Wat de raad te behandelen krijgt B. en w. blijven ijveren voor industriële bestemming fabriek Van der Heem A. van Gooi erelid van de Noord Ned. Watersportbond Keiinear len” hie in nol like en gesdlige joun yn Drylts In april groepswedstrijden in Balk van I 7» WYMBRITS ERADEEL IJLST en Raadsvergadering IJlst donderdag a.s. paviljoen Sneekermeer Nieuwe moeilijkheden bij plannen voor nieuw Verbouw bovenverdieping leeszaalgebouw en subsidiëring van de bejaardenbibliotheek Opheffing van de schietbaan aan de Franekervaart Ofiicieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 23 jan. 1967 122e jaargang nr.7< Leeuwarder Rechtbank Geldschieters trokken zich terug Rayonale bijeenkomst Turnkring Friesland KNGV van premietoekenning verbonden Wymbritseradeel bouwde 90 woningen in 1966 Interessante en leerzame bespreking van rashonden Ds. Sikkel, vroeger te Oosthem, overleden Geen voorwaarden aan SNEEKER NIEUWSBLAD Donderdag a.s. ’s avonds 7 uur komt de raad van de gemeente IJlst in open bare vergadering bijeen. Burgemeester en wethouders hebben zich snel beraden over de vragen, die de fractie van de PvdA heeft gesteld over de voorgenomen sluiting van de fabriek van Van der Heem. (Men zie hiervoor onze krant van donderdag.) Schriftelijk hebben zij de volgende antwoorden bekendgemaakt: Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4, per half jaar. Franko per post f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De Inspecteur der Opleidingen van de Koninklijke Landmacht heeft b. en w. bericht, dat de in deze gemeente aanwezige schietbaan door personeel van zijn inspectie is bezocht, waarbij gebleken is, dat afgezien van het feit dat de baaninrichting niet aan de daaraan te stellen eisen voldoet de veiligheid van de baan, niet meer gewaarborgd is, nu in het onveilige gebied nabij de kogelvangers terrein bouwrijp wordt gemaakt ten behoeve van woningbouw. De genoemde inspecteur adviseert daarom, op grond van het bepaalde in arti kel 28 van de Hinderwet de inrichting te doen sluiten. In de jaarvergadering van de Noord Nederlandse Watersport Bond, die zaterdagmiddag in de Harmonie te Leeuwarden werd gehouden en waar 30 van de 44 aangesloten zeilverenigingen vertegenwoordigd waren, werd de heer A. van Gooi tot erelid benoemd. Dit vanwege het werk dat deze bijna 85-jarige watersportpionier vanaf de oprichting van de bond in 1923 voor deze organisatie heeft verzet. Als lid van de technische commissie en de zeil- raad heeft de heer van Gooi ontzettend veel voor de zeilsport in het noorden gedaan en deze benoeming werd dan ook met ovationeel applaus begroet. Een prachtig Makkumer aardewerkbord met de vlag van de NNWB en de wapens van de provincies Friesland, Groningen, Drente en Overijssel, vormde het symbool van deze hoge onderscheiding. Foarsitter D. Walinga wie net oan- wêzich, waerd der sein - hy moat dan perforst ütstêdich west hawwe, hwant oars mist er nea mar syn forfan- ger, de hear Bouma (de man dy’t in protte jild troch de hannen giet) bliek èk goed fan de tongrym snien to wê- zen. Tradysjegetrouw liet er earst it Frysk Folksliet sjonge en der waerd songen forwolkomme doe it publyk üt namme fan it bistjür, derby forgeat er net it „orkest Wiersma” en de spyl- ders en spylsters, dizze kear minsken tojoun wer yn bislach nommen troch I planken kamen mei „Meiinoar len” en it moat sein wurde, dizze foriening komt altyd wer opnij mei hwat goeds op ’e lappen. Sa ek dizze kear. De rechtbank te Leeuwarden heeft de 32-jarige koeltechnicus J. B. Z. uit Zutphen wegens inbraak inriie levens middelenzaak van De Gruyter te Sneek veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor- waardelijk met een proeftijd van drie jaar, en met aftrek van het voorarrest. De eis was zeven maanden, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek. De dader