en Druk scheepvaartverkeer sterke stroom in Graft Vraag van De Blauw over medewerking aan ruilverkavelingswerken Centrale verwarming in 204 Simplex woningen in stadsuitbreiding Noorderhoek II PTT-toneelgroep bracht vrolijkheid Verontrusting in Heeg over plannen voor nieuw kanaal van in IJLST WYM BRITS ERA DEEL en Financiële steun aan werken in Wymbritseradeel Officieel Orgaan Bromfietser in Osingahui- zen brak been bij botsing de gemeenten SNEEK, aecembmeerde vwn NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT «n DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag 10 april 1967 Kraamcentrum Wolvega- Sneek volgende week Gemeente Beet ra vraagt adhesie van gemeenten Kettingbotsing op rijksweg 43 met alleen schade Het kaatsparlement was in Franeker bijeen Bondswedstrijd blijft in Friese academiestad geopend Het Sneeker Nieuwsblad is een Provisionele verkoop burgerwoning te Rauwerd metHoogheid, uw kameel staal voor” Schrijven aan minister inz. werkgelegenheid in D c noorden Het scheepvaartverkeer, dat vanaf Staveren over Fluessen en Hee- germeer zijn weg langs Heeg vervolgt, passeert daar het z.g. Eiland met de bekende jeugdherberg „It Beaken”. In de vorm van de letter S slingert zich het vaarwater onder de naam Graft rond het eiland en mondt uit in het Heeger Var. In oostelijke richting varende komt men dan in de Jeltesloot, die via een brug in de rijksweg onder Hom merts naar het Prinses Margrietkanaal leidt. De ca. 300 m lange Graft is voor het scheepvaartverkeer een lastig stukje in de route, terwijl men in Heeg zijn hart vasthoudt, nu er steeds meer pleziervaart van hetzelfde water gebruik maakt; met alle risico’s van dien. Om aan deze ongewenste toestand een einde te maken zijn er enkele plannen ontworpen. 122e jaargang nr. 29 SNEEKER NIEUWSBLAD 6 A. Z. - H. gelden. Men zou het kanaal dan ook graag oostelijker hebben dan volgens plan 2. H. Wierda uit Dongjum en uit Holwerd werden als Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrak! handelsadvertenties lager. Abonnementsprijs t 4, per half iaar. Franko per post f6,— per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad AFKALVING OEVERS Ook de landtong, waar de boerderij van Van der Velde staat, zou dan ge deeltelijk worden opgeofferd. Maar dat zou tot gevolg hebben, dat de zuid westenwind de golven van het Heeger- meer vrij in de richting van het eiland zou stuwen. Een ander aspect is het nieuwe ge maal in Staveren. Dit heeft men vorige herfst nog meer capaciteit gegeven dan het al had. Als het nu volop draait is Volgende week maandag zal in Wol- vega in gebouw Irene de feestelijke opening plaatsvinden van het Kraam centrum Wolvega-Sneek van de ver eniging „Het Oranje-Groene Kruis”. De opening zal worden verricht door de heer R. Smit, secretaris-generaal van de vereniging. Het Oranje-Groene Kruis, ’s middags om kwart voor drie. in een ogenblik het meeste water rond Staveren in het IJssehneer verdwenen. In de toevoerkanalen ontstaat een ster ke stroom in de richting van Staveren. Zelfs in de Graft is deze zo sterk, dat men er in een bootje zonder aanhang- motor niet tegenop roeit. Zelfs met een motor is het nog moeilijk, zegt dokter Ferwerda. Tenslotte de golfslag, die de schepen veroorzaken. De brug in de rijksweg over de Jeltesloot laat schepen tot 600 ton door. Het is duidelijk, dat als er zo eentje langs vaart, het eiland wat te lijden he' "t. Vrijdagavond a.s. zal over deze aan gelegenheid een vraaggesprek worden uitgezonden door de Rono. Men kan dan tussen kwart voor acht en acht uur de mening beluisteren van enkele be kende Hegemers, nl. dokter Ferwerda, de jeugdherberg-vader P. Piersma en de heren A. v. d. Pol en H. Huizinga. Notaris C. C. Th. Nauta te Roorda- huizum veilde te Rauwerd de burger woning eigen aan en bewoond door de heer A. Ganzinga aldaar. Hoogste bie der was de heer J. Vonk te Rauwerd met f 9399.De finale verkoping wordt vrijdag 21 april a.s. gehouden. De sport- en ontspanningsvereniging P.T.T. afd. Sneek speelde zaterdag het kolderieke spel in drie bedrijven van Max Andrea „Hoogheid, uw kameel staat voor’’. Ruim acht uur was de grote zaal van hotel Hanenburg bom vol met P.T.T.