Jong IJlst gaf gymnastiekuitvoer ing OPNAME VAN RUWVOER L agenda"] Kappie de superskoop vis Bonkje Spoor snelste op kunstijsbaan in Heerenveen goed. Onfortuinlijke Tjissie Dijkhuis weer verslagen door Gretha Negenman En het begon Voetbabronramma Schaakclub Sneek ADVERTENTIES J. HOSPES te Offingawier Zuivelbeleid, stn»*4nur- beleid, hoer zijn i ZO m. De boer en zijn bedrijf voor dit blad worden in 4t4-4% Friese Crosscompetitie INGEZONDEN Slechthorenden lel op! HJSC klopte QVC op eigen veld met 0-2 Offingawier gaarne aan genomen door onze agent CHU-IJlst hield jaarvergadering y2 o—i i—o 0—1 1—0 1—0 0—1 Roel Bokke Span vestigt nieuw Fries record op 500 Burgerlijke S'-and Onderwerpen voor de 6e graslanddag in Sneek F.D.S. I won tweemaal CPB-Sneek bezon zich over ziekte en sterven Rono-programma „Muziek en religie van verre volken” gestopt dat Brou- I, Voorlopige uitslag KWALITEIT VAN HET RUWVOER BOEIEND voordeel UITSLAGEN niet H. Theater, Amicitia 52, Joe Diel had zijn kans schoon jjzien om zich van de walvis meester te maken. Aan een lang touw liet hij zich uit de helicopter en ging als trotse eigenaar op de rug van het dier zitten. De burgemeester van Hausboden en het publiek op de tribune brulden van enthousiasme over dit fraaie schouw spel, maar Bizniz en Kappie vonden het minder. „Die kniezebieterse landrotten schij- OPNAME DOOR HET VEE Uit onderzoekingen is gebleken, dat, naarmate het levend gewicht van de verrukking”. ’s avonds 8 uur. Vrijdag 27 januari Leerlingen-uitvoe- ring Stichting Streekmuziekschool Sneek in het Mienskipshüs te IJlst. Aanvang ’s avonds 7.45 uur. Het voetbalveld van QVC in Stave ren aan de haven is een knus terrein- tje, maar bij elk niet goed gericht schot moet de bal uit de haven worden gevist, wat wel erg hinderlijk is. De thuisclub heeft haar best gedaan om de score zo klein mogelijk te houden en dat is haar vrij goed gelukt. Sneek IIILemmer I T. v. LingenJ. Boel H. BrouwerL. Vellinga R. SchwartsA. Sliep A. AremaR. de Jong S. SikmaP. Barends S. JongstraB. de Vries N. HogeboomL. Dam A. M. BrouwerA. Visser J. de Breu- 0—1 0—1 0—1 1—0 nen het ja leuk te vinden dat onze sleep op drift is geraakt,” riep Kappie en Joseph Bizniz begon luid te roepen, dat hij duizend dollars voor een boot gaf. „Ja wie' zijn die heren toch?” vroeg de burgemeester opnieuw aan de heer Schaupel. „Ach,” antwoordde Schaupel achte loos „dat zullen de oppassers van de Een geheel gevuld „Mienskipshüs” was vorige week woensdagavond het antwoord van IJlst aan de gymnastiekvereniging „Stanfries”, toen deze een jeugduitvoering gaf, onder leiding van mej. F. Bos. Met grammofoonmu- ziek en voorafgegaan door twee vaanddels kwamen de 130, allen nog zeer Bij de dames viel naast het optreden van Boukje, Akke en Doetie het rijden van de zusters Rinske en Jantje Fal- kena op. Zij deelden in het klassement over twee afstanden de vierde plaats. Boukje en Akke leverden op de 1500 meter een boeiende strijd die pas in de laatste meters in het voordeel van Boukje werd beslist. Maandag 23 januari Filmavond Pas sage- en Reisbureau W. Zeyl en Zoon in hotel Hanenburg. Aanvang ’s av. 19.45 uur. Maandag 23 januari Modeshow van bruidskleding in Modehuis Eringa, Oosterdijk. Aanvang ’s avonds half acht. Maandag 23 januari Ruilbeurs in „Ons