VAN SCHOOL AF WAT NU Wie vertrokken in maart 1967? HEI MOOIE BRUIDJE FOMOCO onderdelen Ontdek de nieuwe mogelijk heden van stereo Hi-Fi Ten tweede: WAT IS DE BENODIGDE APPARATUUR VOOR GOEDE Hi-Fi STEREO WEERGAVE? L CANRINUS Hoogend 12 Telet 2517. S. VELLE MAN’S Wij zijn blij als we de zon zien SPECIAAL VERFHUIS ARTOLA Keukenuitzetten j. BAANSTRA originele Ford- onderdelen F. OZINGA’s G. Haringa kampioen Ie klasse SNEEK WAGENAAR’s CHOCOLATERIE Ten eerste: Ten derde: PHILIPS 1 Kruizebroederstraat 69-71 zijn goed blijven goed passen goed Een Hi-Fi Stereo versterker, al dan niet in combinatie met een losse A.M./F.M. Tuner of een in gebouwde Feil. Stereo Tuner. Roestvrijstaal- en Aluminium Prins Hendrikkade 19 Tel. 2185. Ds. Van Eysinga sprak over t Koninklijk Huis voor NCVB Jutrijp-Hommerts Computer als kleermaker Autom.bedrijf N.V. Parkstraat 16 Sneek Telefoon 3344 Diverse mogelijkheden in Stereo Apparatuur staan demonstratieklaar in onze zaak opgesteld. M'nkema Een platenspeler die een vlekkeloze weergave garandeert en tevens uw kostbare grammofoon platen met de meeste zorg en 'precisie afspeelt. De naalddruk b.v. mag niet meer dan 2 a 3 gram bedragen. Twee luidsprekerboxen of luidsprekersystemen, die als laatste schakel moeten zorgen voor de natuurlijke weergave van het geluid als dat op de plaat is vastgelegd. Jodiumzout Chr. Damclub „De Kroonschijf’ V .illiil >.77 TEVEEL GEVRAAGD NIET DE ONSCHULD EEN COMPOSITIE PASSEND BIJ DE BRUID De bruidegom bestelt het bruidsboe- x zijn gezinnen. REPARATIE NRfiR Telefoon 3104 Grootzand 73, Sncek Telefoon 2667. Veel bruidjes zullen verrukt zijn van een samenspel van lila fresia’s en roze anjers. Een en ander zal juist weer blij zijn met tulpen of zo’n romantische boeket van lelietjes der dalen. Dan zijn er altijd ook nog de sierlijke, ouder wetse biedermeierboeketjes met kan ten ruche. Al die boeketten zijn juweeltjes van bloemsierkunst, elke boeket weer op nieuw is een compositie. Met uiterste zorg worden ze samengesteld, vaak moeten de vele, tere bloempjes, die met elkaar die prachtige boeket vor men, stuk voor stuk op ijzerdraad wor den gezet. Een werkje dat uren vergt en dat zeer zorgvuldig moet worden uitgevoerd. De bruidegom bestelt tegelijkertijd de boeketjes van de bruidsmeisjes, de cor sages voor zijn bruid en alle andere aanwezige dames en dan voor zich zelf en de genodigde heren de bouton nieres. De boeketjes van de bruids meisjes in harmonie met het boeket van de bruid, als boutonnière meestal een witte anjer. Maar de hoofdzaak is het bruidsboeket, symbool van alles wat pril en lieflijk is. Del tlaxtli'e kviMdsmcrlie Zeer grote keuze Jn ZEILKLEDING en ZWEMVESTEN Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Fa. DIJKSTRA en ZN., Hoek Kleinzand - Jouster- kade, Tel. 3234. wil, we- van LOMPEN, en METAAL- HANDEL, IJlsterkade 24 TELEFOON No. 2 4 6 7. Maar bescherm uw meu bels en gordijnen er tegen. Neem LUXAFLEX of BALASTOKE in de luxe of normale uit voering. Alle maten voorradig bij Joh. de Vries verkrijgbaar bij Het Geschenkenhuis Uitslagen: hoofdklasse: J. Beetsma- F. Driest 0-2. Ie klasse: H. v. d. Woude-H. Ferwer- da 2-0, F. Dotinga-J. de Haan 2-0, U. Hoogeveen-J. de Groot 2-0, T. Holkema -E. Bruggenkamp 0-2, G. Obbink-T. Holkema 0-2, J. Wiersma-M. van Oos ten 0-2, G. Haringa-M. van Oosten 1-1. 2e klasse: G. de Jong-S. de Haan 0-2, S. de Haan-H. v. d. Ploeg 2-0, S. Tier- sma-S. Beetsma 0-2. Programma voor dinsdag 2 mei 1967: Hoofdklasse: L. Smid-J. Zuidema, Mar. v. Oosten-J. Beetsma, T. Dijkstra- Th. Sterk. Ie klasse: L. Heegsma-G. Obbink, J. Wiersma-H. v. d. Woude, J. de Haan- E. Bruggenkamp, Minne v. Oosten-J. de Groot, H. Ferwerda-T. Holkema, U. Hogeveen-F. Dotinga. 