DE BOER Fa. VENEMA Moeder zijn betekent MEER AGENDA „Het vreemde testament” goed gespeeld Vlotte tienermonturen 130 echte liters Morgenrood kwam in Franeker goed voor de dag f t Zelf musiceren ’t Huis met de Notenbalk Morgenrood kwam in Man wilde niet aangehouden INGEZONDEN worden Mevr. De Graaff in ZAKENNIEVWS Burgerlijke Stand Burgerlijke S{and Filmavond NCRV Verenigingsraad NCRV (G. Wierdsma) Gedipt. Opticiëns GROOTZAND 44 '1 258.- Reumabestrijding... ook uw zaak Jeugdverenigingen in Oudega (W.) hadden gezellige feestavond YVC speelde te individualistisch HJSC dacht op rozen te zitten NCVB Scharnegoutum voorgelicht over „Fryslan en de tsjerke” hield geslaagde Veur joarsviside Vogelwacht Ijlst. Oosthem 1 e o. vergaderde „YcraJncii GLönneu ONS miste in slotfase strafschop Snekermeer - wandeltocht s.w.u- „De Zwarte Panter”: koffie- en ijsbar annex kapsalon smsi de JI WCHN1SCH BUREAU Oosterdijk 76 Telefoon 05150-2874 Sneak i BOZE MOEDER »/h DE RAPPM een fijne hobby, een heerlijke ontspanning. Wat zegt U? „Duur?’’ lllllillHHIIIinHIllllllllliHIllHIIHIHHHHI Oude instrumenten worden tegen de hoogste waarde ingeruild. Ook sturen wij U gaarne folders toe. Ons telefoonno. is 05150-2279. Vorige week werd in Leeuwarden de Friese provinciale vergadering ge houden van de Ned. Christelijke Radio Vereniging. De heer D. S. Algra uit Sneek hanteerde de voorzittershamer. In deze vergadering werd onze stad genote mevr. D. IJ. W. de Graaff-Nau- ta gekozen als lid van de Verenigings raad van de NCRV. i j over Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Turkije. Vorige week werd tegen onze stad genoot D. O. proces-verbaal opge maakt, omdat hij verzet tegen de poli tie pleegde. Het gebeurde woensdag avond en de man had wat teveel aan „Bacchus geofferd”; daarom werd hij aangehouden. Welnee als U het vergelijkt met de kosten van een auto, een zeiljacht of motorboot. Voor 1495,hebt u al een pracht instrument waar u het gehele leven elke dag kunt genieten, waarbij u niet afhankelijk bent van weersgesteldheid of klimaat. Hebt u interesse voor een mo dern elektronisch orgel of zo’n mooie, kleine baby piano komt dan geheel vrijblijvend eens praten in de speciaalzaak Wijde Noorderhorne 15 SNEEK. Op een dag vindt moeder bij de mor- genpost een brief met het hoofd van een damesweekblad. Een brief, die ge adresseerd is aan haar dochter Hetty. En omdat Hetty pas 14 jaar is, voelt moeder zich volkomen in haar recht, om die brief open te maken. Zelfs al zou ze even geaarzeld hebben, dan zou trouwens toch haar nieuwsgierigheid het gewonnen hebben. Wat kan dat kind in vredesnaam te corresponde ren hebben met een damesweekblad! Het raadsel is spoedig opgelost. De brief blijkt een antwoord te zijn op tal van vragen, die Hetty gesteld heeft aan de redaktie van het blad, die spe ciaal belast is met het beantwoorden hiervan. Langzaam voelt moeder zich koud van boosheid en daarna gloeiend van verontwaardiging worden. Haar kind heeft dus met allerlei problemen rond gelopen, waar ze geen raad mee wist. Maar inplaats van er bij haar eigen moeder mee aan te komen, loopt ze er mee naar een wild-vreemde. Uit de brief begrijpt ze bovendien, dat Het ty zo iets los gelaten moet hebben van: „Met mijn moeder kan ik over zulke dingen niet praten. Ze zou me maar afschepen en ik durf het ook niet”. Zaterdag kwamen de arbeiderszang- koren uit heel Friesland in Franeker bijelkaar, zoals ze dat elk jaar