Kappie de superskoop-vis Kraak’m bedwong leider Ready (5-5) Wie vertrokken in december 1966 Een goede beurt met bonen Waar zijn nog veldui len en steenuiltjes Heropening gas-sanitair- installatiebedrijf J. Sikma I Wij ontvingen De avontuurlijke reis van Koning Zazoe en het Kogmobiel INGEZONDEN Woonhuis in Sneek finaal verkocht Burgerlijke Stand ZAKENNIEVWS een Tafeltennis Zoethout tweede in Deventer fi K Oeverzwaluwen ontfutsel de Draehtster Boys punt Bingo in Ijlst |69-60| G. Bosch. 68. Het boekhoudertje aan de ingang van het Germanenkamp lette niet erg op de twee figuranten die langs zijn tent kwamen. „G'-ed, goed,” zei hij, „loopt u maar door”. De twee Germanen gingen het kamp binnen. Zo op het oog verschilden zij weinig van de anderen met hun beren vellen om en niemand had aandacht voor de voorwerpen die ze met zich hadden, in de buik van de walvis te monteren. Deze voorwerpen bestonden namelijk uit een buitenboord-motortje en een schroef. De Meester had zelfs het bouwplan nog iets gewijzigd, toen hij de situatie ter plaatse overzag en de schroef-as direct aan de staart gekoppeld, waar door het motortje een grotere werk- slag verkreeg en de vis sneller zou va ren. „Gooi de trossen maar los, Kappie,” zei hij, „we kunnen starten”. De Mees ter drukte vakkundig op de vlotter- mekker en houd je koers in de gaten!” beet de een hem toe. Inmiddels waren ze door het kamp heengelopen en kwamen bij de rivier, waar de supervis aan de wal gemeerd lag. „De kust is vrij Siep! Nu gauw de spullen aan boord!” Een ogenblik later waren de twee Germanen door de bek in de monster- vis verdwenen. naald en haalde de starter over. Maar omdat de tank gevuld was met Bata- virische superbenzine, dat een hoog I.Q. bevat, begon de motor met een zeer luide plof én braakte een steek vlam. Weliswaar koos deze zich een uitweg door het spuitgat van de wal vis, maar toch was hierdoor de aan dacht getrokken van Joe Diel, die met enkele Germanen in het kamp stond te praten. In een oogwenk waren zij ter plaatse. ten de bezoekers met een mooi doel punt de stand gelijk. In het laatste half uur kreeg Oeverzwaluwen een klein overwicht en belaagden het domein van keeper v. d. Harst. Vooral Haitsma en Bouma waren zeer aktief en beuk ten lat en staander van de tegenpartij, maar verandering in de stand kwam er niet. Koning Zazoe, juffrouw Zekzie, mi nister Rochevor en generaal Jocv gaan een eerste tochtje maken met de won derbaarlijke schepping van professor Knuppel: de Kogmobiel, die het gezel schap op vreemde wegen zal voeren en naar nog vreemder avonturen. Pro fessor Knuppel wordt met de Kogmo biel door een vijandig gezinde staat ontvoerd en dan kunnen merkwaardige achtervolgingen en opsporings- en te genacties niet uitblijven, net als in de spionageverhalen van de grote mensen. Koning Zazoe deinst voor geen ge waagde onderneming terug om de hand te leggen op de gestolen Kogmobiel. Scheffels opmerkelijke schrijfwijze, 69. In de holle buik van Dikke Mobie klonk reeds geruime tijd een vreemd gescharrel en gemorrel. Af en toe loos de ’t dier zelfs een zware zucht, waarbij de staart een draaiende beweging maakte. Een niets vermoedende toe schouwer zou zich wellicht hebben af gevraagd of de supervis tot leven was gewekt en aanstalten maakte te ver trekken. Nu was dat wel een beetje zo, want Kappie en de Meester waren druk be zig om de vreemde voorwerpen, die ze het Germanenkamp binnengesmokkeld De kampioenendoder Oeverzwaluwen