had op 9 december j.l, kans ge zien in het pand van De Gruyter te komen, maar de poging om met een schroevendraaier de kluis te forceren mislukte. Hij was toen in slaap geval len en ’s morgens bij een vluchtpoging gegrepen. In de raadsvergadering van 30 aug. 1966 is een voorstel nopens de subsi diëring van de openbare leeszaal en bibliotheek, alhier, behandeld. Aan het slot van het voorstel werd toen opge merkt dat een verbetering van de bovenverdieping van het aan de ver eniging openbare leeszaal en biblio theek verhuurde perceel Marktstraat no. 19 nog nodig was en de raad daar over t.z.t. een voorstel zou bereiken. verband houden met een sluiting van het bedrijf. 2. Sancties, als door u in vraag 2 be doeld, bestaan er o.i. niet. Wel hebben wij ons onmiddellijk nadat de sluiting van het bedrijf werd aangekondigd, bij de exploiterende N.V. georiënteerd over de vraag in hoever het mogelijk is het buiten gebruik te stellen gebouw voor een andere industrie te bestem men. Daarbij is ons bij de huidige ei genaar de bereidheid gebleken aan een beschikbaarstelling van het fabrieks gebouw ten behoeve van een andere industrie mee te werken. Op grond van deze toezegging zijn pogingen gedaan een elders gevestigde onderneming voor het gebouwen-com- plex te interesseren, echter zonder re sultaat. Wij blijven er, in samenwer king met andere instanties, voor ijve- danig vernield, dat een grondig herstel nodig was. B. en w. zijn met de genoemde In specteur van oordeel, dat de inrichting in verband met de voortschrijdende uitbreiding van de bebouwing in de Noorderhoek niet meer kan worden gebruikt en zijn inmiddels tot sluiting daarvan overgegaan. Ingevolge de Hin derwet vervalt de voor de inrichting verleende vergunning, indien deze ge durende zes achtereenvolgende maan den gesloten is geweest. De baan werd de laatste jaren, be halve door de gemeentepolitie, voor schietoefeningen gebruikt door het dis trict Heerenveen van de rijkspolitie, de gemeentepolitie van Heerenveen en Weststellingwerf, de bedrijfszelfbe scherming van de P.T.T. en een twee tal particuliere schietverenigingen. De ze gebruikers zullen in de behoefte aan oefengelegenheid elders moeten voor zien. Een van de eisen hiervoor is ’n vol waardig magazijn annex werkruimte, welke momenteel ontbreken. B. en w. menen daarom dat er voldoende aan leiding is om tot de verbouw van de bovenverdieping over te gaan. Zoals uit het vorenstaande blijkt is als speciale afdeling van de openbare leeszaal en bibliotheek een wisselbi- bliotheek voor bejaarden ingesteld. De ze afdeling is inmiddels subsidiabel verklaard. Deze efdeling maakt in eer ste instantie een intensivering van het bibliotheekwerk voor bejaarden moge lijk door het plaatsen van wisselcollec- ties in een zevental bejaardentehuizen. De geboden service wordt .door deze tehuizen zeer op ^rijs gesteld en zij hebben het bij hen aanwezige boeken bezit om niet bij de openbare leeszaal en bibliotheek ingebracht. Deze uitbreiding van het werk van de openbare leeszaal en bibliotheek is temeer verheugend daar met een ge lijkblijvende staf van personeel dit werk verricht kan worden, waarbij het rijk en de provincie dit onderdeel subsidiëren. Steun van gemeentewege zal echter ook nodig zijn. Het bestuur van de vereniging heeft het college verzocht het tekort op de exploitatie van deze speciale afdeling voor rekening van de gemeente te ne men. B. en w. menen dat er alleszins aanleiding is om aan het verzoek te voldoen. De voor de gemeente hieruit voortvloeiende last wordt voor 1967 geraamd op 3.472,Hiertegenover staat dat de exploitatie van de biblio theek voor volwassenen (de hoofd instelling) een vermindering ondergaat door de toerekening van o.a. perso neelskosten aan de nieuwe afdeling, in welke kosten rijk en provincie subsidie verlenen. Op aanvraag