-ers en hun. dames. En het orkest „De Midnight Swingers” zorgde direkt voor een voortreffelijke stemming. In zijn welkomstwoord memoreerde de heer A. Das o.a. het verscheiden van drie collega’s, n.l. de heren B. Ku- perus, Tj. Brinksma en A. R. Douma. Ter nagedachtenis werd één minuut stilte in acht genomen. Na nog een paar zakelijke mededelingen atten deerde de voorzitter op een te houden verloting in de pauze. Daarvoor waren de prijzen beschikbaar gesteld door de Sneker zakenlieden. Hierna was de beurt aan het P.T.T.- toneel. De spelers hebben gezorgd, dat de lachspieren voortdurend in bewe ging bleven. Onder regie van de heer Muurling werd deze kameel met veel bulten op aannemelijke wijze over de voetlichten gebracht. Een zeer onwaar schijnlijk verhaal, waarin niets slaat op iets, vol dubbelzinnigheden en woordspelingen, die een flitsende ver tolking vragen. Het hoeft dan ook geen betoog, dat dit vrij zware eisen stelt aan regisseur en spelers, maar het groepje heeft het er goed afgebracht voor amateurs. Hetty Veldberg, drie jaar getrouwd met Martin, heeft een vriendin, Wilma, die briefwisseling heeft met een oos terse prins Ali Ahmed Yoessef. Als de ze graag een foto van Wilma wil heb ben, heeft zij er geen en dus wordt er één van Hetty gestuurd. De prins is fotoverliefd op het eerste gezicht. Hij wil direkt Wilma (Hetty) als zijn bruid komen halen. Wilma en Hetty willen dit uitspelen. Zo wordt besloten, dat de prins met zijn lijfwacht Ibrahim by Martin en Hetty zal logeren. Als Martin van dit plan op de hoog te wordt gesteld, gaat hij tekeer als een briesende leeuw, maar de vrouwen drijven de zaak door en zo arriveert prins Ali met lijfwacht in huize Veld berg. Uiteraard is ook de pers geïnte resseerd in dit vreemde bezoek. Zij is vertegenwoordigd in de persoon van de journalist Godert Kreukel, een dood zenuwachtige man, die letterlijk niet weg te krijgen is. Verder verschijnt ten tonele Tante Cora, een oude dame, en Laura Staring, een jeugdige oud heidkundige. En last but not least Erik Pinter, een inspekteur van de veilig- DRL’K VERKEER Dokter D. Ferwerda, voorzitter van de plaatselijke VVV, vindt het vooral jammer, als door de uitvoering van plan 2 een stuk van het terrein van de jeugdherberg verloren gaat. „Het mooi ste gedeelte van het eiland”, zegt hij. Temeer daar er plannen zijn de jeugd herberg uit te breiden. Het water van de Graft wordt nu reeds zeer inten sief. Er zijn plannen voor de aanleg van een jachthaven en een nieuwe zeilschool. In de toekomst gaan er dus nog meer onervaren mensen het wa ter op. Met alle risico’s van dien. Ove rigens is dokter Ferwerda overtuigd van de goede wil bij de mensen van Prov. Waterstaat. Maar er is volgens hem geen geld om de duurdere oplos sing te kiezen. I De raad van de gemeente Beerta in Groningen heeft een schrijven gericht tot de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid (sinds kort de heer B. Roolvink), waarin wordt meege deeld, dat de raad zich unaniem heeft uitgesproken voor een verruiming van de werkgelegenheid in het noorden. Een afschrift van deze brief is aan de gemeentebesturen in het noorden gezonden. In de raadsvergaderingen van Sneek en Wymbritseradeel, die beide morgenavond worden gehouden, komt dit punt op de agenda’s voor onder de ingekomen stukken. B. en w. van Sneek stellen de raad voor aan het schrijven adhesie te be tuigen. B. en