over voor moraal over De Vries (peg) stelt onderzoek voor naar moeilijkheden door opheffing Prof. Van Niftrik sprak Friese onderwijsmensen Sneker raad neemt motie aan spoorlijn Sneek-Staveren reuzen, „Technisch-wetenschappelijk ethisch nog pubers’’' Waterpoort-krabbels IH t IJLST W Y M BRITS E R A DE EL i I I en van Lemmerwegschool had feestelijke ouderavond MEDEDELING. Wat is waarachtige menselijkheid? WOENSDAG 3 MEI Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 122e jaargang nr. 34 Donderdag 27 april 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Joh. Miedema erelid steyn” weer voor een jaar verlaten. I Mei-viering P.v.d.A. Kerknieuws In verband met Hemelvaartsdag verschijnt het nummer van don derdag 4 mei een dag eerder, dus op Poslkantoor volgende Sluiting winkelzaken Het nummer van a.s. maandag 1 mei verschijnt normaal. Advertenties voor deze bladen kan men op de verschijndag uiterlijk tot 12 uur opgeven aan ons bureau Gedempte Pol 6 of per telef. 3005. Uiig. SNEEKER NIEUWSBLAD Zich heerlijk koesterend in de lentezon zit daar dan moeder Zwaan. Of eigenlijk aanstaande moeder. Want op het eilandje, dat als een onneembare vesting midden in het water ligt, zit zij op een aantal eieren te broeden. Dit tafereel schoot onze foto graaf in Scharnegoutum bij de spoorwegovergang. Onverstoor baar en trots als eenzwaan zit zij daar te zitten. Tot het ogenblik, dat de jonkies zich melden. Dan komen al spoedig de eerste ontdekkingsreizen over het water en nog later, als de jonge zwanen groter zijn, vliegt de jeugd uit. Dan is „Zwane- Ned. Bioscoopbond weck 2 dagen gesloten Geslaagd Hel Sneeker Nieuwsblad is een oecembineerde urtqave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 5 SNEEKER NIEUWSBLAD KORTE AGENDA keringen over 5 mei. a. e. 'k gerlijke stand gaan dus rustige ja- BEROEP OP REGERING De tijd van de schoolreisjes en va- In „Diggelfjür”, het mededelingen- NU CHAOTISCHE TOESTAND lllllllllllllllllllllllllIIlllllllllllllllllIlllllll gauw de moraal bediscussieerd wordt den. avond keerde de grote familie weer in Sneek terug. Volkomen tevreden, want zowel weer als stemming wa ren opperbest. Geref. Kerken. Ds. J. Goldschm: lin.; te Dussen (N.-Br) heeft bedankt voor het beroep naar Sneek. Versctmnt MAANDAGS an DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie gedempte pol e Telefoon 05150 - 3005 Redacteur EL A de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs: 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager. Abonnementsprijs t 4,— per half jaar. Franko per oost f6,— per half laar Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Door deze „zaak-N.S.” werd de ver gadering toch nog later dan men aan de hand van de wel heel korte agenda zou verwachten. Deze telde nl. slechts vijf punten. De voorstellen (die men in onze krant van maandag j.l. vindt af gedrukt) werden z.h.s. aangenomen. Als hoofd van de zesde openbare la gere school werd de heer S. Wagenaar te Witmarsum benoemd. Hij kreeg 14 stemmen; de andere 5 (de raad was voltallig) werden uitgebracht op num mer twee van de voordracht, de heer D. M. Bonnema uit Delfstrahuizen. Op verzoek van de heer Bosma vergader de de raad hierover 10 minuten in be sloten zitting. Zoals gebruikelijk als het over personen gaat. De b"er Bosma had nog een vraagje n.a.v. het voorstel om dakvensters in de Selfhelpwoningen aan te brengen. dan aan de minister van Verkeer en Waterstaat, Gedeputeerde Staten en de Nederlandse Spoorwegen worden aan geboden, met het verzoek te bevorde ren c.q. te beslissen, dat de spoorlijn niet wordt opgeheven. Wij willen hier aan direct toevoegen, dat u op de steun van onze fractie kunt rekenen, bij al wat u onderneemt om de opheffing te voorkomen”. f 1300,die de bewoners per jaar in de kosten zullen bijdragen. schil tussen wat op het