doen. Ook het Sneker koor „Morgenrood” was hierbij. Uit het kritisch verslag bleek, dat er voor de prestaties van de Snekers grote waardering bestond. On der de bezielende leiding van dirigent Gerrit Abma groeit het koor in kwali teit en kwantiteit. Volgend jaar zal het 55 jaar bestaan. spanning hield. Het zou te ver voeren om de rollen allemaal uitvoerig te bespreken maar iets willen wij er toch van zeggen. B. G. van. Bekkem als oom Harke gaf een markante typering van de oude heren boer, rustig en beheeirst als zijn spel was, overtuigde hij geheel. Ook Tinus als de geniepige haast frekachtige fi guur was bijzonder op dreef en broer Sebo als tegenpool, gevoelig en eerlijk, vertolkte zijn rol goed. Ook Koert en Corry speelden hun rollen doorleefd en de huishoudster Anne was precies op haar plaats, vooral haar mimiek was kostelijk. Vrouw Eerdman was de bezorgde en zorgzame huishoudster van oom Harke en later in haar rol als de vrouw van Sebo geheel op haar gemak. Zo ook de notaris (dubbelrol). Blijft over Trien Zwaart als vrouw van Tinus. Deze rol was letterlijk en figuurlijk te zwaar aangezet, waardoor het iets Van een karikatuur kreeg, wat zeker niet in de bedoeling lag van de auteurs van het stuk. Maar ondanks deze dissonant was het een geslaagde avond voor de „Grönnen verain” en het applaus was alleszins verdiend. In de pauze speelde de heer H. Rip- hagen voortreffelijk op de piano, er was een verloting ingelast en na af loop was er nog gelegenheid om een dansje te maken. GEHEEL COMPLEET 5 jaar garantie op koelagre- gaat. Oök te leveren met de nieuwste vierkante gasstel len er boven op. SNEEK, van 11 t.m. 17 maart. Geboren.’ Jacob Ynze, zv Age Bijls- ma en Aukje Annie de Boer; Petra Catharina, dv Wiebe de Jong en Gees- ke Osinga; Zihilfra Laurellie, dv Erich Heinrich Rudolf Pfaff en Johanna Slump; Geertje, dv Gerrit Rooda en Wapkje Plantenga; Lucas Eibertus, zv Douwe Jan van Loo en Antje Faber; Natalie, dv Wa San Kwik en Margje de Glee, van Bozum; Catharina An neke, dv Pier Brink en Giltje Louise Harder; Theodorus en Jacob, zoons van Roelof Posthuma en Minke Siedsma; Peter, zv Peter Vennik en Aaltje Bre mer; Magdalena Catharina Adelheid, dv Hendrik Hijlke Bakker en Guur An de Boer; Renskje Klaske, dv Hart Hiet- kamp en Grietje de Vries; Jantina El- lena, dv Johannes Dotinga en Trijntje Ellena Oedzes, van Bozum; Mark Pe ter, zv Hendrik Karel Kwant en Adri ana Maria Elisa van de Moésdijk; An- tonius Sake, zv Marinus Jacobus Schermacher en Margje de Jong, van Lemmer; Wybe Leendert, zv Wijbe Koopmans en Leentje Bajema; Paul Erik, zv Edmond Bergsma en Catha rina Wilhelmina Theresia Postma. Ondertrouwd: Albert Jouke Boer- sma, 22 jaar en Gerarda Wijzenbach, 20 jaar; Douwe Catharinus Boersma, 24 jaar en Petronella Clara Catharina Rijpkema, 24 jaar; Herman Slob, 24 Het Nationaal Rheumafonds bevor dert het wetenschappelijk onderzoek door het speurwerk naar de bron, het ontstaan van reuma, te financieren. Het verleent financiële hulp aan vele slachtoffers van deze ernstige ziekte door verstrekking van aangepaste ver voermiddelen, speciale hulpmiddelen voor de huishouding of middelen waar door zij zich weer zelf kunnen wassen en aankleden enz. Donderdagavond hielden de jeugd verenigingen te Oudega (W.) in het versierde gebouw „Oan de Brek” hun feestavond. Hoewel de zaal niet hele maal vol was, werd het toch een goede j en gezellige avond. Na het openingswoord van voorzitter