Gebouw”. Aanvang ’s avonds half acht. Maandag 23 januari Verkiezingsbijeen komst AR Kiesver. „De Vrije Fries” en AR Statencentrale Sneek. Spre ker dr. I. A. Diepenhorst. Medewer king van het Sneker mannenkoor „Edoza”. ’s Avonds 8 uur in „Ons Gebouw”. Woensdag 25 januari. Kunst aan Al len - Sneek. Toneelgroep „Ensem ble” met het toneelstuk „Het uur der Tijdens de afgelopen vrijdagavond op de kunstijsbaan in Heerenveen gehou den schaatswedstrijden tussen de IJs- leeuwen en de Preamkeskouwers heb ben de dames-Preamkeskouwers Akke Falkena en Doetie Schilstra de eer moeten laten aan de 21-jarige Boukje Spoor uit Garijp. Van dit superieure trio was Boukje zowel op de 500 als de 1500 meter de snelste. Bij de heren werd winnaar Jeen Wester uit Eerne- woude. Tweede werd Roel Bokke Span, die op de 500 meter met 44,4 voor een nieuw Fries record zorgde. de verwachte felle strijd tussen Bert Klop van Horror en de Heerenveense atleet H. v. d. Tuin uit. Halverwege de wedstrijd ging Bert er alleen van door en eindigde in een tijd van 13.35.5 op de eerste plaats. Ruim een halve mi nuut later finishte Van der Tuin. Zijn tijd was 14.07.5. Derde werd J. Zon derland in 14.31.9. W. Koopen van Horror liep een goede wedstrijd en eindigde als zesde. Als laatsten startten de heren voor hun acht zware kilometers. Piet Deel stra van Lionitas, Leeuwarden, was in topvorm en bleek veel te snel voor zijn tegenstanders. Alleen Henk Arends van Athleta Grouw, die de twee vorige crosses had gewonnen, kon het hoge tempo nog enigszins bijhouden. De uitslag was 1. Piet Deelstra in 26.51.6; 2. Henk Arends, 27.14.7; 3. Cees Cle ment, Fit Zeist, 27.31.1; 4. Wiebe Kruid hof, AV ’55, 27.53.5. Ook in deze wedstrijd weerden de Horror-atleten zich uitstekend. K. Vis ser werd achtste, J. de Boer, wiens goede lopen opviel, negende en F. Ger- ritsma tiende. De klassering van de overige Snekers was: H. Bakker (12e), Th. Elzinga (17e), J. Boekema (18e). J. v. d. Akker (19e) en E. Andriol (26ste). De vierde cross zal worden georgani seerd door Horror. De wedstrijden zul len in Gaasterland worden gehouden en wel op 11 februari. WYMBRITSERADEEL, van 14 t.m. 20 januari. Geboren: Trijntje Neeltje, dv Hessel Donker en Aagje Abma te IJsbrech- tum; Feikje Sietske, dv Dirk Kok en Gees je Wiersma te Scharnegoutum; Ingrid Petronella Euphemia, dv Pe trus Witteveen en Angeline Sikkes te Blauwhuis; Welmoed Berber, dv Tjerk Huitema en Gatske Rijpma te West- hem; Pieter Egge, zv Egge O. Huistra en Jiskje Bootsma te Goënga; Marjan, dv Bernardus de Jong en Agnes H. D. de Jong te Heeg; Marijke Dora, dv Kornelis Grondsma en Jeltje Zweering te Indijk. Gehuwd: Geen. Overleden: Tjerk Terpstra, 92 jaar van Nijland, wv Martzen de Boer. De voederwaarde, zoals is aangege ven op de analyse bij het i;uwvoeder- onderzoek, zegt niet alles ómtrent de kwaliteit van het eigen ruwvoer. De gretigheid waarmee het ruwvoer wordt opgenomen hangt er mee vanaf of het voer fris is en een goede reuk of smaak heeft. Muf hooi of boterzuurrijke kuil wordt minder goed opgenomen. Goed gewonnen 1ste snede hooi of kuil wordt gretiger opgenomen dan dezelfde produkten van de nagroei. Naarmate het produkt langer onder weg is bij de voederwinning en naar mate de bewaring slechter is, wordt de opname ervan geringer. De