ogenblik geldt in de moraal en wat u als oplossing biedt? De heer Van Niftrik antwoordde o.m., dat 1 et Christendom niet teveel pretenties moet hebben. Het is moeilijk te zeggen wat op het ogenblik geldt als de moraal. Men denke slechts aan de opvattingen over seksualiteit. De toe stand is op het ogenblik zelfs chaotisch te noemen. Er klonk veel applaus toen hiermee de morgenbijeenkomst werd gesloten. Inspecteur J. P. Unema merkte op: „U hebt heel wat losgemaakt. Uw rede zal ongetwijfeld leiden tot het opjagen van heel wat patrijzen”. VEEL BELANGSTELLING Aan het begin van de bijeenkomst had de heer Unema al opgemerkt, dat de vergadering aan een zijden draadje had gehangen met het oog op de blijde gebeurtenis op Drakensteyn (c.q. Utrecht). Behalve de spreker kon hij in het bi'-onder welkom heten verte genwoordigers van verscheidene ge meente- en schoolbesturen uit de in spectie. Deze omvat de gemeenten in de Zuidwesthoek van Friesland. Er waren verschillende burgemeesters ge komen, onder wie burgemeester Ras- terhoff. Ook de inspecteur voor de li chamelijke opvoeding en de leerlingen van de derde leerkring van de chr. kweekschool in Sneek werden speciaal genoemd. In totaal waren er naar schatting ongeveer 500 personen. De heer Unema memoreerde het overlij den van verschillende onderwijzers. Speciaal niemde hij de heer Roelants uit Polsward. Hij wees verder op het probleem om aansluiting te vinden met kleuter- en voortgezet onderwijs. Contacten zijn zeer belangrijk. Dat er op het ogenblik weinig vacatures zijn noemde hij ver heugend. En wat de gebouwen betreft sprak hij van „gematigd optimisme”. Tevreden was de heer Unema eveneens met 1 et bedrag per leerling, dat de scholen van de gemeenten krijgen. In de middagbijeenkomst hield mevr. Nel Oosterhout een voordracht. Zij droeg fragmenten voor uit de roman „De onsterfelijke dwazen”. De voorzitter antwoordde, dat het de bedoeling is, dat de gemeenten, die hierbij zijn betrokken, zich gezamen lijk tot de minister zullen wenden. Hij wees er op, dat voor het noorden sti muleringsmaatregelen nodig zijn. Op heffing van de spoorlijn zou daarmee radikaal in strijd zijn. Temeer daar men in de Zuidwesthoek het begin van een ontwikkeling kan waarnemen, waarvoor de regering zelf het stramien heeft bepaald. Het wegennet is niet van dien aard, dat het een goede op lossing biedt als de lijn zou worden op geheven. Het financiële aspect mag niet de doorslag geven. Het maatschap- peli" en economisch bestel is tegen woordig ingesteld op de mobiliteit van de bevolking. Dat betekent, dat het openbaar vervoer een onmisbare zaak is, aldus de burgemeester. Hij wees er op, dat ook in de grote steden dikwijls geld uit de algemene middelen moet komen om het open baar vervoer mogelijk te maken. Waar om zouden dergelijke maateregelen al leen voor het plaatselijk vervoer gel den en niet in een streek als deze? In deze tijd past het gewoon niet om al leen uit rentabiliteitsoverwegingen de lijn op te heffen. Men zal de zaak in ruimer verband moeten zien. Het gaat er om: is de verbinding nodig? Als die vraag bevestigend wordt beantwoord, dan heeft het rijk hier een taak. Daar om zal dan ook een beroep worden ge daan op de minister. De voorzitter ver klaarde, dat het college achter de mo- tie-De Blauw stond. De heer Poiesz informeerde nog of Leeuwarden hier ook in zou worden betrokken. Dat is inderdaad het geval. De heer De Vries verklaarde, het eens te zijn met het antwoord van de voor zitter en met de motie. De heer T. van der Werf, melkboer hier ter stede heeft, ook al weer met het oog op de watersporters, de voormalige houten woning van de havenmeester van „De Domp”, de heer Appeldoorn gekocht. De heer ”an der Werf is momenteel het ge bouwtje aan het vertimmeren om midden mei zijn kampwinkel met levensmiddelen te