van Leden K.C. Sneek e.o. boekten succes Begin van meer acties Johnsons briefwisseling met Ho Isji Minh hongerlijders LAGENDA Waterpoort-krabbelt ten bate IJLST W YMBRITS ER A DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 122e jaargang nr. 26 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I B - Dit weinig idyllische bouwsel Snekers gewond bij botsing in Uarich Op internationale hondententoonstelling te Leeuwarden Land onderIdzega finaal verkocht Benoemd Donderdag 30 maart 1967 NOVIB - anti-hongergebeurtenis in Harlingen Bromfietser dook door etalageruit Woonhuis finaal verkocht Vrachtwagen reed achteruit: botsing Geslaagd Drie auto's beschadigd bij inhaalmanoeuvre Deel Johan de Winstraat wordt Johan de Wittplein Benoemd Botsing op smalle brug Mw-ajte Het Sneeker Nieuwsbhd is een gecombineerde uHqave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DE WERKING VAN DE TIJD hebber Lansana van SPANNING IN DJIBOETI p.b.r. J. gemoeten, UITSLAGEN is ook afhankelijk van het weer en de mogelijke hinder die men heeft van het verkeer. Tot leraar aan de chr. ulo „Reho- both” te Sneek is benoemd de heer H. Wierda te Scheerwolde. Versctujnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 telefoon 05150 3005 Redacteur fl. A de Boer Telefoon 4091 SNEEKER NIEUWSBLAD De bekendmaking, dat president Johnson vijf brieven heeft geschreven aan president Ho Tsji Minh van Noord-Vietnam, en dat hij slechts op de vijfde een negatief antwoord heeft ontvangen, verandert wel iets in het beeld van de houding van de beide tegenstanders in het Vietnamese geschil. Voor velen was Ho Tsji Minh de vertegenwoordiger van de partij, die zich tot onderhan delen bereid toonde, mits Amerika de bombardementen op Noord-Vietnam zou staken. De Amerikanen waren in deze visie de voornaamste boosdoeners, omdat zij bleven vasthouden aan de lang niet door iedereen zinvol geachte bombardementen. Uit de briefwisseling, die merkwaardigerwijze door Hanoi is aangeduid en door Washington daarop gepubliceerd, komt duidelijker naar voren, dat Johnson Hanoi de keuze had gelaten tussen volkome geheime be sprekingen, waarbij het voortgaan van de bombardementen de aandacht van het publiek zou kunnen afleiden of een eveneens geheime bijeenkomst, voor afgegaan door een stopzetting van de bombardementen en een stopzetting van de Amerikaanse versterkingen in Zuid-Vietnam, mits de infiltratie van Noord- naar Zuid-Vietnam eveneens wordt stopgezet. M.a.w. een bevriezen van de huidige krachtsverhoudingen. Bij het referendum, dat op 19 maart in het Franse overzeese gebiedsdeel Somaliland is gehouden, heeft zich 60 pct. van de bevolking uitgesproken voor het handhaven van de banden met Frankrijk, zij het dan dat een nieuw statuut grote autonomie zal ge ven. De rest van de kiezers stemde voor volledige onafhankelijkheid. Het gebied wordt bewoond door twee grote stammen, de Afars (verwant met de Ethiopiërs) en de Issa’s (verwant met de bevolking van Somalia). Deze laat- sten wonen vooral in de havenstad Djiboeti en wensen onafhankelijkheid. De Afars wonen in het binnenland en leiden veelal een nomadisch bestaan. Op deze meer traditionele Afars heb ben de Fransen hun bewind gebouwd. Zij hebben met alle mogelijke midde len ook de uitslag van het referendum beïnvloed, waarbij het gebruikelijkste middel was: Issa’s niet op de kieslijs ten op te nemen, onder het voorwend sel, dat zij buitenlanders