Ijlst en C.J.V. Uitvoering Advendo stond op hoog peil Blijf fit met cursus beter bewegen AGENDA J Zaterdag 18 maart. Dancing Terwis- I „Jonkheit en Ropping” vierde stijl vol jaarfeest Waterpoort - krabbels I fv IJLST WYMBRITSERADEEL en van in Me/, Dijkstra kreeg gouden verenigingsspeld l Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, t I 122e jaargang nr. 22 Donderdag 16 maart 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I> ISSELBEKER I OOR EERSTE KIEVITSEI Doarpsmienskip Bozum had succes met bejaardenmiddag Aanbesteding chr. lagere school Frieswi jkstraat Kinderen o.l. school Bozum hielden .foardrachl-kriich’ L. de liaan, leraar chr. techn. school, overleden Inschrijvers beneden begroting V ogelreservaat Bozum wordt verlegd Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave wan NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Germ Stenekes en Goosje v. d. Wal gaan naar Winsum Voorbereiding voor Ijlster stadsfeesten in volle gang 1 f i Provisionele verkoping land onder Idzega t i A I L I 1 I I gE* V' SNEEKER NIEUWSBLAD JAARVERSLAG weer. meerderhe’ De christelijke gymnastiekvereniging Advendo heeft gisteravond in Ons Gebouw voor een talrijk publiek een prachtige uitvoering gegeven. Onder leiding van de heer H. Douma en mej. K. Tjaarda werden in vlot tempo 20 oefeningen uitgevoerd, die stuk voor stuk van uitstekend ge halte waren. Opvallend echter was de kleine herengroep. Tussen een paar honderd dames viel deze in het niet. De heer W. Betsema, voorzit ter van Advendo, schreef dit toe aan de studie. „Tot 14 jaar gaat het gelijk op, maar daarna wordt het minder”, zo vertelde hij. Nadat hij de avond had geopend, volgde het interessante programma, dat tot bijna halftwaalf duurde. van i fraai De Doarpsmienskip in Bozum orga niseerde voor de tweede keer, ditmaal in Café Bergsma, een bejaardenmid dag. Het bestuur zorgde, dat iedereen, waar dat nodig was, met de auto ge haald en later weer naar huis gebracht werd. Twee meisjes van ongeveer tien Verscni.int MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en reaaktie GEDEMPTE POL 6 telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Ad verten tieprij s 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4, per half laar. Franke per post f6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Maandagmiddag is vrij plotseling de heer L. de Haan uit Bolsward, leraar aan de christelijke technische school in Sneek, overleden. Hij was 53 jaar. De begrafenis vindt morgen plaats in Bols ward. De heer De Haan, die het vak elk- trotechniek gaf, was bij de leerlingen zeer gezien. Zij wisten, dat hij zeer veel voor hen over had. Voor de leerkrach ten toonde hij zich een optimistische en prettige collega. Hij was vanaf augus tus 1962 aan de school verbonden. Daarvoor had hij in Bolsward een zaak in luxe artikelen annex elektrotech nisch installatiebureau. In deze stad was hij ook een bekende persoonlijk heid, die o.a. in het jeugdwerk diverse functies bekleedde. Verder was hij «enig tijd bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Friesland, bestuurslid van de technische school in Bolsward en bestuurslid van het reva lidatie- en verpleeghuis. Vorige week werd in Bozum een ver gadering gehouden van de Vogelwacht. Voorzitter Van der Wal kon 23 be langstellenden een welkom toeroepen. Na voorlezing van de notulen werd het stoel en met been- en armbewegingen. Mevr. Folkerts kreeg een hartelijk woord van dank. Tevens werd haar een plantje aangeboden. Van de gele genheid om vragen te stellen maakte een van de aanwezigen gebruik om nogmaals aan te voeren, welk een voorrecht het is als men nog goed ge zond is om dan oud te worden. Hij was reuze dankbaar voor alles wat voor de oudjes wordt gedaan. Er was gelegenheid om zich op te geven voor een cursus beter bewegen