heeft ook Draehtster Boys niet ge spaard. Het maakte ook deze kampi- oenskandidaat een'kostbaar punt af handig. Dr. Boys was met de nodige suppor ters naar Koudum gekomen en ook de sportliefhebbers uit de Zuidwesthoek waren op deze mooie zaterdagmiddag in grote getale naar „De Kuil” in Kou dum getrokken. Van het begin af was Oeverzwaluwen sterk in de aanval en steeds gevaarlijk voor het Draehtster doel. De bezoekers kwamen ook wel tot goede en snelle combinaties, maar de achterhoede van de thuisclub maak te een rustiger indruk dan die van de tegenpartij. Oeverzwaluwen nam dan ook voor rust een voorsprong en be hield deze tot de rust. Ook in de tweede helft kregen de toeschouwers waar voor hun geld: sfeer en een mooie snelle wedstrijd. Dan weer dreigde er gevaar voor het Koudumer doel dan weer voor dat van de gasten. Zes minuten na rust maak- Het bestuur van de voetbalver. YVC betreurt het uitermate, dat bovenge noemd spel door de heer Fr. dusdanig bekritiseerd is, dat ei- van verdere ac tiviteiten door bovengenoemde ver. geen sprake kan en zal zijn. Dat wil geenszins zeggen, dat wij het met deze kritiek eens zijn. Vanaf 7.30 uur tot plm. 8.30 hebben we gespeeld met als inleg f 0,25 speciaal voor de jongeren. Wanneer we zo door gingen, zou het een verliespost voor ons worden. Hier na speelden we met als inleg f 0,50. Soms speelde men 3, soms 10 min. voor f -,50. Geldklopperij? Toe nou Franke na! We weten, dat u ook tegen het houden van een bazar bent. Is deze kri tiek misschien een gevolg van persoon lijke principes? Het was ons om winst te doen. Natuurlijk! Gezien het feit, dat wij van 7-11 uur in het Mienskipshüs aan ’t spelen zijn geweest en een netto winst van f 100,hebben kunt u toch niet van geldklopperij spreken? Maar wat we uiteindelijk het meest betreu ren, is dat u dit wellicht in de functie van wethouder geschreven hebt gezien het feit dat u bedoelde avond met uw collega-wethouder aanwezig was. Als verslaggever is volgens ons uitgeslo ten, daar een verslag objectief behoort te zijn. Ten opzichte van de gemeente meenden wij met onze activiteiten goed werk te doen, om ons financieel z.v.m. van de gemeente te distanciëren. De burgemeester heeft hierover zijn waar dering uitgesproken. Wij zullen hier echter geen probleem van maken, maar verhoogde subsidie aanvragen. Dit zal dan, nodig zijn voor de instandhouding van YVC welke onmisbaar is voor de leefbaarheid van ons stadje IJlst. Met dank voor de plaatsing. Bestuur voetbalver. YVC, IJlst. mee voerden. De een sleepte met een zware tas die vreemde uitsteeksels waaraan een klein propellertje was bevestigd. Het leek onschuldig speelgoed. „Als die kniezebieters berenmannen nou maar geen onraad ruiken,” fluis terde de ene Germaan. „Ik heb je g gewaarschuwd voor dit sinistere plan,” zei de ander. „Maak me niét zeeziek met je ge- „Koning Zazoe en het Kogmobiel”, het in de AP-jeugdserie verschenen boek, waarmee de jeugdige Chris Scheffel zijn debuut maakt als auteur, werd door Wim Bijmoer verteld en ge ïllustreerd voor de televisie. Mét de fraaie tekeningen van Alfons van Heusden is het nu tegelijk een span nend leesboek én een kleurig kijkboek geworden, voor jongens en meisjes van acht jaar en ouder. Professor Knuppel heeft in opdracht van het leger een Kogmobiel gebouwd in het merkwaardige héél gek en tege lijk héél gewoon aandoende rijkje van koning Zazoe. Deze woont niet in een avx». xw z.c paleis, maar in een flatje. De hofhou- voï"aantrekkelijkê“ vondsten ‘en’zon-’ dmg is juffrouw Zekzie, de regering derlinge zinswendingen, staat er borg wordt gevormd door eerste minister voor, dat de jeugdige lezers zowel wat Rochevor en drie gewone ministers. Dat spanning als humor betreft volledig zijn broers en die heten allemaal Kroot, aan hun trekken komen. 