WAT ER OP HET SCHERM KOMT n !S te Mattheus naar Zondag film: Het Evangelie ELASTIEKEN KOUSEN NIEUW NAADLOOS T.v.-programma in 1 kort I HET GROENE KRUIS BANDAGES SNEEKER NIEUWSBLAD Gesprekken over ’t geloof Geheim agent 86 Adam heeft ’t moeilijk Film van Bergman Kleuren uil Eindhoven vrouwen Schilder Van der Heyden exposeert Wat is er toch met die halsband? Australië229 t.v.-toestellen op elke 1000 inwoners Mevr. Aukes uit Mantgum declameerde voor Bozumer Muziek en zang uit Heeg en Gaastmeer voor militairen in Havelte Aantal kijkers en luisteraars op 1 februari Vechten vooreen gewonnen zaak Wie speelt Judas? Managerziekte vraagt vrijblijvend advies Grootzand 18 Tel. 05150-3054 - i r- 2 te»* ■h DONDERDAG 16 MAART 1967 TWEEDE BLAD met dins- actualiteitenru- discussie den Stage Ballet o.l.v. Gordon Marsh. 10.20 18.50 der met Ben Cartwright ziet Adam de toekomst weer wat prettiger tegemoet Na het journaal komt Teleac dan nog met de herhaling van de 22ste les van Kernfysica. Zondag 19 maart, 20.30 uur: Het Evan gelie volgens Mattheus. De kruisweg naar Golgotha. Ook in Australië neemt de televisie een steeds belangrijker plaats in. Op elke duizend inwoners staan er 229 toestellen. In totaal heeft dit wereld deel 78 zenders, die 95 procent van de bevolking bereiken. In ongeveer tach tig procent van alle Australische hui zen is een televisietoestel aanwezig en er wordt gemiddeld drie uur per dag naar de commerciële TV gekeken. De reclameuitgaven voor de televisie zijn de laatste tien jaar sterker gestegen dan die van andere reclame-media. De t.v. trekt 23 procent van alle reclame gelden tot zich. Dank zij deze cijfers is Australië het zesde televisieland ter wereld. Paolo Verder voor wils. van thril- Francis De Zater- zal weer Vrijdag 17 maart, 20.45 uur: De Halsband. Cathy White (June Barry) als het meisje, dat Jack Kerry de helpende hand zou kunnen bieden. manspersoon. Maar de duivel heeft soms vreemde streken. Hij geeft Don Juan, die al drie eeuwen in de hel steunt en zucht toestemming naar de aarde terug te keren om zijn schan delijke verleidingspraktijken nog een maal' toe te passen op de mooie domi- neesdochter. Don Juan gaat er vol goede moed op uit, maar de kuise Su zanna is niet te vermurwen. In tegen deel, het goede overwint, want de ver leider delft het onderspit. In de hoofd rol de beeldschone Bibi Andersson, die indertijd veel lof kreeg voor haar aan deel in deze boeiende, echt Zweedse rolprent. In enkele provincies is de tbc- bestrijding opgedragen aan de kruisverenigingen. In Fries land betekent dit: aan Het Groene Kruis. Eenfijnvertakt apparaat is er voortdurend mee bezig. Via consultatiebu reaus, scholen, bedrijfs-en al gemene bevolkingsonderzoe ken worden de patiënten ont dekt, de besmettingshaarden achterhaald. Duizenden on derzoeken vinden plaats om de 60 a 70 gevallen per jaar te vinden. Zo lang dit massale speurwerk voortgaat is tbc- bestrijding een gewonnen zaak en blijft Friesland de pro vincie met het laagste tbc- percentage van ons land. Dit is één van de vele taken van Het Groene Kruis. Graag op de bres voor de gezondheid van u en uw gezin. Zondag 19 maart, Ned. 1: 15.30 monitor; 16.40 Europese kampioen schappen biljarten; 18.55 woord voor woord; 19.00 wie speelt Judas; 19.30 NTS-sport; 20.25 journaal, 20.30 het evangelie volgens Mat theus; 22.45 journaal. Ned. 2: 19.00 Thierry la Fronde; 19.25 wie zijn toch die Amerikanen; 20.00 journaal; 20.05 Dr. Kildare; 20.30 the Virginian; 21.40 beweging; 22.25 journaal. ZATERDAG. Nederland 1. ’s Mid dags de NTS met het nieuws, de re clame en het NTS-weekjournaal met titels voor de slechthorenden. De rest van het middagprogramma is voor de VARA en dat betekent eerst een