met cabaret, muziek en toneel, geslaagd Het Groene Kruis te Heeg verhoogt de contributie Wat maak ik voor minder dan f 2.50? Nog geen oplossing voor bestuursmoeilijkheden bij Volksonderwijs - 1 X.» IJLST van Werkgroep tot instandhou-1 Twee kievitseieren voor Jaarlijkse PfOte aVOIldeil StlldiCSpOrt ding van het Friese paard bllr«emeeste' Cazem,er f „,„5^ pn tnnpp| crpdiUH en opgericht Gerei. Jeugdver. „Pro Christo”, Oosthem, had jaarfeest r I I Brand veroorzaakte grote schade aan schip Officieel Orgaan 1 de gemeenten SNEEK, W YMBRITSER A DEEL owomW.Nl. «Hiwe NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT e. DRIJFHOUT! NIEUWSBLAD 122e jaargang nr. 23 Maandag 20 maart 1967 I Ds. Van Eysinga voorzitter Jubilea bij gemeentepolitie 'S I F Zomervogels komen terug Gebroeders Silvias zagen in januari al „boumantsje” Goed bezochte jaarvergadering C.P.B. Euphonia. Oppenhuizen, had succesvolle uitvoering bm-j* Het Sneeker Nieuwsblad is ee« Binnenkort nieuwe vergadering Begrafenisver. .De Laatste Eer’ te Heeg f ga Chr. Vrouwen ver. Abbe. had jaarvergadering SNEEKER NIEUWSBLAD bega haar jaarvergadering in het half zes de klok erin. Toen wees, I als als verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer telefoon 4091 Dc lentemaand staat in het vereni gingsleven wel in het teken van de jaarvergaderingen. Zo ook de CPB, die donderdag in Acre Perennius bijeen kwam. De presidente kon 116 leden welkom heten. een applaus beloond. Nadat de leider de leden bedankt had voor het vele werk, dat hier aan ge daan was, werd door de voorzitter van de hervormde jeugdver, dank gebracht voor de uitnodiging en ontvangst. Hij nodigde op zijn beurt de geref. j.v. uit voor hun jaarfeest. De heer Grond- sma sloot hierna deze gezellige en goed geslaagde avond met dankgebed. In de jaarvergadering van de Be grafenisver. „De Laatste Eer” te Heeg herdacht de voorzitter, de heer IJ. de Boer, in zijn openingswoord de heren W. Bonte en W. Attema die beide de vereniging als bestuurslid hadden ge diend en in 1966 zijn overleden. Hij betreurde de geringe opkomst van de leden, wellicht een blijk van vertrou wen maar toch niet prettig voor het bestuur. De secretaris, de heer J. van Veen, memoreerde in zijn jaarverslag een bescheiden vooruitgang van het ledental. Dit bedraagt thans 298 ge zinshoofden en 278 alleenstaanden. Er werden 17 uitvaarten verzorgd, waar onder 3 voor niet-leden, tot volle te vredenheid van de nagelaten betrek kingen. De heer G. M. Walinga kon in zijn overzicht een klein batig saldo vermelden, zodat de contributie on veranderd werd vastgesteld. De pen ningmeester werd décharge verleend. De heer J. Bijma werd als bestuurslid herkozen. mJ Een brand aan boord van het schip „Riza” van de heer F. de Vries uit Sneek veroorzaakte gisteren een scha de van naar schatting 30 tot 50.000 gulden. De roef en de stuurhut brand den geheel uit. De oorzaak moet ge zocht worden bij een brandende olie- kachel. schrok men allemaal, dat de tijd zo vlug gegaan was. Elk ging haastig maar welvoldaan naar huis. De volgende vergadering, die is vast gesteld op 13 april, zal drs. De Roest van Sneek spreken. Niet alleen in de landspolitick zit men met problemen rondom het forme ren van een bestuurlijk apparaat, ook in het verenigingsleven wordt het hoe langer hoe moeilijker, mensen aan te trekken, die bereid en capabel zijn, een bestuursfunctie te aanvaarden. Het probleem wordt echter welhaast on oplosbaar, als een zittend bestuur