van Tweekamp ürost jr.-Huët bleef onbeslist Comité ij vert voor spoedige totstandkoming rijksweg 10 door IJsselmeerpoiders „Godsdienst in het gezin” IJLST AGENDA J van terug van tocht met Roode Kruis Friese patiënten f Volgende strijd in Rotterdam op 29 en 30 april en 1 mei 30 april en Geen grote opdrachten meer voor S.S.U. Bromfietser aangereden door auto Jongetje in Heeg ernstig gewond door motor Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 122e jaargang nr. 31 Maandag 17 april 1967 Amsterdam Groningen en Hoofden christelijke scholen benoemd Voorlopig laatste schip gleed Onbekenden vernielden auto's Wie mist zijn fiets? Eerste prijs in Leeuwarden dje bij fa. Grebe Franse meisjes in Sneker jeugdherberg succes voor 't it fait '1 - van de hellinff Windhondenrennen en concours d’elegance snel geblust H.t Sneelur Nieuwsblad is een aecombmeerde uifeave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD naar Emmeloord Drs. De Roest sprak voor CPB Fraai t Is sa Burgemeesters van SNEEKER NIEUWSBLAD is niet een Op het politiebureau staan al Verscbjjnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 0 Telefoon 05150 - 3005 Redacteui H. A de 8oer Telefoon 4091 gmorgen omstreeks half negen brandweer van Sneek gealar- oor een brand in het bedrijf Irma P. M. Grebe in de Willem sstraat. Zij behoefde echter de niet uit te rollen. Het perso de firma Grebe had het vuur :n blusapparaten reeds onder De wedstrijd ging uit van het Boun fan Fryske Toanielselskippen. Zater dagavond werd in Leeuwarden de uit slag bekend gemaakt. De IJsbrech- tumers speelden hun stuk in de tweede klasse. Daarin deden 14 Friese ploegen mee. Hiervan kregen 5 e i eerste prijs. IJsbrechtum werd op één na de hoog ste met 218 punten. Hoogste was Drach ten met 219 punten. Het toneelgezelschap ,,’t Is sa ’t fait” uit IJsbrechtum heeft een fraai succes behaald bij een wedstrijd tussen to- neelploegen. Het veroverde een eerste prijs met het stuk „Albydil” (De be moeial). Dc ploeg uit IJsbrechtum staat onder regie van de heer H. de Blauw uit Sneek. llllllllllllllllllllll Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t 4, per half jaar. Franko per post t6,per half jaar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De damliefhebbers die gekomen wa ren om de beide overgebleven kandi daten voor de nationale jeugdtitel in de aula van de Dr. Sipkensschool te Sneek aan het werk te zien, hebben hiervan voor wat de eerste twee partijen be treft, de nodige sensatie kunnen bele ven. I ml n reed voor een muzikaal onthaal. Ver der was aanwezig mevrouw Rasterhoff, die de drie Sneker gasten aan boord bezocht. Zaterdagmorgen vond de ontsche ping plaats, waarvan bijgaande foto ’n beeld geeft. Zeer verdienstelijk maakte de katholieke padvindersgroep in Sneek zich. Onder leiding van de heer Rentier droegen de jongemannen de patiënten ven boord naar de auto. Veel (vrijwillige) hulp werd voorts geboden Vrijdagavond was de vakantieweek voor 72 chronische zieken uit Friesland ten einde. Met het Roode Kruis-hospi- taalschip de J. Henry Dunant vertrok ken zij maandagmorgen met bestem ming Lelystad. Vandaar ging de reis naar Schoonhoven. Vervolgens Rotter dam, waar een rondvaart door de ha vens werd gehouden. Via Amsterdam weer terug naar Sneek. Bij aankomst vrijdagavond stond de chr. muziekvereniging „Harmonie” ge- door verpleegsters van het Sint-Anto- niusziekenhuis, leden van de Colonne, dokter Hoogslag uit Leeuwarden (in Sneek geen onbekende) en ds. Groene- veld uit Grouw. Meisjes van de huis houdschool zorgden er vorige week za terdag voor, dat de reis kon worden gemaakt met een kraakheldere boot, Tezamen zorgden zij er voor, dat het voor de gasten een onvergetelijke va kantieweek werd. Evenals vorig jaar zal een groep Franse meisjes dit jaar een aantal Jongereinleden in Sneek ontmoeten. Aanstaande woensdag hoopt de groep plattelands-Frangaises te arriveren. Zij zijn allen leerlingen van ’n landbouw- huishoudschool te Tinchebray. Op de avond van de aankomstdag zal de dia serie „Mei de Jongerein op paed” wor den vertoond. Frank Drost die na loting in de eer ste partij de witte stukken kreeg te hanteren, stuurde bewust aan op