WAT ER OP HET SCHERM KOMT Predikbeurten over Raad was niet eensgezind kwestie dakbedekking in IFoudsend HOORAPPARAAT van Nieuwe reeks detectivefilms Francis Durbridge Heeringa: verbouwing oude school tot kleuterschool tweederangs plan T.v.-programma in ’t kort Verontwaardiging over aankoop Blitsaerd Satarie Je hart zegt: helpen, ’t verstand: het kan niet’ ’f Waterlooplein Ledigheid James Baldwin RONO Benoemd Beroemde detectivefilm Geslaagd Vergadering k.i.-vereniging „It Heale Bislach” In februari 1967 werd minder gespaard dan in ‘66 Jaarvcrgaderin afd. Nijland N.C.V.B. Bidstond voor het gewas GEREF. KERKEN NEDERL. HERV. GEMEENTE Horatio Bottomley naar fritéko, zitting iedere dinsdag van 10-12 uur in „aere perennius", kleinzand 10 sneek (mevr. t. v. d. laan) Moordspel ga voor aanschaf, service en onderhoud van uw MAANDAG 6 MAART 1967 WOENSDAG 8 MAART 1967 VERKIEZINGEN Eigenlijk is het weer een week zoals alle andere. Met een overvloed aan buitenlandse films en series en enkele Nederlandse produkties. Een bijzon derheid is, dat de AVRO een nieuwe reeks detectivefilms van Francis Dur- bridge begint en dat de NTS woensdag een directe reportage brengt van de wedstrijd op de Europacup tussen Du- kla Praag en Ajax. ’s Avonds is er een herhaling. De voorzitter legde uit, dat de tijden veranderen. De opvattingen van wat de grenzen zijn van de aan het onder wijs te stellen eisen zijn niet meer de zelfde. Deze projector is beslist geen novum. er o’p, dat de exploitatie daarvan met zo eenvoudig zal zijn. De heer Heeringa bleef bij zijn me ning. Hij kreeg dan ook de aanteke ning, dat hij geacht werd tegen te zijn. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen BENOEMINGEN Tot onderwijzer aan de „Obis”-school (lager onderwijs) te Amsterdam is onze stadgenoot, de heer D. Kikkert, benoemd. gerstegoed uit. februari 1967 bedroeg 4528,3 miljoen tegen 4254,7 miljoen uit. februari 1966. UITSTEL De voorzitter vertelde, dat het ging om een bedrag van ca. f 1200 voor het dak en zo'n f 1300 voor het school plein. Maar die bedragen hoeven niet per sé in één keer op tafel te komen. Als de jaarlijkse lasten te zwaar wor den kan het bestuur vragen het kos- tencijfer per leerling te verhogen. De heer Veldhuis had naar hij zei nogal moeite met het advies. Als de Woensdag 8 maart 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-19.00 Dier en plant in RONO- land. 19.00-20.00 Dameskoor „Bel Canto” uit Warffum o.l.v. L. v. d. Glas: werken van Hassler, Gallus, Distler, Kodaly en Fauré. Donderdag 9 maart 18.30-18.45 RONO-dagboek 18.45-20.00 Grunneger oetzenden. 10.20 18.45 ster; MET EENS De heer Gerding onderwierp het dak nog eens aan een beschouwing. Hij vond, dat de school slecht gebouwd is, met goedkoop materiaal. In de onder laag zit volgens hem werking, waar door de bovenlaag is gescheurd. Con clusie: zowel een constructiefout, als een kwestie van onderhoud. De heer Hreringa wilde eerst duide lijk stellen, dat hij de deskundigheid van de - ecteur van gemeentewerken niet in twijfel trok. Verder informeerde hij naar het advies van TNO en ten slotte had hij liever het schoolplein in een apart voorstel gehad. De voorzitter antwoordde, dat TNO gezegd heeft: handhaaf het oude dak. „Ik seach it graech oars. Mar dit is net it ein”, aldus de heer Nauta. Ook de heer Osinga betoogde, dat dit advies hem niet lag. Hij drong aan Donderdag 9 maart, Ned. 1: 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 de verrekijker; 19.10 van gewest tot gewest; 19.30 mensen in de sport; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 de halsband; 21.05 praten met Toon; 22.55 journaal; 23.00 teleac. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 bill dana show; 20.30 gamma; 20.45 Wally-show; 21.25 de zaak Horatio Bottomley; 22.15 ster; 22.20 journaal; 22.35 verklaar u nader. De netto-besparingen zijn bij de Rijkspostspaarbank in februari lager geweest dan in de overeenkomstige maand van 1966, t.w. 21,6 miljoen te gen 29,7 in 1966. Er werd ingelegd 121,3 miljoen (115,8 miljoen in februari 1966) en opgenomen 99,7 miljoen (86,1 De afd. Nijland van bovengenoemde bond kwam in jaarvergadering bijeen in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk aldaar. De leiding berustte bij de presidente mevr. E. Bootsma-Jonk- man, die na de gebruikelijke opening een meditatie hield naar aanleiding van ps. 27. Hierna werden de diverse jaarver slagen uitgebracht, waarbij uit dat van de penn.esse Zr. S. Westera bleek, dat er een batig saldo was van f 1,28. Zuster Westera, die zich bij de verkie zingen niet meer beschikbaar stelde, werd hartelijk dank gebracht voor haar punctueel beheer. In haar plaats werd benoemd mevr. Dijkstra-Zeilstra. Onder leiding van mevr. De Vries- Spaan werd vervolgens een spelletje gedaan. Mevr. De Vries had vijftien opnamen op de bandrecorder, waar onder stemmen van dorpsgenoten, mi nisters en anderen. Niemand van de aanwezigen had alles goed geraden. Na de pauze met de traditionele pak jes ver koop ter versterking van de kas werd een rollenspel gedaan onder lei ding van mevr. T, Rypkema-Elzinga. Het groep jé „Lëdén werven vóór de NCVB” won de eerste prijs. Aan het einde van de avond dankte de presidente allen hartelijk voor de geslaagde en gezellige jaarvergadering. Het voltallige gemeentebestuur van Wymbritseradeel heeft het donderdag avond gepresteerd om over een agenda waar niet veel in zat, er waren al thans geen echt belangrijke stukken bij, drie uren te vergaderen. Burge meester Van Hout, grotendeels hersteld van zijn ziekte, had de leiding, hoewel de voorstellen door de loco-burgemeester, wethouder Gerbrandij, wa ren ondertekend. Alle voorstellen werden aangenomen, zij het niet alle zonder hoofdelijke stemming. De meeste tijd vergde het advies van b. en w. om afwijzend te beschikken op een verzoek van het bestuur van de chr. school te Woudsend. Het ging er om of het dag van de school al of niet een constructiefout vertoont. Het schoolbestuur vond van wel, b. en w. waren van mening, dat het een zaak van normaal onderhoud is en daarom ten on rechte een beroep op de wet was gedaan. zaak aan hogere instanties. Hij deed de suggestie nog eens het advies van een deskundige buitenstaander in te winnen. „Tige muoilik”, von ook de heer Couperus het. Het bestuur heeft geen geld. Hij herinnerde er aan, dat enige tijd geleden in Tjerkwerd een soort gelijk geval heeft gespeeld, waar de gemeente Wonseradeel wel medewer king heeft verleend. Hij las een kran- tebericht voor, waarin sprake was van een constructiefout. Hij sloot zich aan bij de suggestie van de heer Veldhuis. De voorzitter wees er op, dat, als het schoolbestuur in beroep gaat, er auto matisch een nieuw onderzoek volgt. Eén van beide is mis, aldus de heer Couperus, het schoolbestuur of de di recteur van gemeentewerken, die b. en w. rapport heeft uitgebracht. Wat moe ten we nu voor juist houden? De vraag: al of geen constructiefout, is helemaal niet in het geding, aldus de heer Van den Bosch. In de tijd dat het dak er ligt is het toch al lang af geschreven? Nederland 2. Na het journaal eerst nieuwe belevenissen van de bewoners van Coronation Street. Er gebeuren weer heel gewone dingen, die interes sant zijn juist omdat ze zo gewoon zijn. Door de dood van haar moeder is Christine Hardman in geldnood ge raakt. Het kunstprogramma Uit Bellevue van Henk de By zal voortaan gewijd zijn aan discussies over actuele zaken, zoals onlangs het programmabeleid van het