voederwinnings- en bewarings- methoden moeten daarom aangepast worden aan de (weers) omstandighe den. Ook het stadium waarin het gras geoogst wordt is mee van invloed op de opgenomen hoeveelheden door het rund. Een te lang zowel als een te kort stadium van oogsten moet daarom worden vermeden. Eigen ervaringen moeten hier de boer de weg wijzen. Door goed waar te nemen kan hij hier in slagen. Ook de samenstelling van de gram mat speelt hierbij een rol. Produkten gewonnen van land waarin minder waardige grassen de overhand hebben worden minder goed opgenomen. Al deze factoren oefenen invloed uit op de kwaliteit en bepalen mee de op name van het eigen gewonnen ruw voer. Zondag 29 januari 1967. Ie klas C: JubbegaZwaagwesteindeAchilles Alcides; MuntendamHarlingen; NoordsterSneek; NeptuniaVeloci- tas; EmmenGermanicus. 2 e klas A: FrisiaSurhuisterveen; Rood Geel WK; LeeuwardenBe Quick; Harke- ma Opeinde—BergumDrachtenOos- terparkers: LSCGRC. Ap J<’7zyq A MKV ’29—CAB; WZS—DTD; Black BoysStiens; BakhuizenDe Sweach; OldeboornBlue Boys. Res. 2e klas A: Sneek 2Emmeloord 2; Rood Geel 2 Heerenveen 3; Harlingen 2Be Quick 3; Frisia 2Oosterparkers 2. Res. 3e klas A: Jubbega 3—RES 2; FVC 2—MSC 2; Black Boys 2Freno 2; Drachten 3 Sneek 3; DOG 2—LSC 2. Het eigen ruwvoer, hooi en ingekuild gras, vormt de voornaamste voedsel bron voor het rundvee. Er is de boer veel aan gelegen om over genoeg voer van goede kwaliteit, voor al zijn vee, te kunnen beschikken. Een goed voeder- resultaat hangt af van de opname van dit ruwvoer door het vee. Deze opname op zijn beurt hangt weer af van de kwaliteit van het ruwvoer en het dier zelf. Op een bedrijf komen verschillende soorten en kwaliteiten ruwvoer voor «a ook is er veel variatie in de dieren onderling. dieren toeneemt’, de ruwvoer-opname groter is. Bij een verschil in levend gewicht van 100 kg is dit 1 kg droge stof per dag meer of minder. Het stre ven bij de opfok moet daarom al ge richt zijn op een maximale ontwikke ling van de jonge dieren. Hoogdrachtige dieren nemen bedui dend minder ruwvoer op dan koeien in het begin van de lactatieperiode. Eerstgenoemde diergroep moet daar om anders worden gevoerd dan nieuw- melke koeien. Hetzelfde geldt voor vaarzen en oudere melkkoeien. Naar mate de melkproduktie hoger is neemt de opname van ruwvoer toe, mits dit smakelijk genoeg is. Bij slechte kwali teiten ruwvoer blijft de melkproduk tie onder de maat. Vaak is dit zelfs door een grotere aanvulling krachtvoer niet te verbeteren. Een grotere ruwvoer-opname werkt krachtvoerbesparend. Als een koe in staat is 2 kg hooi meer op te nemen spaart dit minstens 1 kg krachtvoer. Bij een krachtvoerprijs van f 0.40 brengt 1 kg hooi dan f 0.20 op. Goed ruwvoer is beter tot waarde te bren gen. Het streven moet daarom zijn goed ruwvoer te winnen. Uiteindelijk komt dit het bedrijfsresultaat ten goe de. H. V. Ruim zestig rijders en rijdsters wa ren naar de ideale ijspiste gekomen. Het ijs was van prima kwaliteit, waar door verscheidene persoonlijke records werden gebroken. Dit deed Jeen Wes ter op de 1500 meter. Hij liet een tijd afdrukken van 2.23.2, net geen Fries record. Uitstekend reed op deze af stand Jappie van Dijk, die over de anderhalve kilometer 2.27.5 deed. In de eindrangschikking werd hij vierde. Rinske Falkena 2.59.1; 6. Maaike IJke- ma 3.01.4. Alg. Klas.: 1. Boukje Spoor, Garijp 105.300; 2. Akke Falkena, Koufurderri- ge 107.400; 3. Doetie Schilstra, IJlst 107.767.4 en 5. Rinske en Jantje Falke na, Koufurderrige 115.700; 6. Maaike IJkema, Harlingen 117.367. Heren: 500 meter: 1. Roel Bokke Span 44.4; 2. Jeen Wester 44.5; 3. Dick Jel- lema 45.0; 4. Rob de Wilde 46.9; 5. Jan van der Meulen 47.0; 6. Piet de Boer 47.0. 