nam Streekorgaan Midden-Friesland stelt reorganisatiecommissies in Moedig CHS bleef tegen Sneek tot de rust overeind Sneker gemeentebestuur de zaken onder de loep Er komt heel wat kijken voor de jaarlijkse gemeentebegroting YARDLEY ADVERTENTIES DROGISTERIJ „DE WIJDE GAPER” Erven Meyer H. JILLINGS, I Jsbrechtum 72 NIE U WSBLAD SNEEKER nu i iiiiiiiiiiiiiii ii iiiiiiiiii iiiiiiiii i iihi i mi voor het Sneeker Nieuwsblad wor- IJSBRECHTUM in gaarne aangenomen door onze agent Twee series nieuwe postzegels „Miss Friesland” freedtojoun yn Frvske ütstjüring i TWEEDE BLAD ,-JLRDAG 27 APRIL 1967 iiiiiiiiniiiii 11 iitmiiiii uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De schoonheidsspecialiste van VOLKSHUISVESTING HARD WATER ONDERWIJS SPORT EN SPEL van WONINGEN denken aan een speciale VUILAFVOER VOLKSGEZONDHEID den veel Het Zonder enige verplichting of kosten kunt U een afspraak maken. LEEUWENBURG 16 SNEER Telef. 05150-2314. Wordt er ook gewerkt aan de tot standkoming van een gemeentelijke gezondheidsdienst? De pogingen om een dergelijke dienst op te richten zijn tot dusver niet geslaagd. Dat komt ook omdat Sneek daarvoor nog te weinig zal U op MAANDAG 8 en DINSDAG 9 MEI a.s. graag tonen hoe de mo derne vrouw, die over weinig tijd be schikt, toch gesoigneerd kan zijn. Voor de centrale riolering is een plan ontworpen. Het gehele project zal zeker 13 miljoen gulden kosten. Daarin is begrepen het maken van diep-riole- ring met gemalen en een zuiverings installatie. Het grootste deel hiervan komt voor rekening van de gemeente. Als dat 10 miljoen zou zijn, dan brengt dat reeds een bedrag van 1,2 a 1,3 miljoen aan jaarlijkse lasten met zich mee. Het gevolg voor de gemeentena ren zal wel een drastische verhoging van de plaatselijke belastingen zijn. De fietspaden langs de Leeuwarder- weg zijn bijzonder slecht. Maar ze zijn in beheer bij Rijkswaterstaat. Bij de reconstructie van de weg, die binnen kort plaats zal vinden, krijgen ook de fietspaden een beurt. Wanneer een nieuwe walmuur aan de Rienck Bockemakade zal worden opgetrokken en er tussen walkant en rijbaan voldoende gelegenheid zal zijn om auto’s z.g. gestoken te parkeren, dan willen b. en w. daar parkeervak ken maken. Ook komt er een stoot- rand. Dit jaar zal een gedeelte riolering in de Leeuweriklaan worden ver nieuwd, terwijl herstelwerkzaamheden verricht zullen worden aan de riole ring in de Jachthavenstraat, gelegen tussen het zwembad en de Leeuwar- derweg. Alle rioleringen worden aan gesloten op het moerriool, dat t.z.t. in het kader van het plan voor een cen traal rioleringsstelsel gelegd zal wor den. Er werd geklaagd over caravans die parkeerruimte in beslag nemen. Maar krachtens de geldende voorschriften zal hiertegen niet met succes kunnen worden opgetreden. Na de hervatting was het duidelijk, dat ONS te veel van zijn krachten had verbruikt. Het kan niet meer op tegen een nu beter opererend Sneek. Na een kwartier moest keeper Hielkema ca pituleren. Het flitsende afstandsschot van Herman Hofstra was onhoudbaar (1-1). Nog geen twee minuten later kreeg Anno Abma de bal vlak voor het ONS-doel prachtig aangegeven en ook zijn schot verdween tegen de tou wen (1-2). ONS probeerde het nog wel, maar de tegenaanvallen waren nu te traag en te doorzichtig. Sneek kwam er steeds beter in en beukte onophoude lijk. op de oranje-veste. Het was weer Anno Abma, die na een half uur de derde treffer liet aantekenen met een hard diagonaal schot (1-3). Drie mi nuten later gaf dezelfde speler de bal op maat aan Joh. de Jong, die er wel raad mee wist (1-4). In de slotfase kwamen er nog meer kansen om de score te vergroten. Maar De Jong schoot voorlangs het lege doel en Anno zag zijn schot-van-dichtbij gestopt door doelman Hielkema. Gevraagd werd of er iets gedaan kan