concertgebouworkest. De eerst volgende zaak, die ter discussie zal worden gesteld, is het toneelbeleid in Nederland, waar wel het een en ander over te zetggen is. Maar nu eerst nog een „gewone” uitzending van Uit Bel levue met o.m. een film van Ed en Gerda van der Elsken over het ver dwijnen van het Amsterdamse Water looplein, waar vele jaren lang het hart van de hoofdstad klopte en waar voor namelijk tweede-handsspullen worden verkocht. In deze rubriek ook nog een gesprek met de componist Otto Ket ting. Na de reclame en het laatste nieuws nog een herhaling van de vijf de les van Teleac over de detaillist als ondernemer. De tactiek van het assor- Woensdag 8 maart, Ned. 1: 14.25 Dukla-Praag - Ajax; 17.00 kinder programma; 18.45 Pipo; 18.50 jour naal; 18.55 ster; 19.00 Mona; 19.25 openbaar kunstbezit; 19.41 Socute- ra; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 politieke partijen; 20.30 getuige a charge; 22.20 journaal. Ned 2: 18.30 herhaling Dukla- Ajax; 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 Coronation Street; 20.55 achter het nieuws; 22.10 uit Bellevue; 22.10 ster; 22.15 journaal; 22.30 teleac. die behoort tot de eigendommen van het Museum Kam in Nijmegen. Socu- tera brengt voor het nieuws van acht uur een filmpje over het Leger des Heils. Na de nieuwsuitzending een politiek praatje van de CPN. Daarna de weke lijkse hoofdfilm. Het is een heel be roemde film van Billy Wilder met in de hoofdrol de fameuze Charles Laugh ton, Witness for the prosecution, in het Nederlands letterlijk vertaald als Ge tuige a charge. De stof voor de film werd aangedragen door de schrijfster van detectiveverhalen Agatha Chris tie. Dat zegt voldoende. Het is een bij zonder spannend verhaal over een man, die terecht staat wegens moord op een rijke weduwe. Hij heeft een ali bi, maar dat wordt slechts bevestigd door de getuigenverklaring van zijn vrouw, die achteraf helemaal zijn vrouw niet blijkt te zijn. Behalve Char les Laughton in de rol van de eigen gereide advocaat zien we o.m. Tyrone Power als de verdachte en Mariene Dietrich als diens vrouw, de belang rijkste getuige in deze zaak, die door de advocaat op een meesterlijk psycho logische manier naar zijn hand wordt gezet. Om 6.30 uur zendt de NTS een herhaling uit van de wedstrijd Dukla- Ajax. Nederland 2. In de documentaire Ja mes Baldwin en zijn stad, die onlangs moest worden uitgesteld, vertelt de be kende negerschrijver van zijn jeugdja ren, dioe hij doorbracht in de neger- wijk van New York. De ellendige be levenissen, die hij daar moest doorma ken, hebben een stempel gedrukt op zijn persoonlijkheid en daardoor op z’n latere werk. Nu Baldwin een van de belangrijkste schrijvers van de Ver. Staten is geworden en in de rassen- strijd een man van groot gezag, is het interessant hem te horen vertellen. De hoofdfilm is afkomstig uit Polen. Het is As en Diamant, waarin (zoals in zoveel films van achter het ijzeren gordijn) het verzetswerk een rol speelt, Hoofdpersoon is de student Maciek Chelmicki, die gedurende de Duitse bezetting een vooraanstaande rol heeft gespeeld in de ondergrondse beweging. Hij heeft menige aanslag gepleegd. Alleen is de laatste mislukt. De man die had moeten vallen door de hand van Maciek is blijven leven. Na de oorlog blijkt hij opnieuw een profiteur en de student besluit zijn werk af te maken. WOENSDAG. Nederland 1. Om half drie speelt Ajax in Praag de tweede wedstrijd uit de kwartfinale van de strijd om de Europacup voor lands kampioenen. Dukla-Ajax, een topper. De wedstrijd duurt tot vijf uur en wordt om 6.30 uur op ’t tweede net herhaald voor hen, die in de middag geen tijd hadden om in alle gemoeds rust voor het scherm plaats te nemen. Bob Spaak is de commentator. Het avondprogramma van de NTS begint met Mona, ondertitel: Mona, de waarzegster. Een vriend van Mike stelt zijn trouwplannen uit, omdat de Waarzegster hem slechte toekomstbeel den heeft voorspeld. Dat is Mona te dol en ze wil een handje helpen. In Openbaar Kunstbezit wordt aandacht besteed aan een heel beroemde oude beker, de karanthos van Stevensweert, Dinsdag 7 maart, 19.10: Batman. De raadselman brengt zijn slachtoffers weer in netelige posities. Dinsdag 7 maart 18.30-18.45 RONO-dagboek. 