24d; xHendrik Schut, ambt, bel., Johan W. Frisostraat 119 naar Hoogezand- Sappemeer, Gr. van Prinstererstraat 85; Anne P. van der Feer, winkelier, E. Casimirstraat 2 naar Bolsward, S. v. Haringhouckstraat 39; Trijntje Postma ev Grouwstra, ziekenverz., Wijde Noor- derhorne 1 naar Langweer, 24j; Her man F. van der Werf, constr. bank werker, Meeuwenlaan 34 naar Heeg, Pharshoeke; Elbrig van der Velde ev de Pater, zonder, W. Lodewyks|raat 35 naar Groningen, Van Swinderenstraat 40a; Marita S. Loots ev Hobma, zonder, Singel 34 naar Vlaardingen, Chopin- straat 46b; Popke Pruiksma, onderwij zer, Woudvaartskade 12 naar Bozum, nr. 35; Jeltje Cnossen ev Pruiksma, zonder, Schoolstraat 20 naar Bozum, nr 35; Grietje Jansen ev de Boer, zon der, P. Heemstrastraat 72 naar IJs- brechtum ,nr. 39; Hertzen Elzinga, zon der, Marnezijlstraat 10 naar Joure, Mo lenweg 4; Anne van den Berg, be roepsmilitair, Willemstraat 11 naar Leeuwarden, Midlumerstraat 4; Joukje de Jonge ev Spier, zonder, Van Ho gendorpstraat 3 naar Leiden, Hoog landse Kerkgracht 20; Pieter F. Koop mans, veehouder, Oosterdijk 65 naar Enkhuizen, Snouck van Loosenpark 20; xArend Bottinga, zonder, Oppen- huizerweg 59 naar Heerenveen, Ver- zorgingsflat 415; Folkert Grasman, ij- zerwerker, Tranendal 18 naar Workum, Spoardyk 9; xJan Knol, kraandrijver, Eeltje Halbertsmastraat 107 naar Via- nen, Brederoplein 4; xJohannes Hart kamp, kantoorbediende, Age Piersstr. 4 naar Goënga, nr 36B: xKornelis Ham- stra, beheerder Flexa, Gajus Nauta- straat 65 naar Schoonhoven, Ol. v. Noortplein 23; Robert Pais, rijksambte- naar, Zwaardstraat 38 naar Scharne- goutum, nr. 122d; Wate van Akker, chauffeur, W. Frederikstraat 2 naar Langweer, nr. 16; Janny Koopmans ev V. Akker, hulp i.d. huish., E. Hal bertsmastraat 23 naar Langweer 16; Imkje de Boer ev Luhoff, zonder, Grootzand 61 naar Leeuwarden, Papa- verstraat 28; Jenze Luhoff, ambt, bel., Priorstraat 10 naar Leeuwarden, Pa- paverstraat 28; Anna Houtman wv van der Zijl, zonder, Stationsstraat 60 naar Haaften, Bernhardstraat; xNicolaas S. C. Coolen, bedr.leider hotel, Stations straat 62 naar Groningen, A-straat 8; Catrinus J. Jongsma, rijksambt., Eeltje Halbertsmastraat 65 naar Leeuwarden, Eewal 67; Trijntje J. Zijlstra, receptio niste, Jachthavenstraat 2 naar Amster dam, Botticellistraat 29; Willem Piek, timmerman, Oude Koemarkt 5 naar Siegerswoude, nr. 254; Elizabeth J. Abma, zonder, Leeuwarderweg 42 naar Laren NH, Naarderstraat pl. x) zijn gezinnen. Woude, 20 jaar; Louis Roelof Moed, 22 jaar en Jacoba Wiersma, 20 jaar; Si mon Theodoras Petrus Otte, 18 jaar en Ali Anna Adema, 17 jaar; Klaas de Jong, 24 jaar en Trijntje Weitje de Jong, 22 jaar. ter of margarine bruinbakken. De ker rie toevoegen. Het weekwater van de bruine bonen bij scheutjes tegelijk erbij schenken. Het geheel goed door warmen en binden met de aangemeng de bloem. Hierna het vleesmengsel nog even laten doorkoken, op smaak afma ken en presenteren bij de warme bo nen en de rijst. JACHTSCHOTEL. 