en bloc gaat aftreden. Dit nu was het ge val bij de afdeling Sneek van de vereniging Volksonderwijs, waar niet al leen penningmeester K. de Vries (om gezondheidsredenen) en secretaris A. ter Horst (die sinds 1946 als zodanig werkzaam is) vorig jaar al te kennen hadden gegeven, hun functies in 1967 te willen neerleggen, maar bovendien alle overige bestuursleden niet langer meer in het bestuur wilden blijven zitten. De leden, die vrijdagavond de jaarvergadering in café rest. Leeuwen bijwoonden, hebben geen oplossing kunnen vinden, waarna tenslotte werd Het 503 ton metende schip lag in het Prinses Margrietkanaal bij Spannen burg. De eigeaar was naar Sneek gegaan en had de oliekachel laten branden. Om een uur of twee is de brand ontstaan, vermoedelijk door zelf ontbranding. De brandweer van St. Nicolaasga was spoedig ter plaatse en bluste het vuur. De eigenaar is verze kerd. Er was niemand aan boord. De brigadiers Jorna en Kuipers van de gemeentepolitie vieren donderdag een jubileum. Het is dan nl. precies 25 jaar geleden, dat ze bij de politie kwa men. juist te ramen. Zoveel is zeker dat dc afdracht met f 1,50 per lid verhoogd zal moeten worden. Ook de activiteiten van de provinciale vereniging (consul tatiebureaus op verschillend gebied enz.) vragen meer geld. De vergade ring was dan ook unaniem van oordeel dat de contributie verhoogd zal moe ten worden tot f 15,(was f 12,50). Er zal dan hopelijk ook eens wat af gelost kunnen worden op de hypo theekschuld (f 5100,die nog altijd op het gebouw rust. Dit wijkgebouw schreeuwt trouwens om mo.dernisering Men wees met nadruk erop, dat f 15, bedoeld is als minimum-contributie. De vereniging verwacht van de meer- draagkrachtigen eigenlijk een hogere bijdrage. Uit de jaarverslagen van zuster Van Bruggen, secretaris W. de Boer en penningmeestei- B. Hijlkema sprong steeds weer het grote belang van Het Groene Kruis naar voren. De vereniging telt thans 364 leden (v.j. 347). In de bevolkingstoename van Heeg van de laatste maanden zitten in dit opzicht ongetwijfeld perspectieven. De vrouwen van de CPB deden op hun jaarvergadering na het zakelijke gedeelte enkele aardige spelletjes, zo als hier reclame uitbeelden. De dames in de zaal mochten raden wat het voorstelde. Slechts een twaalftal leden gaf in de jaarvergadering van Het Groene Kruis te Heeg acte de presence. De voorzitter, de heer H. L. Meerema, weet dit aan de beide andere bijeenkomsten op deze avond, nl. die van het Katholieke Vrouwengilde en de ouderavond van de Gereformeerde Jeugdvereniging. Om het werk van de vereniging door gang te doen vinden moest er toch een belangrijk besluit genomen worden. Op grond van de financiële gegevens werd tot contributieverhoging beslo ten. De vereniging kon zijn boeken wel met een klein voordelig saldo afslui ten, maar deze vereniging werkt met de Kruisvereniging van Oudega en Gaastmeer samen in de Vereniging voor Wijkverpleging van Z.W. Wym- britseradeel. Deze vereniging heeft de wijkverpleegster in dienst. Nu geeft de begroting van deze vereniging een tekort voor 1967 aan, dat schommelt tussen de f 1000,en f 2000,In verband met het nog niet vastgestelde percentage rijkssubsidie ia dit nog niet Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrak! handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4,— per half laar. Franko per oost f6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Allereerst ons Kwikstaartje. De witte kwikstaart, die in Friesland