18.45-19.00 Landbouwjournaal. 19.00-19.15 Literair kwartier. Klaas de ter” van Geert Jonkman. Uitgave: Laverman, Drachten. 19.15-20.00 Fryske ütstjüring. Redaksje drs. D. van Dam. Foar de bern: Piter van der Veen fortelt oer „Minne de Boarre”, in forhael fan Riek Hummel. „By de muze thus”, in program dér ’t Piter Terpstra Jo yn op ’e hichte bringt fan guon aktivitei- ten op it kulturede mêd. „Nijsco”, in traktaesje fan nijs- gjirrichheden, nijs en kommintaer, mei muzyk. DINSDAG. Nederland 1. Batman opent het programma na Pipo en het eerste nieuws. De wat opgeschroefde populariteit van deze vreemde Ameri kaanse held blijkt in het nuchtere Ne derland toch niet bijzonder aan te slaan. Hij is er weer met alle kreten en uitroepen. Het wordt hoe langer hoe gekker. De raadselman is actief en Batman en z’n vriendje hebben er heel wat pijn aan om de raadseltjes op te lossen en dan de bedreigde onschuld van de ondergang te redden. Een stukje puur Nederlands ver maak na het journaal van acht uur. Leo Akkerman heeft veel succes gehad met zijn lichtvoetige showcumentaires over zo te zien serieuze onderwerpen. Ledigheid is des duivels oorkussen is het thema deZe keer. Medewerkenden zijn Yoka Beretty, Henk van Ulsen, Hans van den Berg en Maya Bouman. Het viertal weet van wanten op caba- retgebied en men mag er dus gerust voor gaan zitten om een half uurtje spits vermaak te genieten. Daarna een aflevering van de Wrekers. Het uur dat niet bestond is de titel en dat zegt al een heleboel. Emma en John bele ven weer heel vreemde dingen. De rest van de avond is gereserveerd voor Frits van der Poel, Ad Lange- bent, Ed van Westerloo, kortom voor het Brandpunt-team, dat zijn tenten heeft opgeslagen in het Haagse Nieuw- poort. In de Teleacles Kernfysica ten slotte om elf uur nog een les over Ac- tiveringsanalyse. KLEUTERSCHOOL Ook het voorstel tot verbouwing van de voormalige gereformeerde school te Scharnegoutum tot kleuterschool lokte nogal wat discussie uit. De heer Hee ringa toonde zich niet gelukkig met dit plan. Liever had hij gezien, dat de oude school was afgekeurd. De taak van het gemeentebestuur is: „Hwat kinne wy dwaen?” en niet: „Hwer kinne wy mei ta?”, aldus spreker. Hij was van me ning, dat het nooit een „berneherne en bernehonk” zal worden. Het is een tweederangsplan en Scharnegoutum is wat anders waar dig. Dit past niet in het raam van de ontwikkeling. Daarom wilde hij het college in overweging geven het an ders te doen, b.v. van de oude school een gymnastieklokaal maken. De voorzitter verklaarde, dat b. en w. het een hecht gebouw vinden, met mogelijkheden. De kleuteronderwijsin- spectie is trouwens om advies gevraagd en heeft geen bezwaar. Met de verbou wing zal zo’n f 62.000 zijn gemoeid. Een nieuwe school kost echter al gauw an derhalve ton. Voor een nieuwe school is moeilijk een urgentieverklaring te krijgen. En een andere bestemming geven aan de oude school geeft ook behoorlijke investeringen De heer Veldhuis liet een ander ge luid horen dan de heer Heeringa. Hij was blij met het voorstel. Vooral met het oog op de kinderen. Het kleuter onderwijs krijgt hier een goede kans op ontwikkeling, 't Zou mooi zijn als het plan nog deze zomer gerealiseerd werd. Ook de heer Osinga was er wel con tent mee. De kinderen blijven buiten het verkeer. Hij noemde de plaats een oase. De heer Attema vond het ook een goede oplossing. Maar in Scharnegoutum is ook be- Aan de chr. opleidingsschool voor gezinsverzorgsters „Prinses Maria Lou- miljoen in"februari 1966)). Het infeg- ise” te Leeuwarden slaagde voor het diploma mej. M. de Vries te Scharne goutum. Het venijn zat bij de vergadering van de k.i.