500 g. gekookte bruine bonen (uit blik of glas), 500 g. uien, 500 g. appelen, 1 kg. aardappe len, 40 g. (3 eetlepels) boter of marga rine, 4 dl bonennat (melk), zout, noot muskaat. De uien fijnsnipperen en in de boter of margarine lichtbruin fruiten. De aardappelen schillen, wassen en gaar koken 15 minuten). De appelen schillen, schoonmaken en met dl water tot moes koken. De bruine bo nen op een zeef laten uitlekken en het bonennat apart houden. De aardappe len stampen en er met het bonennat een niet te stijve puree van maken. De aardappelpuree, bruine bonen, appel moes en gebakken uien laag om laag in een beboterde vuurvaste schotel doen. Voor de bovenste laag aardap pelpuree gebruiken. Hierop paneer meel strooien en gesmolten boter of margarine schenken. De jachtschotel in het midden van een hete oven een bruin korstje laten krijgen. IETS FRIS bracht de stand daarna weer in even wicht door een overwinning op Hui zinga (2116 en 2115). De laatste twee partijen moesten dus de beslis sing brengen. Zoethout speelde tegen v. d. Berg een uitermate boeiende par ty. Hij won de eerste set, waarin v. d. Berg geen enkel verweer had tegen de snelle en keiharde slagen van Zoet hout (2116). Maar in de tweede game deelde v. d. Berg de lakens uit (16— 21). In de derde set ging de strijd ge lijk op tot 1818, toen had H. v. d. Berg het meeste geluk (1921). Schaap speelde tegen Pitstra een uit stekende partij. Hij gaf zijn tegenstan der geen enkele kans en won met de duidelijke cijfers (2114 en 2116). Bij de Noord-Oostelijke jeugacht- kamp behaalde Zoethout zondag j.l. ’n uitstekende tweede plaats. De sterkste jeugspelers van Friesland, Groningen, Drente, Overijssel en Gelderland wa ren van de partij. Zondag a.s. moet Zoethout naar Hilversum, waar de halve finale wordt gespeeld. Bij peulvruchten doet een fris groen- teslaatje het altijd goed. Hier volgen enkele voorbeelden. Sla van witlof of biet. 350 g. witlof, 200 g. gare biet, 1 kleine appel, ui, slasaus en/of olie en azijn, zout (sui ker, peper); voor de garnering enkele plakjes hardgekookt ei. Sla van andijvie en selderijknol of savooiekool. 250 gr. andijvie, 250 g. selderijknol of savooiekool, slasaus en/ of olie en azijn, zout ((suiker, peper), ui. Sla van savooiekool, wortel of biet. 250 g. savooiekool, 250 g. wortel en een klein stukje prei (of 250 g. gare biet), slasaus en/of olie en azijn, zout (pe per, suiker). De groenten schoonma ken, wassen, laten uitlekken en men gen.. De saus maken van slasaus en/of 1 deel olie en 2 delen azijn of citroen sap, zout (suiker, peper en gesnipper de ui). De groenten met het sausje vermengen. Donderdagavond werd door notaris G. H. Galema in hotel Hanenburg fi naal het burgerwoonhuis c.a. aan de Kapelstraat 32 te Sneek verkocht. Ko per werd de heer P. Bootsma te Sneek voor f23.100,De beschrijvingssom was f 22.189, 34 door Pitstra in drie games te ver slaan. Pitstra ondervond ook in deze partij de aanvalskracht van Zoethout (21—14, 18—21 en 21—15). Zeilstra nachtdieren zijn, mogen evenals katten zich graag in de morgenzon koesteren. De twee eerste oorlogswinters hebben echter zoveel slachtoffers gemaakt, dat er zeer weinig overbleven. En nu, 25 jaar later, hebben ze zich nog lang niet hersteld. Alleen in het noorden van de provincie, bijv, bij Stiens, Dok- kum, Minnertsga, Westhoek, Sint An na, Marssum, Hallum, Holwerd, Frane- ker, Marram enz. zijn ze nog. Maar zuidelijker komen ze plaatselijk niet meer voor of ziet men ze zelden meer. En in de laatste strenge winter 1962/’63 zijn er helaas weer verscheidene ge sneuveld. Vooral het steenuiltje blijkt nogal winter-gevoelig te zijn. De algemene vermindering van uilen, ook van de ransuil en de kerk uil is mede het gevolg van het gerin gere aantal muizen. Kunstmest en be- spuitingen zijn ook funest voor deze kleine knagers. Voor het onderzoek ontvangen we dus dit seizoen graag berichten van broeden van veld- en steenuil ten be hoeve van dit onderzoek, dat ook be doeld is om deze voor ons nuttige vo gels zoveel mogelijk bescherming te bieden. Adres: Van Swietenstr. 