af levering van Geheim Agent 86. De bei de geheime agenten nr. 86 en nr 99 moeten verhinderen, dat leden van de KAOS explosieve schilderijen ophan gen in verschillende ambassades. Deze kolderspionagefilm wordt gevolgd door Vrouwelijkheden, waarin een reporta ge over het Dr. G. J. Plantinghuis te Zandvoort en een reportage over het samenstellen van de zomercollectie 1967. Voor de kinderen komt dan nog Ja zuster, nee zuster, waarin zuster Klivia en Gerrit de meest wonderlijke dingen beleven met de ingenieur. Het avondprogramma is ook in han den van de VARA. Na Pipo. journaal en reclame Mrs. Thursday. Kolonel Crichton is een vriendelijk man, doch als Mrs. Thursday haar maatschappij wil saneren, leert zij de onverzettelijke kant van deze man kennen. -- Na het journaal presenteert Herman Wigbold zijn rubriek Achter het Niéuws en brengt Thérèse Steinmetz haar show in de schouwburg in Apel doorn. Ga,sten zijn: het reeds overbe kende Trio Hellénique, dat met' zijn melancholieke en ook driftig snelle volkszang veel populariteit heeft ver kregen. Ook Boudewijn de Groot ont breekt niet. Zijn roem nam nog toe na zijn tophit Het land van Maas en Waal. Ook het Belgische zangeresje Tonia en Rob de Nijs zullen laten zien en horen, dat zij nog in de running zijn. Dan Theo Eerdmans in de quiz Tel uit je winst. Het zal voor velen wel moeilijk zijn om nog te weten wie er allemaal moeten vechten voor hun f 1000,doch Theo en Maud zullen dat wel duidelijk maken. Tot slot van de avond dan weer Opus 13, de il- lusionisten-show vanuit het circusthe ater te Scheveningen. Gasten van Fred Kaps zijn de Franse illusionisten j Mireldo en Viviane en natuurlijk Da vid Berglas. Zij zullen experimenteren met het thema afstandbediening. Voor de nodige afwisseling zorgt Rob van Reyn met zijn pantomime en het Lon- Nederland 2. Na het nieuws en de reclame krijgt de NCRV een kwar tiertje blues en folksongs van de zan ger Josh White, gevolgd door het sa tirische programma Farce Majeure en een aflevering van de serie Po litiemuseum. Bij een bankoverval wordt een kassière doodgeschoten. De dief weet te ontkomen. Als de politie bezig is met de reconstructie komt de melding binnen, dat een levensmidde- lenbedrijf is bestolen. Voor commissa ris Wenger moet er verband tussen deze misdrijven bestaan. Als men een verdachte wil arresteren blijkt deze man zelfmoord te hebben gepleegd. Tot slot Druk-werk, waarin de heer N. van Gelder een gesprek heeft met mr. A. W. Kist, directeur van het N.H. vormingscentrum Oud-Poelgeest, en met prof. dr. H. J. van Zuthem, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, over onderwerpen van geloof en chris tenen, die de laatste tijd in het nieuws hebben gestaan. 1 januari 1965: 1.836.474 en op 1 januari 19-63: -1.275.159. Voor-Friesland bedroe gen deze aantallen resp.: 90.057, 63,561 en 36.903. Op 1 maart waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 2.410.650 tele visietoestellen aangegeven tegen 2.387.526 op 1 februari j.l. Het aantal geregistreerde radiotoe stellen bedroeg 1 maart 2.752.887 tegen 2.753.069 op 1 februari. Het aantal televisietoestellen be droeg op 1 januari j.l. nog 2.369.997, op Nederland 2. In het VPRO-program- ma is het eerste half uurtje voor de v’ereldberoemde Russische clown Oleg Popow, die wel de meest typische ver tegenwoordiger is van het Russische circus. Hij maakte vele jaren deel uit van het Russische Staatscircus en was daarvan ook bij de buitenlandse tournees de grootste trekpleister. Hoofdschotel van de avond is de film Het oog van de Duivel van Ing mar Bergman. Het is een rolprent uit 1960, die helemaal de geest van de grote cineast ademt. Bijzonder knap is het verhaal in beeld gebracht, juist