-vereniging ”It heale Bi slach” te Sneek e.o., die donderdag morgen in zaal Hanen burg werd ge houden, in de staart. Tijdens de rond vraag zei de heer H. Schrale te IJs- brechtum het vermoeden te hebben, dat de blokstier Blitsaerd Safarie op punten is aangekocht. Bovendien is de vererving van de vader niet bekend, zo meende hij. Hij drong er derhalve bij het bestuur op aan om tijdens de ko mende bondsvergadering, die deze maand wordt gehouden, de veront waardiging van de afdeling Sneek e.o. (indien de vermoedens juist zijn) uit te spreken. „Het is onverantwoordelijk om een stier aan te kopen, waarvan geen volledige afstamming bekend is”, zo zei hij tenslotte. Veel nieuws leverden de andere agendapunten niet op. Voorzitter Jac. Jacobi uit Westhem, dit jaar voor het eerst de leider, zei in zijn openings woord, dat het afgelopen jaar voor de vereniging goed is geweest. „We mo gen tevreden met ons stierenmateriaal zijn”, zo zei hij. Speciaal richtte hij zich even tot de adviseur van de vereniging, dr. H. Hofstra, die in februari 50 jaar veearts was. Van ”It Heale Bislach” kreeg hij een attentie. De heer Grondsma had enkele vra gen bij de benoeming van een straat- maker. Zoals gebruikelijk wanneer het over personen gaat kon dat in een be sloten zitting gebeuren. Na een half uurtje mocht de pers weer binnen ko men. Er was een voordracht van twee personen: 1. P. v. d. Leij; 2. K. Inia; beiden te Leeuwarden. Met 11 stemmen (van de 15) werd de heer Van der Leij benoemd. Met algemene gtemmën werden ver volgens de heren Breeuwsma, Zeilstra, Altena, Spoelman en Postma in vaste dienst van de gemeente benoemd. Ook over het voorstel tot vaststel ling van een gemeenschappelijke rege ling betreffende de vleeskeuring in Sneek, Wymbritseradeel en Ijlst werd nog even gesproken. De heer Couperus maakte het col lege een compliment. Uit drie voor stellen bleek nl., dat er aandacht is voor de sport: materiaal voor de gym nastiekvereniging in Scharnegoutum, een was- en kleedgelegenheid in Oude- ga en één in de Lege Geaën. De heer Sijbrandij merkte op, dat de burgerij in de kosten van een was- en kleedge legenheid op het voetbalveld zelf zo veel mogelijk zal moeten opbrengen. De voorzitter antwoordde, dat 10% als norm is gesteld. In het voorstel tot grondaankoop te Folsgare dient een verandering te wor den aangebracht. Er is sprake van een perceel van 1050 m2. Dat is echter 700 m2. Aan het einde van de vergadering hield de heer Osinga een toespraakje ter gelegenheid van het feit, dat de burgemeester weer „op ’e lappen” is. De raad had deze avond wel veel van hem gevergd, aldus spr. Hij wenste de NED. HERV. GEMEENTE Martinikerk: 's avonds 7.30 uur ds C. G. Wiegers. Noorderkerk: ’s avonds 7.30 uur ds E. N. van Loo. Oosterkerk: ’s avonds 7.30 uur ds J. M. Spier. Gaastmeer: ’s avonds 7.30 uur ds J. W. Bruinsma. Gauw: ’s avonds 7.30 uur gemeenschap pelijke dienst in de geref. kerk. Jutrijp: ’s avonds 7.30 uur ds A. J. van Binsbergen. N’jland: 's avonds 7.30 uur ds M. G. Kampstra. Oosthem: ’s avonds 7.30 uur ds J. van Ginkel. Oppenhuizen: 's avonds 7.30 uur ds C. van Eysinga. Oudega (W.): ’s avonds 7.30 uur ds D. Postma. Woudsend: 's avonds 7.30 uur ds J. Mansvelt. Ijlst: 's avonds 7.30 uur ds K. den Har- tog. GEREF. KERK Gaastmeer: ’s avonds 7.30 uur ds W. Horlings. Ijlst: ’s avonds 