1B of W. de Jong, Boeierstraat 32B, tel. 33671 beiden te Leeuwarden. Wat ze echter missen is vitamine C en daarom zal er in een peulvruch- tenmaal, wil het goed zijn, verse groen te verwerkt moeten zijn. Dat kan in de vorm van een goede portie verse groente in de soep óf door een rauwe groentesla by gekookte bonen of erw ten. Bovendien is een stamppot van aardappelen groente en erwten of bo nen een welkome afwisseling op het aloude thema aardappelen, groente en vlees! RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN GRIEKSE BONENSOEP. 500 g. wit te bonen, 1% liter water, 3 uien, 1 prei, dl (3 eetlepels) slaolie óf 2 eetlepels boter of margarine, 1 klein blikje tomatenpuree, selderij, paprika poeder, zout (peper). De bonen wassen, een nacht weken in het water en in het weekwater in 1 urn- gaarkoken. Op het laatst zout toevoegen. De uien schoonmaken en fijnsnipperen. De prei schoonmaken, in schijfjes snijden, wassen en laten uitlekken. De uien, prei, selderij, zout en wat paprikapoeder toevoegen nadat de bo nen 1 uur gekookt hebben en de sla olie erbij schenken. Als de bonen gaar zijn de tomatenpuree toevoegen, alles nog even aan de kook laten komen en de soep heet serveren. BRUINE BONEN MET RIJST EN VLEES. 250 g. bruine bonen, 1%' liter water, zout, of gare bonen uit blik of glas, 200 g. (1 kopje) ryst, 400 g. in blokjes gesneden varkensvlees, 2 uien, 50 g. boter of margarine, 50 g. (7 eetlepels) bloem, zout, theelepel kerrie. Indien u geen bonen uit blik of glas gebruikt, de bonen wassen, een nacht weken in liter water en in het weekwater in 1 uur gaarkoken. Het zout op het laatst toevoegen. De rijst gaarkoken in water met zout. Het vlees zouten. De boter of margarine smelten. De uien schoonmaken, fijn- snipperen en met het vlees in de bo- plantsoen 18; Jikke R. Hofstra, ver pleeghulp, H. Casimirstraat 13 naar Leeuwarden, Hempenserweg 2-103; Goikje Osinga ev G. R. Ossentjuk, kan- toorbed., Eeltje Halbertsmastraat 24 naar Leeuwarden, De Bird 5-4; Frieda J. Jonkers, zonder, Scherhemstraat 4 naar Naarden, Albertine Agneslaan 19; IJda A. Boot, wv Westra, zonder, Kloosterstraat 48 naar Akkrum, Tri- greppel 13; Wiepke Dijkstra, zonder, lepenlaan 28 naar Drachten, Geelgors- straat 61; Henrica A. A. J. de Vries, doktersass., Vrijbuiterstraat 10 naar Amsterdam,- Haarlemmermeerstr 1483; xSierk Nieuwenhuis, chauffeur, Lem merweg 7 naar Apeldoorn, Lekstraat 75; Trijntje Hoekema ev Venema, zon der, Leeuwarderweg 1c naar Koudum, Oostenveldseweg 8; xSamuel J. A. Bechler, gasfitter, Napjusstraat 119 naar Franeker, Pr. Bernhardlaan 17; Ellis Blonk, tegelzetter, Johan Bonga- straat 1 naar Luxemburg; IJtje Blesma wv de Jong, zonder, Maststraat 22 naar Canada; xEelke Wierstra, zonder, De Bourbonstraat 56 naar Bussum, Ruys- straat 42; xCornelis W. M. van Velzen, bankwerker, Morrahemstraat 72 naar Medemblik, Graaf Florisstraat 26; xHomme Huitema, monteur, De Bour bonstraat 63 naar Delfzijl, Simons- zand 48; xJohan Portena, monteur, E. Halbertsmastraat 47 naar Langweer, nr. 24d; Pieter Fokkema, matroos, E. Halbertsmastr. 