voor bejaarden. Bij voldoende deelna me zou deze kunnen worden gehouden. Enkelen gaven zich direct al spontaan op. Anderen wilden het eerst eens af wachten. Deze beide middagen waren gratis aangeboden. Een regeling -zas er ech ter nog niet, maar bij voortzetting van deze bijeenkomsten zal op de een of andere manier wel een bijdrage in de kosten verlangd moeten worden. Voor lopig zal dit wel de laatste bijeen komst van het seizoen zijn geweest. Maar gezien het succes, dat deze mid dagen hebben gehad, zal er ongetwij- Hoewel knappe economen beweren, dat we het ergste hebben gehad, is het vooral in de bouw-nijverheid nog een slappe tijd. Aannemers zijn er dan ook op gebrand belangrijke werken uit te mogen voeren. Daar toe schrijven zij erg laag in. De meeste room zal dan wel can de melk af zijn, maar dat is hun eigen zaak. Zo kon het deze week gebeu- De heer H. Zijlstra heeft met het vinden van het eerste kievitsei van Oppenhuizen en Uitwellingerga defi nitief een wisselbeker gewonnen. Het was voor het derde achereenvolgende jaar, dat hij in deze contreien het eer ste kievitsei vond. Dat was de voor waarde om de beker, die door de Vo, gelwacht Oppenhuizen/U itwellingerga beschikbaar was gesteld, te behouden. Van de fa. H. Schraa in Uitwellingerga mocht hij bovendien nog f 25.- in ont vangst nemen voor het ei. de selectiegroep van de meisjes en de oudste- damesleden sloten de avond met een fraaie hoepeloefening. Voorzitter Betsema overhandigde na afloop aan mej. J. Dijkstra de gouden Advendo-speld als blijk van vzaarde- ring voor haar 25-jarig lidmaatschap. Hij prees daarbij haar grote verdiens ten voor de vereniging. Aan mevr. Jonkmans reikte hij een geschenk voor haar trouwe medewerking over, ter wijl uiteraard ook de leidster en leider met echtgenote hulde werd gebracht. Mej. Tjaarda en de heer Douma, die in IJlst woont, hadden ’s middags reeds een uitvoering met de kleuters en de kinderen tot 10 jaar gegeven. Ook deze uitvoering werd bijgewoond door een groot aantal belangstellenden, voorna melijk „heiten” en „memmen”. Samen gevoegd, kan worden gezegd, dat de Advendo-uitvoeringen dit jaar meer dan geslaagd zijn. ga, Joure: „Unbeatable”. Zondag 19 maart: „The Matadors”. Tiisdei 21 en woansdei 22 maert Krite- toaniel yn Amicitia mei it blijspul „Koekoek op it nest”. Donderdag 23 maart 's avonds 7 uur in Martinikerk te Bolsward en vrij dag 24 maart in Grote Kerk te Sneek ’s middags 2 uur Matthaus Passion. Voorzitter Stenekes opende deze middag, met een hartelijk welkom aan plm. 40 aanwezigen, in het bijzonder mevr. dr. Folkerts, die een lezing zou houden over het wel en wee van de bejaarden; de levensomstandigheden vroeger en nu. Meestal betekende het oud worden in vroeger jaren een hoop zorgeen. Bo vendien moest er nog gewerkt worden. Een groot verschil met tegenwoordig nu er sociale voorzieningen, bejaarden tehuizen en meer mogelijkheden tot ontspanning zijn. Op boeiende wijze bracht dr. Folkerts dit alles naar vo ren. Na een pauze met een kopje thee, waarin onderelkaar gezellig gebabbeld werd, werd er nog een toepasselijke film vertoond. Men kon zien, dat on- Dinsdagmorgen vond in Ons Ge bouw de aanbesteding plaats van de bouw van de christelijke lagere school aan de Frieswijkstraat, alsmede de aanbesteding van het glas- en schilder werk van deze school. Bij beide aan bestedingen bleven de laagste inschrij vers beneden de begroting. Voor de bouw van de school had den 24 inschrijvers een biljet gedepo neerd. Aannemingsmaatschappij Friso N.V. te Sneek was met f 318.500,de laagste. Gebr. Andringa eveneens uit Sneek volgden met f 324.500,Hoog ste inschrijver was fa K. van der Meer uit Warga met f 377.500 en J. R. de Dood uit Sneek op een na de hoogste met f 367.582,—. De begroting was f 324.000,—. Van de inschrijvers op het