1500 meter: 1. Jeen Wester 2.23.2; 2. Roel Bokke Span 2.25.2; 3. Jappie van Dijk 2.27.5; 4. Bernardus Gijzen 2.27.7; 5. Jappie Hingst 2.29.9; 6. Rob de Wil de 2.30.2. Ja, want nauwelijks waren de klok ken in de wedstrijd Sneek I-Heeren- veen I ingedrukt of Kerstma had zijn tegenstander al op de kieën en be haalde het eerste winstpunt. De stel lingen van Faber, Wiersma en Al- bada waren toen al veelbelovend. De laatste zorgde spoedig daarna voor het tweede winstpunt. De ellende begon toen Faber, die een veelbelovend paard in de zwarte stelling had geschoven, het beest niet strak genoeg aan de teugel hield en een volle toren achter raakte en met „volle” bedoelen we, dat daar geen enkele compensatie tegen over stond. De overwinningshartstocht van Faber bleek daarna een te bot wa pen om succes te hebben. Een remise aan het vierde bord volg de en bracht de stand op 2%-l% voor Sneek. Miedema kreeg hulp van Alba- da doordat deze ongewild bijna de stoel onder Miedema’s tegenstander wegmaaide. De arme man raakte hier door zo uit z’n concentratie, dat hij een toren en daarmee ook de partij cadeau gaf. Maar daar stond dan tegenover dat Hogeboom in moeilijkheden was geraakt en in een alles of niets aan val probeerde z’n tegenstander onder de voet te lopen. Het werd jets. Wel wist J. Wiersma zijn voordeel in winst om te zetten, maar Te Winkel had vele stofjes in ’t oog en zag niets, hoewel hij de werkzaamheid van zijn hersens voortdurend probeerde op te voeren door aan zijn kuif te trekken, werd het een nul. Nog was de stand in ’t voor deel van Sneek: 4%-3% maar bij ’t afbreken bleek dat V. d. Velde zo be roerd stond, dat hij wel kon opgeven. En even was de stand gelijk 4%-4% wat ook de voorlopige uitslag wordt, daar de partij tussen Hokwerda en Huizinga aan het eerste bord ter arbi trage is opgestuurd. De heren konden ’t niet eens worden: Huizinga: „Ik heb minstens remise!” Hokwerda, na enige aarzeling: „Ja, hij is voor mij gewonnen.” En wat dit laatste com mentaar betreft, we zijn er persoonlijk niet helemaal gerust op. Vandaag over een week, op maandag 30 januari, gaat Sneek I naar St. Jacob om daar tegen Lasker I te spelen. Een lastige tegen stander, temeer als men bedenkt dat dit tiental de laatste twee jaar geen enkele thuiswedstrijd heeft verloren. Ook Sneek III kwam tegen Lemmer I niet tot een overwinning, maar dat lag in de lijn der verwachtingen. We za gen Sikma Sr. een goede partij spelen, die hij net niet tot winst kon brengen. A. M. Brouwer zorgde voor ’t enige winstpunt. Uitslagen: Sneek I-Heerenveen I D. HokwerdaS. W. Huizinga afgebr. L. KerstmaS. de Jong 10 mr. J. v. d. VeldeM. H. v. Kessel 01 C. WesterH. v. d. Wijk S. HogeboomE. H. Schouten Tj. MiedemaG. Eppinga G. FaberG. Wolters J. WiersmaM. Buurmeyer L. AlbadaJ. Ausma G. J. te Winkel—Ph. Streef Donderdagavond hield de CHU-kiej- vereniging in IJlst