worden aan de hardheid van het leidingwater. B. en w. antwoorden, dat dit technisch uitvoerbaar is. Maar met het oog op de moderne wasmiddelen nemen de bezwaren van hard water in verband met een verhoogd zeepver- bruik bij het wassen in snel tempo af. Tegen het gebruik van hard water schijnen overigens geen overwegende hygiënische of medische bezwaren te bestaan. Daarom is er voor IWGL geen aanleiding het relatief goedkope lei dingwater een kostbare behandeling te doen ondergaan. Er zijn apparaten in de handel om het water te onthar den. Ook over eventuele fluoridering van het drinkwater werden inlichtingen gevraagd. Hierover is echter een ver schil van mening tussen de gemeente Sneek en de N.V. IWGL. Deze n.v. stelt nl. als eis, dat het water, dat gaat door het leidingnet van Sneek, dit in dezelfde toestand dient te verlaten als het daarin is gevoerd. Indien de gemeente dus tot fluoridering over gaat, zou zij ervoor dienen te zorgen dat het leidingwater ontdaan van fluor in het leidingnet van de IWGL voor het ’gebied achter Sneek wordt door geleverd. BEHEER De raadsleden vroegen naar het sal do van de gemeente bij de girodienst de huisvesting van een nieuwe burge meester (b. en w. achten de tijd hier voor nog niet gekomen); een lid be treurde het, dat er weer vier wethou ders waren benoemd (drie was voor- B. en w. afdeling op de secretarie voor cultu rele zaken, sport en jeugdwerk. Ook de sportraad kwam ter sprake. Dat er nog geen begin is gemaakt van oordeel, dat de hondenbelasting met restauratie van het pand op de drastisch moet worden verhoogd. In de eerste helft had een technisch beter Sneek de handen vol aan een enthousiast en bij tijd en wijle goed combinerend ONS. Wel waren de wit- hemden voortdurend op de ONS-helft, maar de attaques werden steeds kundig onderschept door de ONS-verdediging. Na een kwartier spelen was de vaak solistisch optredende Anno Abma ge vaarlijk doorgebroken, maar zijn harde schot werd uitstekend door ONS-doel- man Hielkema gestopt. Het tempo van Sneek lag hoger en ook de persoonlijke technische kwali teiten van Jasper c.s. staken uit boven die van de tegenstanders. Maar onzui ver plaatsen, soms gepaard gaande met enige nonchalanche, gaf ONS de gele genheid gevaarlijke tegenstoten te plaatsen. Dit leidde na 17 minuten tot een fel begeerde voorsprong. De Sneek defensie verzuimde in te grijpen bij een ONS-aanval; keeper Feenstra dook over de bal, die tegen de paal rolde en Klaas Oosterheert kon toen niet meer missen (1-0). Verschillende bewoners van gemeen- tewoningen maken gebruik van het spreekuur van het gemeentelijk wo ningbedrijf om hun problemen aan gaande de woningen te bespreken. Er werd geklaagd over de afwerking van de woningen in de omgeving van het „Spitaal”. O.a. zouden er veel verf spatten op de tegels en de vloeren te recht zijn gekomen, waarvan verwijde ring niet mogelijk is. Er is geant woord, dat door het gebruik van een nieuwe spuitmethode dit inderdaad wel is voorgekomen. Maar deze verf- resten zijn met weinig moeite te ver wijderen. De vraag of het toezicht tijdens de bouw wel voldoende is ge weest wordt door b. en w. onbegrijpe lijk geacht. Precies een uur lang heeft ONS gis teravond in de nederlaagwedstrijd te gen Sneek een 1-0 voorsprong kunnen handhaven. Daarna begon de conditie een grote rol te spelen en ondanks moedig verweer moest ONS een over alle linies beter spelend Sneek laten gaan. Een flink aantal toeschouwers zag in het laatste half uur de sterk aandringende kampioenen vier prach tige doelpunten maken, waardoor Sneek toch nog een volkomen ver diende 4-1 overwinning behaalde. deliger geweest); de personeelskosten, geneeskundige controle, aankleding van de leeskamer in het stadhuis, het gasverbruik voor het stadhuis, tijd schriften voor de