economie Moeilijkheden niet schuld kabinet-Cals Fusie van vier tuinbouwveilingen gaat niet door I Om te kunnen leven hebben we Rients Gratama in „Moai waer en lange dagen” trok weinig publiek Waterpoort-krabbels I I WYMBRITSERADEEL IJLST de KVP: l van Minister Klompé sprak in Sneek voor en Geld stroomt binnen voor Ulster molen „De Rat” Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I hirft 122e jaargang nr. 12 Sneek: 54% voor fusie Goede exploitatie-opzet Kerknieuws Matthaus Passion in Workuni Het straatbeeld van de oude Lemmerweg gaat bij de ingang van Sneek weer veranderen. Rijkswaterstaat is op het ogenblik bezig een stuk of 17 voornamelijk zieke bomen om te kappen. De meeste lijden aan de iepziekte. Bovendien is dit het begin van de wegve^betering. Het laatste gedeelte zal binnenkort worden ver breed en geasfalteerd. Rijkswaterstaat gaat op het hele wegvak van Sneek tot Lemmer in totaal ongeveer 100 bomen kappen. Donderdag 9 februari 1967 en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De eerste weidevogels dit jaar gesignaleerd Feestavond kaatsver. ..Sneek* met ,.De Moskeflap Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Vi ie heel t zich nog niet laten doorlichten? Bus met schoolkinderen onbestuurbaar in Hommerts I i WELK BELEID? den, CHRISTELIJK Uit het jaarverslag van de KVNWV Na de pauze werden vragen gesteld Er schijnt enig misverstand te zijn Naar aanleiding van enkele vra- „warming-up „los”. G. BOSCH. gewaarschuwd! t Zoals bekend heeft de bisschop on langs in een interview verklaard, dat het helemaal niet nodig is, dat ka tholieken op de KVP stemmen. De jongeren voorzitter, mr. Gerrits meen de, dat mgr. Bluyssen alleen maar po pulair wilde doen. ZWARE POLITIEKE STELLINGNAME Geref. Kerken: Beroepen te IJlst: H. Dijkstra te Diever. De verkiezingsstrijd loopt op eind; nog een kleine week en 55; ’66: 53). De invloed van de om zetbelasting was ook merkbaar bij het aantal metingen in de 16 m2- en Valkenklasse. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko per post f6,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De Friese Bond van de KVP belegde maandagavond in de grote zaal van hotel Hanenburg een verkiezingsbijeenkomst, waar mej. dr. M. A. M. Klom pé, minister van Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, en de heer P. J. Engels, lid van de Tweede Kamer, voor een talrijk publiek beschouwingen hielden over de politiek. De heer Engels legde uit wat de KVP allemaal wil, waarna de minister de principiële kant belichtte. Zoals te verwachten was, kwamen daarbij ook de uitspraken van bisschop Bluyssen van Den Bosch ter sprake. Beide sprekers distancieerden zich van uitlatingen van de jon- geren-voorzittcr van de KVP, die zaterdag in Utrecht kritiek uitte op de bisschop, maar ook achtte men het tijdstip waarop de bisschop zijn mening ten beste gaf, zeer ongelukkig, met het oog op de verkiezingen. Evenals vorige jaren zal in de her vormde kerk te Workum weer een uit voering worden gegeven van Bach’S Matthaus Passion. Deze uitvoering is op woensdag 1 maart, ’s avonds om 10 over zeven, door het toonkunstkoor „Concordia” uit Leeuwarden. Voor en na afloop van de uitvoering rijden er bussen (tegen half tarief). ge flessen klaar te zetten geldt dus f voor deze datum. Inwoners die wat X afgelegen wonen en toch flessen voor deze actie willen afstaan, kun- I nen dit telefonisch melden op nr. f 2563. Gaarna zag de commissie, dat 1 enkele autobezitters zich beschik- f baar stellen voor het afhalen van de flessen bij deze mensen. Zij gelie- t ven te bellen op eerdergenoemd nummer. SNEEKER NIEUWSBLAD De staatsdeelname moet volgens spr. ophouden, zodra het particulier initia tief het zelf wel aankan. Daarom is de KVP tegen nationalisering van het verzekeringsbedrijf. Evenmin