openen. Andere jaren stond er een noodgebouwtje. Voor de havenbezoekers betekent dit, dat ze dicht bij „huis” de bood schappen kunnen doen. Hoe staan we er als mensen van deze tijd tegenover? Jean Paul Sartre wil afbreken. Aan de andere kant zijn er mensen, die de oude platonische over koepeling, die nu wankelt, willen her stellen. Wij staan hier ongeveer tussen in, aldus de spreker. Hij vertelde ter illustratie van zijn betoog de inhoud van een tweetal toneelstukken van Sartre, waarin deze duidelijk maakt hoe de mens door de moraal zou wor den bedreigd. Het moeilijkst is de vraag: hoe ko men we uit de crisis? Zo kwam de pro fessor terecht in de beeldspraak: dui ven op je af laten komen of patrijzen opjagen. Er is een derde mogelijkheid, en wel van beide wat. Na de pauze kwamen hierover enke le vragen. Het bleek zelfs voor onder wijzers een nogal pittig betoog te zijn geweest. De professor verduidelijkte nog eens, dat voor de christen geldt: zowel patrijs als duif. Want „elke pa trijs heeft iets van een duif”. Met an dere woorden: niet te star vasthouden aan de oude veranderlijke moraal, In onze stad is zo langzamerhand ook te merken, dat de toeristen weer op het punt staamte komen. De ge meente is reeds begonnen de vorig jaar toegezegde tuimelbakken voor afval aan de waterkant te plaatsen. In totaal komen er 25 van dergelij ke vuilnisbakken met een inhoud van 33 liter langs de grachten en kaden te staan. Het water behoeft deze zomer dus geen open riool te worden. In hotel Hanenburg werd maandag avond een ouderavond gehouden. Voor de pauze werd het niet-zakelijke ge deelde voor de ouders verzorgd door de leerlingen van de 3e, 4e, 5e en 6e klas van de Lemmerwegschool. Mede tegenover deze enthousiaste schare zag de voorzitter van de ouder- commissie zich geplaatst, toen hij de aanwezigen welkom heette. De zaal was goed bezet. Voorafgaande aan het optreden van de jeugdige artiesten, werd het zake lijke gedeelte afgehandeld. Doord; t onlangs het Besluit Adviesorganen Openbaar Lager Onderwijs tot stand is gekomen, moest er een nieuwe ouder- commissie worden gekozen. Omdat de zittende leden zich herkiesbaar stelden, leverde dit geen probleem op. Voorts stelde de voorzitter mevrouw Hendriks aan de ouders voor. Zij is voor het lo pende leerjaar als 7e leerkracht aan de Lemmerwegschool toegevoegd. Een nij pend probleem splitsing 2e leerjaar is hiermee voorlopig opgelost. Het hoofd van de school, de heer Dijkstra, leidde daarop het ontspan- nigsgedeelte met een kleine toelichting in. De kinderen zouden deze avond niet met een operette of i.d. vullen. Dit in tegenstelling met voorgaande jaren en de plannen die er voor de toekomst daaromtrent bestaan. Als gevolg hier van behoefden de kinderen niet een aan hun toebedachte figuur op het to neel uit te beelden, maar konden heer lijk „zichzelf” zijn. Mede door de grote spontaniëteit, waarmee zang, muziek en gymnastiek werden bedreven, is de avond een succes geworden. Na de pauze vertoonde de heer J. H. Smith enkele door hem gemaakte kleu renfilms. De keuze van de onderwér- De professor, die zijn rede doorspek te met humor, zodat de aanwezigen vaak in lachen uitbarstten, ging ver volgens even in op een voorbeeld van de nieuwe moraal, n.l. het boek van Francoise Sagan: Bonjour Tristesse.De ze roman ademt een geest van melan cholie. Toch nog min of meer een hun kering naar de oude moraal? Die oude moraal vergeleek hij met een platonische overkoepeling met vas te steunpunten. Je hoefde zelf niet te kiezen. Nu stort dat firmament in. Vroeger waren er dingen, waarvan gezegd werd: „Zoiets doe je niet”. Daar werd niet eens over gesproken. „Zo maar proberen nieuwe vormen te vin- pen bood volop afwisseling. Via een vlucht met een éénmotorig vliegtuig en enkele beelden uit de barre winter 1962-’63 werden de