2e klasse: S. de Haan-G. de Jong, S. de Haan-S. v. d. Veen, M. Haanstra-H. v. d. Ploeg, G. de Jong-S. Tiersma. Een Amerikaanse firma heeft een machine ontwikkeld, die patronen voor een japonnetje snijdt zonder ook maar de geringste afwijking te maken. Een computer krijgt gegevens door van ’n elektronische tekentafel, en zet een snijmachine aan het werk, die de stof onmiddellijk op de juiste maat snijdt. De resultaten zijn tot nu toe fantas tisch. Toos is van school af. Tweemaal is zij blijven zitten en na de tweede klas mulo vond moeder het mooi genoeg; het werd tijd, dat die meid wat ging verdienen. Toos is nu zestien, zij zou wat graag in de huishouding gaan, het liefst bij kinderen, maar vader en moe der hebben het hoog in de bol: Toos moet naar kantoor, bij voorkeur naar een bank en dan maar in Amsterdam in zo’n groot gebouw. die dag een sprookjesprinses. Maar ook in ee?i heel eenvoudig toiletje, dat juist door zijn eenvoud mischien zo aantrek kelijk staat, is zij stralend. ket en het bruidje verwacht, dat haar bruidegom feilloos kiest wat het beste bij haar past. Maar dat kan wel eens moeilijk zijn, zélfs voor de man met smaak. De bruidegom kan daarom het beste overleggen met de bloemist als hij zijn keus gaat bepalen. Er is ook In tule, broderie, kant of satijn is zij zoveel waar hij aan denken moet! Neem in de eerste plaats maar de stijl, '’e kleur en het materiaal van de bruidsjapon, waar rekening mee ge houden moet worden. Zijn bruid zal hem haar japon niet laten zien, maar misschien kan hij proberen een staaltje va,n de stof te bemachtigen? Verder zijn de kleur van haar en ogen van de bruid erg belangrijk en niet te verge ten haar smaak en voorkeur voor be paalde bloemen. En de bloemist vóór hij raad geeft, zeker graag ten of zij lang is of juist klein stuk. Nu, er is keus genoeg. Beeldige or chideeën, bijvoorbeeld witte falaenop- sis met bruinige cypripedium gecombi neerd. Heel snoezig is een boeket van cattleya, wit met lila van kleur, in combinatie met stephanotis. derwetse en versleten kleren van hun ouders rondlopen, evenmin zien zij zich graag de oude versleten idealen, die de hunne niet zijn, opgedrongen. Ook het zachtmoedigste en volgzaam ste kind verzet zich hiertegen, omdat alles in hem in opstand komt tegen het gedwongen worden in een niet zelf gekozen richting. Ieder kind heeft het recht op een ei gen leven en... op het begaan van zijn eigen fouten en dwalingen. Meer dan door succes leert de jonge mens door zijn falen en het is een grove onbil lijkheid hem dat te beletten, welke ook de motieven zijn, die daarvoor worden aangevoérd. Hij gaf onnodig twee schijven weg. F. Dotinga won van J. de Haan en H. v. d. Woude speelde een goede partij te gen H. Ferwerda die de laatste tijd iets tegen valt. F. Holkema had tegen E. Bruggenkamp beslist remisekansen, doch hij was iets te haastig en dat kost te hem de partij. Dat Holkema wel een goede partij kan spelen, bewees hij door G. Obbink te verslaan. In de 2e klasse nog steeds geen be slissing voor het kampioenschap. Want S. de Haan kan na zijn overwinning op G. de Jong en H. v. d. Ploeg nog kampioen worden als hij de twee laat ste partijen tegen G. de Jong en S. v. d. Veen wint. S. Beetsma won van S. Tiersma en kan nog de 2e plaats be reiken. In de le klasse kunnen we G. Ha- ringa feliciteren met het kampioen