lunest voor zeilwedstrijden Staatsgreep Griekenland in Trouwen kan altijd nog Leeuwarden bij winst op Rood Geel naast Drachten I Cassette Margrietkanaal dwars door Sneekermeer Voorzitter Hoekstra in jaarvergadering SZC: Sneekermeer als ivedstrijdivater broodnodig BUITENLANDS WEEKOVERZICHT I koop ik meer effecten voor hetzelfde geld... F Toch gelukkig zijn... ^^3 PREMIE SPAARPLAN Basis voor persoonlijk bezit Fries Jeugdelftal tegen Onderaan kan de beslissing vallen Uitslagen en standen reservek lassen Hl 3 Kampioenen amateur voetbal op een na bekend Er kan dit weekend nog geen begin worden gemaakt met de competitie om de nationale titel van het amateurvoet bal. Het wachten is op de kampioen in West II. Hier is een halve competitie nodig om de kampioen aan te wijzen. Deze strijd gaat tussen Roodenburg, Unitas en UVS, waarvan Roodenburg reeds is uitgeschakeld. Aanstaande zondag wordt in Gorinchem Unitas- UVS gespeeld. De Leidenaren hebben aan een gelijk spel genoeg om de titel te prolongeren. Bergum - BCV combinatie Beslissingswedstrijd Friese Boys-Zeerobben in Sneek i CLUBBLAD CONTACTAVONDEN Door een kleine technische ontspo- Oosterparkers 2-Heerenveen 3 STAND: PUNT ER ACHTER niet mindering wegens RESTANTJES In de 4e klas A worden nog enkele 3 mindering wegens STRIJD IN VIETNAM feuilleton door 'l om Lodewijk 36 EINDE Res. 2e klas A: Sneek 2-GRC 2 Res. 3e klas A: Sneek 3-LSC 2 Bij verkiezingen in twee Westduitse deelstaten, Sleeswijk-Holstein en Rijn- „Moet de lol er nou metéén al af?” klaagde Sjoerd en onder het daverend gelach van de anderen besefte Els, dat haar taak begonnen was. zo’n zou Doordat Drachten in de 2e klas A een vrije dag heeft, kan Leeuwarden komende zondag naast de lijstaanvoerder op de troon klimmen. Dat zal echter niet zo gemakkelijk gaan. De roodwitten krijgen namelijk stadgenoot Rood Geel, dat de laatste weken uit de kopgroep is gezakt, tegenover zich en dergelijke derbies willen nogal eens een verrassing opleveren. Toch ver wachten wij, dat Leeuwarden ook deze hindernis zal nemen. Het speelt een week later zijn laatste wedstrijd thuis tegen liet reeds gedegradeerde Ber gum, terwijl de Drachtsters in Sneek tegen LSC hun kans moeten verdedi gen. Het is wel duidelijk, dat in deze zeldzaam spannende eindstrijd nog van alles mogelijk is. VERKIEZINGEN De aftredende bestuursleden U. de Bruin en P. Olij werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de kascommissie kregen zitting de heren J. Hartkamp Jr. en H. Heldoorn met de heren M. Bergsma en G. Geert- sma als reserves. Tijdens de rondvraag werd nog me degedeeld dat de overzet bij het Kol- meersland waarschijnlijk weer dienst zal doen, terwijl het Kerkschip vanaf Hemelvaartsdag weer geregeld pre sent zal zijn om de recreatie te dienen. ring zijn er het afgelopen wintersei zoen geen contactavonden gehouden. Wel heeft men voor het volgende win terseizoen alvast twee winterbijeen- komsten vastgelegd. Op 27 november komt de heer Bal iets vertellen over de door hem ge maakte zeetochten en op 19 februari van het volgende jaar wordt er een filmavond gehouden over zeeslepen, een en ander met medewerking van de firma Smit en Co. 18 17 18 18 13 18 17 18 12 13 10 12 9 10 3 5 6 6 0 2 3 5 6 8 9 8 9 7 4 6 5 5 5 6 6 25 22 21 20 17 16 15 15 13 8 47-21 38-24 40-31 33-27 38-32 42-44 33-37 36-43 27-32 29-72 58-25 53-43 75-37 49-44 41- 31 47-43 28-31 40-53 42- 64 37-63 26-62 X N X i 28 27 25 25 24 24 17 15 15 13 ,5 vergadering sprak zich hierover niet positief uit. Het bestuur zal echter de mogelijkheden onderzoeken. Dankzij het feit dat de heer L. Jellema genegen was als redacteur van het clubboekje op te treden, is het mogelijk om na het bedanken van de heren B. Keulen en B. Brinksma het boekwerkje weer te laten verschijnen. VERBODEN DOORVAART restantjes opgeruimd. De twee Sneker ploegen spelen een thuiswedstrijd. WZS is sterk favoriet tegen het ge degradeerde DTD, maar Black Boys moet goed voor de dag komen als het Oldeboorn wil verslaan. De 0—1 zege indertijd in Oldeboorn bewijst echter dat het mogelijk is. In de wedstrijden Stiens-Bakhuizen en MKV ’29-Tryn- walden zijn de thuisclubs favoriet. Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,— aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken,Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u graag inlichten over het Premie Spaarplan. Die avond schreef ze aan Roel. Het was een moeizame taak. Maar juist onder dit schrijven wist ze dat ze goed gekozen had. Behalve geluk, had ze ook een taak gevonden. Een taak vol moeite en zorgen. Het zou niet alles van een leien dakje gaan. De Heeremaatjes waren geen engelen, en ze zou deze artistiek begaafde kin deren met alle zorg moeten leiden. Maar ze dacht aan het gezicht van Pier, aan al die gezichten rond de tafel, en 17 12 17 10 8 9 7 7 5 6 3 3 20 20 20 20 20 20 20 20 2 20 20 20 4 1 5 3 6 4 11 5 10 3 11 1 13 5 15 3 4 5 2 3 2 5 3 7 2 13 Sneek 2* Harlingen 2* Rood Geel 2 O.packers 2 Heerenveen 3 Jubbega 2 Frisia 2 Be Quick 3 GRC 2 Emmeloord 2 2-2 (Sneek 2 kampioen) I ’-2 STATUTENWIJZIGING Een statutenwijziging was noodzake lijk, teneinde de leden van de SZC tot buitengewone leden van de NNWB te kunnen verklaren. Omdat de statuten echter iets verouderd zijn is het be stuur van plan deze in zijn geheel te wijzigen, waarvoor te zijner tijd een voorstel tegemoet kan worden gezien. Ten aanzien van het plaatsen van een toiletgebouw op het Kolmeersland heeft het bestuur de -rijheid genomen hiervoor een bedrag van f 1500,uit te trekken, zijnde het aandeel dat de SZC in deze kosten moet bijdragen. Deze post is reeds opgenomen op de begroting, die door de leden zonder meer werd goedgekeurd. kenlieden en het bedrijfsleven slaagt men er echter in dit grote zeilfestijn financieel rond te krijgen. De heren D. v. d. Werf en J. Doevendans hebben zich beijverd voor het werven van vaste donateurs, waardoor de finan ciële basis voor deze jaarlijkse Sneek week lijkt gewaarborgd. land-Palts, heeft de chr.-democratische unie winst geboekt. In Sleeswijk Hol stein maar 1 pet., in Rijnland-Palts 2,3. Minder succes had haar sociaal demo cratische coalitiegenoot in Bonn (de regeringen van de Lander in kwestie hadden een coalitie van CDU en libe ralen), want in Rijnland-Palts ver loor zij zelfs 4 pet., terwijl zij in Slees wijk-Holstein enkele tienden van pro centen omhoog ging. De liberalen ver loren in beide gevallen 2 pet. De grootste belangstelling was ech ter uitgegaan naar de verrichtingen van de neo-nazistische nationaal-de- democratische partij, de NPD, die vo rig jaar in Hessen en Beieren bijna 8 pct. van het aantal stemmen verover de. Zij had in Sleeswijk-Holstein en Rijnland-Palts veel propaganda ge maakt bij de boeren, die zich door de industriële ontwikkeling in andere de len van Duitsland aehteruitgesteld voe len. Bovendien waren de Sleeswijkse kiezers, voordat Hitler aan de macht kwam, de eersten, die hem in een be paald gebied de absolute meerderheid bezorgden. Sleeswijk was bovendien het land, waar na de oorlog vele vluchtelingen, die men nu eenmaal on tevredenheid en wrok toeschrijft, een onderkomen hadden gekregen. Al met al rekende men er toch wel op, dat de NPD een tien pet. zou behalen, maar zij is in Sleeswijk niet verder gekomen dan 5,8 pet. en in Rijnland-Palts niet verder dan 6.9 pet. Op verschillende punten nabij het Sneeker Meer zijn weer verbodsbor den aangebracht en wel op plaatsen waar dit ook vroeger reeds is geschied. Zo zijn onder meer bij de Joustervaart en de Holle Graft borden geplaatst met verboden doorvaart voor motorboten. Deze door het Waterschap Oppenhui zen ingestelde verordening is in 1960 goedgekeurd door Ged. Staten. Tegen betaling van vijf gulden per jaar kan men echter ontheffing van deze ver bodsbepaling krijgen. De zeilvereni gingen hebben echter getracht