aanwezigen vergast op een film, die door de heer Smith in India was opgenomen en die hij zelf van commentaar voorzag. Vooral voor de jeugdige toeschouwers was het in teressant qm te zien hoe de bij de N.V. Kwant te Sneek gefabriceerde techni sche voorzieningen werden gebruikt in India. Terwijl naast deze technische zijde, ook voldoende beelden werden getoond om een indruk te krijgen van de natuur en de leefgewoonten van de bewoners uit dat land. Al met al een zeer geslaagde avond, die door de voorzitter omstreeks 11 uur werd besloten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIHHIIHIIIIIIIIIIIIHIIIIIII Prof. Van Niftrik ging eerst uitvoe rig in op hoe de crisis der moraal is ontstaan. Zowel de mensen, die ver ontrust zijn over de veranderende mo raal als zij die er mee ingenomen zijn hebben gelijk. Maar het is goed, dat er aan gewrikt wordt, want de moraal is geen vaste grootheid. In de moderne literatuur is grote openhartigheid erg „in”. Dat er bij sommigen, vooral in protestant-chris- telijke kring, verontrusting over ont staat, vond de heer Van Niftrik be grijpelijk. Maar dit is een reactie op de vorige eeuw, toen er over alles wat te maken had met b.v. seksualiteit een luchtdicht kleed lag. Dat kleed wordt nu afgerukt. Hij vergeleek dit met een mooie kamer, waar alles even net jes is en waar de bezoeker opzettelijk wat morst met as of koekjes, uit pro test tegen de netheid, die het vertrek bovendien minder leefbaar maakt. Zo is 't in de literatuur. „Jan Wolkers zit met as te knoeien in de nette kamer van onze existentie”. Zou men de 19de eeuw de eeuw van de nette mensen kunnen noemen, onze eeuw is eerder de eeuw van de boos wichten zowel als de heiligen. Onder de eersten is b.v. Hitler; als een soort heilige zou men Albert Schweitzer hunnen beschouwen. Ook hebben we het „radikal Böse” meegemaakt. Men denke aan de concentratiekampen. Daardoor zijn we ethisch verlegen ge worden. De crisis der moraal betekent: de vraag naar waarachtige menselijk heid. Hoe moet je handelen als mens? OUDE EN NIEUWE MORAAL Onze stadgenoot Joh. Miedema is tij dens de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de Nederlandse Bios coopbond benoemd tot erelid van de bond. De vergadering besloot dit bij acclamatie. De heer Miedema is n.l. 11 jaar lang voorzitter geweest. De scheidende voorzitter zei in zijn openingswoord, dat hij ervan over tuigd is, dat de vermakelijkheidsbe lasting op bioscopen niet kan worden gehandhaafd. In verscheidene landen is deze belasting reeds opgeheyen. Hij wekte de leden op om in hun eigen ge meente bij de plaatselijke overheid aan te dringen op afschaffing van deze be lasting. In verband met de viering van Ko ninginnedag op 1 mei a.s. en Hemel-r vaartsdag op 4 mei a.s. is het postkan toor op deze dagen gesloten. In de week van 1-6 mei is het post vervoer en de bestelling als volgt ge regeld: maandag 1 mei 1967: zondagsdienst dinsdag 2 mei 1967: dienst als op maandag woensdag 3 mei 1967: nachtposttrein van 3 op 4 mei vervalt. donderdag 4 mei 1967: zondagsdienst vrijdag 5 mei 1967: dienst als op vrij dagen zaterdag 6 mei 1967: normale dienstuit voering. De loketopenstelling wordt op de da- J gen 2, 3 en 5 mei a.s. als normaal uit- gevoerd. De rentetrekkers van AOW, J AWW, IW enz. worden echter geatten- deerd op het volgende: J Op woensdag 3 mei: de uitkeringen van 6 en 7 mei betaalbaar. J Op vrijdag 5 mei: betaalbaar de uit- de schade die de industrie van de opheffing zal ondervinden; b. de extra reistijd van personeel naar deze industrieën; de moeilijkheden en beperkingen van de studiemogelijkheden van de jeugd; d. de schade die er ontstaat voor het toerisme; het moeilijker wordende ziekenbe zoek enz. enz. Hét resultaat van dit onderzoek kan Op verzoek van de Vereniging van Sneker Zakenlieden verwijzen wij gaarne naar een advertentie in dit nummer, waarin de vereniging de win keliers verzoekt op maandag 1 mei (Koninginnedag) hun zaken te slui ten. Aangezien de meeste zaken toch al op maandagmorgen gesloten zijn, ver wacht zij dat alle winkeliers aan dit verzoek gehoor zullen geven. Geslaagd voor het examen van Kraamverzorgster onze stadgenote mej. D. Sap. kantieplannen, zitten wij te broeden op een aantrekkelijk winterpro- gramma, aldus meldt de K.C. Sneek e.o. De eerste stappen zijn reeds ge nomen: 1. Wegens groot succes weer een EHBO-cursus. 