waren. Dinsdagavond a.s. houdt de Kaats- vereniging „Sneek” haar algemene jaarvergadering. Dan zal het vaan del, waarvoor men zo heeft geijverd, door de commissie van het vaandel- fonds aan de vereniging worden overgedragen. Dokkum; Castoroso, ZG, M. Kuiken, Dronrijp. Stabyhounen Gerrolt, kamp., B. de Haan, Wirdum; Auke fan it Broeksterhiem, ZG, ds. D. Kloppen burg, Drachten; Riksta, kamp., M. de Jong, Wirdum. Grote Munsterlander Dianaka, U, P. Feenstra, Allingawier. Middenslagpoedel wit Blanch Chanoul v. ’t Sloetshof, U, A. B. de Groot-de Haan, Drachten. Engelse cocker spa niel Porkyn, U, Theo Otte. Steenbrak ken Barga v. h. Rozenhuiske, kamp., M. Schaart-Slieker, Heerenveen. Welsh Corgi Pembroke Red Dragon’s Black Alice, ZG, J. Posthumus, Drogeham. Sheltland Sheepdog Xyla v. d. Hutzel- schweiz, U, J. L. Burema.Dwergpoe- dels zwart Pepita v. h. Reestdal. U, fam. Moes, Meppel; Saskiaac, U, J. Vanmiddag omstreeks 1 uur is de 19-jarige P.L. op zijn bromfiets door het etalageruit gevlogen van de groen- tehandef van H. Sijpersma aan de Kloosterdwarsstraat. De tamelijk ern stig aan zijn gezicht gewonde L. wei gerde doktershulp en is op eigen krachten naar zijn woning gegaan Ook de politie-ambulanceauto kwam voor niets. Gisteravond verkocht notaris P. Feddema alhier in restaurant Van der Wal een burgerwoonhuis aan de Twee de Woudstraat finaal. Er zouden er twee verkocht worden, maar het ene, ook in de Tweede Woudstraat, nr. 23, was inmiddels uit de hand verkocht. Het andere, nr. 45, was beschreven op f 6099,door H. Veluwenkamp al hier. Daar is niets bijgekomen, zodat de heer Veluwenkamp koper werd. Het ongeluk ontstond doordat L. op zijn brommer uit de Kloosterdwars straat kwam en op de hoek bij de winkel van Sijpersma de binnenbocht wilde nemen. Hier naderde echter een auto. L. moest naar zijn rechterweg- helft uitwijken. Hij kwam daarbij te gen de stoeprand en dook door de gro te winkelruit. De bromfiets bleef on beschadigd. De geringe Noordvietnamese belang stelling voor onderhandelingen vloeit voor een belangrijk deel voort uit een waardering van de toestand als gun stig voor Hanoi. Daarop wijst ook een opmerking van generaal Giap, Hanois voornaamste militaire leider, die meent dat de verkiezingen van 1968 in de Ver. Staten een verwerping van de huidige politiek van president Johnson te zien zullen geven. Giap verwacht ongetwij feld, dat Amerika tegen die tijd genoeg van hét conflict zal hebben en dat dat de positie van Hanoi bij onderhande lingen aanzienlijk zal versterken. Bei de partners, Amerika en Hanoi, me nen, dat de tijd in hun voordeel werkt en in zo’n toestand zijn de tekenen voor snelle onderhandelingen niet gunstig. In het gemeentehuis van Wym- britseradeel kan men thans ook te recht voor muziek. Niet dat er plaatjes worden gedraaid, daarvoor hebben de ambtenaren het echt veel te druk. Maar de Kulturele Ried heeft een voorraadje muziek-, con cert- en marsnummers liggen ten behoeve van de muziekkorpsen in j de gemeente. Een personenauto, bestuurd door C. H. uit Joure, werd gistermorgen om streeks half tien zwaar beschadigd toen een vrachtwagen, die werd bestuurd door J. H. uit Emmeloord, even een eindje achteruit reed. Beide wagens Waren gestopt voor de werkzaamheden asm de Oppenhuizerweg. Ho Tsji Minh toont niet de minste belangstelling voor onderhandelingen op deze basis. Hij blijft hameren op de befaamde vier punten van Hanoi als basis voor