Wat de raad te behandelen krijgt voor COÖP. ZUIVEL-BANK W AT ER OP HET SCHERM KOMT Rennies® helpen direkt'. Gezellige JNijjoarsvesiede de Sneker Groningers OOK UW SPAARBANK Friedrich Dürrenmatt hekelt de maatschappij (morgen - Ned. 2) I T.v.-programma in 't kort L SNEEKER NIEUWSBLAD Carnaval in Nijmegen Show voor jonge mensen Jtahfianse klucht Burgerlijk? Star») RONO VERGOEDT RENTE Spel: vallend puin voor termijnspaargelden (2 jaar vast). Storting in ronde bedragen van f 1000. De rente wordt jaarlijks vergoed. Geen koersrisico, geen kosten. 1 jaar opzegging 53/«% 1 jaar vast 57»% Mater Amabilisscliool had halavond G Film naar roman van Dürrenmatt Brandend maagzuur? Der komt skot yn 'e tarieding fan e nije Fryske bibel-fortaling DELEGATIE BEVOEGDHEID AAN B. EN W. TWEEDE BLAD MAANDAG 23 JANUARI 1967 van de mooie DRACHTEN, HEERENVEEN, LEEUWARDEN, SNEEK, W1RDLM Van het programma voor de komende drie da gen is voor vele t.v.-kijkers ongetwijfeld morgen avond de belangwekkendste. Een film over de Ne- gev-woestijn op het eerste net, na een documen taire over vliegtuigen op het tweede net een film naar een roman van de bekende schrijver Friedrich Dürrenmatt. Voor liefhebbers van wat lichter kost het carnaval. Donderdag is er weer een spel, Val lend puin, met enkele bekende acteurs. 10.45 18.50 werken mee. Ook de Beatgirls zijn van de partij. Nieuwe Beatgirls. Nog meer voor de jeugd: Wij willen wel eens weten met het vaste panel en discussieleider dr. J. P. van Alphen. Dan een televisieportret van de Ame rikaanse altzangeres Grace Bumbry, dat werd gemaakt door Heinz Liesen- dahl uit de Bavaria-studio’s in Mün chen. Grace Bumbry is sinds enkele jaren in Europa werkzaam. Twee jaar geleden was ze de soliste tijdens the last night of the proms. De kerken be sluiten de avond met de vierde afleve ring van de nieuwe serie Dichterbij over de betekenis van bijbelse teksten in het hedendaagse woordgebruik. de er waren Donderdag 26 januari 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-20.00 Grunneger oetzenden. Woensdag 25 januari 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-19.00 Dier en plant in Rono-land. 19.00-20.00 Alfred Salten houdt een le zing over het orkest en z’n instru menten. mh e Donderdag 26 jan. Ned, 1: 18.45 Pipo; 18.50 nieuws; 19.00 van ge west tot gewest; 19.30 mensen in de sport; 20.00 journaal; 20.20 politieke partijen. 20.30 mijn oom van Mars; 20.55 the golden gate Quartet; 21.15 kompas; 21.25 tot u spreekt dr. E. Post; 21.30 vallend puin; 22.50 epi loog; 22.55 journaal; 23.00 teleac. Ned. 2: 19.50 politieke partijen; 20.01 nieuws; 20.05 Zodiac; 20.55 wij willen wel es weten; 21.35 Grace Bumbry; 22.15 journaal; 22.30 dich terbij. VERKOOP PERCEELTJE GROND Verder stellen b. en w. voor aan de provincie Friesland te verkopen ’n per ceeltje grond in de uitbreiding Stads- fenne, ter grootte van 42 m2 tegen een prijs van f 36.75 per m2, ten behoeve van de bouw van een transform,atór- station. WOENSDAG. Nederland 1. In het kinderprogramma van de NCRV, Papa Wirrewarre, een avontuur van Lassie, die nu wel voorgoed van het avond programma verbannen schijnt en Kijk op de Wereld met Nico van Vliet. We beginnen met (althans na Pipo, de nieuwslezer en de reclame) nieuwe be- Woensdag 25 jan. Ned. 1: 17.00 kinderprogramma; 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 19.00 Mona; 19.25 open baar kunstbezit; 19.40 voor de slecht horenden; 19.46 Socutera; 20.00 journaal; 20.00 politieke