47 naar Langweer, nr. De nieuwe peulvruchtenoogst is goed en wacht erop door u verwerkt en ge geten te worden. Erwten, bonen, kapu cijners en linzen allemaal zijn ze rijk aan bouwstoffen eiwitten, ijzerzouten en beschermende stoffen, zoals vita- mine BI en B2. xAagje van Sluis ev Boot, zonder, H. Catharinastr. 27 naar Zaandam, Th. de Vriesstraat 12; Hendrik d< ueeuw, zon der, Leeuwarderweg 48 naar Tuk, Bergweg 20; Kerstje Schilstra, kinder- verzorgster, Singel 32 naar Leeuwar den, v. Ostadestraat 26; Leendert W. van den Muyzenberg, landb.kundig ing, Stationsstraat 2 naar Delft, Kanaalweg 3; Mientje de Vries, 11. verpl., Zeilstr. 42 naar L euwarden, Noordersingel 88; xDurk C. Bouma, chauffeur, Johan W. Frisostraat 13 naar Heeg, nr. 336 A; xHendrik T. Reesen, ijzerwerker, Pier Heemstrastraat 60 naar Amsterdam, Saaftingestraat 25IV; Hermanna J. de Jong, verpleegster, Dr. Boumaweg 3 naar Marknesse, Noordeinde 5; xGe- rard J. Esser, inkoper, Hugo de Groot straat 9 naar Roosendaal, Pastoor van Akenstraat 86; Harmen Knol, verkoper, Eeltje Halbertsmastraat 107 naar Zut- phen, Kuiperstraat 15; Hendrik D. Ok- ma, zonder, Leeuwarderweg 27 naar Leeuwarden, Marsumerstraat 2; El len C. Zijlstra, lerares, Leeuwarderweg 47 naar Aerdenhout, Slingerweg 6; Wai H.Ng, kok, Leeuwenburg 17 naar Am sterdam, Koningstraat 14; Hendrik van der Wal, militair KM, G. Japiksstraat 52 naar Hilversum, Noodweg 37; Tjitske Smink, zonder, H. Catharinastr. 11 naar Beetsterzwaag, Hoofdstraat 3; Gerard de Broek, isoleerder, Willem Frederik straat 10 naar Bolsward, le Hollandia- straat 11; Anna J. de Jong, hulp in de huish., Bolswarderweg 16 naar Lem mer, Pampusstraat 8; Theodora- Mol- lenaar, elektriciën, Eesterzijlstraat 13 naar Canada; Sybren R.J. Heeg, zon der, Stationsstraat 30 naar Groningen, Oppenheimstraat 31a; Gerbentje Bou- kes, zonder, 2e Woudstraat 37 naar Leeuwarden, Huizumerlaan 95; xPie- ter Kluiwstra, kruidenier, Worp Tjaar- dastraat 131 naar Witmarsum, Arumer- weg 26; Andries Piersma, geograaf, le Woudstraat 24 naar Veenwouden, Stinsweg 5a; Femia Halma ev Hamér- sma, zonder, Emmastraat 6 naar De venter, Lebuinuslaan 33; Eelkje Dor- hout ev Kroese, verpleegster, Bloem- straat 24 naar Scharnegoutum 136; Hendrik R. Kroese, magazijnbediende, Napjusstraat 22 naar Scharnegoutum 136; Geertruida A. Brouwer, 11 verpl., Dr. Boumaweg 3 naar Broek, nr 2; Trijntje Wijnia, hulp in de huish., Sta tionsstraat 5 naar Drachten, Hopperus Lageweg 18; Kornelis van den Bosch, zonder, Dr. Boumaweg 3 naar Bedum, Bumaperk 12; Catharina M. T. Tinga, los werkman, Kruizebroederstraat 36 naar Tynaarlo, Groningerweg 6; Jan Koornstra, comm. medewerker, Mon- nikstrart 24 naar Zaandam, Apollo- SNEEK, van 25 februari t.e.m. 3 maart. Geboren: Erik Jan, zv Jelle Louw Kamer en Aafje Broeksma; Roelof, zv Dirk de Haan en Theuniske Herder; Gepke, dv Anne Okkema en Akke Bootsma, van Wommels; Jarig Sijbolt, zv Sybolt Muizelaar en Sijtske Melle- ma; Bart Jan, zv Hendrik Frederik Schut en Siena Catharina Hill; Pieter Siert, zv Willem Cornells Wiersema en Nelleke Booij; Willem Kornelis, zv Willem Cornells Wiersema en Nelleke Booij; Steven Gerrit, zv Eile Woudstra en Paulina Josephina Chardon; Baukje, dv Harke Bloem en Johanna de Wit; Koop Jan, zv Jan Sloothaak en Aukje Jorritsma, van Joure; Wouter a Lucia Maria, dv Hendrik Donkerbroek en Aukje de Vries; Jan Kornelis, zv Tjitte