van de vereniging „Evenwichtsbalk” te Balk, waar men over een hypermodern ingerichte zaal beschikt, werd besloten deze wedstrij den daar op zaterdag 15 april te gaan houden. Overigens leverde deze door voor zitter mr. E. R. Zweep eminent geleide vergadering weinig stof tot spreken op. Alleen de reactie van de zeilvereniging Akkrum op de vervroeging van de Sneek-week bracht de tongen in be weging. De kleinere zeilverenigingen voelden zich in hun bestaan bedreigd, doch de vervroegde datum werd met élan verdedigd door notaris E. K. Hoekstra namens het Sneek-week co mité. terwijl het NNWB-bestuur ach ter deze datumwijziging bleef staan, Akkrum kreeg alleen de steun van de kleinere verenigingen. Dat deze kleine verenigingen uiteindelijk niet de dienst, in de bond uitmaken bleek toen het door de NNWB voorgestelde wedstrijd- schema in zijn geheel in stemming werd gebracht. Veertig stemmen wer den vóór he. wedstrijdprogramma uit gebracht, terwijl achttien stemmen te gen waren. Er waren zes onthoudingen. Opgemerkt dient te worden dat ook zonder deze goedkeuring de Sneek week in ieder geval van 5 tot en met 10 augustus zou hebben plaatsgevon den, omdat de uiteindelijke beslissing van deze nationale zeilweek bij de KVNWV ligt. De jaarvergadering van de landelijke bond zal zich hierover komende zaterdag nog moeten uitspre ken, doch verwacht mag worden dat hierin geen verandering meer komt. In zijn openingswoord wees mr. Zweep op 't feit dat de statuten van de bond inmiddels de koninklijke goed keuring hadden ontvangen en dat deze statuten met ingang van 16 februari 1967 in werking zullen treden. Dit be tekent dat voortaan alleen rechtsper sonen lid kunnen zijn van de bond, wat reeds met de helft van de aange sloten verenigingen het geval is. Ten aanzien van de nog niet koninklijke goedgekeurde verenigingen verleent de NNWB advies en zal men zelfs finan ciële bijstand kunnen ont”angen. Dit in verband met het feit dat het aan vragen van de koninklijke goedkeu ring tenminste 100 gulden aan zegel recht vraagt. Nog een gevolg van de inwerkingtreding der nieuwe statuten zal zijn dat de nieuwe structuur van de KVNWV in de NNWB zal doorwer ken door de verkiezing van een regio nale vertegenwoordiging. Belangrijk voor het noorden is voorts, volgens de heer Zweep, de plaats waar de nationale zeilkampioen- schappen in de toekomst zullen worden gehouden. Na informatie bii het be stuur van de KVNWV is gebleken dat de oude afspraak, nationale kampioen schappen voor een aantal klassen eens in de drie jaar op het Sneeker Meer, voorlopig zal worden gehandhaafd. De organisatie van kampioenswedstrijden 1. In de kosten van de bouw van de ze fabriek op het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg is door de minister van Economische Zaken ingevolge de Premie- en prijsreduktieregeling „Be vordering Industrialisatie Ontwikke- lingskernen” enz. een premie uit ’s rijks kas toegekend. De premie is uit gekeerd nadat aan de in deze regeling gestelde voorwaarden betreffende het aantrekken van een minimum-aantal werknemers is voldaan. Voor zover It Mienskipshüs yn Drylts wie freed - fan de keatsklub fan Snits, dy’t op de I planken kamen mei „In foarlik bern”. Fierders fortelde hy noch, dat it yn’e plannen leit fan it bistjür om op 9 maert wer in jountsje wei to jaen oan de aldere ynwenners fan Drylts. Op 10 maert is der in ütfiering foar leden en bilangstellenden. Beide jounnen sille forsoarge wurde trocht de eigen le den. It wurd wie doe oan it toanielselskip. De heer Dijkstra, dy’t de regy for soarge, fortelde earst yn ’t koart de ynhald fan it stik en doe gyng it doek iepen. It stik telt twa bidriuwen. Dou we Bonnema en syn frou Minke (net in maklike tante) hawwe in pensi- ontsje, mar ’t sit net rom mei de sin ten. Jenne, Douwe syn broer, sit yn Amerika en kin 't goed