Vredesmars was waardige demonstratie r Os. G. M. van Rennes overleden Alle soorten weer en wind bij wedstrijden Kon. Zeilver. „Sneek” Zware strijd op Hemelvaartsdag tegen water en wind itOyd van IJLST W YM BRITS E R A D E EL en AGENDA Woudsend en de watersport Toertocht SZC op Pinkstermaandag TELEGRAM AAN DE MINISTER OVER SPOORLIJN SNEEK - STAVEREN Officieel Orgaan Successen voor Advendo- korpsen op showconcours te Ede de gemeenten SMEEK, 4c 37 Maandag 8 mei 1967 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Veel Snekers herdachten de gevallenen Onrust over aanleg ruimte ft Woning W oudsend finaal verkocht In Heeg begraven ■mmajdt H«i Snaekar Nrtuwiblxl k e«n Bijzondere frankeerzegels Ned. Antillen Onbekenden stalen planten Tocht verliep geheel volgens plan Ds. Ferwerda. vroeger te Gaastmeer, overleden Bloemenfeest in Ijlst voor kerkorgel Fietser onder auto: lichte hersenschudding Gistermiddag moest de 19-jarige T, de V uit Sneek met een lichte hersen schudding naar het ziekenhuis worden gebracht nadat hij was aangereden door een auto. Tempo-Scow voor hel eerst in actie op Sneeker Meer Voorstel b. en w.: aankoop Balthuskade 8-9 Zeven schepen sloegen om. weinigen bereikten de finish 122e jaargang nr. aMombmeerde uHSave NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en W :d V/ IR SNEEKER NIEUWSBLAD I BENOEMING de ontruste duizend pamflett Woensdagavond werd in Woudsend, in hotel „De Watersport”, door notaris E. K. I'oekstra te Sneek finaal de bur gerwoning Kastanjelaan 109E verkocht. Het bod van f 21.003,op deze vrij staande, in 1963 gebouwde woning, met erf in totaal 433 m2 groot, werd met f 1,verhoogd. Koper werd de heer A. Kuipers te Woudsend. Nadat beide muziekkorpsen geza menlijk voor het Gerechtsgebouw ge wijde muziek hadden gespeeld, zette de stoet zich in beweging naar het Oud Kerkhof. Hier werden om precies acht uur twee minuten stilte in acht geno men, waarna kransen en veel bloemen voor het monument werden gelegd. Dit duurde ruim een half uur. Met het spelen van een couplet van het Wil helmus werd de plechtigheid besloten. Vervolgens ging ’t via de Grote Kerk straat, waar een ogenblik stil werd ge houden voor de gedenksteen in de muur van de Martinikerk voor vier Canadese slachtoffers, weer naar de Marktstraat, waar de stoet werd ont bonden. Het Algemeen Bestuur van „Su- dergoa”, de welzijnsstichting voor de Zuidwesthoek van Friesland, in vergadering bijeen, acht de spoor lijn Sneek-Staveren noodzakelijk voor de ontwikkeling van de eco nomische en maatschappelijke struc tuur van de streek en doet, in het belang van het Noorden des lands, een dringend beroep op Uwe Excel lentie deze lijn niet op te heffen”. Dinsdag 16 mei Sigaren-rookwedstrijd Sigarenmagazijn Stuurop in Hotel „De Gouden Leeuw”, ’s avonds 8 uur. Dinsdag 27 mei Windhondenrennen en Concours d’elegance op de renbaan te Emmeloord. Aanvang ’s middags 12.30 uur. van zijn aan- V ersetuj nt MAAN D A GS sn DONDERDAGS kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE PUL 6 Telefoon OS 150 - 3005 Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 De sterk vergrote foto’s, die de ver- demonstranten meedroegen, lieten niet na indruk te maken op de vele toeschouwers langs de route. Vele Ulsters zullen zich nog herin neren, dat verleden najaar leden van de jeugdverenigingen verschillende in woners gevraagd hebben een plant te kweken of te reserveren met het doel dat bloemstuk te zijner tijd beschik baar te stellen voor verkoop. De op brengst hiervan zal worden besteed aan het restauratiefonds van het kerk orgel van de ned.