de juiste politieke oplossing van het Vietnamese probleem. Hij gaat daarbij uit van Amerikaanse agressie tegen Vietnam en eist het stopzetten van deze agressie. Hij verlangt, behal ve de onvoorwaardelijke en definitieve stopzetting van de bombardementen op Noord-Vietnam, de terugtrekking van alle Amerikaanse en daarmee ver bonden troepen uit Zuid-Vietnam, de erkenning van het (communistische) nationale bevrijdingsfront en een rege ling van zaken door de Vietnamezen onderling. Dit geldt voor de vrede. Voor onderhandelingen neemt Ho ge noegen met onvoorwaardelijke stop zetting van de bombardementen. Het is opgevallen, dat hij niet meer spreekt van een definitieve stopzetting, zoals aanvankelijk, maar het is nog te vroeg om te kunnen zeggen of dit als een concessie moet worden opgevat. Wanneer er nog mensen zijn, die lopen te zoeken naar een boot voor de komende zomer, zij kunnen mis schien slagen op de Botenbeurs van de SSU (Sneeker Scheepsbouw Unie). Deze beurs, waar alleen bo ten van particulieren worden ingé bracht, duurt tot en met zaterdag 8 april. Ook zij, die-hun boot nog wil len verkopen kunnen op de beurs terecht. Op het ogenblik is de keus nog niet bepaald groot. Te Den Haag slaagde voor het exa men erkend gasfitter de heer Ype Hemstra te Nijezijl. Zelfs de Johan Willem Frisostraat is te smal wanneer twee auto’s tegelijk een derde willen inhalen. Dat gebeur de gistermiddag omstreeks het middag uur. De auto die werd ingehaald was een personenauto, bestuurd door J. D., daarachter reed een bestelauto, be stuurd door P. IJ., en tenslotte nog een bestelauto, bestuurd door J. te D. Alle drie Snekers. De auto van'Te D. werd ernstig beschadigd, de beide andere werden licht beschadigd. Niemand kreeg letsel. E.E.G. TIEN JAAR Op 25 maart was het tien jaar gele den, dat de regeringen van Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Neder land en Luxemburg na lange onder handelingen het verdrag van Rome on dertekenden, dat het aanzien gaf aan de E.E.G., de Europese Economische Gemeenschap. Een economische ge meenschap, ongetwijfeld, maar van het begin af aan was het de bedoeling meer te zijn dan een economische ge meenschap. Op deze economische ge meenschap wilde men een politieke ge meenschap opbouwen, zodat men zou kunnen gaan spreken van een Euro pese federatie. Kenmerkend voor het verdrag was naast de afbraak van de tolmuren en andere vormen van eco nomische integratie, het begrip van de supernationaliteit, van het na verloop van een overgangsperiode beslissen met meerderheid van stemmen. Het idealisme van de begintijd was vrij snel verdwenen, vooral toen in 1958 in Frankrijk De Gaulle aan het bewind kwam. Deze was ten zeerste gekant tegen supranationale instellin gen en tegen de gehele integratiege- dachte. Besluitvorming door soeverei ne regeringen was zijn stelling. Ook op politiek gebied valt stilstand waar te nemen nadat De Gaulle zijn idee van besluitvorming niet ondergebracht kon krijgen in een politieke unie, wel ker voornaamste taak de ondermijning van de politieke en militaire samen werking met de Amerikanen leek te moeten worden. Voornamelijk minister Luns heeft hiertegen met ijzeren vol harding gevochten. Economisch heeft de E.E.G. een gunstige invloed gehad op de deelne- Een vernieuwde asfaltlaag op de Oosterdijk zou ook geen overbodige luxe zijn. Op tal van plaatsen zijn grote scheuren en gaten in het wegdek gevallen. De