raadsleden, tarief- verhoging van de telefoon, diensttële- foons van ambtenaren, presentiegeld voor de leden van de stembureaus en de kosten van de ambtenaar van de burgerlijke stand kwamen ter sprake. Op een vraag hiernaar wordt geant woord, dat op een enkel hoekje na de binnen het bestemmingsplan-Tinga ge legen gronden eigendom van de ge meente zijn. Voor de aanleg van de zuidelijke ringweg moeten nog aanko pen geschieden. Momenteel wordt er niet gewerkt aan een bestemmingsplan voor de bin nenstad. Het vervaardigen van een dergelijk plan hangt nauw samen met de in studie zijnde uitbreiding van het winkelcentrum in de binnenstad. Een bestemmingsplan voor de binnenstad zal o.m. op de resultaten Van deze stu die moeten worden afgestemd. Voor de uitbreiding van het winkelcentrum en de daarmee samenhangende vraagstuk ken zijn behalve de eigen instanties tevens het ETIF, de stedebouwkundige en het COM ingeschakeld, van welke instanties het rapport binnen afzien bare tijd wordt verwacht. Pas daarna zal het hier aan de orde gestelde pro bleem opnieuw ter hand kunnen wor den genomen. In de bestemmingsplannen Hemdijk en Stadsfenne is voldoende grond voor particuliere woningbouw beschikbaar. VEILIGHEID inwoners telt. B. en w. hopen wel op korte termijn weer over te gaan tot benoeming van een gemeentearts. Voor een kraamkliniek is er alleen maar een voorlopige opzet. De verde re voorbereiding stuit op moeilijkhe den bij het verkrijgen van grond in de buurt van het St. Antoniusziekenhuis. B. en w. staan op het standpunt, dat het niet op de weg van de gemeente ligt om stichtingen als het Nederlands Asthma Fonds te subsidiëren, omdat er geen directe band met de gemeente is. Enkele raadsleden waren het hier niet helemaal mee ecns. Op een vraag of er ook overwogen is om in het nieuwe zwembad het wa ter te verwarmen, antwoorden b. en w. bevestigend. Binnenkort krijgt de raad hierover een voorstel. hoek van Kleine Palen en Singel komt door het ontbreken van een definitieve toezegging van subsidies uit rijks- en provinciale middelen. Op de vraag of b. en w. ook enige invloed kunnen uitoefenen op de keu ze van de gezelschappen, die voor „Kunst aan Allen” uitvoeringen geven wordt ontkennend geantwoord. Daar door zou een vorm van overheidscen- suur ontstaan, die hen onaanvaardbaar voorkomt. Reeds enkele malen hebben b. en w. zich afgevraagd of voortzetting c.q. verdere verhoging van het subsidie voor de stichting „Sudergoa” in de toe komst gerechtvaardigd is. De ontwik keling van het werk van de stichting heeft zich nog niet duidelijk afgete kend. Thans achten zij voortzetting van het subsidie nog wel aanvaard baar. Van 2 mei t.e.m. 2 juni a.s. zullen de Europa-zegels 1967 verkrijgbaar zijn. Deze zegels zijn gedrukt op gewoon zowel als op fosforescerend papier. Ten gerieve van de verzamelaars zal op de eerste dag van uitgifte (2 mei) het loket voor verzamelaars (loket 8) geopend zijn van 16.30-18.30 uur voor de verkoop van de op beide soorten pa pier gedrukte zegels. Uiteraard zijn de op gewoon papier gedrukte zegels tijdens de gehele open- stellingsduur verkrijgbaar aan loket 4. Van 11 mei t.e.m. 21 mei 1967 zal in de RAI te Amsterdam de internationa le postzegel-tentoonstelling „AMPHI- LEX 67” worden georganiseerd. Ter gelegenheid van deze tentoonstelling zal op 8 mei a.s. een serie van 3 bij zondere zegels worden uitgegeven in de waarden 20, 25 en 75 cent. Per waarde zijn de zegels uitsluitend aan gemaakt in kleine vellen van 10 stuks voorzien van een randschrift. Op alle hoofdpostkantoren zijn deze zegels verkrijgbaar van 8 t.e.m. 21 mei Een complete serie is alleen verkrijg baar bij aankoop van een entreebiljet. De coupon van dit entreebiljet van de tentoonstelling geeft recht op aankoop van één serie Amphilex-zegels. Op