Plan Noordoosthoek Sneek door Kroon Waterpoort -krabbels voor I I 1 I I i 1 Nadruk ligt op wonen en recreatie voor dorpen in de Zuidwesthoek Dokter Goïnga nam afscheid van het Groene Kruis te IJlst verworpen i Eremedadie Oranje-Nassau jubilerende P. Bosma 1 U LST i i i en van I I Resultaat bevolkingsonderzoek op t.b. bevredigend Man probeerde zaken op te lichten t t t t t Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL R 122e jaargang nr. 20 Donderdag 9 maart 1967 Bijzondere jeugddienst In Nijland vergaderde ..Dorpsbelang" in baptistenkerk „Ze zeggen Aannemers boven begroting Aanbesteding weg Abbega - Abbcgaster-Rige Eerst moet tracé rondweg vastgesteld worden SNEEKER NIEUWSBLAD Hij was al winnaar en de argwanen van 17492 personen Totaal 10456 personen .-■J*"-” I I Behoorden te worden doorgelicht Doorgelicht zijn 10469 personen, van wie buiten Sneek 6536 personen 10956 personen 1661 personen 543 personen 4332 personen Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS ivantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer 1’eJefoon 4091 Enkele weken geleden probeerde een tot nu toe onbekende man onder valse naam en met een aannemelijk verhaal geld los te krijgen bij drie zaken in Sneek. Bij één bedrijf lukte hem dit inderdaad. Men kreeg echter argwaan en waarschuwde de politie. Deze heeft de zaak in onderzoek. i t i j A.s. zondagmiddag om 5 uur zal in de baptistenkerk in de W. Lodewijk- straat een bijzondere jeugddienst wor den gehouden, waaraan muzikale me dewerking wordt verleend door een Youth For Christ-combo uit Amster dam. Ds. J. van Dam, die in deze dienst voorgaat, zal spreken over het onder werp ,Ze zeggen In deze toespraak zal o.a. worden ingegaan op de vraag of de tegenstelling tussen de generaties in onze moderne tijd groter is dan vroeger. Eisen de jongeren meer vrij heid op dan de oudere generatie heeft gehad en wat doen ze met deze vrij heden? Hoewel deze dienst in het bij zonder voor jonge mensen is bedoeld, spreekt het vanzelf, dat het onderwerp als zodanig ook vele ouderen zal in teresseren. Dinsdag j.l. vergaderde „Het Groene Kruis” in het Mienskipshüs. Het bo venzaaltje was vrij vol, toen de voor zitter dokter Goïnga om acht uur de vergadering opende. In zijn welkomst woord noemde hijhet contact dat in de jaarvergadering tussen leden en vereniging wordt gelegd. Men neemt dan weer kennis van wat er leeft. In de laatste vergadering van de Provin ciale Kruisvereniging is besloten een nieuw gebouw voor het steeds groei ende provinciale werk te bouwen. In wedstrijd zei winnaar Dit gebeurde in een besloten bijeen komst in restaurant Piso. De oud-di- recteur van Lankhorst Touwfabrieken, de heer R. A. van der Sluis, was er speciaal voor uit Zwitserland overge komen. De verschillende afdelingen van de beide bedrijven Lankhorst en Boso waren eveneens vertegenwoor digd. Allen werden welkom geheten door de heer G. Stallinga. Behalve door een Land in de De vereniging „Dorpsbelang” te Nij land hield maandagavond haar jaar lijkse ledenvergadering. In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzitter, de heer H. Bootsma. het overlijden van het oud-bestuurslid H. Andela, in de cember van het vorig jaar. De heer Andela heeft voor de vereniging veel werk verricht. Hij was een vooruitstre vend man, die toch ook de traditie niet snel aan de kant zette. de loop van de tijd is het Groene Kruiswerk geheel veranderd. Dit jaar komt er weer een nieuwe taak bij, nl. het onderzoek van het bloed van baby’s en kinderen onder de zes jaar, ter voorkoming van „idiotsie”. Deze ziekte komt nog niet veel voor, in Friesland, 1 baby per jaar kunnen we stellen. Toch moet hieraan de nodige aandacht worden besteed De ziekte is te voorkomen door een bepaald dieet. Ook op ander