WAT ER OP HET SCHERM KOMT Resoluut ja zeggen tegen christelijke organisatie HQORAPPARAAT Goed tieren en kleuren van belang voor de melkproduktie I over Dr. Kimble vlucht nog steeds - Thriller over niet gepleegde moord - Knap t.v.-toneel T.v.-programma in ’t kort F J SNEEKER N1EUWSBLAD Jaarvergadering afd. Sneek e.o van de CBTB IJsshoic en opera RONO Laatste dagen onderhoud van uw De ambtenaar en z' n iverk Hans Tiemeyer acteert ga voor aanschaf, Marijke Merckens van Christus Tsjechisch t.v.-spel Ook in Rauiverderhem eerste kievitsei gevonden Donderdagmiddag (net te laat voor de krant van die dag) kregen wij be richt, dat de 37-jarige bakker J. Sui- erveld op een stuk land vlakbij zijn woonplaats Terzool het eerste kie vitsei in de gemeente Rauwerderhem had gevonden. Dezelfde middag werd het kostbare kleinood aan burgemees ter Van den Bent aangeboden. Voor de vinder was er de gebruikelijke be loning en een diploma van de BFVW. naar fritéko, zitting iedere dinsdag van 10-12 uur in „aere perennius”, kleinzand 10 sneek (mevr. t. v. d. laan) s De boer en zijn bedrijf Meer samenwerking tussen padvind(st)ersorganisaties in Friesland service en F st TWEEDE BLAD MAANDAG 20 MAART 1967 van me saek”, zo zei hij. Christen-boeren G. Tot. slot van de avond Brandpunt. In de liet de Donderdag 23 maart 18.30-18.45 Rono-dagboek. 18.45-20.00 Grunneger Oetzenden. Vanavond 20.34 uur, Ned. 2: Het oog van de duivel. Een scène uit deze film van Ingmar Bergman. RUIMTELIJKE ORDENING nader, het zal in- aange- werking aan er op, dat i preparaten heeft. 8 De week voor Pasen onderscheiui zicu van anuere wenen, doornat en kele op het lijdensgebeuren geinspi- reeide uitzendingen zijn ingelast, *u- als donderdag op liet tweeue net ue documentaire Hij is opgestaan, mor gen een aiievenng van ine fugitive met de nog steens vluchtende uuntei nimble, woensdag een f ranse film en donderdag een toneelstuk uit Tsjecho- Slowanije. zullen hiér volgens hem nooit mede- i mogen verlenen. Hij wees ook de fabrikant van de een verantwoordelijkheid Vraagt men naar de oorzaak van dit verschiji.sel, dan is het antwoord zeer verschillend. De één zoekt het in de slechte resultaten van de fokkerij; vooral als de rieren slecht geven krijgt de stier de schuld,' hoewel die slechts de helft van het fokresultaat uitmaakt. Bij de andere dieren zoekt men het vaak in onzichtbare tekorten als mi neralen, vitaminen of ziekten die zich niet duidelijk manifesteren. LET OP HET RUWVOER Na het journaal tien minuten met de ARP en vervolgens een aflevering van Inburgeren, waarin Han Lam mers en Hedda van Gennep zullen proberen de slechte naam weg te ne men, die de ambtenaar in ons land heeft. De ambtenaar en zijn werk is de titel van deze aflevering. De hoofdflim is Rencontres van de Franse regisseur Philippe Agostini. In de hoofdrollen sterren als Michele Morgan en Pierre Brasseur. Een span nende thriller over een niet gepleegde moord. De hoofdfiguur is een pianist, die door een ongeluk zodanig gewond is geraakt, dat hij niet meer piano kan spelen. Hij voelt zich diep ongelukkig en probeert zijn vrouw en alle ande ren onder druk te zetten (en boven dien een aardige verzekeringspenning te innen) door een verdwijning te en sceneren. De politie gaat op onderzoek uit en krijgt verdenking tegen enkele mogelijke daders. Dat is vervelend voor de „verdwenen pianist”, die niet boven water kan komen om de zaken op te lossen. Donderdag 23 maart, 20 20 uur, Ned. 1: Een slot. Voor Josef (rechts, Gerd Baltus) wordt de toestand steeds ho pelozer als Albert (Erich Aberle) hem Woensdag 22 maart 18.30-18.45 Rono-dagboek. 