de eerste dag van uitgifte zal ge durende de gehele openstellingsduur (van 08.30-19.00) het loket voor ver zamelaars (loket 8) voor de verkoop v-n bovengenoemde zegels geopend zijn. Van 9 t.e.m. 21 mei zijn de Amphilex- zegels verkrijgbaar aan loket 4. De Fryske ütstjüring begjint freed net mei „Hop Hop Hynke" lykas oan» kundige stiet, mar mei in forhael fan mefrou F. Schuurmans-de Boer fan Boalsert dat hjit fan „It hoantsje fan de oer blinkt wer as goud”. It is in wier forhael dat him ófspilet op en om de Jirnsumer toer dy’t der nou net mear is, it forhael wurdt lézen troch mefrou Klaesje Gerlsma fan Drachten. Yn, de Fryske hitparade dy’t sa li- kernóch 7 ure begjint, presentearret Hans Funcke (troch sykte fan Lottie Timmer dizkear allinnich) fan de 10 meast forkochte platen allinnich dy nümers dy’t noch net earder op ’e hit parade stiene mei fansels de Fryske topper as léste plaet. Liuwe Pietersen hat it yn syn sport- praetsje ü.m. oer it feit dat der yn Ljouwert in swimbad en in atletiek - fjild foar oanliz ré lizze, mar dat de belangstelling net to great is, wylst fierder it kampioenskip fan de Read- huzumer kuorkebalklub „Stanfries” oan ’e oarder komt. Yn „Singelier” alderearst hwat oer de restauraesjewurksumheden yn ’e Boarnster tsjerke en dan opnames makke op in rippetysje fan de Fryske opera „De Jonkerboer” dy’t sneon op- fierd wurde sil. Tusken de bidriuwen troch hat Hein ze Bakker in petear mei Miss Friesland duidelijk, dat voortwerken op de hui dige basis en in deze vorm niet moge lijk zal zijn. Burgemeester P. Kuiper van Baar- deradeel gaf als nieuwe voorzitter en opvolger van de afgetreden burge meester J. Anker van Akkrum een korte uiteenzetting van wenselijk- en mogelijkheden. Het dagelijks bestuur kwam met het voorstel tot het instel len van een reorganisatie-commissie (of eigenlijk twee). De ene zal moeten worden gevormd door enkele particu lieren zonder een bepaalde band met instellingen of instanties en de andere commissie zou moeten bestaan uit le den, gekozen uit de gemeenteraden. Voor de eerste commissie werden reeds enkele namen genoemd, n.l. J. Anker, burgem. van Utingeradeel, A. J. Heida, directeur F.C.E. en J. Sjoerd- sma, tekenleraar, beiden te Akkrum, de heer R. P. Heeringa, Scharnegou- tum, onder meer voorzitter van de streekverbeteringscommissie in de ruilverkaveling Sneker Oudvaart, J. Adema te Weidum. Er wordt overwo gen nog twee dames aan de commissie toe te voegen. Van de andere commis sie (die van de overheid) zijn nog geen namen bekend. Na enige discussie, waarbij de heer Sjoerdsma van Grouw liet uitkomen, dat het een schande zou zijn wanneer het voor het platteland van midden- Friesland zo belangrijke welzijnsor- gaan zou moeten worden opgeheven, werd besloten tot instelling van deze commissies. Die zullen zich moeten be raden op de mogelijkheden, eventueel een nieuwe aanpak. Hun bevindingen zullen ze in een rapport voor 1 sep tember a.s. uitbrengen. In de najaars vergadering van het Streekorgaan zal dan kunnen worden beraadslaagd over de in de toekomst te volgen weg. Dit jaar zullen om meer dan één reden, o.a. met het oog op de thans onder handen zijnde werkzaamheden, de ak- tiviteiten normaal worden voortgezet. De andere agendapunten als notulen, jaarverslag 1966, exploitatierekening 1966 (met een tekort van f 16000,—; of eigenlijk f 10.000,omdat het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk nog f 6000, verschuldigd is) leverden niet lange besprekingen of moeilijkheden op. De vergadering was met een 35 leden van het algemeen bestuur goed bezocht. Daarbij mag worden opgemerkt, dat gedeputeerde H. de Wilde en mevr. G. Faber-Hornstra van de Fryske Kul- tuerried ook present waren. In het gemeentehuis te Rauwerd kwam dinsdagavond het algemeen bestuur