haar jaarvergade ring in de bovenzaal van ’t Mienskips hüs. Er was een goede opkomst van de leden. Na het welkomstwoord van de voorzitter werden de gebruikelijke agendapunten afgewerkt. In het be stuur werd gekozen J. IJ. de Vries als algemeen bestuurslid. Deze heeft de benoeming aangenomen. In maart zal de Unie-voorzitter drs. Tilanus spre ken. Na de koffiepauze gaf de voorzitter het woord aan wethouder Frankena, die verslag uitbracht van de gemeen teraadsvergaderingen 1966. Hij deed dit zeer correct, kort, zakelijk en op een humoristische manier. Een ieder werd in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen. Bij het punt rondvraag werden docr de leden nog enkele verlangens ge opperd omtrent de nieuwe weg, ver- lichtingspunten in de stad en de slech te bestrating. De wethouder ant woordde, dat veel werken wachten op de gas-aanleg, vanwege het graven in de grond. Voorzitter Fijlstra sloot deze gezellige en geslaagde avond. c c Het programma voor de graslanddag, die donderdag 9 februari a.s. in „Ons Gebouw” aan de Westersingel zai wor den gehouden, ziet er als volgt uit. Om half tien opening door de heer A. N. Osinga, voorzitter van de Stich ting tot Bevordering van het Land bouwkundig Onderzoek en Landbouw voorlichting in Zuidwest-Friesland. (Deze stichting organiseert in samen werking met het Landbouwkundig Bu reau Noord van de N.V. Ned. Kali- Import Mij en het Rijkslf ndbovwcon- sulentschap voor Zuid west-Friesl and deze dag.) 9.45-11.00: Inleiding door drs. Schelhaas, hoofd Economisch O: zoek Kon. Ned. Zuivelbond F.N.Z. te Den Haag. Onderwerp: „Het E.E.G.- zuivelbeleid”. Wat staat de boer in dit opzicht te wachten? 11.15-12.30: Inleiding door ir. L. Eel- kema, hoofdingenieur-directeur van de Cultuurtechnische Dienst voor Friesland, over „Het structuurbeleid”. Welke mogelijkheden zijn er voor de Friese boer? Na een pauze zal van 13.30-14.45 mr. C. Stapel, directeur van de volkshoge school te Bakkeveen, spreken over „Boer zijn, nü en in de toekomst”. Blijft het veehouderijbedrijf leefbaar? Ir. G. Brilman, de rijkslandbouw- consulent voor Zuidwest-Friesland, geeft tenslotte een overzicht. Om c.a. drie uur zal de dag worden gesloten. Elke inleiding duurt ongeveer een half uur; daarna kunnen schriftelijke vragen worden gesteld. De invalidensportclub „F.D.S.” speelde dinsdag 17 januari de eerste keer in het nieuwe jaar twee thuis wedstrijden. De eerste tegenstander was „Stedos” uit Harlingen, die met 3- 1 werd verslagen. Als tweede tegen stander fungeerde Emmen II. Ook de ze ploeg moest het onderspit delven tegen de Snekers. De eindstand was 4- 0. A.s. dinsdagavond treedt FDS in het strijdperk tegen Drachten en Leeuwar den. Zaterdag 28 januari. 3 e klas A: OeverzwaluwenDr. Boys; Friese BoysZeerobben; Heerenveense Boys —Fit Boys: HJSC—MJV; ONS—QVC. 4e klas A: OpendeLeeuwarden; Zwaagwestein- de—Bolswardia; VVI—DWP; VCV— Kollum; Nijland’t Fean. Wat is in uw paleis? Deze vraag stelde de presidente van de CPB aan de leden, op de eerste bijeenkomst in 1967. Hiermee doelde zij niet op ons huis in steen, en de materiële inhoud daarvan, maar op de geestelijke in houd, de sfeer, die we om ons hebben. Is er iets van een blijmoedig geloofs leven? Moedig, ook ten opzichte van ons opgroeiend gezin. Is er iets om aan