w. van Wymbritseradeel stellen voor het gemeentebestuur van Beerta te berichten, dat het stuk voor voor kennisgeving is aangenomen, om dat deze aangelegenheid reeds de volle aandacht van de regering heeft. licht in deze stad aanschouwde en de sterke banden met deze plaats, die nog altijd als de bakermat van het kaats spel wordt aangeduid, dient te bewa ren. Daarvoor was een voorstel van de LKC luidend „uit de lijst van le klas spelers en reserve le klas mogen geen twee opslagers zich in één partuur ver enigingen, te laten vervallen”, verwor pen. Deze bepaling die destijds werd opgenomen om de prominente sterren uit de glorie;: -iode van Teade Zijlstra het heft uit de handen te nemen be hoort o.i. niet meer thuis in de heden daagse kaatsstructuur. Beter verging het ’t voorstel van Jan Bogstra. Haar voorstel om aan het begin van elk seizoen de volledige wedstrij dagenda voor het gehele seizoen in het off. or gaan te publiceren en daarna steeds per maand, was reeds door het HB ove nomen. De vergadering machtigde het HB tot het aangaan van een geldlening van groot f 30.000,in verband met de aan schaf van een demontabele tribune. Verder ontving het HB de volledige in stemming om de mogel’jkheden te on derzoeken voor het uitgeven van een eigen orgaan. He' vorig jaar door de afdeling Wom- mels inged’en voorstel, dat toen voor een enorme deining zorgde (het beoog de een speler die eenmaal een gouden horloge op de Freulepartij had gewon nen van v .rdere deelname uit te slui- t n), kre'”' nu een royale meerderheid. De - - - E. Cob HB leden herkozen. Het voorstel be treffende de benoeming van de straf- oordeel dat de KNKB die zijn levens-1 keurcl ten laste van de algemene provinciale middelen een hoger bedrag te fourne ren. Het verdelingsschema van de meer kosten van de hogere bruggen is nu als volgt: totale meerkosten f368.000, rijksbijdrage 70% f257.600,rest f 110.400,bijdrage provincie een be drag van f 55.200,over f 55.200, Hiervan: gemeente Rauwerderhem 40% =f 22.080,—, gemeente Wymbritsera deel 30% f 16.560,gemeente Sneek 30% f16.560,samen f55.200, Er is hier dus sprake van een onjuiste berichtgeving. Er bestaat ten aanzien van geen enkel onderdeel van deze aan gelegenheid reden tot geheimhouding. Het bevreemdt ons dan ook, aldus b. en w„ dat de schrijver van het bewuste artikel tot een zo onjuiste voorstel ling van zaken is kunnen komen. heidsdienst. Wilma denkt, dat alles in orde komt. Zij immers heeft de brie ven van de prins. Maar deze heeft al leen belangstelling voor Hetty, die hierdoor wel in een zeer moeilijk par ket komt. Maar alles komt op zijn pootjes te recht. Aan het einde van het derde be drijf blijkt, da* Godert, die steeds al een grote belangstelling voor Wilma aan de dag legde, prins Ali is. En zo komt ook Hetty weer terug in de ar men van haar eigen Martin. Martin karakteriseerde uitstekend de stoere echtgenoot van Hetty. Dit was goed genuanceerd spel, Hetty en Wil ma konden deze hoogte niet halen, hun spel bleef wat te vlak. Godert beheer ste goed de toneeltechniek en was soms kostelijk in zijn ijver. Ook tante Cora was goed op dreef, vooral in het 2e bedrijf, toen Ibrahim aan haar voeten lag. Een hoogtepunt voor dit tweetal. Sjeik Ali gaf goed spel te zien, even als Laura, maar zij waren beiden niet erg rolvast en speelden teveel op de souffleuse. Tenslotte Eric Pinter als inspekteur. Hij overtuigde wel als zo danig. Rest mij nog te zeggen, dat het keurig verzorgde kapwerk van kapsa lon Hamersma was. Het applaus uit de zaal, bloemen voor de speelsters en souffleuse, siga retten voor spelers en regisseur, het was alles grif verdiend. De PTT kan terugzien op een zeer geslaagde avond, die nog een verlengstuk kreeg in de vorm van een gezellig bal met muziek als begeleiding van het al