C. Joh. Boersma werd een gezang ge zongen. Hij sprak een gebed uit en daarna las de heer G. Postma uit de bijbel een gedeelte voor dat handelde over de profeet Eliza. Joke Buma ver telde een verhaal en er werd nog eens gezongen. Toen was de beurt aan de meisjes vereniging „Jong leven” met het stuk „De pet van de inbreker”. De opvoering hiervan viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. Na de pauze brachten secretaris en penningmeester verslag uit van hun werkzaamheden. Vervolgens werden er verschillende spelen gedaan, waar van de aanwezigen hebben genoten. Het laatste gedeelte van het program ma bestond uit de opvoering van het stuk Assepoester. Hierna hielden vier dames en vier heren een tekenwed strijd, welke onder leiding stond van de heer Postma, die zo nu en dan tekst en uitleg gaf. Aan het slot van de avond vertelde mevrouw Stegenga iets over het ont staan en het doel van de jeugdvereni gingen. Na het zingen van een gezang bracht voorzitter Boersma dank aan allen, die tot het slagen van de avond hadden meegewerkt, in het bijzonder aan de kerkvoogden. De koster en zijn vrouw werden respektievelijk sigaren en bloemen aangeboden. Ds. Postma sloot de geslaagde avond met dankge bed. YVC heeft aan de thuiswedstrijd te gen Kollum geen puntje kunnen over houden, De gasten, die in de eerste helft met de wind in de rug speelden, hadden met de rust al een verdiende 0—2 voorsprong. YVC was er in de eer ste helft praktisch niet aan te pas ge komen. Volgende week donderdag zal de NCRV (Ned. Chr. Reis-Vereniging in Aere Perennius een filmavond houden onder de titel ”Van Rijnvaart tot kromzwaard”. De liefhebbers van bui tenlandse vakantiereizen kunnen dan Na de hervatting was YVC wel veel in de aanval maar er werd te indivi dualistisch gespeeld, zodat de Kollum- defensie steeds tijdig kon ingrijpen. In laatste instantie was er bovendien nog de doelman, die enkele goede schoten fraai buiten de palen hield. Drie minu ten voor tijd gelukte het YVC toch nog de eer te redden. Een aanval over links werd door G. Plantinga met een goede kopstoot afgerond (12). De resterende tijd was te kort om gelijk te maken. Het tweede elftal van YVC boekte in de uitwedstrijd tegen HJSC 2 de volle winst (23). De ruststand was 22. De Ijlster goals werden ge maakt door W. Fijlstra en K. Schraa. Na ruim een half uur spelen in de tweede helft was het weer K. Schraa, die met een harde schuiver doel trof. (23). In deze stand kwam geen wij ziging meer. Hoewel YVC 3 in de thuiswedstrijd tegen Oudega (W) 3 voortdurend ster ker was, verloor het met 01. Een kwartier voor het einde scoorden de gasten het winnende doelpunt. De schotvaardigheid bij de Ulsters was deze middag zoek. Het vierde elftal van YVC kreeg uitspelend een zware nederlaag van Oudega (W) 2 te slik ken. De uitslag was 71. De lA-juni- oren hadden in Lemmer tegen CVVO IA ook al geen succes. Het resultaat was een 31 zege voor de Lemsters. De IB-junioren speelden tegen Heeg 1B. Deze ontmoeting eindigde in een 11 gelijk spel. Afgelopen woensdag kwam de afde ling Scharnegoutum van de NCVB bij een. Na de gebruikelijke opening hield de presidente, mej. T. Glastra van Loon, een korte meditatie over een bij belgedeelte. De spreker op deze avond was de heer P. Idsinga uit Edens met het onderwerp „Fryslan en de tsjerke”. Van Friesland kan gezegd worden, dat het godsdienstig is, tenminste als men bedenkt dat er 340 protestantse