schap. Het was volkomen verdiend, want in deze zware klasse speelde hij het meest constant. Haringa zal straks een versterking voor de hoofdklasse zijn. In zijn laatste partij speelde Ha- jinga remise tegen M. van Oosten, die een hele goede eindsprint heeft. Hij kan zelfs nog als 2e eindigen, daar hij ook van J. Wiersma won. Hij heeft nu al meer punten dan J. de Groot, die te leurstellend van U. Hoogeveen verloor, In de hoofdklasse speelde J. Beetsma tegen F. Driest. De strijd ging eerst gelijk op, maar Driest kreeg daarna een betere stand en maakte 2 schijven buit. Beetsma haalde nog wel een dam, maar Driest kreeg ook dam en toen moest Beetsma opgeven. WEEKREKLAME: Choc. Hazelnootrondjes 150 gram 98 ct. 200 gram Caramels 79 ct. OOSTERDIJK 40. Er zijn op de wereld nog altijd 200 miljoen mensen die aan krop lijden. Krop is een ziekte die een vergroting van de schildklier met zich mee brengt en vooral in bergachtige streken voor komt, zoals in Zwitserland. Ze wordt veroorzaakt door een tekort aan jodi um in het drinkwater. Toch is er al veertig jaar een effectief afweermiddel tegen krop, door gewoon een beetje jodium toe te voegen. De Wereld Ge zondheids Organisatie verbaast zich er dan ooi over, dat er nog altijd geen jodiumzout in de handel gebracht wordt in landen waar de krop welig tiert, onder andere in Brazilië, Guate mala, Polen enz. Het traditionele geschenk van hem aan haar op die mooie dag in hun le ven, de hulde van de bruidegom aan zijn stralende bruid, is het bruidsboe ket. Wist u dat de mode van bruids boeketten uit Italië komt? En omdat de Italiaanse jonge vrouwen de voor keur gaven aan een boeket van witte oranjebloesem, breidde zich in heel Europa het gebruik uit om alle bruid jes sneeuwwitte bruidsboeketten in de hand te drukken. Het liefst witte an jers of witte rozen. s s DAT „BESTWIL” Zij die onbewust hun kind gebruiken als instrument ter bevrediging van de eigen ijdelheden, hebben doorgaans de mond vol over „bestwil”. Het ware „bestwil” is aan te horen wat de wensen van het kind zijn, en als volwassene daarnaar te handelen om deze ambities in goede banen te leiden. Dat is „bestwil”. Natuurlijk moeten we de kinderen maar niet la ten dobberen, wij hebben verantwoor ding over hen en dienen hen te leiden, maar niet ten bate van eigen ijdel heid. tegen de wil en mogelijkheden van het kind in. Jonge mensen 'dwin gen om tegen hun zin en aanleg een beroep te aanvaarden, is weinig min der dan misdadig. Wanneer de grim mige nood dwingt, dan is het al erg genoeg, dat men soms een dergelijk besluit moet nemen, bijvoorbeeld een kind dat graag leert en daartoe be kwaam is, van school te halen, maar nimmer mag dit of het omgekeerde gebeuren uit egoïsme of ijdelheid. La ten we niet vergeten, dat vooral voor jongens het beroep dat zij aanvaarden, veelal een keuze voor het leven is. Hiermee zullen ze de kost moeten ver dienen en elke dag van hun leven van vroeg tot laat worden geconfronteerd. De beroepskeuze is een zaak van het allergrootste belang om een mens ge lukkig te kunnen maken. Laat daarom als het even mogelijk is, een beroeps wens bij jonge mensen in vervulling gaan, ook al strookt die wens niet met de onze! Een eerlijk en openhartig gesprek tussen het kind en de ouders dient aan een besluit vooraf te gaan. Kan een kind of wil een kind niet verder stu deren, dan moet het de kans krijgen een eenvoudig beroep te kiezen naar eigen wens. Wel mag op voor- en na delen geattendeerd worden, maar blijft de wens, dan is het verstandig dit te