ge noemde orkest „De Midnight Swin gers”. Zaterdag reed H. A. uit Osingahui- zen met zijn bromfiets van het erf van een boerderij de weg op zonder voor rang te verlenen aan een auto, die uit de richting Hommerts naderde. Deze wagen werd bestuurd door C. D. uit Alkmaar. De bromfietser brak bij de botsing een been. Hij werd naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd. De auto zowel als de bromfiets werden zwaar beschadigd. weg vanaf de Rijksweg Sneek-Leeu- warden naar de weg Gauw-Sijbranda- buren en de brug over de Terzoolster Zijlroede in de weg Dwarsweg-Abbin- gawier. Door de Cultuurtechnische Dienst is in deze meerkosten, welke voor de brug over de Oudvaart (brug CM) op fill.000,en voor de brug over de Terzoolster Zijlroede (brug CT) op f 257.000,worden ge raamd, van de gemeenten Rauwerder hem en Wymbritseradeel een bijdrage gevraagd op basis van het volgende verdelingsschema Brug CM: rijksbijdrag 70%; gemeen te Rauwerderhem 20%; gemeente Wymbritseradeel 10%. Brug CT: rijksbijdrage 70%; gemeen te Rauwerderhem 10%; gemeente Wymbritseradeel 10%; provincie 10%. De gemeente Sneek was derhalve in deze aanvankelijke kostenverdeling in het geheel niet betrokken. In de op 17 februari j.l. ten provin- ciehuize onder leiding van gedeputeer de staten met alle belanghebbenden bij de totale wegen- en bruggenplan- nen gehouden bespreking is door de gemeente Wymbritseradeel tegen deze kosten verdeling bezwaar gemaakt en is op de gemeente Sneek aandrang uit geoefend om mede in de kosten bij te dragen. Dit is voor b. en w. aanleiding geweest het verdelingsschema in zijn geheel nader te overwegen. Het naar aanleiding van dit beraad genomen standpunt is uitvoerig in het voorstel uiteengezet. Het door b. en w. voorge stelde nieuwe verdelingsschema, dat door het gemeentebestuur van Wym britseradeel werd ondersteund, is door het college van gedeputeerde staten aanvaard. In hun desbetreffend schrij ven delen gedeputeerde staten mee, dat zij de mening van b. en w. dat ook de ruilverkavelingscommissie in deze meerkosten behoort bij te dragen, vol ledig kunnen delen, aangezien het on aanvaardbaar mo"* worden geacht, dat de Sneeker Oudvaart en de Bangavaart door de uitvoering van werken ten be hoeve van de ruilverkaveling zonder meer onbevaarbaar worden gemaakt. Waar het verkrijgen van een bijdrage van deze zijde niet mogelijk bleek, hebben gedeputeerde staten besloten fen: a. de afsluiting van de zoldertrap- opgang door middel van een kozijn met bovenlicht en deur; b. het verven van de c.v.-leidingen en het maken van de elektrische aansluitgelegenheid, nodig voor de besturing der installatie. De aanneemster van de bouw, de aan- nemingsmaatschappij „Friso” N.V., is bereid de onder a vermelde voorzie ning te treffen voor f 142,35 per wo ning. De onder b bedoelde voorziening wenst zij te treffen voor f 87,65 per woning voor die woningen waarin op het tijdstip van de opdracht het stuca- doorwerk is aangevangen en f 79,05 per woning voor die woningen waarin op bedoeld tijdstip het stucadoorswerk nog niet is aangevangen. B. en w. achten de aangeboden instal latie deugdelijk en doeltreffend. De be dongen prijs ad. f 2.350,per woning is de laagste van een viertal aanbie dingen. De prijsaanbieding van „Friso” N.V. voor de bouwkundige voorzienin gen wordt aanvaardbaar geacht. Zonder het treffen van bijzondere voorzieningen is de aanleg van een cen trale verwarmingsinstallatie als hier voor omschreven mogelijk in die wo ningen, waarin het binnenverfwerk nog niet is begonnen. Toen b. en w. de aan gelegenheid schriftelijk bij de bewinds man aanhangig maakten (20 februari jzou als de ministeriële toezeg ging tot medewerking uiterlijk op 13 maart j.l. zou worden ontvangen en de opdrachten aan de aanneemsters zou den kunnen