-hervormde kerk in IJlst. Een en ander zal nu z’n beslag krij gen. Op donderdag 11 mei a.s. zullen de bloemen worden opgehaald en ge schikt worden in de consistorie van de hervormde kerk. Vrijdagavond is er om half acht een tentoonstelling en daar na vindt de verkoop plaats. Natuurlijk zijn ook „snijbloemen” van harte wel kom. Elk steentje dat aangedragen wordt tot opbouw van dit Ulster or gel is welkom. Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties) lager.’ Abonnementsprijs t 4,— per half laar. Franko per oost f 6,— per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad. In tegenstelling tot vele andere de monstraties in ons land, liepen in deze mars zeer veel ouderen mee. Hun aan tal was waarschijnlijk groter dan de helft. Onder de deelnemers bevonden Ter ondersteuning van diverse in stellingen, werkzaam op sociaal en cul tureel gebied in de Nederlandse An tillen, zal de postadministratie aldaar van 4 juli t.m. 4 oktober 1967 een serie van vier bijzondere zegels met toeslag in omloop brengen. Deze zegels, die ontworpen zijn door de heer Óscar Ravelo Nadal te Willemstad hebben de volgende waarden en kleuren: 6 3 cent, blauw en zwart; 10 5 cent, rose en zwart; 20 10 cent, paars; 25 11 cent, donkerblauw. Op alle zegels komt dezelfde af beelding voor, n.l. twee vrouwenhoof den die door twee handen worden on dersteund. De prijs van de serie is in Nederlandse munt f 1,80. De geldigheidstermijn voor de fraij- kering eindigt op 31 december 1968. Ds. G. M. van Rennes, emeritus-pre- dikant van de Gereformeerde Kerken in Nederland, die zondag 30 april op ruim achtentachtigjarige leeftijd in het Talmarusthuis te Veen wouden over leed, is vrijdagmiddag te Heeg begra ven. Vooraf werd in de gereformeerde kerk een rouwdienst gehouden. Onbekende vandalen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een groot aantal planten gestolen uit het Wilhelminapark aan de Bolswarder- weg en de tuin van de Ds. Lucas Fockensschool (ulo) aan het Kaatsland. De politie heeft de zaak in onderzoek. zich geestelijken, studenten, een arts, huisvrouwen en bejaarden. Behalve een groot aantal uit Sneek, waren de deel nemers afkomstig uit o.a. Heerenveen, Tijnje, Duurswoude en Gaasterland. Er hebben zich tijdens de tocht geen incidenten voorgedaan, waarvoor bij sommigen enige vrees bestond. Behal ve een paar jonge knapen, die bordjes droegen met het opschrift „We want Johnson” en hiermee de deelnemers trachtten te ergeren, verliep de tocht zeer ordelijk. Het publiek reageerde zoals het hoort, het liet de stoet rus tig langs gaan. De oorlogfoto’s lieten niet na indruk te mak«ri. Sr heerste in de binnenstad een gro te drukte. Daardoor waren de twee rnen. De 938 van Meindersma won dus met grote voorsprong, terwijl gebr. K. en L. van der Meer tweede werden en Hans Niemendal derde. De overigen hadden averij of waren om geslagen. Bij de Valken finishte niemand. Wel waren G. Hiemstra uit Grouw en Menno de Vries gestart, doch doordat ze moeite hadden met overstag gaan, gaven zer er halverwege de brui aan. De jubilerende