2. Bij voldoende deelname een AKK-cursus. 3. Film avond over jachthonden. 4. Een avond met dr. W. Jonker uit Me- naldum. Gezieh het karakter van de dag (te vens viering verjaardag H. M. de Ko ningin) is de 1 mei-viering ietwat so ber gehouden. Het bestuur van de af deling Sneek van de Partij van de Ar beid heeft op deze dag alleen maar een morgenbijeenkomst gepland, die ’s morgens om 10 uur in het Piter Jelles Hüs begint. De meirede zal worden uitgesproken door ds. Bijleveld van Kortehemmen. De zangvereniging Morgenrood zorgt voor afwisse'u- De moraal bevindt zich op het ogenblik in een crisis. Hoe is dat gekomen? En hoe komen we daar weer uit? Prof. dr. G. C. van Niftrik uit Amsterdam gaf dinsdagmorgen in zijn rede, die hij hield op de 29e inspectievcrgadering van de inspectie Sneek van het lager onderwijs, op de laatste vraag geen antwoord. Want er bestaat geen absolute moraal. We moeten alleen probe ren nu nieuwe vormen te vinden. De professor vergeleek met Jean Paul Sartre de oude christelijke moraal met een duif, die op je af komt vlie gen en de ethiek van Sartre met een patrijs, die door de mens wordt opge jaagd. Zijn conclusie was, dat de mens van nu de patrijzen moet opjagen, wetende, dat in de verte een duif in ’t zonlicht fladdert. In deze beeldspraak zijn nieuwe vormen patrijzen. Maar zij dragen altijd iets van de oude chris telijke opvattingen van wat goed en kwaad is in zich. is de crisis al begonnen”, aldus de pro fessor. Hij noemde enkele figuren in de ge schiedenis, die op dit terrein ’n zekere naam hebben gemaakt. Zo maakte Descartes de wetenschap los van de religie. Dat heeft tot gevolg gehad, dat de wetenschap zich vrij kon ontwikke len. „We zijn technisch en wetenschap pelijk reuzen geworden, maar ethisch zijn we nog pubers”. Nü hebben we wetenschap en nog nauwelijks moraal. We staan in een ethisch vacuüm. Dan de Deense theoloog Kirkegaard, die'een wig dreef tussen religie en ze delijkheid. Karl Marx daarentegen vond, dat het ethische een begeleidend verschijnsel is van stoffelijke proces sen. Met andere woorden: ,,’t Hangt van je beurs af”. Nietsche vond de moraal een „zaak van slaven”. De heren doen wat goed is in hun ogen. Volgens zijn filosofie zou de moraal ontstaan zijn uit ressenti ment, uit jaloezie. Tenslotte de over bekende (althans bij pedagogen) Sig mund Freud, de man van de psycholo gie. Deze vond uit, dat het geweten slechts een naar binnen gekeerde ag- ressiedrift zou zijn, die zich naar bui ten niet kan ontladen. Met andere woorden: de moraal gaat in tegen je lusten en driften. X/v LIJLA Vc*il LAC oLUUUliU ’JtO CJI va All J Ui 11C-1 lllCUVl CVX U. XI1 kantiereizen is weer aangebroken, blad van de Stichting Fryske Kul- r 1 AAr1ivirtnr| V8D nr'nr'11T n l 1 Orvi art e> o o 4 v> Ti v-ii i wi v» de R. J. Sipkens-school, hebben de april, dat donderdag 11 mei een „De raad der gemeente Sneek spreekt zijn verontrusting uit over de plannen tot opheffing van de spoorwegverbinding Sneek-Staveren en verzoekt het college van burgemeester en wethouders hiertegen met klem te protesteren bij de minister van Verkeer en Waterstaat en er daarbij op te wijzen, dat er eerder aanleiding is voor de Zuidwesthoek van Friesland stimuleringsmaatregelen te nemen dan dit gebied de voor de