Q Financiële actie voor „De Boei Drie weken lang beroepententoonstelling W AT ER OP HET SCHERM KOMT OUDEGA (W) IN VROEGER JIJDEN F» v k f Grensrechters in de Biesbosch: historisch document T.v.-programma in ’t kort ■r CM NIEUWSBLAD SNEEKER Stukje wereldoorlog II Het nieuwe Schiphol 650 zesde-klassers naar Erysk Orkest yn Boazum: machtige lüden yn tsjerke Musical De Mikado Indrukwekkend t.v.-spel Dansen Veemarkt Sneek 79 Zondagsdienst dieienartsen Klassieke tragedie: Elektra L de Bolwerkschool Dienst doktoren apotheek, zusters en tandartsen Petula Clark zingt Afscheid ran de man die God zag Zondagsdiviist dokters Heeg en Woudsend e.o. L igp W ft F VIERDE BLAD DONDERDAG 27 APRIL 1967 in GUNSTIGE REACTIES Aanvoer 2437 stuks 4 10.20 18.50 19.35 20.30 22.45 Teleac de 28ste les uit de cursus Kern fysica. Hout, dr. J. W. van der Zijpp (voorzit ter KZVS), notaris E. K. Hoekstra (voorzitter SZC), G. F. Kooyman (di recteur provinciale VVV). respectievelijk Ned.- ditmaal i| foto’s, die 160 jongens- en 55 meisjes beroepen uitbeelden. De heer S. L. Es- kens, jeugdconsulent van het g.a.b., fungeert als rondleider. Per dag wor den dertig jongens en dertig meisjes van de hoogste klassen van scholen uit Sneek, een groot gedeelte van Wym- britseradeel en Ijlst rondgeleid. Wan neer alle scholen aan de uitnodiging gehoor geven, zullen bijna 650 kinde ren de tentoonstelling bezoeken. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zon dagavond 11 uur dokter F. A. Schoen maker, Heeg, tel. 05154-2300. Zaterdag 29 en zondag 30 april 1967 Uitsluitend voor spoedeisende ge vallen van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 10 uur dokter W. Lofvers, Stationsstraat 24, tel. 3155. TANDARTSEN Voor dringende gevallen zaterdag en zondag alleen des morgens van 8.30-9 uur tandarts J. Brink, Markt straat 22. WIJK- EN KRAAMVERPLEGING GROENE KRUIS Zuster A. Bonnema, Pier Heemstra- straat 15, tel. 3731. ORANJE-GROENE-KRUIS WIT GELE KRUIS Zuster Derksen, Jancko Douwama- straat 11, tel. 3951. BIJ BRAND Voor brandmelding belle men steeds nr. 2 0 0 0. Van zaterdagmiddag 1 uur tot zondag avond 12 uur dierenarts E. A. Oord, Oudega (W.), tel. 05154-9470. APOTHEEK Van vrijdagavond 18 uur tot maan dagmorgen 8 uur (behalve zondag van 11-17 uur) Postma, Oosterdijk 65. Maandag 1 mei, 20.05 Ned. 2: Joan Baez in de Expolïa'. Hier Joan tijdens haar optreden. Nederland 2. De VARA laat de goe de, trouwe maar rijke Mrs. Thursday nieuwe avonturen beleven. Zij pro-1 beert een oude vriendin uit de put te helpen, maar komt daardoor zelf in I een moeilijke positie te verkeren. Vijf- i entwintig minuten actualiteiten van Achter het Nieuws en dan de La-la-la, een Franse show met Petula Clark. Nederland 2. De VARA brengt een echt 1-meiprogramma, dat begint met protestsongs van de vermaarde Ame rikaanse zangeres Joan Baez, die we amet haar lange haren en gitaar al eer- De reportage wordl voorafge-der in een VARA-programma zagen. MAANDAG. Nederland 1. Het och tendprogramma van de NTS brengt zoals op alle koninginnedagen een re portage van het défilé langs paleis Soestdijk, waar het koninklijke gezin de huldeblijken in ontvangst gaat ne men. F lukwens; 10.25 défilé paleis Soest dijk; 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 18.55 ster; 19.00 défilé paleis Soestdijk; 19.30 vakantie in