Regenboogklasse gaf een staaltje chaotisch starten ten bes te. Geen van de heren had de juiste tijd of lette op het startsein op de to ren. Aanvankelijk waren wel Puck de Vries en Henny Röfekamp gestart, doch zij weifelden zo zeer, dat ze weer terugkeerden. Na vijf minuten mad M. Oppenhuizen door, dat de toren (te recht) niet weer liet starten en pas seerde de startlijn. De anderen volg den na verscheidene minuten. Was de eerste plaats voor Oppenhuizen wel bekeken, om de beide volgende plaat sen werd door Joh. Alberda en Röfe kamp hard geknokt. Bij het ingaan van het laatste kruisrak lag Röfekamp voor, doch hij liet Alberda los. Toen ze elkaar bovenin de Gossepalen weer ontmoetten, lag Röfekamp nog wel voor (en over bakboord) maar voer door. Was hij overstag gegaan, dan had hij Alberda in de schaar gehad en had hij naar alle waarschijnlijkheid zijn positie behouden. Nu kon de slim me Alberda bakboord de boei aanleg gen, terwijl Röfekamp de wind even slecht kreeg. De tweede plaats was nu voor Alberda, terwijl Röfekamp derde werd. Van de overige 7 gestarte sche pen bereikte niemand de finish. De heer P. Olij Szn. reikte zoals ge woonlijk de prijzen weer uit, die in een zware strijd tegen water en wind, waren behaald. Ds. A. Ferwerda, die van 1949 tot 1954 predikant was van de gerefor meerde gemeente te Gaastmeer, is gis teren op 45-jarige leeftijd na een lang durige ziekte in Amsterdam overle den. Andries Ferwerda werd in 1921 in Harlingen geboren. Hij studeerde theo logie aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. In 1954 ging hij naar Amster dam-west. In 1957 vond hier een kerk- splitsing plaats en werd ds. Ferwerda predikant van de gereformeerde ge meente Amsterdam-Slotermeer/Geu- zenveld. De begrafenis vindt a.s. donderdag plaats op de nieuwe Ooster begraaf plaats in Amsterdam-oost. Om 12 uur is er in de Zionskerk in de Dr. H. Co- lijnstraat een rouwdienst, waarin ds. F. Vroom uit Amsterdam zal voorgaan. Op het Hemelvaartsdag door de af deling Noord van de Ned. Chr. Unie van Tamboer-, Trompetter- en Pijper- korpsen georganiseerde showconcours te Ede wist het tamboer-, trompetter en fachthoornkorps Advendo (senio ren) in de hoogste afdeling met 42,8 pnt. een le prijs te behalen. Dat bete kende een gemiddelde van ruim S’/z punt. Het tamboer-, trompetter- en jacht- hoornkorps „Jong Advendo” behaalde in de afdeling junioren een 2e prijs met 37,6 pnt. Doordat de 42,8 punt van Advendo senioren tevens het hoogste aantal van het gehele concours was. kon de lau wertak, welke beschikbaar was gesteld door de commandant school opleiding verbindingsdienst te Ede, mee naar huis worden genomen. In de mars- en defileerwedstrijd ging Advendo senio ren tenslotte ook nog met de le prijs strijken. De tamboer-maitre-prijs was met 0,2 punt meer voor het korps ODI te Emmeloord. Al met al een succesvolle dag voor twee Advendo-korpsen. Bestuur en le den keerden dan ook voldaan huis waarts. stuur en voorzitter van de provinciale afdeling Noord-Brabant. Tijdens zijn achtentwintigjarige ambtsbediening in Heeg had ds. Van Rennes daar in samenwerking met de zendingsdeputaten de leiding van de Friese zending. Hij werd bij herhaling afgevaardigd naar de zendingssynode en verder was hij voor de generale synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland ook