terrein zit het Groene Kruis niet stil, kankerbestrijding en asthma krijgen voortdurend meer de aandacht. De voorzitter hoopte op een goede en leerrijke avond, heette zus ter I. M. Panhuizen, die een lezing zou houden over het onderwerp: wat kan het Groene Kruis doen voor de bejaar den, in het bijzonder welkom. Daarna gaf hij het woord aan de secretaris de heer Speerstra voor het begin der no tulen en het jaarverslag over 1966. Hieruit bleek dat in 1966 het kleuter- bureau is gestart voor kleuters beneden de vier jaar, dat er momenteel een EHBO-cursus wordt gegeven onder leiding van dokter Sietsma, waarvoor goede belangstelling bestaat. De Em- mabloem-collecte heeft plm. f 156, opgebracht in IJlst en de wijkzuster heeft veel bezoeken afgelegd. Het le dental daalde van 500 tot 476 (veel vertrekkende leden). Wanneer hier door contributieverhoging noodzakelijk is, bedenk dan dat het Groene Kruis werkt in aller belang, ook het uwe, zo besloot de secretaris. De penning meester, burgemeester Cazemier gooi de vervolgens veel cijfermateriaal op tafel. Het totaai der inkomsten was f27.794.65, uitgaven f22.524,26. Saldo f 5.270.39. Er ligt nog een schuld van f8000,op h’t Groene Kruisgebouw. Ook de penningmeester tracteerde de leden op het woordje contributiever hoging, gelukkig nog in vragende vorm. De begroting ’67 ziet er als volgt uit: inkomsten f20.499. uitgaven f21.400, nadelig saldo plm. f 1000, Van de kascommissie was schriftelijk bericht binnengekomen, dat alles in orde bevonden was. Als nieuwe kas commissie zullen fungeren de heer Goelema en mej. Oeke v. d. Goot. De voorzitter bracht allen dank voor de verrichtte werkzaamheden en stelde vervolgens aan de orde de bestuurs verkiezing. Mevr. De Jong-v. d. Spoel en de heer N. Speerstra werden her kozen, terwijl in de vakature van de heer T. S. Goïnga die niet herkiesbaar was, de heer J. Hijnberg werd be noemd. Zuster Panhuizen besprak daarna wat er in de provincie door het Groene kruis kan worden gedaan. Van de be jaarden (65 jaar en hoger) kan 75% zich zelf nog goed helpen. Zes procent Twintig mannen van de pijprokerselite waagden zich dinsdag avond in het (rook)hol van „de (Gouden) Leeuw” om elkaar te bekampen in een pijprookwedstrijd. Een schitterend spektakel, een enerverend schouwspel. Organisator Henk Stuurop was er uiteraard trpts op, dat de winnaar van vorig jaar, de heer B. R. de Jong uit Goënga (hij hield toen zijn pijp vijf kwartier bran dende!) aanwezig was. Om negen uur (er waren eerst een paar films vertoond door de heer Meijer uit de Galigastraat) werd het startsein gegeven. Er werd onmiddellijk een rookgordijn gelegd, dat spoedig optrok, aangezien het toen zuinigjes moest. Na pre cies achttien minuten werden de deelnemers opgeschrikt door de volgende woorden van kampioen De Jong: „Ik haw de pipe ut, hjer”. Dit was wel een enorme verrassing. Wat was de oorzaak? De Jong zei: „Ik haw tink hwat tofolle praet en to min om ’e pipe tocht...” Maar de strijd ging door. Na een half uur (ge luidloos) lurken waren er nog drie in de strijd. Dat waren R. v. d. Goot, S. Landman en ene Evert de Jong. Van der Goot kon na 40 minuten geen wolkje meer uit zijn lange Goudse pijp persen. Landman en de baardige De Jong stoomden door. Na 44 minu ten had Evert de pijp uit en Landman werd dus winnaar. Zijn Als men in een dorp mensen wil aan trekken, die daar wel willen gaan wo nen, dan zal men een redelijk woon klimaat moeten scheppen. Het dorp moet voor deze mensen aantrekkelijk worden gemaakt. Indien er geen be langstelling voor vestiging is, dan die nen de dorpsbewoners zich af te vra gen, wat daarvan de oorzaak is. Dinsdagmiddag vond in het gemeen tehuis van Wymbritseradeel de open bare aanbesteding plaats van de weg aanleg van Abbega naar