dwaen, stjürt gaüris hwat oer, mar Minke kin wol mear brüke. Hja bitinkt in list en der giet bericht nei Amerika, dat se in dochter krigen ha: Jenny. Dit fait der by Jenne 'tige yn en hy stjürt fan alles en noch hwat, jierren troch. Dan komt yniens it birjocht fan Jenne, dat hy oerkommen is en moarn by harren komt en tige langst hat nei it famke Jenny. Nou is ’t net bést, der is nea in bern west. Op dat stuit is Sibbel by harren as wurkster, hat der al jierren wenne. Ek ha se in tsjinstfamke fan 21 jier, Tine. Dizze Tine wurdt oerhelle troch de frou om as Jenny to tsjinjen, moat optüge wurde as famke fan 13 jier en Sibbel wurdt fuortstjürd. Elle Ha- ringa, studint yn ’e rjochten, en Jifke Bronger, jongfaem, binne forloofd, mar Jifke treft Jenne op een dounsjountsje en krijt sin oan him, reizget èk nei pension Douwe Bonnema, hwer ’t Elle Haringa like goed nei tagiet as hy de rook der fan krijt. Min kin fan tinken wol ha, dat der frjemde dingen him ófspylje en op ,’t ein de bom barst. Under swier ünwaer bütendoar, wurdt it ek binnendoar swier waer. Der is tige lake, it iene like goed as it oare waerd mei gloede nei foarren brocht, it applaus en it dankwurdtsje fan de lieder wie wol fortsjinne. Nei ófrin wie der earst noch in forlotting In totaal werden er in 1966 in Wym britseradeel 90 woningen gebouwd, 42 woningwetwoningen en 48 particuliere woningen. De meeste kwamen in Schar- negoutum te staan, nl. 28 (8 ww. en 20 part.). De rest was als volgt verdeeld: Gaast- meer 1 (part.); Goënga 1 (part.); Heeg 19 (6 ww. en 13 part.); Hommerts 13 (12 4- 1); Oosthem/Nijezijl 1 (part.); Oppenhuizen 5 (4 4- 1); Uitwellinger- ga 4 (ww.); Oudega/Idzega 6 (4 4- 2); Woudsend/Indijk 7 (4 4-3); IJsbrech- tum 4 (part.) en Blauwhuis 1 (part.). De woningvoorraad verminderde met 29 woningen, waarvan 9 bestemd wer den voor de recreatie, 7 in gebruik werden genomen als bedrijfsruimte, berging enz., 6 werden afgebroken, 5 gecombineerd en 2 door brand werden verwoest. Voor een tjokvolle zaal in Ons Ge bouw besprak keurmeester H. van Win gerden uit Rotterdam een veertigtal rashonden. Elke hond werd op het to neel voorgebracht en zeer deskundig onder de loep genomen. De aanwezigen kregen een goed idee wat de stop, voorhand, achterband en ’t gemis van premolaren betekende. Ook vertelde de heer Van Wingerden iets over het fokken var enkele rassen en over de wijze, waarop men op een clubmatch of tentoonstelling de hond moet showen. Er waren tal van rassen aanwezig, waarvan enkele genoemd zullen wor den, zoals de witte, zwarte, abrikoos- kleurige en harlekijn-poedels. De laat ste twee kleuren zijn nog zeer moeilijk goed te fokken en in Nederland nog niet erkend. Er was ook een machtige Sint-Ber- nard, afkomstig uit Duitsland, een Hongaarse herder, Duitse en Hollandse ruwharige herders en Schotse herders. Van de laatste was een aantal bloed verwanten aanwezig. De golden retrie vers en griffon waren goede vertegen woordigers van hun ras, evenals de dwergkeesjes en het maltezer leeuwtje. Aardig waren ook de langhaar en kort haar teckel. Eén van de beste honden was volgens de keurmeester de rie- senschnauzer Floris. Hij gaf dan ook de raad met deze hond een tentoon stelling te bezoeken. Om elf uur sloot de voorzitter van de kynologenclub, de heer Otto, met een hartelijk woord van dank deze zeer interessante en leerzame avond. D? heer Van Wingerden zal ook op de Onder leiding van de waarnemend voorzitster, mevr. D. Schaap-Boscha te Workum, kwamen de afgevaardigden van de bij Turnkring Friesland van het KNGV aangesloten verenigingen uit de Zuid-westhoek zaterdagmiddag in restaurant Piso bijeen voor een be spreking van de wedstrijd- en demon- stratieplannen voor het komende jaar. In haar openingswoord kon mevr. Schaap een groot aantal afgevaardig den begroeten. Zij richtte zich in