overbe kend is, getuige de vele streeknamen: sweltsje wipsturt, sweltsje foarboade, boumantsje wipsturt of gewoon bou- mantsje. In de stellingwerven bouman- nechien. Het is een zomervogeltje, maar elke winter worden wel enkele opgemerkt, in december en ook wel in januari. Zo zal dat van de gebroeders Silvius te Sneek, die 8 januari bij Idzega eentje zagen, een noorderling geweest zijn en geen broedvogel uit onze buurt. Gewoonlijk komen de eersten bij ons terug in de eerste en tweede week van maart, maar bij het uitzonderlijk milde weer, dat we gehad hebben, wa ren .e deze keer vroeger: 19 februari te Berlikum, zat bij ons een op de mestvaalt (A. R. Romkema); 25 fe bruari eentje bij Urk (J. A. de Vries, Akkrum); 27 februari één onder Sneek (S. Witteveen); 4 maart bij Workum (P. de P uin, Harlingen) en 5 maart twee onder Harlingen (S. Geldersma). Het is alles wat „in de war”: een boerezwaluw werd 6 maart gl opge merkt te Kubaard door de heer H. v. d. Velde. Berlikum. En ook het kleine Tjiftjaf je, één van onze kleine lof zan gertjes, was 5 maart al in de tuin van de heer J. W. Oppedijk, die het zag en hoorde roepen. Gewoonlijk komen de eersten in een vroeg voorjaar in de tweede week van maart, maar vaker in de loop van maart en begin april. G. Bosch. seerd moeten worden, dan was met name het ensemblewerk beter uit de verf gekomen. Daarna zorgde een rhytm-and-blues groep er op prettige manier voor, dat de overgang naar de eenakter „Oor om Oor” van Peter Shaffer vlot ver liep. „Oor om Oor” toont ons twee vrienden, de één onhandig en verlegen, de ander vrolijk en ad rem. Beiden doen pogingen het meisje, dat op be zoek komt, voor zich te winnen. Hoe wel de monologen in deze eenakter erg lang waren en er best wat in gekapt had kunnen worden, slaagden de spe lers er goed in de aandacht van het publiek gevangen te houden. De bij zonder aardige intro en de vele regie- grapjes droegen daar zeer toe bij. Na de pauze kwam eerst „Jazz and poetry” voor mij het glanzend hoogte punt van de avond. Een bijzonder goed trio van pianobas en drums be geleidde Setke Beek, die gedichten van Neeltje Maria Min voordroeg en dat op bijzonder goede wijze, prachtig van klankkleur, deed. Demuziek was spe ciaal op de gedichten gemaakt en ver sterkte in hoge mate de sfeer van de gedichten. Het is te hopen, dat dit vier tal nog pens de gelegenheid krijgt dit „Jazz and poetry” te laten horen, watft het is zeer de moeite waard. Tsjechow’s „De Driftkoppen” besloot de avond en het was een heel goed slot. Deze klucht, waarin Ivanovitsch Protopopov een huwelijksaanzoek doet aan Anuschka Grabenskoy via haar vader, is heel vermakelijk en dat werd door het drietal spelers goed overge bracht. Er werd met verve geacteerd en opvallend was, hoe goed men boven het stuk bleef staan, wat de komische werking zeer verhoogde; het was goed geregisseerd, het toneel werd goed ge bruikt. Een bijzonder compliment is op zijn plaats voor de decorbouwer. De zet stukken bij het cabaret en ’’Jazz and poetry” waren heel suggestief en bo vendien handig en dat is iets wat niet vaak samengaat. De kostuums in „Oor om oor” waren goed gekozen, goed van kleur en dan een laatste pluim graag voor de toneelmeesters, die voor een zeer vlot en geruisloos verloop zorgden. Aan deze avond werkte ’n dertigtal leerlingen mee en het is, dunkt ons, een verheugend verschijnsel, dat een zo groot aantal leerlingen, zich kan en wil inspannen om de grote avond van Studiesport te