van het streekorgaan „Midden-Friesland” bijeen. Behalve enkele normale agendapunten was de bespreking over de toekomst van dit orgaan wel het belangrijkste. Mede door de uittreding uit dit orgaan van de gemeente Has- kerland en in mindere mate een afwijzing van een bijdrageverhoging door de gemeente Idaarderadeel kwam de vraag naar voren of de werkzaamheden van dit orgaan op de huidige basis nog kunnen worden voortgezet. Of moet er een reorganisatievorm worden uitgewerkt? Wanneer beide niet te verwe zenlijken zouden zijn, moet dan niet worden aangestuurd op liquidatie per 1 januari 1968? Het dagelijks bestuur had zich hier op grondig beraden en meende, dat voortbestaan van het streekorgaan als bovengemeentelijke instelling voor het elzijn van het platteland van midden- Friesland van wezenlijk belang kan zijn. De voortzetting c.q. een hernieuwde opzet was in enkele probleemstellingen vastgelegd en aan de vergadering voor gelegd. De rekening en balans maken Op een vraag naar de wenselijkheid om kleinere bejaardenwoningen te bouwen temidden van de normale wo ningwetwoningen wordt geantwoord, dat er bij „Nij Nazareth” al 48 van dergelijke woningen staan. De bewo ners hebben geen andere binding met het bejaardentehuis dan dat zij dit ge bouw kunnen alarmeren. In 56 woningen in de Noorderhoek en 70 en 56 in de Lemmerwegwijk (oost) zijn in de onderhuizen van de flats bejaardenwoningen opgenomen. Voor 't betrekken van deze woningen blijkt in geen enkel opzicht meer be langstelling te staan dan voor de be jaardenwoningen. Op een vraag of er geen onderzoek naar de woonwensen kan worden in gesteld, is het antwoord, dat dit op het ogenblik weinig zin heeft. Het is algemeen bekend, dat de voorkeur uit gaat naar eengezinswoningen. Maar om uitsluitend eengezinswoningen te bouwen is economisch noch stedebouw- kundig uitvoerbaar. Er wordt een on derzoek ingesteld in hoever wisseling onder de bewoners van flats plaats heeft. De aanstelling van een woningin- spectrice zou ’n verzwaring betekenen van de lasten die op het onderhouds- fonds drukken. OPENBARE WERKEN de Koninginnebrug tot de hoek van de Franekervaart; 9. verbetering Kanaalstraat-Stations- plein; 10. maken centrale riolering met zui veringsinstallatie. Met uitzondering van de onder 3, 8 en 9 vermelde objecten zijn de plan nen voor deze objecten bij de Provin ciale Commissie voor de Werkgelegen heid ingediend. De opmerking, dat de vuilafvoer van „Nij Nazareth” moeilijkheden zou op leveren, werd door b. en w. bestreden. Wel zou het transport gemakkelijker en hygiënischer zijn als de bewoners zo verstandig zouden zijn om het afval te verpakken. Hoe ver is het met de plannen voor een nieuw „Cruycebroedershof”? Eind vorig jaar is er een schetsplan gereed gekomen. Daarover is advies gevraagd aan enkele instanties. Deze adviezen zijn echter nog niet ontvangen. Een onwelriekende zaak is het pri- vaattonnenstelsel. Maar de nieuwe bouwverordening geeft de gemeente de mogelijkheid de eigenaren van per- celen waarin zo’n geval nog staat te gelasten voorzieningen te treffen. Om de watersport buiten de jacht haven van dienst te kunnen zijn, zijn er vorig jaar september 25 tuimel- bakken van 33 liter aangeschaft. Die zullen voor het komende seizoen langs het water worden geplaatst. HOUDT UW STAD SCHOON! Er werd een suggestie gedaan om de scholen in te schakelen bij het schoonhouden van plantsoenen bij de schoolgebouwen. Zij zouden mooi pa piertjes kunnen rapen. B. en w. me nen, dat dit evenwel tot de terreinen van de scholen beperkt dient te blij ven. Er werd gepleit voor een actie tot het zo schoon mogelijk houden van onze stad. Ook kwam de vraag naar voren of er niet een speciaal politie apparaat in het leven geroepen kan worden om de vervuiling tegen te gaan. B. en