terug te denken, als ze straks op een kamer wonen? En kleine attentie, een verdragen van schettermuziek, een ge ruststellend antwoord? Als inleiding op het onderwerp „De dokter en wij bij het ziekbed, dat een sterfbed worden kan” las de presiden te het verhaal uit 2 Koningen 20, van Hizkia, die sterven moest, maar op zijn gebed nog vijftien jaar te leven kreeg. Stelt u zich eens voor, dat dit nog zou kunnen gebeuren. Hoe bewust zouden we trachten er iets goeds van te ma ken, wat zouden we dankbaar zijn voor het leven, dichter naas God leven, zodat in ons paleis licht uitstraalde in de omgeving. De spreker van deze middag, ds. Poelman uit Berlikum, stelde als pro bleem: moet een dokter en met name een christenarts vertellen aan een zwaar zieke, dat er naar de mens ge sproken geen hoop is op herstel? Ja, volgens ds. Poelman, ieder mens heeft recht op zijn eigen sterven. Het moeilijkste voor een mens is het ster ven; alle problemen zijn losgelaten, al leen het béreid zijn om God te ontmoe ten is belangrijk. Dit zeer ernstige on derwerp kwam ter bespreking. De vra gen werden door ds. Poelman beant woord. Hoewel het voor ieder zeer per soonlijk is, is het goed ons herhaalde- Ijjk te bezinnen, zowel op het leven, als in het sterven. In de verscheidenheid van de pro gramma’s van de C.P.B. is het goed, dat de leden ook deze middag niet ge mist hebben. Van de activiteiten voor de komende weken wordt de aandacht gevestigd op: 26 jan. excursie Fries museum (trein 12.57); dinsdag 21 febr. cursus algemene ontwikkeling (2 uur Aere Perennius). De volgende verga dering is op 9 februari: demonstratie merkartikelen, dia’s en declamatie van Peter Ruijf. van een dame opgemerkt: zeer leuk en liefelijk. Brug ongelijk (meisjes keurgroep 10-11 jaar) was een zwaar woord foutloos. Maar daarvoor was het dan ook een keurgroep. Ochtend gymnastiek meisjes 8-9 jaar uit gevoerd in pyama, was een aardig be dacht slot. De voorzitter bracht mej. Bos veel lof voor haar leiding en lering, die zij deze avond en tijdens de lessen de jongens en meisjes mee geeft. Hij over handigde haar een enveloppe met wat erin. Ook mej. Tine Osinga werd hartelijk dank gebracht voor haar hulp, die de vereniging steeds ontvangt. Een kom- plimentje komt toe aan al die moe ders, die er voor gezorgd hadden, de jeugd er zo keurig uitzag. Dames: 500 meter: 1. Boukje Spoor 50.3; 2. Doetie Schilstra 51.0; 3. Akke Falkena 52.1; 4. A. v. d. Steegh-v. d. Meer 55.6; 5. Hennie de Boer 55.9; 6. Rinske Falkena 56.0. 1500 meter: 1. Boukje Spoor 2.45.0; 2. Akke Falkena 2/5.9; 3. Doetie Schil stra 2.50.3; 4. Jantje Falkena 2.55.8; 5. 3—5 1. D. Zwaan-J. H. Turkstra 0-1, G. Siemonsma-Tj. Wiersma afgebr. A. S. Breuker-J. de Vries 1-0. B. I. Bosma-J. Nauta %-%, F. Are- ma-J. Dijkstra 1-0. C. A. Diekstra-E. Jongedijk 0-1, H. v. d. Wal-L. Boersma 1-0, H. J. La- rooy-F. Hulshof 1-0, A. G. van Dijk- A. P. Tromp afgebr., P. Sikma-D. v. d. Meer 1-0. Programma morgenavond: A. IJ. J. Dijkstra-C. Visser, Vries-R. Kunnen, Scholtens-S. ker. B. I. Bosma-R. Schwarts, H. wer-F. Arema, J. Joma-A. Arema, S. Sikma-J. Nauta, J. Dijkstra-T. v. Lin gen. C. N. Hogeboom-L. Albada Sr., F. Hulshof-H. v. d. Wal, H. Larooy-H. Lyklema, L. Boersma-S. Jongstra, A. P. Tromp-H. J. Smit, E. Jongedijk-A. G. v. Dijk, S. v. d. Zee-P. Sikma, A. Diekstra-D. v. d. Meer. Direct