doen slagen. RIEK LANDMAN om Voor het zover was, waren er echter eerst nogal wat kritische geluiden uit de vergadering naar voren gekomen, die duidelijk het misnoegen van de le den over deze gang van zaken demon streerden. Eén der leden noemde het zelfs een schandaal. „Het bestuur laat de afdeling gewoon stikken. Boven dien is het helemaal niet conform het gestelde in de convocatie. En bloc af treden kan helemaal niet, omdat alleen de penningmeester en secretaris ge steld hebben te zullen aftreden en de anderen alleen maar hun functie be schikbaar willen stellen”. „Er is geen bestuur meer”, luidde de conclusie van een ander lid, „hetgeen betekent, dat er dus ook helemaal niets meer gebeurt”. Zo erg zou het alle maal echter niet worden, want hoewel een schorsing van de vergadering niets opleverde, kwam er, dank zij de ver zoenende houding van een aantal le den, toch een voorstel uit de bus, waar bij het demissionaire bestuur werd ge machtigd vóór 14 april leden te vinden, die zich met het bestuur willen be lasten en daarna een nieuwe vergade ring uit te schrijven om eventueel een nieuw bestuur te kiezen. De lopende zaken zullen intussen door de huidige bestuursleden behandeld worden. WEINIG BELANGSTELLING De belangstelling van de leden zal dan echter wel groter moeten zijn dan op deze vergadering, waar niet meer dan 3% van de leden aanwezig was, die met de overige punten niet zoveel moeite had, of het moest dan de con tributieverhoging zijn, die wel enige discussie uitlokte. Eigenlijk ging dit niet zozeer om de verhoging zelf. Men ging ovér het algemeen wel accoord met een verhoging tot f 6.maar meer op de wijze, waarop dit aan de leden ter kennis moest worden ge bracht. Het eindresultaat van de be sprekingen was, dat men dit jaar de verhoogde afdracht aan het hoofdbe stuur van f 3,op f 5,zou finan cieren door een verloting op de feest avond, eventueel aangevuld uit de kas, en de leden een rondschrijven toe te zenden met de mededeling, dat vol gend jaar de contributie verhoogd zal worden. De door de vergadering aangewezen afgevaardigden voor de algemene ver gadering, op 3 juni 1967, te weten de heren W. van der Veer en W. A. Edens kregen voor de meeste agendapunten vrij mandaat. Het bestuur zegde toe de ledenvergadering voortaan tijdig uit te schrijven, zodat eventuele voorstellen voor de algemene vergadering nog in gediend kunnen worden, zulks naar aanleiding van een opmerking van één der leden. De overige punten gaven weinig stof tot praten. Het aantal leden groeit gestadig. Op 1 januari 1967 wa ren er 665 leden, maar dit aantal is inmiddels al weer opgelopen tot 678. Ook het aantal leerlingen op de open bare scholen neemt toe, maar dat is In ’t Himsterhüs te Oosthem hielden ken uit. Hun spel werd dan ook met de gereformeerde jeugdverenigingen hun jaarlijkse feestavond, waar o.a. een toneelstuk werd opgevoerd door eigen leden. De leiding was in han den van de heer K. Sijbrandij. De jeugdverenigingen hielden deze avond voor begunstigers, genodigden en belangstellenden. De leider heette allen hartelijk welkom, vooral ook de hervormde jeugdverenigingen, die bij na voltallig aanwezig waren. Na gezamenlijk zingen las de leider een gedeelte uit de bijbel voor. Het huishoudelijk gedeelte kwam eerst aan de orde. Daarin werd het wel en wee van de vereniging naar voren ge bracht in eer jaarverslag van mej. J. v. d. Zee. Het verslag van de penning meester, J. Antonides, volgde. Door de heer Sj. Sijbrandij