Lipiza; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 de mikado; 22.30 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 Joan Baez; 20.35 Cathy; 21.56 ster; 22.00 journaal; 22.30 teleac. journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 Mrs. Thursday; 20.55 achter het nieuws; 21.20 Petula Clark; 22.10 ster; 22.15 journaal. Zondag 30 april, Ned. 1: 11.00 kerkdienst; 15.30 monitor; 18.40 op spraak; 19.05 woord voor woord; 19.10 Thierry la Fronde; NTS-sport; 20.25 journaal; kunstgrepen; 21.00 Elektra; journaal. Ned. 2: 20.00 journaal; 20.05 dok ter Kildare; 20.30 the Villains; 21.15 Bartleby; 22.05 journaal. Maandag 1 mei, Ned. 1: 10.20 ge- oor de. week als recreatieschip. werd een groot succes. Weer heef-1 het Stichtingsbestuur plannen, maar eerst wil men de schul den aflossen. Dat het hier om een be- la jrijke zaak gaat, moge blijken uit het comité van aanbeveling: mr. H. P. Linhorst Homan (C.d.K.), mr. D. H. Okma (voorzitter „de Marrekrite” en voorzitter Prov. Recreatieraad), de burgemeesters L. Rasterhoff en J. van Het Engelse zangeresje, dat als twaalf- jarig meiske al op het toneel stond, loopt al heel wat jaartjes mee. Telkens als ze een poosje uit de running leek te zijn, krabbelde ze weer tegen de i popularifeitsladder omhoog. Een jaar of wat geleden is ze getrouwd met een 1 Frans zakenman en het gevolg was. dat ze in Frankrijk een grote mate van bekendheid kreeg. Internationaal ging ze pas goed meetellen, toen ze haar hit Downtown zong. Zelfs in Amerika I werd het een bestseller en Petula, Pa,1 zoals haar collega’s zeggen, maakte een indrukwekkend aantal toernee’s. Sindsdien is ze aan de top gebleven. Met haar recent liedje La-la-la, waar-J naar deze show is genoemd en nu weer met haar vertolking van de song uit Charles Chaplin-film, This is my song. Ze staat weer bovenaan de hit parade, deze moeder van twee flinke kinderen, die de bewering logenstraft, dat alleen maar tieners populair kun nen zijn in deze tijd. Petula wordt in dit programma, waarin ze haar beste liedjes zingt, bijgestaan door het ballet van Barbara Pearce. waarbij het rode potlood goede dien sten heeft bewezen. Slechts de essen tie van het spel is bewaard, waarbij bovendien de teksten van de koren zijn verdeeld over vijf individuele ac trices. Niet alleen de vorm van het spel, maar ook de taal en de muzikale begeleiding zijn zo eenvoudig mogelijk gehouden, om het gegeven zo begrij pelijk mogelijk te maken. Een inte ressant experiment dus, waaraan kos ten noch moeite zijn gespaard. Vrijdag 28 april, 19.30 Ned. 1: Omsingeld. Een show met The Motions. Ze trad op voor een enthousiast ge hoor in de Expohal. Hoofdschotel is het Engelse t.v.-spel Sinds een aantal jaren wordt van wege het Direktoraat-Generaal voor de Arbeidsvoorziening beroepenvoor lichting aan de schooljeugd gegeven. Een onderdeel hiervan vormen de be roepententoonstellingen, die de jeugd de gelegenheid bieden om tot een eer ste terreinverkenning van de beroe penwereld te komen. Op het ogenblik is er een dergel’jke tentoonstelling in de Bolwerkschool. waar zij drie weken zal blijven. De organisatie hiervan is in handen van de welzijnsstichting voor Zuid- west-Friesland „Sudergoa”, in samen werking met het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Friesland en het gewestelijk arbeidsbureau te Sneek De tentoonstelling