glas- en schilderwerk was firma Kooistra en De Groot uit Leeuwarden met een bedrag van f21.000,— de laagste van de negentien bestekhouders, die allen een briefje hadden ingeleverd. Firma Lenis uit Wolvega was met f 21.200. de op één na laagste. Hoogste inschrij vers waren firma Van der Meer en uit, dat er voor deze avond, en daar mee óók voor dit werk, zoveel belang stelling werd getoond. Het gebouw was vol! Dominee en kerkeraad werden in het bijzonder genoemd. Het blijkt, dat ook bij hen dit werk gewaardeerd wordt. Kleine meisjes- en knapenverenigin gen deden dit jaar niet mee aan het jaarfeest, de „grote” leden gaven voor dit keer de voorkeur aan het opvoe ren van een toneelstuk, dat de volle avónd in beslag nam. Het woord was eerst aan de secre taresse, mej. D. Deinum, die secreta riaat en kasbeheer in één verhaal ver sloeg. Zij greep daarin terug op het vorig jaarfeest, riep de voorzitter van toen, de heer S. Bouma, even in her innering en schetste zijn opvolger de heer Boorsma. De bezoekers hadden hem destijds a.h.w. met een vraagte ken aanvaard, vanwege zijn steeds aan de dag tredende „haast achter-de-brij- karre”. Maar dank zij de berekende leiding van de geroutineerde en steeds parate leidster, mevr. Osinga-v. d. Vel de, was hij gauw omgetoverd in een zeer acceptabel voorzitter, met wie het prettig vergaderen is. Over het werk, dat op de gezellige avonden wordt verzet, vertelde de se cretaresse, dat dit zeer gevarieerd is. Eén avond werden bijv, de leden ge trakteerd op 36 vragen, van welke zij noemde: hoe is de voornaam van de drie burgemeesters, die de nieuwe weg IJlst-Sneek hebben geopend? Niemand wist het; zulke mensen noem je nooit bij de voornaam, vond de sekretaresse. Er was dit seizoen 13 maal vergaderd. Heel blij is de vereniging met de ver groting van de consistorie. Het ple zierreisje van verleden zomer werd nog weer even opgehaald, evenals de gezamenlijke kerstfeestviering. Verder gaf ze een overzicht van het verjaar- dag-busje. Momenteel bevat het f 537,37. De gordijnen in de kerk, die er uit betaald zijn, hebben f 1320,63 gekost. In .de komende bazar zullen 250 boeken' gedeponeerd worden, de baten hiervan zijn voor de kerkvoog dij. Bovendien wordt er een bloemen dag georganiseerd voor „moederdag”. TONEELSTUK Het toneelstuk heette: As ’t wer sim mer wurdt. Het is geschreven door B. Westra. Mevr. Osinga gaf in ’t kort tekst en uitleg van wat er zou komen. Het stuk bestaat uit drie bedrijven; het eerste bedrijf speelt zich af op ’n dag in de nazomer, het tweede op een morgen, een week later en het derde op de avond van dezelfde dag van het tweede bedrijf. Er zat veel spanning in. De verschillende séan ces waren niet altijd gemakkelijk. Er is durf en zelfvertrouwen voor ama- teurs-beginnelingen nodig om aan een dergelijk stuk te beginnen. Maar ze hebben het gedurfd en met succes. Hinke was voor haar rol „geknipt”, jonker Tiemo van Hamenga speelde geroutineerd en Sandra was prima. Marja speelde, ondanks haar jonkheid haar rol in de liefde waarmee ze te maken kreeg. Wolter leed wat te veel aan „opzeggen”, Hein was beslist goed en Hetman van Dotinga beschikte als vader bij tijd en wijle over wa tte wei nig spirit. Het „moeten wennen” had den ze in het tweede bedrijf beslist overwonnen. Niettemin hebben ze de zaal een genoeglijke avond bezorgd, getuige het applaus aan het slot. De voorzitter dankte de dames en heren voor wat ze gepresteerd had den en overhandigde de dames een bloemetje. De heer Sj. Wijbenga ver telde: „Het stuk is door ons gespeela, maar wat we er van terecht hebben gebracht, hebben we te danken aan het echtpaar Osinga-v. d. Velde. Zij zijn het, die er zich voor hebben ingezet”. Hij had voor mevrouw Osinga bloemen en voor haar man een doos sigaren. Voor hen samen een porceleinen bord met spreuk. „Jimme