het bijzonder met een woord van welkom tot de oud-voorzitter en leider van verschillende gymnastiekverenigingen, de heer C. Kan, die als belangstellende de vergadering bijwoonde. Door het bedanken van het commis sielid A. Postma vorig jaar was de rayoncommissie niet meer op volle sterkte en zag men zich genoodzaakt in de opengevallen plaats een nieuw lid te benoemen. Op voorstel van de com missie werd ter vergadering de gym- nastiekleidster mej. Sj. Veltman met algemene stemmen benoemd. AKTIVITEITEN Bij monde van mevr. Schaap werd de afgevaardigden verslag gedaan van de aktiviteiten, welke deze winter door het rayon zijn ontplooid. In december j.l. is men begonnen met het houden van een cursus voor jongens van de aangesloten verenigin gen. Er zijn ruim 30 deelnemers. Deze maand is een cursus van start gegaan voor dames en adsp. meisjes met phn. 40 deelneemsters. Aansluitend hierep is het de bedoeling om in april a.s. rayonale wedstrijden uit te schrijven voor alle groepen. RAYON-BETÖGING Voor de jaarlijks te organiseren ray- onbetoging hadden zich twee kandida ten gemeld, tewel de vereniging „Ont wikkeling” te Langweer en de vereni ging „Oeverzwaluwen” te Koudum. Na een stemming van de afgevaardig den is voor dit jaar de eer te beurt ge vallen aan de vereniging „Oeverzwa luwen” te Koudum en wel op zaterdag 10 juni a.s. Evenals voorgaande jaren zal ook deze keer niet van de traditie worden afgeweken en zal het rayon- feest bestaan uit een tweekamp, een optocht en een avonddemonstratie. Ter voorbereiding van al deze eve nementen zal men binnenkort ter oriëntatie voor de technische leiding een instructiemiddag houden, waar al le onderdelen voor de wedstrijden zul len worden gedemonstreerd. Mevr. Schaap gaf nog een korte uit eenzetting van de plannen van het KNGV ten aanzien van de eeuwfeest viering in 1968. Speciaal brak zij een lans voor de aktie „Vreugde beleven is vreugde geven”, waarbij een beroep oi alle leden van het KNGV wordt ge daan voor een geldinzamelingsaktie ten behoeve van allen, die op één of an dere wijze lichamelijk of geestelijk zijn gehandicapt. De aanwezigen kun nen terugzien op een zeer geanimeerde programma werden nog enkele wijzi gingen aangebracht. Zo werd toege voegd op 4 mei de openingswedstrijden van de SZC, terwijl van 24 tot en met 28 juli de 30-meren toertocht door de zeilvereniging Drachten-Veenhoop zal worden georganiseerd. Op 12 en 13 au gustus zullen jubileumwe"dstrijden in de Regenboogklasse plaatsvinden op het Sneeker Meer en de kampioens wedstrijden zullen in verband hierme de niet direkt na de Sneek-week, doch op 19 en 20 augustus op het Sneeker Meer worden verzeild. Tenslotte wer den nog aan de agenda toegevoegd de SZC-sluitingswedstrijden op 24 sep tember. Aan het slot’van de bijeenkomst wer den de kampioensplaquettes uitgereikt. Bij wijze van proef was een nieuwe plaquette ontworpen, die volgens de reacties gunstig werd ontvangen. Zo wel kampioenen als bemanningsleden ontvingen een exemplaar, terwijl voor de eerste maal ook de kampioenswim- pels in de vergadering werden uitge reikt, zulks omdat in het verleden ach teraf door de zeilraad nog wijzigingen in het eindklassement der kampioen schappen werden aangebracht. Ds. C. J. Sikkel, emerituspredikant van de gereformeerde kerken in Ne derland, is gisteren in Amsterdam plotseling overleden. Hij was 71 jaar. Ds. Sikkel werd in Den Haag gebo ren. Zijn vader was onder meer predi kant in Hidaard. In het jaar 1887 ging hij daar met de Doleantie mee. De zoon studeerde aan de Vrije Universi- teit te. Amsterdam. In 1925 werd hij bevestigd als predikant aan de gere formeerde kerk te Oosthem, waar hij tot 1928 bleef. Tot zijn emeritaat in 1965 was hij predikant in Amsterdam- zuid. Ds. Sikkel was een bekende persoon lijkheid. Hij was voorzitter van het sa natorium