worden verstrekt, aanleg nog mogelijk zijn in 204 woningen, t.w. in 66 van het complex van 200 wonin gen en het gehele complex van 138 woningen. Op dat moment waren er nog 142 woningen waarin het stuca- doorwerk nog niet was aangevangen, zodat aan „Friso” N.V. verschuldigd zou zijn wegens het treffen van bouw kundige voorzieningen: 62 x f 230,en 142 x f221,40 f45.698,80. De mondelinge ministeriële toezeg ging kwam inderdaad zo tijdig, dat het vorenstaande mogelijk bleek. De minis teriële medewerking houdt naast de toestemming tot gunning mede in het verstrekken van de benodigde vaste fi nancieringsmiddelen (de zgn. bouwle ningen). Nu deze voordelige prijsopgaaf de kans bood om het woongerief van deze 24 eengezinswoningen met betrekkelijk geringe kosten in belangrijke mate op te voeren door het aanbrengen van centrale verwarming, meenden b. en w. deze mogelijkheid niet te mogen laten voorbijgaan en voor een zo groot moge lijk aantal woningen te moeten benut ten. Bovendien betekende het verlenen van de opdracht uitbreiding van de werkg-’-j nheid. De met de aanleg van deze individu ele centrale verwarmingsinstallatie ge moeide zgn. vaste kosten komen uiter aard voor rekening van de huurder. Volgens de tot de ministeriële beschei den behorende exploitatieopzet zijn de ze berekend op f 15,40 per woning per maand. B. en w. stellen voor tot de aanleg van een individuele gasgestookte cen trale verwarmingsinstallatie in bedoel de 204 woningen over te gaan en de eerder omschreven werken onders hands aan te besteden. Verder stellen zij voor de voorlopige huurprijzen van de complexen van 200 en 138 woningen als volgt vast te stel len: a. voor het complex van 200 wo ningen, voor zover het betreft de 66 woningen die van een centrale verwar mingsinstallatie worden voorzien, op f 115,50 per maand (incl. de vaste kos ten voor de centrale verwarmingsin stallatie); b. voor het complex van 138 woningen op f 120,25 per maand, incl. de vaste kosten voor de centrale ver warmingsinstallatie. Vrijdagmiddag tegen 5 uur naderde L. v. d. H. uit Ureterp met zijn auto uit de richting Bolsward onze stad. Voor de spoorwegovergang had zich een enorme rij wachtende auto’s opgesteld. De laatsten stonden voorbij de Hem- dijk. De chauffeur remde dus af. Maar de laatste paar meters schoot zijn wa gen door en botste met ’n klap tegen die van T. H. P. uit Sneek. Door de schok schoot deze auto naar voren en tegen de auto van G. C. uit Winsum. Alle drie auto’s werden beschadigd, de middelste zowel aan de voor- als de achterkant. Niemand werd gewond. Zaterdagmiddag j.l. hebben afge vaardigden van twee en vijftig afde lingen zich bezonnen op de mogelijk- en moeilijkheden, die de kaatssport op op haar pad vindt. Voorzitter J Roden huis uit Leeuwarden die vorig jaar de hamer van de heer Th. de Groot, die gedurende enkele decennia het roer in handen had, overnam had het niet zo moeilijk gehad, totdat punt e sub 2 aan de orde kwam. Dit voorstel van het HB luidde „het HB verzoekt de Alg. Verg, machtiging te verlenen de bonds wedstrijden voor 1968 eventueel op een andere plaats dan Franeker te or ganiseren. Het hoofdbestuur vroeg derhalve van de afgevaardigden vrijheid om eens rond te kijken of men de Bondswed strijd op Pinksterzondag en -maandag ook voordeliger in een andere plaats zou kunnen organiseren. We willen graag in Franeker blijven aldus de mondelinge toelichting van de voor zitter, maar we kunnen niet gedogen dat er elk jaar een grote som geld te gen deze wedstrijd moet worden aan gesmeten. Het moet toch mogelijk zijn, aldus de voorzitter, dat een wedstrijd van dit formaat een positief saldo op levert. Maar toen de afgevaardigden uit Peins, Stiens, Leeuwarden, Minn^rtsga, Drachten, Sneek, Menaldum, Amster- Het lid van de raad H. de