ontsluiting onmisbare spoorwegverbinding te ontnemen”. Dit is de letterlijke tekst van de motie, die dinsdagavond door de Sneker raad zonder hoofdelijke stemming is aangenomen. Ze werd ingediend door de fractievoorzitter van de PvdA, de heer H. de Blauw. Deze diende zijn motie in nadat de1 heer B. de Vries, voorzitter van de PCG-fractie een vraag over dezelfde aangelegenheid had gesteld en ’n sug gestie had gedaan. De heer De Blauw schaarde zich achter wat de heer De Vries had gezegd, maar hij wilde toch even verder gaan en daarom diende hij de motie in. De heer De Vries legde de volgende verklaring af: „Alleen het feit al, dat de N.S. de opheffing van de spoorlijn Sneek-Staveren ter sprake brengt, is een trieste zaak. Een vraag, mijnheer de voorzitter. Is uw college van dit voornemen iets bekend en wat kan en moet er gedaan worden om te voor komen, dat een deel van de bevolking de dupe wordt van de eventuele op heffing van de spoorlijn? Een enkele suggestie van wat mogelijk gedaan kan worden in samenwerking met andere gemeenten in de Zuidwesthoek en met inschakeling van Sudergoa. Een onderzoek naar: De voorzitter antwoordde, dat dit de 'maximale huurverhoging is, die wet telijk mogelijk is. Op een vraag van de heer Zedstra antwoordde hij, dat het werk in eigen beheer door de gemeente wordt uitgevoerd, omdat dat het voor deligst is. De heer De Blauw had één woordje commentaar op het voorstel het start- eiland een toilet- en wasgebouwtje te geven: „Graag”. De heer Van den Ak ker sloot zich hierbij aan. Hij vond het jammer, dat het voorstel niet 10 jaar eerder was gekomen. Ook informeerde hij of er niet was overwogen om wa terleiding aan te leggen. De voorzitter antwoordde, dat dit een vrij kostbare zaak zou worden en dat het daarom niet was overwogen. Op een vraag van de heer Bosma wat het onderhoud de gemeente zou kosten, antwoordde hij, dat deze kosten wel meevallen. Aan het slot van deze laatste gewone vergadering vóór de begrotingsverga- dering (die op maandag 8 mei plaats vindt) had de heer Meijer nog een vraag n.a.v. het congres van Neder landse gemeenten, dat op 10 mei zal worden gehouden. Hij wilde de mening van de raad over het gemeentefonds en de financiële-verhoudingwet op dat congres ter kennis brengen. De voor- D__. zitter meende echter, dat dit weinig Hij had uitgerekend, dat de gemeente zin zou hebben, omdat het congres zelf meer aan rente betaalt, dan de geen uitspraken zal doen. De leerlingen van de openbare ulo, tuerried, staat in het nummer van j. T ---:i j-x -j aan_ reis reeds achter de rug. Maandag staande een voorlichtingsavond vertrokken zij naar de Belgische wordt gehouden over amateurto- plaats Spa, waar zij de nacht door- neel. Deze avond, georganiseerd brachten in de jeugdherberg. De door de „Amateurtoanielskoalle” in t volgende dag, dinsdag dus, bezocht samenwerking met de Kulturele het gezelschap de bekende druip- Ried van Wymbritseradeel, wordt t steengrotten van Han en gister- gehouden in Aere Perennius. i Om nog even wat in de vogelwereld te blijven, vogeldeskundige G. Bosch t uit Leeuwarden schreef ons het vol- gende: Het ziet er waarschijnlijk I niet zo best uit met de bezetting van ooievaars op de nesten. Welis- t waar zijn er hier en daar „losse” ooievaars gezien, maar dat zijn ver- moedelijk zwervers, nog niet ge- slachtsrijp. Het lijkt er nu werke- lijk op, dat het in Friesland met de ooievaars op het eind loopt, want gewoonlijk komen ze in de goede jaren al half april. Tot nu toe werd er een „earrebarre” gesignaleerd op de nesten in Oudega (Sm.), Gorre- dijk en Tjalleberd, aldus de heer Bosch. (De ambtenaren van de bur- gerlijke stand gaan dus rustige ja- ren tegemoet). Een duidelijke vraag: wat is het ver- J Terwijl u bezig bent met uw va-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1