doordat er eigenlijk maar heel weinig typisch cinematografische foefjes aan te pas komen. De eenvoud is ook hier Zaterdag 18 maart, Ned. 1: 15.30 nieuws; 15.31 ster; 15.34 NTS-week journaal; 15.57 ster; 16.00 geheim agent 86; 16.25 vrouwelijkheden; 17.00 ja zifster nee zuster; 18.45 Pi po; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 Mrs. Thursday; 19.50 reactie op reacties; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 achter het nieuws; 20.45 Thérèse; 21.20 tel uit je winst; 21.55 opus 13; 22.55 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 Josh White; 20.20 farce ma jeure; 20.40 politiemuseum; 21.50 drukwerk; 22.10 ster; 22.15 jour naal. Maandag 20 maart, Ned. 1: 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 kenmerk; 19.30 de held; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 attentie; 20.45 de inktvis; 21.45 Jazz from a swinging era; 22.15 kerk en samenleving; 22.30 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster: mate van realisme. Voor de rol vani de Christus-figuur koos Paolini een Spaanse student. Hij hield zich in de dialogen vijwel volledig aan de tekst van het evangelie, maar legde de ac centen op de humanitaire zijde van het christendom. Zijn aan paus Joan nes XXIII opgedragen film is op die manier een monumentaal stuk ver- kondiging geworden, dat velen aan-1 spreekt. In religieuze kring is de film zeer goed ontvangen. Werken van Mo zart, Bach, Weber en Prokofjef en negro-spirituals zijn voor de begelei-1 ding gebruikt. a swinging era. Jacobs slaagde er on langs in een aantal topsterren uit de Amerikaanse jazzwereld, die een toer- nee maakten naar enkele Scandinavi sche landen, voor één dag in Neder land te krijgen voor een t.v.-opname. De vermaarde pianisten Earl Hines en sir Charles Thomson bijv., de man van de jamsessions Buck Clayton, trompettist Roy Eldridge en trombo nist Albent Dickinson. Bij wijze van dagsluiting Samenleven, een over kerk en samenleving. Vrijdagavond hield de Vrijz. Vrou wenclub in Bozum een bijeenkomst, Vorige week werd voor de tweede maal door de afdeling van „Pro Rege” in Heeg, Gaastmeer en omstreken een avondje verzorgd voor de militairen ,'n Havelte. De muziekvereniging „Con cordia” van Gaastmeer en de zangver eniging „Looft den Heer” uit Heeg ver leenden hun medewerking. Hun optre den was een groot succes. Er werd door de militairen aandachtig geluisterd naar de pittige marsen en mooie liede ren, die met veel animo ten gehore werden gebracht. De Friezen oogstten dan ook een lang en hartelijk -pplaus. Het wordt zeer op prijs gesteld als er iets voor de militairen wordt gedaan. Het voorbeeld van Heeg en Gaastmeer verdient dan ook navolging. De Duitse televisie heeft de eerste elektronische kleurenprogramma’s de zer dagen gemaakt in de experimentele studio’s van Philips in Eindhoven. Het was een directe uitzending, die kon worden opgevangen p de ongeveer 350 ontvangers, die in de buurt van Eindhoven staan opgesteld in verband met de reeds geruime tijd in de Philips studio aan de gang zijnde experimen ten. Tegelijk werd het programma op genomen voor latere uitzending. De be doeling van de Duitse televisie was er varing op te doen. Het programma kreeg als titel Kleine Coloratoren. Het begon met een stukje cabaret van tien minuten, waarin na drukkelijk gebruik werd gemaakt van de nieuwe mogelijkheden, die de kleu rentelevisie biedt. De weerkaart kwam er aan te pas en een parodie op een interview met een minister. De reste rende dertig minuten van het program ma werden gevuld met een normale amusementsuitzending. Inge Bruck en weer het kenmerk van het ware. Hoofdpersoon is de mooie bruid, die bezocht wordt door de Satan. Zij is de preutse dochter