vijfentwintig jaar deputaat voor de zending onder hei denen en Mohammedanen. Ter gele- genhei van het vijfentwintig- en het vijftigjarig bestaan van de Friese zen ding '-erzorgde hij gedenkboeken. Ook vormde hij indertijd samen met wijlen ds. H. van Dijk de redactie van „Uit Keboemen”. Naar aanleiding van een artikel in het Woudsender Nieuws is er nogal wat opschudding ontstaan in Wouds end. In dit artikel werd het betreurd, dat er zoveel aanlegruimte in beslag wordt genomen door woon- en vracht schepen. Men zag ze het liefst verwij derd. Dit werd zeer ernstig opgenomen door de heer KI. v. d. Meulen, die zich solidair verklaarde met de andere schippers. Hij wilde met zijn schepen en skütsje uit Woudsend vertrekken. Gelukkig is dit meningsverschil weer bijgelegd. Maar hoe is het in werke lijkheid met de aanlegruimte in Woudsend? Al jaren bestaat er een plan, dat Woudsend een jachthaven moet geven. Maar nog steeds wacht het op uitvoering en aan de Eewal legt men niet zo graag aan, omdat men liever ergens ligt, waar het rustiger is. Heeft men de jachthaven nu wel op de juiste plaats geprojecteerd? Als in de toekomst alles aan de Rakken klaar is en de wind is oostelijk zal men er dan kunnen liggen? Want er is een varkensmesterij midden in het dorp (hoewel dat in andere plaatsen onmo gelijk wordt gemaakt). De waterspor ters zullen dan ongetwijfeld last heb ben van de stank. Men ziet in Wouds end verlangend uit naar een spoedige realisering van de jachthaven. kwam geen verandering meer. In de ze klasse viel het goede starten op, geheel in tegenstelling tot alle andere klassen. Uiteraard leent dit schip zich ook beter voor zwaar weer. De Topklasse, die langzaam achter uit gaat, kwam toch nog met 4 sche pen aan de start. De 83 van Otto de Vries uit Woudsend zat 3 minuten voor de start nog aan de (lager)waldoch werd reglementair niet uitgesloten. Winnaar werd Piet van der Zwaag uit Joure, met een heel rak voorsprong. Tweede werd Hans Ubbink en derde Theo Aukema. De gelederen van de Vrijheidsklasse waren behoorlijk uitgedund. Rienk Al berda heeft nog geen boot en was be manning in de 938, Sjoerd Jaasma en Thijs Zijlstra hielden de eer in Har derwijk hoog, terwijl Joop Kluitenberg zijn Panique verkocht heeft. Er waren 10 inschrijvingen en aan de start kwa men 8, waarvan Jan P. Eringa voor het starten omsloeg en drijvend de lijn passeerde. Onno Zweep had een zeer goede start en leek op de overwinning af te stevenen. Doch in één van de laatste rakken sloeg hij om, waarna Heero Meindersma, die hem al haast op de spiegel zat, de leiding kon overne- Ongevcer honderd personen hebben zaterdagmiddag in Sneek deelgenomen aan de stille demonstratieve tocht te gen de oorlog in Vietnam. Uit alle de len van de provincie en zelfs uit Am sterdam waren deelnemers naar Sneek gekomen om in de mars mee te lopen. De tocht verliep geheel volgens plan, er deden zich geen excessen voor en de politie, die op enkele drukke kruis punten het verkeer regelde, sprak dan ook van een „waardige betoging”. Een lange stoet, gevormd door en kele honderden stadgenoten begaf zich woensdagavond naar het monument bij de Martinikerk om de gevallenen tijdens de tweede wereldoorlog te her denken. Onder de aanwezigen bevon den zich onder meer burgemeester en wethouders, leden van de raad, po