Oosterdijk heeft een fundering van gewapend beton, maar deze is uiteengevallen in schollen (vergelijk ijs). Wanneer er zwaar verkeer over rijdt (en dat gebeurt nogal eens) beginnen de schollen te „wippen”, waardoor het asfalt scheurt. Om dit afdoende te repareren is uiteraard een kostbare operatie. Gisteravond bracht een vreemdsoor tige optocht Harlingen in opschudding. Voorop een luidruchtig roffels pro ducerende drumband, daarachter een plm. 10 meter lang, eigenaardig soort draak, getiteld HONGERMONSTER, weer gevolgd door een trekker met platte wagen waarop een staal-assem- blage, geheten HONGERBEELD, was opgesteld. Een horde jongelui, bewa pend met toeters, vuurwerk, rookbom men en knallende brommers begeleid de de stoet. Van de Johan de Wittstraat loopt een gedeelte van de oneven genum merde kant om een ver naar links uitwijkend plantsoen. B. en w. stellen de raad voor dit deel van de straat de naam Johan de Wittplein te geven. De situatie blijkt nl. in de praktijk wat de straataanduiding en de nummering betreft bezwaren op te leveren voor het publiek, als dat één van de huisnummers 13 t.e.m. 39 zoekt. Deze bezwaren kunnen worden opge heven door de naam van het om het plantsoen gelegen gedeelte te veran deren. Dit voorstel komt in de dins dagavond 11 april te houden raads vergadering aan de orde. New-Foundlander Avalon’s Gany medes Jw. ’66, kamp., F. W. Leeman, Beetsterzwaag. Hongaarse herders hond Gyurcsitarjan Ilca, kamp., J. W. M. Furda-Quack, Heerenveen. St. Ber nards Castor fen ’t Nylan, kamp., J. v. d. Meer-Zij Istra, Leeuwarden; Cen- ta fen ’t Nylan, U, H. Sjonger, Ak- krum. Rottweilers Sandor van Mas- heerd, U, J. R. Veenland, Drachten; Bento Langedam, ZG, zelfde eig. Tijseling, Rotterdam; Famke v. Greal- ma-Herne, U, zelfde eig. Shih Tzu Reeuwijk’s Oblomow, ZG, F. W. Lee man, Beetsterzwaag. Dashonden, kort haar Centa v. Vergezicht, U, B. J. Bootsma, Scharnegoutum; idem, lang haar Freia von der Birke, U, J. Dek ker, Hoogeveen; idem, ruwhaar Benja von der Birke, U, zelfde eig. (Waar geen plaatsnaam is vermeld, is de woonplaats Sneek). heeft men nog eens weer aangebracht op rijksweg 43 mingsraad opgericht, onder leiding van Genda, die een post bij de Ver. Naties bekleedde, en de bevelhebber van de politie. Dit is hiermee het zoveelste Afri kaanse land, waarin men geen oplos sing weet te vinden voor de politieke problemen, en waarin men de weg van de militaire dictatuur is ingeslagen. Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad vertenties lager. Abonnementsprijs 14,— per half laar. Franko per post f6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name Na een veel bekijks trekkende mars door de binnenstad arriveerde de kar- navalsgroep in de veilinghal, waar de eigenlijke happening plaats vond. De beatgroep „Team” was voor deze ge legenheid met enkele extra zware ver sterkers uitgerust. Badend in het daar uit rijkelijk vloeiende geluid begon men met de slachting van het HON GERMONSTER. Nadat dit heuglijke feit was vol bracht, bood het actie comité wethou der De Geus het HONGERBEELD aan, als dank voor de medewerking van de gemeente Harlingen. Hierna nam Team opnieuw het woord en wel op zeer grondige wijze. Het spektakel vond een hoogtepunt in de in beatmuziek gehulde action painting, subliem uitgevoerd door de drie Sneker painters van Stuntje ’67. Het aktieve element van de painting deed het bijzonder goed in deze