laten gebeuren. Want wanneer een kind in een eenvoudig beroep met ple zier werkt, kan het daarin veel berei ken en een belangrijke schakel in de maatschappij zijn. Dat was met Toos het geval. Was zij in de huishouding bij een gezin met kinderen gekomen, dan zou zij onge twijfeld een gewaardeerde kracht zijn geweest, die zelf gelukkig was met haar werk. Harmke Jasper, e.v. Simons, zonder, Oppenhuizerweg 114 naar Niezijl, Kerkpad 4; xGerrit Schuil, automon teur, Harmen Sytstrastraat 41 naar IJs- brechtum, nr. 15; xSalvatore Chessa, fabr. arb., Oude Koemarkt 24 naar Heemskerk, Ruysdaelstraat 112; Hen- riëtte E. H. (jonkvrouwe) Snoeck wv. van Reekum, zonder, Leeuwarderweg 58 naar Bolsward, Floridus Campus laan 1; Rinske Sjaarda, w.v. Groen veld, zonder, Tsjomme Wiardaleane 36 naar Bolsward, Floridus Campuslaan 1; Gezina J. J. Leemreize, Dr. Bouma- weg 3 naar Heerlen, Imstenrade 5; Ma ria de Jong, w.v. Akkerman, zonder, Scharnestraat 1 naar Appelscha, Bea- trixoord 1; Minne K. van Huizen, zon der, Singel 32 naar Roordahuizum, Master Gorterstrjitte 26; Jan A. N. Zijlstra, zonder, Pr. Julianapark 6 naar Twello, Rijksstraatweg 150; xLieuwe Zijlstra, bouwkundige, Lemmerweg 48 naar Bakhuizen, A. Rampionsstraat 28; Hendrika Rinia, bejaardenverzorgster, Maria Louisestraat 29 naar Makkum, Leerlooierstraat 28; Jantina van der Velde, e.v. Schotanus, typiste, Van Hogendorpstraat 2 naar Doetinchem, Vondelstraat 230;. Christiena Jongsma, e.v. Bootsma, zonder, Willem de Zwij- gerstraat 61 naar Lemmer, de Brik 6; xAlle Nijp, leidingmonteur, Scher- hemstrastt 38 naar Deurne, Zandbos- weg 58; Minke Achter, w.v. Busman, zonder, Tranendal 2 naar Veenwouden, S. Antonidesstraat 2; Annemarie B. M. de Vries, huishoudkundige, Jacht havenstraat 27 naar Arnemuiden, Zil veren Schorweg; Jantje van der Wal, zonder, Leeuwarderweg 76 naar Hol- werd, Medwerterweg 3; xKlaas Ligt- hart, fabriekschef, Age Piersstraat 21 naar Tanzania; Matthijn J. Verste gen, fabr. arb., Harmen Sytstrastraat 3 naar Heemstede, Achterweg 5; xCa- tharinus Breeuwsma, onderwijzer, Morrahemstraat 62 naar Maassluis, Mozartlaan 288; Inte A. Huitema, te kenaar, Priorstraat 35 naar Bakhuizen, Hollewei 1; Hendrikje van der Meer, e.v. Plat, zonder, Korte Veemarktstr. 2 naar Purmerend, Van IJzendijkstr. 15; xHendrikus van den Burg, fabr. arb., Geeuwkade 64 naar Steenbergen, Veerweg 20; xlzaak A. van Hoorn, tractie-opzichter, Marnezijlstraat 9 naar Leeuwarden, Mariniers Espel 40; Thijs Tuinier, fabr. arb., Piekezijlstr. 46 naar Velsen, a.b. Casa Marina; Cor nells van Loon, havenarbeider, Kloos- terdwarsstraat 62 naar ’s-Gravenhage, Nieuwe Schoolstraat 15a. Als Toos een poosje op kantoor is, blijkt, dat men om vooruit te komen toch minstens een einddiploma mulo dient te bezitten. Toos wordt naar de avondschool gestuurd. „Alla meid - dat kleine rukkie, je bent er immers bijna”, vindt moeder, die zelf niet meer dan vier klassen van de lagere school heeft doorlopen. Toos krijgt treinvriendjes en vrien dinnetjes en dat vindt ze best leuk, evenals die actetas en dat spoorabon- nement, dat je als een volleerd forens zo even achteloos aan de conducteur toont, maar het kantoorwerk staat haar tegen. Zij kan er haar aandacht niet bij bepalen, het vergt een te veel aan inspanning van haar en des avonds kan zij de energie voor het schoolwerk niet opbrengen. Iedere avond gaat Toos veel te laat naar bed en zij krijgt wal len onder de ogen en een geelbleke gelaatskleur. Moeder moppert over een grote- dochter-waar-zij-geen-sikkepit-hulp- aan-heeft