is bestemd voor de leerlingen van de zesde klas van de lagere school. Het doel is de kinderen (en desge wenst ook de ouders) een indruk te gev°n van de grote verscheidenheid van de beroepen en de sfeer waarin deze worden uitgeoefend. De tentoon stelling bestaat uit een groot aantal De jierlikse ütfiering, dy’t it Frysk Orkest yn Bozum jowt, waerd ek diz- kear (hwat plak is better?) halden yn ’e herf. tsjerke mei syn romte, hwer’t it lüd krekt sa is, sa as dirigent Salten it graech hawwe wol. Om goed acht ure waerd ütein set mei in pear drege stikken. Nei de kofjepauze waerd de muzyk hwat bigrypliker en lei hwat better by de taharkers yn it gehoar. Foaral de twa léste nümers wierne tige goed. It machtige lüd dat üt it koar op jin delfalt wie geef en fol krêft. De oanwezigen hawwe dirigent en orkestleden ek it applaus jown, dat se fortsjinne hiene. De boargemaster spruts in wurd fan tank oan de or- ganisaesje en it wurk fan de orkest- lieder. De kultuerried kaem noch mei in fikse fruitkoer. Dér hie de hear Salten in tóch oan. It wie tige spitich, dat de tsjerke net fol wie. Dy’t der net wierne hawwe hwat mist. De kof- jetafel wie forsoarge troch de nije hospes Veenstra. Frysk Orkest oant sjens en sukses op jimme toerné. Nederland 2. Ter opening een half uurtje voor de tieners met het open hartige programma Vjoew, waarover Lex de Rooi altijd heel geheimzinnig doet tot aan de dag van de uitzending. Dan een klein half uurtje met AVRO’s Televizier: door Jaap van Meekren verpakte actualiteiten. Het laatste stuk van het AVRO- programma wordt in beslag genomen door de finale van AVRO’s Danstest 1967. In het Kurhaus in Scheveningen zullen maar liefst achtentwintig pa ren strijden om de hoogste eer. Mi reille Bosch is gastvrouw en het or kest van Willy Schobben speelt. Er zijn omdat het de feestelijke finale betreft een paar extra gasten, nl. Ronnie Tober, de Duitse zangeres Bibi Johns, een Engels Old Time forma tionteam en het paar Laird en Lor raine, driemaal wereldkampioen prof- fessional latin-american dansen. Zwaar Nederland 2. De laatste aflevering van de serie De man die God zag. Het betekent niet, dat Kildare verdwijnt, maar wel, dat we afscheid moeten ne men van de evangelist Andrew Webb, de voormalige atheïst Justin Post en diens mooie dochter Amy, die verliefd is geworden op de jonge dokter. Vol gende week weer een ander verhaal. Nog een serie, en wel de Engelse reeks the Villains. Deze keer is de hoofdpersoon de zoon van een juwe lier, wiens vader door boeven is over vallen. Hij gaat achter de daders aan, maar die zoeken ook hem, omdat ze best een knaapje kunnen gebruiken, die hen helpt bij het verwerken van de gestolen juwelen. Dan een Duitse opera, getiteld Bart leby. Vreemd, dat de coördinatie niet beter werkt, want wie Elektra te zwaar vindt, zal ook niet gauw naar Bartleby gaan kijken. Bovendien zul len vele kijkers het verhaal van Mel ville, waarop deze opera is gebaseerd, al kennen, want eerder in dit jaar werd hetzelfde gegeven gebruikt voor een t.v.