Abbegaster- Rige (ongeveer 2 km lengte aarden baan met verharding van grind/asfalt enz.). Er waren 39 bestekhouders; tien van hen hadden een briefje ingeleverd. Als laagste kwam aannemers- en wegen bouwbedrijf fa. U. Douma uit Sneek uit de bus met de som van f359.740, Op één na de laagste was M. v. d. Wal jr. N.V. uit Lemmer met f 369.400, De hoogsten waren fa. Gebr. Elzinga uit Dokkum en fa. P. Witteveen te Surhuisterveen, beide met f388.000. De begroting was f300.000,zodat de gunning werd aangehouden. de burgemeester werd het woord ge voerd door de heer Van der Sluis en de tegenwoordige directeur, de heer J. W. H. Dormaar. Van de directie kreeg de heer Bosma een eetkamerameublement aangeboden De heer Van der Sluis had een fraaie schilderij meegebracht, dat een gezicht op Amsterdam voorstelt. Het is ge schilderd door Van Asperen. Namens het gezamenlijk personeel werd de ju bilaris een nieuwe fiets overhandigd. Hij werd verder nog toegesproken door de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer M. de Rapper, door de heer W. Blom, adjunct-directeur, na mens de oud-collega’s, en door zijn op volger bij de Boso, de heer T. de Vries, namens het Boso-personeel. ’s Avonds kwamen vele vrienden en bekenden de heer en mevrouw Bosma gelukwensen. Onder hen waren ook de wethouders Baarda en Visser, alsmede verscheidene raadsleden. De heer Bos ma is n.l. zelf ook raadslid. De receptie had een ongedwongen verloop, waar ook het fleurige stuk pianomuziek toe bijdroeg. Het echtpaar Bosma mocht ook hier nog talrijke cadeaus in ont vangst nemen. Ad verten tieprü s 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Franko per post f6,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De Kroon heeft een beroep van b. en w. van Sneek tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Friesland, waarbij goedkeuring is onthouden aan het uitbreidingsplan „Noordoosthoek” ongegrond verklaard, zo meldt het Friesch Dagblad. Dit uitbreidingsplan beoogt op een terrein gelegen ten noordoosten van de Goeman Borgesius- iaan en tussen de spoorlijn en De Zwette de stad Sneek een uitbreiding in noordoostelijke richting te geven. Bij de opzet van het plan is ervan uitgegaan, dat een buiten het plan ge legen weggedeelte, bestaande uit de Worp Tjaardastraat, de Goe nan Bor- gesiuslaan, de Berkenlaan, een gedeel te van de Sytsingawiersterleane en de' Ath. Bonninghaleane een onderdeel zal blijven vormen van de op de Groene Dijk aansluitende verbinding tussen de verschillende wijken van Sneek, als mede van deze wijken met de indus trieterreinen en de rijkswegen. Ten tijde van de voorbereiding van deze plannen bestond nog onvoldoende inzicht in de toekomstige ontwikkeling van Sneek, alsmede van het Sneker- meer. Inmiddels is gebleken, dat het nodig is om het verkeer een doelmatige omleiding- en spreidingsmogelijkheid te scheppen. De Kroon acht daarom ’n goed gelegen en vloeiend getraceerde ringweg onontbeerlijk. Voor het in het plan bedbelde weg gedeelte zal een ander tracé moeten worden bepaald. Weliswaar bestaat omtrent het beloop van dit weggedeel te nog geen zekerheid, doch er dient ernstig rekening te worden gehouden zegt de Kroon verder met de mo gelijkheid van een in het verlengde van de Groene Dijk in noordoostelijke rich ting doorgetrokken tracé. Bij verwe zenlijking hiervan zal de weg ongeveer 300 meter ten noordoosten van de Goe man Bprgesiuslaan komen en het on- derwerpelijke plangebied doorsnijden. De Kroon is het met Gedeputeerde Staten eens, dat in afwachting van een definitieve vaststelling van het tracé grond dient te worden gereserveerd, ten einde verschillende mogelijkheden open te houden. Hieruit volgt, dat het plar niet voor goedkeuring in aanmer king kon komen. B. èn w. hebben er nog op