18.45-19.00 Dier en plant in Rono-land. 19.00-20.00 Asser Kamerkoor o.l.v. Jo han Rotman. Uitvoering van „Die Sieben Worte Jesu Christi” van Schütz. DINSDAG. Ned. 1: De gebroeders Jan en Antoon van Hooif gaan ver der met nun verhandelingen over de evolutie in de natuur. Le Monkees nemen vervolgens deel aan een ama- teurwedstryd, waarin de zege hen bij na door de neus wordt geboord. Want de concurrentie is niet helemaal net jes. DONDERDAG. Nederland 1. Tus sen zeven en acht uur de gewone donderdagse reeks, d.w.z. het jeugd journaal, Van gewest tot gewest, Sport Midweeks en de reklame. Na het journaal direkt al de hoofdschotel van de KRO-avond. Het is het Tsje chische televisiespel Een Slot van de schrijver Ivan Klima. Het is in het Duits vertaald en opgenomen in de Bavaria-studio’s in München. In de hoofdrol van Josef Kari zien we Gerd Baltus en verder Ursula Schult, Alex ander Golling. Erich Aberle, Herbert Fleischmann, Hubert Suschka, Wolf gang Engels en Wolfgang Schirlitz. Het is een merkwaardig gezelschap, waarin de jonge Kan terechtkomt. Een besloten gezelschap van louter intel lectuelen, behorende tot de bovenlaag van de samenleving. Kan voelt zich aanvankelijk intens gelukkig, dat hij tot hen mag behoren, maar het duurt niet lang of hij kijkt dwars door hun schijnwereldje heen. Want wat is er overgebleven van levensblijheid, ide alisme en vriendschap in zo’n samen leving, waarin iedereen er alleen maar op uit is zijn eigen positie te verde digen? Kan probeert zijn idealisme te bewaren. Hij probeert anders te zijn dan alle anderen. Maar.... kan hij zich dan handhaven? Kan hij zelfs zijn werk doen? Of is hij gedoemd tot een zaamheid en materialisme? Volgens de Duitse televisiecritici is het een bijzonder knap geschreven en spannend stuk televisietoneel, dat uit de pen van de jeugdige Klima kwam Nederland 2. Sherlock Holmes is weer op pad voor de NCRV. De Kroon heet het verfilmde verhaal van Conan Doyle. Het gaat om een kostbare kroon, die in bewaring is gegeven bij een bank. De direkteur vond het veiliger het dure stuk mee naar huis te nemen, maar daar werd het, al thans gedeeltelijk, ontvreemd. Ver volgens Bruin Noordam en zijn Atten tie voor Sport. De kunst krijgt aandacht in Kunst zinnigheden, het programma van Joes Odufré, dat gewijd is aan het toneel- jubileum van Hans Tiemeyer. Met de toneelgroep Theater voerde hij on langs het tooneelstuk Bloomsdag op, dat is gebaseerd op het werk van de schrijver James Joyce. Over diens grote werk Ulysses, dat in het Neder lands wordt vertaald en over de op voering van Bloomsdag gaat deze uit zending.. In de Waag Taverne in Haar lem presenteert Coby Schreijer een programma van volksmuziek. Ze richt de schijnwerper vooral op de coun try and Western-muziek deze keer, de Noordamerikaanse volksmuziek, die sinds jaar en dag stand houdt. Be halve Coby zelf en haar vaste mede werker Dick Poons treden op de Ame rikaan Bill Clifton en de Echo Moun tain Boys uit Engeland. Na het laat ste nieuws nog een herhaling van de Teleac-cursus over de detaillist als on dernemer. Onderwerp: de klant en de winkel. De heer Gerbrandy herinnerde er ook nog aan, dat zonder de CBTB van het christelijke landbouw- en land- bouwhuishoudonderwijs niet veel te recht was gekomen. Op alle terreinen van het leven moet Gods Woord richt lijn zijn; daarom is ook de CBTB ze ker nodig. Hij vond, dat dit, vooral nu er steeds om duidelijkheid wordt ge roepen, duidelijk gezegd moet wor den. Het forum kreeg vragen op aller lei terrein te beantwoorden. De eer ste vraag ging over de geestelijke waarden, die de laatste tijd wel eens wat in het gedrang komen, nu de boer wat zijn vrije tijd betreft achterblijft bij andere sectoren van de maatschap pij. Deze ontwikkeling is er nu een maal. Er zijn geen mensen genoeg in de landbouw. Daarom wordt de boer min of meer slaaf van zijn bedrijf en heeft hij geen tijd genoeg wat te doen aan algemene vorming om bij te blij ven. Een oplossing is moeilijk te ge ven. Mechaniseren? Maar dat brengt grote investeringen met zich mee. De heer Veldhuis vond, dat er in de toe komst gestreefd moet worden