kerken zijn. Als men vroeger van een nederzetting een dorp wilde maken, dan moest men een kerk bezitten. Vandaar grote ijver in het bouwen van kerken, daarbij geholpen door de kloos ters, aldus de heer Idsinga. Aanvanke lijk was er een bloeiend kerkelijk le ven, maar tijdens de Gouden Eeuw ontstond moreel verval. Tijdens de Franse overheersing voltrok zich een vernieuwing in het geestelijk leven en in 1839 waren de meeste Friezen bij een kerkgenootschap aangesloten. In het laatst van de vorige eeuw was er weer een massaal af val. Door de Doleantie werd de kerk echter wak ker. Toch was de afbraak niet onge daan te maken. Tijdens en na de oor log was er een kortstondige opbloei, doch op het ogenblik is er weer een geleidelijk verval te constateren. De kerk verliest steeds meer terrein, zij moet wijken voor sport en ander amu sement. Dit is niet alleen het geval in de steden, ook op het platteland. Heeft de kerk nog toekomst in Friesland of wordt zij een stuk antiek, zo vroeg de spreker zich af. Van ons wordt ge vraagd levende cristenen te zijn, aldus besloot de heer Idsinga zijn inleiding. Na het zingen van een gezang ging de heer Idsinga voor in dankgebed. BESCHAAMDE MOEDER Tranen dringen Hetty naar de ogen. Maar tegelijk ondergaat ze een soort opluchting, dat moeder het nu maar wéét. Vanaf het ogenblik, dat ze haar brief aan die redactie gepost heeft, heeft ze geen rust gehad. En toch had ze hem moeten schrijven. Te veel vra gen kwelden haar. Te zeer drukten de raadsels en onzekerheden van het ont luikende leven haar. Ze moest iemand hebben, die haar hieruit hielp. Ze had gehoopt het antwoord op te kunnen vangen. Maar natuurlijk was net van morgen de post te laat. Dan gooit ze alles er hartstochtelijk en roekeloos uit: „Het is uw eigen schuld, moeder. U gaf nooit antwoord, als ik iets vroeg. U had geen tijd of geen belangstelling. U scheepte me af, of zei, dat ik nog te jong was en zul ke dingen niet hoefde te weten. Ik moest het zelf maar uitzoeken en dat kon ik niet. Dan moest ik toch wel naar een vreemde gaan....” Het was een zware beschuldiging. Een beschuldiging uit innerlijke nood van een ontwakende mensenziel ge boren. De boosheid van de moeder eb de weg, om plaats te maken voor schaamte en wroeging. In één enkel ogenblik leerde ze de grote les, dat moeder-zijn méér vraagt dan vaak op pervlakkig wordt gemeend. riisdei 21 en woansdei 22 maert Krite- toaniel yn Amicitia mei it blijspul „Koekoek op it nest”. mderdag 23 maart ’s avonds 7 uur in Martinikerk te Bolsward en vrij dag 24 maart in Grote Kerk te Sneek ’s middags 2 uur Matthaus Passion. tandag 27 maart (Paasmaandag) 7e Snekermeerwandeltocht over 45 km. Start ’s morgens half elf bij Aere Perennius. ionderdag 30 maart Aere Perennius ’s avonds 8 uur kleurenfilmprogram- hun hart ophalen aan een serie kleu- ma „Van Rijnvaart tot Kromzwaard” renfilms van de Ned, Chr. Reisvereniging. De eerste helft speelde zich voorna melijk af op de helft van de thuisclub, maar met de hulp van paal en lat wist de Heerenveense doelman zijn heilig dom schoon te houden. Na de hervat ting speelde HJSC beter. Met goed samenspel kwam het ondanks de harde wind tot goede en sops gevaarlijke aanvallen. Tijdens een scrimmage op de rand van het strafschopgebied speelde een HJSC-speler de bal met de hand. De vrije trap werd direct op doel geschoten. Keeper Wittermans kon de bal niet voldoende wegwerken en dat betekende 10 voor