w. antwoorden, dat tegen het deponeren van voorwerpen in de stads grachten kan worden opgetreden. Als de politie een overtreding constateert is het mogelijk, dat er proces-verbaal opgemaakt wordt. BINNENVAART Laat de situatie voor de binnenvaart in Sneek te wensen over? B. en w. zijn van mening, dat er bij de Oppenhui- zerbrug en Lemmerbrug voldoende ge legenheid is voor schepen om af te jneren. Aanvaringen kwamen tot nu toe niet voor bij deze bruggen. Even min kwamen er klachten van schip pers.. De klacht van de afdeling „zuid westhoek” van de vereniging „Schut- tevaer” is dan ook ongegrond. Het be stuur van deze afdeling zou zich ech ter dienen te wenden tot Gedeputeerde Staten, aangezien de binnen de ge meente gelegen scheepswateren tot de provinciale wateren behoren. De bewegingswerken en de opleg- constructie van de Koninginnebrug verkeren in zeer slechte staat. Boven dien is de brug in verband met de te geringe breedte voor het huidige ver keer zeer ondoelmatig. In verband hiermee wordt vervanging van deze brug door b. en w. noodzakelijk ge acht. Uitgewerkte plannen daarvoor zijn echter nog niet ontworpen. Wel is intussen de conclusie getrok ken dat de nieuwe brug beweegbaar zal moeten blijven en met het oog op een goede verkeersregeling op de plaats van de bestaande zal dienen te liggen. Bij het ontwerpen van de plan nen van de nieuwe brug zal mede on der ogen worden gezien of het smal ler maken van de gracht ter plaatse met het oog op de belangen van het verkeer of op grond van andere over wegingen gewenst en uitvoerbaar is. RIOLERING warderweg en Zwette; 2. aanleg 3e jachthaven; 3. verbetering kruispunt Parkstraat- Dr. Boumaweg c.a.; 4. maken walmuur Woud vaar tkade; 5. maken nieuwe Laatste Stuivers- brug; 6. maken walmuren Koopmansgracht, 7. maken walmuur Grootzand; 8. maken walbeschoeiïng vanaf Op verschillende gedeelten van het Grootzand en het Hoogend, Leeuwen burg (zz), 2e Oosterkade en Water- poortsgracht tussen Koningsbrug en Wonderbrug komen eveneens stootran- den. Binnen afzienbare tijd zal er een ge wijzigd plan voor overkapping van de veemarkt gereed komen (er is nu ook al een plan). Er werd over geklaagd, dat bij de aanleg van plantsoenstroken en de tuinen van gemeentewoningen slechte grond wordt gebruikt, blijkt, dat er geen betere teelaarde beschikbaar is. In de lage struiken aan b.v. Scher - wolderhemstraat en Pieter Sikkes- straat blijft alle mogelijke vuil han gen. De voortschrijdende vervuiling vindt naar oordeel van burgemeester en wethouders in de eerste plaats zijn oorzaak in een verkeerde instelling van een deel van de bevolking op dit punt. De vervuiling neemt over het algemeen toe met het aantal woonla gen. Het grootste gedeelte van het be doelde vuil is afkomstig van het aan geboden grofvuil. De bevolking wordt er regelmatig op gewezen, dat grofvuil stevig in pakjes moet worden samen gebonden. Vooral bij flatgebouwen, waar niet kan worden nagegaan van wie een verzameling grofvuil afkom stig is, komt hiervan echter weinig terecht. Ook de salariskosten van zes brug- I wachters werden aan een beschou wing onderworpen. Een lid was ervan overtuigd, dat voor het aanschaffen en onderhouden van schoolboeken en andere leermid delen een bedrag van minimaal f 20 per leerling beschikbaar moet worden gesteld voor het lager onderwijs. Het. antwoord is, dat in de ontwerp begroting een bedrag van f 17,is geraamd, f 3,meer dan in 1966. Dat f 20,het minimum zou moeten zijn, wordt door b. en w. niet onderschre ven. Op een vraag naar de mogelijkheden voor het vak handenarbeid antwoor den b. en w. dat zij dit wel willen be vorderen. Aan de Lemmerwegschool wordt reeds onderwijs in dit vak ge geven, terwijl voor de invoering van het vak op de Bolwerkschool en de Gysbert Japiksschool de nodige