moatte it net to bot meitsje jonges”, zei de heer Osin ga. Ook de heer Boorsma werd niet vergeten, voor hem was eveneens een doos sigaren beschikbaar en hetzelf de kreeg de heer Hijnberg. Allen har telijk bedankt, zo besloot de heer Wij benga. En daarmee werd dit stijlvolle jaarfeest besloten. met een oefening naast en op de ban ken. Een prachtig gezicht. De oudere meisjesgroep bleef vervolgens bij de banken voor een serie snelle vaardig- heidsoefeningen. Grote stilte heerste er in de zaal tij dens de oefeningen door de meisjes- Keurgroep op de altijd lastige even- wichtsbalk. De dertien „famkes” bewo gen zich eerst met begeleiding van mu ziek klassikaal over de balk, waarna vier een keurige solo-oefening uitvoer den. De selectiegroep van de adspirant- dames zorgde op een ander toestel, de brug-ongelijk, voor één van de hoogte punten van de avond. Gedurfde, maar stijlvolle oefeningen, die in vlot tempo werden uitgevoerd. De meisjes 12-13 jaar brachten een prachtige show met hun lintoefening, waarna de jongens en heren spekta- culaire sprongen maakten op en over bok en paard met behulp van een zoge naamde mini-tramp. Het voorlaatste programmapunt, oefeningen op de lan ge mat, werd kundig uitgevoerd door Vrijdagavond werd bij Nijenhuis te Deer sum de jaarlijkse voordrachtwed strijd gehouden voor de kinderen van de openbare school te Bozum, waar ook de kinderen van Deersum bijho ren. Het is voor hen altijd een hele bele venis. Stuk voor stuk deden ze hun best om zo goed mogelijk hun gedicht naar voren te brengen. De jury had het dan ook niet gemakkelijk. Deze keer waren het mevr. Koopmans, mevr. Venema en mevr. Oostra, allen van Weidum, die de prijzen moesten vast stellen. De prijzen werden als volgt toege kend: Kinderen 6, 7 en 8 jaar: 1. Tynke Tjallema 97% punt (Wiggele Waggele); 2. Pietie Hardenberg 91% pnt (Loaije Wopke); 3. Joukje Schaap 88% punt (ballonnen); 4. Jelly v. d. Berg 86% punt (begrafenis van Poesl; 5. Trynke v. d. Wal 85” punt (De Ule). Kinderen 9 en 10 jaar: 1. Germ Stenekes 102 punt (Jeltsje en Jantsje); 2. Klaas Bruinsma 93% punt (Abe Sjipkop); 3. Emy Boomsma 93 punt (Jantsje hin foei yn it wetter); Kinderen 11 jaar en ouder: 1. Goosje v. d. Wal 102% punt (Baes boppe baes); 2. Douwe Bakker 101% punt (Twaspraek); 3. Yke Dijk 90 punt’ (Tseerd op skoalle). Naar de eindwedstri’d, die in Win sum wordt gehouden, gaan dus Germ Stenekes en Goosje v. d. Wal. Tussen de voordrachten door werd door enkele nologenclub Sneek e.o. Met hun uit hun benarde positie verlost. Ze honden gingen zij lopend de onge- wilden niet weer te kijk worden veer drie kilometer lange weg onder gezet! stra te Ter Oele; kavel 3, groot 2.47.53 ha, door dezelfde op f 16.101,en ka vel 4, groot 1.38.70 ha, op f 9.180, door Ph. Oosterbaan te Leeuwarden. Dinsdagavond heeft de hoofdcommis sie voor de Ulster stadsfeesten opnieuw vergaderd met alle sub-commissies om zich nader te oriënteren over een en ander en gezamenlijk na te gaan hoe ver men is en wat er nog moet gebeu ren. Natuurlijk moet er nog heel wat tot stand gebracht worden. Maar daar staat tegenover, dat er ook al heel wat is verzet. De voorbereiding is op gang gekomen. De samenwerking is prima, allen staat hetzelfde doel voor ogen: feest voor IJlst! De commissies gaan nu weer verder werken in de goede richting: dat is eind juni 1968! Niet zo, maar zo. Dit nieuwe verkeersbord kan men op het i Kleinzand zien staan. Het gaat er hier niet in de eerste plaats om de krappe ruimte voor parkeren zo economisch mogelijk te benutten. In dat geval zouden de auto’s beter scheef op de rij- richting kunnen staan. Maar dan zou er voor het verkeer op die rijbaan te weinig ruimte overblijven. De breedte van de kade J laat het niet toe. Daarom dus evenwijdig met de rijrichting. Overigens valt het met die