Sonnevanck te Harderwijk, voorzitter van de generale deputaten- vergadering voor de verkondiging van het evangelie onder Israel en curator van het zendingsseminarie van de ge reformeerde kerken. Berichten als zou er nu eindelijk wat schot in beginnen te komen ble ken vorige week plotseling weer te voorbarig te zijn geweest. De plannen om van de troosteloze ruïne aan het Sneekermeer een modern, groot pa viljoen te maken, zullen voorlopig wor den opgeschort, omdat de exploitatie- maatschappij „Lemsterland”, de eige naresse van het paviljoen, geen geld heeft en geen beleggers kan vinden. Amsterdamse geldschieters, verenigd in de N.V. Sociëteit Onroerende Za ken (SOZ) besloten geen geld in een nieuw paviljoen te steken, omdat er tussen de provincie en de Cultuur technische Dienst moeilijkheden zou den bestaan. Bovendien spelen de plannen om aan de Heerenzijl (aan de overkant van het Sneekermeer bij Terhorne) een soort motel te bouwen, hierbij een grote rol. De geldschieters, die zich achter de plannen voor een nieuw paviljoen stelden, vijlden dit alleen interessant als er geen concur rent aan de overzijde komt. Beide pro jecten zijn in handen van de N.V. „Lemsterland”. De provincie zal het plan om bij Offingawier een nieuw paviljoen te bouwen voorrang geven boven het re creatiecentrum bij Terhorne. De plan nen voor een nieuw paviljoen zijn veel urgenter, ook omdat de doorbraak van Zoutepoel naar Terkaplester Poelen nog lang niet klaar is. Voor de huisvesting van de openbare leeszaal en bibliotheek is meer ruimte nodig dan nu voorhanden is, zo delen b. en w. thans aan de raad mee. Van het gebouw is alleen de begane grond te gebruiken. De vertrekken op de verdieping zijn dermate haveloos, dat hierin geen pu bliek kan worden ontvangen of per soneel kan werken. Om voor de ver dere uitbouw van het bibliotheekwerk de nodige ruimte te vinden, zullen de vertrekken op de verdieping moeten worden gerestaureerd. De totale kos ten van de werkzaamheden worden begroot op 9.000,Van dit bedrag zal ineens kunnen worden gedekt 5.000,doordat het maximum van het zgn. rijks a-subsidie voor de ver bouw van het pand nader is bepaald op 25.000,De extra ontvangst zal t.z.t. op de gemeentebegroting wor den geraamd. Daar destijds in de huur prijsberekening voor het leeszaalge bouw ƒ20.000,als zgn. a-subsidie uit ’s rijks kas is verwerkt kan het ver schil worden benut als dekking-ineens van een deel van de verbouwkosten van de bovenverdieping. Op basis van het netto-kostenbedrag van 4.000, voor de gemeente, zal de jaarlijkse huur voor het gebouw met 400, verhoogd moeten worden, aldus becij ferd: a) een 30-jarige annuïteit op ba sis van 7% rente, d.i. 8,059% van f 4.000,- f 322,36; b) belastingen, ver zekering, onderhoud en onvoorzien f 77.64, totaal f 400,—. Voor het gehele complex zal de huurprijs dan f 7.000,worden, n.l. f 6.600.vermeerderd met f 400. Door deze verbouw zal het mogelijk zijn om de speciale afd., zoals centr. schoolbibliotheek en de vorig jaar in gestelde wissel-bibliotheek voor be jaarden, volledig subsidiabel te maken. Ingekomen stukken en mededingen behelzen geen onstellende berichten. B. en w. stellen voor een en ander voor kennisgeving aan te nemen. Er is een aanvraag van de heer R. Rijpma, Ze- venpelsen „m in aanmerking te komen voor een premie ingevolge de premie regeling woningverbetering en -split sing 1953, en een voorstel tot wijzi ging van de gemeenschappelijke rege ling I.Z.A. Behandeling ontwerp-lijst beschermde monumenten in de ge meente IJlst is het volgende punt. Een voorstel van b. en w. is de raadsleden toegestuurd. Dan de vaststelling ge meentebegroting en begroting woning bedrijf 1967. Een verzoek overeen komstig de L.O. wet 1920, betreffende O.L. school te IJlst voor het jaar 1967. Vaststelling voorschot op exploitatie vergoeding