de thuis club. HJSC speelde in de resterende tijd bijzonder energiek, maar zag geen kans de stand een voor haar gunstiger aanzien te geven. Verdere uitslagen: HJSC 2-YVC 2 2—3; HJSC 1A-Bolswardia IA 1—0: HJSC 1B-YVC 2B 5—1. ONS speelde in de eerste helft tegen de harde wind in en kreeg aanval op aanval van de thuisclub te verwerken. Toch verwaarloosden de oranjemannen hun eigen aanval niet. Van goed spel was er echter door de harde wind geen sprake. Na 20 minuten werd ONS ge handicapt door het uitvallen van de geblesseerde keeper Hielkema. R. Feenstra kwam onder de lat en KI. Oosterheert viel in op de rechtsbuiten plaats. Friese Boys bleef aandringen, wat na een half uur resulteerde in een doel punt. Na het nemen van een vrije trap ontstond er voor het ONS-doel een opeenhoping van spelers en na diverse mistrappen verdween de bal achter doelman Feenstra (10). Tien minuten later werd het uit een identieke situ atie 20. Met deze stand werd ge rust. ONS kreeg na de hervatting de wind in de rug en Was voortdurend op de helft van Friese Boys. De Boys-doel- man kreeg handen vol werk in tegen stelling tot zijn collega aan de andere kant. In de tiende minuut scoorde Plat met een prachtige kopbal uit een vrije trap van Cnossen (21). De thuisclub was met enkele uitvallen niet onge vaarlijk. maar succes kwam opnieuw bij ONS. A. Bil zette een hoekschop prima voor het doel en met een ferme kopstoot bracht Oosterheert de stand op 22. Kort daarop maakte Cnossen er 23 van en wat er verder gebeur de heeft u in de aanhef reeds kunnen lezen. I I11111II11111111IIIII „Wie nuigen joe altmoal oet om mit ons de veurjoarsviside te vieren welke hollen zal worden op vrijdag 1'7 meert a.s. ien zoal Hanenburg te Sneek”. Zo was de uitnodiging gesteld. En al was jammer genoeg de zaal niet geheel be zet, aan de gezelligheid deed dit niets af. Dat kwam ook door de koffie en „kouke” op de tafeltjes, de vlaggen op het podium en niet te vergeten de zeer speciale sfeer, die het kenmerk is van zo’n avond. Door ziekte van voorzitter J. Klai- i dachtig publiek tot het laatst toe in beda was het de heer H. Bakker, die een woord van welkom sprak en ieder een prettige avond toewenste. Onder regie vande heer B. G. van Bekkem speelde de eigen toneelgroep „Het vremde testement” van G. Hoekstra- Kloosterhuis. Het toneel, dat goed was verzorgd door de heer M. J. H. Lang kamp, was soms haast te klein om alle spelers een plaats te bieden. Dit zal ook grif wel eens moeilijkheden heb ben opgeleverd, maar tijdens de uit voering was hier niets van te merken. Het is een stuk met weinig handeling en misschien was het juist hierdoor, dat dit groepje spelers het zo goed wist te brengen. Het heeft nl. ’t voor deel, dat men zich bijna geheel aan aan de tekst kan wijden. Zeer verkort even de inhoud van het stuk, waarvoor het kapwerk was verzorgd door „sa lon Hamersma’ ’en als souffleuse fun geerde mevr. A. Meijerhof-Beekhuis. Tinus en Sebo Wiersema, twee vrij gezelle broers, bezitten een boerderij tje, dat zij met hulp van een huishoud ster (Anne) en een knecht (Koert) beheren. Deze Koert is een neef van de Wiersema; vijftien jaargeleden is de moeder van Koert gestorven en zij heeft voor haar dood gevraagd aan Tinus en Sebo om verder voor haar jongen te zorgen. Dat is toen gebeurd en al die tijd heeft Koert de broers trouw gediend zonder ooit enig loon te ontvangen. Als hij zijn verloofde Corry voorstelt aan zijn