en vader moppert over de eeuwige ruzies en Toos zwijgt. Bleek en verbeten doet zij haar werk, treite rend waar zij maar kan. OUDERS, GEEFT ACHT! Ouders geeft acht, dat u zich niet laat misleiden door eigen ijdelheid en zucht naar vertoon! Bega niet de fout, dat u van uw kinderen verlangt, dat zij zullen volbrengen in het leven, waartoe u niet bij machte bent geble ken. Het is een vaak voorkomend ver schijnsel, dat ouders menen, dat als hun kinderen er maar in slagen de idealen te bereiken die zij zichzelf lang geleden hebben gesteld, dat dan ieder een blij en gelukkig kan zijn. Niets daarvan! Kinderen hebben het recht er hun eigen persoonlijke idea len op na te houden en te trachten die na te streven en te verwezenlijken. Evenmin als kinderen graag in de ou- s De afdeling Jutrijp-Hommerts van de NCVB hield vorige week haar maandelijkse vergadering. Spreker van deze avond was ds jhr. C. van Eysinga uit Oppenhuizen. Deze sprak over: „Het Koninklijk Huis”. In de 19e eeuvz is er veel gepubli ceerd over het Koninklijk Huis, aldus spreker, maar ik wil u graag iets ver tellen van voor die tijd. Koning_ Willem I was gehuwd met Wilhelmina van Pruisen en regeerde na de Franse tijd. Uit dit huwelijk werden twee zonen en één dochter geboren. De troonopvolger heette Willem II, de tweede zoon heet te Frederik. Prins Frederik huwde met Louise van Pruisen. Ze hadden één zoon, die op 9-jarige leeftijd veronge lukte, en drie dochters. Prins Frederik vocht bij Waterloo en stond later in hoog aanzien als inspecteur-generaal. De dochter van Willem I heette Ma rianne; deze huwde met Albert van Pruisen. Dit huwelijk was echter zeer on. ,'lukkig. Koning Willem II was ge huwd met een Russische prinses, Anna Pawlona. Deze had veel-juwelen, welke nu nog vaak door onze koningin en prinsessen worden gedragen. Uit dit huwelijk werden drie zoons en één dochter geboren. Alexander stierf op 30-jarige leeftijd, Hendrik was een bekwaam zeeofficier en werd later stadhouder van Luxemburg. Prins Hendrik is tweemaal gehuwd geweest; al'-.reerst met de prinses van Saksen Weimar, daarna met Maria v. Pruisen. Beide huwelijken bleven kinderloos. De troonopvolger van koning Willem II heette Willem III en de dochter heette prinses Sophie. Koning Willem II huwde met Sophie van Wurtum- berg. Het was een zeer ongelukkig huw ;liik. De drie zonen, Willem, Mau- rits en Alexander zijn allemaal vroeg gestorven. Op 62-jarige leeftijd huwde koning Willem III voor de tweede keer met de jonge, hoogstaande prinses Emma van Waldeck-Pyrmont. Konin gin Emma heeft ons land zowel intel- lektueel als moreel uit het lage niveau opgeheven. Haar dochter Wilhelmina en ook haar kleindochter Juliana volg den haar voorbeeld, zodat wij als Ne derlanders blij mogen zijn met zo’n vorstenhuis, aldus ds. Van Eysinga. zijn-dochter-op-de-bank. Geen van beiden bemerkt, dat anderen hen achter hun rug uitlachen om dit dikdoen. „Wat is ze mooi!” Een oprecht ge- een een WAT ZE WUIEN.....Z*. GAAN VOOR HUN Henderikus H. J. ten Wolde, leraar lich. opv., Singel 67 naar Wageningen, Treubstraat 79; xRobert van Tilburg, kwaliteits-analist, Snecanusstraat 15 naar Enschede, Hasselobrink 18; xAu- ke H. J. Kuipers, korp. mach. KM, Scherhemstraat 55 naar Bolsward, De Klaverflat 22; xDieter F. R. Leusmann, gereedschapmaker, Pier Heemstrastr. 