van een dominee en denkt nauwelijks anders over de Nederland 2. Het NTS-programma begint met de serie voor de jeugd Thierry la Fronde. De held van het verhaal neemt deze keer de hand schoen op, die de Engelsen hem toe werpen. Zij hebben op het toernooi- veld de ridders van Navarre verslagen en Thierry zint op wraak. Vervolgens een aflevering van de Duitse serie Wie zijn toch die Amerikanen. De samen stellers Peter von Zahn en Dieter Franck duiken nu in de industriële revolutie. De Amerikaan is een man, die leeft bij de gratie van de machine. Arbeidskracht is er duur en daarom heeft de automatisering er een gewel dige vlucht genomen. Na het nieuws huppelen we over naar de Amerikaanse serie over Dr. Kildare. Het tweede deel van De stem van het hart. De patiënte, waarmee de mooie dokter het deze keer te stel len heeft is een jonge vrouw, die wei gert zich te laten opereren. De Virginian, die opnieuw strijdt voor recht en rechtvaardigheid, hierna. Opnieuw wordt iemand ten onrechte verdacht van-moord. In het kunstpro gramma van Jan Venema, Beweging wordt o.m. aandacht besteed aan het werk van de Bossche schilder J. C. J. van der Heyden, van wiens werken een expositie is ingericht in het Van Abbe Museum in Eindhoven. Voorts aandacht voor de nieuwe film Een film voor Lucebert van Johan van der Keuken en een interview met de Pools-Amerikaanse schrijver Jerzy Ko- sinsky, wiens boek Geverfde Vogel sterk de aandacht heeft getrokken. Nederland 2. Na het nieuws en de reclame eshn uurtje -met de TROS en dat betekent ’n nieuwe aflevering van de serie: Êeis naar de bodem van de zee. Bij het overbrengen van een be langrijke overgelopen Russische spion, blijkt zich onder de bemanning een andere Russische spion gemengd te hebben. Dat wekt veel wantrouwen, want niemand weet wie het vreemde bemanningslid is. Het uurtje wordt afgesloten door de briek TROS-kompas. Voor de KRO blijft er dan nog een uurtje over, hetgeen gevuld wordt met Bonanza en Onze man in Was hington. In Bonanza heeft Adam het moeilijk. Moreel is hij een crisis nabij en door slechts te vertellen over de eerste ontmoeting van Adam’s moe- Vrijdag 17 maart, Ned. 1: schooltelevisie; 18.45 Pipo; journaal; 18.55 ster; 19.00 Popeye; 19.05 Thunderbirds; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 televizier; 20.45 de halsband; 21.35 voor de vuist weg; 22.45 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 voyage to the bottom of the sea; 20.55 kompas; 21.05 Bonanza; 21.55 onze man in Washington; 22.15 ster; 22.20 journaal; 22.35 teleac. VRIJDAG. Nederland 1. In de och tenduren de schooltelevisie, ’t Avond programma begint na Pipo, Reclame, Nieuws en Popeye met een nieuwe aflevering van the Thunderbirds. Lady Penelope komt in grote moeilijkheden als zij een oude vriendin, hertogin van Royston, de helpende hand biedt. De hertogin heeft nl. haar geld vergokt aan de Rivièra. Na het journaal, de reclame en de actualiteitenrubriek Televizier de der de aflevering van A game of murder. Op zijn speurtocht naar de moorde naar van zijn vader treft inspecteur Kerry Doreen Osborne gewond aan in haar flat. Ze is neergeslagen en mis handeld, doch weigert inlichtingen te geven. Jack brengt Cathy White in veiligheid in een klein hotelletje. Doch is ze da3r wel zo veilig? De avond wordt besloten door Voor de Vuist weg. Willem Duys zal, gezeten tussen de visjes, wel weer de nodige bekende en vreemde figuren op het toneel brengen. ZONDAG. Nederland 1. Behalve 1 bekende zondagmiddagprogramma Mo nitor een directe reportage van de wedstrijden om de Europese biljart- kampioenschappen 71/2, die in Heer len worden gehouden. Ben de Graaf geeft commentaar. Het kerkelijk programma van zeven uur omvat deze