannenkoor „Edoza”. ’s Avonds 8 uur in „Ons Gebouw”. 14 dagen geleden te koop aange- dit bedrijf moest worden gesloten en

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1