een al gehele ontheffing te verkrijgen en hier voor jaarlijks een bedrag aan het wa terschap af te dragen. Het bestuur van de SZC moet dan echter weten hoe veel motorboot-eigenaren hiervan ge bruik willen maken, waarna men op vertoon van zijn lidmaatschapskaart vrije doorgang heeft. „Gemotoriseerde” leden dienen zich in dit verband met het secretariaat te verstaan. Weliswaar zal een algehele ontheffing dit jaar waarschijnlijk niet lukken, doch een volgend jaar zeker. Zoals bekend ligt het in de bedoe ling in september van dit jaar de Jous tervaart uit te baggeren. Vanwege de verbodsbepalingen kan men echter niet baggeren, omdat men immers geen toe gang heeft en daarom wordt getracht de Joustervaart over te nemen en als openbaar vaarwater te laten aanmer ken. Dat geldt ook voor de strijd onder aan tussen DOG en Oosterparkers. De Groningers slaagden er tot nog toe steeds in hun kleine voorsprong van één punt op DOG te behouden. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is het mogelijk dut a.s. zondag de beslis sing valt. Dat zou dan in het nadeel zijn van de Wolvegasters. Zij krijgen normaal gesproken in Harkema Opein de nul op het rekest, terwijl Oosterpar kers opnieuw Be Quick kan kloppen. Maar onder dergelijke omstandigheden spelen de zenuwen ook een woordje mee. In de overige ontmoetingen staan geen belangrijke dingen meer op het spel. LSC krijgt het op de derde plaats staande Frisia op bezoek en mag met een gelijk spel dik tevreden zijn. Sur- huisterveen gaat in en tegen Bergum twee punten veroveren, terwijl GRC in de derby tegen WK de beste pa- pit heeft. ter aarde besteld. De regeringsleiders van de grote Westelijke mogendheden waren allen aanwezig. President John son was uit de Ver. Staten overgeko men, president De Gaulle uit Parijs en minister-president Wil~on uit Londen. De gelegenheid heeft geleid tot contac ten tussen de staatslieden, maar het is nog te vroeg om vast te stellen er er enige vordering is gem-akt met enkele van de brandende politieke problemen van het Westen. Het gerucht doet de ronde dat het Prinses Margrietkanaal nabij ’t Kruis water zal worden verlegd en zal uitmonden bij de Gossepalen om vervol gens dwars door het Sneeker Meer naar de sluizen van Terhorne te lopen. Weliswaar zou dan ’t Kruiswater weer voor de pleziervaart opengesteld kunnen worden, maar het gevolg zou zijn dat de zeilwedstrijden niet meer op het Sneekermeer kunnen plaatsvinden, doch op het Kruiswater of op de poelen. Aldus voorzitter E. K. Hoekstra tijdens de maandagavond in café- restaurant Onder de Linden gehouden jaarvergadering van de Sneeker Zeil Club, waarvoor een flinke belangstelling bestond. De zeilverenigingen heb ben echter het Sneeker Meer als wedstrijdwater broodnodig en hij hoopte dat het gerucht een gerucht zou blijven en het Prinses Margrietkanaal op de plaats blijft waar het nu is. M7 In de reserve 2e klas A staan nog twee duels open. Deze worden dit weekend gespeeld. Daarbij is de verla te kampioensstrijd tussen Sneek 2 en Harlingen 2. Onze stadgenoten sleep ten afgelopen zondag de titel reeds in de wacht, maar zullen waarschijn lijk niet nalaten hun vroegere con currenten met lege handen naar huis te sturen. Oosterparkers 2 spéélt zijn laatste wedstrijd tegen stadgenoot GRC 2. In feite doet het er weinig toe of de koning de drijvende kracht is ge weest, dan wel het leger, want zij be vonden zich beiden in het rechtse kamp, waar de vrees groot is, dat een nieuwe regering van Papandreoe een afbraak van hun gevestigde posities zal zijn. In 1965, toen Papandreoe na zijn stembusoverwinning van 1964 enige tijd aan het bewind was, barstte het conflict tussen de oude staatsman en de jonge koning in alle felheid uit toen Papandreoe, ter bevordering van de zuivering van het leger en van de promotiekansen van zijn eigen aan hangers, de koning voorstelde hem tot minister van defensie te benoemen. Deze functie