naar samengaan, werken in „partnership”, tweemansbedrijven. Men was van oordeel, op een vraag over de verwerking van de melkcon- trolegegevens met de computer en wat het voordeligst is voor de Friese boer, dat dit een kwestie is van afwegen van voor- en nadelen. partijen komen op de beeldbuis met Koen Verhoef en Theo Huizenaar als commentatoren. De enige vraag is eigenlijk maar hoe lang de wedstrijd zal duren. In Wij willen wel eens weten wordt gediscussieerd onder leiding van dr. J. P. A. van Alphen over de Vlaamse kwestie, een zaak, waarvan de jeugd doorgaans niet al te veel weet. Dan ’n NBC-documentaire onder de titel Hij is opgestaan. Aan de hand van schil derijen maakten de Amerikanen een film over de laatste levensdagen van Christus. Begeleid door de oorspron kelijke bijbeltekst ziet men hoe kun stenaars het laatste avondmaal uit beeldden, hoe zij het verraad van Ju das zagen, de veroordeling, de krui siging en de wederopstanding Christus. Daarna het laatste nieuws en de RKK-uitzending Verklaar U waarin de hoofdproblemen van christelijk geloof worden belicht. De ze keer wordt gediscussieerd over: wat heeft het Christendom meer te bieden dan andere godsdiensten? Leken en mgr. L. Rooyackers, vicaris van het bisdom Den Bosch, maken deel uit van het forum. Hoewel deze faktoren niet uitgeslo ten zijn, zoekt men het zelden bij meer zichtbare faktoren. Een van deze oor zaken is vaak de minder goede kwali teit ruwvoer. Deze mindere kwaliteit ruwvoer vinden we heel vaak bij de kuil. Veel kuilgras is van zodanige kwaliteit, dat de opname rvan te wen sen overlaat. Dit is vaak terug te voe ren op een te kort maaistadium en/bf een slechte conservering en bewaring van het kuilgras. Hierdoor ontstaat broei, schimmel en boterzuur, wat slechte voederresultaten geeft. Ook neemt vaak de nagroei in de vorm van 2e of 3e snede nogal eens een te grote plaats in het rantsoen in. De gevolgen zijn: een minder goede eetlust, vertraagde penswerking, voe deren onder de norm van de behoefte en een te lage melkgift. Ook parasitai re aandoeningen (leverbot) kunnen het resultaat nadelig beïnvloeden. Een goed producerende koe moet goed kleuren en een goede eetlust hebben. Hierop mag geen enkele boer iets toegeven. WAT TE DOEN....? Voor het behalen van een goede pro- „Als wij met Gods woord in de maatschappij gaan staan, dan roepen wij nu eenmaal tegenstellingen op”, aldus gedeputeerde H. M. Gerbrandy tij dens de jaarvergadering van de afdeling Sneek van de Christelijke Boe ren- en Tuinders-Bond. Deze werd donderdagavond in „Aere Perennius” gehouden. Hij zei dit als lid van een forum, waarin ook het hoofdbestuurs lid van de Friese CBTB, de heer I. Veldhuis, en afdelingsvoorzitter G. Mie- dema, zitting hadden. Het forum was eensgezind in zijn beantwoording van de vraag of confessionele boerenorganisaties nog wel praktisch nut heb ben en niet beter kan samengaan in één geheel. Algemeen was men van oordeel, dat de confessionele organisatie zeker recht van bestaan heeft. De heer Gerbrandy wilde hier een resoluut ja laten horen. De heer Veldhuis pleitte voor voortdurende bezinning. Hij vond, dat men in veel zaken best tot een gezamenlijk standpunt kan komen. Ook de heer Miedema vond de samenwerking met de andere „zuilen” van belang. gevergd, vooral als men als jonge boer horen in de kwestie van het bestaans recht van kleine dorpen? Het forum was van mening, dat een goede geest in het dorp van groot belang is, even als een goed kerkelijk leven en een school. Volgens het dorpenplan zijn er in Wymbritseradeel b.v. maar drie centrumdorpen, Scharnegoutum, Heeg en Woudsend. Deze grotere dorpen hebben nu eenmaal meer kansen. Zo is bv. het gereedmaken van bouwter rein er dikwijls voordeliger. Voor het kleine dorp is belangrijk, dat er men sen zijn die initiatieven nemen, dat er offerzin is en dat er door de over heid steun