gewezen, dat, indién in de’vérdere toekomst aan een ruimere voorziening behoefte be staat, gevolg kan worden gegeven aan de in het ontwerp-structuurplan ge dane suggestie een ringweg buiten dit plangebied om te projecteren. De Kroon heeft hiertegen nog opge merkt, dat een dergelijke weg geheel buiten de stad zou komen te liggen en daardoor voor de afwikkeling van het interne verkeer en voor de verbinding van de woon- en werkgebieden slechts van geringe betekenis zou zijn. paden liggen overal stukgegooide en moedwillig door de jeugd vernielde bloempotten. Soms worden er stuk ken tegen de huizen gegooid en een enkele keer zelfs door de openstaan de achterdeur naar binnen. De be woners kunnen de boel opruimen en krijgen, als ze er wat van zeggen, een brutale mond. Veel narigheid zou echter voorkomen kunnen wor den, als de mensen geen bloempot ten meer naast de vuilnisemmer de poneerden, maar er' in. Of een vei liger plaatsje zouden geven aan hun afgedankte potjes. Een luide knal deed de mensen op en bij het Hoogend gistermiddag om half twee opschrikken. Het bleek, dat een voorband van een met aardappelen geladen vrachtwa gen het had begeven. De chauffeur zette zijn wagen aan de kant, zich niet bekommerend om het feit, dat deze precies tegenover de brug naar de Oude Koemarkt stond. Het ver keer ondervond wel enige hinder van het vehikel, maar het werd tij dig gewaarschuwd door de gevaren driehoek op de weg. In „Vanellus” bindt de heer J. T. Hendriksma nog eens weer de ka4 van de inpoldering van de Wadden zee de bel aan. Hij bestrijdt het ar gument, dat de inpoldering nodig is met het oog op de bevolkings groei. Als men met landaanwas de bevolkingsaanwas wil opvangen, dan is dat een lapmiddel, vindt hij. Waddeninpoldering kan dan ook volgens hem achterwege blijven. De Lemmerbrug heeft het aan de zuidkant geruime tijd zonder af sluitbomen moeten doen. Gistermid dag werden ze weer aangebracht. Omdat ze niet goed werkten dooi; een fabrieksfoutje waren ze weg- om te worden hersteld. Dat TOEKOMST ZUIDWESTHOEK Drs. Groot uit Sneek, van de Stich ting Sudergoa, hield een referaat over de „Toekomst van de Zuidwesthoek en Nijland”. Deze Stichting Sudergoa, zo zette de heer Groot uiteen, houdt zich de laatste jaren voornamelijk bezig met de streekontwikkeling. Haar werk terrein is het gebied, dat ten zuiden van rijksweg 43 ligt tussen de Afsluit dijk en Joure. De dorpen in de Zuid westhoek zullen in de toekomst sterk onder invloed komen van de groter wordende steden. De heer Groot noem de Sneek, Bolsward en Lemmer.. Met het oog daarop moeten de dorpen in de Zuidwesthoek niet trachten industrie aan te trekken; men moet er in dit ge bied de nadruk op leggen, dat haar functie in de eerste plaats dé recreatie en het wonen betreft. De grote zaal van restaurant Piso bood dinsdagavond een feestelijke aanblik door de vele bloemen. Langs de wand was zeer toepasselijk een aantal meters touw gedrapeerd, er hingen poetsdoeken en enkele polijstschijven, al les met elkaar een kleurig geheel. Middelpunt was de heer P. Bosma, die vijf tig jaar in dienst was van N.V. Lankhorst Touwfabrieken. De jubilaris, die sedert 1955 beherend vennoot is geweest van handelsonderneming Boso C.V., had eerder op de dag uit handen van burgemeester Rasterhoff de ereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ontvangen. H«t Sntekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- STIEFMOEDERLIJK BEDEELD Na een korte pauze werd over de woorden van drs. Groot van gedachten gewisseld. Een der leden pleitte voor een praktischer aanpak van de woning- bouw. De heer Gerbrandij besprak uit voerig de financiële aspecten van de I woningbouw in Wijmbritseradeel. Hierna werd overgegaan naar de rondvraag. Enkele leden brachten klachten op