was tot dan steeds in handen geweest van een vertrouwde van de koning, die in het leger zijn voornaamste steun zag. Het gevolg was het ontslag van Pa pandreoe en het oprollen van een or ganisatie van progressievere officieren, de Aspida. Deze officieren werden be schuldigd van complotteren tegen de staat en een aantal van hen is ver oordeeld. Over de waarde van de be schuldiging kan men in twijfel ver keren, gezien het feit, dat de vorige stafchef in een eerlijke bui over een machinatie heeft gesproken. Vanaf het ogenblik van. zijn, ontslag Er zijn mensen, die met een kwaal door het leven moeten gaan: de chronisch zieken en de gehandicapten. Ook voor hen is Het Groene Kruis graag in de weer. Met injecties, ad viezen bjj de aanschafvan pro thesen en hulpmiddelen, voor lichting aan de patiënt en zijn gezinhelpen wij henhunkwaal te ’vergeten’, hun leven leef baar te maken. Daarover heb ben wij r egelmatig contact m et de Provinciale Revalidatie- stichting en de Sociaal Psy chiatrische Dienst. Alles met als doel medemensen zo nor maal mogelijk mee te laten draaien in onze maatschappij, ziekte en haar mogelijk ge volgen- menselijk aanvaard baar te maken. Ook dat is een Groene-Kruistaak. In het belang van de volksgezond heid, van persoonlijk geluk. WEDSTRIJDPROGRAMMA Tenslotte werd een overzicht gege ven van het wedstrijdprogramma. Het seizoen wordt na de mislukte start met de Paasdagen thans officieel geopend op Hemelvaartsdag met de traditionele openingswedstrijden. Op 15 mei volgt dan de toertocht en op 1 juni een mo- torboottocht. De datum 17 juni is ge reserveerd voor de IJsselmeerrace en op 1 en 2 juli staan de zomerwedstrij den gepland. Sneek-week van 5 totVen met 10 augustus, jubileumwedstrijden in de regenboogklasse op 12 en 13 augustus en de sluitingswedstrijden op 24 september completeren het geheel. Om ongeveer kwart voor elf kon voorzitter E. K. Hoekstra de vergade ring sluiten en ieder een goed vaarsei- zoen 1967 wensen. Met Sneek staan nu te trappelen van ongeduld AFC uit Amsterdam, Rheden, landskampioen Middelburg en Minor uit het Limburgse plaatsje Nuth. Zon dag over een week kan met de met veel spanning tegemoet geziene strijd een aanvang worden gemaakt. Ter voorbereiding van het Vijfbon- dentoernooi op 28 mei te Heerde speelt een Fries Jeugdelftal op maandag 1 mei (Koninginnedag) te Bergum een wedstrijd tegen een combinatie van Bergum en BCV. De ontmoeting begint ’s middags 3 uur. Voor het Jeugdelftal zijn de volgende spelers uitgenodigd: St. Geertsma (Heerenveen); Tj. Hoks (Heerenveen); L. Boot (Sneek); Fr. Monsfils (Leeuwarden); Th. Balk (Friesland); J. Vlietstra (Leeuwarden) E. de Vries (Heerenveen); S. Zeer (Leeuwarden); G. Fazzi (MKV ’29); W. Timmermans (Rood Geel); J. Zuidema (Zwaagwesteinde). Reserves: M. Schuurmans (MKV ’29); H. Zoetendal (Spel. Joure); D. Veltman (Leeuwar den). alles voor Baby’s huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN ADENAUER BEGRAVEN Dinsdag is onder bijzonder grote be langstelling het stoffelijk overschot van de vorige week donderdag over leden oud-bondskanselier Adenauer Zaterdagmiddag om 3 uur wordt in het Sportpark aan de Leeuwarderweg de voor de degradatie in de 3e klas A noodzakelijke beslissingswedstrijd tus sen Friese Boys en Zeerobben gespeeld. Afgelopen zaterdag hadden de Har- lingers nog een kansje om de dans te ontspringen. Zij moesten namelijk nog dertien minuten spelen van de inder tijd gestaakte wedstrijd tegen ONS. De stand was toen 0-2 voor onze stadge noten. Zeerobben kwam echter niet verder dan één doelpunt. ’anneer we de resultaten van beide teams m het afgelopen seizoen bekij ken, dan zien we dat ze driemaal won nen, zeven maal gelijk speelden en tien maal verloren. Opmerkelijk is ver der, dat beide wedstrijden tussen Zee robben en Friese Boys in een 3-3 gelijk spel eindigden. Hieruit blijkt duidelijk het minieme krachtsverschil. De club dm zaterdag