na de aftrap nam HJSC een overwicht en toen in de 3e minuut W. Stoker een corner listig voor het QVC-doel bracht, liet H. Wittermans de bal even op het achterhoofd draai en, waarna het leer in het rechter hoekje van de goal verdween. Er werden meerdere hoekschoppen goed door Stoker voor het doel gebracht, maar deze kregen niet dezelfde afwer king. QVC gaf goed partij, maar de achterhoede van HJSC bleef de baas. In de 23e minuut lepelde W. Stoker de bal uit een vrije trap mooi voor het QVC-doel en zonder dat iemand de bal aanraakte passeerde deze de doel lijn (02). Verder kwamen beide ploe gen niet meer tot grote daden. HJSC was kennelijk tevreden met deze 20 voorsprong, QVC probeerde wel de achterstand te verkleinen, maar dit lukte niet. jonge mensen in opmars door het gebouw en maakten het podium propvol. Voorzitter N. Bergstra, door de ja- ren heen met de gymnastiek als het ware vergroeid, opende de avond met een woord van welkom aan allen. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat er zoveel belangstelling bestond in IJlst voor de 250 leden tellende gymnastiekvereniging. Gymnastiek is veelzijdig, zo stelde hij, er valt altijd weer opnieuw van te genieten. Hij deed een beroep op de ouders om, als straks het zwemmen zich weer aan dient, de kinderen evenwel óók gym nast te laten blijven, voor henzelf, voor de juffrouw en voor de penning- meesteresse. Daarop gaf hij de leiding in handen van mej. Bos. De kleuters (4-5 jaar) kwamen het eerst aan de beurt voor het werken op de banken. Kinderen tonen zich altijd zoals ze zijn. De één was voorzichtig, de ander meer gedurfd. Klassikaal brug (meisjes en jongens 6-7 jaar) werd aardig uitgevoerd. Part ner oefening van meisjes van 10-11 jaar was bijna foutloos, mooi om te zien. Stokoefening (jongens 8-10 jaar) ging iets minder; de gelijkmatigheid ont brak. Brug ongelijk klassikaal voor meisjes 8-9 jaar was goed. In de pauze had het jonge volkje volop de gelegenheid voor een fris drankje. Evenwichtsbalk meisjes 10-11 jaar was zoals de voorzitter het uitdruk te: geweldig, hier liggen toekomstver wachtingen voor IJlst. Trampoline, paardspringen jongens 8-10 jaar werd vlot en korrekt uitgevoerd. Het dansje meisjes 10-11 jaar kreeg Gisteren werd de derde wedstrijd gelopen in de Friese crosscompetitie. De organisatie was ditmaal in handen van de AV ’55 te Heerenveen en het strijdtoneel was traditiegetrouw op en om het „Woutersbergje” in Oranje woud. De dames gingen om 11 van start voor de 1200 meter-race. Gretha Negenman van AV ’55 vertrok aan kop direkt gevolgd door Tjissie Dijk huis van Horror. Halverwege liepen zij een verkeerde kant op, wat beiden enkele tientallen meters kostte. Des ondanks wist Gretha weer bij te ko men en de race zelfs te winnen. Tjis sie wist nog vijf tegenstandsters te passeren, doch verder kwam zij niet. Bij de heren was B. Walinga van AV ’55 op de 1500 m voor de derde maal de snelste. Zijn tijd was 4.44.3 Tweede was J. Dijkstra (4.48.8), en derde G. Postma in 4.52.5, beiden van AV ’55. De best geklasseerde Horror-atleet was M. Ligthart. Hij eindigde op de negen de plaats. Bij de B-junioren eindigde A. Post ma van AV ’55 met ruim een halve minuut voorsprong op C. van der Sluis van