partijen; 20.30 houd er de moed maar in; 21.50 verkiezingen 1967; 22.45 jour naal. Nederland 2. Ook hier een debuut in de politiek. De Christen Democrati sche Unie van meneer Smits gaat tien minuten lang proberen zoveel moge lijk kiezers voor zich te winnen. Na het nieuws en de reclame een pro gramma uit Engeland: Een avontuur van Sherlock Holmes, dat als titel mee kreeg De vrouw voor het raam. Die vrouw is een jong meisje, dat van plan is gouvernante te worden bij ene me neer en mevrouw Rucastle, die een groot huis bewonen, dat the Copper Beeches heet. Een beetje een merk waardig huis, dat de adspirant-gou- vernante helemaal niet aanstaat. Er is trouwens meer, dat zij niet vertrouwt en daarom klopt ze aan bij meneer Holmes In de Waag, waar gastvrouw Cobi Schreijer enkele gasten ontvangt, zin gen ze allemaal volksliedjes, zoals Cobi zelf en haar trouwe makker Dick Poons. Martin Carthy en Dave Swar- brick zijn ook weer van de partij, maar de belangrijkste gast is toch de Ame rikaanse reizende troubadour Tom Paxton, die in de laatste aaflevering van Een Avond in de Waag een enkel liedje zong ter introductie, maar die nu een aantal bekende succesnummers laat horen, zoals What did you learn in school today en Bottle of wine. In de kunstrubriek Kunstzinnighe den is het onderwerp het engagement bij de generatie na-oorlogse kunste naars. Tot slot van de NCRV-avond nog Attentie voor sport. DLNSDAG. Nederland 1. Een geheel Nederland se avond van de AVRO. We beginnen met Zoo Zoo, het dierenprogramma van Jan en Anton van Hooff. Deze keer de voortbeweging van de dieren door de eeuwen heen. De weg tussen de primitiefste dieren van honderden eeuwen geleden en de mens, die op twee benen door de wereld wandelt, is een hele lange geweest. Cas Brugman heeft samen met cameraman Piet ter Laag een reis gemaakt door de Israëlische Ne- gevwoestijn. Ze bezochten daar enkele nederzet tingen, waar pioniers proberen het dorre zand landschap om te toveren in vruchtbaar land. De film is gemaakt onder auspiciën van het Joods Nationaal Fonds, dat gelden inzamelt voor de hulp aan Israël. De titel is veelzeggend: Rozen uit de Woestijn. Na het journaal eerst tien minuten met de Anti- Revolutionaire Partij. Dan naar Nijmegen, waar het een dolle boel belooft te worden. De carna valsvereniging De Blauwe Schuit heeft nl. haar grote avond, waar het vrolijk toegaat. Enkele ar tiesten uit het gezelschap dat indertijd My fair Lady tot zo’n groot succes maakte, voeren frag menten op uit deze musical. Margriet de Groot is er bij, Johan Kaart en John van Heumen. Ook Karin Kent van Dans je de hele nacht met mij zingt. Na Nijmegen Alaaf naar voorbeeld van de Keulse carnavalsviering, die ook altijd een paar uur op de televisie komt nog AVRO’s Televizier en een les van Teleac over Kernfysica. volkslied, waarna de beurt was aan de toneelclub van de afd. Leeuwarden, die het toneelspel „De Trommelwichter” op de planken bracht. Het verhaal han delt over het kruideniersgezin Lede- boer. De heer Ledeboer en zijn vrouw zijn tegen op de connecties van hun enige dochter Ank met Henk Korver. Elly Wartel, een schooljuffrouw en in de kost bij het gezin Ledeboer, vertelt in samenwerking met Ank dat zij met Henk verloofd is, zodat deze Ank toch kan blijven bezoeken. Pam Dikkers, een ambtenaar ter secretarie, komt op bezoek en vraagt of Elly en Ank bij de dorpsfanfare willen. Ze willen wel, maar Ank mag niet van haar ouders. Dikkers véf-telt Ledeboer dan dat zich een