zonder meer deelname in de olie- en gaswin ning. Hij pleitte voor een gezond en even wichtig beleid, voor alle delen van het land. De KVP-fractie heeft dan ook sterk aangedrongen op stimulerings maatregelen om de werkgelegenheid in het noorden van het land te bevor deren. Over het kabinet-Zijlstra was de heer Engels wel tevreden, al blijft er kritiek. Want er is b.v. nog steeds geen structuurplan voor het noorden, dat het gehele leefklimaat overziet. Het gloedvol betoog van het noor delijk Kamer-lid oogstte veel applaus Dr. Klompé stelde de aanwezigen de vraag: Waarom KVP? Zij gaf met een zelf het antwoord: omdat deze partij een goed program heeft, dat zij wil verwezenlijken vanuit een christe lijke visie op mens en samenleving. De ze verwezenlijking zal tot uitdrukking moeten komen in het beleid. Bij iedere verkiezing zal iedere partij de kiezers een beleid móeten beloven. Daarom vond zij het ook niet van belang, dat de KVP in de afgelopen periode van vier jaar tweemaal van partners is veranderd, want het gaat niet om de combinatie, maar om het beleid. Over de kabinetscrisis en de moeilijk heden van het kabinet-Cals, die ten slotte tot de beruchte „nacht van Schmelzer” hebben geleid, merkte zij op, dat men niet alle schuld op het ka binet-Cals moest schuiven, maar dat ook de vorige kabinetten hier deel aan hadden. Overigens meende zij, dat de feiten bevestigen, dat de zaak fi nancieel niet gezond was. „Iedere partij die zichzelf respec teert kan onmogelijk van te voren zeggen met wie ze samen in de rege ring wil zitten. Wij zouden u bedrie gen als we ’t nu zouden zeggen”. Over de uitslag van de verkiezingen voor de KVP: „Ik zeg, dat ’t wat ons betreft wel mee zal vallen”. De minister sprak de bewering, dat confessionele partijen een gevaar voor de democratie zouden zijn, tegen. De KVP is geen belangenpartij, geen ,,pro- grampartij sec” zoals D ’66. Maar in de KVP zijn christenen bijelkaar geko men. „We zouden best ook andere christenen in onze partij willen, want we zijn beginselpartij”, aldus spr. Steeds zal er volgens haar gezocht moeten worden naar een vorm tussen staatsinvloed en de invloed van de burger. Wat de kritiek op de confes sionele partijen betreft zei de minis ter: „Wanneer gij een niet-materieel uitgangspunt hebt, dan moogt ge ons het recht hierop ook niet ontzeggen”. Ook was zij van mening, dat een so ciaal beleid wel degelijk mogelijk is zonder socialisten in de regering. Over de ontwikkelingshulp verklaar de zij: We zullen bereid moeten zijn een stuk van onze welvaart op te offe ren. Als we dat niet doen, zijn we geen goede christenen. Tenslotte ging zij even in op vraagstukken als het on dernemingsrecht, bezitsvorming, maat schappelijk werk. De KVP heeft steeds gepleit voor een apart ministerie van maatschappelijk werk. FRIES VERSTAAN bruari-5 maart zal er aangebeld en kunt u De minister merkte over deze zaak onder meer op: „In ’t verleden hebben bisschoppen wel eens brieven geschre ven, maar daarvan zijn we de laatste tien jaar verschoond gebleven”. Zij vertelde, dat de heer Gerrits zijn uit spraken (waarover zij verdrietig was) inmiddels in het openbaar heeft terug genomen. Maar zij was ook van me ning, dat de bisschop wat hij gezegd heeft beter niet had kunnen doen. Zij noemde het een „zware politieke stel- lingname”. Dat heeft mgr. Bluyssen zich waarschijnlijk niet gerealiseerd. Een jongere in de zaal was met deze verklaring kennelijk niet tevreden. „Waarom heeft het hoofdbestuur de betreffende nozem in Utrecht niet met een tot de orde geroepen?” zo vroeg hij na de pauze. Er ging een kleine golf van onrust door de zaal. De heer Engels herinnerde er aan, dat ook de voorzitter van het NKV, de heer Mer tens, onlangs dingen heeft gezegd, die niet erg verstandig werden geacht. Maar de KVP wil