hap- pening-sfeer. Veel hilariteit oogstte één van de jongelui, die over de op de grond terechtgekomen verf uitgleed en een onvrijwillige duik op het uit gespreide doek nam. Ondertussen was men al begonnen met het uitdelen van stukjes patat tegen de HONGER, maar dit viel min der in de smaak, aangezien de patat slechts één keer voorgebakken was. De afronding van het geheel vjas voor rekening van Team, die onder een van het enthousiaste publiek afkomstige hagelbui van patat, resten van het HONGERMONSTER en rotjes een zeer geslaagde poging deed de geluidsbar rière te doorbreken. Het feest kreeg een abrupt einde toen in deze decibel slag een van de versterkers de geest gaf. Waarvoor diende dit hele spektakel? Ieder jaar organiseren de Har linger HBS-ers een aktie met het doel: geld bijeen brengen voor een instantie, die zich bezighoudt met ontwikkelings hulp, bestrijding van de honger etc. Vorig jaar bracht men voor de Unicef f 7000,bijeen. Deze stuntavond dien de om publiciteit te krijgen voor de a.s. zaterdag te houden actie voor de NOVIB. Men organiseert die dag een groot sporttoernooi: basketball in de veilinghal en volleybal in alle in Har lingen beschikbare gymnastiekzalen. Zaterdagavond is er een groots dans feest in de veilinghal met de (wel zeer) bekende beatgroep de Golden Earrings (aanvang 8 uur, entree f3,50). Vooraf heeft al een actie met loten en ballpoints plaatsgevonden. Er is goede hoop, dat deze acties de ko mende jaren niet slechts plaatselijk Drie Snekers, de rij-instructeur Bosgraaf, de kelner J. Bakker en de scholier A. van Dalen botsten in de nacht van maandag op dinsdag met een auto tegen boom. De auto werd be stuurd door de heer Bosgraaf. Deze brak bij de botsing een been, terwijl de heer Bakker een dubbele beenbreuk en een heupfractuur kreeg. Beiden werden opgenomen in het Sint-Anto- niusziek,enhuis. De scholier werd niet gewond. De auto werd volkomen ver nield. Het ongeval gebeurde op de weg van Woudsend naar Balk bij Harich. De auto botste tegen een boom aan de linkerkant van de weg. Hoe het onge luk kon gebeuren is niet bekend. Benoemd tot onderwijzeres aan de LOM-school te Sneek mej. S. A. Bak- I ker te Wageningen. Dinsdagmiddag werd door notaris E. K. Hoekstra alhier in gebouw Oan ’e Brek te Oudega (W.) finaal een stuk weiland verkocht. Het land bestaat uit vier percelen aan één kavel nabij de weg naar het „Klokhuis” onder Id zega. Het is totaal 9.66.06 ha groot. Mevr. A. Stegenga-Bakker te Oudega werd kop"r voor zich of nader te noe men lastgever. Bij samenvoeging van de vier kavels was de prijs f 66.669.-. De totale inzet was f 66.666.-. Schotse herdershonden Rosyann’s Ro ma en Posyann’s Vivyan, beide ZG, M. Dorschman, N.O. Polder; Fairy Princess of East End, ZG, G. Bakker, Usbrechtum; Anjaa van Cerame, ZG, G. Boelens-Swierstra, Rien. Boxers Dolf v. d. Braamhorst, U, W. Zeilma ker, Drachten; Ericka van ’t Schierin- gerveld, G, J. Huizinga. Dobermann Pinscher Raban, U, P. Hofmeester. Duitse herdershond Icar v. d. Elf Ste den, U, J. van Tuinen, Leeuwarden. Engelse setter Charmaine fan de Griene Greiden, U, A. H. Ott.-v. d. Hamme. Gordon setters Prince Charly v. d. Skeperskamp, U, M. v. d. Velde, L’warden; Roland v. d. Skeperskamp, U, H. Grunstra; Aagta v. d. Skepers kamp, U., J. Rusticus-Dijkstra, Drach ten. Ierse setters Wendy, res.