concurrent in het dorp komt ,-estj- gen. Ledeboer geeft, daar hij het 75- jarig bestaan van zijn zaak wil opluis teren met de fanfare, daarna toch toe stemming. Dikkers durft eindelijk Elly zijn liefde te bekennen en Henk wordt door een rijke oom in staat gesteld zelf een zaak te beginnen. Als Elly aan Ledeboer vertelt dat er geen andere kruidenierszaak in het dorp komt, laat Ledeboer zijn antipathiën tegen Henk varen. Eind goed, al goed. Henk krijgt Ank en Dikkers en Elly vinden elkaar eveneens. Het komisch stuk viel erg in smaak. Dat wil niet zeggen, dat foutloos werd gespeeld. Er soms hinderlijke haperingen en indien deze toneelgroep van plan is meerdere voorstellingen te geven, dan valt er nog wel het een en ander te repeteren en te regisseren. In de pauze was er een verloting om mooie prijzen en zo-igen de aanwezigen „Grönneger laiden”, waarbij de heer B. G. van Bekkun\ n de piano voor de begeleiding zorgde. De stemming was de gehele avond prima, ok tijdens het dansen na afloop van het toneel stuk. De dansmuziek was bij accordeo nist en organist K. Silvius in prima handen. Veel Groningers gaven donderdag avond weer acte de presence op de traditionele Nijjoarsvesiede van de Verainen Grönnen in zaal Hanenburg. De bezoekers werden onthaald op een kop koffie uit de al even traditionele kraantjespotten. wel rendabel zal zijn de snelheid nog al te veel op te voeren. In Amerika zo wel als in Engeland (samen met Frank rijk) werkt men op het ogenblik aan het ontwerpen van gigantische vlieg tuigen, die enkele honderden passa giers in enkele uren over de oceaan kunnen brengen. Amerika heeft dank zij de militaire luchtvaart nu nog een voorsprong, maar die dreigt snel te worden ingehaald. De hoofdfilm komt uit Duitsland. Het is Het Huwelijk van Mr. Mississip pi, met o.e. O. E. Hasse en Martin Helck>De regio was in handen van Ku-rt Hoffmann. Het scenario is gemaakt naai** een roman van de Zwitserse schrijver Friedrich Dürrenmatt: Anas tasia en haar minnaars. In dit bijzon dere verhaal wordt fel de spot gedre ven met allerlei (wan)toestanden in ons wereldje. Middelpunt is de wedu we Anastasia, die haar man heeft ver giftigd. Ze ontmoet de heer Mississip pi, die zijn vrouw eenzelfde lot heeft laten ondergaan. De beide slachtoffers hebben een verhouding gehad. Daarom besluit meneer Mississippi, dat hij en Anastasia maar het best kunnen trou wen. Aldus geschiedt. Zij wreken zich dan samen op de hele wereld. En het ziet er niet al te best uit met de me demensen. Vlijmscherp hekelt Dürren matt de maatschappij... men mag er om lachen. Ned. 2: 19.50 politieke partijen; 20.00 nieuws; 20.05 Sherlock Hol mes; 20.55 zingen in de Waag; 21.15 kunstzinnigheden; 21.45 bid om vre de; 21.50 attentie voor sport; 22.15 journaal. DONDERDAG. Nederland 1. De NTS neemt het eerste gedeelte van deze donderdagavond voor haar rekening, de TROS het tweede en de KRO het derde. Eerst de Verrekijker, het ge westelijk journaal en Sport midweeks. De politieke tien minuten zijn deze keer voor de heer Koekoek. Daarna TROS. Oom Martin van Mars is present. Tim peutert een beet je aan oom Martins tijdmachine en plotseling bevinden ze zich in het jaar 1215. Terwijl Martin z’n machine pro beert te repareren, ziet Tim een ge vecht. Hij bemoeit zich er mee en neemt het op voor hen, die het onder spit dreigen te delven. Vervolgens het beroemde Golden Gate Quartet, dat onder regie van Rob Funcke een aan tal negro-spirituals zingt. Het zijn niet de