niemand het recht ontzeggen deze uitlatingen te doen. JUIST GEZIEN De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de Friese Bond, bur gemeester J. A. Mulder uit Bolsward. Deze sprak een kort gebed uit en merk te daarna op, dat de KVP-fractie de toestand in het land ten tijde van de kabinetscrisis helaas juist heeft gezien (sluiting van bedrijven, algemene te ruggang van de conjunctuur). De vraag is welke koers er de komende vier jaar zal worden gevaren. De heer Engels nam eerst de PvdA even onder de loep. Daar worstelt men op het ogenblik met de vormgeving van de idealen (doorbraak naar links). Ook zijn PvdA en VVD uit elkaar ge groeid. Wat is de plaats van de KVP in dit verband? Zij erkent, dat de over heid steeds nieuwe taken krijgt. Maar de KVP wil vereenvoudiging, wil, dat de mens zich niet verloren gaat voe len tussen allerlei regelingen. Zij wil een vrije en zelfstandige ontplooiing. PARTICULIER INITIATIEF over de commissie noorden des lands, de duidelijkheid in de politiek, subsi die voor uitbreiding van bestaande be drijven, de Mammoetwet, staatsdeel name in bedrijven in het noorden en de verkiezing van burgemeesters en commissarissen der koningin door het volk, zoals D ’66 dit propageert. De mi nister merkte dat dit laatste in de Grondwet is geregeld en niet zomaar veranderd kan worden. Wel vond ook zij, dat de Grondwet nodig op de hel ling moet. N.a.v. een opmerking, dat de burge meesters in Friesland Fries moeten kennen, zei de heer Engels, dat Fries land tweetalig is. Hij dacht daarom dat je van niemand kunt eisen Fries te spreken, maar wel het te leren ver staan. Hij vond ook, dat er meer reële kansen aan het Fries moeten worden gegeven in het onderwijs. Óp een vraag over de defensie-uit- gaven deelde de minister mee, dat deze relatief steeds kleiner zijn gewor den, d.w.z. in procenten van de totale uitgaven. Tenslotte werd vanuit de zaal kritiek geuit op de radiopraatjes van de KVP en werden vragen gesteld over het voorkeursrecht van de ge meenten bij grondverkoop en de ver houding tussen lonen en ondernemings- winst in de industrie. Om ca. elf uur sloot de heer Mulder de discussies, na de minister een bloe metje te hebben aangeboden. En die „stem” van de drie begelei dende musici (Joop Verbeke, piano en trombone, Henk Ónderstijn, fluit, ac cordeon en slagwerk, en Karst de Groot, gitaar) is inderdc .d een niet weg te cijferen element in deze flit sende show. Voor velen misschien zelfs wel een té dominerend element, niet alleen, omdat een enkele maal het gesproken woord wel eens dreigt te verdrinken in de muzikale golven), maar ook omdat het soms erg modern, „cool”, geschre ven en gearrangeerd is. Dit laatste is natuurlijk-een kwestie van smaak en doet uiteraard niets af van de grote muzikale kwaliteiten van dit trio. De ze kwaliteiten worden nog eens extra onderstreept door het feit, dat de mees te composities op naam van Verbeke en Ónderstijn geschreven kunnen worden. Wat Rients Gratama zelf betreft, hij mag zeker als één der beste Friese cabaretiers genoemd worden en dan niet in de laatste plaats door zijn voor treffelijk geschreven teksten. Hij speelt op waarlijk meesterlijke wijze met uit de zo goed als volle zaal, die was versierd met propagandabiljetten. Zo had men langs de wand de naam van de lijsttrekster „Klompé”, uitgeknipt in grote biljetten. Allereerst de kievit, die na de paar winterse dagen van 7 en 8 januari twee weken later al weer werd opge merkt. Op 20'januari achttien onder Giekerk en een honderdtal onder Eer- newoude, overtrekkend naar het oos ten (S. Hoekstra, Ureterp). Ook op de tussenliggende data werden enkele, soms in groepsverband, gezien. Zelfs van de grutto (skries) zag de heer J Bonnema te Oosterwierum op 31 januari tijdens de jacht twee exem plaren. En vier