22 naar Borger, Markestraat 88; Wij- be van Tuinen, verpleger, Goeman Borgesiuslaan 22 naar Neerbosch, Westkanaaldijk 321; Age E. Bootsma, automonteur, Gysbert Japiksstraat 26 naar Amsterdam, Molukkenstraat 9 III; Anna T. Hielema, 11. verpl., Krui zebroederstraat 36 naar Emmen, An- gelsloërdijk 13; Aaltje J. Noorman, 11. verpl., Kruizebroederstraat 36 naar Emmen, Angelsloërdijk 13; Johanna M. Visser, docente, Jollenstraat 11 naar Schiedam, de Noletstraat 1; xHendrik de Boer, onderwijzer, Gonggrijpstraat 35 naar Texel, Oosterend, Verloren Kost 12; Willem de Kleine, fabr. arb., le Frittemahovenstraat 17 naar IJlst, Uilenburg 44; Trijntje Sijbrandi w.v. Dijkstra, zonder, Ged. Neltjeshaven 9 naar Franeker, Prof. Andalastraat 33; xYke Boersma, chauffeur, Prins Hen drikkade 7 naar Bolsward, De Klaver flat 6; Albertus Bijstra, zonder, Eeltje Halbertsmastraat 64 naar Roermond, Wilhelminasingel 10; Henderikus B. Hoogstra, zonder, Johan Willem Friso- straat 76 I naar Roermond, Wilhelmi nasingel 10; Femme Pasveer, ass. be drijfsleider, Hein Doekesstraat 74 naar Leeuwarden, Linnaeusstr. 186; Aafke F. Bos, verpleeghulp, Bolswarderweg 16 naar Marum, Kruisweg 75; xGrietje Wiersma e.v. Sterenberg, zonder, Leeu warderweg 61 naar Meppel, Hesselter- weg 38; xAuke Hettema, gemeente werkman, Edo Jongamastraat 59 naar Scharnegoutum, nr. 122; Minne Spitse, verpleger, Napjusstraat 28 naar Wa genborgen, Fam Brionsweg 17; Jan Bremer, zonder, Kruizebroederstraat 25 naar Hoogeveen, Alteveerstraat 155; Johanna M. Fassbender, religieuse, Dr. Boumaweg 3 naar Hilversum, Bosdrift 96; Jetske van Brug, w.v. Douma, zon der, Wijde Noorderhorne 1 naar Raal- te, Stevenskamp 1; Jan Bouma, win kelbediende, 2e Badhuisbuurt 17 naar Scharnegoutum, nr. 155; Antje Leije- naar, e.v. van den Berg, hulp in de huishouding, Bolswarderweg 16 naar Amstelveen, Amsteldijk noord 43; Trijntje Duits, e.v. de Bie, muziek lerares, Johan Willem Frisostraat 16 naar Amsterdam, Herculesstraat 107 I; Idskje Veenstra, e.v. Nauta, zonder, Simonisstraat 8 naar Heeg, nr. 339E; meende uitroep van velen, die bruiloft bijwonen of toevallig bruidje uit de kerk of het gemeente huis zien komen. Zo’n stralende lente bruid is ontroerd. Geen wonder, want ze is gelukkig en geluk maakt mooi. Wit is inbruidskleuren symboliek uitgedrukt immers de kleur van on schuld en reinheid. Dit slaat echter uitsluitend op de witte bruidsjapon. De Italiaanse maagden kozen de witte oranjebloesem helemaal niet om hun kleur, maar heel eenvoudig om de heerlijke geur, ’t Was de parfum van de plant, dat ze zo waardeerden. Maar door dit misverstand is het ge komen, dat honderden jaren lang de Europese bruid geen kleurige boeket op haar trouwdag kreeg, terwijl een bruidsboeket in kleuren juist zo snoe zig kan zijn. Bovendien is het leuk juist weer eens iets anders te hebben. Met allerlei soorten bloemen kunnen inderdaad de meest verrassende com binaties gemaakt worden. De vorm van de boeketten verandert niet zo veel, hoewel hij hier en daar iets speel ser wordt. Grootte en vorm hangen in hoofdzaak af van de soort bloemen, die verwerkt worden. DE SNEEKER ZAAD- HANDEL Jousterkade 2 - Tel. 2067 voor BLOEMBAKKEN in diverse maten Toos gaat naar kantoor. Zij krijgt een spoorabonnement en een nieuwe actetas. Zij vindt het allemaal wel ge wichtig en thuis voelt ze zich niet min der. Tegenover de buurbrouwen pocht moeder over het kantoor van haar dochter en vader, d'-e het nooit verder heeft weten te brengen, dan loop knecht bij een groot magazijn, maakt er spoedig een gewoonte van om in zijn gesprekken zo kwasi loops te ge wagen van zijn-dochter-op-de-bank. *■- T HIGH FIOEUTV^BINTERNATIOMAL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 3