Golden Gate Boys uit Suriname, maar de echte vier van het Golden Ga- Der binne seis oersetters réfoun om har foar de nije Fryske bibelfortaling yn to setten, to witten: foar it Aide Testamint: ds. F. Dykstra, griff, pred. to Hijum, ds. Joh. Rienstra, herf. pred. to Urterp. Mei in tredde Ald-testa- mintikus wurdt noch praet. Foar it Nije Testamint: ds. H. J. Brouwer, herf. pred. to Bergen op Zoom, pater dr. Sybr. Galama, o.f.m. to Heerlen, ds. H. Dykstra, griff, pred. to Diever. De mannen fan dizze ploech hoopje yn de kommende fiif jier de helte fan har tiid to spansearjen oan dit wurk. Hwat it Frysk oanbilanget wurde hja dêryn bystien fan it trijetal: prof. dr. J. H. Brouwer to Beetstersweach, de hear M. J. de Haan to Feanwalden en de heer Fedde Schurer op it Hearren- fean. De kosten foar dit wurk binne rüsd op f 74.000 jiers, foar fiif jier. Dit il byinoar brocht wurde troch bydragen fan de tsj erken, de bibelgenoatskip- pen en de provinsje Fryslan. Provin- siale Steaten hawwe yn har léste win tersitting in bidrach fan f 10.000 jiers tasein. It Nederlands Bijbel Genoot schap stiet foar f 8500,en r’e Katho lieke Bijbelstichting hopet mei f 1500.- de twadde f 10.000 fol to meitsjen. Foar de f 54.000, dy’t ut de tsj erken komme moat, is in fordielkaei makke. Guon tsjerken hawwe al tasein, oaren binne dwaende har oandiel byinoar to krijen. Om mei it wurk op gleed to kom men is der in gearkomste steld mei al le meiwurkers, dér ’t prof. dr. A. S. van der Woude en de hear D. A. Tam- minga ynliedings hoopje to halden resp. oer de theologyske en taelkundige kant fan ’e saek. Dizze bibelfortaling sil in ütjefte wurde fan it Nederlands Bijbel Ge nootschap (dat ek foar de oersetting Wumkes-Folkertsma ret hat) mei de Katholieke Bijbelstichting yn ’e mande. Sa ’t it nou stiet mei dus forwachte wurde, dat mei in jier of fiif in nije Fryske bibel ré leit. SNEEK, van 14 t.e.m. 20 januari. Geboren: Johannes, zv Sijtse Hem- penius en Tjitske Brinksma; Winfried Sebastiaan Jan. zv Herman Germen Hettinga en Margaretha Hoekstra; Frits Anton, zv Douwe Johannes Post mus en Hiske Nauta; Freddy, zv Roe lof Veenstra en Pietje Londema; Sip- pie Catharina, dv Willem Cnossen en Anna Veldhuis; Anna, dv Gerrit Sjirk Joustra en Agnes Molenmaker; Maria Anna Margaretha, dv Wiebe Jolie Cnossen en Anna Petronella van der Sterren; Marjanna, dv Pieter Hoog land en Knelsina Akke Bakker; Klaas, zv Klaas Beets en Magda de Groot van Burgwerd; Albert Richard, zv Hidde Westerhof en Akke Cornelia Seekles; Janneke, dv Douwe Bijlstra en Jinke Draisma, van IJlst; Marianne There sia, dv Johannes Augustinus Rinia en Katharina Lucia Huitema; Richard Paul, zv An toon Johannes Zijlma en Gerritje Elisabeth van der Veen: Ti tus Coenraad, zv Coenraad Titus Dijk stra en Pietertje Tjerkje Jukema. Ondertrouwd: Bouwinus Age Bak ker, 27 jaar en Carla Immeke Hof meester, 23 jaar. Gehuwd: Hendrik Reen, 19 jaar en Anneke Hinke Schuil, 18 jaar; Eerde Wiersma,'23 jaar en Wilhelmina Anna Elzinga, 27 jaar. Overled: Dieuwke van der Laan, 69 jaar; Hielkje de Vries, 72 jaar wv Gosse de Jong, van Idskenhuizen; Wij- be Bouma, 75 jaar ev Albertje de Boer, van Wommels; Tiemen Rintje Sietsma, 65 jaar ev Jantje van der Meer, van Lemmer; Hotske Rusticus, 77 jaar wv Folkert Bruinsma, van Workum; Mai- ke Jelsma, 71 jaar wv Jan van Dijk. Zaterdagavond hield de Sneker Ma ter Amabilisschool haar jaarlijkse bal- avond in zaal Hanenburg, deze keer met medewerking van een beatgroep uit