Kootje en Aagje Batstra; Aleida Pie- ternella, dv Martinus den Boer en Geesje Lemstra; Richard, zv Jacob Thijs Kuiper en letje Veenstra; Joop Hotze, zv Hendrik Feenstra en Jitske de Witte; Maria Wilfrieda, dv Pieter Kramer en Ida Catharina Hettinga, van Sondel; Marcel Charles Henricus, zv Jozef Maria Minnema en Annelize Ma ria van Oijen, van Joure; Albert, zv Siebren Boersma en Foekje Smid, van Workum; Berta Thea, dv Brienen Huisman en Ruurdtje van der Meer; Samme, zv Fedde Steenstra en Atje IJkema, van Scharsterbrag. Ondertrouwd: Petrus Johannes Leo Jaspers, 21 jaar en Jantje van der Het R.I.V.O.N., het „Rijksinstituut ▼oor Veldbiologisch Onderzoek ten be hoeve van het Natuurbehoud” te Zeist, zal dit jaar een onderzoek instellen naar het voorkomen van de velduil en het steenuiltje in ons land. Wat Fries land betreft, geloven we dat onze pro vincie nog een goed figuur slaat. Ruw geschat zullen er volgens het Rivon nog slechts zo’n 50 broedparen van de velduil in ons gehele land zijn. Ze komen vooral voor op onze eilan den, in waterrijke streken en moeras gebieden. Op de vaste wal zijn het vooral ter reinen in Zuid-Friesland, de Linde- vallei en Nijetrijne, verder de Oude Venen onder Eernewoude, de Deelen onder Oldeboorn, de Hoge Warren, Duurswouderheide, onder Joure, Goïn- garijp, Terwispel en zelfs buitendijkse gronden aan de Waddenkust. We noe men zomaar enkele plaatsen. De velduil is, met het steenuiltje, nog het meest daguil. Jaagt dus ook wel overdag.. Hij broedt uitsluitend in de ruigte op de grond. De velduil legt soms een groot aantal eieren, 6 tot 8 en in zogenaamde muizenjaren nog meer. De eerstgeborene kan dan wel dagen oud zijn, terwijl er ook nog broertjes of zusjes in de eischaal be sloten zitten, die het daglicht nog niet hebben gezien. Nu het steenuiltje. We zien het haast niet meer. Vóór de tweede wereldoor log zag men het op vele boerderijen op de naald of aan de zonnekant van het rietdak zitten. Want uilen, hoewel het In de promotiegroep van de noorde lijke overgangsklasse is het Kraak’m niet gelukt leider Ready zijn eerste nederlaag toe te brengen. Ready mocht overigens met het 55 gelijke spel meer dan tevreden zijn, want het dub belspel werd na een voortdurende ach terstand in de tweede set met 2220 in zijn voordeel beslist. Zeilstra stond tegen v. d. Berg met 2015 voor en verloor tenslotte nog met 2220. Ook Schaap leed tegen Huizinga een onverwachte nederlaag. Zoethout deze middag in topvorm en Zeilstra wonnen ieder tweemaal, terwijl D. Schaap na ’n overwinning op Pitstra voor de 55 eindstand zorgde. In de eerste partij was Schaap niet opgewassen tegen de in de tweede helft van de competitie nog ongeslagen v. d. Berg. De eerste set was duidelijk voor v. d. Berg (2114), maar in de tweede liet D. Schaap zien dat hij z’n inzin king weer te boven is. Na een gelyk- opgaande strijd won v. d. Berg tenslot te met 2119. Zeilstra bracht de stand weer in evenwicht door een overwin ning op de sterk verdedigende Pitstra. Zeilstra won de eerste set met 2113 maar in de tweede set kreeg Pitstra meer vat op het spel van zijn tegen stander en kwam goed terug 1421. De beslissende set gaf hetzelfde beeld te zien als de eerste. Zeilstra kwam in het begin voor en stond deze voor sprong niet meer af 2115. Zoethout bracht de stand op 21 door Huizinga te kloppen. De eerste set was voor P. Huizinga (1821) maar de laatste twee sets waren voor Zoethout, die, met zijn snelle aanval Huizinga