ooms, vraagt hij of zij hem willen helpen bij het huren van een boerderijtje, zodat zij kunnen trouwen. Tinus trekt hevig van leer en wil niets voor Koert doen, zodat Sebo vraagt om nog een jaar te wachten. De broers kunnen dan misschien de boer derij van oom Harke huren en Koert zou dan met Corry op hun boerderijtje kunnen wonen. Alsof afgesproken ver schijnt deze oom Harke, een rijke oude herenboer ten tonele. Hij is het lang niet eens met deze gang van zaken en wil tenslotte alleen nog met Koert en Corry overleg plegen. Het blijkt, dat Koert kwaad is weggelopen en dus spreekt Corry alleen met oom Harke. Zij vertelt hem haar levensverhaal. Als uit een foto blijkt, dat haar moeder een vroegere dienstbode is van Oom Har ke en deze haar vader, is dit ui teraard voor beiden een grote schok. Als oom Harke ’n jaar later sterft, wa nen Tinus en Sebo zich de enige erf genamen, maar Koert en Corry zijn in stilte getrouwd en hebben een zoontje gekregen. Dit is de wettige erfgenaam volgens het „vreemde testament”. Het staat hier zo eenvoudig, maar het ligt voor de hand, dat er rondom dit „vremde testement” nog heel wat verwikkelingen zijn ontstaan. Een oud maar boeiend gegeven, dat het aan- jaar en Dina Ebbers, 25 jaar; Ruurd Cuperus, 23 jaar en Regina Reekers, 19 jaar. Gehuwd: Hendrik Anthimis Poiesz, 22 jaar en Hendrika Catharina Maria Doedel, 21 jaar; Reinder Jacob Schota nus, 26 jaar en Jantina Adriana van der Velde, 24 jaar; Gauke Bootsma, 24 jaar en Christiena Jongsma, 26 jaar. Overleden: Siemen Volberda, 78 jaar, wv Aagje Roskam; Pieter Lage- veen, 48 jaar, ev Jeltje Faber; Marijke de Boer, 70 jaar, ev Hessel Boschma, van Bolsward; Sippe Zeldenthuis, 62 jaar, ev Akke de Boer, van Joure; Luitzen de Haan, 53 jaar, ev Frederika Arnolds Goedhart, van Bolsward; Houkje Teitsma, 90 jaar, wv Jelte Ligthart; Akke Swierstra, 90 jaar, wv Sijbren Heeg; Age Ruurd Douma, 25 jaar, ev Trijntje Sijtsma. Donderdagavond kwam de vogel- acht in het Himsterhus in Oosthem njeen, om haar jaarvergadering te ■lorden. Voorzitter W. Veninga kon aai 35 man een welkom toeroepen, in het bijzonder de heren Boersma, V. d. Velde en Westhof van de B.F.V.W. Uit het jaarverslag blijkt, dat wacht een goed jaar heeft gehad, me de doordat zij nu een reservaat heeft. Er zijn nestkastjes geplaatst en wezel vellen gemaakt. Om de vogels door de winter te helpen zijn er weer vele vet- ballen beschikbaar gesteld. De penningmeester kon de vergade ring mededelen, dat er over het afge lopen jaar een batig saldo was van f 274,41. Bij monde van B. v. d. Kooij werd de penningmeester ontheffing verleend van zijn beheer. Er bleek weinig belangstelling te be staan voor het organiseren van een excursie naar een natuurreservaat. De eerste telling in het reservaat zal ge schieden op 22 april, ‘s morgens 8 uur. Bij de bestuursverkiezing werd W. Veninga met meerderheid herkozen. In de vacature R. K. Abma (niet her kiesbaar) werd gekozen S. de Witte jr. Na de pauze werden er twee films vertoond, wat bij de aanwezigen wel in de smaak viel. Het onderwerp was de daadwerkelijke vogelbescherming. Het samenwerken tussen de boeren, loonbedrijven en de vogelwachten is een niet weg te denken plicht. Wij dienen de natuur te beschermen. De heer Westhof zette uiteen hoe be langrijk het wad is voor het vogelle ven. Hij wekte de aanwezigen op zich aan te melden als vrienden van de wadden. De voorzitter bracht dank aan het scheidende