-spel. De zonderlinge postbode, simpel geworden van het sorteren van onbestelbaar gebleken brieven, die hij later moet verbranden, gaat in dienst bij een notaris. Hij doet daar ver schrikkelijk zijn best, maar zijn werk zet geen zoden aan de dijk net als in dertijd bij het postkantoor. De notaris krijgt een verschrikkelijke hekel aan hem, maar kan de man niet kwijt. Uiteindelijk gaat hij zelfs een nieuw kantoor zoeken de arme zonderling Bartleby blijft totdat hij als last post achter de tralies wordt gezet. Dit verhaal in vijftig minuten gezongen door Hans Franzen als de notaris, Rudolf Knaack als Turkey, Heinz Op- finger als Nipperz, Jürgen Flimm als Gingernut en Alfred Feusner als de arme Bartleby. De Stichting Kerk- en Recreatie schip Sneek is een financiële actie be gonnen t.b.v. haar „vlaggeschip” De Boei. Vorig jaar onderging de toen nog „Toerist” geheten rondvaartboot een ingrijpende verbouwing en met de aankoopsom bezorgde dit de Stichting een financieringstekort van f 40.000, Bovendien verwacht de Stichting over 1967 een exploitatietekort van ruim f 3500,Tot nu toe kwamen de mid delen voornamelijk van de kerkge nootschappen. Zeven jaar geleden nam de hervorm de gemeente te Sneek' het initiatief tot het verzorgen van interkerkelijke dien sten aan boord van een motorschip op het Sneekermeer. Het aantal bezoekers nam ieder jaar toe en bedroeg twee jaar geleden al 2000. De commissie, gevormd uit afgevaar digden van de deelnemende kerkge nootschappen, had vele wensen, maar een goede accommodatie was het be langrijkste. Men wilde namelijk ook de verdere hulpverlening aan waterspor ters in de plannen betrekken. In het najaar ’65 werd de rondvaart boot „Toerist” aangekocht. Deze werd geheel verbouwd en was begin 1966 -tereed. De nieuwe naam was ,De Boei’. Cathy come home van Jeremy Sand ford. Het is een schokkend spel, dat de woningnood als onderwerp heeft. Hoofdpersonen zijn Cathy en Reg Ward, pas getrouwd. Ze verwachten nog alles van het leven en zijn opti misten. Ze verdienen allebei, zodat ze best een aardig flatje kunnen huren. Maar dan keert het lot zich tegen hen: Reg krijgt een autoongeluk en wordt werkeloos. Cathy, die het te druk heeft met de kindertjes, zegt haar baantje op en dan is het flatje plotseling te duur. Spoedig is de situatie onhoud baar. Het huwelijk loopt spaak De ambtenarij, de willekeur van de for mulieren. Het is een adembenemend verhaal. Een verhaal van wanhoop en ellende, want het jonge echtpaar heeft alles geprobeerd om overeind te blij ven, maar het vocht tegen machten, die sterker waren dan alle goede wil. In Engeland heeft Cathy come home een ongekende indruk achtergelaten. Een lawine van brieven was het ge volg en zelfs in het parlement werd erover gesproken. Carol White en Ray Brooks spelen de hoofdrollen. Verder werken meer dan vijftig acteurs en actrices mee aan dit sociodrama, dat schrijnend de onmacht van de mens schetst om de problemen de baas te blijven. Tot slot van de avond de tien de Teleacles over automatisering. gaan door een gelukwens, uitgespro ken door premier P. J. S. de Jong. In het avondprogramma een korte samenvatting van de reportages uit Soestdijk, alvorens Vakantie in Lipiza de aandacht vraagt. Julka en haar paard beleven kleine avontuurtjes in de prachtige Joegoslavische natuur. Vandaag opschudding in de paarden- wereld, want er wordt een klein Lip- pizaner veulentje geboren en dat gaat niet zonder problemen. Na het journaal is de hele avond gewijd aan de uitvoering van de Mi kado, een musical van W. S. Gilbert en Arthur Sullivan, in het Nederlands bewerkt door liedjesschrijver Pieter Goemans. De Engelse