geen enkele kans gaf (2114, 21—15). Het dub belspel was een zeer spannende en at tractieve strijd. In de eerste set was duidelyk te merken dat het koppel Zeilstra-Zoethout nog niet was inge speeld (1521). In de volgende set kwamen Zeilstra en Zoethout uitste kend terug. Zeer sterk aanvallend be reikten zij een 2018 voorsprong, maar door enkele ongelukkige spelmomenten verloren zij deze set toch nog met 21 23. De grote partij was wel die tussen Zeilstra en v. d. Berg, de finalisten bij de Friese tafeltenniskampioenschappen. V. d. Berg won de eerste set met 18 21. Zeilstra, die in de tweede set goed gebruik maakte van zijn looping drive, leek op setwinst te staan (2015), maar v. d. Berg wist door enkele services en goede aanvallen nog op 2020 te komen. Zeilstra probeerde toen een gunstige uitslag te forceren, maar dit mislukte waardoor hij met 2022 verloor. Schaap leed hierna een onverwachte nederlaag tegen Huizinga. De eerste game was voor Huizinga (1621), maar de tweede voor Schaap, zienlijk minder. Vooral door het smas- (21-9!). In de derde set ging het aan- die meer vat op zijn tegenstander kreeg hen op verkeerde momenten keek hij al spoedig tegen een grote achterstand aan. Hij verloor tenslotte met 1221. Zoethout verkleinde de achterstand tot De heer J. Sikma heeft een fctvental jaren geleden z’n zaak aan de Peper straat nr. 6 gedeeltelijk tot winkel in gericht. De rest van de vloeropper vlakte werd in oude staat gelaten. In de loop van de tijd bleek, dat de win kel beslist te klein was om een goede collectie te kunnen tonen. Daarom werd onlangs besloten de gehele bene denruimte tot winkel in te richten. Een en ander is vorige week gereed geko men, zodat vrijdagmiddag tot de of ficiële heropening kon worden overge gaan. Vergeleken by de toestand van voor heen is de oppervlakte van de winkel verdubbeld. Het achterste gedeelte van de voormalige werkplaats is thans tot kantoor ingericht, zodat het gehele za kelijke gedeelte nu beneden is onder gebracht. Het resultaat van de verbouwing is een moderne en smaakvolle ingerichte winkel geworden, waar de uitgestalde artikelen volkomen tot hun recht ko men. Met de uitbreiding kon tevens de collectie groter worden gemaakt, zodat men meer keuze heeft op het gebied van gasverwarming en sanitaire in stallaties. Een groot aantal relaties en collega’s kwam vrijdag persoonlijke gelukwen sen aanbieden, terwijl een aantal bloemstukken voor de feestelijke aan blik van het ogenblik zorgde. De verbouwing werd uitgevoerd door het aannemingsbedrijf H. A. Boomsma. Fa. K. Hiemstra leverde de complete verlichtingsinstallatie, fa Geertsma en Zn. verrichtte het schilderswerk, fa. Gebr. Schumacher had de leverantie van de winkelbetimmering, Aukema Meubelen verzorgde de uit colivinyl- tegels bestaande vloer en C. Visser Kantoormeubelen had de leverantie van de kantoorinventaris. Getrouwd: Willem Oving, 21 jaar en Bouwien Petronella Faber, 20 jaar; Wietze Jonker, 22 jaar en Trijntje Dijkstra, 22 jaar. Overleden: Willem Dijkstra, 77 jaar ev IJnskje Rienstra, van Terzool; Grietje Thibaudier, 58 jaar ev Wieb- ren Altena, van Nijemirdum; Rinskje Jongstra, 82 jaar wv Tiete Anne Wier sma; Willem Beekhuis, 89 jaar ev Anna Hesselink; Christina Esther Maria Westhof, 75 jaar; Klaas Buwalda, 81 jaar wv Gerritje Salverda; Geertje Knol, 61 jaar ev Pieter de Jong, van Bolsward; Gerben Koopmans, 59 jaar ev Uilkjen Sieperda.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 6