dagen later werd er een grutto gezien in de Bullepolder onder Leeuwarden (W. de Jong). De tureluur laat in het binnenland nog op zich wachten, er zijn althans geen meldingen van binnengekomen. De scholekster tenslotte was in de tweede helft van jan. hier en daar al op zijn broedterrein. Met name de laatste van die maand werden er nog al wat exemplaren opgemerkt. Op 4 februari was in de Bullepolder zelfs een troep van minstens 2000! Meldingen van waarnemingen ook van andere soorten als de witte en de gele kwikstaart) worden weer gaarne ontvangen op het adres Van Swieten- straat lb te Leeuwarden of bij de heer W. de Jong, Boeierstraat 32b te Leeu warden, tel. 33671. al jaren gespeeld. Aanleiding is het teruglopen van het aantal tuinders. Daardoor wordt dan weer de aanvoer op de veilingen kleiner. Wanneer deze op een gegeven ogenblik te klein is, is zo’n veiling niet meer rendabel. Wanneer de fusie wel was doorge gaan, zou de aanvoer geheel in Leeu warden terecht zijn gekomen. Voor de tuinders in de Zuidwesthoek heeft dit weer het bezwaar, dat de vracht veel duurder wordt. Het bestaan van de Sneker veiling is voorlopig weer verzekerd. Maar om de eindjes aan elkaar te kunnen kno pen zal er wel wat moeten gebeuren. Of de veilinghuur moet in de nabije toekomst omhoog of de provisie. Toch werden er tot nu toe in Sneek goede prijzen gemaakt. Voor export werd het echter moeilijker afzetgebied te vinden. Er moest over het algemeen wat meer aanvoer zijn, vooral in de winter. Daar bij speelt echter ook een rol, dat men door de structuur van de grond minder verbouwt dan b.v. in Berlikum. derde deel gevuld) heeft de Friese! ven. Zwak geschreven nummers zijn cabaretier Rients Gratama maandag- er dan ook niet te vinden in dit pro gramma. Gratama is verder een innemende toneelpersoonlijkheid, die èn door zijn natuurlijk optreden èn een bijzonder hoog tempo de kleine tekortkomingen in de presentatie gemakkelijk doet ver geten. Tekortkomingen voornamelijk door zijn beperkte stemmogelijkheden, die te weinig nuancering toelaten, waardoor l.et gevaar bestaat, dat het op de duur wat eentonig en vermoei end wordt. Dit kwam bijvoorbeeld tot uiting bij de imitaties van verschillende partij leiders, die niet allemaal even goed uit de verf kwamen. Met name de vrijz. prot, richting kreeg een onjuist eti ketje. Op het politieke vlak toonde Gratama zich een ware meester. Fijn uitgewerkt met een flinke dosis prach tige woordspelingen (Beernik of beat nik!). Ijzersterke nummers waren verder ondermeer „Snik snokkerke”, „Mei beat mear byt” en „Sport” om maar een losse greep te doen. Ook de confe rence (een heel sterk punt bij hem) over de „Skonk” was bijzonder ge slaagd. (Waar de vrouw op steunt en een man door wankelt). Uit het bijzonder hartelijke applaus na afloop kon beslist niet opgemaakt worden, dat niet alle plaatsen bezet waren geweest. Het lijkt er op dat de lente dit jaar zakelijk en liet de spelers van Irn- wel heel erg vroeg is. Overal ziet sum „even” naar Grouw tippelen, men krokussen en sneeuwklokjes in Het bleek te veel van het goede, bloei, de eerste tulpen komen reeds Tijdens de wedstrijd waren enkele boven de grond, kortom de natuur spelers te moe om een volwaardige ontwaakt schuchter uit haar win- strijd te spelen. De Snekers verlo- terslaap. Zo werd afgelopen zondag ren dan ook met 2-0! Het pleit niet J In Plané, het orgaan van de Vrij- heidsklasse-organisatie, lezen wij dat wegens het grote succes van het vorige jaar getracht zal worden ook in 1967 weer teamwedstrijden voor de Vrijheidsklasse te houden. Een desbetreffend verzoek is reeds in- z’n gediend bij de KZV Oostgrgoo in we Grouw, die ook in If 3 deze wed- J zullen weten wie gewonnen en wie strijden organiseerde. Sneek zal dan j verloren heeft. Aan een prognose met