litieautoriteiten, vertegenwoordigers van de verschillende kerken, veel scholieren met onderwijzend personeel en groepen van de padvinderij. De Stichting „Sudergoa” acht de spoorlijn Sneek-Staveren voor de Zuidwesthoek onmisbaar. Dit blijkt uit de tekst van een telegram, dat vrijdagavond tijdens een vergade ring van het algemeen bestuur van de stichting Sudergoa is verzonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat, in verband met de door de Nederlandse Spoorwegen voor gestelde opheffing van de spoorlijn. Het telegram luidt als volgt: Pinkstermaandag 15 mei houdt de Sneeker Zeil Club haar jaarlijkse toer tocht. Dit jaar gaat de tocht in de rich ting zuidwesthoek. De boten verzame len zich ’s morgens tussen 9 en 9.30 uur in het Jachthavenkanaal, waarna om precies 9.30 uur koers wordt gezet naar IJlst. Vandaar gaat men naar Heeg, waar in café Visser koffie zal worden gedronken. Via het Heeger Meer (als de wind het toelaat) gaat het daarna via Woudsend op Langweer aan, waar in het recreatieoord „Wald- fenneri’ de tocht wordt ontbonden en de prijsuitreiking plaatsvindt. Want ook aan deze tocht is weer een wed strijd verbonden. De dames krijgen enige vragen voorgeschoteld, terwijl voor de heren wat anders in het vat zit. Wat dat is verraden wij nog niet. Het is echter wel zaak dat de deelne mers enig schrijfmateriaal meenemen, opdat er in de halteplaats Heeg naar hartelust geschreven en gepuzzeld kan worden. De leiding van de tocht is in handen van de toercommissie der SZC, be staande uit de heren H. Röfekamp (regenboog Swan) en C. W. Schaap (motorvlet Noordvaarder). Men kan bij deze heren vóór en tijdens de tocht de nodige inlichtingen verkrijgen. Als het weer meewerkt belooft ook deze tocht een succes te worden. Pampus. Zaterdag: 1. P. de Jong, 2. D. de Haan, 3. H. Donker. Zondag: 1. H. Donker, 2. D. de Haan. Valk: Zaterdag: 1. Ir. A. J. Hoekstra, Emmeloord; 2. H. G. de Boer, 3. J. Hoeben,Leeuwarden. Zondag: 1. J. Hoeben, 2. G. Hiemstra, Grouw; 3. H. G. de Boer. Vrijheidsklasse. Zaterdag: 1. Leen v. d. Meer, 2. Heero Meindersma, 3. On no Zweep, 4. Rienk Alberda (in de boot van Jan Eringa). Zondag: 1. Jan P. Eringa, 2. Heero Meindersma, 3. Onno Zweep, 4. Anton v. d. Meer, Leeuwarden. Regenbogen. Zaterdag: 1. Jac. de Wilde, 2. Joh. Alberda, 3. Meije Oppen huizen. Zondag: 1. Jac. de Wilde, 2. Henny Röfekamp, 3. H. de Vries. Op de agenda van de vanmiddag ge houden raadsvergadering stond ver der de benoeming van een leraar na tuur- en scheikunde aan het Magister Alvinus-gymnasium. Door het college van curatoren werd aanbevolen: heer G. Land te Steenwijk. De jongeman wilde omstreeks kwart voor zes de Leeuwardeerweg ter hoog te van de Jachthavenstraat overste ken. Daarbij werd hij gegrepen door een hem achterop rijdende auto, be stuurd door K. de V. uit Rauwerd. Auto en fiets werden beschadigd. De openingswedstrijden die de Koninklijke Zeilvereniging Sneek dit week end hield, werden gekenmerkt door verschillende soorten weer en wind. Za terdag begon met een matige wind om via een waterhoos met windstoten, te eindigen in een zwakke wind. Het laatste schip kwam 6 uur binnen. De zon dag begon met een krachtige wind (7 Beaufort), wat velen deed besluiten voor zwaar weer op te tuigen. Zij kwamen bedrogen uit, want na de starts flauwde de wind af, wat weer vele verschuivingen