mede werking werd verleend. Ook voor de Sperkhemschool en de Looxmaschool zal het vak handenarbeid worden in gevoerd. Het gymnastiekonderwijs kwam eveneens ter sprake. Er werd verder geklaagd over onvoldoende geluids isolatie van de lokalen in het gymna sium en het tochten in de hal. CULTUUR Verschillende leden hadden veel waardering voor het optreden van de politie bij bijzondere gelegenheden en in moeilijke omstandigheden. De sterkte van de reservepolitie is op het ogenblik 40 man. Een twintig tal politiemannen is in het bezit van het EHBO-diploma. Een lid verzocht alvast aantekening van zijn voorkeur voor ongewapende politie. Dat onze veiligheid nogal wat kost blijkt b.v. uit de raming voor de ver vanging van een mobilofooninstallatie in de DAF van de politie. Dat zal ca. f 3200,— kosten. De kosten van een vast mobilofoonstation worden ge raamd op-f 6.150, Ook de schietwapens en de munitie kwamen ter sprake. Het aanbrengen van stootranden langs de waterkant vergt een krediet van f 29.975. B. en w. zijn van me ning, dat het voor de zuidzijde van de Suupmarkt geldende rijverbod voor gemotoriseerd verkeer noodgedwongen moet worden gehandhaafd. Opheffing zou tot gevaarlijke verkeerssituaties kunnen leiden. Er werd kritiek geuit op de stijging van de uitgaven voor de BB. B. en w. delen deze kritiek niet. Een lid vroeg of het niet mogelijk is, dat de BB- kelder in de weekend gebruikt kan worden als „beat-kelder” voor de jeugd. Dat kan echter niet doorgaan. Wat gebeurt er met zwervende die ren? Als de eigenaar niet bekend is, worden ze na drie dagen afgemaakt door middel van elektrocutie. Op een desbetreffende vraag antwoorden b. en w„ dat naar hun mening het exploita- teren van een dierenasyl in de eerste plaats een taak zou kunnen zijn voor de Vereniging tot Bescherming van Dieren. Gevraagd werd verder naar de trai- ningshoek in het sportpark aan de Leeuwarderweg. Ook was er een ver zoek van „Black Boys” om verlichting op het veld te doen aanbrengen. Deze zaken zullen onderzocht worden. Aan de Speeltuinvereniging' ,;de Lemmerweg” is enige tijd geleden voor het inrichten van een speeltuin een terrein aangeboden, ter grootte van ongeveer 1500 m2. Dit terrein ligt aan het Kaatsland, ongeveer tegenover de daar gebouwde winkelgalerij. In het plan Noorderhoek II kan een terrein aan de Suffridusstraat of aan de Jan- cko Douwamastraat voor dit doel be schikbaar worden gesteld. Zodra de woningbouw in dit gebied is voltooid zal hieraan nadere uitvoering kunnen worden gegeven. Op een desbetreffende vraag wordt geantwoord, dat de stichting van een kwekerij voor glascultuur geen pers pectief biedt voor de tewerkstelling van GSW-arbeiders. Bovendien is de structuur van de grond minder ge schikt. Over een internaat voor de Pier de Boerstichting wordt gestudeerd. Over deze zaak is advies gevraagd aan de provinciale raad voor de volksgezond heid. Tenslotte waren meer dan één leden Deze week ontvingen wij het sectieverslag en de memorie van ant woord bij de gemeentebegroting voor 1967. Het is een lijvig lappoit ge worden. Alles waar de gemeente mee te maken krijgt werd door de raadsleden bekeken. Hun vragen werden in dit verslag anoniem opge nomen met de antwoorden van b. en w. Op de komende begrotingsver- gadering op maandag 8 mei krijgen de leden gelegenheid, behalve alge mene beschouwingen te houden, nader in te gaan op deze antwoorden. Het belangrijkste uit dit rapport geven wij hier weer. Op een vraag welke werken op de lijst van aanvullende werken staan is het antwoord van b. en w.: 1. aanleg parklandschap tussen Leeu- Sneek kon niet voldoende in zijn sr komen. De voorhoede miste vaart en inspiratie. Bovendien greep de ONS-defensie steeds tijdig en correct in. t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 5