wordt verleend. „In doarp dat net dea wol, is samar net dea”, aldus de heer Gerbrandy. Hij vond het van groot belang, dat ook het Landbouwschap hier bemoeienis mee heeft. De belangen botsen wel eens bij het tot stand komen van plannen voor ruimtelijke ordening, bv. als het gaat om landbouwgrond te bestemmen voor de recreatie. Er kwamen nog vragen over het Landbouwschap, over welks voortbe staan men zich op het ogenblik bezint, de huisvesting van de chr. landbouw- huishoudschool in Sneek - deze zaak heeft ook in het hoofdbestuur de aan dacht - de schade-afwikkeling met de Gasunie, waar de gewestelijke raad van het Landbouwschap de belangen van de boer behartigt, en het voorko men van tongblaar, antibiotica in mengvoeders en het toedienen van hormoonpreparaten aan mestkalveren. Over deze zaken beraden de gezond heidsdiensten voor dieren zich. Het probleem van de tongblaar ternationaal moeten worden pakt. Over de hormoon-kalveren voorzitter een duidelijk geluid horen. „Dit moat net barre, it is in hiel slim- moet beginnen, is het niet zo gemak kelijk.' De voorzitter sprak de hoop uit, dat het in EEG-verband ook in de goede richting zal gaan. Maar de boeren zul len zich moeten inspannen om in de pas te blijven lopen, ook in de nieuwe verbanden. Het leveren van een goed kwaliteitsproduct is dan ook een eer ste vereiste om staande te kunnen blijven. Hij toonde vertrouwen in de rege ring tot nu toe, die bv. belangrijke be dragen voor ruilverkavelingen heeft verstrekt, Het is te hopen dat de re gering die we krijgen ook begrip voor onze belangen heeft, met name een minister die oog heeft voor de boeren is nodig, aldus de heer Miedema. Secretaris D. P. Cnossen bracht voor de laatste keer een jaarverslag uit. Hij trad nl. af als bestuurslid en hij had zich, niet herkiesbaar gesteld. Daarom nad hij het jaarverslag op rijm ge maakt. Er kwam in naar voren, dat men een goed jaar achter de rug heeft met redelijke prijzen, terwijl de voe- derwinning eveneens goed was. He' ledental schommelt om de 100. De heer Cnossen besloot met een per soonlijke noot: de wens, dat Gods ze gen op het werk van de CBTB mag rusten. Hij oogstte een spontaan ap plaus. Penningmeester I. Wijnia liet ook goede geluiden horen. De ontvangsten hadden de uitgaven overtroffen met een bedrag van ruim f 219.-. De reser- de afdeling waren daarmee gegroeid tot ruim f 2465.-. vacature, ontstaan door het aftreden van de heer Cnossen, werd als nieuw bestuurslid de heer P. H. Gerbrandij te Nijland gekozen. „Jo achternamme hat yn elts gefal in goe de klank”, merkte de voorzitter hier bij op. ves van Nederland 2. Sinds Sjoukje Dijkstra is de Nederlandse televisie gek op kunstrijden op de schaats. Vanavond de wereldkampioenschappen kunstrij- den in Wenen, die al achter de rug zijn, maar waarvan nu nog een sa menvatting. Vorig jaar zond de AVRO een rechtstreekse reportage uit van een speciaal voor de Nederlandse tele visie georganiseerde ijsshow, maar dat kon dit jaar niet. Vandaar waar schijnlijk deze late reportage uit We nen. Tijdens een operaconcert in Stock holm werden bekende operafragmen- ten uitgevoerd o.a. door Thérèse Stra- tas, sopraan, Luigi Alva, tenor, en Fernando Corena, bas. Een Eurovi- sieconcert van een uur, bestaande uit drie aria’s en een duet uit Don Juan van Mozart, de ouverture uit de Bar bier van Sevilla van Rossini, het Ca- vatine van Don Magnifico uit Asse poester van Rossini, een aria van Le onora uit La forza del destina van Verdi, een duet uit l’Elisir d’amore van Donizetti en een wals uit La Bo hème van Puccini. Uitstekende solis ten in een met zorg samengesteld zeer romantisch concert. Een topper voor alle liefhebbers van opera. Voor de begeleiding zorgt het orkest van de Zweedse radio o.l.v. Silvio Varviso. In deze tijd van het jaar zijn er veel nieuwmelke koeien op de bedrijven en daarbij is de drukste tijd voor de boer en zijn helpers weer aangebroken. De hoogte van de melkgift is a.h.w. een beloning voor de boer voor dit in spannende werk en belangrijk voor het uiteindelijk te behalen bedrijfsresul taat. Men hoort nogal eens de klacht dat de melkgift beneden de verwach ting blijft. Soms betreft dit de oudere koeien en soms de rieren en ook wel beide groepen. Wat toch is de oorzaak van deze klacht, die bijna elk jaar voorkomt? Dinsdag 21 maart 18.30-18.45 Rono-dagboek. 