ruimte nog wel wat mee, als men J tenminste bereid is desnoods een eindje te lopen. Het begin was meteen al uitstekend door een keurig afgewerkte vrije oe fening door de damesgroep. Het gor dijn was nog niet dicht, of in de door het publiek omzoomde zaal trad de grote groep adspirant-dames aan voor een serie oefeningen op de lage brug. Hoewel deze klassieke oefeningen voor het grootste deel correct werden uit gevoerd, raakten zij snel op de achter grond bij het zien van de volgende lage-brugoefeningen, uitgevoerd door een selectieteam-dames en de drie he ren. Korte, maar pittige oefeningen werden vaardig en vlot uitgevoerd. De 75 meisjes van 10 en 11 jaar vul den daarna de zaal en dit leverde bij de uitvoering van de vrije oefe ning een fraai schouwspel op. De meisjes K(eur) lieten vervol gens een staaltje van gedurfd kast- springen zien. Kwalitatief stond dit op een hoog peil. Bij de lange-matoe- feningen van de jongens werden nogal wat schoonheidsfoutjes gemaakt. De vrije oefening door 12 meisjes op de lange mat maakte echter weer veel goed. JONGEJANS-BEKER Dankzij een prima, onder leiding van mej. Tjaarda uitgevoerde, vrije oefe ning, kwam de adspirant-damesgroep in het bezit van de bekende Jongejans- beker. Deze beker is bestemd voor die groep, die een vrije oefening op deze avond het beste ten uitvoer brengt. De jury bestond uit mevrouw T. van Houten-Jongejans uit Leeuwarden en de heren J. Jongejans en S. Hettinga. Hiervóór hadden de senioren-dames ook een knappe vrije oefening uitge voerd. Het programma na de pauze werd geopend door de 12- en 13-jarige meis jes met een vrije oefening. Dat deze oe feningen er bij de meisjes wel inge- studeérd willen worden, bewezen ook de ruim 70 meisjes van 10 en 11 jaar Door notaris E. K. Hoekstra te Sneek werden dinsdagmiddag in gebouw Oan ’e Brek te Oudega (W.) enkele perce len weiland onder Idzega provisioneel verkocht. De percelen zijn samen 9.66.06 ha groot, maar ze werden in vier kavels geveild: kavel 1, groot 2.75.33 ha, werd beschreven op f 19.804,door J. Abma te Sandfirden; kavel 2, groot 3.04.50 ha, op f 21.581,— door H. Hoek- Evenals vorige keren trok ook dins dagavond het „jaarfeest”’ van de CJV „Jonkheit en Ropping”, dat in het Ul ster Mienskipshüs werd gehouden weer heel wat mensen, jong en oud. Precies een kwartier na half acht opende de heer R. Boorsma, jeugdou- derling in de Ned. Herv. gemeente te IJlst, de avond. Er werd begonnen met een paasli- turgie 1967, een ontwerp waarin de clamatie door de leden van het CJV en samenzang van diverse liederen, begeleid door uitmuntend pianospel door de heer Hijnberg, elkaar afwis selden; inderdaad een goed gekozen begin. De meeste declamatrices waren iets te zacht en te haastig. Declameren is voor-dragen, aan-bieden, waarbij rustige helderheid zeer goed werk ver richt. In het korte verhaal, dat de leider in deze liturgie invoegde, meende hij, dat we in IJlst ons nog gelukkig mo gen prijzen, dat er hier nog jongeren zijn die de tijd en de wil opbrengen, om samen rond de tafel te gaan zit ten en over de bijbel te spreken. Wees niet bevreesd, las de leidster pas voor maar als we om ons heen zien, ont dekken we veel dat ons mensen kan beangstigen, oorlog, natuurrampen enz. Toch behoeft dat niet, want immers, we staan niet alleen in deze wereld, God heeft ons de Paas-morgen ge schonken, Jezus gaat voorop en over ziet steeds zijn kudde en helpt! Dat zal ook het komende jaar weer zo zijn en daarom kunnen we als blijde mensen verder trekken. Met het zingen van U zij de glorie werd de liturgie afgesloten en sprak de voorzitter er zijn blijdschap over De vereniging heeft ook financiëel een goed jaar gehad, de eer hiervan komt toe aan penningmeester Lolke Koop mans, zo besloot mej. Deinum haar boeiend verslag. stuursverkiezing werd Breeuwsma