Heerenveen. Ondanks het geweld, dat de trom melvliezen werd aangedaan, brachten „The Yards” goede beat, rythm en blues en zowel leerlingen, genodigden als bestuur waren enthousiast over de ze „hippe” avond. De zaal was versierd met levensgro te maskers, vervaardigd door de der dejaars leerlingen tijdens de handen- arbeidlessen van de heer Piersma uit Heeg. Dinsdag 24 januari, 20.05, Ned. 2: het openlucht-circus met arties ten werkend tussen hemel en aarde. te Quartet, een van Amerika’s beste spiritualgroepen. De TROS besluit met een nieuwe actualiteitenrubriek, geti teld Kompas. In het KRO-programma een t.v.-spel van Douglas Livingstone, dat wordt opgevoerd onder regie van Fritz But- zelaar. In de hoofdrollen Johan Kaart, Henk van Ulzen en Herbert Joeks. Twee oude straatmuzikanten zoeken voor de nacht onderdak in een leeg staand huis. Ze hebben er een vreemde ontmoeting met een heer, die hen voor zijn plannen wil gebruiken. Wat hij precies wil is aanvankelijk niet duide lijk. Alleen maar een nummertje mu ziek maken, of zit er meer achter? Het verhaal ontrolt zich langzaam aan de kijker, die steeds meer in spanning raakt. Vallend Puin is de titel. Aal moezenier Groenendijk zorgt voor de dagsluiting. Voorzitter Klaibeda heette in zijn openingswoord het bestuur van de afd. Leeuwarden welkom en noemde de samenwerking met deze vereniging zeer prettig. Ook met de afd. Heeren veen bestond een goede band, maar deze vereniging moest onlangs wegens onvoldoende ahimo worden opgedoekt. In Drachten is onlangs een nieuwe af deling opgericht en dé heer Klaibeda hoopte op een goede samenwerking met deze vereniging. Hierna volgde eerst nóg een traditie, n.l. het zingen van het Groninger Aangezien in deze gemeente geen openbare school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden be staat zal ten behoeve van de Chr. school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden de vaststel ling door de raad dienen te geschie den. Naar de mening van b. en w. moet een bedrag van 230,voor deze school voor het beoogde doel redelijk worden geacht. Zij stellen dan ook voor dit bedrag voor 1967 beschikbaar te stel len. Voor het jaar 1966 was een be drag van 250,beschikbaar gesteld. Dat het bedrag voor 1967 lager is dan de voor 1965 en 1966 vastgestelde be- dragén houdt verband met de omstan digheid dat bij de vaststelling van de bedragen voor de beide laatste jaren rekening is gehouden met de z.g. aan loopkosten, die bij de oprichting van de school moesten worden gemaakt. Bij besluit van 16 december 1957 heeft de raad b. en w. ingevolge artikel 5 van het Wegenverkeersreglement ge machtigd tot het nemen, wijzigen of in trekken van maatregelen in het be lang van de vrijheid van het verkeer of van de veiligheid op de wegen of in het belang van de instandhouding en bruikbaarheid van een weg als be doeld in artikel 4 van genoemd reg lement. Deze maatregelen betreffen o.m. het aanwijzen als voorrangsweg, gesloten verklaring in één of beide richtingen, inhaalverbod, stopverbod, wachtver- bod, aanwijzing van voetgangersover- steekplaatsen. Blijkens artikel 140 van het op 1 januari j.l. in werking getreden Ko ninklijk Besluit van 4 mei 1966, hou dende de vaststelling van het Re glement verkeersregels en verkeerste kens en gedeeltelijke intrekking van het Wegenverkeersreglement, zijn van laatstgenoemd Wegenverkeersregle ment o.m. de artikelen 4 en 5 verval len. De mogelijkheid tot het verlenen van een machtiging door de gemeen