18.45-19.00 Landbouwjournaal. 19.00-19.15 Literair kwartier. G. F. Beukema bespreekt Abel Abels „Op visite bij Jantje Mollemoa”. Tiny Mulder bespreekt D. Winsemius’ ”100.000 Kronen”, uitgave van C. F. Callenbach N.V., Nijkerk, en Hein Faber ’’Age’s amoureuze zwerftoch ten”, uitgave van A. J.- F. Strengholt N.V. te Amsterdam. 19.15-20.00 Fryske ütstjürin® Redaksje drs. D. van Dam. Foar de bern: Piter van der Veen forfeit oer „Minne de boarre”, in forhael fan Riek Hummel. In program, wijd oan it geastlik libben yn Fryslan. Gearstalling: ds Sj. Bijleveld. „Nijsco”, in traktaesje fan nijs- gjirrichheden, nijs en kommintaer mei muzyk. Nederland 2. De AVRO wijdt Sport- panorama aan de wedstrijd van Cas sius Clay tegen Zora Folley. Het is geen rechtstreekse reportage, maar ’n opname van de match van gisteren. Clay mag zo onderhand wel op de loonlijst van de AVRO, want al zijn Dinsdag 21 maart, Ned. 1: 12.00 teleac; 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 zoo zoo; 19.30 the Monkees; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 Marijke Merckens; 21.00 de vluchteling; 21.50 televi- zier; 22.25 journaal; 23.00 teleac. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 ijsshow der kampioenen; 20.50 een opera-uur; 21.56 ster; 22.00 journaal. Woensdag 22 maart, Ned. 1: 17.00 kinderprogramma; 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 Mona; mijn vrienden in de wereld; 19.51 Socutera; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 politieke partijen; 20.30 inburgeren; 21.00 ontmoetin gen; 22.35 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 Sherlock Holmes; 20.55 at tentie voor sport; 21.15 kunstzin nigheden; 21.45 dagsluiting; 21.50 een avond in de Waag; 22.10 ster; 22.15 journaal; 22.30 teleac. Donderdag 23 maart, Ned. 1: 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 de verrekijker; 19.10 van ge west tot gewest; 19.30 mensen in de sport; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 een slot; 21.55 brandpunt; 22.45 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 Cassius Clay-Zora Folley; 21.00 wij willen wel es weten; 21.40 hij is opgestaan; 22.10 ster; 22.15 journaal; 22.30 verklaar u nader. duktie moet de koe in de eerste plaats kunnen beschikken over passend ruw voer. Dat is hooi en kuil, waaraan al le zorg besteed is bij de winning en bewaring. Het juiste maaistadium is voor hooi zo tegen de bloei van de grassen aan. Voor kuilgras kan iets eerder worden gemaaid. De winning vraagt de mees te zorg i.v.m. de weersomstandigheden. Een juiste veldbewerking kan dit risi co verkleinen. Daarnaast vraagt de bewaring de volle aandacht. Voor hooi is dit vol doende ventilatie en voor kuil is dat het voldoende afdekken met grond, waarbij plastic als regenwering goede diensten kan bewijzen. Afhankelijk van de kwaliteit van het ruwvoer moet pas send krachtvoer worden bijgevoerd. Bij boterzüurrijke kuil part een rui me koolhydraten-voorziening (Z.W.), die gemakkelijk verteerbaar moet zijn. Soms kan 1 kg maïsglutenglucose of bietsuikermelasse per koe hiervoor de aangewezen weg zijn. Bijvoeren van losse mineralen is vaak niet nodig, daar er genoeg in het krachtvoer zit. Soms kan een aanvulling van 25 a 30 gram keukenzout en een koperkoekje wen selijk zijn. In de weideperiode zal vooral meer aandacht nodig zijn voor de kopervoor- ziening zowel bij de kalveren, de hok- kelingen als