-kamp., J. Hartkamp, Goënga; Angelina, U, zelfde eig. Pointer Fieldstone’s Cita, U, P. de Jong, Scharnegoutum. Gol den retriever Joy the Golden Kennel, ZG, J. J. Bosma-Teeuw, Hemrik. La brador retriever Dianac, ZG, A. Von deling, Leeuwarden. Griffons Rixta fan’t Eilan, kamp., J. M. Alkema; As- ta fan ’t EiUn, res.-kamp., zelfde eig. Duitse staande honden korthaar, Wal do v. d. Kievitsham, kamp., E. J. Koop- mans, Donkerbroek; idem, langhaar, Basco v. d. Boschwere, U, H. Jutte, De Issa’s hebben zich niet neerge legd bij de uitslag van het referendum. Het kwam in de hoofdstad tot ernstige ongeregeldheden, waarbij het Vreem delingenlegioen moest ingrijpen. Voor de Franse bewindvoerders, hoe offi- ceel tevreden ook over de uitslag, breekt een moeilijke tijd aan door de scherper wordende tegenstelling tussen beide groepen van de bevolking. STAATSGREPEN IN SIERRA LEONE Verkiezingen in Sierra Leone, een van de kleinste Afrikaanse landen, hebben evenmin zegen gebracht. Het land was in 1961 onafhankelijk ge worden en de volkspartij won bij de eerste verkiezingen een grote meer derheid, populair als zij was door de voornaamste strijder voor de onafhan kelijkheid, sir Milton Margai. Deze werd na zijn dood opgevolgd door zijn broer, sir Albert Margai. Deze verloor op het nippertje zijn meerderheid aan Siaka Stevens, de oppositieleider, bij de verkiezingen van 19 maart. Toen de gouverneur-generaal, op grond van de uitslag, Stevens belastte met de vorming van een regering, greep het leger, dat op de hand van Margai was, in. Men zou de benoeming van Mar gai verwacht hebben, maar een twee- de staatsgreep verjoeg _de opperbevel- mende landen, zo gunstig, dat aanvan- hebber Lansana en zowel Margia ais kelijk afwijzende landen nu, voorlopig Stevens. De vermoedelijk jongere of- tevergeefs proberen tot de Gemeen- ficieren hebben een nationale hervor- schap te worden toegelaten. Op 2e Paasdag kwamen in de Fries- landhal in Leeuwarden 1130 honden bijeen om zich aan een deskundig oor deel van 30 keurmeesters, onder wie verscheidene buitenlandse, te onder werpen. Dat de leden van K.C. Sneek en Omstreken over prima honden be schikken is hier wel gebleken. Dat onze Friese wetterhoun de goe de kant uitgaat, blijkt uit het feit, dat de keurmeester van de continen tale jachthonden de imposante reu Nicolaas fen de aide Slus van mevr. Bij ker, Friese Palen, op de 3e plaats zette. De tentoonstelling was uitstekend georganiseerd. Jammer, dat de tempe ratuur niet te harden was, hetgeen de stemming enigszins drukte. □e brug in Osingahuizen is zo smal, dat het verkeer van de ene kant altijd voorrang moet verlenen aan het te gemoetkomende verkeer. Een botsing met lichte materiële schade was het gevolg toen J. R. uit Hiezlum in de nacht van maandag op dinsdag na liet voorrang te verlenen aan H. L. uit Noed bij St.-Nicolaasga. Beiden reden in een personenauto. Dit weinig idyllische bouwsel staat aan de Looxmadwars- straat. Het is één van de woningen aan deze straat, die de ge meente onbewoonbaar heeft verklaard. Op den duur zal zij zelf deze krotten afbreken. Maar nog even en de jeugd is de over heid een slag voor. In de middaguren namelijk neemt de school jeugd bezit van de bouwval en begint op een weinig elegante manier de zaak af te breken, ’s Avonds wordt het werk over genomen door de oudere jeugd, die er dan haar „vertier” zoekt. Tot de afbraakaktiviteiten behoort onder meer het bekogelen van de woonhuizen aan de Leeuwarderkadedus aan de over zijde van de Zwette. Dit gebeurt