de zenuwen het meest de baas blijft, maakt een goede kans. Voorts sneed voorzitter Hoekstra het probleem overheid en recreatie ook op ander terrein aan. Een uitlating in de jaarvergadering van de KVNWV als zou de rijks-, provinciale- en gemeen telijke overheid te weinig voor de re creatie op het water doen, noemde hij niet erg gelukkig. In Friesland be schikken wij over een Marrekrite, ver klaarde de heer Hoekstra en wij mo gen ons gelukkig prijzen dat dit pu bliekrechtelijk lichaam van gemeen ten, de recreatie op het water niet al leen stimuleert en coördineert, doch ook daadwerkelijk de zaken aanpakt. Wel noemde de heer Hoekstra de be schermende maatregelen van de pro vinciale overheid ten aanzien van de beroepsvaar^ wat overdreven, omdat deze beroepsvaart immers regelmatig afneemt en de pleziervaart een reuze- vlucht neemt. Het opheffen van de oude sluis in Staveren noemde de heer Hoekstra een ernstig tekortschieten van de provin ciale overheid, die op deze wijze de pleziervaart van en naar het Ijssel meer ernstig dupeert. Tegenover deze negatieve uitlatingen stelde de heer Hoekstra echter ook eni ge positieve geluiden. Hij noemde reeds het uitstekende werk van de Marre krite, terwijl ook de samenwerking tussen de gemeenten Sneek en Wym- britseradeel ten aanzien van recrea tieve voorzieningen in de omgeving van het Sneeker Meer toegejuicht mag worden. Ook al omdat de zeilvereni gingen in het overleg worden betrok ken. Met betrekking tot de voorgenomen ophoging van het Kolmeersland merk te de voorzitter tenslotte op dat het jammer was dat het Kolmeersland aanstonds in twee delen uiteenvalt, omdat een klein deel niet gekocht kon worden door de halstarrigheid van de betrokken eigenaresse JAARVERSLAGEN Uit het door de secretaris U. de Bruin uitgebrachte 65ste jaarverslag bleek dat zomer 1966 ondanks het minder warme weer toch een goed zeilseizoen is geweest. De verschillende zeilevene- menten slaagden uitstekend, terwijl het ledental met 64 toenam. In totaal wer den 98 nieuwe leden ingeschreven, doch door vertrek en overlijden was de netto ledenwinst tenslotte 64. Per ulti mo april 1967 bedroeg het aantal leden 726. Omtrent de nieuwe jachthaven werd in het jaarverslag opgemerkt dat opnieuw de accommodatie aanzienlijk is verbeterd. Alleen een vlaggemast ontbreekt nog. De schiphuishuurders zijn thans als adviserend lichaam door een viertal boxeigenaren vertegen woordigd in de Stichting. BATIG SALDO Voor het eerst sinds jaren kon pen ningmeester J. Stoffelsma in zijn fi nancieel verslag een flink batig saldo melden, n.l. een bedrag van f 2.112,31. Dit mede als gevolg van het feit dat de exploitatie van de Sneek-week thans buiten het budget van de vereniging valt en bij het Sneek-week comité in beheer is. De jaarlijkse tekorten van de Sneek-week namen dusdanige vor men aan dat een en ander niet langer door de verenigingen alleen kon wor den gedragen. Met de organisatie van de Sneek-week is op dit moment het lieve sommetje van f 25.000 gemoeid. Dankzij de gemeentelijke subsidie en de financiële steun van de Sneker za- I In Vietnam hebben Amerikaanse vliegtuigen vooi' het eerst in deze oor log aanvallen gedaan op vliegvelden in Noord-Vietnam. Zij hebben een aan tal Migs vernietigd. Enkele weken ge leden nog zei McNamara zich te ver zetten tegen de eis van militairen en ook senatoren om de vliegvelden te laten bombarderen, omdat hij een ver dere verscherping van de oorlog wens te te voorkomen. Hij blijkt het niet te kunnen tegenhouden. Dat komt mis schien ook doordat Hanoi weer heeft geweigerd enigermate positief te ant woorden op een Canadees en een Amerikaans voorstel om aan beide zij den van de grens de troepen terug te trekken, zodat een gedemilitariseerde zóne van een 40 km zou ontstaan. Uit veel wat de laatste tijd is ge zegd, kan men een vernieuwde vecht lust van de Noord-Vietnamezen af leiden, of in elk geval, zij zijn