operette speelt in Japan van het midden van de vijf tiende eeuw. Het is een ingewikkeld verhaal. De kroonprins Nanki Puh (in deze versie MiKi) is verliefd op de beeldschone Njam Njam. Maar hij is verplicht te trouwen met een hof dame. Omdat bij een weigering het zwaard van de beul boven zijn hoofd hangt, trekt hij er als minstreel tus sen uit. Op zoek naar zijn geliefde. Haar minnaar is immers ter dood ver oordeeld en hij denkt dus wel een kansje te maken. Maar helaas, de ter dood veroordeelde is gepromoveerd tot beul en het ziet er niet naar uit dat zijn bruidje vrij zal komen. Allemaal wat vreemd en dwaas, maar met fijne muziekjes van de in 1900 overleden Thomas Sullivan. Paul Cammermans maakte er een dólle boel van. Harry de Groot zorgt voor de muziek, Jack Bow studeerde de „be wegingen” in en behalve het ballet, koor en nog een handvol figuranten werken mee als solisten Jeroen Krab bé als MiKi, Simone Rooskens als Njam Njam, Pieter Lutz als de beul en voorts Bob Droog. Hans Tiemeyer, Bert van der Linden, Annie Delorie en Sylvia de Leur. Nadat de tentoonstelling geruime tijd in het oosten van de provincie is ge weest, waren vorig jaar Lemmer en Balk aan de beurt. Dit jaar o.a. Wor- kum en Bolsward, waar over het alge meen gunstige reakties werden ge hoord, en nu, vanaf dinsdag Sneek. De 160 jongensberoepen zijn ver deeld in vier sectoren: de agrarische-, de bouw-, de metaal- en de dienstver lenende sector. 64 melk-, kalf- en weidekoeien f 875, f 975, f 1100; 95 slachtkoeien f 2,55, f 3,20, f 3,30, f 4,10 gesl. gew.; 65 pinken f 700, f 850, f 950: 1414 nuchtere kalveren f 42, f 62, f 75, f 110; 29 bokken en geiten: 400 schapen f 85, f 135, f 2,80, f 3,00 gesl. gew.; 200 slachtlammeren f 80, f 115, f 4,35. f 4,50 gesl. gew.; 170 kleine lammeren f 70. f 80. Stemming: gebruiks- en weidevee: prijzen niet hoger; slachtkoeien: prij zen onveranderd; pinken: notering als vorige week; nuchtere kalveren: zwa re dieren prijshoudend; restant niet hoger; wolveemarkt: handel en stem ming onveranderd; prijzen onveran derd. ZATERDAG. Nederland 1. De NCRV maakt er een gevarieerde avond van met voor iedereen wat van zijn ga ding. Swiebertje gaat met zomerva kantie maar hij zal vast en zeker wel terugkomen en ook het popu laire Het blijft Hollands komt voor de laatste keer op het scherm. Maar Kit ty Knappert blijft actief de eerste uitzendingen voor volgend jaar wor den binnenkort al opgenomen. Om zeven uur dus het laatste deel van Aap, snor, Swiep. Bromsnor doe je plicht, heet het verhaal met alle be kenden. Het programma Morgen is het Zondag loopt alvast vooruit op de gro te documentaire aan het eind van de avond: Grensrechters in de Biesbosch; Adriaan de Keizer en vlootpredikant Van de Wall, die beiden in 1945 deel uitmaakten van de crossliners in de Biesbosch vertellen hoe de verjaardag van koningin Juliana 22 jaar geleden werd gevierd. Na het journaal en Attentie het slot van Het blijft Hollands, opnieuw ge presenteerd door Regine Clauwaert en Dick Passchier. Als biizondere gasten de OK Wobblers van Pi Scheffer met old-time music en Adèle Bloemendaal met enkele van haar bekende liedjes. Connie Vink zingt in dit programma haar nieuwe plaatnummer Bosanova Boy. Farce Majeur? krijgt twintig mi nuten om de caramboles te scoren, waarmee het team de Prix de Joke heeft gekregen