bestuurslid en de heren van de propagandadienst. Hij wekte allen op leden te werven voor de vogelwachten. Bescherm onze na tuur, onze vogels tegen alle schadelijke invloeden, zo besloot hij. Wat een blamage! Het is’of moeder een klap in haar gezicht krijgt. Niet om het gemis, waar haar kind onder geleden heeft en dat duidelijk uit de brief spreekt, maar omdat ze zichzelf hevig tekort gedaan voelt. Wat moet zo’n vreemd mens wel van haar denken! Hoe heeft Hetty het ge waagd haar moeder tegenover een vreemde te beroddelen. Gekwetste ijdelheid en jaloezie steken haar. Ze zal Hetty leren straks! Als het meisje uit school thu’ komt, ligt de brief op tafel. Hetty zie hem dadelijk. Als ze hem op wil ne men, merkt ze, dat hij geopend is. Tc gelijk ziet ze moeder staan met woe dende ogen en een boos rood aangelc pen gezicht. „Het is mooi”, zegt moeder. „Dal ontbrak er nog maar aan. StiekumerdI dat je bent. Heb je daar ebn vreemde voor nodig, om je ongezonde nieuws gierigheid te bevredigen? Heb je geen moeder, als er iets te vragen valt?,” Kortom, het helpt om het leven van reumapatiënten weer leefbaar te ma ken. In afgelegen delen van ons land bezoeken masseurs in auto’s geïsoleerd wonende reumapatiënten om hun de noodzakelijke behandeling te geven en hiermee hun genezing te bevorde ren. Dit kan doordat het Rheumafonds deze auto’s, masseurs en inventaris be kostigt. Ook draagt het Nationaal Rheumafonds bij in de uitbreiding van het aantal bedden in reuma-afdelin- gen of reumaklinieken, opdat ernstige reumapatiënten niet meer door plaats gebrek voor opname moeten worden geweigerd. Een belangrijke taak van het Natio naal Rheumafonds is voorts de zorg voor ontspanning van reumapatiënten. Jaarlijks kunnen 750 patiënten eens een keer met vakantie gaan, hetzij door een twaalfdaags verblijf in het reumavakantiecentrum te Bussum, het zij door een vijfdaags verblijf in een hotel in Limburg. Ontspanning bevor dert immers de genezing! Toon uw medeleven niet door mede lijden, maar door steun aan de lande lijke collecte, die in de week van 27 maart tot 2 april gehouden wordt. Laat de collectebus tijdens de huis-aan-huis collecte niet voorbij gaan. Komt u geen collectebus tegen, dan is het gironum mer van Het Nationaal Rheumafonds, Den Haag: 3 2 4. Wilt u actief meewerken, meldt u dan als collectant bij: Mevr. M. Lof- vers-van Ringelestijn, Stationsstr. 24, tel. 3155, of mevr. C. Zweep-de Vos le Oosterkade 48, tel. 2647. Toen in de wedstrijd Friese Boys- ONS nog tien minuten waren te spelen, sloeg een speler van de thuisclub de bal met de hand uit het doel. De stand was op dat moment 23 voor ONS. Aanvoerder Glashouwer knalde dé strafschop echter recht op de doelman af. Hierna zette Friese Boys alles op alles en het gelukte haar zowaar vlak voor het einde de gelijkmaker te sco ren. Op 2e Paasdag houdt de Sneker Wandel Unie voor de zevende maal de zo langzamerhand al traditioneel ge worden Snekermeertocht over een af stand van ruim 45 km. Op veler ver zoek meende de Sneker Wandel Unie ook nu weer de tocht te moeten orga niseren, temeer daar het wandelseizoen 1967 zich alweer heeft aangekondigd en deze tocht een mooie training is voor de lange afstandswandeltochten. De mars wordt georganiseerd onder auspiciën van de N.C.W.B. De start vindt plaats ’s morgens om half elf vanaf het verenigingsgebouw Aere Perennius, Kleinzand 10, Sneek, waar ook de finish is. Het tempo van 7 km. per uur mag