keer een korte een akter van Jack Shephard in een ver taling van Wim Neyman, getiteld Wie speelt Judas. Een filmregisseur, die een rolprent op bijbelse motieven aan het voorbereiden is, zoekt een geschik te figuur voor de vertolking van de rol Judas. Wie is daarvoor de aange wezen man? Het is een pijnlijke vraag, want eigenlijk niemand wil een Judas zijn. Medespelenden zijn Arnold Gel- derman, Dick Scheffer en Elsje Scher- jon. Na de sport en het journaal vult de KRO de rest van de avond met de Frans-Italiaanse film II Vangelo secon- do Matteo, ofwel het evangelie vol gens Mattheus. Deze twee en een half uur durende rolprent over het leven van Christus is opgenomen in Zuid- Italië met behulp van louter ama- teur-toneelspelers en met een grote MAANDAG. Nederland 1. Na Pipo, het nieuws en de reclame de weke lijkse rubriek met actualiteiten uit het kerkelijke leven Kenmerk en vervol gens in het NCRV-programma een af levering van the Hero (de held). Hij raakt verwikkeld in een merkwaardi ge zaak, de oprichting van een club tegen het geweld. Dat is zo moeilijk, dat de geweldlozen uiteindelijk zelfs hun heil zoeken in het toepassen van... geweld. Dan het nieuws en Attentie en ver volgens een Nederlandse produktie. Het is een eenakter van Manuel van Loggem, geregisseerd door Bob Lowen stein. De titel is de Inktvis en daar mee wordt dan bedoeld het bedrijf, dat de hoofdpersoon, een zekere Sanders (gespeeld door Lo van Hensbergen) in zijn armen gekiemd heeft. Die San^er^,,liefde dan met betrekking tot haar is een klein zakenmannetje geweest, aanstaande echtgenoot, een^ braaf dat door hjft-d werken hogerop is ge- -■<- ->-1 komen. Zo hoog, dat het bedrijf hem uit de hand dreigt te lopen. Het ge volg is bekend: managerziekte. De bes te man raakt in het ziekenhuis en moet het kalmer aandoen. Maar er is meer voor nodig om hem tot het besef te brengen, dat hij een ander leven moet kiezen. Behalve Lo van Hens bergen spelen mee Liane Saalborn, Wieke Mulier, Edmond Claessen, Tom van Beek, Paul Meyer, Peter Holland, Jos Knipscheer en Jitse Hooysma. De NCRV sluit de avond af met een programma van Pim Jacobs, Jazz from Hoogtepunt in het programma voor de komende vier dagen is on getwijfeld de film, die zondagavond op het eerste net draait: Het Evan gelie volgens Mat theus. Een 2 Vi uur durende rol prent over het le ven van Christus van Pier Pasolini, is er weer elk wat Morgenavond het vervolg van de spannende Ier van Durbridge: Halsband, dagavond Fred Kaps velen verbaasd doen staan Opus 13. Tenslotte dag een film van de bekende Ing mar Bergman. ’W-r De druk neemt af in de richting van de kuit. /DaSIGVARlS> kous spant het strakst om de enkei.de kous heeft daar de .grootste druky Op knie en dij-' beenispractisch geen-of slechts een lichte druk waarneem- baar. Zaterdag 18 maart, Ned. 2, 20.40 uur: Politiemuseum. Louise Mar tini als Lydia Dresen. van de duivel; 22.00 ster; 22.05 jour naal. Peter Kraus zongen internationale chansons uit verschillende landen, waaronder Nederland; er was een bal let en een goochelshowtje. aie opgeiuistera wera aoor mevr. Aukes van Mantgum. De vrouwenver eniging Rien-Itens was voor deze avond ook uitgenodigd. Na een openingswoord door mevr. Miedema en gezamenlijk zingen kreeg mevr. Aukes het woord. Verschillende voordrachten werden op voortreffelij ke manier door haar naar voren ge bracht. Voor elke voordracht gaf zij eerst een korte uiteenzetting, zodat men zich in elk stukje intens verplaat sen kon. Er is echt van genoten. Ernst en humor wisselden elkaar af. Alle lof voor mevr. Aukes. Aan het einde dankte mevr Miedema haar uit naam van alle aanwezigen hartelük. MF X

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5