een klassieke partij, waarin het de Rotter dammer Huët niet mocht gelukken, dit systeem op de juiste wijze te bestrij den. Naarmate de partij vorderde, moesten dan ook Frank de beste kan- Het tracé van de weg ligt vast van Amsterdam, via de reeds aanbestede brug bij Muiderberg, en via de (bin nenkort aan te besteden) brug bij Zwolse hoek naar Emmeloord. Vanaf dc hoofdplaats van de Noordoostpolder zal de weg vermoedelijk worden voort gezet via Steenwijk en Roden naar Groningen. Deze weg zal bij Emmel oord aansluiting geven op de even eens zeer belangrijke Rijksweg 38, die lopende tussen Lemmer en Joure, aan sluiting zal geven op Rijksweg 43, lei dende van de Afsluitdijk via Heeren- veen en Drachten naar Groningen. De „Carolina” het dertigste door de SSU gebouwde schip dat vrijdagmid dag vlot van de helling gleed, is voor lopig het laatste motorrijnschip van deze werf. In de vrachtvaart heerst momenteel malaise. Een gebrek aan opdrachten noopte de heer Van Nuch- teren, direkteur van de SSU, negen man van zijn personeel te ontslaan. De meesten van hen hebben inmiddels el ders weer emplooi kunnen vinden. „Jan Backx” naar zich genoemd zag). Een vermenigvuldigingsfactor bij de beoordeling zal maken, dat werkelijke elegance en het presenteren van een fraaie combinatie dame-auto-hond de doorslag geven en niet bijv, de prijs van de auto. Werkelijke elegance, zo stelt het comité, behoeft niet duizeling wekkend duur te zijn. De mogelijkheid bestaat dat een aan trekkelijk meisje, gekleed in een een voudig maar niet kostbaar sporttenue, met een mooie hond, gezeten in bijv, een „lelijk eendje”, wint. Aan de windhondenrennen tenslotte zullen 50 a 60 honden op invitatie deel- een hele" tijd enkele goede fietsen, waar van de eigenaar onbekend is. Ook zijn ze niet als vermist opgegeven. Even tuele eigenaars wordt verzocht hun eigendom op te halen. sen worden toegekend. Hoewel hij hier in uiteindelijk ook slaagde, had Huët niettemin aan de partij nog een voor hem gunstige wending kunnen geven, toen Frank bij de 38e zet een fout be ging. Hij liet deze evenwel ongestraft. Of Frank in de tweede partij, die o.a. werd bijgewoond door burgemees ter Rasterhoff en wethouder Visser, er wat te licht over heen ging, valt moei lijk te zeggen, doch door reeds bij de 10e zet na een afruil in een groenzet te lopen, kon hij meteen opgeven. Van heel wat beter gehalte was de derde partij, die ruim vijf uren in be slag nam. De eerste 5 zetten waren een getrouwe copie van de eerste partij. Zaterdagavond hebben tot nu toe on bekende personen zich schuldig ge maakt aan vandalisme. Van gepar keerde auto’s in het Sperkhem en in het centrum van de stad werden spie gels en antennes afgebroken. Gistermiddag omstreeks half vijf ge beurde er op rijksweg 43 bij het z.g. monument een ongeluk waarbij een bromfietser, W.G. uit Leeuwarden, een hersenschudding opliep. Een personenauto, bestuurd door J.W. uit Leeuwarden, wilde rechtsaf slaan in de richting Tjalhuizum. Daar bij verleende hij geen voorrang aan de hem tegemoetkomende bromfietser, die op het fietspad langs de rijksweg reed. G. werd naar het Sneker zieken huis gebracht. De beide voertuigen werden ernstig beschadigd. De beide jeugdspelers in diep gepeins verzonken. Links Frank Drost, rechts Huët. Tot hoofd van de nieuwe christelijke school in de Noorderhoek is benoemd de heer G. Oppewal te Blija. De be noeming gaat in per 1 augustus a.s. De plannen voor de bouw van de school, de tweede in de Noorderhoek, verke ren in een vergevorderd stadium. Eveneens m.i.v. 1 augustus a.s. is be noemd tot hoofd van de Jan van Nas- sauschool de heer J. Haze uit Tollebeek (NOP). Deze is vroeger aan dezelfde school verbonden geweest als onder wijzer. Beiden zijn thans ook reeds hoofd. De heer Haze komt in de plaats van de heer S. J. de Boer, die is benoemd als hoofd van de nieuwe christelijke school aan de Frieswijkstraat, welke school onlangs werd aanbesteed. In augustus zullen dus twee nieuwe christelijke scholen van start gaan. Door konstruktief spel trachtten beide spelers aan hun trekken te komen. Toen het materiaal tot over en weer 7 schijven was gedund besloot Frank tot een ruil, waarin