7.30 uur ds G. J. v. d. Pol van Leeuwarden. Alvorens het stuk in bespreking te geven, legde de voorzitter nog eens uit, waarom b. en w. tot dit advies waren gekomen. De raad heeft zich te houden aan de wet. Daarom kan het verzoek niet worden ingewilligd. B. en w. zijn zelf ook niet gelukkig met hun advies. Als er sprake zou zijn van een constructiefout, dan was het beroep op artikel 72 van de Lager-on- derwijswet terecht geweest. Maar er zijn voor bet schoolbestuur nog ande re mogelijkheden om zijn doel te be reiken. Op ’t eerste gezicht lijkt mij het standpunt van b. en w. wel juist, al dus de heer Grondsma, maar is er bij de bouw geen minderwaardig materiaal gebruikt? En wie draagt de verant woordelijkheid nu de school voor hoge uitgaven komt te staan? Hoe is de situ atie bij andere scholen? De voorzitter: „Je hart zegt helpen, ’t verstand zegt: het kan niet”. De school is in 1952 met medewerking van de gemeente gebouwd. De soort dak bedekking is wel meer toegepast. Hoe het zij, een eventuele constructiefout is niet aantoonbaar. Maar het bestuur blijft er mee zitten, vond de heer Attema. „Se krije it eltse dei wer op harren dak”. Hij drong er op aan, dat het onderwijs niet de dupe zou worden. Dinsdag 7 maart, Ned. 1: schooltelevisie; 12.00 teleac; Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 19.00 Szeki ballade; 19.10 Batman; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 ledigheid; 20.55 de wrekers; 21.45 vanavond in Nieuwspoort; 22.30 epiloog; 22.35 journaal; 23.00 teleac. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 de kinderjaren van James Baldwin; 20.30 as en diamant; 20.06 ster; 22.10 journaal. Als nieuw lid van de financiële com missie werd gekozen de heer J. G. Bootsma uit Scharnegoutum. Hij komt in de plaats van zijn dorpsgenoot, de heer D. Noordmans, die drie jaar lid is geweest en derhalve aftredend was. De samenstelling van het bestuur bleef ongewijzigd, aangezien het aftredend lid, de heer S. Couperus uit Woudsend, werd herkozen. Het aftredende aan- koopcommissielid, de heer J. Landman uit Sneek, werd eveneens herkozen. en Er is een Kind ontvoerd, waarvoor menigeen ’s avonds zijn afspraken ver zette. Game of murder is weer zo’n hyperspannend verhaal, ditmaal niet in Duitsland, maar in Engeland ge maakt. Durbridge kreeg opdracht voor het schrijven, want zijn verhalen zijn niet alleen in Nederland beroemd. In a Game of murder speelt niet Paul Vlaanderen (of in het Engels Paul Temple) de hoofdrol, maar Jack Ker ry, een piepjonge detective-inspecteur van Scotland Yard, die op zoek gaat naar de moordenaar van zijn vader. Die vader had een sportzaak en was een beroemd golfspeler. Samen verla ten ze op zekere dag het huis. Jack gaat naar het ziekenhuis om een vriend op te zoeken, zijn vader wil een par tijtje golf gaan spelen. Als Jack terug komt hoort hij dat zijn vader getroffen is door een golfbal. Het kostte hem z’n leven. Jack gelooft niet zonder meer aan een ongeluk en gaat de zaak on derzoeken. Een uitzending, die tenminste even veel belangstelling zal trekken: Tele- vizier. De journaliste Eva Smit vele kijkers bekend van haar optreden voor de AVRO in het team van Wie van de Drie interviewt Toon Hermans. Het wordt niet zomaar een babbeltje over „hoe bent u er toe gekomen, meneer Hermans om komiek te worden”? Eef- je is een gevat meisje, dat een uitste kende tegenpartij kan zijn in een ge sprek met de spitse Toon. Nederland 2. Een uitgebreid KRO- programma begint met een Ameri kaanse serie, de Bill Dana Show. José Jimenez duikelt terug in de tijd, toen Columbus bezig was Amerika te ont dekken. Een vreemd verhaal. In Gam ma worden vervolgens weer enkel nieuwe wetenschappelijke zaken be licht. zoals de wegligging van