en dan is het tijd voor het klapstuk van de week, nl. de groots opgezette documentaire over de crossers van de Biesbosch. Eigenlijk weten we maar weinig van wat er in de laatste oorlogsmaan den in de Biesbosch gebeurde. Met roeiboten en kano’s brachten verzets mannen inlichtingen en mensen uit Sliedrecht en Werkendam door de Biesbosch naar bevrijd gebied. Dat dit soms met grote gevaren gepaard ging, bleek wel het duidelijkst uit de drama tische ontknoping van dit heldenepos: vijf dagen voor de bevrijding werden Kees van der Sande en Aike van Driel, die gezamenlijk meer dan vijf tig crossings op hun naam hadden, bij Utrecht doodgeschoten. Aan hen heeft Jan van Hillo deze film opgedragen. Bij de voorpremière maakte de film diepe indruk, niet het minst op gene raal Hackett, commandant van het Britse Rijnleger, die één van de man nen was, die per kano naar de vrij heid werden gebracht. Hij was ge wond geraakt tijdens de slag om Arn hem en daarna door een Nederlandse familie verborgen gehouden. Op ver zoek van de regering werd hij „ge- crossed”. Ook hij vertelt in de film zijn ervaringen ZONDAG. Nederland 1. De eucha ristieviering komt op deze koningin nedag uit de Mariakerk in Deventer. Monitor is het gebruikelijke zondag- middagprogramma. De avond begint met Opspraak (een discussie over de apostolische geloofsbelijdenis) en Woord voor Woord, gevolgd door de jeugduitzending Thierry la Fronde. Thierry zit er lelijk tussen, want hij krijgt het niet alleen te kwaad met zijn traditionele vijanden, maar nu ook nog met zijn eigen geweten. Na de uitgebreide sportberichten van Sport in Beeld eerst een half uurtje Kunstgrepen met Pierre Janssen en dan is het tijd voor Elektra, de trage die van de Griekse toneelschrijver Euripides, die door Jan Retel voor de televisie werd bewerkt. Retel besteed de een half jaar aan de voorbereidin gen voor deze uitvoering en kreeg de beschikking over medewerkers van het eerste plan, zoals echtgenote Sigrid Koetse (in de titelrol) en voorts o.m. Coen Flink, Myra Ward, Ko van Dijk, Ton van Beek, Heng Rigters, Lies de Wind en Elisabeth Versluys. Elektra, dochter van Agamemn. n r - Zond'ags fungeerde'he't' airkerksch'ip^ Klytemnestra, zuster van Iphigen oor de week als recreatieschip. Het Orestes, hielp haar broer bij een dub- I belmoord op Aegisthos, de minnaar van haar moeder en haar moeder zelf, die samen Agamemnon hadden ver moord. Nadat Klytemnestra haar man doodde, had zij haar dochter en zoon verbannen. Elektra zint in haar een zaamheid wraak en krijgt haar kans als Orestes terugkomt. Dit klassieke treurspel is in moderne vorm gegoten, De gebouwen op deze oude foto van Oudega (W.) zullen ongetwijfeld ook door de jongeren herkend i worden. Alle vier zijn thans nog intact en worden bewoond, i gebruikt voor industrie. f Uiterst links de hervormde kerk, van achteren bekeken. Rechts daarvan het oude schoolhuis, onder meer be- woond door de onlangs naar Australië geëmigreer- de meester S. Zaadstra. Op he ogenblik woont in dit huis meester Esselink. Het gebouw rechts daar van is de voormalige her vormde lagere school. Hier in zit thans machinefabriek Hubert N.V. met ongeveer 30 man personeel. Dit be drijf kocht de oude school enkele jaren geleden aan van Dorpsbelang. Uiterst rechts staat het pand waar in de heer H. Walinga zijn accountantskantoor