teraad tot het nemen van verkeers maatregelen door burgemeester en wet houders is thans opgenomen in artikel 132, eerste lid, onder c, van het Reg lement verkeersregels en verkeerste kens. Teneinde ook in het vervolg de nodi ge besluiten tot plaatsing c.q. verwijde ring van de benodigde gebods- en ver bodsborden op eenvoudige en vlotte wijze te kunnen nemen, achten b. en w. het gewenst dat hun deze machti ging door de raad wordt verleend. Zij zullen dan bevoegd zijn besluiten te nemen tot het plaatsen en verwijderen van verkeerstekens als bedoeld in ar tikel 132, le en 4e lid, van het Reg lement verkeersregels en verkeerste kens. AANVRAAG VER. VOOR CHR. SCHOOLONDERWIJS Van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs te Sneek is een aanvrage ingekomen om ingevolge artikel 72 van de Lager-on- derwijswet 1920 gelden uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van a. meubilair en b. leer middelen voor het verkeersonderwijs ten behoeve van de onder zijn bestuur staande school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Ter toelichting op de aanvrage voorzoveel de onder a bedoelde aan schaffing betreft deelt het schoolbe stuur mede dat het aantal leerlingen van de chr. l.o.m. school zodanig toe neemt, dat binnenkort een vijfde groep leerlingen moet worden gevormd, zo dat de aanschaffing van meubilair noodzakelijk is. De aanschaffing van de onder b genoemde leermiddelen is volgens het schoolbestuur noodzakelijk in verband met de nieuwe wegenver- keerswetgeving, welke sinds 1 januari 1967 van kracht is. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen en hiervoor een krediet van 1700, beschikbaar te stellen. MATERIELE EXPLOITATIE KOSTEN BIJZONDERE SCHOLEN Met het oog op de aanspraken, wel ke de besturen van de bijzondere lage re scholen tegenover de gemeente kun nen doen gelden ten aanzien van de vergoeding uit de gemeentekas van de materiële exploitatiekosten van die scholen, stellen b. en w. voor het be drag per leerling voor 1967 te bepalen op ƒ94,11 voor de scholen voor ge woon lager onderwijs; ƒ126,10 voor de school voor uitgebreid lager onderwijs; 265,38 voor de school voor zwakzin nige kinderen, met dien verstande dat indien de kosten van instandhouding voor het gebouw van deze school, met uitzondering van de geringe en da gelijkse reparaties, niet ten laste van de gemeente zouden komen, een bedrag van ƒ224,38 beschikbaar zou zijn ge steld en 173,58 voor de school voor schipperskinderen. Deze bedragen zijn vastgesteld aan de hand van de ramingen wegens uit gaven voor de hierboven genoemde tak ken van openbaar lager onderwijs, voorkomende in het ontwerp van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1967, welke de raad ter vaststelling zal worden aangeboden. Voor het dienstjaar 1966 waren deze bedragen vastgesteld op onderscheiden lijk f 71,97, f 95,35, f 237,88 (f 201,73) en 152.68. Dat voor de openbare school voor zwakzinnige kinderen twee bedragen dienen te worden vastgesteld is een ge volg van de omstandigheid, dat de van de Vereniging voor Christelijk Buiten gewoon Onderwijs uitgaande Koningin Emmaschool school voor debiele leer lingen) is gehuisvest in een gebouw dat van gemeentewege aan het schoolbe stuur in bruikleen is gegeven. Dinsdag 24 januari 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-19.00 Landbouwjournaal 19.00-19.15 Literair kwartier. Prof. dr. E. Elema bespreekt: Sien Jensema „Oelenspaigel ien Stad en Omme landen”, uitgave van J. D. v. d. V.een NV, Winschoten. 