Blauw heeft b. en w. een schrijven gezonden van de volgende inhoud: „In een verslag over de Statenzitting in de Leeuwarder Courant van woens dag, 22 maart 1967, Wz. 19, staat te le zen: „De ruilverkavelingssubsidies ble ven liggen voor vandaag. De extra- milj oenen, die Friesland toevloeien in het kader van de werkloosheidsbestrij ding, waren bijna in het Sneekermeer terechtgekomen, omdat de gemeente Sneek niet aan zijn „verplichtingen” wilde voldoen. Om een dikke tiendui zend gulden werd twee miljoen op het spel gezet. Men probeert het geheim te houden.” Het is ondoenlijk voor de overheid op persverslagen te reageren, vooral wanneer deze door (een te grote) be knoptheid de lezer onwetend laten over wat er nu toch precies gaande is. Niet temin zijn er in deze aangelegenheid zaken aan de orde, waarvan de gemeen teraad geen kennis draagt, wanneer al thans dit verslag een kern van waar heid bevat. Achten b. en w. het ook gewenst de raad in een nota in te lichten over de onderhavige aangelegenheid en de daarbij in het geding zijnde achtergron den. H. de Blauw, voorz. PvdA fractie”. ANTWOORD VERSCHILLENDE PLANNEN Er zijn vijf mogelijkheden: 1. Een nieuw kanaal ten westen van de Graft, dat het eiland in tweeën verdeelt. Het zou ongetwijfeld de kortste verbinding zijn, maar het is duidelijk, dat hier veel bezwaren aan kleven. Dit plan komt dan ook niet voor uitvoering in aanmerking. 2. Een nieuw kanaal iets ten oosten van de Graft, maar zo, dat het nog net een stuk van het eiland afsnijdt. (Het gaat door de onderste boog van de S). Het vaarwater blijft vlak langs het eiland gaan. 3. Een nieuw kanaal nog wat oostelij ker, tussen Heegermeer en Hegger Var, gebruik makend van een bestaande sloot. Ook dit plan heeft men om ver schillende redenen reeds laten varen. 4. Een nieuw kanaal van het Heeger meer naar de Jeltesloot. Recht toe recht aan, dwars door het eiland De Gouden Bodem. Voor het scheepvaaartverkeer zou dit de mooiste oplossing zijn. Maar tevens is het de duurste oplossing, want er zou nogal wat meer gegraven moe ten worden dan in de voorgaande plan nen. 5. Tenslotte één plan om, in afwach ting van de uitvoering van plan 2 of 4, enkele correcties aan te brengen in de Graft. Een stukje van het eiland zou er ook nu aan moeten geloven. Dit is dan een voorlopige oplossing. Plan 2 zou een kanaal van ongeveer 600 m opleveren, plan 4 ruim 900 m, anderhalf keer zo lang dus. De provin cie wil plan 2 laten uitvoeren, in Heeg is men het meest geporteerd voor plan 4. Dit zou echter op financiële bezwa ren stuiten. De gemeente Wymbritsera deel voelt het meest voor plan 4 en als dat niet kan, zou zij het liefst zien, dat er voorlopig nog wat gewacht werd, op dat men geen veranderingen gaat aan brengen, die later worden betreurd. NOG NIET TE VERWERKELIJKEN Wij vroegen de mening van Provin ciale Waterstaat. Daar vertelde men ons vorige week, dat de plannen nog geenszins realiseerbaar zijn met het oog op de grondaankopen. Men bevestigde dat de voorkeur vin de provincie uit gaat naar plan 2, maar aldus een woord voerder, „er kan nog over gesproken worden”. Het is duidelijk, dat niet alleen de belangen van het scheepvaartverkeer maar vooral ook die van de recreatie hiermee gemoeid zijn. Bij de provincie heeft men met betrekking tot het vaar water tussen Sneek en Grouw gezegd, dat het de voorkeur verdient de plezier vaart en de beroepsvaart gescheiden te houden. In Heeg vaagt men zich af waarom voor dit recreatiegebied in op komst niet dezelfde redenering zou In ons voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor de uitvoering van een aantal werkr- in de ruilverka veling „de Snee er Oudvaart”, wordt aan de gang van zaken uitvoerig aan dacht besteedt, zo antwoorden b. en w. Wij zouden dan ook kunnen voLtaan