auto’s. Na deze uitzending voor wetenschap pelijk geïnteresseerden iets geheel an ders, nl. de Wally show. Wally de Wal rus babbelt wat, moppert wat en ont vangt gasten. Zoals Pierre uit Breda, een gloednieuwe platenster, die nog niet veel bekendheid geniet, maar die misschien wel recht heeft op wat meer waarderning. Hoofdschotel van de KRO-avond is een aflevering van de Engelse serie On Trial over geruchtmakende rechtza ken. De zaak Horatio Bottomley is het onderwerp. Horatio Bottomley was een zeer fantasierijk man, die bovendien uitermate goed van de tongriem was gesneden. Hij maakte daar misbruik van door allerlei mensen voor zijn karretje te spannen. Toen zijn zaak „failliet” ging, sleepte hij honderden kleine beleggers mee in zijn ellende. Teveel fantasie wreekt zich nl. altijd. Na het laatste journaal een nieuwe kerkelijke serie van het RKK, Ver klaar U nader. Hans Woftëlboer zST hierin het thema kerk en dogma be handelen. zaak opnieuw aan de orde komt, uit te halen wat er in zit. De heer Couperus maakte een op merking over het schoolplein. Hij dacht, dat de structuur van de grond hier een rol speelde. De heer Gerding verklaarde daarop van mening te zijn, dat er wel van een constructiefout sprake is. Hij was dan ook tegen het advies. Daarmee had men al zo’n drie kwar tier over deze zaak gesproken. Op verzoek .n de heer Gerding werd het voorstel in stemming gebracht en aan genomen. Voo. wat het onderdeel „dakbedekking” betreft met 12 tegen 3 (tegen waren Gerding, Heeringa en Couperus) en wat het plein betreft met algemene stemmen. BRUG IN HEEG Op een vraag van de heer Gerding n.a.v. een ir jekomen stuk, waarbij een goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het raadsbesluit tot vaststelling van bestemmingsplannen voor diverse dorpen, behoudens voor zo ver het be treft een gedeelte van het bestem mingsplan voor Heeg, antwoordde de voorzitter, dat dit uitsluitend de plaats van de brug over de Zijl naar het eiland betreft. Over die plaats is men het nog niet eens. De heer Veldhuis informeerde nog of er ook vertraging door zal ontstaan. Dat is niet het geval. Dan een beslissing van GS om het door de gemeenteraad voor 1966 vastgestelde bedrag per leerling voor de bijzondere scholen te Gauw, Nijland en Scharne goutum te verhogen van f 78,05 tot f 82,80. Specialist op dit gebied, de heer Nauta, merkte op, dat men nr de indruk kreegt dat alleen deze drie scholen van de verhoging profiteren. Naar zijn mening zou echter aan alle scholen in de gemeente een bedrag van f 4.75 moeten worden nabetaald. De voorzitter bevestigde dit. Er zal dus een nabetaling volgen van onge veer 1300 x f 4,75 f 6175, Op de vraag van de heer Heeringa of de Ried van de Fryske Biweging antwoord krijgt op zijn toezending van het „Urginsjeprogram oangeande de polityk fan de Ryksoerheit foar de Fryske tael oer”, antwoordde de voor zitter bevestigend. FILMPROJECTOR De heer Ketelaar had enkele opmer kingen n.a.v. het voorstel een krediet voor een projector met toebehoren t.b.v. de openbare lagere school te IJs- brechtum beschikbaar te stellen.. Ver schillende scholen zijn reeds in het bezit van zo’n projector. Maar ook is het verzoek van enkele scholen om TWEEDE BLAD als een uitstel, een overlaten van de en college van b. en w. om er, als de om toen niet en nu wel?, de heer Gerding. De voorzitter wees beterschap. timent is het onderwerp, dat de heer E. P. Balledux gaat behandelen. DONDERDAG. Nederland 1. Na de bekende donderdagse uitzendingen: Pipo, het journaal, de Verrekijker, het gewestelijk journaal, Sport Midweeks en nog eens het journaal, de nieuwe Francis Durbridge-serie: A game of murder. We herinneren ons nog alle-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5