met brokken steen, dakpannen en wat dies meer zij. Het is zelfs zo erg, dat een bewoner aan de Leeuwarderkade zijn voorruiten heeft beschermd met grote lappen „kippengaas”, nadat één van zijn ramen door een vol treffer was gesneuveld. In het belang van de omwonenden is het wenselijk, dat deze „speelplaatsen” zo spoedig mogelijk wor den opgeruimd. tentoonstelling in de School, Kloosterstraat ’s middags van 24 uur. Vrijdag 28 april Openbare les met tentoonstelling in de Chr. Techni sche School, Van Schouwenburgstr. 19, Sneek, van 18.3020.30 uur. gevoerd zullen worden. De Harlin- gers hebbgn al contact gehad met or ganisatoren van soortgelijke activitei ten in o.a. Zwolle en Den Haag. Men maakt plannen om voortaan deze ac ties in vele plaatsen tegelijk te organi seren. Er zit dus voor de Snekers mogelijk ook nog een en ander in het vat. Nog een paar maanden en we zit- met de Frieswijkstraat zijn ver- ten weer midden in het zeilseizoen. keerslichten geplaatst. Dit werk zal Twee evenementen vragen daarin samen met de asfaltering van een de speciale aandacht. Op vrijdag 14 gedeelte van de Leeuwarderweg, s juli de finale van het Skütsjesilen dat in één bestek wordt uitgevoerd en natuurlijk de Sneekweek, dit door aannemings- en wegenbouw- s jaar van 5 t.m. 10 augustus. In de bedrijf fa. U. Douma alhier, onge- horecasector wordt door middel van veer een half jaar duren. Maar dat i’ speciale suikerzakjes reeds de aan dacht op beide evenementen geves- s tigd. Soms kan het gebeuren, dat men in de krant zoekt naar een verslag, dat er niet in staat. Hoe zit dat? Er zijn verschillende mogelijkheden. Als er wel een verslag is gemaakt, hetzij door één van de redacteuren of door een correspondent of door wie dan ook, dan is dat wellicht op het laatste ogenblik wegens plaats gebrek blijven staan. In het vol gende nummer zoekt men dat niet tevergeefs. Het kan ook zijn, dat er geen verslag is gemaakt. Aangeno men, dat er wel sprake is van be langrijk nieuws, zal men gauw ge neigd zijn te zeggen, dat de krant in haar taak als nieuwsbrenger te kort schiet. Maar het zal voor ieder duidelijk zijn, dat men geen Vorige week en begin deze week verslag kan verwachten van een ge- asfalt beurtenis waar geen verslaggever ter is uitgenodigd. Als daardoor iets hoogte van hetindustrieterrein. Dit niet in de krant staat wat er wel in is nog niet de z.g. slijtlaag, het had gemoeten, wordt de lezer laatste laagje asfalt waarmee het nieuws onthouden. Dat is dan niet werk wordt voltooid. Wanneer dat de schuld van de krant. Want een er op komt is nog niet te zeggen, verslaggever, kan al heeft hij Gistermiddag heeft men ook een nog zo’n fijne neus niet ruiken begin gemaakt met de asfaltering dat er ergens iets is waar hij bij van het eerste stuk van de Lem- moet zijn. Het moet natuurlijk echt merweg vanaf de Waterpoort. Hier nieuws zijn, maar laat men dan even 4 moeten eerst de straatstenen er uit een seintje geven of zelf een stukje i worder gehaald. Bij het kruispunt schrijven. Donderdag 30 maart Aere Perennius 's avonds 8 uur kleurenfilmprogram- ma Van Rijnvaart tot Kromzwaard” van de Ned. Chr. Reisvereniging. Zaterdag 1 april Dancing Terwisga Joure. Sjakie Schram en „The Ma tadors”. Zondag 2 april „The Jay Jays”. Zondag 2 april Dancing Boermans, Bolsward. The Lotwings. Zaterdag 22 april Openbare les met Technische 1, Sneek. Stt

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1