één team van vier zeilers uit- t rzullor» viro nnc moor niot uzoóon Vnmoro TT Ir r» Ir» urarïef riirlan nn loot De plannen om te komen tot een fusie van de vier veilingen Leeuwar- Sneek, Harlingen en Dokkum gaan niet door. Gisteravond werden op vier afzonderlijke plaatsen vergaderin gen gehouden. Het resultaat daarvan is, dat Leeuwarden en Dokkum zich hebben uitgesp; oken vóór fusie, terwijl Sneek en Harlingen er tegen waren. De afspraak was, dat alle vier veilin gen er voor moesten zijn om de fusie door te laten gaan. Wat de Sneker veiling betreft, welke wordt geëxploiteerd door de Zuid- friesche Tuinbouwvereniging, daar sprak zich 54% van de aanwezigen uit vóór fusie. Maar afgesproken was, dat om het er door te krijgen, 75% er voor moest zijn, zodat de conclusie toch was: tegen. Er was daartoe gisteravond in Joure een extra vergadering belegd met als enige agendapunt de fusie. Hier waren 46 mensen, afkomstig uit de hele Zuid westhoek. De plannen voor een fusie hebben Het is eerlijk geen grootdoenerij van het „comité Molen de Rat”, als er ge zegd wordt dat de giften en toezeg gingen binnenstromen. Maar, vergeet u niet, er moet ook heel wat komen. De centrale vraag voor de Ulsters is echter, als we zo hier en daar eens luisteren: Stel dat die molen straks klaar is, wat dan? Onderhoud, verze keringen tegen brand en storm, om maar een paar beslist noodzakelijke onkosten te noemen, zullen betaald moeten worden en waar komt dat van daan? Het comité (en ook de gemeente) heeft deze vragen niet zonder meer voorlopig laten rusten, maar zich ver gewist van een goede exploitatie-opzet van het geheel. De molen zal zichzelf voldoende kunnen bedruipen. Het ontbreekt niet aan belangstel lenden op dit moment. Een en ander rechtvaardigt het besluit om „in zee” te gaan. Mede met het oog op de ko mende stadsfeesten in 1968, hoopt het comité binnen korte tijd met de vol tooiing van de restauratie te beginnen. En aan die voltooiing moogt, kunt en wilt u als Ulster ingezetene ongetwij feld meedoen. U krijgt daartoe volop de gelegenheid; in het tijdvak 20 fe- bij u wórden uw bijdrage kwijt. Het zal een eer zijn voor „ons stedeke”, dat deze collecte in ruime zin slaagt! De traditionele jaarlijkse feestavond van de Kaatsvereniging Sneek zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 18 februari a.s. in de zaal Hanenburg. De eigen toneelclub zal opvoeren het be kende blijspel „De Moskeflap” van IJ. Schuitmaker, dat zij in het begin van haar 20-jarig bestaan (reeds eerder) met groot succes op de planken bracht. Tot nu toe hebben bijna 9000 men sen van de gelegenheid gebruik ge maakt om zich te Hten doorlichten. Wie nog niet aan de oproep gevolg heeft gegeven, kan nog terecht in het gerechtsgebouw (aan de Marktstraat): morgen van 9-11.50, ’s middags van 13.30-16.50 en s avonds vrn 18.00-19.15 uur. Tenslotte is er a.s. maandag (de 13e) nog gelegenheid zich te laten on derzoeken op tuberculose en andere ziekten van de borstorganen. Dan ech ter alleen van half twee tot kwart voor vijf cn van zes tot kwart over zeven. Zij, die vervoer hebben gevraagd, zullen daaromtrent nog nader bericht krijgen. Dit vervoer zal worden ver zorgd door het Rode Kruis en de B.B. in samenwerking met de 2e afdeling van de gemeentesecretarie. Zij, die zelf niet in het gerechtsgebouw kunnen komen en toch van de gelegenheid tot doorlichting gebruik willen maken, kunnen voorzover zij dat nog niet hebben gedaan vervoer aanvragen op de 2e afdeling van de gemeentese cretarie. Vanmorgen omstreeks 8 uur raakte in Hommerts een bus van de ZWH met hoofdzakelijk schoolkinderen door het breken van de stuurstang naast de weg. Alles liep gelukkig prima af. Het gebeurde op het eind van Hom merts (van Sneek af gerekend). Ge lukkig voor de chauffeur dat ter plaat se in