werd een inleiding gehouden. Daarna werd een forum gevormd, bestaande uit mej. J. v. d. Zee en de heren Sj. Sijbrandij, Sj. Feenstra en B. Kramer. Aan dit forum werd een viertal vragen gericht. Gezamenlijk werden de bondsliede ren gezongen. Ook ontbrak de trac- itie niet. Het toneelstuk „De operaesje Japinga” werd goed naar voren ge bracht. Vooral de dames-leden blon- De christelijke muziekvereniging Euphonia te Oppenhuizen-Uitwellin- gerga gaf woensdagavond in ’t gebouw van de hervormde kerk te Oppenhui zen haar jaarlijkse uitvoering. Om on geveer kwart voor acht werd begon nen met een koraal, waarna de feest leider, de heer G. Jouwsma, de avond opende. Deze zei verheugd te zijn, dat Euphonia het in deze gejaagde tijd nog aandurfde een uitvoering te geven. Vervolgens werd het muziekpro gramma afgewerkt met marsen, ou vertures, balletmuziek en koralen. De korpsleden deden prima hun best. Jam mer, dat tijdens de muziek de jeugd zo rumoerig was. Euphonia heeft weken lang hard gestudeerd en op deze ma nier wordt er aan de uitvoering van de nummers veel afbreuk gedaan. Na de pauze bracht de toneelvereni ging „Warten” uit Wartena het be kende blijspel „In bern bringt gelok”. Om het drie bedrijven tellend stuk is van het begin tot einde gelachen en de opvoering was dan ook een groot suc ces. De toneelgroep „Warten” speelde het stuk voor de 44ste keer. Het was al over twaalveh toen de feestleider de avond sloot. Het is al de tweede keer, dat het Friese paard van het toneel dreigt te verdwijnen. Was het in 1914 te wijten aan de omstandigheid, dat sommigen meer heil zagen in het toen opkomen de Oldenburger type, nu zijn het de economische omstandigheden en de motorisatie op de boerenbedrijven, die de leden van de groep het stormsein doen hijsen. Deze leden zijn: jhr. C. van Eysinga te Oppenhuizen (voorzit ter), ir. G. J. A. Bouma te Kimswerd (2e voorzitter), A. K. W. Douma, Har- degarijp, G. Griepsma, Joure en L. E. Huijing, Leeuwarden. De laatste is se cretaris. Het ledental van de koninklijke vereniging „Het Friesch Paarden stamboek” (beschermvrouwe H. M. Koningin Juliana) is achteruitgegaan, het aantal ingeschreven paarden is ge daald, de onkosten zijn gestegen, de inkomsten minder geworden. De ex ploitatierekening wijst daardoor dit jaar een tekort aan van ruim f 10.000. Indien niet spoedig maatregelen wor den genomen, zal het FPS nog dit jaar zijn taak moeten beëindigen. Volgende week dinsdag zal de lan delijke rijvereniging „De Oorsprong” te Huis ter Heide starten met een pro- pagandarit door de hele provincie. De ze rit duurt de hele week. Doel is het FPS te steunen, opdat de vereniging haar taak met onverminderde kracht voort kan zetten. De wedstrijd „wat maak ik voor minder dan een rijksdaalder” leverde vele verrassingen op. Handwerken zo wel als bakwerken waren binnengeko men. De jury, bestaande uit mevr. Postma als bakwerk-expert en de ds. Visser, directrice van de chr. huis houdschool, en mevr. Veninga CPB-provinciaal-bestuurslid, die handwerkster ook geen onbekende ge noemd kan worden, had druk werk om de prijzen toe te kennen. Na rijp be raad kwam de cake van mevr. Talsma uit Deersum als eerste uit de bus. Mevr. Beuckens uit Scharnegoutum kreeg de eerste prijs van de handwer ken met haar Barbie-pop, voor wie ze een complete garderobe had ge maakt voor minder dan f 2,50. Leuk. De aangeklede fles van mej. Wink ler kreeg de tweede prijs. Er waren heel wat aardige dingen, b.v. een kap- jasje uit een grote zakdoek, een tas gevlochten van touw enz. De vijf ca kes, die versneden mochten worden, smaakten voortreffelijk. Dit spontane gebaar werd zeer op prijs gesteld. Na de pauze was het tijd voor de t.v.