heeft ondergebracht. Daarin heeft vroeger onder meer veearts Koning gewoond. Vrijdag 28 april, Ned. 1: schooltelevisie; 18.45 Pipo; journaal; 18.55 ster; 19.00 opening Schiphol; 19.30 the Motions; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 wereld op wielen; 20.50 Charles Az navour; 21.30 onaantastbaar; 22.15 politiek bekeken; 22.45 journaal. Ned. 2: 20.00 nieuws; 20.01 ster; 20.05 vjoew; 20.35 televizier; 21.00 danstest 1967; 22.10 ster; 22.15 jour naal; 22.30 teleac. Zaterdag 29 april, Ned. 1: 15.30 nieuws; 15.31 ster; 15.34 weekjour- naal; 15.57 ster; 16.00 onder de loep; 16.20 die scampagnata; 16.45 kijk op de wereld; 16.55 Lassie; 17.20 pappa Wirrewarre; 18.45 Pipo; 18.50 jour naal; 18.55 ster; 19.00 aap, snor, Swiep; 19.45 morgen is het zondag; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 attentie; 20.40 het blijft Hol lands; 21.30 farce majeure; 21.50 grensrechters in de Biesbosch; 22.45 Topper van de week zal zeker de geschut dus. Na het journaal herhaalt documentaire zijn, die de NCRV za terdagavond uitzendt over de Bies bosch, waar gedurende de tweede we reldoorlog vele Nederlandse verzets mensen werden geholpen bij hun vlucht naar bevrijd gebied. Een his torisch document. Dan is er een op voering van de klassieke tragedie Elektra, een opera (toevalligerwijs op hetzelfde tijdstip) en een t.v.-spel van allure uit Engeland. De omroepen wedijveren met elkaar in het brengen van cultuur. VRIJDAG. Nederland 1. Het eerste half uur is gereserveerd voor de NTS. Zij zendt een reportage uit (door Joop van Zijl) van de opening van de nieu we luchthaven Schiphol door koningin Juliana in aanwezigheid van vele voor aanstaande gasten. Het nieuwe Schip hol is berekend op het jaar 1975. Daarmee heeft Nederland zich aan de spits van het internationale luchtver keer gesteld. Om half acht dan de door vele jongeren met spanning te gemoet geziene show van de Motions, die als titel kreeg: Omsingeld. Rob Touber had de moed voor de VPRO een echte beatshow te maken. De béatgroep en Rudy Bennet worden let terlijk „omsingeld” door beeldschone fotomodellen als ze alle nummers uit hun lp spelen en zingen, zoals Love is good, love is real (waarvoor ze .zich in middeleeuwse harnassen steken), Suzie, Thats nice en I ’m wondering. Rudy zingt een solonummer ook, nl. Amy. Als danseresje treedt op de En gelse Lyn Woolfsley van Tomorrow’s People. Na het nieuws van acht uur de ru briek van Fred v. d. Vlugt. Wereld op wielen en vervolgens een show uit de Tilburgse schouwburg, waar Charles Aznavour optreedt. De kleine grote man van het Franse chanson behoeft geen verdere introductie. Hij heeft zijn Maintenaht, zijn Formidable en al die andere nummers al vaker voor de Nederlandse t.v. gezongen. Er zullen wel weer oude nummers bij zijn van avond, want Aznavour vernieuwt niet al te vaak zijn repertoire. Tot slot eerst nog een aflevering van de Ame rikaanse serie de Onaantastbaren (dranksmokkelaars uit de dertiger ja ren in strijd met inspecteur Elliot Ness) en vervolgens Politiek Bekeken, het programma van dr. Nico Cramer over politieke zaken. Vanavond heeft hij het over de risico’s van het minis- tersambt, een zeer actuele zaak, nadat zoveel kandidaatministers voor de eer bedankten tijdens de jongste kabinets formatie.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 13