de berm veel losse modder was aangebracht. Hij slaagde er in de bus daar in te laten lopen, zodat deze vastliep. Het liep verder zonder onge mak af. geld nodig en dat geld moet ver- j diend worden door te werken. Zo 1 tal mensen is er in ons welvarende ^®rd,^leP te,ru64: i6’ 65: land op het ogenblik geen werk. Per J 1 februari waren dat er ruim 97.000, of 3,4% van de mannelijke beroeps- J bevolking. In onze stad nam het aantal werklozen van januari ’66 tot januari ’67 toe van 190 tot 313 f (of van 3,6 tot 6,0%). Voor heel Friesland bedraagt het percentage ontstaan over de publikatie in de thans 7,5 (7300 man). Gelukkig bladen over de flessenactie voor J krijgen zij nog uitkeringen, zodat ze „De Sneker Pan”. Velen meenden, niet helemaal zonder geld komen te dat de inzameling reeds op de eerst- zitten. Maar het is voor de betrok- volgende zaterdag zou worden ge- kenen een heel erge zark om zon- houden. Zij is echter pas zaterdag I der werk te zijn. Het gaat immers 18 februari a.s. Het verzoek om le- bij werk niet enkel om het geld. i in een eende-korf langs de Geeuw bijzonder voor hun conditie reeds een ei gevonden en in de om- J geving ziet men hier en daar de lammeren al buiten dartelen. Toch J blijft een al te grote uitbundigheid over dit weer nog voorbarig. Daar- J voor hoeft men slechts onze rubriek f „Uit het verleden” na te lezen. 4 J zullen we ons maar niet wagen, komen. Enkele wedstrijden op het i Maar dat het spannend is is zonder ^neekermeer (o.a. de Paaswedstrij- meer duidelijk. De oproepingskaar- den) dienen als selectie voor de sa- ten zijn in onze stad inmiddels ver- menstelling van het team. zonden. Wie echter a.s. maandag nog geen oproep heeft ontvangen, kan zich vervoegen op de 2e af de- Uit het jaarverslag van de KVNWV ling van de gemeentesecretarie. blijkt> dat ook in 1966 de vrijheids- Daar kan men dan alsnog een du- kiasse weer ’t grootste aantal wed- i 4 plicaat-kaart krijgen. strijdzeilers leverde. Na de Vrij- heidsklasse met 3261 starters (160 starts) volgden de zestienkwadra- ten met 2675 (166), de soloklasse: 2603 (132), de sternklasse 2387 (145) en de schakelklasse 2245 (142). Het aantal vrijheidjes, dat in 1966 ge- J De rijkspolitie heeft de laatste dagen controle gehouden op de ma- ximum-snelheid, o.a. op de toevoer- wegen naar onze stad. Er werden j zeer veel overtredingen geconsta- teerd. Dikwijls worden de verkeers- j borden volkomen genegeerd. Toch staan deze er echt nie voor niets. Wie te snel rijdt vergroot de kans j op Ongelukken. De politie blijft dan i\aar aameicung van eiueie vra- J ook regelmatig controleren. Men zij gen over het oude zeil van het Sne- ker skütsje kunnen wij meedelen, dat dit niet meer geschikt is om ge- bruikt te worden bij stil weer, ook al omdat het door het omslaan in Voor het begin van een voetbal- Grouw er niet beter op geworden is. i wedstrijd lopen de spelers zich vaak Het is derhalve de bedoeling het t even „los”. Een „warming-up” nieuwe zeil te gebruiken bij stil F noemt men dat in die kringen. Het weer en het oude bij harde wind. lA-team van Sneek reisde zondag Voor de feestavond a.s. maandag J naar het Grouwster GAVC IA. De zijn geen kaarten meer beschikbaar, t leider achtte een opwarmer nood- De zaal is geheel uitverkocht. Voor een teleurstellend aantal be-woorden en zinnen en weet hieraan zoekers (Amicitia was slechts voor een l allerlei verrassende wendingen te ge- derde deel gevuld) heeft de Friese! ven. Zwak geschreven nummers zijn avond voor de tweede maal zijn onc- man-show „Moai waer en lange dagen” in Sneek gebracht. Of, zoals Gratama zelf zegt: „een one-man-show is het beslist niet, omdat zowel de musici als ik een even grote stem in het ka pittel hebben”. t t t i 5 J 1 linr d

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1