Spartacus, Franeker op de eerste plaats in een tijd van 8.23.5. J. van der Heide van Impala werd derde. SNELLE BERT KLOP Bij de A-junioren (4000 meter) bleef Naar aanleiding van berichten over het RONO-programma „Muziek en Re ligie van verre volken” deelt de Pers dienst van de Nederlandse Radio Unie mee, dat deze serie werd gestaakt in overleg met de Adviesraad voor de Re gionale Omroep Noord en Oost (het door de minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk benoemde college, dat adviseert omtrent RONO- programma-aangelegenheden) en de commissaris voor de programma’s van de Nederlandse Radio Unie. In een bij eenkomst op 16 december j.l. spraken de RONO-Adviesraad en de program- ma-commissaris van de NRU als hun mening uit, dat de bedoelde program- maserie onvoldoende elementen bevat om te passen in het kader van de re gionale programma’s in RONO-ver- band. walvis uit de Zoölogische Gaard zijn”. Gelukkig maar dat Kappie deze op merking niet meer hoorde. Hij rende met de meester achter Bizniz aan, die met zijn geschreeuw om een boot de woede van het publiek opwerkte. Men gaf graag een boot voor dui zend dollars, maar waarom moest dat juist geboden worden, nu ze allen midden op de rivier lagen? Alg. klassement: 1. Jeen Wester, Eernewoude 92.200; 2. Roel Bokke Span, Stiens 92.767; 3. Dick JelL ia, Grouw 95.300; 4. Jappie van Dijk, Rui- gahuiz-n 96.567; 5. Rob de Wilde, Leeuwarden 96.967; 6. Jappie Hingst, Tirns 97.367. De Nederlandsche Vereniging voor Slechthorenden heeft, terzijde gestaan door haar zusterorganisatie, de Stich ting voor Katholieke Slechthorenden, samen met de KRO (Katholieke Radio Omroep) een filmpje vervaardigd over het gebruik van een ringleiding voor huiskamergebruik. Hierbij wordt ook duidelijk de bediening van de luister- spoel van het moderne gehoorapparaat gedemonstreerd. De uitzending voor de Televisie is op woensdag 25 jan. 1967, van 19.40 tot 19.45 uur. Kontroleert u het even in de luistergidsen! U kijkt er natuurlijk naar en vertelt het even door aan andere slechthoren den. Die kunnen er belang bij hebben. Misschien denkt u: Och, het zijn maar vijf minuutjes”? Ja, maar vijf kostbare minuten. Want voor menig slechtho rende openen ze misschien de moge lijkheid tot ’n meer doelmatig gebruik van een gehoorapparaat. Dus voor meer levensgeluk! Wanneer u er na deze uitzending nog meer over wilt weten, ook dan staat de Ned. Ver. v. Slechthorenden voor u klaar. Deze vereniging heeft een vouwblad samengesteld over het gebruik van de ringleiding in uw huiskamer. U vindt er alles in over ringleiding-, ringspoel-, stoelring enz. En verder hoe legt u zelf een ringleiding aan? Of als u het zelf niet wilt doen U geeft het vouwblad gewoon aan uw radio of T.V. handelaar, met het ver zoek een ringleiding voor u aan te leg gen. Het vouwblad kost voor niet-leden f 0,50 plus f 0,30 voor verzendkosten. U kunt het bestellen bij de Sekretaris van de afd. Heerenveen van de Ne derlandse vereniging voor slechthoren den. Deze vereniging wil nog veel meer doen voor slechthorenden en doof gewordenen. Wilt u er meer van we ten, wij geven u graag alle inlichtin gen over de doelstelling en het lid maatschap. Het adres is: E, v. d. Veen, J. W. Frisostraat 43, Sneek.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 6