met een verwijzing naar dit voorstel, ware het niet dat een dergelijke vorm van onjuiste berichtgeving het ons wenselijk doet voorkomen hier op ver schillende aspecten van deze zaak nog iets nader in te gaan. De aangelegenheid waarop in het krantenartikel wordt gedoeld, betreft ’t door de gemeente Sneek verlenen van een bijdrage in de meerkosten van het op doorvaarthoogte brengen van een tweetal bruggen, t.w. de brug over de Oudvaart in de nieuw aan te leggen dam en Franeker aan het woord waren geweest, merkte de heer J. Rodenhuis pas, hoe verknocht men in dit opzicht aan de aloude academiestad is. De naam Franeker, waar ruim zeventig jaar ge leden de KNKB werd opgericht, heeft nog altijd een magische klank in kaat- serskringen. We mogen ons gelukkig prijzen dat deze afgevaardigden dit tra ditioneel gegroeide verband zo fel en ter zake kundig verdedigden. De spre kers voerden verder aan dat de toegangsprijs voor deze wedstrijd van ruim tien uur te laag is. Waar praat men eigenlijk over, vroeg oud-PC ko- ning Wietse Vlietstra, men moet een toegangsprijs vaststellen, waarop een sluitende begroting is gebaseerd. Voor zitter Rodenhuis koos eieren voor zijn geld en verklaarde na overleg met zijn medebestuursleden dat het desbetref fende voorstel werd teruggenomen. Wel zal het HB zonder enige verplichting hier en daar eens informeren, wat el ders de kosten van opbouw, afbraak van tribunes etc. zijn. Nu voor de tweede maal dit punt op de agenda geen instemming van de alg. vergadering vond, heeft het er alle schijn van dat de klassieke bondswed strijd permanent in Franeker zal wor- _To den gehouden. Algemeen was men van commissie werd onveranderd goedge- In hun voorstel van 2 januari j.l. be treffende de bouw van resp. 200 en 138 Simplexwoningen type 2 in de stads uitbreiding Noorderhoek II, merkten b. en w. op dat een voorstel om bij wijze van proef in een 30-tal woningen van het tweede complex centrale verwar ming toe te passen door middel van een luchtverwarmingsinstallatie niet de bewilliging van de minister heeft kun nen verkrijgen. Ondanks deze beslis sing is het college blijven streven om een deel van deze Simplexwoningen van een centrale verwarmingsinstalla tie te voorzien, om zodoende het woon gerief van deze woningwetwoningen nog te verhogen. Toen het dan ook enige tijd geleden een voordelige aanbieding ontving voor de aanleg van een normale (individu ele) centrale 'verwarmingsinstallatie heeft het opnieuw contact gezocht met het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Bovendien zijn enkele andere verwarmingsinstallateurs in de gelegenheid gesteld een inschrij ving te doen. Het met het ministerie gevoerde overleg heeft er toe geleid, dat de minister zich op korte termijn met de aangeboden installatie en de kosten heeft kunnen verenigen. De in stallatie van de alhier gevestigde naam loze vennootschap NNRI, omvat kort samengevat een gasgestookte c.v.-ketel met een kapaciteit van 16000 kcal/h, te plaatsen in de woonkeuken; de verwarming van de woonkamer en de woonkeuken tot 4- 20°C, van de bei de voorslaapkamers tot 4- 15°C, van de beide achterslaapkamers tot 4- 12°C en van de gang en de overloop tot 4- 10°C, door middel van gemoffelde z.g.n. H.E.- radiatoren: de automatische warmtere- geling door middel van een kamerther mostaat. In deze aanbieding is het boren en afwerken van de gaten voor de leidin gen en het herstel van de beschadigin gen tengevolge van de aanleg van de centrale verwarmingsinstallatie begre pen. Hierdoor zijn de bijkomende bouwkundige voorzieningen zeer laag. De volgende bouwkundige voorzienin gen moeten i.v.m. de aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie in de woningen noodzakelijk worden getrof-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1