-reclame. Mevr. Ozinga uit Wouds- end had dit georganiseerd en zij heeft er ook succes mee gehad. Van elf verschillende merken had zij reclame materiaal en prijsjes gekregen, zodat ieder een klein prijsje mee naar huis kon nemen. De koffieschenkster en de pijprookster van D.E. hadden wel suc ces. Paulientje was ook niet moeilijk te herkennen. Tot slot bracht mevr. Bangma de vergadering tot een goed einde door 1 op humoristische wijze de prijzen van Na het zingen van een lied, las zij een kort bijbelgedeelte voor en be paalde de dames in haar toespraak bij de lijdenstijd en het komende paas feest. De secretaresse gaf een terugblik over het afgelopen verenigingsjaar. Het bleek, dat de activiteiten weer vele waren. Zowel de gewone vergaderin gen als de cursussen en de vijf excur sies, die gehouden zijn dit seizoen, hebben goede animo gehad. De secre taresse kreeg een dankbaar applaus voor haar uitgebreid en keurig ver slag. Verslagen werden verder gege ven door de afgevaardigde van de ruil- verkavelingscommissie Rauwerderh em en door de ziekenbusje-beheerster. De penningmeesteresse kon wegens ziek te niet aanwezig zijn. De presidente wekte de leden op, toch vooral ziekten en jubilea’s in de vereniging door te geven, zodat niemand wordt vergeten. De secretaresse mevr. Wind stelde zich niet herkiesbaar; mevr. Lubbers-Dijk- sterhuis van Sneek nam deze functie over. Mevr. Gerbrandy bedankte mevr. Wind voor het vele werk, dat zij nauwgezet en met een warm hart voor de CPB gedaan heeft. De vereniging liet haar node gaan. Zij kreeg een bloemetje aangeboden en een CPB-le- peltje als souvenir. Voor de verloting waren heel wat prijsjes ingebracht. De loten gingen - dan ook vlot van de hand. Zij hebben de verloting aan de vrouw te bren- de kas aardig gespekt door f205,— op gen. Zij hield wat men noemt de moed te brengen. Een groot succes! Vorige week woensdag hield de christelijke vrouwenvereniging te Ab- bega haar jaarvergadering in het ge bouw. Om tien voor acht opende me vrouw I. Kampen-Dijkstra de bijeen komst. Behalve de vrouwen heette zij ook een flink aantal mannen welkom. Na het zingen van een psalm ging zij voor in gebed en las vervolgens een gedeelte uit de Bijbel. Mevrouw M. Koopmans hield een in leiding over de verspieders, hoe God het leven van Rachab redde, haar zocht en zij Hem vond. Op keurige wijze werd hierover verteld. Zowel het jaar verslag van secretaresse mevr. De Groot-Noordmans als het financieel overzicht van mevr. Bruinsma was geheel op rijm. Laatstgenoemde kon mede„dichten”, dat er f364,62 in kas zat en zij vermeldde tevens, dat er dit jaar f 1200,— (vorig jaar f 1350,—) aan de school was geschonken. Kerkvoogd R. Bruinsma bracht haar namens hef schoolbestuur dank voor deze gift. Na de pauze werden door de leden twee toneelstukjes opgevoerd, nl. Ti- den, lange tiden en De Amerikaanse haarwasmethode. Beide stukjes werden op buitengewoon smakelijke wijze op gevoerd. Mevrouw Koopmans, die vooj de pauze nog een gedicht van haar moeder had voorgedragen, sloot de avond met een ernstig stuk, waarna de presidente allen bedankte voor de me dewerking en voor de opkomst. Na het zingen van een gezang sloot zij deze gezellige avond (ook voor de mannen) met dankgebed. Evenals