het melkvee. Dit wordt op de klachten-bedrijven nog te vaak nagelaten waardoor de melkproduktie vooral bij de rieren tegenvalt. Vanzelf sprekend moet aan de parasietenbe- strijding als maag/darmwormen, long- wqrm en leverbot, voldoende aandacht besteed worden. Al deze maatregelen zijn er op ge richt, dat de koeien en het jongvee beter tieren en kleuren, wat resulteert in een betere produktie en daar gaat het om. Veel maatregelen moeten tijdig genomen worden (voederwinning) wil de stalperiode resultaten afwerpen. H. V. Wordt het niet tijd, dat de drie landbouworganisaties een geluid laten ■Na het journaal een show van Bob Rooijens. De beatgirls zijn deze keer slechts bijzaak. Hoofdfiguur is Ma- rjjke Merckens het donkere meisje, dat bekend werd door Wim Sonne- veld’s one-man-show en daarna een uitstekend deouut in ae wereid van de populaire muziek maakte dankzij Rob de Nijs. Later stapte zij naar het grote toneel over. Marijke - even vrij van de Haagse Comedie - zingt een zestal liedjes. In de show bovendien een percussie-groep, de Spaanse dans groep Marina y su compania en de Nederlandse beatgroep the Shoes met hun succesnummer Na na na. Dr. Kimble is nog steeds niet van het tapijt verdwenen. De dokter wordt nog steeds verdacht van moord op zijn vrouw. En hij werkt zich in elke nieuwe baan weer in de nesten. Deze keer is hij werkzaam als stal knecht en hij wordt gechanteerd. Dan is het de beurt aan Jaap van Meeke ren met AVRO’s televizier en tot slot het journaal en de 23ste les in de Te- leac-reeks Kernfysica: radio-isotopen in de geneeskunde. WOENSDAG. Nederland 1. Mona opent het NTS-programma. Ze zit weer in grote moeilijkheden, want er komt een zakenman op bezoek, die veel geld denkt te kunnen verdie nen. Hij vraagt Mona een paar centjes in zijn zaak te steken. Openbaar Kunstbezit brengt kunst uit het Chi nese verleden. Daarna voor de jeugd de Duitse aflevering van Friends around te world. Dans is het zoontje van een boer in Beieren en laat zien hoe het werken daar gaat. NIET ONTEVREDEN Aan het begin van de laatste verga dering in het seizoen, die door ruim twintig leden werd bezocht, terwijl ook de adviseur, de heer J. Nienhuis, directeur van de chr. lagere landbouw school, aanwezig was, sprak voorzitter Miedema zijn dankbaarheid uit voor de goede gang van zaken in de land bouw. „We hebben ’t wel eens moei- lijker gehad”, zei hij. Over de melk prijs zijn de boeren niet ontevreden. Toch wordt er van de meesten veel Op een bijeenkomst van de vier pro vinciale-, resp. districtsbesturen van de vier padvind(st)ersorganisaties, te weten de Katholieke Verkenners (KV), de Nederlandse Gidsen Bewe ging (NGB), het Nederlands Padvond- sters Gilde (NPG) en de Nederland se Padvinders (NPV), werd besloten tot oprichting van een Provinciale Friese Padvinders(-sters)-raad. Doel van deze raad is de samenwerking I tussen de vier organisaties te bevor deren, waarbij de zelfstandigheid van de afzonderlijke organisaties geheel gewaarborgd zal zijn. Een werkgroep die één afgevaardigde uit elke organisatie telt, en tevens het bestuur van de raad zal vormen, gaat nader onderzoeken op welke terreinen de behoefte tot samenwerking het t meest urgent is. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat door deze samen bundeling van krachten er voor het „spel van verkennen” in Friesland grotere mogelijkheden ontstaan. Niet alleen voor de plm. 2000 aangesloten jongens en meisjes, maar ook voor die jeugd, die het avontuur in het spel zoekt, maar het pad nog niet wist te vinden. In dit bestuur namen zitting: namens de KV de heer E. Schweig- man, Leeuwarden; namens de NGB i mej. S. Jongma, Leeuwarden; namens i het NPG mevr. C. Portegies-Breeman. Bakkeveen; namens de NPV de heer R. de Vries, Leeuwarden. De laatste zal het secretariaat waarnemen. >4 H? ■-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5