tafel en anderen voor stellen tot verbetering in de verwaar loosde toestand, waarin het dorp zich op diverse plaatsen bevindt. Nijland is door de jaren heen wel erg stiefmoe derlijk behandeld. De heer Gerbrandij meende dit te moeten wijten aan een wat ongeluk kige samenloop van omstandigheden. Een der aanwezigen merkte toen op, dat de gemeente Nijland steeds als voorbeeld heeft gesteld aan andere dorpen. Nijland heeft zonder subsidie een verenigingsgebouw, een clubhuis gebouwd en een sportterrein aange legd. En als het dan aan Nijland toe is, dan is altijd het geld net op. Verder werd o.m. gepleit voor een bejaarden-sociëteit. Tot slot dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun me dewerking en hun trouwe opkomst. lijk op naam van opa Klijsing uit Purmerend, die na 1 uur en 27 mi nuten de laatste rook uitblies. Zo op het eerste gezicht 's een gehaald duel tussen pijprokers een volkomen is nu gebeurd, sportieve strijd. Maar ook hier is bedrog mogelijk. Organisator Stuur- C..J— op vertelde ons een staaltje van der- supporters die dinsdagmiddag vanaf gelijke „zwijnerij”. Tijdens een wed- Schiphol met de DC-7 ’Yellow Sea’ strijd in Groningen blies een deel- naar praag vertrokken, waren ook heel dankbaar, ook voor dit onderdeel van uw werk aan IJlst geschonken en bieden u onze beste wensen aan voor nu en in de toekomst. Een boekenbon voor u, dokter, en een bloemetje voor u, mevrouw, willen we gaarne over- handingep, het is alles echt gemeend. Applaus! Dr. Goïnga zei erkentelijk te zijn voor de woorden, en cadeau’s, maar vroeg toch: heb ik wel zo vreselijk veel voor het Groene Kruis gedaan? Beslist niet, was zijn mening. Hij dank te zijn mede-bestuursleden voor de steeds ondervonden samenwerking en sprak de wens uit dat het allen tot in lengte van dagen goed mag gaan. We hebben even voor u uitgere kend, dat de heer Landman per mi nuut bijna 0,075 gram tabak ver bruikte. Uiteraard was hij zeer blij met de overwinning, maar na drie kwartier had hij er echt wel tabak van Henk Stuurop kan terug zien op een geslaagde wedstrijd. In september viert hij zijn dertigjarig jubileum als sigarenhandelaar en dan gebeurt er ongetwijfeld weer wat bijzonders. De jury bestond de ze avond uit de heren J. L. Mein- sma, H. Dijkstra en H. W. List. Tijdens de supporter man, toen deze nog volop strijd zat: „As-ie so deurgaat wurdt ut nog een nieuw rekord”. Deze il lusie ging echter geheel in rook op. Het Nederlandse rekord staat name- Alhoewcl de opkomst van de bevolking iets minder was dan bij het in 1964 gehouden onderzoek kan het opkomstpercentage, dat, zoals wij reeds eerder meldden, 95,4% bedroeg (in 1964 96%), toch bevredigend worden ge noemd. Het resultaat van het gehouden onderzoek op tuberculose en andere ziekten van borstorganen is als volgt: Opgeroepen zijn Niet aan het onderzoek deelgenomen: wegens uitstedigheid, varende, militaire dienst, overleden, ziekte, invaliditeit, pas doorgelicht, vertrokken e.d. reeds onder controle regelmatig doorgelicht in beroep of bedrijf De voorzitter deelde mee, dat er thans door een bouwbedrijf, in samen werking met „Dorpsbelang”, reclame wordt gemaakt voor het bouwen van bungalows in Nijland. De grond is bouwrijp en tevens de goedkoopste in de gemeente. De secretaris, de heer B. Haarsma, las de notulen. Aansluitend hierop deelde de heer G. M. Gerbrandij mee, dat opdracht was gegeven tot de aan leg van de nieuwe straatverlichting, maar dat het P.E.B. door personeels gebrek werd belemmerd in het uit voeren van dit werk. De penningmees ter, de heer A. T. Rijpkema, maakte gewag van een batig saldo van f 11,95. Aftredend waren de heren H. Boot sma en B. Haarsma. Zij hadden zich herkiesbaar gesteld en werden met overgrote meerderheid herkozen. Bei den aanvaardden