andere nog niet voorziene burgemeesters, zag ook de Ulster bur gemeester reikhalzend naar dat éérste gestippelde eitje uit! Het was vrijdag avond toen Hessel de Jong, Nijezijl 111, met zo’n kostbaar bezit bij de burge- meesterswoning kwam. Maar ja, geen Ulster inwoner en een „buiten-gemeentelijk” ei bovendien. De beslissing was moeilijk. Maar het eitje won het, het bleef waar de vinder het gebracht had en de heer De Jong ging niet met lege handen naar huis. Jopie Groenveld uit de Hendrik Huizingastraat, een rasechte Ulster, zette evenwel zaterdagmorgen de „Ruiter-polder” in, en met succes. Hij wist de weg naar de woning Zeven- pelsen 6 heel goed te vinden en bood de burgemeester „het” ei aan. Ingenomen met dit echte eerstelin- getje, nam de jonge burgervader het geschenk in ontvangst en beloonde de ijverige speurder met de beloning die hem toekwam. Het ligt voor de hand, dat mevrouw ook van deze samenloop van eerstelingen heeft geprofiteerd. Met het oog op de naar de mening van een aantal paardenliefhebbers onhoudbare toestand die er voor het Friese paard dreigt te ontstaan, is ’n werkgroep gevormd tot instandhou ding van het Friese paard. Zij wil vooral de vereniging „Het Friesch Paarden-Stamboek” nieuw leven in blazen. besloten, over ongeveer vier weken een nieuwe vergadering uit te schrijven dan te trachten een nieuw bestuur te formeren. voor een groot deel natuurlijk ook het gevolg van de uitbreiding van onze stad. Eén der aanwezigen wees nog op de veel te dichtbevolkte klassen van de kleuter- en lagere scholen. De toestand is eigenlijk nog ten hemelschreiend en er moeten dan ook dringend meer openbare scholen komen. Een nood kreet, waarmee iedereen het wel eens was. Financieel staat de vereniging er goed voor. Er was een batig saldo van f 230,44 en aan het jubileumfonds kon ongeveer f 4600,worden overgedra- den. Ook de feestavond leverde een batig saldo op, reden waarom de zaal al vast weer besproken is. De datum (7 november is al vastgesteld, maar het gezelschap is nog niet geëngageerd. Bij monde van de heer K. Ringma werden de kasbescheiden in orde be vonden. De heren F. Dijkstra en J. Tigchelaar zullen nu in de kascom missie zitting nemen. Wegens zijn ver diensten, vooral op financieel terrein, werd de heer P. F. Koopmans bij ac clamatie tot erelid benoemd. De aftre dende bestuursleden, de heren De Vries en Ter Horst, spraken nog een persoonlijk woord, waarbij zij hun dank betuigden voor de prettige sa menwerking. Donderdag en vrijdag hield Studie- werkt, maar het had straffer geregis- sport, de schoolclub van de RHBS, haar jaarlijkse grote avonden. Dat de ze goed slaagden, was te danken aan een groot aantal meisjes en jongens, die meewerkten aan cabaret, muziek of toneel. Na een woord van welkom, door de voorzitter van Studiesport zagen we eerst het cabaret ’’Quetsuyr”, gebracht door een aantal leerlingen uit de la gere klassen. De teksten van de liedjes voor dit cabaret waren verzameld uit alle delen van het land. Een bijzonder goed idee om zo aan je teksten te ko men, want men krijgt dan door selec tie de beschikking over zeer goede teksten. Ook de melodieën waren goed in het gehoor liggend. Het liedje „Pla- boy” was een uitschieter, vooral ook al door de lacherige playboy; de ver schillende liedjes werden leuk aanel- kaar gepraat. Aan alles was te mer ken, dat er door de leerlingen met ple zier en ijver aan dit cabaret was ge-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1