bijzondere scholen voor g. l.o. 1967. B. en w. stellen voor even eens een aanvraag overeenkomstig de L.O. Wet 1920 voor het j??r 1967 te doen. Vaststelling voorschot bijzondere kleuterschool. Aankoop perceel grond van erven S. J. Groenveld te Sneek en tenslotte: aanvullende slotwijziging gemeentebegroting 1964. De gemeente Sneek is reeds jaren in het bezit van een schietbaan ge weest. In de jaren 1886 en 1887 werd op een terrein gelegen ten noordwes ten van de algemene begraafplaats een baan aangelegd ten behoeve van de schutterij; later werd deze aan het R'jk verhuurd. In 1939 moest dit schjetter- rein buiten gebruik worden gesteld in verband met het voortschrijden van de bebouwing achter de Kerkhoflaan (Harmen Sytstrastraat, Winsemius- straat en Schwartzenberghstraat). De baan werd toen hoofdzakelijk gebruikt door personeel van de Koninklijke marechaussee, de politietroepen, de bijzondere vrijwillige landstorm, de rijksbelastingen en de burgerwachten uit deze gemeente en haar omgeving, alsmede door de gemeentepolitie. In november 1940 kwam de huidige schietbaan gereed op een terrein nabij de Franekervaart. In de laatste oor logswinter werd de baan door ont vreemding van alle houtwerk enz. zo- is reeds door het nationale verbond in studie genomen en het resultaat van deze studie zal nog moeten worden af gewacht. Volgens de voorzitter is het niet onmogelijk dat in de toekomst na tionale kampioenschappen klassenkam pioenschappen zullen gaan worden, waarbij het noorden zeker een vinger in de pap zal houden. De mededeling van de Vrijheidsklasse-organisatie in haar orgaan van enige tijd geleden als zouden de nationale kampioenschappen niet meer op het Sneeker Meer worden verzeild is dus niet helemaal juist, al is er in het westen wél een stroming in die voor het noorden fatale richting. Tenslotte zei de heer Zweep nog in zijn openingswoord dat het in de toe- koms. steeds moeilijker zou worden om iedere vereniging met betrekking tot de samenstelling van het wedstrijd programma aan haar trekken te laten komen. Ook wees hij nog op het plan om te komen tot een cursus voor be stuursleden, omdat bij de organisatie van zeilwedstrijden ernstige tekortko mingen zijn geconstateerd. Financieel gaat het de NNWB goed, want er kon over het afgelopen ver slagjaar een batig saldo van f 2073,61 worden gemeld. Het kapitaal is nu f 39.000,en samen met het jeugd- fonds bedraagt dit kapitaal zelfs ruim f 43.000,Wat doen we met dit be drag, aldus voorz’tter Zweep. Han delend overeenkomstig de reglemen ten zullen de gelden worden besteed om de watersport en het watersport- toerisme in al hun vormen te bevorde ren. Wat betekent dat clubhuizen, starttorens etc. kunnen worden ge bouwd en oeverstroken kunnen wor den aangekocht. Voor een al te groot optimisme met betrekking tot dit re- serve-kapitaal meende de voorzitter echter te moeten waarschuwen. Het aantal geregistreerde jachten bedroeg in totaal 701, een vermeerde ring met 23 jachten. De Flitsklasse eist hiervan met een totaal van 413 het leeuwenaandeel op, doch ook de Top klasse met 208 ger. jachten komt be hoorlijk uit de hoek. Bij het punt benoemingen werd de heer H. H. F. Niemeijer tot bestuurslid herkozen, terwijl de heer T. A. Haas- dijk uit Leeuwarden in de vakature W. Spoelstra werd gekozen. In de techni sche commissie kreeg onze stadgenoot R. S. Alberda zitting (vacature A. van Gooi) en werd ir. N. Oostinga herko zen. De agenda van de vergadering van de KVNWV leverde geen discussie op. In het voor 1967 geldende wedstrijd- 11 Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEfKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD vergadering. rassen keuren. nïng geen voorwaarden verbonden die* voor industriële doeleinden behoudt. soarge foar prima muzyk.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1