hij het met een schijf minder moest doen. Hij had de overge bleven stand evenwel juist getaxeerd, waarna spoedig tot remise werd be sloten. Beide spelers eindigden daardoor ge lijk zodat een huldiging achterwege moest blijven. Op 29 en 30 april en 1 mei wordt in Rotterdam een nieuwe tweekamp gespeeld. Na afloop sprak de heer Van der Zwan namens de KNDB waarderende woorden aan het adres van de Sneeker Damclub voor de gastvrijheid en uit stekende organisatie, waarna de heer De Boer namens de SDC aan de beide spelers een herinneringsmedaille, aan geboden door het gemeentebestuur, overhandigde, alsmede een souvenir. Zaterdagmiddag werd het 5-jarig zoontje van de familie Visser uit Heeg aangereden door een motor. Het knaap je moest met twee gebroken beentjes, een gebroken arm en een lichte her senschudding naar het ziekenhuis in Sneek worden vervoerd. Het gebeurde omstreeks drie uur op de weg bij het voetbalveld. Het jonge tje fietste op de weg en keerde plot seling om. De motorrijder, J.S. de W. uit Blauwhuis, die hem achterop reed, slaagde er niet in hem te ontwijken. Zelf kwam deze man er goed af. Het vergaderseizoen 1966-’67 is voor de CPB weer afgelopen. Aangezien het tegenwoordig „in” is om in tijdnood te zitten, wil de CPB niet achterblijven en daarom waren er voor deze laatste middagvergadering twee programma’s. Het eerste was dat van de „Welfare” werksters, die een compleet winkeltje opgezet hadden. Van pannelap en ba- byslof tot schilderijen, wandlappen en fleurige tafelkleden, ’t Was alles te koop. Alles gemaakt door bejaarden en zieken. Het zag er verzorgd en gezel lig uit. Nadat de presidente een kort inlei dend woord voor deze middag had ge sproken, kreeg mevr. Bonnema als er varen welfare-werkster het woord. Zij vertelde van het begin van het welfa- rewerk, de zakelijke kant, de vreugde, die het weer aktief zijn bij de zieken brengt. Dat het trouw blijven voor de welfare-werksters niet altijd gemak kelijk gaat, kan ieder begrijpen. De waardering, die ieder voor deze onge veer 50 stille werksters in Sneek heeft, sprak een klein beetje ui‘ het feit, dat aan het eind van de vergadering voor bijna f 300,verkocht was. Goed suc ces. In de pauze gaven rond de tachtig dames zich op voor de excursie naar Ameland op 18 mei. Ook werden er flink kaarten verkocht voor de bonds dag op 27 april, die gehouden wordt in de Frieslandhal te Leeuwarden. De cursus „kleine karweitjes” start 30 mei. Hierna kreeg drs. De Roest van Sneek het woord. Hij besprak de godsdiensti ge opvoeding van onze kinderen rond 15 jaar. Nadat hij ’n psalm had voorge lezen, begon hij met verschillende fa cetten van de opvoeding te bespreken. De houding van de ouders tegenover hun kind is heel belangrijk. Vaak is er te veel of te weinig gezag. Weten hoe ,ren zjjn heipt tij het opvoe- I en belangstelling van de ou- ir de kinderen moet er zijn. 1 hebben veel kritiek: ouders ook eens ongelijk erkennen, leren van zestien jaar meer mond dan met de hand gere- oeten worden, lijkt vanzelf- l, maar met de mond kan men ongelijk doen. Mevrouw T. Nuchteren-Dijkstra ver richte de doopplechtigheid. De „Caro- x lina” gleed vlot in de Houkesloot. Het x v >s een 780 ton metend schip, 60,5 meter lang, 7.50 meter breed en 2,60 diep en is voorzien van een 400 pk motor. Het schip heeft nog geen bestem ming, aangezien de heer Kallen uit Maasbracht halverwege de bouw de op dracht annuleerde. De SSU zal nu be ginnen met de bouw van een veertien meter lang motorjacht. De heer Nuch- I teren blijft ondanks alles optimistisch. Hij denkt dat de slechte tijd in de 1 scheepsbouw van korte duur zal zijn. Een snelle route door de IJsselmeerpoiders voor het verkeer stokpaardje van een aantal bewoners van de Noordoostpolder, maar een wens droom die ook leeft bij tal van autoriteiten, en verder bij legioenen wegge bruikers in noord en west en oost, die dikwijls een omweg moeten maken om hun doel te bereiken. Deze droom kan worden gerealiseerd, maar het duurt allemaal nogal lang en daarom kunnen de activiteiten van het comité Rijks weg 10 worden toegejuicht. Het comité Rijksweg 10 bestaat uit enige inwo ners van de Noordoostpolder en het stelt