19.15-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje drs. D. van Dam. Foar de bern: Piter van der Veen forfeit wer oer Minne de Boarre”, in forhael fan Riek Hummel. „Akademysk kertier”, in program fan en oer de Fryske Akademy. Muzikale mikmak. „Wjerlüd”, in reportaezje oer dat hwat neffens üs mear omtinken fortsj innet. Nederland 2. Behalve het programma Politieke Partijen (de KVP) is het NTS-programma weer helemaal van buiten de grenzen afkomstig. Eerst de serie Zirkus überall, die door circusartiesten uit Oosteuropese landen gemaakt is tegen de ach tergrond van verschillende steden van achter het Ijzeren Gordijn. Vervolgens een Amerikaanse do cumentaire over de toekomst van de luchtvaart. De vliegtuigen worden steeds groter en sneller, hoewel luchtvaartdeskundigen zich afvragen of het levenissen van de mooie en vurige actrice Mona McCluskey. Natuurlijk heeft ze ruzie met haar echtgenoot. Ze had namelijk gedacht de voornaamste ster te zijn op het jaarlijkse feest van de luchtmacht en dat was niet zo. In Openbaar Kunstbezit de nieuwe se rie start vandaag veelbelovend krij gen we beelden te zien van het werk van de grote schilder Marc Chagall. De toelichting is van de heer Jaffé. Jaffé. Vervolgens nog een instructief filmpje over wat slechthorenden kun nen doen om het beeld van hun tele- visieofttvangérbeter te kunnen be luisteren. Na het journaal in de politieke zend tijd een praatje van de mannen van D ’66, die hiermee hun televisiedebuut maken. De hoofdfilm is vervolgens een klucht van Italiaanse makelij, nl. Houd er de Moed maar in. Onbekende sterren beelden een dolkomisch ver haal uit, dat is gemaakt rond een snel- wandelwedstrijd van liefst honderd ki lometer. Er zijn een heleboel deelne mers, die allemaal hun eigen droompje over succes hebben, die allemaal te kampen krijgen met levensgrote inzin kingen, die allemaal onderweg wel wat geks beleven. Daarna nog een half uurtje ernst. De verkiezingen komen dichterbij; dat merken we ook aan dit uitzendinkje, waarin correspondenten van buiten landse bladen hun mening geven over de politieke verhoudingen in ons land. Nederland 2. De tien minuten poli-1 tiek vandaag voor de PSP. Zoals be kend krijgen alle partijen, die in alle kiesdistricten staan ingeschreven, tweemaal tien minuten om hun pro gramma aan te prijzen of de program ma’s van anderen aan te vechten. Één maal komen ze op het eerste en één maal op het tweede net. Hoofdschotel van ’t AVRO-program- ma is een stukje eigen werk en wel Zodiac, een show van Bob Rooijens. Hij heeft er al meer gemaakt: pro gramma’s die staan in het teken van de dierenriem. Nogal moderne, beter gezegd avantgardistische programma’s met veel ritme en een heleboek nieu wigheden en experimenten in de vormgeving. Daarom speciaal bestemd voor jonge mensen. De baardige pro testzanger Ferre Grignard, de zich al tijd maar weer vernieuwende Maskers, René Frank, saxofonist Herman Schoonderwalt en niet te vergeten de Nederlandse jazz-zangeres Ann Burton Dinsdag, 24 jan. Ned. 1: schooltelevisie; 18.45 Pipo; journaal; 19.00 Zoo Zoo; 19.25 Ro zen uit de woestijn; 20.00 journaal; 20.20 politieke partijen; 20.30 carna val te Nijmegen; 22.10 televizier; 22.30 journaal; 23.00 teleac. Ned. 2: 19.50 politieke partijen; 20.00 nieuws; 20.05 openlucht-cir- cus; 20.30 de supersonische wed loop; 21.10 't huwelijk van Mr. Mis sissippi; 22.45 journaal.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5