in het veld tot gevolg had. De route was de eerste dag, door de draaiing van de wind, bijna geheel te bezeilen. Dit was overigens voor de start al te bezien. De tweede dag, was een boei in de richting, van de sluis ge legd, hetgeen een uitstekend kruisrak inhield van deze boei naar de Gosse palen. Tempo-Scow. Deze klasse was spe ciaal uitgenodigd en verscheen met 6 boten aan de start. Zij doen denken aan de (haast) uitgestorven Lark- klasse, maar dan in een gestroomlijn de en technische uitgave. Overigens viel de snelheid van deze plakhout schepen tegen. Uitslagen: zaterdag: 1. G. H. Arkenbout, Leidschendam; 2. K. v. d. Woude, Leeuwarden; 3. H. W. Sibrigts, Bloemendaal. Zondag: 1. H. W. Sibrigts; 2. G. H. Arkenbout. Flitsklasse. Zaterdag: 1. Herman van Delden, 2. Jan Goesten, 3. Piet Douma, 4. W. Stegenga, 5. Piet Ubbink. Zon dag: 1. Piet Ubbink, 2. Jan Goesten, 3. Piet Douma, 4. Adriaan Slob, 5. Lou- tje Keikes. O.K.-klasse. Zaterdag: 1. G. H. Pa- bruwee. Zondag: 1. G. H. Pabruwee; 2. Jan de Bruin. 16 m2. Zaterdag: 1. H. Kort, Gorre- diik; 2. H. A. Minks, Leeuwarden; 3. Th. de Haan, 4. R. v. d. Zee, Joure. Zondag: 1. Th. de Haan, 2. H. A. Minks, 3. J. v. d. Goot, Leeuwarden, 4. H. Olde Agterhuis, Heerenveen. Top. Zaterdag: 1. O. de Vries; 2. Hans Ubbink. Zondag: 1. G. Hiemstra, War- tena; 2. Theo Aukema. Gerardus Martinus van Rennes werd op 22 november 1878 in Amster-, dam geboren. Hij bezocht de gerefor meerde kweekschool in zijn geboor testad en was daarna ongeveer Zes jaar werkzaam bij het christelijk on derwijs. In 1903 deed hij toelatings examen voor de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij studeerde en in 1909 zijn kandidaatsexamen theologie af legde. In hetzelfde jaar werd hij bevestigd als predikant van de gere formeerde kerk van Dussen in de clas sis Almkerk. In 1915 verwisselde hij deze kerk met die van ’s-Gravendeel en in 1920 werd hij door wijlen ds. G. A. Langhout, toen nog predikant te Gaastmeer, bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Heeg. Deze gemeente diende ds. Van Ren nes tot 15 januari 1949, toen hem op ruim zeventigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. Hij vestigde zich met terwoon te Beetsterzwaag, waar hij nog ruim vier-en-een-half jaar de gere formeerde kerk als hulpprediker dien de. Tijdens zijn ambtsbediening in Dus sen nam ds Van Rennes in de Bond van Gereformeerde Jongelingsvereni- gingen een zeer vooraanstaande plaats in. Hij was o.a. lid van het hoofdbe- Ten behoeve van de sanering het gebied van de Boschstraten door de gemeente diverse percelen gekocht aan de Boschstraat, de le en 2e Boschdwarsstraat en de Bosch- gracht. Ook werden van eigenaren van aan de Lemmerweg gelegen percelen gedeelten van de aan de Boschstraat gelegen achtererven aangekocht c.q. geruild tegen andere terreinen, ten einde de beschikking te krijgen over een strook grond, welke benodigd is voor de verbreding van de Bosch straat. Eén van de percelen, welke voor laatstgenoemd doel nog moeten wor den aangekoocht, is het huis met erf Balthuskade 8-9, gelegen op de hoek Boschstraat/Balthuskade, eigendom van de heer J. Riemersma, die in dit perceel een kruideniersbedrijf uitoe fent. Met de heer Riemersma, die voor nemens is zijn bedrijf te verplaatsen, zijn onderhandelingen gevoerd over de aankoop van het