met grote herkozen. De heer S. van Dijk van Bozum ver toonde verscheidene prachtige dia’s van vogels en eieren -n daarna nog van een reis door Zwitserland. Door de ver gadering werd dit zeer op prjjs gesteld. Bij de rondvraag werd besloten het De Gedempte Pol u weet wel, leiding van de actieve secretaresse, f waar ons kantoor is gevestigd is mevr. A. H. Otto-v. d. Hamme, en f één van die straten, waar dagelijks de heer J. Postma (deze was op de - veel automobilisten hun wagen par- fiets). Na een half uur in harde te- i keren. Maar dat mag maar aan één genwind te hebben gewandeld werd kant van de straat; voor de andere koffie gedronken bij café Kooy. De sant geldt een wachtverbod. Nu eigenaar, de heer Spier, had reeds wisselt dat iedere dag, de ene dag water gereed voor de dorstige hon- f mag men aan de ene, de ander,, dag den. Om vier uur ging men op de- aan de andere kant parkeren. Het zelfde wijze terug. De deelnemers f gebeurt dan ook nogal eens, dat er werden getracteerd op chocoladere- auto’s aan de verkeerde kant staan, pen en biscuits, de honden op Flo- f Soms heeft iemand zijn wagen ’s ra’s terriercake. Het ligt in de be- avonds goed neergezet, doch de vol- doeling om ook nog eens een wan- gende morgen ontdekt hij niettemin deling naar het Sneekermeer te or- een bonnetje onder de ruitenwisser, ganiseren. Wie dat wil voorkomen moet dus vroeg opstaan. Dinsdagmorgen wil den twee mannen hun voertuig aan de „verkeerde” kant laten staan. Toen ze door een hulpvaardige Sne- ker werden gewezen op het risico van een bekeuring, antwoordde één van hen: „Kunt u er niet eén poosje bij blijven staan En ineens zijn ze er dan weer. Scucu- Nauwelijks was vorige week het ren, dat zelfs de hoogste inschrijver J eerste kievitsei gevonden, of van bij een aanbesteding in Bergum nog i heinde en ver kwamen berichten onder de begroting bleef. Het ging over andere eerste vondsten. Het °m een weg, die volgens de begro- i eerste in Friesland, het eerste in ting f 1.348.311 moest kosten. Hoog- Wymbritseradeel enz. Een inwoner ste inschrijvers waren de Gebr. i van Sneek, de heer W. Wijnia uit de Hooijschuur te Sneek met f 1.295.000 Morrahemstraat, vond maandag al Laagste was ook een Sneker zaak, T twee in één nest in de nabijheid van nl. P. M. Grebe en Zn. met het Prinses Margrietkanaal. Hij f 1.135.000. De gunning werd in be- f heeft ze nog dezelfde dag aan bur- raad gehouden. gemeester Rasterhoff aangeboden. Elders werden diezelfde dag al een „trijke” en vlakbij Joure zelfs I een broedje gevonden. De kieviten jaar beleefden gistermiddag (door X krijgen nu de smaak te pakken. eigen schuld) enkele benauwde uren Toen zij de vrijstaande etalage van een firma op de Oosterdijl: open za- J Van Sneek naar IJlst is sinds 20 gen staan klauterden zij er vlug in. oktober vorig jaar maar een eindje Het personeel kwam echter terug en J meer. De beide steden, die a.h.w. een sloot de meiskes achter „glas en eiland vormen in het grote lande- grendel”. Daar zaten ze dan. Voor- J lijke Wymbritseradeel, zijn via de bijgangers zagen de drieste „fam- j nieuwe weg snel en gemakkelijk te kes” wanhopig tegen de ruiten tik- J bereiken. Dat vonden zaterdagmid- ken, maar het gaf niets. Ruim een dag ook veertien leden van de Ky- uur later werden de meisjes weer cordeonmuziek ten gehore gebracht. Al met al een goed geslaagde avond. den uitgekeken. De heer Keuning be sloot deze middag. Sneek met f30.200,Het werk was begroot op f28.500, vogelreservaat naar de andere kant van het dorp te verleggen, omdat daar veel beter controle is. r nog fit en vlug ter been kunnen zijn, o.a. door oefeningen met ballen en een de heer A. I verslag van de penningmeester ge bracht. Dit werd door twee leden na gezien en goedgekeurd. Bij de be-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1