niet bereid ter wille van een vrede genoe gen te nemen met voorwaarden, die voordelig voor de Amerikanen zouden kunnen zijn. Men is veelal geneigd dit in verband te brengen met de berich ten, dat Rusland en China het erover eens zouden zijn geworden Russisch materiaal voor Noord-Vietnam onge hinderd door te laten, hoewel de ideo logische tegenstelling tussen beide landen nog even fel is. De zekerheid van Hanoi, dat het bevoorraad wordt, heeft nieuwe moed gegeven "om het uit te zingen tot vermoedelijk de Ame rikaanse presidentsverkiezingen van volgend jaar. Het Griekse leger heeft het risico niet willen lopen, dat bij de algemene verkiezingen, die voor 28 mei waren uitgeschreven, de centrumunie van oud-premier Papandreoe een overwinning zou behalen. Het heeft, voordat de verkiezingscampagne was begonnen, de macht aan zich getrokken. Aan vankelijk was het niet duidelijk of het initiatief van de koning was uitge gaan of van het leger, dat de koning dan tot medewerking had gedwongen, maar uit nadere berichten zou men kunnen opmaken, dat het laatste het ge val is geweest. De koning heet gedwongen te zijn een decreet te onderteke nen, waarbij de wettige regering-KanelIopoelos werd afgezet en een aantal 0-3 EINDSTAND: ze had de gelukkigmakende zekerheid dat ze van haar hielden, allemaal. Ze bracht nog die avond de brief op de post. In gedachten ging ze weer door de velden, en naast haar liep haar vader. In gedachten voerde ze met hem het gesprek. Hij zweeg en knikte. Ze zag zijn glimlach, ze hoorde zijn stem: „Je hebt goed gedaan kind.” Ze stond in de deur van haar flat en keek rond. Dit alles moest ze vaarwel zeggen. Het grote gebouw van de maatschappij, ze zou er voortaan geen boodschap meer hebben. De grijze Mercedes van Roel de Weert zou daar aan de overkant niet meer stoppen. Maar ze zou geen tijd hebben voor spijt. Ze zou iedere avond Iris toestoppen, en Sjoerd helpen met zijn huiswerk, en ze zou onder de grote lamp al die blon de en donkere hoofden gebogen zien, en ze zou Pier weten in zijn atelier, verzonken in zijn werk, hem koffie brenger en even over zijn haar strijken en zien dat het goed ging, dat hij te vreden was. Ze zou orde en regel scheppen in huis, en zorgen dat alles op rolletjes liep, ze zou Ze rekte zich luxueus. Ze zou gaan léven! twee punten in niet opkomen. twee punten in niet opkomen. De heer Th. Zijlstra had in een schrijven een lans gebroken voor het instellen van een clubblad, dat dan naast het jaarlijkse clubboekje achtmaal of viermaal per jaar moeten verschijnen. Het bestuur stond hier niet geheel afwijzend tegenover, doch achtte het moeilijk hiervoor de juiste mensen aan te trékken. Ook de Friesland 2 Drachten 3 FVC 2 LSC 2* MSC 2 Jubbega DOG 2 RES 2 Black Boys Freno 2 Sneek 3 artikelen van de grondwet buiten werking is gesteld. in 1965 heeft Papandreoe een felle strijd gevoerd tegen de positie van de koning, die hij een te centrale positie in het staatsbestel vond innemen. En voor de komende verkiezingscampagne had hij aangekondigd het thema van de monarchie centraal te stellen. Op het eerste gezicht lijken belangen van officieren en koning bij de ver hindering van een regering-Papan- dreoe parallel te lopen, maar het kan ook heel goed zijn, dat de rust, die nu in Athene en elders in het land schijnt te heersen, meer aan de militaire maatregelen is toe te schrijven dan aan de lauwheid van het Griekse volk. De tegenstellingen zullen scherpex- worden en dat kan een vorst, die zich slechts kan handhaven als figuur bo ven de partijen en dan nog in een rol die in een democratie past, wel eens zuur opbreken. Misschien heeft de koning dat ge voeld en heeft hij daarom wat afstand genomen van de complotteurs door erop te staan, dat er behalve een aan tal militairen ook vrij wat burgers zit ting zouden nemen in de regering. VERKIEZINGEN IN DUITSLAND

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 10