pand. Er is overeen stemming bereikt over de koopsom. B. en w. stellen de raad voor tot aankoop te besluiten. De Sneker Zeilclub trof het aanvankelijk met de openingswedstrijden op Hemelvaartsdag. Het was zonnig weer en een flinke zuidoostelijke wind deed een goede strijd verwachten. Later zou blijken, dat door het aanha len van de wind weinigen van de 84 ingeschreven jachten de strijd tegen de elementen en zo mogelijk tegen de tegenstanders aandurfden. Daarbij werd nog bijzonder slecht gestart, zodat hier voor de toeschouwers op de wal geen spanning in zat. Sensatie genoeg overigens, want maar liefst 7 jachtjes wa ren zo ongelukkig om te slaan en nog wel in de buurt van de starttoren! De baan die tweemaal gezeild moest worden, lag vanaf de start voorbij Roe koe naar Sijbesloot, vandaar naar midden starteiland, waarna gekruisd moest worden naar de Gossepalen, om via een gijpboei onder in de Gossepa len naar de doorgaande route te gaan. De Gemengde klasse beet om 1 uur het spits af, waarbij van de acht in schrijvers in eerste instantie alleen de Schakel van Peter de Jong aan de start verscheen. Deze sloeg echter om bij het ingaan van het kruisrak, nadat hij zich verzeild had. Hierdoor kon de 5 minuten later gestarte Noorse jol van J. W. Roberts in zijn eentje de baan uitzeilen. Loutje Keikes startte als enige in de Flitsklasse op tijd. In zijn kiejzog voeren, op 50 meter afstand, nog 5 (17 inschrijvingen), waarvan Piet Ste genga bij de eerste boei omsloeg en Adriaan Slob bij de volgende. Keikes hield daarna op, waarna de baan voor deze klasse werd afgekort tot een route. Eerste was Herman van Delden, 2e Jan Goesten, en 3e Piet Ubbink. Van de 6 ingeschreven OK-jollen verscheen alleen de dappere Maarten Tromp aan de start. Hij zeilde de baan uit. De 16 m2-klasse had 11 inschrijvers en 7 starters. Adri Graatsma nam di rect de leiding en had door zijn voor sprong een goede kans op de over winning. Regenboog no. 14 verstoorde deze droom echter wreed, want deze voer over stuurboord Graatsma aan. Eerste werd toen met grote voor sprong Herman Olde Agterhuis uit Heerenveen, tweede J. W. Jansen, Ter- horne en derde Sander Krikke uit Heerenveen. Van de Pampusklasse waren bijna alle ingeschreven jachten aan de start. De volgorde werd al gauw: Dirk de Haan, H. Donker, P. de Jong. Hierin snel uitgereikt. In deze pamfletten werd o.a. de aandacht gevestigd op de informatieve openbare bijeenkomst, morgenavond te houden in Fredehiem, Kleinzand 18. Deze avond valt in het kader van de aktivi- teiten van de „Vredeswerkgroep Sneek”. Sprekers zullen zijn Maria J. van Everdingen, beeldhouwster te Loënga (Quaker), drs. W. A. de Pree, Ned. Hervormd predikant te Hinde- loopen en bestuurslid ,Kerk en Vrede’, en M. Vijverberg, o.p., uit Leeuwarden. Zij geven een korte inleiding over het thema „oorlog en vrede”, waarna ge legenheid wordt gegeven tot het stel len van vragen. Tevens zal Riek Land man enkele gedichten voordragen. Dinsdag 9 mei Leerlingen-avond Stich ting Muziekschool Sneek en omstr.’ in Amicitia. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 12 mei ’s avonds 6.30 uur ter rein Leeuwarderweg nederlaagwed- strijd ONS-LSC. Maandag 15 mei (Pinkstermaandag) Toertocht SZC. Vertrek 9.30 uur vanaf het Jachthavenkanaal.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1