hun benoeming. Over het kampeerterrein sprak ver volgens de heer H. Sieperda. Hoewel in het afgelopen seizoen het weer nogal had tegengewerkt, was er toch een ge ringe stijging van het aantal bezoeken te constateren. De heer Sieperda merk te op, dat het clubhuis een goede schoonmaakbeurt nodig heeft en dat er ook nog eens geverfd zal moeten wor den wil men het gebouwtje in goede staat houden. Er was een batig saldo van f 583,72. Uitgeloot werden 5 aan delen camping, de nummers 1, 3, 23, 36, 53, en 2 aandelen van het clubhuis, te weten de nummers 64 en 68. heeft beslist hulp nodig, terwijl 19% zogenaamde „open” bejaarden zijn. Dit zijn mensen die voor een bejaarden huis eigenlijk nog te flink zijn, maar die moeten weten dat als ze hulp no dig hebben, deze er ook is. Ze moeten een achterdeurtje hebben, zodat ze niet aldoor de vrees mee behoeven te dra gen: als er eens iets gebeurt, wat dan? Er volgde een levendige discussie op het betoog van zuster Panhuizen. Vrij algemeen oordeelde men dat er méér hulp moet komen in het open-bejaar- den werk. Er is een zekere angst, een zekere terughouding voor het bejaar denhuis, het woord „wachtportaal voor de dood”, werd genoemd. Dokter Siet sma had hier een andere kijk op. Vol gens hem moet men naar het bejaar denhuis gaan om nog zo goed mogelijk te leven. En meedoen daar, het geheel stimuleren, activeren. Men moet de be jaardentehuizen niet zien als een wachtportaal voor de dood! En toen volgde het punt van de agenda dat er eigenlijk niet op had moeten staan, meende de voorzitter: afscheid van voorz. T. S. Goïnga. Maar het bestuur wilde di' punt toch maar niet schrappen en het was de secreta ris de heer Speerstra die het woord nam. In februari 1956, aldus de secre taris, bent u, mijnheer Goïnga, be noemd tot voorzitter van het Groene Kruis. Earst mar ris een jier oansjen dan, was toen uw antwoord, maar het zijn meerdere jaren geworden, ’t Groe ne Kruis en dokter Goïnga zijn een eenheid geworden. In uw tijd is er veel gebeurd, het werk is met die tijd ver anderd en het nieuwe gebouw kwam tot stand; 26 april 1963 werd de eerste steen gelegd, 14 maart 1964 vond de officiële opening plaats. U hebt veel voor uw rekening genomen om het zo ver te krijgen. Bij deze taak, zoals bij al uw werk, hebt u veel steun van uw vrouw ondervonden. Wjj zijn u beiden Niet doorgelicht werden 500 personen Van deze 500 personen waren 219 vrijwillig, terwijl van 281 de reden van niet-opkomst onbekend is. Van laatstgenoemde 281 personen hadden 177 bij een aan hen gebracht huisbezoek beloofd nog wel te zullen komen, doch zij zijn hun belofte om de een of andere reden niet nagekomen. J tijd was 44 minuten en 30,6 sekonden. Toch een uitstekende prestatie als men bedenkt, dat de hoeveelheid tabak 3,3 gram be- draagt en dat de heer Landman zelden een pijp rookt. („Jow my I mar in swart shagje 13 personen van Onder de plm. honderd opgetogen gelijke „zwijnerij”. Tijdens een wed- Schiphol met de DC-7 ’Yellow Sea’ strijd in Groningen blies een deel- naar po .„„.LI...., _.L nemer na ruim 2 uur nog rook uit. fWee Snekers, n.l. slager J. de Wilde Hij was al winnaar en de argwanen- en caféhouder E. v. d. Ley. Zij be de jury verzocht hem de pijp leeg VOnden zich in gezelschap van o.m. te kloppen. Er bleek 'n stuk turf Opa Swart, de 78-jarige grootvader onder in de pijp te zitten. Hij rookte van rechtsbuiten Sjaak Swart. Hij toen wel een zware pijp heeft zijn hart kunnen ophalen toen zijn kleinzoon een fraai doelpunt scoorde. De thuisreis zal waarschijn- Een bewoner van Tuindorp klaagt lijk wel iets geruislozer verlopen, over de rommel, die veroorzaakt nu Ajax met 2-1 van Dukla verlo- wordt door oude bloempotten. In de ren heeft.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1