zich ten doel de wenselijkheid van een versnelde aanleg van deze zo dringend nodige verbinding van Groningen te bevorderen. De windhondenrennen en het concours d’elegance, die door het comité op 27 mei a.s. worden georganiseerd op de renbaan te Emmeloord krijgen in dit verband een bijzondere betekenis en deze betekenis wordt ook geaccentueerd door het bliksembezoek, dat de burgemeesters van Amsterdam en Groningen aan deze rennen zullen brengen. Zij zullen het publiek toespre ken. ’s Ochtends zal het gemeentebestuur een persconferentie geven, waar aan behalve de heren Van Hall en Berger vermoedelijk ook nog andere zeer hoge autoriteiten hun medewerking zullen verlenen. Dit met een aftakking bij Drachten, naar Assen, Noorddrenthe en de Gro-i^. ninger Veenkoloniën via de bestaandeSj^ provinciale weg Drachten-OosterwoldeB| -Smilde, resp. langs een binnen afzien-j* bare tijd aan te leggen Rijksweg Oos-fj’ terwolde-Assen. De provinciale bestu-<#8 ren zijn het er over eens, dat beidcjE Rijkswegen voor het noorden van groten betekenis zijn. Primair staat nu evenwel de aanleg” van Rijksweg 10, want zolang deze|p^ niet tot Emmeloord is aangelegd, blijft de verbinding met de randstad een moeilijke tijdrovende en dus dure zaak voor het bedrijfsleven. De noordelijke kamers van Koophandel en Fabrieken - werken aan een gezamenlijk rapport, waarin de versnelde aanleg van R-10 zal worden bepleit. Wat betreft het coucours d’elegan-gehele wasvoorwas- ce, dit is een zuiver amateuristische jeren... en maakt u de zaak. De deelneemsters komen hoofd- jheden. ZOPPAS plus- zakelijk uit de kynologie en de auto-, wastemperatuur door sport. programma’s voor alle In de jury zal een onafhankelijk autodeskundige zitting nemen, verder de mode-deskundige Merel Laseur enk de kynologe mevr. Backx-Bennink" x* (wier echtgenoot het opleidingsschiphl j II IB II wj Praten met de kinderen over gods dienst, bijbel, kerk en samenleving brengt vaak contact. Twijfel hoort bij de leeftijd, evenals kritiek, maar dé jeugd wil erbij betrokken worden. Ze willen, dat ook in de kerk een appèl op hen gedaan wordt. Het onderwerp werd op zeer concre te wijze door drs. De Roest besproken. Ook de vragen werden duidelijk be antwoord. Het zijn dingen, die we vaak wel weten, maar het is goed en nuttig, dat we steeds opnieuw een duwtje krijgen in de goede richting. and ontstond in de smeerkel- iteurs waren bezig een drag- repareren. Vermoedelijk door van een slijpmachine begon e smeerkelder te branden. Het rep snel om zich heen, maar idig ingrijpen (de deuren wer- t gehouden) was men spoedig meester. ade viel mee. De dragline werd ilakerd en enkele ruiten spron- Dinsdag 18 april Concert Frysk Or kest in Amicitia. Dirigent Alfred Salten. Solist Herman Krebbers, vi ool. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 18 april Ledenvergadering afd. Sneek e.o. van het Ned. Roode Kruis in hotel Hanenburg. Spreker de heer K. Toxopeus van Oostma- horn over: ,Het reddingwezen langs onze Nederlandse kust’ met dia’s. Aanvang ’s avonds 8 uur' Do - ’-’-dag 20 april Vergadering van Volmachten Waterschap „Heeg” in hotel J. v. d. Wal te Heeg. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Donderdag 20 april Ingelandenvergade ring Waterschap ,,’t Marian” in café O. de Jager te Nijland. Aanvang ’s av. 7.30 uur. Zaterdag 22 april Openbare les met tentoonstelling in de Technische School, Kloosterstraat 1, Sneek ’s middazs van 24 uur. Zaterdag 22 april President Roosevelt Mars over 30, 25, 15 en 10 km. Start Veemarkt 1.30 uur. Zondag 23 april 's Avonds 8 uur Een uur kerkmuziek in de Doopsgezinde Kerk. Medewerkenden Leeuw. Bach- vereniging o.l.v. Alfred Salten; Henk Hoekema, hobo; Edy Mennes, clave- cimbel. rijdag 28 april Openbare les met tentoonstelling in de Chr. Techni sc e School, Van Schouwenburgsti 19, Sneek, van 18.3020.30 uur. Vrijdag 28 april Ingelandenvergade ring Waterschap ,De Oosterhemmen’ in het Himsterl ‘s te Oosthem. Aan vang 's avonds 7.30 uur. Dinsdag 27 mei Windhondenrennen en Concours d’elegance op de renbaan te Emmeloord. Aanvang ’s middags 12.30 uur. Si ■is de knie. vuur J»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1