ook tijdens deze mars niet worden overschreden. Onderweg worden verschillende controles gehou den. Na afloop van de mars wordt een gezellige prijsuitreiking gehouden. Het inleggeld bedraagt f 3,en ieder die de mars volbrengt krijgt een zeer fraai aandenken. De inschrijfadressen zijn: Tj. de Vries, Age Piersstraat 7, Sneek en het secretariaat: W. G. Adema, Ged. Poortezijlen 2, Sneek. Ook aan de start is nog gelegenheid zich te laten inschrijven. Tijdens de gehele mars zal medische verzorging aanwezig zijn. De route is als volgt: Sneek, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Zuidend, Oude Tram baan, Joure, Snikzwaag, Akmarijp, Terkaple, Terhorne, Oude Schouw, Irnsum, Rauwerd, Poppingawier, Ter- zool, Sijbrandaburen, Gauw, Goënga- mieden, Offingawier, De Domp, Sneek, finish Aera Perennius. In café Feen stra te Irnsum is een half uur ver plichte rust. Men is verplicht zich aan de route te houden, anders loopt men voor eigen risico. WYMBRITSERADEEL van 11 t.m. 17 maart. Geboren: Johan Peter, zv Peter Hoekstra en Anke Otter te Wouds- end; Djuke Hester, dv Hielke J. Al- bada en Frouwkje T. de Rapper te Tims; Marten Cornells, zv Gerrit Rijp- ma en Rinske Goudberg te Folsgare; René, zv Pier van Netten en IJtje Bu ma te Oppenhuizen. Gehuwd: Molle van der Werf, 23 j. te Sneek en Dieuwke de Jager, 21 j. te Uitwellingerga. Overleden: Geen. HJSC verspeelde in Heerenveen zijn unieke kans op het kampioenschap in 3A. Het speelde tegen de boys een zeer matige wedstrijd en verloor met 1—0. De thuisclub ging er fel tegen aan, HJSC meende blijkbaar reeds op rozen te zitten. Bovendien liet de con ditie van enkele HJSC-spelers nogal te wensen over. Onder grote belangstelling van ge nodigden opende de heer H. de Wit donderdagmiddag in het pand Ooster dijk 43 z’n geheel naar de eisen des tijds ingerichte koffie-ijsbar. Voor dit doel was het voormalige woonhuis achter de kapsalon omge bouwd. Het is nu geheel aangepast aan de sfeer, die van een koffie-ijsbar uit gaat. De geschroeide wandbekleding geeft, tezamen met de originele ver lichting boven de bar, aan het geheel een zeer eigen en intiem karakter. Als bijzonderheid, zo deelde men mee, wordt vanaf de opening van de bar alle dames, die voor het verzorgen van hun haar de kapsalon bezoeken, een kop koffie gratis aangeboden, terwijl er voor deze groep tevens gelegenheid is om consumpties te bestellen. Vanaf heden zal de koffie-ijsbar el ke dag van ’s morgens 10 uur tot mid dernacht geopend zijn, terwijl de ope ningstijd op zondag is gesteld van ’s avonds 6 tot 12 uur. Het ligt in de bedoeling van de heer De Wit degenen die de bar bezoeken een rustig zitje onder het genot van een kopje koffie, een coupe ijs, een sorbet of een flesje frisdrank aan te bieden. In tegenstelling tot andere za ken werd er geen jukebox geplaatst, maar wordt de bediening van de gram mofoon in eigen hand gehouden, ter wijl ook het genre muziek zich van andere gelegenheden zal onderschei den. De zeer fraai uitgevoerde bar werd geleverd door de fa. Van der Tempel te Franeker, terwijl de barkrukken werden geleverd door de fa. Van der Voort te Amsterdam. Voor de rest van de verbouwing werd de medewerking verleend door het aannemersbedrijf J. de Dood, de fa. S. G. Ruiter en de fa. A. Rodenburg, de laatste twee respec tievelijk voor de leverantie van staal en kachels. Brilmodellen 1965 Roftensto*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 2